HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

Jak cytować, pogrubiać / pochylać czcionkę i dodawać linki w blogach WordPress:

Jeśli cytujesz czyjąś wypowiedź piszesz:

cytowany tekst

i wygląda to tak:

Cytowany tekst

Jeśli chcesz dodać link piszesz: Tytuł artykułu i wygląda to tak:

Tytuł artykułu

Jeśli chcesz pogrubić tekst piszesz: tekst lub tekst i wygląda to tak: tekst

Jeśli chcesz uzyskać pochylenie tekst lub tekst i wygląda to tak: tekst

Jeśli chcesz wstawić obrazek do komentarza – jeśli masz blog na WP to dodajesz obrazek do mediów (u siebie) i piszesz nazwa obrazka albo wrzucasz obrazek na DropBox i po prostu wklejasz do niego link (powinno zadziałać).

Stary Hyde Park został zamknięty,

prawdopodobnie niepotrzebnie. Czytelnicy bloga sądzili, że w HP było za dużo komentarzy i z tego powodu nastąpiła awaria. W rzeczywistości admini WordPressa coś tam majstrowali nad ulepszeniem systemu i chwilowo wszystko się posypało, ale później powróciło do normy i znów działało normalnie.

Proszę się nie awanturować, jeśli czyjeś komentarze stale wpadają do moderacji!

Komentarze stałych bywalców bloga powinny być zatwierdzane automatycznie, ale nie są, a ja nie mam na to żadnego wpływu! Szczegółowe wyjaśnienia są tutaj.

UWAGA: po wysłaniu komentarza prawdopodobnie go nie zobaczysz, ponieważ zostaniesz przeniesiony… na jakąś wcześniejszą stronę z komentarzami. Nie denerwuj się, tylko wróć na stronę główną Hyde Parku (lub odśwież stronę) i zjedź na sam dół – tam go znajdziesz. To kolejny chochlik WordPressa, na który  nie mam wpływu.

UWAGA!!!

WPROWADZAM ZAKAZ WSTĘPU DLA WYZNAWCÓW TEORII PŁASKIEJ / WKLĘSŁEJ / PUSTEJ ZIEMI!

Pół żartem pół serio…

Może kiedyś ziemia była płaska, ale było to w czasach, gdy byliśmy projektem na desce kreślarskiej takiego dziadka z długą, siwą brodą 🙂

Gdyby ziemia była płaska, to i my bylibyśmy płaszczakami! Żylibyśmy w dwuwymiarowej rzeczywistości, a trójwymiarowy dr Quantum byłby dla nas przerażającą i obdarzoną nadprzyrodzonymi umiejętnościami istotą z innego wymiaru. Płaska ziemia to świat 2D (dwuwymiarowy, jeśli ktoś nie skumał). Skoro jesteśmy trójwymiarowi, a chyba z tym się musimy zgodzić, to znaczy, że żyjemy w rzeczywistości 3D. W takim razie i nasza planeta też musi być 3D. Niektórzy wierzą, że już niedługo wszyscy (albo nie wszyscy, może tylko niektórzy) wejdziemy do rzeczywistości 4D i wszystko się zmieni jeszcze bardziej niż w filmiku o doktorze Quantum. To będzie naprawdę zdumiewający i cudowny postęp. W tej sytuacji mam do powiedzenia tylko jedno: płaskoziemcy zamiast ewoluować do 4D cofają się w rozwoju do 2D, a 3D chyba zupełnie przespali.

A teraz bardziej serio…

Wierzysz w płaską ziemię?

Jeśli tak, to wiem z doświadczenia, że nie ma takich dowodów, które byłyby w stanie obudzić w tobie podejrzenie, że możesz się mylić. Wiem, że jesteś niezłomny w swojej wierze niczym chrześcijański męczennik i że prędzej dasz się posiekać na kawałki, niż otworzysz rozum na merytoryczne argumenty.

W takim razie mam dla ciebie wyzwanie. Wytłumacz mi:

 • retrogradację planet na płaskim naleśniku – tylko błagam, okaż choć trochę szacunku własnemu rozumowi i rób z siebie głupka, który wierzy, że niebo to animacja wyświetlana na ekranie ani nie wstawiaj tu filmiku z planetami poruszającymi się po orbicie z fantazyjnymi pętelkami;
 • zmiany pór roku – jakim cudem wiszące na sznurku i krążące dookoła naleśnika słońce mogłoby powodować zmiany pór roku i zmienną długość dnia?

plaska-ziemia

 • wyjaśnij dzień i noc polarną. Tę animację pobrałam ze strony skądinąd inteligentnego płaskoziemca, który nie zauważył, że na niej nad Alaską panuje wieczny dzień. Czyżby dla płaskoziemców dzień i noc polarna również były oszustwem iluminatów?
 • dlaczego z półkuli południowej nie widać gwiazdy polarnej, a z Polski nie widać Krzyża Południa?
 • dlaczego po jednej stronie bieguna ziemi wypływająca z wanny woda obraca się zgodnie z ruchami wskazówek zegara, a po drugiej w przeciwną?

Ta płaska bzdura zaczyna zataczać coraz większe kręgi i coraz więcej naiwniaków daje się w to wciągać, a mój blog jest nieustannie nawiedzany przez kolejnych, wprost palących się do nawracania na swoją płaską wiarę MISJONARZY.

Nie, to nie jest cenzura!

Wciąganie mnie w te nigdy niekończące się potyczki jest okradaniem mnie z czasu i energii!

Mój czas jest cenny, więc wolę przeznaczyć go na coś bardziej konstruktywnego niż utarczki „strzyżono-golono”.

[Nie znaczy to oczywiście, że zupełnie zakazuję poruszania tego tematu. Jeśli masz coś mądrego do powiedzenia to pisz śmiało, tylko nie próbuj mnie przekonywać, że ziemia jest płaska / wklęsła / pusta].

Trzeba być naprawdę kompletnym, pozbawionym (nawet płaskiego) mózgu kretynem, żeby wierzyć w te brednie! Łebski, nieszczepiony uczeń szkoły podstawowej jest w stanie odkryć, gdzie kryje się błąd logiczny w wywodach płaskoziemców, ale dorośli, nawet „wykształceni” (w nowym systemie edukacji) magistrowie i doktorzy tego nie potrafią. I co się dziwić, skoro doktor astronomii nie potrafi odróżnić znaków zodiaku od gwiazdozbiorów, a co jest wprost trudne do uwierzenia, wyrzygnął z głębi swojego (chyba płaskiego) mózgu taką oto wielką mądrość: „Przez tysiące lat Ziemia zmieniła swoje położenie względem Słońca”.

Wiara w płaską ziemię jest cechą wieków ciemnych, czyli XXI wieku, w którym nastąpił katastrofalny i nienotowany nigdy wcześniej upadek edukacji. Kolejne reformy szkolnictwa doprowadziły do tego, że ludzie nie potrafią myśleć logicznie (sprawdź hasło „trivium”) i nie posiadają ugruntowanej wiedzy na żaden temat. Szkoły (również renomowane uczelnie wyższe) wypuszczają analfabetów i ćwierćinteligentów, którym można wcisnąć każdy kit i ciemnotę, np. lekarzy pediatrów, którzy szczepią i nie widzą tragicznych skutków tego procederu. Jest to robione celowo, bo korporacyjne rządy nie potrzebują inteligentnych, niezależnych myślicieli, lecz wielorasowego, pozbawionego tożsamości stada baranów do wykonywania niewolniczej, prymitywnej pracy.

Już starożytni wiedzieli, że ziemia jest kulą i umieli obliczyć jej średnicę. Wiedzieli o tym również uczeni w średniowieczu. Słynne ostatnio Towarzystwo Płaskiej Ziemi powstało nie w średniowieczu, lecz w XIX wieku, ale nikt nie potraktował tego poważnie. Obecnie podchwycili i solidnie dofinansowali tę ideę Iluminaci celem ogłupiania i skłócania i tak już ogłupionej i skłóconej ludzkości i jak widać odnieśli wielki sukces, bo już niemal wszyscy uwierzyli, że żyjemy na naleśniku. Musieli wpakować w to naprawdę dużo forsy, o czym świadczą profesjonalnie zrobione filmy (animacje) oraz potężna reklama, oparta głównie na marketingu szeptanym.

Teoria płaskiej ziemi jest tak szeroko lansowana, ponieważ jest idealna do zdyskredytowania tropicieli prawdziwych spisków (chemtrails, Smoleńsk, 911), a przede wszystkim wszystkich, którzy negują korporacyjną, upolitycznioną i skomercjalizowaną pseudo-naukę (wiarę w ocieplenie klimatu, toksyczność CO2, biotechnologię i jej sztandarowy „wynalazek” jakim jest GMO, wakcynologię, medycynę rzekomo opartą na dowodach itp.). Jeśli tropiciele spisków dadzą się nabrać na teorię płaskiej ziemi i zaczną ją głosić skompromitują się kompletnie i zrobią z siebie idiotów, którym nikt nie będzie wierzył ani traktował ich poważnie.

Tropiciel spisków jest jak saper: wystarczy jeden błąd, żeby całkowicie stracił wiarygodność.

I faktycznie, tak właśnie się stało – na YT już pojawiły się filmiki, wyśmiewające w czambuł wszystkie „teorie spiskowe”. Teza lansowana w nich brzmi: każdy, kto wierzy w „teorie” spiskowe jest też wyznawcą płaskiej ziemi, a więc idiotą i nieukiem.

Nie chciało mi się polemizować z tą płaską bzdurą, ale na szczęście jest ktoś, komu się chciało. To Opolczyk, który wyjaśnia łopatologicznie co i jak, całość jest do przeczytania tutaj. Jego płascy przeciwnicy mają za argument wyłącznie obelgi i oczywiście bany. Po raz kolejny przekonuję się, że wiary nie da się uleczyć żadnymi, racjonalnymi (nie racjonalistycznymi!!!) dowodami i argumentami.

Wiele razy prosiłam, żeby wyznawcy płaskiej / wklęsłej / pustej ziemi wyjaśnili mi zjawisko ruchu wstecznego (retrogradacji) planet! Mimo wielokrotnie ponawianych apeli nie doczekałam się odpowiedzi, w końcu przesłano mi animację z planetami poruszającymi się po orbitach w kształcie fantazyjnych pętelek. I w tym momencie ręce mi zupełnie opadły! Jeśli tak wiele osób jest w stanie uwierzyć w coś tak nielogicznego i niezgodnego z prawami fizyki, to z edukacją jest dużo gorzej niż mogłam przypuszczać.

Wzbudzający powszechny aplauz płaskoziemców filmik z występem Dave Murphy’ego najpierw wywołał u mnie paroksyzmy zagrażającego życiu śmiechu, a potem rasistowską myśl, że ten facet kończył szkoły w jakimś murzynowie. Kolejna refleksja nie jest już tak wesoła: w tym murzynowie uczą się obecnie również białe dzieci, nie tylko amerykańskie, ale wszystkie, na całym, wielkim świecie i dlatego mamy poziom nauczania odpowiedni dla niewolników pracujących na plantacjach, a nie dla błyskotliwych intelektualistów. Może to się komuś nie spodobać, ale prawda jest bolesna: wszyscy jesteśmy niewolnikami. Jeśli chcesz wiedzieć czyją jesteś własnością dowiedz się, kogo nie wolno ci krytykować. Wolter sądził, że nie wolno krytykować rządzących. Pomylił się. Władza, którą widać i którą można obalić nie jest prawdziwą władzą. Politycy i rządzący to tylko marionetki na sznurkach, którymi poruszają ludzie z cienia. Prawdziwa władza jest niewidoczna dla rządzonych.

A teraz wysil szare komórki i samodzielnie odkryj, dlaczego ten wywiad powinien cię śmieszyć, a nie oświecać intelektualnie. Ja uznałam, że ten film nie jest godzien obejrzenia już po pierwszym wielkim objawieniu, jakie zapodał swoim bezmyślnym wielbicielom:

Jeśli leci pilot nad krzywizną ziemi powinien obniżać tor lotu co 5 minut, by pozostać dookoła krzywizny

Jeśli nie obniży toru lotu, to (jak się domyślam) odleci w kosmos. Czy to zdanie wydaje ci się logiczne? A może logiczne jest zdanie przeciwne, że jeśli będzie co 5 minut obniżał wysokość, na której leci, to w końcu zaryje nosem w grunt? To drugie zdanie również wydaje się logiczne, prawda? Ale oba te zdania nie mogą być prawdziwe, bo sobie przeczą. Potrafisz odkryć gdzie pan Murphy robi z ciebie idiotę? Jeśli nie potrafisz, to spytaj ucznia szkoły podstawowej, może on będzie wiedział?

Zamiast bezkrytycznie wierzyć w opowieści pana Murphy weź do ręki encyklopedię (NIE, NIE Wikipedię!!! Mam na myśli poważną, niezafałszowaną przez polityczną poprawność papierową encyklopedię, najlepiej wydaną jeszcze w XX wieku) i sprawdź jak działa żyroskop, wybierz się do obserwatorium astronomicznego i spytaj dlaczego jedne gwiazdy widać, a innych nie widać albo przynajmniej obejrzyj ilustracje w encyklopedii stojącej w biblioteczce dziadka. Rusz mózgiem, bo jeśli tego nie zrobisz każdy „misjonarz” dowolnej teorii zrobi ci wodę z mózgu, a ty pójdziesz za nim jak owca za rzeźnikiem.

6 420 komentarzy do “HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

 1. Właśnie wróciłam z wyprawy na miasto. Pojechałam kupić wodę utlenioną (porządną wodę właśnie zamówiłam na All, ale jeszcze nie dotarła), czyli jedyną rzecz, jaką czasem kupuję w aptece. To oczywiście dla kocicy, żeby jej nalać w uszy. Potem do Tesco, bo tam nigdy nie spotykają mnie szykany – tu też po zakupy dla kocicy, bo zastrajkowała i odmówiła jedzenia, co wprawiło mnie w stan paniki, bo myślałam, że straciła apetyt z powodu choroby i że zaraz zejdzie.

  W aptece farmaceutka w przyłbicy oczywiście poprosiła mnie o założenie maseczki, chociaż byłam tam tylko ja i ona. Spokojnie odparłam, że mam zwolnienie z noszenia maski. Ona na to: „aha” i bez dalszych dyskusji podała mi wodę 🙂

  W domu okazało się, że kocica jednak nie odmawia jedzenia z powodu choroby, tylko dlatego, że kupiłam jej poprzednio tanią karmę. No i to był po prostu strajk głodowy. Gourmet bardzo jej zasmakował i wrąbała sporą porcję i teraz siedzi i beka z przejedzenia.

  Teraz stworzę pismo do okolicznych sklepów i poszukam adresów mailowych, na które to wyślę.

 2. @ TomaszFotograf: a na jakiej podstawie ty to piszesz? Przeczytałeś to w gazecie żydorczej? A może na stronach LGBT i lewaków? Zanim coś napiszesz zapoznaj się ze stanem faktycznym. W mailu, który cytowałam jest dokładnie wyjaśniona kwestia ich podejścia do tej ustawy i o co (całkiem oszczerczo) oskarżana jest ta profesorka – przeczytaj przynajmniej to, co pogrubiłam. Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem przynajmniej to, to nie kompromitowałbyś się pisaniem głupot rozpowszechnianych przez skrajną lewicę.

  Nie popieram ruchów antyaborcyjnych. Ale popieram praworządność. Nie chcę żyć w kraju, w którym nie ma wolności badań naukowych ani historycznych ani w kraju, gdzie wymalowane cioty z piórkami w gołych, tłustych dupach demoralizują dzieci w szkołach opowiadając im o seksie homo, masturbacji od 4 roku życia, bezpiecznym i przyjemnym seksie od dzieciństwa oraz prawach pedofilów, którzy czują się dyskryminowani żądają dostępu do dzieci.

  Zawsze stoję po stronie prawdy, nawet jeśli za jej bronienie można być oskarżonym lub obrzuconym oszczerstwami. Ja się nie boję. Nie takie ataki na mnie przypuszczano, ale się nie wystraszyłam i dalej robię swoje.

 3. @ 87brokat: jaką techniką podaje się kotu doodbytniczo MMS??? Kombinuję, ale nic mi nie przychodzi do głowy. Czym to wlać?

 4. To przerażające, jak łatwo jest podjudzić ludzi. Przypomniało mi się, że jakieś 10 lat temu (albo to mogło być nawet dawniej) na uniwersytecie, chyba warszawskim, przeciwko jednej z wykładowczyń została rozpętana wściekła kampania płomiennej nienawiści. Na Facebooku tak wrzało, że nie było nikogo, kto by w to nie został wciągnięty. Poszła plotka, że jedna profesorka nazwała drugą profesorkę żydóweczką. I zaczęło się dosłownie piekło. Ludzie pisali tak nienawistne rzeczy, że prawie umarłam od czytania tego. Ośmieliłam się napisać, że nie ma żadnych dowodów na to, że tak właśnie było i apelowałam, żeby zaczekać aż władze uczelni wyjaśnią sprawę. Wtedy i na mnie polał się wściekły hejt i stałam się naczelną antysemitką kraju. Po kilku miesiącach rektorat ogłosił, że przesłuchano wszystkich studentów, którzy mieli tego dnia zajęcia z hejtowaną wykładowczynią i okazało się, że nie było ani jednego, kto usłyszałby z jej ust słowo „żydóweczka”, ale wszyscy słyszeli, że inni mówili, że ona to powiedziała. Taka potężna gównoburza, którą rozpętali żydzi, żeby skłócić zidiociały polski naród.

  W necie jest bezkresny ocean takich „rzetelnych” wiadomości. Ktoś coś słyszał, że podobno ktoś coś powiedział albo że coś popiera, albo że jest przeciwko czemuś, ale nikt nie zadaje sobie trudu, żeby poczytać co naprawdę głoszą hejtowane osoby. Ja na przykład dowiedziałam się na FB, że jestem morderczynią i mam na rękach krew. Dlaczego? Bo napisałam, że onkologia nie leczy raka, a szczepienia są niebezpieczne. Jedna durna baba wpadła w taką furię miotania we mnie oskarżeniami o zabójstwo, że naprawdę zaczęłam się bać. Na szczęście wystarczyło dać jej bana i burza ustała. Co o mnie wypisywali żydzi, tego nawet nie chcę wspominać. Polak jeśli na kogoś się wkurzy to sobie pokrzyczy i pójdzie dalej, ale żyd zionie taką płomienną nienawiścią, że aż dosłownie pali.

 5. Dlaczego jest tak mało ludzi, którzy mają odwagę mówić prawdę i walczyć o prawo? Czy w Polsce jest tylko 1 lekarka, która mówi, że żadnej pandemii nie ma i że są na to oczywiste dowody? Każdy, kto nie da się zastraszyć wygrywa w sądzie, ale jakoś nie widać, żeby ludzie czuli potrzebę trwania przy prawdzie.

 6. Mario. Tak czuję, że jest wiele rzeczy, o których masz podświadome przeświadczenie – „nie chcę tego[bredni] słuchać”. Wg 5 PRAW NATURY to Tobie rzuciłoby sie na uszy. Nasze kociaki chronią NAS w ten sposób, że odbierają to od NAS.
  Totalnie wyluzuj, żyj jak ptak – sraj na wszystko[tylko w sensie nie dawaj temu, co umysł określił jako złe, żadnych eMOCji(to oznacza „zaprzyj się Siebie Samego”), a Uczucia kieruj do rzeczy PIĘKNYCH(to oznacza „i MNIE naśladuj”] a kocica nie będzie miała nawrotów zapalenia ucha.

 7. W tych tzw. „izbach lekarskich” pracują sami imbecyle, którzy bronią jak niepodległości swojej własnej dupy prześladując przy tym wszystkich lekarzy, którzy bardziej wolą wyleczyć pacjenta , niż do śmierci go leczyć.
  I wyraźnie ostatnimi czasy… ostro się namnożyło tzw. „ekspertów”, „rzeczników” i innych wszelkiej maści pustynnych „znawców” od wszystkiego, którzy za wszelką cenę dążą do zniszczenia, szkodzenia i uprzykrzania życia uczciwym ludziom oraz całej planecie, bo nie ma dla nich takiej podłości do jakiej nie byliby gotowi się posunąć aby nadal sprawować władzę i zachować stołki pod własną dupą !!

 8. @ JAN: dokładnie!!!!!!!!!!!!!! Tyle bredni słyszę, chociaż bardzo, bardzo nie chcę!!!! Chyba kupię sobie zatyczki do uszu, a i klapki na oczy też by się przydały. Takie mamy ciekawe czasy. Za komuny to przynajmniej naród wiedział kto jest wrogiem, a dziś całują wroga po zadku, a tych, którzy pokazują im prawdę okładają kijami. Wiem, że nasze zwierzaki zabierają z nas problemy, ale to nie jest fajne. Dlatego teraz pobieram Prąd dla kici i jakby jest jej lepiej. Wlałam jej wodę utlenioną do pyszczka, bardzo jej się to nie podobało, ale chyba pomogło. A teraz czas na Heilstrom, najpierw dla mnie (bo z próżnego i Salomon nie naleje), a potem dla kota.

  @ Margosia: ostrzelaj ich dobrą energią, to na nich działa jak woda święcona na diabła!!!

 9. A mi znowu piszczy w uchu 😦 które ma lekko uszkodzony bębenek z powodu zapaleń ucha w dzieciństwie. Już dzieciństwie nie chciałam słyszeć!!! Ponoć MMS to leczy, zobaczy się. Nowa dostawa MMSa jest już w drodze.

 10. Nie mam zamiaru w nikogo „strzelać” – ani dobrą, ani złą energią, bo mądrzy ludzie sami się chronią, podobnie jak źli ludzie sami sobie szkodzą.
  A propo’s H2O2… wczoraj po przeczytaniu dyskusji na Twoim blogu… wlałam mojej kocicy do miseczki z wodą łyżeczkę nadtlenku wodoru i o dziwo… pije ją 🙂
  Co prawda nic jej nie dolega, ale profilaktycznie ją przyzwyczajam do jej smaku, podobnie jak sama profilaktycznie (jak mi się przypomni) sama ją piję… 🙂

 11. CO TO JEST PRAWDA?
  Kreujemy zawsze. To Nasza uRODzeniowa PRADAWNA
  [nie oznacza, że stara, a tylko, że z PRA[czyli jedności dopełnień] poprzez PRYzmat tego, o czym jesteśmy wewnętrznie PRAkonani(przekonani) DAWAMY[urzeczywistniamy]]
  cecha została NAzwana Naszym KRÓLESTWEM[„Królestwo Boże JEST w WAS” i JEST POTĘGĄ TERAŹNIEJSZOŚCI].
  Ten Świat[niektórym] Jawi się jako świat udręki, śmierci tylko dlatego, że ktoś sprytny przekonał CZŁOWIEKA, że Jest ON jedynie marnym PROchem, a Jego rządca jest kimś oddzielnym. Dlatego JEDNOŚĆ DOPEŁNIEŃ-nieskończona MOC odwzorowała taki OBRAZ – taki ŚWIAT oddzielenia, którego REALNIE być nie może, bo DOPEŁNIENIA SĄ zawsze JEDNOŚCIĄ. Tak w Boskiej Matrycy ŻYCIA[PRAMatce] powstała fałszywa[systemowa] macież nieGODziwości i porządliwości[Istnieje w tej samej przestrzeni i można ŻYĆ w PRAMATCE będąc niewidocznym dla MATRIXA].
  Zatem, jeśli jeszcze wewnętrznie Uwagę zwróconą Masz na fałszywą Matrycę[właśnie NA to, co zadziewa się przed Twoimi zmysłami] i wewnętrznie czujesz, że czegoś CI brak i oczekujesz, że kiedyś to do Ciebie przyjdzie – tkwisz w złudzeniach, bo nie przyjdzie – dostaniesz więcej tego, co odczuwasz – czyli poczucia braku[…bo kto Ma będzie MU dodane…]Stań się zatem JUŻ[TERAZ] zwycięzcą[zwycięzca nie walczy, bo JUŻ wygrał], stań się JUŻ Miłością i wewnętrzną Harmonią z JEDYNIE ŻYJĄCYM. Fałszywą Matrycę jedynie bezNAmiętnie obserwuj, bez osądzania, bez stawiania oporu temu, co w sumie Sam kreujesz i ROZdwojonym UMysłEM oceniasz jako zło. Ucz się MIŁOWAĆ bezwarunkowo i temu oddawaj SWĄ UWAGĘ[to mozolna PRAca i TRUDny PROces powrotu do PRAwdziwych Korzeni – ONE nie Istnieją w Fałszywej Matrycy, jej zmyslonej historii niejako „dziejącej się jako żywo”]. Chodzący po WODZIE wykładał NAM PRAwdę fizyki kwantowej w sposób przystępny i zrozumiały.
  To właśnie {{{PRAWDA}}}.

 12. Astromario, czytam, ze twoj kot ma czeste problemy z uszami? A probowalas go karmic na surowo? Te wszystkie gotowe karmy, czy to suche czy mokre, sa moim zdaniem nic nie warte. Czytalam tez, ze czesto w tych karmach znajduja barbituriany, wiec znajduje sie w nich mieso zwierzat uspionych, czyli albo chorych, albo….nawet nie chce myslec.Moj kot na surowej diecie kompletnie nie choruje. Mozna zrobic wiecej i zamrozic. Fajna sprawa.

 13. @ kotydwie: masz rację, chyba jestem leniwa… Próbowałam karmić koty gotowym BARF-em, ale po pierwsze cena straszna (bo sprowadzają to chyba z Niemiec) a po drugie latem dostawałam rozmrożoną i nadawała się tylko do wyrzucenia. I to mnie zniechęciło. Ale jeśli możesz to podaj mi przepis, jak to zrobić w domu ze składników, które da się zdobyć bez stawania na głowie.

 14. Fajny artykuł o wodzie utlenionej, która jest lekiem na wszystko. Dość długi wstęp o świńskiej grypie, ale dobrze jest go przeczytać, bo mamy już 3 powtórkę tego przekrętu (2 x świniak i 1 x covid, a po drodze jeszcze kilka mniejszych, jak SARS), a ludzie niczego się nie nauczyli i jak widać nie nauczą. Trzeba więc olać świat i robić swoje. https://weeksmd.com/2009/11/anti-viral-h2o2-nebulizer-kit/

 15. Ja kupuje 5 kg wolowiny, dwa cale kurczaki i miele wszystko. Kiedys kupilam maszyne, ktora mieli nawet male kosci, wiec z kurczaka wycinam tylko kosci udowe i ta duza z piersi. Zmielone kosci maja pomagac kotu pozbywac sie wylizanej 🙂 i polknietej siersci. Czasem dodam ze 2 kg wiepszowiny. Jak akurat mam, to dodam kawalek serca czy watrobek. A jak nie mam to do tego wszystkiego mielonego dodaje odpowiednia ilosc L-lizyny i tauryny. Mieszam wszystko, pakuje w male pojemniki i mroze. Starcza na 3-4 miesiace, czasem dluzej.

 16. Dzięki, ale podobno wieprzowina jest szkodliwa dla psów i kotów. W sklepach dla zwierzaków nie ma karmy z dodatkiem wieprzowiny, w każdym razie ja nigdy nie spotkałam.

 17. Moje zwierzeta jedza, pilnuje tylko, zeby zawsze postala ze dwa tygodnie w zamrazarce, zeby wytluc ewentualne robale. Ale w zasadzie kazde mieso tam laduje po przyniesieniu ze sklepu. Pies bardzo lubi wieprzowine. Jestem rez na grupie fb ludzi karmiacych na surowo. Wszyscy tym karmia. Ale jak sie obawiasz, to mozesz uzyc tylko wolowiny i kurczaka.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.