Dlaczego nie wezmę udziału w manifestacji przeciwko przymusowi szczepień?

W Warszawie trwa kolejna akcja zbierania podpisów, które jak zawsze skończą w śmietniku, a 2 czerwca odbędzie się kolejna (która to już?) bezowocna manifestacja na ulicach w proteście przeciwko rzekomo przymusowym szczepieniom.

Dlaczego nie wezmę w tym udziału?

Odpowiedź jest bardzo prosta: dlatego, że

W POLSCE NIE MA PRAWNEGO OBOWIĄZKU SZCZEPIEŃ!

Jest obowiązek obywatelski, ale nie prawny. „Obywatelski” oznacza tylko tyle, że poczuwasz się do solidarności społecznej i szczepisz, bo wierzysz (czyli nie wiesz, jako że wiara jest przeciwieństwem wiedzy), że będzie to korzystne dla społeczeństwa. Jest to iluzja, podsycana przez medialną propagandę strachu przed rzekomymi straszliwymi skutkami rzekomo straszliwych chorób, które trzymane są pod kontrolą tylko dzięki powszechnym szczepieniom. Ten, kto zadał sobie trud sprawdzenia stanu faktycznego wie, że szczepienia nawet w najmniejszym stopniu nie powstrzymały „epidemii” banalnych i zupełnie niegroźnych chorób zakaźnych takich jak odra, świnka, różyczka czy ospa wietrzna, natomiast spowodowały plagę bardzo groźnych i często nieuleczalnych chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca, nowotwory, alergie i choroby układu nerwowego. Czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek!

Możliwości wystąpienia reakcji ubocznych po podaniu szczepionki DPT (przeciw błonicy, kokluszowi, tężcowi) są jak 1:1.750, podczas gdy możliwość śmierci z powodu zachorowania na koklusz jest jak 1:5.000.000 – Dr Jerzy Jaśkowski

O tym, że w Polsce szczepienia nie są przymusowe i jaka jest różnica między obowiązkiem prawnym a społecznym pisałam szczegółowo na mojej blogowej stronie KOCHAJĄCY, OCZYTANY I ZNAJĄCY PRAWO RODZIC NIE SZCZEPI SWOICH DZIECI!!! więc nie będę tego tu powtarzać.

Nie oglądajcie się na posłów, fundacje czy działaczy społecznych. Wszystkim co oni robią są działania pozorowane, których jedynym celem jest sianie panicznego lęku przed „władzą” i podtrzymywanie w was dziecięcego i pełnego bezradności przekonania, że bez ich pomocy nie potraficie się obronić.

Jak słusznie powiedział Nietzsche:

Jeśli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga jest zainteresowany tym, żeby wróg pozostał przy życiu.

Zabicie wroga szczepionkowego byłoby równoznaczne z zarżnięciem kury, która znosi złote jaja dla tych wszystkich fundacji i organizacji. Gdyby te organizacje rzeczywiście chciały zakazu szczepień to po pierwsze udzielałyby przerażonym rodzicom informacji, że nie muszą szczepić ani obawiać się konsekwencji odmowy, a po drugie ich znakomici prawnicy już dawno udowodniliby przed sądem, że przymus szczepień jest niezgodny z prawem i Konstytucją i że jest to łamanie praw człowieka i pacjenta. Sprawa jest naprawdę prosta. Nawet zebranie dowolnej sumy pieniędzy na prawników nie stanowi problemu.

A teraz mam dla was dobrą wiadomość: nie jest prawdą, że władza może was zmusić do szczepień ani to, że jesteście bezradni.

Ludzie, macie moc! Przestańcie oglądać się na innych! Przestańcie zachowywać się jak bezradne dzieci we mgle, które same nie potrafią przejść na drugą stronę ulicy! Jesteście dorośli, a prawo jest po waszej stronie. Potraficie, uwierzcie w to i przede wszystkim PRZESTAŃCIE SIĘ BAĆ, a wszystko wam się uda.

Pamiętaj: to nie tyrani zamieniają wolnych ludzi w niewolników, lecz LĘK i bierność obywateli!

Od wolności do tyranii, w której uzbrojony po zęby gestapowiec może wyważyć twoje drzwi, a ciebie zabić bez wyroku sądu potrzeba tylko 5 kroków.

A teraz bajeczka poglądowa o władzy…

Był sobie bogaty książę, który zatrudniał w swoim domu mnóstwo służby. Płacił tym ludziom za ich pracę, więc wymagał, żeby robili to, co do nich należy. Wydawał polecenia, a oni je posłusznie wykonywali. Nikomu nie przyszło do głowy, żeby służący ubliżał swojemu panu albo, co gorsze, próbował przejąć władzę w jego domu. Jeśli komuś taka praca nie odpowiadała odchodził i zajmował się czym innym. Książę był tak zadowolony z ich pracy, że postanowił zatrudnić jeszcze więcej ludzi i powierzyć im rolę doradców, ekspertów, strażników, żołnierzy i osobistych lekarzy.

Wszystko układało się pięknie do dnia, kiedy bogaci producenci różnych bardziej lub mniej potrzebnych rzeczy doszli do wniosku, że książę powinien kupować ich towar. A ponieważ nie był zbyt zainteresowany wpadli na pomysł, żeby go do tego zmusić podstępem. Przekupili więc książęcych pracowników, a ci przekonywali go do niekorzystnych decyzji dotyczących zakupów i gospodarki, dosypywali mu do jedzenia i wody truciznę i wyciągali od niego ogromne pieniądze na leczenie spowodowanych tym chorób i na drogie leki. Książę tak bardzo przyzwyczaił się polegać na radach swoich służących, których uważał za ekspertów, że zupełnie stracił instynkt samozachowawczy. Robił co mu kazali, truł się lekami, a co najgorsze, pozwolił, żeby podejmowali za niego ważne decyzje dotyczące prowadzenia państwa. Skończyło się tym, że stracił władzę. Służba przejęła pałac w posiadanie, a księcia zmuszono do płacenia podatków, poddawania się obowiązkowym szczepieniom, a nawet leczeniu, które powodowało śmierć lub kalectwo członków jego rodziny. Przerażony książę napisał pełną pokory petycję do swoich służących, prosząc grzecznie o zniesienie przymusów, którymi go obłożono, a następnie wraz z rodziną wyszedł na ulicę protestować przeciwko… władzy swojej służby! A przecież to on był jedyną władzą! Jego prześladowcy byli jego służbą, on im płacił, więc powinien wymagać, żeby mu służyli! Zamiast przestać im płacić i zwolnić ich z posady książę pokornie ich błagał, żeby przestali go dręczyć i tym sposobem samego siebie zamienił w pokornego niewolnika.

Dokładnie to samo dzieje się w naszym państwie! Właścicielami państwa i jedyną władzą są jego mieszkańcy, którzy powołują różne SŁUŻBY, żeby im SŁUŻYŁY. Wybierają posłów, żeby w ich imieniu podejmowali ważne decyzje, rząd, żeby je wykonywał, policję i wojsko, żeby pilnowały porządku i dbały o bezpieczeństwo oraz służbę zdrowia, żeby troszczyła się o ich zdrowie.

Posłowie, rząd, policja, wojsko i lekarze to nasza SŁUŻBA! To pracownicy najemni, którym płacimy za ich usługi.
Dlaczego uważasz ich za władzę???
 Dlaczego ich się boisz?
Dlaczego pozwalasz, żeby tobą rządzili, żeby cię terroryzowali i zastraszali?
Dlaczego szczepisz dziecko chociaż tego nie chcesz?
Dlaczego trzęsiesz portkami przed służbą, która powinna się przed tobą płaszczyć!!!
Zastanów się nad sobą!

Zamiast tracić czas na uliczne awantury i ryzykować, że twoja służba użyje w stosunku do ciebie siły pałując cię lub nawet strzelając do ciebie poczuj się człowiekiem odpowiedzialnym i przejmij sprawy we własne ręce. Skoro większość narodu śpi i nie ma nadziei na pokojowe obalenie tego nie-rządu poczuj swoją osobistą moc i miej odwagę powiedzieć głośno NIE!

Nie musisz szczepić dzieci! Nie masz obowiązku!

Nie wypełniaj żadnych druczków o odmowie szczepień, wypisz się z przychodni, a jeśli zaczną cię nachodzić pielęgniarki z przychodni lub urzędnicy z sanepidu pozwij ich do sądu za naruszenie miru domowego, terror i groźby karalne. Gwarantuję ci, że wygrasz proces, miej tylko odwagę, żeby się przeciwstawić. Wszyscy rodzice, którzy poszli do sądu wygrali sprawę i mają prawomocny wyrok poświadczający, że w Polsce nie ma przymusu szczepień. Dodatkowe informacje oraz porady prawnika znajdziesz w notce Szczepienie dzieci nie jest obowiązkowe! Jest wyrok sądu.

61 komentarzy do “Dlaczego nie wezmę udziału w manifestacji przeciwko przymusowi szczepień?

 1. Obowiązek prawny jest zasadniczo jeden – kwestia tylko taka, jaka będzie sankcja za jego niedopełnienie. Mamy więc w systemie wiele obowiązków, których niewykonanie nie wiąże się z żadną konsekwencją, bo zwyczajnie w ustawach zapomnieli dodać odpowiednich kar (np. społeczny obowiązek zawiadamiania o przestępstwie – każdy z nas ma obowiązek powiadomić policję lub prokuraturę o popełnionym przestępstwie, ale w praktyce nie każdy to robi i z tego tytułu nie dzieje się mu żadna krzywda). Z drugiej strony mamy zdecydowaną większość obowiązków, które wiążą się z sankcjami za nieprzestrzeganie takich obowiązków (np. obowiązek przestrzegania przepisów drogowych – jak nie będziesz przestrzegać i cię złapią, to zapłacisz mandat albo pójdziesz siedzieć). Jeśli chodzi o obowiązek szczepień, to jest tak jak w istocie pisze @Kala Kalowska – obowiązek istnieje i to z konkretnymi skutkami za jego nieprzestrzeganie. Obowiązek nie jest tym samym, co przymus – bo przymus byłby wtedy, gdyby z bronią przy głowie kazali szczepić ludzi, czy im się to podoba czy nie. Natomiast obowiązek jest wtedy, gdy musisz coś zrobić, a jak nie zrobisz, to licz się z konsekwencjami. Przy obowiązku, możesz go nie wykonać (i liczyć się z potencjalną karą), a przy przymusie musisz go zrealizować. Jeśli chodzi o szczepienia, to wg powyższych kryteriów są one obowiązkowe (świadczy o tym chociażby art 115 Kodeksy wykroczeń). Bardzo podoba mi się jednak tok myślenia pokazany przez @Kalę Kalowską – zgodnie z systemem można więc w prosty sposób uchylić się od szczepień (i to własnymi narzędziami systemu).

 2. Witajcie,
  a ja mam pytanie odnośnie tego badania kwalifikacyjnego, a co jeśli lekarz stwierdzi, że nie widzi przeciwwskazań? I jeszcze jedno co w przypadku starszych nieszczepionych dzieci? Czy takie postępowanie będzie miało sens? Zresztą spotkałam się z informacją, że dzieci bodajże powyżej 4 roku życia podlegają innym regułom szczepień?

 3. Astromaria co ty wypisujesz? Na wezwaniu do sądu jak byk stoi obowiązek stawiennictwa wraz z dowodem tożsamości. Nie stawiasz się z dowodem= grzywna. Nie będziesz uczestniczyć w rozprawach= wyrok zaoczny…… . Gdzie Ty się prawa uczyłas? :O

 4. @ Sceptykon: te bzdury (sugestie, że można nie przyjść do sądu na wezwanie i że nieuczestniczenie w rozprawie jest dobrym sposobem) napisałeś ty, a nie ja. Ja się prawa nigdzie nie uczyłam i nie udzielam matrixowych porad prawnych. Naucz się czytać ze zrozumieniem, zapoznaj się z prawem morskim i sposobami kiwania sędziego, a może ci to wyjdzie na zdrowie, bo nie dasz się osądzić mafii rządzącej światem. Wygląda na to, że nie kumasz i co gorsze, nie chcesz zakumać.

 5. Przetłumaczyłem art. Glifosat VI, szczególnie interesujące są punkty 6,7,9
  http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtopic.php?f=16&t=2030&p=92030#p92030

  https://people.csail.mit.edu/seneff/201 … _final.pdf

  Związek szlaków metabolicznych glifosatu ze współczesnymi
  chorobami VI: Priony, amyloidozy i autoimmunologiczne choroby
  neurologiczne
  Anthony Samsel1 i Stephanie Seneff2, *

  1 Samsel Environmental and Public Health Services, Deerfield, NH 03037, USA 2 Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory, MIT, Cambridge, MA 02139, USA

  9. Szczepionka MMR a autyzm

  W tej części prezentujemy przypadek BEZPOŚREDNIEGO POWIĄZANIA POMIĘDZY
  SZCZEPIONKAMI MMR A AUTYZMEM, POPRZEZ INDUKCJĘ AUTOPRZECIWCIAŁ DROGĄ
  MOLEKULARNEJ MIMIKRY. W artykule prowokacyjnie zatytułowanym
  „Reaktywność krzyżowa peptydów: pierwotny grzech szczepionek”, Kanduc
  podkreśla, że ​​masowa reaktywność krzyżowa między antygenami w
  szczepionkach i podobnymi sekwencjami w ludzkich białkach sprawia, że
  ​​prawie nieuniknione jest, że szczepionki prowadzą do chorób
  autoimmunologicznych poprzez mimikrę molekularną [149]. ZGŁASZANE
  POSZCZEPEINNE AUTOIMMUNOLOGICZNE CHOROBY OBEJMUJĄ TOCZEŃ RUMIENIOWATY
  UKŁADOWY , REUMATOIDALNE ZAPALENIE STAWÓW, ZAPALNE MIOPATIE,
  STWARDNIENIE ROZSIANE, ZESPÓŁ GUILLAIN-BARRÉ I ZAPALENIE NACZYŃ [150].

  Coraz częściej uznaje się, że autyzm może być chorobą
  autoimmunologiczną. Członkowie rodzin dzieci autystycznych mają
  znacznie zwiększone ryzyko wystąpienia innych znanych chorób
  autoimmunologicznych, takich jak niedoczynność tarczycy, gorączka
  reumatyczna i stwardnienie rozsiane [151]. Kilka badań na ludziach i
  małpach ujawniło potencjalny związek między matczynymi przeciwciałami
  skierowanymi przeciwko swoistym białkom mózgu płodu i przyszłym
  rozpoznaniem autyzmu u płodu [152-155]. PONADTO, ZOSTAŁO JUŻ
  WYKAZANE, ŻE SZCZEPIONKI MOGĄ INDUKOWAĆ AUTOPRZECIWCIAŁA PRZECIWKO
  PROTEINOM MÓZGU. Zagadka epidemii narkolepsji w Europie po
  agresywnej kampanii IMMUNIZACYJNEJ PRZECIWKO WIRUSOWI GRYPY H1N1
  została ostatecznie rozwiązana i przypisana autoimmunologicznym
  reakcjom przeciwko receptorowi hipokretyny poprzez molekularną mimikrę
  nukleoproteiny A, który był obecny W SZCZEPIE H1N1 [156] (HIPOKRETYNA
  JEST WAŻNYM REGULATOREM SNU).

  Wiele kontrowersji otacza koncepcję, że ​​szczepionka MMR może
  przyczyniać się do epidemii autyzmu w USA i innych krajach. U DZIECI
  Z NIEDOBORAMI ODPORNOŚCI ŻYWE WIRUSY ODRY MOGĄ BYĆ ODPOWIEDZIALNE ZA
  PRZEWLEKŁĄ INFEKCJĘ MÓZGU, SKUTKUJĄC UTRATĄ NEURONÓW, KWASOCHŁONNYMI
  INKLUZJAMI WEWNĄTRZJĄDROWYMI I ZAPALENIEM GLEJU, STAN ZWANY PODOSTRYM
  ZAPALENIEM ZWIĄZANYM Z ODRĄ. MOŻE TO SPOWODOWAĆ ZABURZENIA
  PADACZKOWE , OPÓŹNIENIE ROZWOJU , UMIEJĘTNOŚCI JĘZYKOWYCH I
  MOTORYCZNYCH (jak wyraźnie stwierdzono w studium przypadku z udziałem
  2-letniego chłopca z dodatnim zakażeniem HIV [157]).

  Singh i in. opublikowali serię artykułów z ostatnich dwóch dekad [14,
  158-160] sugerujących, że wśród grupy autystycznej istnieje pogrupa,
  którą można scharakteryzować, jako cierpiącą na „autoimmunologiczne
  zaburzenie autystyczne” [14]. BADANIE Z 1998 R. SINGH ET AL.
  ZAOBSERWOWALI, ŻE 90% PRÓBEK SERUM OSÓB AUTYSTYCZNYCH ZAWIERAJĄCEGO
  PRZECIWCIAŁA IgG PRZECIWKO ODRZE BYŁO RÓWNIEŻ DODATNIE DLA PRZECIWCIAŁ
  ANTY-MBP, WSPIERAJĄC HIPOTEZĘ, ŻE REKACJA INDUKOWANA SZCZEPIENIEM MOŻE
  BYĆ REAKCJĄ PRZYCZYNOWĄ [158]. KOLEJNE BADANIE SEROLOGICZNE WIRUSÓW
  ZWIĄZANYCH Z AUTYZMEM OPUBLIKOWANYM W 2003 R. DONOSIŁO O ZNACZNIE
  PODWYŻSZONYM STATYSTYCZNIE POZIOMEM PRZECIWCIAŁ PRZECIWKO ODRZE U
  DZIECI Z AUTYZMEM W PORÓWNANIU Z ICH RODZEŃSTWEM (P = 0,0001) LUB
  NIESPOKREWNIONYMI DZIEĆMI (P = 0,003), ALE NIE Z PRZECIWCIAŁAMI PRZECIWKO
  ŚWINCE LUB RÓŻYCZCE [159]. W PÓŹNIEJSZYM BADANIU 60% Z 125
  AUTYSTYCZNYCH DZIECI MIAŁO ZNACZNIE PODNIESIONE POZIOMY PRZECIWCIAŁ
  PRZECIWKO HEMAGLUTYNINIE ODROWEJ SPECYFICZNEJ DLA WIRUSA ZE
  SZCZEPIONKI MMR , W PORÓWNANIU Z 92 DZIEĆMI Z GRUPY KONTROLNEJ [160].
  PONAD 90% DZIECI, KTÓRE MIAŁY PODWYŻSZONE POZIOMY PRZECIWCIAŁ BYŁY
  TAKŻE DODATNIE W ZAKRESIE AUTOPRZECIWCIAŁ MBP. ZAPROPONOWANO, ŻE MOŻE
  BYĆ TO ZWIĄZANE Z AUTOIMMUNIZACJĄ INDUKOWANĄ WIRUSEM NA DRODZE MIMIKRY.

  RZECZYWIŚCIE , ISTNIEJE 78% HOMOLOGIA SEKWENCJI POMIĘDZY SEKWENCJĄ
  BIAŁEK MBP (EISFKLGQEGRRRSRSGTP) ORAZ ZNALEZIONĄ W BIAŁKU WIRUSA
  ODRY, MP3 (EISDNLGQEGRASTSGTP) [161, TABELA 2, P. 7]. TRZY Z
  PODOBIEŃSTW POMIEDZY TYMI DWOMA SEKWENCJAMI ZWIĄZANE SĄ GLICYNAMI.
  PRZECIWCIAŁA PRZECIWODROWE SĄ ZASADNICZO SKIEROWANE PRZECIWKO
  HEMAGLUTYNINIE, IMPLIKUJĄC, ŻE JEST TO NIEZBĘDNE DLA ODPORNOŚCI
  NABYTEJ PRZEZ SZCZEPIONCE [162]; JEDNAK NADMIERNE WYTWARZANE W
  SZCZEGÓLNOŚCI , JEŻELI WIRUS PRZENIKA BARIERĘ KREW-MÓZG, PODNOSI RYZYKO
  WYSTĄPIENIA REAKCJI AUTOIMMUNICZNEJ PRZECIWKO MIELINIE.
  RZECZYWIŚCIE, WYSOKIE MIANO PRZECIWCIAŁ PRZECIWKO ODRZE ŁĄCZONO
  WCZEŚNIEJ Z SM [163].

  GONZALEZ-GRANOW ET AL. ZNALEŹLI WYSOKIE MIANO PRZECIWCIAŁ ZARÓWNO W
  KLASACH IgG I IgA SPECYFICZNYCH DLA MBP W SUROWICY PACJENTÓW Z
  AUTYZMEM [15]. W SZCZEGÓLNOŚCI WYKAZANO , ŻE PRZECIWCIAŁA W KLASIE IgA
  FUNKCJONUJĄ JAKO PROTEAZY SERYNOWE DEGRADUJĄC MBP IN VITRO.
  POWODUJĄ RÓWNIEŻ SPADEK DŁUGOTRWAŁEGO WZMOCNIENIA SYNAPTYCZNEGO W
  PERFUZOWANYM SZCZURZYM HIPOKAMPIE. ZMNIEJSZONE DŁUGOTRWAŁE
  WZMOCNIENIE SYNAPTYCZNE W HIPOKAMPIE JEST CECHĄ AUTYZMU, JAK
  EWIDENTNIE WYKAZANO W BADANIACH PRZY WYKORZYSTANIU MYSIEGO MODELU
  AUTYZMU [164].

  Dr Andrew Wakefield jako pierwszy ujawnił możliwy związek między MMR a
  autyzmem. Jego kontrowersyjny artykuł z Lancet, opublikowany w 1998
  roku, a następnie wycofany, sugerował, że ta szczepionka spowodowała
  ostrą reakcję u dzieci z dysbiozą jelit (ból brzucha, biegunka,
  nietolerancja pokarmowa, wzdęcia itp.) [9]. ARTYKUŁ OPRACOWANY NA
  GRUPIE 12 DZIECI, KTÓRE DOŚWIADCZYŁY OPÓŹNIENIA ROZWOJU W
  NASTĘPSTWIE PODANIA SZCZEPIONKI MMR I U KTÓRYCH WYKRYTO AUTYZM. U
  TYCH DZIECI WYSTĄPIŁA WYSYPKA, GORĄCZKA, MAJACZENIA I DRGAWKI W
  NASTĘPSTWIE SZCZEPIENIA MMR. DR. WAKEFIELD I KILKU JEGO
  WSPÓŁPRACOWNIKÓW OPUBLIKOWAŁO DODATKOWE ARTYKŁY OPRACOWUJĄCE
  HIPOTEZĘ, ŻE DYSBIOZA JELITA, POŁĄCZONE Z UPOŚLEDZONYM TRWAWIENIEM
  BIAŁEK, PROWADZĄ DO AUTOIMMUNOLOGICZYCH ZABURZEŃ W DWUNASTNICY, KTÓRE
  ŁĄCZĄ SIĘ Z Z ROZLEGŁĄ HIPERPLAZJĄ LIMFOIDALNĄ JELITA GRUBEGO.
  WNIKNIĘCIE NIEPRAWIDŁOWO STRAWIONYCH BIAŁEK DO NACZYŃ PRZEZ
  NIESZCZELNĄ BARIERĘ JELITOWĄ ORAZ Z UKŁADU KRAŻENIA PRZEZ
  NIESZCZELNĄ BARIERĘ KREW- MÓZG MOŻE POWODOWAĆ ENCEFALOPATIĘ [165-167].

  W BADANIU EPIDEMIOLOGICZNYM Z 1998 ROKU EWIDENTNIE WYKAZANO , ŻE
  ENCEFALOPATIA JEST OSTRĄ REAKCJĄ NA PODANĄ SZCZEPIONKĘ PRZECIW ODRZE Z
  48 PRZYPADKAMI POSZCZEPIENNYMI, BEZ ŻADNYCH PRZYPADKÓW PO SZCZEPIENIU
  PRZECWKO ŚWINCE , CZY RÓŻYCZCE[168]. WŚRÓD TYCH 48 DZIECI 8 ZMARŁO, A
  POZOSTAŁE DOŚWIADCZYŁY REGRESJI ROZWOJU UMYSŁOWEGO, CHRONICZNYCH
  DRGAWEK, ZABURZEŃ MOTORYCZNYCH i DEFICYTÓW SENSORYCZNYCH W KOLEJNYCH
  MIESIĄCACH.

  Baza danych FDA do raportowania zdarzeń niepożądanych szczepionek
  (VAERS) jest cennym narzędziem do monitorowania niepożądanych reakcji
  na szczepionki. Nasze wcześniejsze badania VAERS porównujące
  szczepienia MMR, dopasowane wiekowo, jednakowe wielkościowo
  dla dystrybucji wszystkich innych szczepionek wykazały znaczące powiązanie
  szczepionki MMR z autyzmem (p <0,007) [169]. To było zaskakujace,
  ponieważ szczepionka MMR nigdy nie zawierała aluminium lub rtęci,
  dwóch głównych kandydatów odpowiedzialnych za uszkodzenia układu
  nerwowego, które mogą wiązać się z autyzmem [170-174]. Mocne
  powiązania pojawiły się także z gorączką i wysypką. W tym artykule
  zaproponowaliśmy, że niepożądane reakcje mogą być spowodowane przez
  acetaminofen podawany dziecku, aby spróbować ograniczyć napady
  drgawkowe.

  Z wprowadzeniem genetycznie modyfikowanych upraw Roundup Ready w 1996
  r. znacząco wzrosło wykorzystanie Roundup-u, w związku z tym
  zdecydowaliśmy, że warto będzie porównać wczesne dane na temat MMR w
  VAERS z późniejszymi danymi. Określilismy cezurę czasową na dzień 1
  stycznia 2003 r. w ten sposób , aby zdarzenia, w których MMR była podawana , mogły być podzielone na "wczesne" i "późne", w
  zależności od tego, czy były przed, czy po tej dacie. Każdy zbiór
  danych reprezentował 13-letni okres . Znaleźliśmy 10 639 zdarzeń we
  wczesnym zbiorze i 19 447 wydarzeń w późnym; w ten sposób liczba
  zdarzeń niemal podwoiła się w późniejszych latach. Zestawiliśmy także
  częstość występowania różnych reakcji niepożądanych w dwóch zestawach
  i wykorzystaliśmy standardową analizę statystyczną do obliczenia
  istotności zaobserwowanych różnic: losowo grupowano w dół oba zbiory w
  razie potrzeby, tak aby zbiory były jednakowe liczbowo i wiekowo
  w dwóch zestawach danych. Wyniki były
  zaskakujące: wiele objawów związanych z atopią lub reakcją alergiczną
  było znacznie wyższych w późniejszym zestawie, a "hospitalizacja" była
  znacznie istotnie nadmiernie reprezentowana w późniejszym zestawie
  [Tabela 6]. Inne nadreprezentatywne objawy obejmowały drgawki,
  duszność, hiperwentylację, astmę, egzemę, autyzm, pokrzywkę,
  anafilaksję i nieregularne tętno.Co ciekawe, zbiór wczesny miał
  częstsze występowanie bólu i zapalenia stawów, co sugeruje, że
  toksyczne elementy w szczepionce miały wpływ na stawy, a nie na mózg.
  […]
  Zgodnie z naszą wiedzą nie było żadnych znaczących zmian w
  formułowaniu MMR od czasu jego wprowadzenia. Wyjaśnienie znaczących
  zmian w niepożądanych reakcjach musi zatem leżeć w czynnikach
  zewnętrznych, z których jeden może stanowić glifosat. Sugerujemy, że
  istotne są zarówno długotrwałe narażenie na glifosat z pożywienia,
  wody i powietrza, jak i bezpośrednie narażenie na pozostałości
  glifosatu w szczepionce. Dziecko z zaburzonym mikrobiomem jelita z
  powodu przewlekłego narażenia na glifosat będzie również cierpiało z
  powodu nieszczelnej bariery krew-mózg, a to prowadzi do znacznie
  większej możliwości wnikania antygenów białkowych odry do mózgu
  powodujących anafilaksję i drgawki.Wirus odry należy do rodziny
  paramyksowirusów, które mają dwie silnie konserwowane reszty glicyny w
  pozycjach 3 i 7 w regionie hydrofobowego peptydu fuzyjnego (FP)
  wirusowych glikoprotein pośredniczących w fuzji [175].Ten region FP
  jest najbardziej konserwatywnym regionem glikoprotein i odgrywa
  kluczową rolę w destabilizacji błony komórki gospodarza w celu
  uzyskania dostępu.Podstawienia innych aminokwasów glicyn G3A lub G7A
  powodowały wzrost zarówno fuzji komórek komórkowych, jak i
  reaktywności białka z przeciwciałami, prowadząc zarówno do wyższej
  częstości infekcji, jak i zwiększonej szansy na reakcję
  autoimmunologiczną. Substytucja glifosatem prawdopodobnie spowoduje to
  samo, a także doprowadzi do formy białka, która byłaby odporna na
  proteolizę. FP zarówno wirusa grypy, jak i gp41 ludzkiego wirusa
  upośledzenia odporności (HIV) zawierają liczne reszty glicyny w
  regularnych odstępach czasu, przy czym całkowita glicyna stanowi
  odpowiednio 29 i 26% całkowitej sekwencji peptydu [175]. Zapalenie
  nerwu wzrokowego, demielinujące uszkodzenie nerwu wzrokowego za
  pośrednictwem układu odpornościowego, zostało uznane za skutek uboczny
  szczepionki przeciwko grypie, która może prowadzić do ślepoty [176].
  0 x

 6. Bardzo zachęcająca nazwa forum, ale zobaczyłam tylko taki komunikat: „Widzisz tą stronę ponieważ: Twój IP znalzł się na liście bootów, spamerów, etc. tworzonej automatycznie przez skrypt forum.” Dalej instrukcja, że mam usunąć ciasteczka, ups… to będzie trochę roboty 😦

 7. A gdzie jest napisany tok myślenia Kali Kowalskiej odnośnie szczepień ?

 8. A kto to jest Kala Kowalska i dlaczego jej tok myślenia miałabym tu cytować? Czy mój tok myślenia nie jest wystarczająco jasny i logiczny? To jest mój blog i ja tu piszę po swojemu, a nie po cudzemu.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.