HYDE PARK czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

Widget z najnowszymi komentarzami z boku bloga co jakiś czas przekierowuje na niewłaściwą stronę albo w ogóle się nie pokazuje! To samo dzieje się, gdy chcesz zobaczyć swój przed chwilą dodany, najnowszy komentarz: zamiast na koniec dyskusji przekieruje cię na stronę sprzed miesiąca lub starszą :-(.

Admini WordPress’a stale coś kombinują, a jak przekombinują, to wszystko się sypie. Dlatego proszę nie kierować do mnie zażaleń, bo JA NIE MAM NA TO ŻADNEGO WPŁYWU!

Jeśli chcesz przeczytać najnowsze komentarze w którymś z Hyde Parków lub na innych stronach bloga po prostu wejdź na stronę główną Hyde Parku, Zdrowotnego Hyde Parku lub na tę, którą chcesz zobaczyć i zjedź w dół, do ostatnich komentarzy.

9 693 myśli nt. „HYDE PARK czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

 1. @ Trawożerna: jak widzisz nie zatwierdziłam twojego poprzedniego komentarz, bo wzięłam cię za spamerkę. Powiedz mi, w jakim celu wrzuciłaś list tej (rzekomej) lekarki? Naprawdę wierzysz, że ten list jest autentykiem? Jeśli tak, to nie przeczytałaś, co napisałam o szczepieniach. A jeśli to miało być w celu polemizowania z jego treścią, to przepraszam, ale nie daję linków do takich wrednych tekstów, żeby nie nabijać ruchu na takiej stronie i żeby jakiś naiwny nie wziął tego na poważnie. Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego uważam ten „list” za oszustwo, to chętnie wyjaśnię.

 2. Astro, ja wrzuciłam ten list z bezsilności :( Zauważyłam jak wielu moich znajomych jest zaślepionych, bo uważali, że ten list to prawda, a i w dodatku totalnie zgadzali się z jego treścią! Mało tego, część tzw. „uświadomionych”, sugerując się tytułem, lajkowało posty z odniesieniem do tej chorej treści, nie przeczytawszy jej. Masz rację, że lepiej nie nabijać popularności tego typu „racjonalnym” wypocinom rzekomych lekarzy. Mnie po prostu uderzyła buta tegoż „listu” oraz wprowadzanie ludzi w błąd tytułem. Chyba w jakiś sposób chciałam sobie poradzić z negatywnymi emocjami po przeczytaniu tego i dlatego to tu wrzuciłam, licząc na negatywne komentarze rozsądnych osób. Uderza mnie ta propaganda proszczepionkowa. To co się teraz dzieje w mainstreamie woła o pomstę… Dlatego w ogóle już nie włączam telewizora. Do tego kolejne akcje promocyjne przeszczepów! Cała ta otoczka, jakieś biegi, zaangażowani celebryci w promocję zrzekania się swoich narządów po rzekomej śmierci. Strasznie mnie to denerwuje, ale nie mam siły dyskutować z ludźmi, którzy są przekonani do jedynie słusznej „prawdy”. Myślę, że niestety przyciągam takie informacje i zaślepionych ludzi właśnie tymi swoimi błędnymi kodami w podświadomości.

 3. Kurde, chyba muszę jednak kupić telewizor i radio, bo kiedy nie wkurzam się tymi bujdami, to nie mam o czym pisać. Radio to właściwie mogę mieć internetowe, ale telewizji raczej nie…

 4. Jonizator chodzi. Musiałam najpierw wymoczyć filtr, potem 2 razy odfiltrować i wylać wodę i dopiero za 3 razem woda nadaje się do użycia. Wlałam do jonizatora, trochę z duszą na ramieniu, ale nie protestował i pracuje. Kotom spodobała się ta filtrowana woda, a jonizowanej nie chciały.

 5. Jeśli chodzi o mój jonizator to jest ten popularny, chyba słoweńskiej firmy, Aquator, 3 litrowy z możliwością wytwarzania wody srebrnej. Napiszę jeszcze dla pewności do producenta, żeby się upewnić, czy wszystko ok.

  A jeśli się chcesz powkurzać to nie musisz od razu kupować telewizora; obejrzyj na youtubie TAK czy NIE z Wiplerem vs Gutem i bardzo „obiektywną” Gozdyrą o szczepieniach właśnie. Mnie szlag trafił.

 6. Mam taki sam jonizator (litewski). Dziś po zjonizowaniu filtrowanej wody podgrzał ją nawet dość porządnie i były ładne bąbelki z wodoru.

  Wiem, dlaczego te dzbanki są takie tanie: nie działa sensor pokazujący konieczność wymiany filtra. To jest sensor „czasowy”, czyli nie tyle wyczuwa stopień zużycia wkładu, co odlicza czas użytkowania, który powinien być nie dłuższy niż miesiąc. Tak więc muszę sobie zaznaczyć w kalendarzu, kiedy wymieniłam filtr i pamiętać, żeby do tego kalendarza zaglądać.

 7. To jednak prawda, że te Polaki to raczej głupie są ( nie żebym chciała kogoś obrażać, ale jakoś nie znajduję innego określenia ). Oto ich odpowiedzi na jedno z pytań ankiety o chemtrails ( ankietę wypełniło ponad 130 osób w różnym wieku z pochodzących terenu całej Polski ):
  Pyt.3.Jak myślisz, czym według Ciebie mogą być chemtrails?

  Odpowiedź
  1.nie wiem
  2.nie mam pojecia 3. – 4.nic 5.jakieś smugi na niebie
  6.nie znam
  7.smugi po samolotach
  8.kosmos 9.smugi, łuny ??? 10.nic takiego
  11.nie wiem co to jest.
  12.smugi na niebie
  13.nhbgfdsazxdcfvgbhnjmk,
  14.kondensacja pary wodnej zawartej w atmosferze
  15.fikcja
  16.x
  17.smugi po przelatujących samolotach mogoące zawierac
  jakies dodatkowe substancje chemiczne.
  18.lodem 19.podróznicy ,którzy podczas wycieczek wypatrują jakieś obiekty na niebie.
  20.promieniowanie kosmiczne
  21.ufo 22.???
  23.zjawiska pogodowe
  24.nd 25.trucie ludzi
  26.elementem teorii spiskowej, tp tylko gazy kondensacyjne, mogą zawierać śladowe ilości substancji trujących jak każde inne spaliny
  27.tu jest polska i należy pisać w tym języku
  28.przelot samolotu
  29.białe smugi pozostawione przez paliwo z samolotu?

  Niektóre odpowiedzi na to pytanie się powtarzają: np. „nie wiem” odpowiedziało ponad 30 osób i dlatego może się wydawać, że brakuje odpowiedzi, ale to są kompletne odpowiedzi wszystkich ponad 130 respondentów.
  Jak dla mnie załamka, może jedna czy dwie osoby z tej liczby odpowiedziały na pytanie w w miarę sensowny sposób.

 8. A teraz dla każdego coś optymistycznego, czego próżno szukać w „polskich” mediach głównego ścieku, ale dzieje się naprawdę :)
  Centralny Bank Rosji znacjonalizowany!

 9. To też dosyć ciekawe – z translatora co prawda, ale większość tekstu jest zrozumiała: http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&prev=search&rurl=translate.google.pl&sl=en&u=http://www.theeventchronicle.com/science/russia-to-sign-brics-pact-on-science-and-innovation/&usg=ALkJrhgJkTSanGNQMJF06FkWIUBkyklFNQ

  Ten pan Putin to ma łeb na karku. Czy on jest pewnego rodzaju geniuszem, czy może współpracuje z jakąś „pozytywną” rasą pozaziemską, która trochę mu pomaga w tym i owym ? :)

 10. Z wielkim dystansem podchodzę do tego, co mendia głosza oficjalnie, a co przemilczają na tym ziemskim padole łez już zbyt długo kontrolowanym i okłamywanym przez mafię „wybrańcow”, żeby tego nie odczuć i nie zauwazyć.

  Tym bardziej z radością pogłebiam największy tabu – temat dotyczący teorii „kuli ziemskiej”, która jednak wcale kulą nie jest i co udowodnił już w starożytności Arystoteles, a co pózniejsi „władcy” dusz w czarnych kapotach w celach ” religijno – wychowawczych” i kontrolnych przerobili do własnych potrzeb totalitarnej wladzy nad światem !!!

  Nie będę się dzisiaj długo rozpisywać, bo odwiedzi mnie wkrótce pewien współczesny grecki filozof, który te sprawy zna od podszewki i wiele mi z tego przekazuje.

  W jedenastej minucie z sekundami przedstawiona jest plansza z wyjaśnieniem metody obliczenia odleglości Słońca od PŁASKIEJ Ziemi otoczonej wokół Antarktydą !!!!

  http://brd-schwindel.org/flache-erde-fakten-gegen-den-globus/

 11. Marca, jakoś nie mogę nigdzie znaleźć potwierdzenia tego znacjonalizowania banku przez Putina..
  Czy to aby na pewno jest prawdą a nie… pobożnym życzeniem ?

 12. „…największy tabu – temat dotyczący teorii „kuli ziemskiej”, która jednak wcale kulą nie jest..
  _____
  No to rzeczywiście największy tabu – temat ale… znowu – jak z tym Putinem – czy jest to prawdą ?
  Nieustraszona napisz co wiesz na ten temat i… może… napisz co gadają na filmiku, bo… ni w ząb nie kapiszi… :?
  Po Zdrówka :)

 13. Zawsze wydawalo mi się przy opalaniu na łączkach i plażach, że Słońce jest wcale nie tak daleko, jak podają „uczone” źródła ( 150 milionów kilometrów ! ) .

  Czasami zauważony cień spowodowany przelatujacym samolotem pod Słońcem wydawał mi się niebywały, no bo jeśli mialo być ono tak daleko i tak ogromne wedlug oficjalnej astronomii, to przecież maly w sumie przedmiot jakim jest samolot aż tak potężnej gwiazdy nie mogł by w żadnym wypadku przysłonić.

  Robi się na naszym ziemskim „ranczo” coraz to bardziej jasno i ciekawie, skoro ten „religijny” dogmat o kulistości Ziemi upada i dzięki temu staje się jasne jak Słońce, że trzymano i hodowano nas w totalnym zaćmieniu umyslu po to, zebyśmy glupio służyli „wybranym” szeryfom dusz i kowbojom nie – rządowym spod ciemnej gwiazdy Dawida, pod umyslową dyktaturą pejsatych drukarzy ksiąg, map i gazet oraz filmowców z ich „gwiazdami” produkujacych „lądowanie” na Księżycu, „gwiezdne wojny”, itp.

  Filmik obrazowo wyjaśnia szczególy, które same mozna sprawdzić, porównać i wyliczyć, co do rzeczywistej odległości Słońca od Ziemi.

  Pomocna do logicznego wyjaśnienia tego obliczenia wedlug przykładu Arystotelesa jest przeciez tak obżydzana w szkolach trygonometria !!! Licealiści ! Obudźcie się !

  Podano też w tym filmiku, ze jedynie mapa na fladze „narodów zjednoczonych” ( w niewolniczej ciemnocie – mój przypisek) oddaje rzeczywisty wygląd Ziemi, z jednym tylko biegunem „północnym” i wedlug którego to funkcjonują przecież wszystkie kompasy !!!

  http://www.google.de/imgres?imgurl=http://www.flaggen-server.de/organis2/ung.gif&imgrefurl=http://www.flaggen-server.de/organis1/un.php&h=256&w=384&tbnid=Oa5KuQuX65qSGM:&zoom=1&tbnh=90&tbnw=135&usg=__WQSZh8Iw9YQGkpLMPbInN-LAC_o=&docid=p_EFl_KRpOP1FM&sa=X&ei=iqsTVa_hK9XZaoWNgcAE&ved=0CCcQ9QEwAA

  Jeśli chodzi o ” Putina”, to trudno mi wyjaśnić, który z trzech aktorów grających tą głowną rolę w kabarecie „polityki” jest nim naprawdę, a który jest z nich sobowtórem z różnicami widocznymi na małżowinach usznych, gdzie jeden z nich wymienia poufne czułości z jahwistyczną głową nakrytą ukrzyżowanym nocnikiem.

  http://communitarian.ru/publikacii/skrytaya_storona_vlasti/kreml_vernul_v_svoe_lono_satanista_surkov_vnov_stal_pomoschnikom_prezidenta_vopros_v_tom_kem_yavlyaetsya_sam_putin_22092013/

  Moje wścibskie oczko wypatrzyło akurat ponownie „płaską” mapę Ziemi na dolnym prawym rogu z powyższej strony i która jest umieszczona na wstępie pewnej powieści po rosyjsku, a ktorą mam ochotę przeczytać w całości po odnalezieniu słownika rosyjskiego.

  Przypadek ?

  http://communitarian.ru/publikacii/literaturnyy_kollayder/aleksandr_vladimirov_misteriya_zapretnyh_istin_11022015/

 14. Z kabaretu polityki na Francję po glośnym „napadzie” na satyryków, gdzie „preżydent” gra rolę „pocieszyciela” krewnych „ofiar”, a którzy jak wyraźnie widać pękają ze śmiechu, jak na dobry kabaret przystało :

 15. Wybacz nieustraszona, ale przy budowie wielkich hal o długości 800-1000 metrów trzeba liczyć się z krzywizną Ziemi ze względu na jej kulistość. Po drugie wystarczy trochę namacalnych obserwacji astronomicznych i nie tylko aby dojść do wniosku ze ziemia jest okrągła.Oczywiście to nie jest absolutnie idealna kula…ale to jej kształt jest do niej bardzo przybliżony…..

 16. „Wybaczam” Ci Tomasz Fotograf Twój komiczny argument budowlany na „krzywiznę” Ziemi , bo jest on wyjątkowo zabawny wskazując na Twa kompletną ignorancję w tej dziedzinie, gdzie chyba nigdy w ręku nie trzymałes poziomnicy stosowanej przy budowach opartych na wykonywaniu prostej plaszczyzny fundamentów przy wyrównywaniu nierównego obszaru na powierzchni i to wcale nie skrzywionego łukowo już ze wzgledu na wszędzie taką samą prostopadlą do płaszczyzny Ziemi grawitację.

 17. „Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi…” !!!

  Mój znajomy filozof o pseudonimie Sokrates II wybiera się wkrłtce do swego kraju i ma zamiar odwiedzić muzeum techniki starożytnej, ktłre nie tak dawno powstało niedaleko od jego rodzinnej miejscowości, a o czym sam nie wiedział. Trafilam na nie przez „przypadek” kiedy był przedostatni raz u mnie i pytałam się, czy coś wie o Heronie – słynnym inżynierze w starożytnosci, który skonstruowal wiele różnych mechanicznych urządzeń w tym i również ruchomą światynię Bachusa, której kopia jest też w tym muzeum.

  Doszliśmy wspólnie do smutnego wniosku, że o ile wszelkie wynalazki twórczej myśli ludzkiej mogłyby by być zastosowane do ułatwienia codziennej pracy, to jednak już „władcy” starożytności wraz z kastą „kapłanów” posługiwali się wybiórczo nimi tylko do otumaniania religijnego i oczywiście do prowadzenia wojen.

 18. Jak wiecie nie popieram Korwina, ale przyznaję, że ma on świetne odzywki. Naprawdę się uśmiałam i oplułam sobie monitor, a mina prowadzącej jest warta milion!

 19. „Niby facet gada mądre rzeczy, ale zaraz potem daje popisy głupoty, a tymi „Protokołami mędrców Syjonu” to mnie po prostu rozśmieszył.” Co masz na myśli mówiąc: „daje popis głupoty”? O Protokołach mówi, że jest to bezczelne kłamstwo, nie wiem z czego się tu śmiać.Tu masz ten fragment, gdy o nich mówi:

  Nie dziwię się, że uważasz Biblię za „księgę satanistyczną”, skoro dałaś ją sobie „wytłumaczyć” Świadkom Jehowy. Mam nadzieje, że ten film zachęci Cię do zapoznania się z nią na nowo.

  Mam nadzieję, że obejrzysz te filmy w całości. Pozdrawiam serdecznie!

 20. ” Jak wiecie nie popieram Korwina, ale przyznaję, że ma on świetne odzywki. Naprawdę się uśmiałam…”

  I ja go nie popieram Mario ale też się uśmiałam z tej krótkiej ale jakże treściwej wypowiedzi, ponadto… zgadzam się z jego słowami:
  „… Unia Europejska powinna zostać zniszczona” :D

 21. Protokoły nie są żadnym fałszerstwem ani kłamstwem!!! Nie da się nie zauważyć, że cały ten syjonistyczny plan, wyłożony w „Protokołach”, jest właśnie na ukończeniu. Żadna fałszywka, jak choćby scenariusz hollywoodzki czy powieść sensacyjna nigdy się nie zrealizowały, a „Protokoły” tak!

  Podobno autentyczność Protokołów potwierdzili Amerykanie. Kopię potwierdzenia autentyczności można uzyskać w US National Archives w Waszyngtonie. Jego numer: 245-1, ja nie sprawdzałam, ale może ktoś wie, jak to zrobić? Czy wystarczy tam napisać i poprosić o ksero czy jak to zrobić?

  Protokoły Mędrców Syjonu

  Brat Nathanael Kapner o „Protokołach”

  Nowe spojrzenie na “Protokoły”

  Biblię niestety znam i wcale nie mam ochoty się w niej grzebać. Owszem, przyznaję, że jest tam trochę autentycznej wiedzy, jest też trochę opowieści alegorycznych (nawet fajnych), ale nie mam ochoty na przyjaźń z „bogiem” Jahwe.

  Nie wiem, co mam myśleć o tym, że pewne zdarzenia zapowiedziane przez Biblię (Apokalipsę) realizują się, podobnie jak te z „Protokołów”. Nawet, jeśli się w końcu zrealizują dosłownie, nie padnę na kolana i nie krzyknę, że teraz wierzę w Biblię i Jahwe. Jeśli Jezus przyjdzie ponownie, zrzuci „złych” do piekła i zapowie raj na ziemi nie będę jego wyznawczynią. Nie wierzę w to! Z tymi przepowiedniami (moim zdaniem) prawdziwy Bóg nie ma nic wspólnego! Jak dla mnie jest to kolejna iluzja sił, które nas uwięziły w Matrixie. Nie zostaniemy wyzwoleni, lecz ponownie zniewoleni, tyle tylko, że zmieni się sceneria.

 22. Julian Tuwim

  Do prostego człowieka

  Gdy znów do murów klajstrem świeżym
  Przylepiać zaczną obwieszczenia,
  Gdy „do ludności”, „do żołnierzy”
  Na alarm czarny druk uderzy
  I byle drab, i byle szczeniak
  W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
  Że trzeba iść i z armat walić,
  Mordować, grabić, truć i palić;
  Gdy zaczną na tysięczną modłę
  Ojczyznę szarpać deklinacją
  I łudzić kolorowym godłem,
  I judzić „historyczną racją”,
  O piędzi, chwale i rubieży,
  O ojcach, dziadach i sztandarach,
  O bohaterach i ofiarach;
  Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
  Pobłogosławić twój karabin,
  Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
  Że za ojczyznę – bić się trzeba;
  Kiedy rozścierwi się, rozchami
  Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
  A stado dzikich bab – kwiatami
  Obrzucać zacznie „żołnierzyków”. –

  – O, przyjacielu nieuczony,
  Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
  Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
  Króle z panami brzuchatemi;
  Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
  Gdy ci wołają: „Broń na ramię!”,
  Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
  I obrodziła dolarami;
  Że coś im w bankach nie sztymuje,
  Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
  Lub upatrzyły tłuste szuje
  Cło jakieś grubsze na bawełnę.
  Rżnij karabinem w bruk ulicy!
  Twoja jest krew, a ich jest nafta!
  I od stolicy do stolicy
  Zawołaj broniąc swej krwawicy:
  „Bujać – to my, panowie szlachta!”

 23. Co do Putinów tu jest ich cała kolekcja: http://pressmix.eu/2015/03/27/rosja-rzadza-awatary-klony-sobowtory-putina/

  Po raz kolejny rozeszła się plotka, jakoby Putin nie żył, i to już od miesięcy. Tym razem ogłosiła to Ludmiła Putin http://pressmix.eu/2015/03/28/z-ostatniej-chwili-putin-nie-zyje-mowi-ludmila-putin/

  Jeśli to prawda, że Putin znacjonalizował bank centralny, to oczywiście prywatna armia Rothschildów (zwana NATO) ruszy do boju. Będą mieli trochę kłopotów z zidentyfikowaniem, kto jest klonem, sobowtórem, a kto autentycznym Putinem i czy w ogóle którykolwiek z nich jest prawdziwy.

  Teraz ważą się losy świata. Jeśli ludzkość w swojej masie śpi snem lunatycznym, to niech Bóg (ten prawdziwy) ma nas w swojej opiece!

 24. Budzące strach i grozę greckie słowo „apokalipsa” uzyte w „biblii” po jej przetłumaczeniu z aramejskiego na grecki oznacza w pierwotnym znaczeniu ściąganie zasłon czy też masek aktorskich używanych w antycznych teatrach.

  W obecnych czasach dokładnego zaglądania za kulisy teatru religijno – politycznego słowo to powinno jak najszybciej wrócic do jego pierwotnego znaczenia i rozumienia, bo własnie tego najbardziej obawiają się aktorzy wszystkich scen polityczno – nieukowych z klechami w roli głownych reżyserów chcących ukraść cały świat dla siebie.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Apokalipsa

  Wspominałam tu już o moim greckim koledze filozofie, a który powiedział mi, że nawet w Grecji dzieci i mlodzież mają zakaz uczenia się języka starogreckiego !

  Jest to całkowicie zrozumiałe w kontekście „apokaliptycznej” propagandy mającej na celu tylko i wyłacznie zastraszanie i bierne poddanie sią „wyrokom boskim” wymyślonych przez pejsatych literatów w myckach do złamania ducha odwagi i wolnej woli tele – widzów i czytelników wszelkiej kuglarskiej iluzji i magików słowa klecących piramidalne kłamstwa z niezliczonymi tonami kosmicznych bredni na papierze i w elektronicznych mendiach.

  Oto jak jędrny język śląski oddaje właściwe znaczenie tytułów filmowych produkowanych przez filmową fabrykę bredni Hollywoodu dla spragnionych mocnych wrażen glupich gapiów bioracych wszelką klamliwą iluzję propagandy za Prawdę i rzeczywistość:

  Po śląsku wszystko brzmi fajniej!–czy ja wiem?……….A

  „Quo vadis” = ‚Kaj leziesz’
  „Mamma Mia” = ‚Ło pierona!’

  „Dzikie żądze” = ‚Pierońsko chcica’
  „Nie kłam, kochanie” = ‚Nie ciulej franco’
  „Deja vu” = ‚Jo żech to już kajś widzioł’
  „Mission impossible” = ‚Szwagier, to je ciynżko sprawa’
  „Zapach kobiety” = ‚Jak wonio baba’
  „Silent Hill” = ‚Sosnowiec’

  „Batman” = ‚Chop – Luftmysza’
  „Leon zawodowiec” = ‚Lyjo fachman’
  „W pustyni i w puszczy” = ‚W piochu a w krzokach’
  „Hobbit: niezwykła podróż” = ‚Utopek: dupno rajza’
  „Tramwaj zwany pożądaniem” = ‚Rozochocona bana’
  „Dobry, zły i brzydki” = ‚Tyn gryfny, tyn buc, tyn szpetny’
  „Potwory i spółka” = ‚Beboki i kamraty’
  „Gdzie jest Nemo” = ‚Kaj je ta ryba’
  „Sala samobójców” = ‚Izba zdechloków’
  „Dirty dancing” = ‚Bych cie broł’

  „Wzgórza mają oczy” = ‚Hołdy majom ślypia’
  „Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej” = ‚Gorol: wejrzane za rzykom, coby we Sosnowcu szło gruba otworzyć i porzondnym karlusem łostać’
  „Jestem Bogiem” = ‚Jo żech je Pónboczek’
  „Czas Apokalipsy” = ‚Geburstag u tyściowyj’
  „Iron Man” = ‚Chop Żelazko’
  „Sami swoi” = ‚Żodnych goroli’
  „Głupi i głupszy” = ‚Pofyrtany i fest pofyrtany’
  „Szczęki” = ‚Gybis’
  „Efekt motyla” = ‚Efekt szmaterloka’
  „Droga przez piekło” = ‚Raiza bez Sosnowiec’

  „Uciec, ale dokąd?” = ‚Pitać, yno kaj ?’
  „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?” = ‚Skocz mi na pukel, jak mje chycisz’
  „Sin City” = ‚Sosnowiec”
  „Kac Vegas” = ‚Fest my sie fczor nadżistali’
  „Jestem na tak” = ‚Jo je na ja’
  „Szpital na peryferiach” = ‚Lazaret na zadupiu’
  „Coś” = ‚Wichajster’
  „Szybcy i wściekli” = ‚Gibcy i wnerwyni’
  „Naga broń” = ‚Nago flinta’
  „Kot w butach” = ‚Ciciuś w trepach’
  „W samo południe” = ‚Gynał ło dwanosty’
  „Pianista” = ‚Klawimajster’
  „Chłopaki nie płaczą” = ‚Karlusy nie ślimtajom’
  „Nietykalni” = ‚Ino nos niy macej’
  „Psy” = ‚Fafiki’
  „Wróg publiczny” = ‚Gorol’
  „Człowiek, który gapił się na kozy” = ‚Chop, kery sie dziwoł na cigi’
  „Hair” = ‚Kudliska’
  „Człowiek z księżyca” = ‚Chop z miesiączka’
  „Zabójcza broń” = ‚Morderczo giwera’

  Pozdrawiam, życząc optymizmu………………

  Sląskie poczucie humoru i śląskie wice są bezbłędne nie tylko w „Dzień apokalipsy” , ha, ha.

  Smiech to najdoskonalszy lek na smutki, przygnębienie, dołki psychiczne i irracjonalny strach !

 25. Skąd chłopczyk to wiedział? Nie sądzę, żeby od Boga, bo Bóg jest miłością i nie zsyła zemsty na narody ani nie znajduje upodobania w dręczeniu „grzeszników”. Co takiego złego zrobiła Rosja, że dotknęły ją te wszystkie nieszczęścia? Mało wycierpiała od komunizmu? Chrześcijaństwo to bardzo zła religia! Jej prorocy potrafią tylko oskarżać i zapowiadać potworności. Nie chcę mieć z tym nic wspólnego!

 26. Najprawdopodobniej nie od prawdziwego Boga, ale skąd w takim razie? Skąd kilkulatek ze środkowej Rosji wiedział o masonach i twierdził, że to prawdziwi wrogowie i on z nimi walczy, skąd wiedział o euro, o chpach ( i twierdził, że niektóre kliniki w Moskwie już chipują dzieci w tajemnicy przed rodzicami – w 80- tych latach zeszłego wieku ), skąd już wtedy wiedział, że lekarstwa to podróby, a będzie jeszcze gorzej i zamienią je w trucizny i jakim cudem takie dziecko znało autentyczne przepisy na ziołowe mikstury? I to, że jak się zachipujesz to będziesz jak kukiełka na wielu sznurkach, a jeśli jeszcze pozwolisz się zapieczętować to z czasem zmienisz się z zombie. I że niby te szóstki będą świecić na zielono ale nie od razu ( dopiero po pewnym czasie od oznakowania ) i nic nie da np. odrąbanie sobie prawej ręki, bo one wtedy pojawią się na kikucie, a jak ktoś obetnie sobie jeszcze kawałek kikuta, to te szóstki i tak się na nim wyświetlą ( na tym co jeszcze pozostało ) – nawet jakby ktoś w desperacji porąbał się na kawałki, to te szóstki wyświetlą się na każdym z nich. I w latach 80 – tych mówił, że ludzie w końcu się połapią, że w szpitalach ich trują i mordują z premedytacją ( nie wszyscy oczywiście ) i ludzie pouciekają za szpitali, znów zaczną chodzić do znachorów. I że pod Rowem Mariańskim jest ocalałe z katastrofy Atlantydy miasto, albo swojej mamie powiedział kiedyś, że tak naprawdę jest bardzo stary – ma 150000 lat.
  Albo ten dziwny wpis do książeczki zdrowia chłopca żeby go nie szczepić. Do dzisiaj nie wiadomo kim była osoba, która wpisała tę notkę – lekarka wyparowała, okazało się, że w szpitalu nikt jej zupełnie nie zna i nie kojarzy.
  I czemu pożył tak krótko? Czyżby ciężkie materialne energie ziemskie to było za wiele dla takiej dziwnej istoty? Bo podobno jak ktoś pochodzi z o wiele „wyższych” światów, to może mieć duże trudności z zasymilowaniem się w tych „niższych” materialnych. A że to wszystko co mówił jest oszustwem trochę wątpię: po co miałby to robić? Jakie korzyści z tego odniósł? Według mnie żadnych, nawet i pożyć za bardzo i zbyt długo mu nie dano.
  A otoczkę religijną tej historii pomijam – wiadomo, że kościół prawosławny czy jakikolwiek inny prawie zawsze spróbuje wyciągnąć dla siebie jakieś tam mniejsze czy większe korzyści z takich ewenementów.
  Dla mnie ten dzieciak to zagadka, na podstawie tego co mówił napisano książkę z poradami jak przeżyć w czasach chipizacji kiedy ruszy ona już na całego ( oby to nigdy nie nastąpiło ).

 27. To, co mówił nie jest oszustwem. Ale to, co mówił i to, że cudownie uzdrawiał miało zagonić ludzi do cerkwi! Cały czas mówił, że ludzie mają się nawracać i klepać pacierze dla Bozi i Jezusa. Kościół ani cerkiew nie są dziełem Boga prawdziwego, to jest pułapka dla ludzkich dusz!!! To jest Matrix! Ciemne byty przekazały mu wiedzę o tym, co planują. Dla nich to żadna strata, bo wiedzą, że ludzie i tak się zachipują, zwłaszcza, jeśli będą musieli wybierać między śmiercią z głodu a chipem.

 28. Przeczytałam tego chłopczyka. Niedziela jest, wiec mam więcej czasu do stracenia. Nie wiem, co się dzieje, że mam tu taką straszną inwazję chrześcijańskich straszydeł. Czyżby znowu ktoś dał link do mnie w jakimś chrześcijańskim forum? Nie wiem, co świat chce mi przez to powiedzieć i po co to robi? Ja z chrześcijaństwa wyrosłam już zupełnie i bezpowrotnie. Kiedyś byłam bardziej „miła” i skłonna do grzecznego wysłuchiwania tego bajdurzenia, ale dziś mam to daleko poza sobą. Dziś widzę zupełnie jasno, czym jest ta religia. Nie, nie dam się nawrócić. Nie dam się zastraszyć apokaliptycznymi straszydłami ani wizjami piekła. Nie ma we mnie lęku, więc z tym w ogóle nie rezonuję. Trud przekonania mnie, że powinnam się z tym zapoznać i odkryć w tym prawdę jest daremny. Już nie! Już jestem uleczona i niepodatna. Już nie czuję przymusu, żeby być miłą. Ani mrożące krew w żyłach opowieści o straszliwym demonie Jahwe, ani przesłodzone bajki o cudotwórcy Jezusie do mnie nie przemawiają.

  Mówię wprost: to jest religia, którą stworzyli dla gojów żydzi, będący na usługach Szatana (wiem, że są też żydzi z jasnej strony, więc nie generalizuję). Tę religię narzucono nam siłą i krwawym terrorem. Utopiono opór naszych przodków we krwi, palono ich ogniem, torturowano i prześladowano tak długo, aż ulegli, uklękli i wzięli na barki ciężki krzyż. Ta religia nie jest naszą tradycją. To tradycja żydowska, to opowieść znad dalekiego Jordanu, niemająca nic wspólnego z nadwiślańskim ludkiem, czczącym święte gaje i kochającą Matkę Naturę.

  Demony rządzące tą planetą żywią się naszym lękiem i cierpieniem. Hodują nas tak samo, jak my hodujemy owce. My i oni potrzebujemy luszu. Naszym luszem jest wełna, mleko, mięso i skóry, a luszem demonów są nasze emocje. Im silniejsze i straszniejsze, tym bardziej pożywne. O luszu jest tu. Żeby nas wydoić skłócają narody, prowokują wojny, głód, trzęsienia ziemi i inne kataklizmy. Największą radochę mają wtedy, kiedy zabijamy się wzajemnie, biorąc udział w wojnach, z których nie mamy żadnego zysku. A kiedy wojen nie ma zsyłają nam baby Wangi i chłopczyków, żeby nas straszyli potwornymi wizjami przyszłości. Czytając takie rzeczy stajemy się jak krowy, które same wchodzą do (luszowej) dojarki. Może ten nie jest tak pożywny jak lusz wojenny, kiedy okładamy się mieczami po łbach lub kosimy się seriami z karabinów maszynowych, a trup ściele się gęsto, ale w czasach kryzysu i taki jest dobry.

  Chrześcijaństwo we wszystkich swoich odmianach jest klasycznym i niemal mistrzowskim dziełem tych demonów. Jest to religia kultywująca cierpienie, ofiarę, krew, mięso na krzyżu, karę za grzechy, piekło, potworną zemstę „boga”, zapowiedź zniszczenia planety, zarazy i w końcu wybicie całej, podłej ludzkości. Słowem: horror od początku do końca. A niebo tylko dla nielicznych i wybranych. Skoro tak, to po jakiego grzyba w ogóle ta ludzkość została stworzona? Skoro ten „bóg” jest takim partaczem, że nie potrafi stworzyć doskonałego człowieka, to powinien sam się pochlastać, skazać na wieczne męki w piekle, a najlepiej się zupełnie unicestwić.

  Rzygam tymi wszystkimi Apokalipsami i powtórnymi przyjściami, dość!!!!!

 29. Chłopiec powiedział kilka intrygujących rzeczy! Np. o tej skórze… że kosmici ją pobierają i się w nią ubierają. Przypominam, że Jahwe lubował się w napletkach i je obsesyjnie kolekcjonował. Czy wiecie, że współczesna medycyna podzielą tę fascynację? Z 1 napletka noworodka można wyhodować skórę o powierzchni boiska do piłki nożnej. Taka skóra służy potem do przeszczepów. Nie wiem, czy wiecie o tym, że Majowie (albo Aztekowie) zdzierali z ofiar skórę i się w nią ubierali jak w płaszcz (taką okrwawioną i jeszcze ciepłą) – ci to mieli miłych bogów, prawda?! A może raczej to sami ci bogowie się w tę skórę ubierali! To jest dowód, że owe demony to starożytni bogowie, dla których w dawnych wiekach składano ofiary z ludzi, aa dziś ci bogowie wysyłają głupich ludzi na bezsensowne, krwawe wojny.

 30. @ nieustraszona: dla ciebie „Lokomotywa” po śląsku:

  Lokomotywa!
  Jest na banhowie ciynszko maszyna
  Rubo jak kachlok – niy limuzyna
  Stoji i dycho, parsko i zipie,
  A hajer jeszcze wongiel w nia sypie.
  Potym wagony podopinali
  I całym szwongym kajś pojechali.

  W piyrszym siedziały se dwa Hanysy
  Jeden kudłaty, a drugi łysy,
  Prawie do siebie niy godali,
  Bo się do kupy jeszcze niy znali.

  W drugim jechała banda goroli
  Wiyźli ze soba krzinka jaboli
  I pełne kofry samych presworsztóf
  I kabanina prościutko z rusztu.
  Pili i żarli, jeszcze śpiywali,
  Potym bez łokno wszyscy rzigali.

  W czecim Cygony, Żydy, Araby
  A w czwartym jechały zaś same baby.
  W piontym zaś Ruski. Ci mieli życie!
  Sasza łożarty siedzioł na tricie.
  Gwiozda mioł na czopce, stargane łachy,
  Krziwiył pycholem i ciepoł machy.
  A w szóstym zaś były same armaty,
  Co je wachował jakiś puklaty.

  W siódmym dwa szranki, pufy, wertikol,
  Smyczy maszyna może donikąd.
  Jak przejyżdżali bez Śląskie Piekary
  Kaj wom to robiom kółka do kary,
  Maszyna sztopła! Kufry śleciały
  I każdy latoł jak pogupiały.

  To jakiś ciućmok i łajza!
  Ciupnął i ślimtoł sygnal na glajzach.
  Mog iść do haźla abo do lasa,
  Niy pokazywać tego mamlasa!
  Potym mu ale do szmot nakopali,
  Maszyna ruszyła, cug jechoł dali.
  Bez pola, lasy, góry, tunele,
  Dar za sobom samym te duperele
  Aż się zagrzoły te biydne glajzy,
  Maszyna sztopła i koniec jazdy.

  Żeby było śmieszniej, to tę wersję stworzył… Włoch! Profesor jakiejś uczelni na Śląsku.

 31. Ale ja nikogo na nic nie nawracam, każdy może sobie wierzyć w co chce i myśleć co uważa. I za bardzo nie wnikam w co kto wierzy czy nie wierzy, bo i tak nie mam na to prawie żadnego wpływu i to chyba dobrze :) Mi chodziło tylko o to skąd taki mały dzieciak mógł znać tyle informacji dotyczących przyszłości ( oczywiście, że najprawdopodobniej nie wszystkie są prawdą ale spora część nią jest ), do tego skutecznie leczyć, itp.. I o to kto to tak naprawdę był i tyle. Mały demon, który działał z pełną premedytacją? A może to jego demony perfidnie wykorzystały i nawet nie wiedział dla kogo naprawdę „pracuje’ ? Na koniec w dowód wdzięczności jeszcze go wyssały z siły życiowej i pomarł. A może te stare i oklepane apokaliptyczne wizje to już cerkiew prawosławna sztucznie i na siłę dodała do pozostałych – tych autentycznych – dla własnych interesów? Poza tymi trzema jest jeszcze co najmniej kilka różnych prawdopodobnych wariantów :)
  A na temat żadnej religii, Jahwe, Jezusów, krzyża, Szatana, itp. wogóle się nie wypowiadam i nikogo na to nie nawracam. Siłą rzeczy niewiele ale coś tam napisałam o prawosławiu, ale tylko dlatego, że akurat ta religia stworzyła kult tego dziecka. Gdyby był świętym buddyjskim, to napomknęłabym pewnie conieco o buddyźmie i tyle :)

 32. Nie zauważyłaś, że mamy tu inwazję misjonarzy? Ktoś dał link do mnie na jakimś religijnym forum i walą mi tu misjonarze.

Rozmowy na dowolne tematy prowadzimy tu: https://astromaria.wordpress.com/hyde-park/ i https://astromaria.wordpress.com/zdrowotny-hyde-park/ KOMENTARZE NIE NA TEMAT BĘDĘ KASOWAĆ! UWAGA!!! Jeśli Twój komentarz się nie ukazał przeczytaj https://astromaria.wordpress.com/komentowanie-bloga/

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s