HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

Stary Hyde Park został zamknięty,

prawdopodobnie niepotrzebnie. Czytelnicy bloga sądzili, że w HP było za dużo komentarzy i z tego powodu nastąpiła awaria. W rzeczywistości admini WordPressa coś tam majstrowali nad ulepszeniem systemu i chwilowo wszystko się posypało, ale później powróciło do normy i znów działało normalnie.

Proszę się nie awanturować, jeśli czyjeś komentarze stale wpadają do moderacji!

Komentarze stałych bywalców bloga powinny być zatwierdzane automatycznie, ale nie są, a ja nie mam na to żadnego wpływu! Szczegółowe wyjaśnienia są tutaj.

UWAGA: po wysłaniu komentarza prawdopodobnie go nie zobaczysz, ponieważ zostaniesz przeniesiony… na jakąś wcześniejszą stronę z komentarzami. Nie denerwuj się, tylko wróć na stronę główną Hyde Parku (lub odśwież stronę) i zjedź na sam dół – tam go znajdziesz. To kolejny chochlik WordPressa, na który  nie mam wpływu.

UWAGA!!!

WPROWADZAM ZAKAZ WSTĘPU DLA WYZNAWCÓW TEORII PŁASKIEJ / WKLĘSŁEJ / PUSTEJ ZIEMI!

Ta bzdura zaczyna zataczać coraz większe kręgi i coraz więcej naiwniaków daje się w to wciągać, a mój blog jest nieustannie nawiedzany przez kolejnych, wprost palących się do nawracania na swoją płaską wiarę MISJONARZY.

Mam już tego dość i nie będę więcej tracić czasu na dyskusje na ten temat. Proszę nie okradać mnie z czasu i energii!

[Nie znaczy to oczywiście, że zupełnie zakazuję poruszania tego tematu. Jeśli masz coś mądrego do powiedzenia to pisz śmiało, tylko nie próbuj mnie przekonywać, że ziemia jest płaska / wklęsła / pusta].

Trzeba być naprawdę kompletnym, pozbawionym (nawet płaskiego) mózgu kretynem, żeby wierzyć w te brednie! Łebski, nieszczepiony uczeń szkoły podstawowej jest w stanie odkryć, gdzie kryje się błąd logiczny w wywodach płaskoziemców, ale dorośli, nawet „wykształceni” (w nowym systemie edukacji) magistrowie i doktorzy tego nie potrafią. I co się dziwić, skoro doktor astronomii nie potrafi odróżnić znaków zodiaku od gwiazdozbiorów, a co jest wprost trudne do uwierzenia, wyrzygnął z głębi swojego (chyba płaskiego) mózgu taką oto wielką mądrość: „Przez tysiące lat Ziemia zmieniła swoje położenie względem Słońca”.

Wiara w płaską ziemię jest cechą wieków ciemnych, czyli XXI wieku, w którym nastąpił katastrofalny i nienotowany nigdy wcześniej upadek edukacji. Kolejne reformy szkolnictwa doprowadziły do tego, że ludzie nie potrafią myśleć logicznie (sprawdź hasło „trivium”) i nie posiadają ugruntowanej wiedzy na żaden temat. Szkoły (również renomowane uczelnie wyższe) wypuszczają analfabetów i ćwierćinteligentów, którym można wcisnąć każdy kit i ciemnotę, np. lekarzy pediatrów, którzy szczepią i nie widzą tragicznych skutków tego procederu. Jest to robione celowo, bo korporacyjne rządy nie potrzebują inteligentnych, niezależnych myślicieli, lecz wielorasowego, pozbawionego tożsamości stada baranów do wykonywania niewolniczej, prymitywnej pracy.

Już starożytni wiedzieli, że ziemia jest kulą i umieli obliczyć jej średnicę. Wiedzieli o tym również uczeni w średniowieczu. Słynne ostatnio Towarzystwo Płaskiej Ziemi powstało nie w średniowieczu, lecz w XIX wieku, ale nikt nie potraktował tego poważnie. Obecnie podchwycili i solidnie dofinansowali tę ideę Iluminaci celem ogłupiania i skłócania i tak już ogłupionej i skłóconej ludzkości i jak widać odnieśli wielki sukces, bo już niemal wszyscy uwierzyli, że żyjemy na naleśniku. Musieli wpakować w to naprawdę dużo forsy, o czym świadczą profesjonalnie zrobione filmy (animacje) oraz potężna reklama, oparta głównie na marketingu szeptanym.

Teoria płaskiej ziemi jest tak szeroko lansowana, ponieważ jest idealna do zdyskredytowania tropicieli prawdziwych spisków (chemtrails, Smoleńsk, 911), a przede wszystkim wszystkich, którzy negują korporacyjną, upolitycznioną pseudo-naukę (wiarę w ocieplenie klimatu, toksyczność CO2, biotechnologię i jej sztandarowy „wynalazek” jakim jest GMO, wakcynologię, medycynę rzekomo opartą na dowodach itp.). Jeśli tropiciele spisków dadzą się nabrać na teorię płaskiej ziemi i zaczną ją głosić skompromitują się kompletnie i zrobią z siebie idiotów, którym nikt nie będzie wierzył ani traktował ich poważnie.

Tropiciel spisków jest jak saper: wystarczy jeden błąd, żeby całkowicie stracił wiarygodność.

I faktycznie, tak właśnie się stało – na YT już pojawiły się filmiki, wyśmiewające w czambuł wszystkie „teorie spiskowe”, zarówno religijne jak i tzw. pseudonaukowe. Teza lansowana w nich brzmi: nie ma żadnych spisków, żyjemy w bezpiecznym, doskonale kontrolowanym systemie, w którym nie ma miejsca na jakiekolwiek nadużycia ze strony nauki, medycyny ani polityki, a kto twierdzi, że jest inaczej jest paranoikiem i szaleńcem i powinien poddać się leczeniu psychiatrycznemu.

Nie chciało mi się polemizować z tą płaską bzdurą, ale na szczęście jest ktoś, komu się chciało. To Opolczyk, który wyjaśnia łopatologicznie co i jak, całość jest do przeczytania tutaj. Jego płascy przeciwnicy mają za argument wyłącznie obelgi i oczywiście bany. Po raz kolejny przekonuję się, że wiary nie da się uleczyć żadnymi, racjonalnymi (nie racjonalistycznymi!!!) dowodami i argumentami.

Wiele razy prosiłam, żeby wyznawcy płaskiej / wklęsłej / pustej ziemi wyjaśnili mi zjawisko ruchu wstecznego (retrogradacji) planet! Mimo wielokrotnie ponawianych apeli nie doczekałam się odpowiedzi, w końcu przesłano mi animację z planetami poruszającymi się po orbitach w kształcie fantazyjnych pętelek. I w tym momencie ręce mi zupełnie opadły! Jeśli tak wiele osób jest w stanie uwierzyć w coś tak nielogicznego i niezgodnego z prawami fizyki, to z edukacją jest dużo gorzej niż mogłam przypuszczać.

Wzbudzający powszechny aplauz płaskoziemców filmik z występem Dave Murphy’ego najpierw wywołał u mnie paroksyzmy zagrażającego życiu śmiechu, a potem rasistowską myśl, że ten facet kończył szkoły w jakimś murzynowie. Kolejna refleksja nie jest już tak wesoła: w tym murzynowie uczą się obecnie również białe dzieci, nie tylko amerykańskie, ale wszystkie, na całym, wielkim świecie i dlatego mamy poziom nauczania odpowiedni dla niewolników pracujących na plantacjach, a nie dla błyskotliwych intelektualistów. Może to się komuś nie spodobać, ale prawda jest bolesna: wszyscy jesteśmy niewolnikami. Jeśli chcesz wiedzieć czyją jesteś własnością dowiedz się, kogo nie wolno ci krytykować. Wolter sądził, że nie wolno krytykować rządzących. Pomylił się. Nie chodzi o rządzących, lecz o właścicieli niewolników, w których zamieniono nas wszystkich.

A teraz wysil szare komórki i samodzielnie odkryj, dlaczego ten wywiad powinien cię śmieszyć, a nie oświecać intelektualnie. Ja uznałam, że ten film nie jest godzien obejrzenia już po pierwszym wielkim objawieniu, jakie zapodał swoim bezmyślnym wielbicielom:

Jeśli leci pilot nad krzywizną ziemi powinien obniżać tor lotu co 5 minut, by pozostać dookoła krzywizny

Jeśli nie obniży toru lotu, to (jak się domyślam) odleci w kosmos. Czy to zdanie wydaje ci się logiczne? A może logiczne jest zdanie przeciwne, że jeśli będzie co 5 minut obniżał wysokość, na której leci, to w końcu zaryje nosem w grunt? To drugie zdanie również wydaje się logiczne, prawda? Ale oba te zdania nie mogą być prawdziwe, bo sobie przeczą. Potrafisz odkryć gdzie pan Murphy robi z ciebie idiotę? Jeśli nie potrafisz, to spytaj ucznia szkoły podstawowej, może on będzie wiedział?

Zamiast bezkrytycznie wierzyć w opowieści pana Murphy weź do ręki encyklopedię (NIE, NIE Wikipedię!!! Mam na myśli poważną, niezafałszowaną przez polityczną poprawność papierową encyklopedię, najlepiej wydaną jeszcze w XX wieku) i sprawdź jak działa żyroskop, wybierz się do obserwatorium astronomicznego i spytaj dlaczego jedne gwiazdy widać, a innych nie widać albo przynajmniej obejrzyj ilustracje w encyklopedii stojącej w biblioteczce dziadka. Rusz mózgiem, bo jeśli tego nie zrobisz każdy „misjonarz” dowolnej teorii zrobi ci wodę z mózgu, a ty pójdziesz za nim jak owca za rzeźnikiem.

2 328 myśli nt. „HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

 1. Astro ja nie powiedzialam ze jestem za demokracja,ja tylko uwazam ze kazdy na tym podole lez ma prawo do robienia co mu sie podoba,ale pod jednym warunkiem,ze nie krzywdzi innych,Nie zapominajmy ze referendum nie byly demokratyczne!wedlug prawa Mariano.Czym jest demokracja,juz pisalam.Nigdy nie nazwalam cie idiotka,nawet tak nie mysle,caly czas mowie ze robisz kawal dobrej roboty!!!!
  Tak trwa rozbior Hiszpani,na calego,ludzie sie nienawidza,podzieleni na dwa obozy,dzieje sie to co sie dzialo 70 lat temu.Caly swiat bral udzial w drugiej wojnie swiatowej,Hiszpania miala wojne domowa,z Baskami.W tedy nie bylo sorosa,ale byl ktos inny bardzo wplywowy,jezuici wypromowalii Franko,najlepsze szkoly salesianos(jezuici),nawet wypchneli swojego bylego ucznia na prezydenta…..tak chwala sie tym i sie nie boja.Okradaja panstwo na miliny euro rocznie,wiem co mowie,kazda szkola na okolo 3.000.000 rocznie,wszystko zgodnie z litera prawa i demokracji.Jak kradna,prosta sprawa,organizuja kursy,szukaja glupich ktorzy sie na nie zapisza,pozniej robia wycene wyksztalcenia jednego ucznia….material do nauki,remonty sal do nauki,remonty kibelkow itd.skladaja wnioski do specjalnej komisji UE,czyste pieniadze uwierz….potrzebny tylko ktos kto wystawi faktury ze to zrobil,ze to dowiozl,ze to sprzedal….widzialam te faktury tylko do dwoch szkol!!!,nie ktore pomagalam pisac!nawet przyjechali salesianos z Polski,uczyc sie od kolegow z Hiszpani jak sie kreci takie lody i ich szkolili,bo to nie wazne z jakiego kraju jest szkola salesianow,oni sa wielka rodzina!!!
  Soros moze zweszyl interes,moze mu cos skapnie,mam tylko jedno pytanie czego soros sie tak wystraszyl ze sie schowal na kilka tygodni?to bylo chyba w lecie tego roku!?moze dostal propozycje do nie odzucenia i musi smarowac forsa i pokazywac swoja gebe!?
  Jeszcze jedno Franco jest z rodziny krolweskiej,jego wnuk jest ksieciem Hiszpnskim,juz nie pamietam gdzie mieszka.

 2. Dzieki Pietrasowi poznalas troche prawo i system…powiedz mi kto i jakim prawem zabral ludzia z kataluña i baskom prawo o samo decydowaniu?kto nakazal robic referednum do usranej smierci az nie wyjdzie tak jak ktos sobie zyczy!
  Masz przyklad z traktatem lisboñskim.
  Jestes jak moj wujek co kochal walese,a nie nawidzil komuny!!!!!

 3. Hiszpania nie jest wyjątkiem. Rozwalanie państw narodowych odbywa się na całym świecie. Polska istnieje tylko formalnie… Ma być jeden rząd światowy, więc wszystkie kraje mają się rozpaść. Dziś Katalonia stanie się niepodległa, a jutro dostanie się pod totalitarny but rządu światowego, stanie się częścią jednego państwa i się tą wolnością nacieszy przez krótką chwilę. Ludzi skłóca się wszędzie, nie tylko w Hiszpanii i nie wymyślił tego Soros. Przed nim był Machiavelli, a jeszcze wcześniej Sun Tzu, więc nic nowego pod słońcem. Sztuka wojenna się nie zmienia.

  Na Sorosa wydali list gończy w Rosji i być może gdzieś jeszcze (możliwe, że na Węgrzech) i być może się przestraszył.

 4. Zeby nie bylo,wszystkie przekrety jeuitow(salesianos)skopiowalam na pandraw,dwa razy skladalam na policji doniesienia i zostawialam pandraw….zaginely….kilka pandraiw schowalam w bezpiecznych miejscach w Hiszpani i w Polsce….tam jest kopalnia wiedzy jak sie robi przekrety na miliony euro…..

 5. Ja generalnie jestem za życiem w małych, lokalnych, samorządnych społecznościach. I jak najbardziej jestem za ekologią. Ale nie na warunkach Sorosa i ONZ. To jest oszustwo. Katalonia nie zyska niezależności! Katalończyków oszukano na piękne słówka, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Rozbijają wszystkie kraje na świecie na regiony. Polska też została podzielona na „euroregiony”, o czym nikt w Polsce nie wie, bo ludzie śpią. Oznacza to, że już potajemnie dokonano rozbioru naszego kraju. To samo jest w Hiszpanii, USA i wszędzie. Ruchy separacyjne są sterowane przez ONZ. Czy tak trudno to zrozumieć?

 6. Uwierz mi taki czlowiek jak soros nie boi sie kiwaniem paluszka,ktos mu dokopal i to bardzo!!!
  Musial wyjsc z nory i pokazac usmiechnieta gebe!!!
  Pytanie kto go do tego zmusil?
  Ja nie wiem!
  Ale jestem pewna ze nie dlugo sie dowiemy,podobno spokojne swieta byly rok temu,ja jem popkorn i czekam!

 7. Dlatego chca nam zabronic prawa do posiadania broni…..czy mogla bym zabic czlowieka,oczywiscie w obronie wlasnej,badz w obronie mojej rodziny,moge zabic na rozne sposoby zeby sie obronic!!!!ale jak napastnik bedzie wiedzial ze moge miec bron palna i moge jej uzyc…..nie ma bata nie zaryzykuje!!
  Ja osobiscie nosze gaz,w Hiszpani dozwolony,w morde umiem dac,mam dwoch braci!
  Co z tymi ktorzy nie potrafia sie obronic…..telefon na policje….potrzebuje pomocy ktos gwalci moja zone co mam robic?….wyjdz przed dom,juz jedzie policja…..powaznie?!`po co mamy w kazdym domu gasnice,wystarczy zadzwonic na straz pozarna i czekac przed domem,chu…j tam ze w domu zona i dzieci….siedzimy i czekamy!!!

 8. „…powiedz mi kto i jakim prawem zabral ludziom… prawo o samo decydowaniu?
  kto nakazal robic referednum do usranej smierci…”
  ____
  Bardzo, jeśli znajdziesz chwilkę czasu ok.15-tu minut… , to posłuchaj sobie tego audiobooka z książki W.Megre: „Anastazja”
  Może… uzyskasz odpowiedź na swoje pytania.. 🙂

 9. Bierzmy przykład ze Szwajcarów. Kiedy usłyszeli, że giną pszczoły każdy zapragnął mieć ul. Okazało się, że życie w mieście jest dla pszczół bezpieczniejsze niż na wsi, gdzie są bezlitośnie trute przez wielkoobszarowych „rolników” i gdzie już nie ma bioróżnorodności. Kursy pszczelarstwa są „zaklepane” aż do 2018 roku! Był niedobór, a teraz okazało się, że Szwajcarzy mają za dużo pszczół!!! Chyba postawię sobie ul na balkonie 😀 https://www.pocztazdrowia.pl/artykuly/nadmiar-pszczol-w-szwajcarii

 10. Bardzo dosadny ten filmik Mario i zgadzam się z jego autorami, że chodzą wśród nas bestie w ludzkiej skórze i hodują nas jak zwierzęta, wykorzystując naszą nieświadomość nt. tego kim naprawdę jesteśmy.., tyle że… w przeciwieństwie do zwierząt – zadziewa się to za naszą dobrowolną zgodą…!
  I nie sądzę, by ten.. hmm.. proceder miał swoje źródło w Rzymie, myślę, że trzeba by sięgnąć dużo dalej w głąb naszej ludzkiej historii… na razie jeszcze szczątkowo odkrywanej… i tam poszukać korzeni naszego zniewolenia…, bo tylko wówczas, gdy odkryjemy i z-rozumiemy kiedy i gdzie.. narodziła się zachłanność będąca jedną z cech ego, możemy spróbować naprawić to, co sami zepsuliśmy i nadal psujemy, pamiętając o tym, że to.. popyt dyktuje podaż, a nie odwrotnie !!
  I tak na dobrą sprawę… tę prawidłowość można zauważyć w każdej dziedzinie naszego życia – począwszy od odżywiania aż po zaspokajanie naszych przyjemności…

 11. Rzym jest jedną z wielu „farm” do hodowli ludzkiego bydełka. Ale oczywiście jest ich więcej. I oczywiście to wszystko zaczęło się na długo przed nastaniem Rzymu. Wykorzystuje się skłonność ludzi do „dziobania” każdego, kto jest odmieńcem, dzięki czemu hodowla pilnuje się sama. Każda zbiegła owca jest zawracana do stada przez inne owce. Przykład: owce nieszczepione są prześladowane przez owce szczepione i zmuszane do posłusznego poddania się truciu. Oczywiście, na to wszystko potrzeba naszej zgody, ale ludzie dali sobie tak wyprać mózgi, że nie zdają sobie sprawy, że są wolni i że nie muszą się na to godzić. Oni się godzą, bo albo się boją albo wręcz tego chcą. Teraz nie-rząd chce wprowadzić obowiązek szczepień dla dorosłych. My wiemy, że nie ma przymusu i że każdy może odmówić, ale kto o tym wie? Jedni pójdą pod igły, bo będą wierzyć, że władza robi to dla naszego dobra i że jak się nie zaszczepią to umrą, a inni ze strachu przed grzywnami i możliwością wyrzucenia z pracy. Tylko nieliczni wiedzą, że kary i inne sankcje są nielegalne.

  Pamiętasz, jak Kopaczka próbowała zmusić kobiety do badań cytologicznych pod groźbą utraty lub nieprzyjęcia do pracy? Wtedy się nie udało, bo ludzie byli niedostraszeni. Ale teraz media robią nieustający jazgot i straszą epidemiami, więc kto wie, czy obowiązek szczepień nie przejdzie. Zaszczepią się ci, którzy się zgodzą, ci, którzy się nie zgodzą mogą stracić pracę, najbardziej świadomi mogą ją odzyskać i jeszcze zyskać odszkodowanie, ale ilu takich będzie?

  Ludzie nie wiedzą, że szkodzą sobie i dzieciom, bo wyrazili na to dobrowolną zgodę. Ale faktem jest, że jednak to zrobili.

 12. My wiemy, że nie ma przymusu i że każdy może odmówić, ale kto o tym wie? Jedni pójdą pod igły, bo będą wierzyć, że władza robi to dla naszego dobra i że jak się nie zaszczepią to umrą,”

  To umrą durnie 🙂
  Tak ten matrix jest zbudowany.
  Tylko dzieci mi szkoda, bo mam… Dlatego innych też.

  Będzie co będzie. Kassa rozdana, kocioikwik medialny rozpalony.
  Niech przyjdą do mnie, kop w dupę to za mało.

 13. Kazdy ma prawo do obrony koniecznej,slyszal ktos o napadach,morderstwach i atakach terorystycznych w Szwajcari,bo ja nie……kazdy mezczyzna jest zobowiazny posiadac bron automatyczna i raz w miesiacu chodzic na szczelnice,kobiety sa tez zobowiazane do broni ktotkiej czyli pistoletow i nie maja obowiazku chodzic na szczelnice….Texas tam kazdy ma bron i wie jak sie z nia obchodzic nawet dzieci….najmiejszy odsetek przestepstw w hameryce!
  Na wsiach w Hiszpani wszyscy maja bron!nawet za duzo,do polowan…..kolezanki mlodego w wieku kilku lat wiedzaly jak sie ta bronia poblugiwac(nie legalne,musisz miec 18 lat),bo sa uczeni od dziecka!!!
  Gdzies przeczytalam,ale jeszcze nie sprawdzalam czy to prawda….glowny piewca zakazu broni w UE, jest zamieszany w sprzedaz broni,ktora zostala przeznaczona do zniszczenia,falszowal protokoly?! Glupi troche,bron byla zabierana legalnym posiadacza,odcinal sobie zrodlo dochodu!
  Albo moze za bardzo madry byl,bral za gadanie o zakazie broni i nia handlowal! i komus plany z papral!

 14. Pogadalam troche o polityce z wlascielem mieszkania,nie chcialam tego robic,nie ogrniety do konca jest,za nim by nawet diabel nie trafil!
  Oczywiscie bylo o Cataluña…jak dalej beda chcieli odejsc to my im banki zabierzemy(my czyli Hiszpania),ja tylko powiedzialam ze Hiszpania nie ma zadnych bankow!
  jak to Hiszpania nie ma banokow!!!!
  Dobra zabierajcie sowje banki,Cataluña otwozy swoje i bedzie produkowac swoje pieniadze!
  Banki sa bezpanstwowe i pieniadze tych bankow nie maja zadnej flagi!!!!
  To sa Hiszpanskie czy nie bo sie pogubilam?
  Sa bezpanstwowe i tak powinno byc!
  Super wiez do reki byle jaki banknot czyja flaga jest na banktnocie?
  Jak to czyja UE,czyli bez panstwowa!!!!
  Bylo referendum o zmianie konsytucji i moi rodzice ja podpisali!!!bylo za tak i za nie?
  Czy twoi rodzice ja przeczytali i zrozumieli?!
  Oczywiscie!!!!
  To klamiesz,bo mowiles ze twoja mama umie sie tylko podpisac,a twoj tata cos ledwo pisze!
  byc moze,ci co protestuja sa potomkami tych co sie nie zgadzali z nowa konsytucja!!!
  Pozniej bylo gadanie jaka Hiszpanie kiedys byla wielka,ja tylko powiedzialam a teraz jest mala,dla wielu europejczykow,europa konczy sie na Francji,dalej jest arabia!!!
  Tak nasze jedzenie jest znane na calym swiecie!!!!
  Znane to jest mydlo nivea i kuchnia meksykanska,to ze mowia po hiszpansku nie znakczy hiszpanska!
  Bo wy Polacy to do nas przyjezdzacie do pracy i to bez kontraktu,my Hiszpanie zawsze po za krajem z kontraktem!!!!
  Bo wam wtedy na to pozwolili,teraz nawet do Brazyli bez wizy nie wjedziecie!
  Ty w Polsce bys pracy nie znalazl,albo angielski,albo polski,nie gadasz w zadnym z tych jezykow ,znasz tylko swoj jezyk ojczysty!,nie masz zadnego zawodu przydatnego w polsce,nie masz zadnego wyksztalcenia,nie mowie o studiach bo to prawie kazdy polak ma,masz jakis kompleks,uporaj sie z nim!
  I zeby go dopiescic powiedzialam wy juz nawet swoich pieniedzy nie produkujecie tylko UE,ide spac dobranoc!
  Dlaczego mu wyjechalam z mydlem nivea,bo mi kiedys pokazal krem nivea i mi tlumaczyl do czego sluzy,prawie plakalam ze smiechu,bo powiedzial ze to Hiszpanski krem i mama go tym smrowala jak byl maly,powiedzialam mu przez lzy,ze ten krem jest niemiecki,super ze go mama tym smarowala,bo moja tez to robila!

 15. Kiedys mi wlasciel mieszkania wyslal zdiecie chyba szwedki,nie pamietam,ze udawala 27 lat ze jest niewidoma,zeby nie rozmawiac z sasiadami…jego dopisek bo wy kobiety takie jestescie!!!
  odpisalam….ja udaje glucha!
  wiem zaowazylem!
  Naprawde to robie,zeby nie rozmawiac z ludzmi,albo mowie ze nie rozumie co do mnie mowia!
  po co sie produkowac!!!

 16. „..Ja byłam księżniczką, bo mnie nie ciągano do kościoła” 😀
  ___
  Ja jestem księżniczką, bo mnie ciągano do kościoła do czasu… aż się zbuntowałam i powiedzialam, że nie będę chodzić do kościoła!
  Moi rodzice to zrozumieli i mnie nie zmuszali… 🙂

 17. Nivea (łac. niveus – śnieżnobiały) – linia produktów kosmetycznych międzynarodowego koncernu Beiersdorf AG z Hamburga w Niemczech.

  Pierwszym produktem tej linii było Nivea Seife (mydło Nivea) , które zostało wprowadzone na rynek w 1906 r. przez firmę „Beiersdorf & Co”, której właścicielem był wówczas Oskar Troplowitz, farmaceuta, urodzony w 1863 roku w Gliwicach. Żona Troplowitza Gertruda nadała temu mydłu nazwę Nivea, z łacińskiego niveus/nivea/niveum (śnieżno-biały)[1]. W 1911 pojawił się słynny Nivea Creme (krem Nivea). Produkt został stworzony dzięki zakupieniu przez Oskara Troplowitza od chemika dr Isaaca Liftsūtza patentu na wytwarzanie eucerytu. Troplowitz wspólnie z dermatologiem Paulem Gersonem Unną opracowali recepturę kremu wykorzystując właściwości eucerytu jako substancji tworzącej stabilną emulsję tłuszcz-woda.
  Polskie opakowania kremu NIVEA produkowanego w Katowicach i Poznaniu z lat 1928-1939

  W Polsce między I a II wojną światową produkcja środków kosmetycznych z serii Nivea odbywała się firmie PEBECO Wytwórnia Specyfików Beiersdorfa Spółka z o.o. najpierw, od 1925 roku, w Katowicach, a następnie, od 1930 roku, w Poznaniu. Po II wojnie światowej produkcję kremu pod marką Nivea kontynuowała na licencji Beiersdorfa firma Pollena-Lechia w Poznaniu – obecnie Nivea Polska Sp. z o.o. – spółka-córka Beiersdorf AG. Przez pewien czas krem Nivea produkowany był także w Warszawie m.in przez firmę Uroda.
  Kim byl Oskar Troplowitz,synem slynnego w tym rejonie wytworcy wina.
  Salomon Troplowitz był znanym i cenionym mieszkańcem Gliwic. Przez szereg lat wchodził w skład zarządu gminy żydowskiej, będąc w latach 1840-1842 jej przewodniczącym, a w 1848 r. był w zarządzie kasy pożyczkowej przy gliwickiej odlewni żeliwa[8]. Także w 1848 r. został pierwszym w Gliwicach radnym miejskim pochodzenia żydowskiego[9]. Za swą działalność i zasługi w handlu winami „nadworny dostawca Troplowitz” został uhonorowany 26 lutego 1868 r., kiedy to świętował 25-lecie uzyskania obywatelstwa miasta, królewskim Orderem Korony IV klasy

  Zawsze krem byl niemiecki,stworzyl go polski zyd w niemczech i tam go opatentowal

 18. Skoro Kwaśniewski, Mazowiecki, Geremek i im podobni podają się za Polaków, to czemu Troplowitz nie miałby nim być 😉 (sarkazm)

 19. @ Lavo: wiemy już jak bronić przed szczepieniami dzieci, a teraz nadchodzi czas szczepień dla dorosłych. Grypa zawiodła, mało kto się zaszczepił, więc rozpętują histerię wokół rozsiewających odrę uchodźców. GSK knuje, żeby zaszczepić wszystkich, również dorosłych, więc prawdopodobnie już niedługo ogłoszą stan epidemii. Mam pytanie: co należy zrobić, jeśli będą straszyli zwolnieniem z pracy? Nie wiem, czy pamiętasz, ale w czasie rzekomej pandemii ptasiej grypy niektóre media „informowały”, że będą szczepić w zakładach pracy, a kto się nie podda ten straci pracę. Niektórzy moi znajomi nawet wpadli w panikę, ale na szczęście nic z tej akcji nie wyszło. Gdyby jednak ktoś usłyszał od swojego szefa, że albo szczepienie albo zwolnienie co ma zrobić? Na jakie przepisy się powołać i ewentualnie jak zastopować nadgorliwego szefa bez wchodzenia z nim w ostry konflikt?

 20. Astro ale ty bylas pewna ze krem jest Polski a niemcy mieli licincie?!
  A wyszlo jak wyszlo,nie chodzi o to ze to byl polski zyd,chodzi o to ze licencia byla niemiecka,ten krem jak i inne prdukty sa niemieckie!!!
  Nie babrajmy sie ze Kwasniewski nazywa sie ineczej,badz Walesa,bo to utopia!!!

 21. Jeszcze jedno w sprawie patentow,w kraju w ktorym robisz patent z tego kraju patent pochodzi,wiesz ile Polakow ma patenty?!wilelu!!!ilu wych….li jeszcze wiecej!!!
  Dlaczego bo wierzyli w udcziwosc ludzka,w binznesie nie ma czegos takiego!!!!

Nie mam żadnego wpływu na moderację, więc proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s