HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

Stary Hyde Park został zamknięty,

prawdopodobnie niepotrzebnie. Czytelnicy bloga sądzili, że w HP było za dużo komentarzy i z tego powodu nastąpiła awaria. W rzeczywistości admini WordPressa coś tam majstrowali nad ulepszeniem systemu i chwilowo wszystko się posypało, ale później powróciło do normy i znów działało normalnie.

Proszę się nie awanturować, jeśli czyjeś komentarze stale wpadają do moderacji!

Komentarze stałych bywalców bloga powinny być zatwierdzane automatycznie, ale nie są, a ja nie mam na to żadnego wpływu! Szczegółowe wyjaśnienia są tutaj.

UWAGA: po wysłaniu komentarza prawdopodobnie go nie zobaczysz, ponieważ zostaniesz przeniesiony… na jakąś wcześniejszą stronę z komentarzami. Nie denerwuj się, tylko wróć na stronę główną Hyde Parku (lub odśwież stronę) i zjedź na sam dół – tam go znajdziesz. To kolejny chochlik WordPressa, na który  nie mam wpływu.

UWAGA!!!

WPROWADZAM ZAKAZ WSTĘPU DLA WYZNAWCÓW TEORII PŁASKIEJ / WKLĘSŁEJ / PUSTEJ ZIEMI!

Wierzysz w płaską ziemię?

Jeśli tak, to wiem z doświadczenia, że nie ma takich dowodów, które byłyby w stanie obudzić w tobie podejrzenie, że możesz się mylić. Wiem, że jesteś niezłomny w swojej wierze niczym chrześcijański męczennik i że prędzej dasz się posiekać na kawałki, niż otworzysz rozum na merytoryczne argumenty.

W takim razie mam dla ciebie wyzwanie: wytłumacz mi retrogradację planet na płaskim naleśniku. Tylko błagam, okaż choć trochę szacunku własnemu rozumowi i rób z siebie głupka, który wierzy, że niebo to animacja wyświetlana na ekranie ani nie wstawiaj tu filmiku z planetami poruszającymi się po orbicie z falbankami.

Ta płaska bzdura zaczyna zataczać coraz większe kręgi i coraz więcej naiwniaków daje się w to wciągać, a mój blog jest nieustannie nawiedzany przez kolejnych, wprost palących się do nawracania na swoją płaską wiarę MISJONARZY.

Nie, to nie jest cenzura!

Wciąganie mnie w te potyczki jest okradaniem mnie z czasu i energii!

Mój czas jest cenny,więc wolę przeznaczyć go na coś bardziej konstruktywnego niż utarczki „strzyżono-golono”.

[Nie znaczy to oczywiście, że zupełnie zakazuję poruszania tego tematu. Jeśli masz coś mądrego do powiedzenia to pisz śmiało, tylko nie próbuj mnie przekonywać, że ziemia jest płaska / wklęsła / pusta].

Trzeba być naprawdę kompletnym, pozbawionym (nawet płaskiego) mózgu kretynem, żeby wierzyć w te brednie! Łebski, nieszczepiony uczeń szkoły podstawowej jest w stanie odkryć, gdzie kryje się błąd logiczny w wywodach płaskoziemców, ale dorośli, nawet „wykształceni” (w nowym systemie edukacji) magistrowie i doktorzy tego nie potrafią. I co się dziwić, skoro doktor astronomii nie potrafi odróżnić znaków zodiaku od gwiazdozbiorów, a co jest wprost trudne do uwierzenia, wyrzygnął z głębi swojego (chyba płaskiego) mózgu taką oto wielką mądrość: „Przez tysiące lat Ziemia zmieniła swoje położenie względem Słońca”.

Wiara w płaską ziemię jest cechą wieków ciemnych, czyli XXI wieku, w którym nastąpił katastrofalny i nienotowany nigdy wcześniej upadek edukacji. Kolejne reformy szkolnictwa doprowadziły do tego, że ludzie nie potrafią myśleć logicznie (sprawdź hasło „trivium”) i nie posiadają ugruntowanej wiedzy na żaden temat. Szkoły (również renomowane uczelnie wyższe) wypuszczają analfabetów i ćwierćinteligentów, którym można wcisnąć każdy kit i ciemnotę, np. lekarzy pediatrów, którzy szczepią i nie widzą tragicznych skutków tego procederu. Jest to robione celowo, bo korporacyjne rządy nie potrzebują inteligentnych, niezależnych myślicieli, lecz wielorasowego, pozbawionego tożsamości stada baranów do wykonywania niewolniczej, prymitywnej pracy.

Już starożytni wiedzieli, że ziemia jest kulą i umieli obliczyć jej średnicę. Wiedzieli o tym również uczeni w średniowieczu. Słynne ostatnio Towarzystwo Płaskiej Ziemi powstało nie w średniowieczu, lecz w XIX wieku, ale nikt nie potraktował tego poważnie. Obecnie podchwycili i solidnie dofinansowali tę ideę Iluminaci celem ogłupiania i skłócania i tak już ogłupionej i skłóconej ludzkości i jak widać odnieśli wielki sukces, bo już niemal wszyscy uwierzyli, że żyjemy na naleśniku. Musieli wpakować w to naprawdę dużo forsy, o czym świadczą profesjonalnie zrobione filmy (animacje) oraz potężna reklama, oparta głównie na marketingu szeptanym.

Teoria płaskiej ziemi jest tak szeroko lansowana, ponieważ jest idealna do zdyskredytowania tropicieli prawdziwych spisków (chemtrails, Smoleńsk, 911), a przede wszystkim wszystkich, którzy negują korporacyjną, upolitycznioną pseudo-naukę (wiarę w ocieplenie klimatu, toksyczność CO2, biotechnologię i jej sztandarowy „wynalazek” jakim jest GMO, wakcynologię, medycynę rzekomo opartą na dowodach itp.). Jeśli tropiciele spisków dadzą się nabrać na teorię płaskiej ziemi i zaczną ją głosić skompromitują się kompletnie i zrobią z siebie idiotów, którym nikt nie będzie wierzył ani traktował ich poważnie.

Tropiciel spisków jest jak saper: wystarczy jeden błąd, żeby całkowicie stracił wiarygodność.

I faktycznie, tak właśnie się stało – na YT już pojawiły się filmiki, wyśmiewające w czambuł wszystkie „teorie spiskowe”, zarówno religijne jak i tzw. pseudonaukowe. Teza lansowana w nich brzmi: nie ma żadnych spisków, żyjemy w bezpiecznym, doskonale kontrolowanym systemie, w którym nie ma miejsca na jakiekolwiek nadużycia ze strony nauki, medycyny ani polityki, a kto twierdzi, że jest inaczej jest paranoikiem i szaleńcem i powinien poddać się leczeniu psychiatrycznemu.

Nie chciało mi się polemizować z tą płaską bzdurą, ale na szczęście jest ktoś, komu się chciało. To Opolczyk, który wyjaśnia łopatologicznie co i jak, całość jest do przeczytania tutaj. Jego płascy przeciwnicy mają za argument wyłącznie obelgi i oczywiście bany. Po raz kolejny przekonuję się, że wiary nie da się uleczyć żadnymi, racjonalnymi (nie racjonalistycznymi!!!) dowodami i argumentami.

Wiele razy prosiłam, żeby wyznawcy płaskiej / wklęsłej / pustej ziemi wyjaśnili mi zjawisko ruchu wstecznego (retrogradacji) planet! Mimo wielokrotnie ponawianych apeli nie doczekałam się odpowiedzi, w końcu przesłano mi animację z planetami poruszającymi się po orbitach w kształcie fantazyjnych pętelek. I w tym momencie ręce mi zupełnie opadły! Jeśli tak wiele osób jest w stanie uwierzyć w coś tak nielogicznego i niezgodnego z prawami fizyki, to z edukacją jest dużo gorzej niż mogłam przypuszczać.

Wzbudzający powszechny aplauz płaskoziemców filmik z występem Dave Murphy’ego najpierw wywołał u mnie paroksyzmy zagrażającego życiu śmiechu, a potem rasistowską myśl, że ten facet kończył szkoły w jakimś murzynowie. Kolejna refleksja nie jest już tak wesoła: w tym murzynowie uczą się obecnie również białe dzieci, nie tylko amerykańskie, ale wszystkie, na całym, wielkim świecie i dlatego mamy poziom nauczania odpowiedni dla niewolników pracujących na plantacjach, a nie dla błyskotliwych intelektualistów. Może to się komuś nie spodobać, ale prawda jest bolesna: wszyscy jesteśmy niewolnikami. Jeśli chcesz wiedzieć czyją jesteś własnością dowiedz się, kogo nie wolno ci krytykować. Wolter sądził, że nie wolno krytykować rządzących. Pomylił się. Nie chodzi o rządzących, lecz o właścicieli niewolników, w których zamieniono nas wszystkich.

A teraz wysil szare komórki i samodzielnie odkryj, dlaczego ten wywiad powinien cię śmieszyć, a nie oświecać intelektualnie. Ja uznałam, że ten film nie jest godzien obejrzenia już po pierwszym wielkim objawieniu, jakie zapodał swoim bezmyślnym wielbicielom:

Jeśli leci pilot nad krzywizną ziemi powinien obniżać tor lotu co 5 minut, by pozostać dookoła krzywizny

Jeśli nie obniży toru lotu, to (jak się domyślam) odleci w kosmos. Czy to zdanie wydaje ci się logiczne? A może logiczne jest zdanie przeciwne, że jeśli będzie co 5 minut obniżał wysokość, na której leci, to w końcu zaryje nosem w grunt? To drugie zdanie również wydaje się logiczne, prawda? Ale oba te zdania nie mogą być prawdziwe, bo sobie przeczą. Potrafisz odkryć gdzie pan Murphy robi z ciebie idiotę? Jeśli nie potrafisz, to spytaj ucznia szkoły podstawowej, może on będzie wiedział?

Zamiast bezkrytycznie wierzyć w opowieści pana Murphy weź do ręki encyklopedię (NIE, NIE Wikipedię!!! Mam na myśli poważną, niezafałszowaną przez polityczną poprawność papierową encyklopedię, najlepiej wydaną jeszcze w XX wieku) i sprawdź jak działa żyroskop, wybierz się do obserwatorium astronomicznego i spytaj dlaczego jedne gwiazdy widać, a innych nie widać albo przynajmniej obejrzyj ilustracje w encyklopedii stojącej w biblioteczce dziadka. Rusz mózgiem, bo jeśli tego nie zrobisz każdy „misjonarz” dowolnej teorii zrobi ci wodę z mózgu, a ty pójdziesz za nim jak owca za rzeźnikiem.

3 005 komentarzy do “HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

 1. Chińczycy uważają, że Polska ma idealne położenie geograficzne i… polityczne i wskrzeszają szlak jedwabny! Jeśli „nasze” władze nas nie sprzedadzą Chinom za grosze mamy szansę ubić z nimi dobre interesy. Byłaby to też szansa dla indywidualnych rolników. Zamiast odstawiać swoje płody za nędzne grosze do punktu skupu mogliby je na pniu sprzedać Chińczykom i stanąć na nogi. Ale czy wystarczy im rozumu? Zaczynam wątpić w rozum polskiego chłopa.

 2. I jeszcze o otwartości Polaków… Wyzywanie nam (przez żydów!) od ksenofobów jest wyjątkową bezczelnością. Przecież wpuściliśmy tu żydów, pozwoliliśmy im tu żyć i się bogacić, u nas nie zaznali żadnych pogromów (poza własnymi akcjami pod fałszywą flagą). Polacy byli od wieków znani z wielkiej gościnności i otwartości na obcych. Nie lubiliśmy islamistów, ale jeśli przybywali tu jako kupcy handlowaliśmy z nimi uczciwie. Polska wykształciła niezliczonych specjalistów z Afryki i Azji (np. Wietnamczyków). Studiowali u nas w spokoju i nikt ich nigdy nie bił. W latach 70 przyjaźniłyśmy się z siostrą z Wietnamczykiem, bywałyśmy u nich w akademiku, częstowali nas kiełbaskami pieczonymi na dwóch widelcach podłączonych do kontaktu, hehe i miło gawędziliśmy. Rozmawiałam z kilkoma Afrykańczykami (jeden koleś z Sudanu nawet ostro mnie podrywał) i żaden z nich nigdy nie narzekał na naszą niegościnność ani rasizm, wręcz przeciwnie, wszyscy mówili, że czują się tu jak w domu. A dziś telewizja i szechter-zeitung non stop nadają, że Polacy to rasiści, wyszukuje się jakichś czarnych, którzy opowiadają, jak to ich tu źle traktują, a plucie przez gości na nasz gościnny kraj stało się nową modą (może im za to płacą?). Jeżdżę metrem i komunikacją miejską w Warszawie, chodzę do hipermarketów i widzę co się dzieje. Jest tu nieco czarnych, żółtych i beżowych i nikt na nich nie zwraca uwagi, nawet nikt się na nich nie gapi, bo Warszawiacy są do nich przyzwyczajeni co najmniej od lat 50, kiedy to przybyli do nas pierwsi czarni studenci.

  Polacy bardzo lubią Azjatów, bo oni są pracowici jak mrówki! Żaden z nich nigdy nie żebrze w pomocy społecznej i nie bierze zasiłków. Chińczycy i Wietnamczycy prowadzą tu biznesy (głównie handlują). Zaczynali od spania na pudłach w hali magazynowej i sprzedawania z łóżek polowych, potem dorobili się własnych sklepów, a teraz kupują porządne mieszkania. Wietnamskie dzieciaki są wyjątkowo zdolne i są prymusami w szkołach. Po ulicach Józefowa chodzą też Hindusi. Jest ich tam nawet sporo. Mają niedaleko knajpkę i na niej zarabiają. Są bardzo grzeczni i uśmiechnięci. W Warszawie niemal na każdym rogu jest jakaś indyjska knajpa gdzie dają dobre jedzenie. Chińczycy otwierają centra handlowe, gdzie można kupić niemal wszystko i tanio.

  My nie lubimy tylko tych, którzy nie chcą pracować, żądają zasiłków za nic (nigdy nie wypracowali ani grosza dla naszego kraju), brudzą, demolują i są bezczelni. Kiedy widzę takich brudasów szlag mnie trafia. W Józefowie jest taka duża grupa beżowych darmozjadów. Dali im mieszkania i karty kredytowe, a oprócz tego dostają kartki na które sklepy wydają im darmowe żarcie. Przyjeżdżają samochodami całymi rodzinami do sklepu i wywożą pełne kosze zakupów. A w dzień lubią spędzać czas na szkolnym boisku, gdzie również przyjeżdżają samochodami (coraz lepszymi, bo skoro dostają kasę na żarcie i darmowe żarcie, to mają nadmiar kasy, z którą już niedługo nie będą mieli co robić). Przecież na teren szkoły nie wolno wchodzić, ale im nikt uwagi nie zwraca. Stare grube byki grają sobie w piłkę i drą mordy. Chyba kiedyś wezwę policję, bo to jest moim zdaniem skandal. Przecież miasto udostępnia obiekty sportowe dla dorosłych, ale tam trzeba zapłacić, a to się pewnie tym brudasom nie podoba.

 3. W Wietnamie wiekszosc tez wie co to Polska. W Tajlandii malo kto wiedzial.
  Od nich sie nauczylem ze po wietnamsku Poland to Ba Lan. Nawet na lokalnym bazarze rozeszlo sie ze jestem z Ba Lan i przestali mnie traktowac jak turyste. A kupuje co drugi dzien sporo owocow. Wiec milo jest kupywac w lokalnych cenach.
  Dwa tygodnie temu bylem tez w pobliskim pieknym turystycznym miasteczku Hoi An ktore przezywa swoisty atak turystow wlasnie dzieki Polakowi Kazimierzowi Kwiatkowskiemu, inzynierowi ktory uratowal stare rybackie domy przed zniszczeniem. Wietnamczycy uhonorowali go pomnikiem i nazwali park jego imieniem Kazik!
  http://podroze.se.pl/swiat/azja/wietnam/gdyby-nie-kazimierz-kwiatkowski-te-miejsca-moglyby-wygladac-zupelnie-inaczej/5575/
  Jutro jade odwiedzic ruiny swiatyni My Son, tez dzieki Kazikowi przywrocone do zycia!

 4. Dziś było bezchmurne niebo i co się stało? Oczywiście nadleciała eskadra srajlotów i już mamy na niebie piękne, zabarwione zachodzącym słońcem na czerwono smugi i paski.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s