HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

Stary Hyde Park został zamknięty,

prawdopodobnie niepotrzebnie. Czytelnicy bloga sądzili, że w HP było za dużo komentarzy i z tego powodu nastąpiła awaria. W rzeczywistości admini WordPressa coś tam majstrowali nad ulepszeniem systemu i chwilowo wszystko się posypało, ale później powróciło do normy i znów działało normalnie.

Proszę się nie awanturować, jeśli czyjeś komentarze stale wpadają do moderacji!

Komentarze stałych bywalców bloga powinny być zatwierdzane automatycznie, ale nie są, a ja nie mam na to żadnego wpływu! Szczegółowe wyjaśnienia są tutaj.

UWAGA: po wysłaniu komentarza prawdopodobnie go nie zobaczysz, ponieważ zostaniesz przeniesiony… na jakąś wcześniejszą stronę z komentarzami. Nie denerwuj się, tylko wróć na stronę główną Hyde Parku (lub odśwież stronę) i zjedź na sam dół – tam go znajdziesz. To kolejny chochlik WordPressa, na który  nie mam wpływu.

UWAGA!!!

WPROWADZAM ZAKAZ WSTĘPU DLA WYZNAWCÓW TEORII PŁASKIEJ / WKLĘSŁEJ / PUSTEJ ZIEMI!

Wierzysz w płaską ziemię?

Jeśli tak, to wiem z doświadczenia, że nie ma takich dowodów, które byłyby w stanie obudzić w tobie podejrzenie, że możesz się mylić. Wiem, że jesteś niezłomny w swojej wierze niczym chrześcijański męczennik i że prędzej dasz się posiekać na kawałki, niż otworzysz rozum na merytoryczne argumenty.

W takim razie mam dla ciebie wyzwanie: wytłumacz mi retrogradację planet na płaskim naleśniku. Tylko błagam, okaż choć trochę szacunku własnemu rozumowi i rób z siebie głupka, który wierzy, że niebo to animacja wyświetlana na ekranie ani nie wstawiaj tu filmiku z planetami poruszającymi się po orbicie z falbankami.

Ta płaska bzdura zaczyna zataczać coraz większe kręgi i coraz więcej naiwniaków daje się w to wciągać, a mój blog jest nieustannie nawiedzany przez kolejnych, wprost palących się do nawracania na swoją płaską wiarę MISJONARZY.

Nie, to nie jest cenzura!

Wciąganie mnie w te potyczki jest okradaniem mnie z czasu i energii!

Mój czas jest cenny,więc wolę przeznaczyć go na coś bardziej konstruktywnego niż utarczki „strzyżono-golono”.

[Nie znaczy to oczywiście, że zupełnie zakazuję poruszania tego tematu. Jeśli masz coś mądrego do powiedzenia to pisz śmiało, tylko nie próbuj mnie przekonywać, że ziemia jest płaska / wklęsła / pusta].

Trzeba być naprawdę kompletnym, pozbawionym (nawet płaskiego) mózgu kretynem, żeby wierzyć w te brednie! Łebski, nieszczepiony uczeń szkoły podstawowej jest w stanie odkryć, gdzie kryje się błąd logiczny w wywodach płaskoziemców, ale dorośli, nawet „wykształceni” (w nowym systemie edukacji) magistrowie i doktorzy tego nie potrafią. I co się dziwić, skoro doktor astronomii nie potrafi odróżnić znaków zodiaku od gwiazdozbiorów, a co jest wprost trudne do uwierzenia, wyrzygnął z głębi swojego (chyba płaskiego) mózgu taką oto wielką mądrość: „Przez tysiące lat Ziemia zmieniła swoje położenie względem Słońca”.

Wiara w płaską ziemię jest cechą wieków ciemnych, czyli XXI wieku, w którym nastąpił katastrofalny i nienotowany nigdy wcześniej upadek edukacji. Kolejne reformy szkolnictwa doprowadziły do tego, że ludzie nie potrafią myśleć logicznie (sprawdź hasło „trivium”) i nie posiadają ugruntowanej wiedzy na żaden temat. Szkoły (również renomowane uczelnie wyższe) wypuszczają analfabetów i ćwierćinteligentów, którym można wcisnąć każdy kit i ciemnotę, np. lekarzy pediatrów, którzy szczepią i nie widzą tragicznych skutków tego procederu. Jest to robione celowo, bo korporacyjne rządy nie potrzebują inteligentnych, niezależnych myślicieli, lecz wielorasowego, pozbawionego tożsamości stada baranów do wykonywania niewolniczej, prymitywnej pracy.

Już starożytni wiedzieli, że ziemia jest kulą i umieli obliczyć jej średnicę. Wiedzieli o tym również uczeni w średniowieczu. Słynne ostatnio Towarzystwo Płaskiej Ziemi powstało nie w średniowieczu, lecz w XIX wieku, ale nikt nie potraktował tego poważnie. Obecnie podchwycili i solidnie dofinansowali tę ideę Iluminaci celem ogłupiania i skłócania i tak już ogłupionej i skłóconej ludzkości i jak widać odnieśli wielki sukces, bo już niemal wszyscy uwierzyli, że żyjemy na naleśniku. Musieli wpakować w to naprawdę dużo forsy, o czym świadczą profesjonalnie zrobione filmy (animacje) oraz potężna reklama, oparta głównie na marketingu szeptanym.

Teoria płaskiej ziemi jest tak szeroko lansowana, ponieważ jest idealna do zdyskredytowania tropicieli prawdziwych spisków (chemtrails, Smoleńsk, 911), a przede wszystkim wszystkich, którzy negują korporacyjną, upolitycznioną pseudo-naukę (wiarę w ocieplenie klimatu, toksyczność CO2, biotechnologię i jej sztandarowy „wynalazek” jakim jest GMO, wakcynologię, medycynę rzekomo opartą na dowodach itp.). Jeśli tropiciele spisków dadzą się nabrać na teorię płaskiej ziemi i zaczną ją głosić skompromitują się kompletnie i zrobią z siebie idiotów, którym nikt nie będzie wierzył ani traktował ich poważnie.

Tropiciel spisków jest jak saper: wystarczy jeden błąd, żeby całkowicie stracił wiarygodność.

I faktycznie, tak właśnie się stało – na YT już pojawiły się filmiki, wyśmiewające w czambuł wszystkie „teorie spiskowe”, zarówno religijne jak i tzw. pseudonaukowe. Teza lansowana w nich brzmi: nie ma żadnych spisków, żyjemy w bezpiecznym, doskonale kontrolowanym systemie, w którym nie ma miejsca na jakiekolwiek nadużycia ze strony nauki, medycyny ani polityki, a kto twierdzi, że jest inaczej jest paranoikiem i szaleńcem i powinien poddać się leczeniu psychiatrycznemu.

Nie chciało mi się polemizować z tą płaską bzdurą, ale na szczęście jest ktoś, komu się chciało. To Opolczyk, który wyjaśnia łopatologicznie co i jak, całość jest do przeczytania tutaj. Jego płascy przeciwnicy mają za argument wyłącznie obelgi i oczywiście bany. Po raz kolejny przekonuję się, że wiary nie da się uleczyć żadnymi, racjonalnymi (nie racjonalistycznymi!!!) dowodami i argumentami.

Wiele razy prosiłam, żeby wyznawcy płaskiej / wklęsłej / pustej ziemi wyjaśnili mi zjawisko ruchu wstecznego (retrogradacji) planet! Mimo wielokrotnie ponawianych apeli nie doczekałam się odpowiedzi, w końcu przesłano mi animację z planetami poruszającymi się po orbitach w kształcie fantazyjnych pętelek. I w tym momencie ręce mi zupełnie opadły! Jeśli tak wiele osób jest w stanie uwierzyć w coś tak nielogicznego i niezgodnego z prawami fizyki, to z edukacją jest dużo gorzej niż mogłam przypuszczać.

Wzbudzający powszechny aplauz płaskoziemców filmik z występem Dave Murphy’ego najpierw wywołał u mnie paroksyzmy zagrażającego życiu śmiechu, a potem rasistowską myśl, że ten facet kończył szkoły w jakimś murzynowie. Kolejna refleksja nie jest już tak wesoła: w tym murzynowie uczą się obecnie również białe dzieci, nie tylko amerykańskie, ale wszystkie, na całym, wielkim świecie i dlatego mamy poziom nauczania odpowiedni dla niewolników pracujących na plantacjach, a nie dla błyskotliwych intelektualistów. Może to się komuś nie spodobać, ale prawda jest bolesna: wszyscy jesteśmy niewolnikami. Jeśli chcesz wiedzieć czyją jesteś własnością dowiedz się, kogo nie wolno ci krytykować. Wolter sądził, że nie wolno krytykować rządzących. Pomylił się. Nie chodzi o rządzących, lecz o właścicieli niewolników, w których zamieniono nas wszystkich.

A teraz wysil szare komórki i samodzielnie odkryj, dlaczego ten wywiad powinien cię śmieszyć, a nie oświecać intelektualnie. Ja uznałam, że ten film nie jest godzien obejrzenia już po pierwszym wielkim objawieniu, jakie zapodał swoim bezmyślnym wielbicielom:

Jeśli leci pilot nad krzywizną ziemi powinien obniżać tor lotu co 5 minut, by pozostać dookoła krzywizny

Jeśli nie obniży toru lotu, to (jak się domyślam) odleci w kosmos. Czy to zdanie wydaje ci się logiczne? A może logiczne jest zdanie przeciwne, że jeśli będzie co 5 minut obniżał wysokość, na której leci, to w końcu zaryje nosem w grunt? To drugie zdanie również wydaje się logiczne, prawda? Ale oba te zdania nie mogą być prawdziwe, bo sobie przeczą. Potrafisz odkryć gdzie pan Murphy robi z ciebie idiotę? Jeśli nie potrafisz, to spytaj ucznia szkoły podstawowej, może on będzie wiedział?

Zamiast bezkrytycznie wierzyć w opowieści pana Murphy weź do ręki encyklopedię (NIE, NIE Wikipedię!!! Mam na myśli poważną, niezafałszowaną przez polityczną poprawność papierową encyklopedię, najlepiej wydaną jeszcze w XX wieku) i sprawdź jak działa żyroskop, wybierz się do obserwatorium astronomicznego i spytaj dlaczego jedne gwiazdy widać, a innych nie widać albo przynajmniej obejrzyj ilustracje w encyklopedii stojącej w biblioteczce dziadka. Rusz mózgiem, bo jeśli tego nie zrobisz każdy „misjonarz” dowolnej teorii zrobi ci wodę z mózgu, a ty pójdziesz za nim jak owca za rzeźnikiem.

2 711 myśli nt. „HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

 1. Gdzie są psychopaci? Przede wszystkim na szczytach. Brak empatii i jakichkolwiek zasad premiuje ich awansem i w polityce i w biznesie, a więc tam gdzie jest największa kasa i władza. W każdym razie w grupie o porównywalnym poziomie inteligencji , to psychopaci obejmą władzę.

 2. Psychopata nie ma skrupułów w dążeniu do celu, dlatego ma miażdżącą przewagę nad całą resztą konkurencji. Ale są już opracowane testy, które pozwalają ich zidentyfikować. Były przeprowadzone próby usunięcia ich z zarządu korporacji, ale oczywiście psychopaci storpedowali te próby i przywrócili chory porządek. Widocznie ludzkość wciąż czegoś nie zrozumiała. I to się może skończyć zagładą życia na tej planecie. Teraz to już tylko cud może nas uratować.

 3. Witaj Astromario!
  Myślałem sporo o psychopatach…Doszedłem do wniosku,że na tym świecie mają gigantyczną przewagę…
  Jeśli ja zrobię komuś coś złego,to mam wyrzuty sumienia.Wtedy ściągam na siebie różne złe okoliczności.
  Psychopata z kolei,robiąc ludziom świństwa,nie emituje w eter żadnych wyrzutów sumienia.
  Dlatego te sukinkoty przeważnie żyją około stu lat i opływają w bogactwo…
  Karma ich „nie rusza”. Nie ma jakiegoś „potencjału uczuciowego”. To tak,jakby magnes został pozbawiony swych właściwości „przyciągania”. Wydaje się,że te cwaniaki niby są bezkarne…
  Jednak nie zamieniłbym się z nimi za cholerę…
  Fajnie jednak być czującym człowiekiem i mieć tę dusze…
  Trochę chaotycznie,ale szczerze!
  Pozdrawiam Prowadzącą i czytelników!

 4. Gdyby nie było psychopatów żylibyśmy na tej pięknej planecie jak w raju. Niestety, psychopatyczne geny i spowodowane przez nich urazy psychiczne skaziły gatunek ludzki. Prawie każde (na szczęście są wyjątki) wychowywane przez psychopatę dziecko staje się źródłem problemów dla następnych pokoleń, bo patologiczne zachowania i urazy psychiczne przekazywane są w takiej rodzinie przez pokolenia. Jung nazwał to „klątwą Atrydów”. Nawet gdybyśmy wyłapali i izolowali wszystkich psycho- i socjopatów, to nieprędko wrócilibyśmy do zdrowia (jako cały gatunek). Wymagałoby to grupowej psychoterapii (tu należy złożyć zastrzeżenie, że większość technik psychoterapeutycznych niby pomaga, ale szkodzi). Chyba naprawą sytuacji musiałyby się zająć jakieś anioły, bo ludzie są zbyt straumatyzowani.

 5. To przerażające, ilu ich jest! Są zawody, które oni wprost uwielbiają, a medycyna jest nr 1 w tym rankingu, bo pozwala im mieć władzę nad życiem i śmiercią bezbronnych ludzi. Z tego powodu lubią też być prawnikami i urzędnikami od spraw rodzinnych. To oni odbierają dzieci rodzicom i dziadkom pod byle pretekstem. Uchodzą za dobroczyńców ludzkości i kiedy zostaną zdemaskowani większość ludzi broni ich własną piersią i oskarża ich ofiary! To przerażające, aż trudno uwierzyć, że to możliwe. Psychopata to osobnik obdarzony wprost nieprawdopodobnym urokiem osobistym, typ, który zniewala i owija sobie wokół palca wszystkich w swoim otoczeniu, więc jego ofiara jest zupełnie osamotniona. Wszyscy jej zazdroszczą, że jest w bliskich relacjach z aniołem i nikt nie wierzy, że to potwór. Popatrzcie na sławnych onkologów. Większość z nich to ludzie czarujący. Trup ściele się gęsto, a oni rozkwitają i stają się obiektem narodowego uwielbienia, zwłaszcza, jeśli pokazują ich w TV.

 6. Pewnie już podawałem ten link https://pracownia4.wordpress.com/ksiazki/ponerologia-polityczna/o-ponerologii-politycznej-cz-1/
  Pan A. ,Łobaczewski rozpracował temat psychopatii już w latach 70-tych. Jego historia z tym związana nadaje się na kryminał z Brzezińskim, JPII i Gorbaczowem w tle. Niestety , chyba ,przynajmniej wtedy sądził, że problem ten dotyczy jedynie polityków w Polsce.
  Tak w skrócie najwięcej psychopatów jest w śród humanistów ( patrz na Polski sejm), a najmniej wśród techników. Widział kto inżyniera w rządzie?
  Tak na marginesie w rządzie chińskim jest 80% inżynierów.
  Łobaczewski postulował w swej pracy konieczność badań kandydatów na urzędy państwowe własnie na skłonności psychopatyczne .Politycy musieliby jednak odpowiednią ustawę przyjąć Ha! Ha!

 7. To nie humaniści mają skłonność do psychopatii! Wręcz przeciwnie! Humaniści to poeci, artyści, istoty mające świadomość duchowej strony życia. Pseudo-racjonaliści to urodzeni psychopaci, osobnicy bez sumienia, empatii i szacunku dla bliźnich, kierujące się tzw. rozumem. Oni płomiennie nienawidzą humanistów i uważają ich za źródło wszelkiego zła, za osobników irracjonalnych i nawiedzonych. Racjonalizm to dyscyplina, wręcz zamordyzm, a humanizm to rozwichrzenie i brak rygorów. Potwierdza to procent inżynierów w chińskim rządzie! Chiny są w łapach psychopatów, to jest ich poligon doświadczalny. Tam ludzie traktowani są nie jak wolne, uduchowione istoty, lecz oczekuje się od nich jedynie produktywności, milczenia i dyscypliny. Jeśli chcesz zobaczyć, do czego doprowadziły rządy chińskich, psychopatycznych inżynierów obejrzyj ten przerażający dokument.

  We Wnętrzu Jabłka

  Takich filmów jest mnóstwo. Jedni są niewolnikami Apple, inni Della, inni chińskich inżynierów, a jeszcze inni produkują żywność, ubrania i wszystko czego potrzebują zachodnie rynki. Podobnie jest w Indiach i innych krajach Azji.

  A to idealny świat wg psychopatów: ludzie, którzy należą do fabryki, śpią w niej, jedzą, pobierają się, płodzą i rodzą niewolników i to kochają, a wszystko w żółtym kolorze.

  MADE IN CHINA – wielkopowierzchniowa fabryka jako państwo w państwie

  To nie są pomysły humanistów! To pomysły umysłów bardzo, ale to bardzo ścisłych!

 8. A tak pracuje się w Bangladeszu

  Humaniści nie mają z tym nic wspólnego, oni robią co mogą, żeby uwolnić tych ludzi z opresji, np. robią takie demaskujące psychopatów filmy jak te, które tu umieściłam

 9. grzegorzadam mozesz miec racje,od dziecka maialm wrzody na dwunastnicy i zawsze anemie i angine……jestem tak oslabiona ze az przymulona,ja zawsze wojownik a tu dupa…..nie wiem co sie dzieje nigdy nie bylam tak przymulona…tutaj musze poszukac w nowej germanskiej medycynie.u nas bardzo zimno jak ide do pracy to jest ponizej zera…….dzis jakis pracownik na kontrakcie na stale cos tam gadal o nas na kontrktach na czas okreslony, ja jak zawsze w swoim swiecie….moje kolezanki Barbara dlaczego nic nie powiedzialas,ja oczy jak piec zlotych,o co chodzi!!
  chodzilo o to ze mamy dobrego szefa i ze co my robimy w 3 w naszej strefie….noszesz orzeszku moj…..co macie robic kobiety rozpinac rozporki i mowic zeby was tam calowali z calej sily….jutro ja pogadam z szefem i z pracownikiem na stale…w 6 oczu,tak sie bawic nie bedziemy,staraszyc kto kogo moze to moze,ale bez jaj….dziewczyny wystraszone!!
  Ja mam wywalone mlody dostal pozowlenie na leczenie do 2021,teraz moge im rozporek pokazac moj!!!
  co mowi prawo rzymskie….kto nie dochodzi swoich praw nie ma ich wcale!!!!
  owieczki boziuuuu jak ich duzo!!!!

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s