HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

Stary Hyde Park został zamknięty,

prawdopodobnie niepotrzebnie. Czytelnicy bloga sądzili, że w HP było za dużo komentarzy i z tego powodu nastąpiła awaria. W rzeczywistości admini WordPressa coś tam majstrowali nad ulepszeniem systemu i chwilowo wszystko się posypało, ale później powróciło do normy i znów działało normalnie.

Proszę się nie awanturować, jeśli czyjeś komentarze stale wpadają do moderacji!

Komentarze stałych bywalców bloga powinny być zatwierdzane automatycznie, ale nie są, a ja nie mam na to żadnego wpływu! Szczegółowe wyjaśnienia są tutaj.

UWAGA: po wysłaniu komentarza prawdopodobnie go nie zobaczysz, ponieważ zostaniesz przeniesiony… na jakąś wcześniejszą stronę z komentarzami. Nie denerwuj się, tylko wróć na stronę główną Hyde Parku (lub odśwież stronę) i zjedź na sam dół – tam go znajdziesz. To kolejny chochlik WordPressa, na który  nie mam wpływu.

UWAGA!!!

WPROWADZAM ZAKAZ WSTĘPU DLA WYZNAWCÓW TEORII PŁASKIEJ / WKLĘSŁEJ / PUSTEJ ZIEMI!

Ta bzdura zaczyna zataczać coraz większe kręgi i coraz więcej naiwniaków daje się w to wciągać, a mój blog jest nieustannie nawiedzany przez kolejnych, wprost palących się do nawracania na swoją płaską wiarę misjonarzy.

Mam już tego dość i nie będę więcej tracić czasu na dyskusje na ten temat. Proszę nie okradać mnie z czasu i energii!

Trzeba być naprawdę kompletnym, pozbawionym (nawet płaskiego) mózgu kretynem, żeby wierzyć w te brednie! Łebski, nieszczepiony uczeń szkoły podstawowej jest w stanie odkryć, gdzie kryje się błąd logiczny w wywodach płaskoziemców, ale dorośli, nawet „wykształceni” (w nowym systemie edukacji) magistrowie i doktorzy tego nie potrafią. I co się dziwić, skoro doktor astronomii nie potrafi odróżnić znaków zodiaku od gwiazdozbiorów, a co jest wprost trudne do uwierzenia, wyrzygnął z głębi swojego (chyba płaskiego) mózgu taką oto wielką mądrość: „Przez tysiące lat Ziemia zmieniła swoje położenie względem Słońca”.

Wiara w płaską ziemię jest cechą wieków ciemnych, czyli XXI wieku, w którym nastąpił katastrofalny i nienotowany nigdy wcześniej upadek edukacji. Kolejne reformy szkolnictwa doprowadziły do tego, że ludzie nie potrafią myśleć logicznie (sprawdź hasło „trivium”) i nie posiadają ugruntowanej wiedzy na żaden temat. Szkoły (również renomowane uczelnie wyższe) wypuszczają analfabetów i ćwierćinteligentów, którym można wcisnąć każdy kit i ciemnotę, np. lekarzy pediatrów, którzy szczepią i nie widzą tragicznych skutków tego procederu. Jest to robione celowo, bo korporacyjne rządy nie potrzebują inteligentnych, niezależnych myślicieli, lecz wielorasowego, pozbawionego tożsamości stada baranów do wykonywania niewolniczej, prymitywnej pracy.

Już starożytni wiedzieli, że ziemia jest kulą i umieli obliczyć jej średnicę. Wiedzieli o tym również uczeni w średniowieczu. Słynne ostatnio Towarzystwo Płaskiej Ziemi powstało nie w średniowieczu, lecz w XIX wieku, ale nikt nie potraktował tego poważnie. Obecnie podchwycili i solidnie dofinansowali tę ideę Iluminaci celem ogłupiania i skłócania i tak już ogłupionej i skłóconej ludzkości i jak widać odnieśli wielki sukces, bo już niemal wszyscy uwierzyli, że żyjemy na naleśniku. Musieli wpakować w to naprawdę dużo forsy, o czym świadczą profesjonalnie zrobione filmy (animacje) oraz potężna reklama, oparta głównie na marketingu szeptanym.

Teoria płaskiej ziemi jest tak szeroko lansowana, ponieważ jest idealna do zdyskredytowania tropicieli prawdziwych spisków (chemtrails, Smoleńsk, 911), a przede wszystkim wszystkich, którzy negują korporacyjną, upolitycznioną pseudo-naukę (wiarę w ocieplenie klimatu, toksyczność CO2, biotechnologię i jej sztandarowy „wynalazek” jakim jest GMO, wakcynologię, medycynę rzekomo opartą na dowodach itp.). Jeśli tropiciele spisków dadzą się nabrać na teorię płaskiej ziemi i zaczną ją głosić skompromitują się kompletnie i zrobią z siebie idiotów, którym nikt nie będzie wierzył ani traktował ich poważnie.

Tropiciel spisków jest jak saper: wystarczy jeden błąd, żeby całkowicie stracił wiarygodność.

I faktycznie, tak właśnie się stało – na YT już pojawiły się filmiki, wyśmiewające w czambuł wszystkie „teorie spiskowe”, zarówno religijne jak i tzw. pseudonaukowe. Teza lansowana w nich brzmi: nie ma żadnych spisków, żyjemy w bezpiecznym, doskonale kontrolowanym systemie, w którym nie ma miejsca na jakiekolwiek nadużycia ze strony nauki, medycyny ani polityki, a kto twierdzi, że jest inaczej jest paranoikiem i szaleńcem i powinien poddać się leczeniu psychiatrycznemu.

Nie chciało mi się polemizować z tą płaską bzdurą, ale na szczęście jest ktoś, komu się chciało. To Opolczyk, który wyjaśnia łopatologicznie co i jak, całość jest do przeczytania tutaj. Jego płascy przeciwnicy mają za argument wyłącznie obelgi i oczywiście bany. Po raz kolejny przekonuję się, że wiary nie da się uleczyć żadnymi, racjonalnymi (nie racjonalistycznymi!!!) dowodami i argumentami.

Wiele razy prosiłam, żeby wyznawcy płaskiej / wklęsłej / pustej ziemi wyjaśnili mi zjawisko ruchu wstecznego (retrogradacji) planet! Mimo wielokrotnie ponawianych apeli nie doczekałam się odpowiedzi, w końcu przesłano mi animację z planetami poruszającymi się po orbitach w kształcie fantazyjnych pętelek. I w tym momencie ręce mi zupełnie opadły! Jeśli tak wiele osób jest w stanie uwierzyć w coś tak nielogicznego i niezgodnego z prawami fizyki, to z edukacją jest dużo gorzej niż mogłam przypuszczać.

Wzbudzający powszechny aplauz płaskoziemców filmik z występem Dave Murphy’ego najpierw wywołał u mnie paroksyzmy zagrażającego życiu śmiechu, a potem rasistowską myśl, że ten facet kończył szkoły w jakimś murzynowie. Kolejna refleksja nie jest już tak wesoła: w tym murzynowie uczą się obecnie również białe dzieci, nie tylko amerykańskie, ale wszystkie, na całym, wielkim świecie i dlatego mamy poziom nauczania odpowiedni dla niewolników pracujących na plantacjach, a nie dla błyskotliwych intelektualistów. Może to się komuś nie spodobać, ale prawda jest bolesna: wszyscy jesteśmy niewolnikami. Jeśli chcesz wiedzieć czyją jesteś własnością dowiedz się, kogo nie wolno ci krytykować. Wolter sądził, że nie wolno krytykować rządzących. Pomylił się. Nie chodzi o rządzących, lecz o właścicieli niewolników, w których zamieniono nas wszystkich.

A teraz wysil szare komórki i samodzielnie odkryj, dlaczego ten wywiad powinien cię śmieszyć, a nie oświecać intelektualnie. Ja uznałam, że ten film nie jest godzien obejrzenia już po pierwszym wielkim objawieniu, jakie zapodał swoim bezmyślnym wielbicielom:

Jeśli leci pilot nad krzywizną ziemi powinien obniżać tor lotu co 5 minut, by pozostać dookoła krzywizny

Jeśli nie obniży toru lotu, to (jak się domyślam) odleci w kosmos. Czy to zdanie wydaje ci się logiczne? A może logiczne jest zdanie przeciwne, że jeśli będzie co 5 minut obniżał wysokość, na której leci, to w końcu zaryje nosem w grunt? To drugie zdanie również wydaje się logiczne, prawda? Ale oba te zdania nie mogą być prawdziwe, bo sobie przeczą. Potrafisz odkryć gdzie pan Murphy robi z ciebie idiotę? Jeśli nie potrafisz, to spytaj ucznia szkoły podstawowej, może on będzie wiedział?

Zamiast bezkrytycznie wierzyć w opowieści pana Murphy weź do ręki encyklopedię (NIE, NIE Wikipedię!!! Mam na myśli poważną, niezafałszowaną przez polityczną poprawność papierową encyklopedię, najlepiej wydaną jeszcze w XX wieku) i sprawdź jak działa żyroskop, wybierz się do obserwatorium astronomicznego i spytaj dlaczego jedne gwiazdy widać, a innych nie widać albo przynajmniej obejrzyj ilustracje w encyklopedii stojącej w biblioteczce dziadka. Rusz mózgiem, bo jeśli tego nie zrobisz każdy „misjonarz” dowolnej teorii zrobi ci wodę z mózgu, a ty pójdziesz za nim jak owca za rzeźnikiem.

1 032 myśli nt. „HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

 1. Jeszcze mi się przypomniało a propos chipów dla kota: zamiast chipa wystarczy obroża z adresem, są takie w sklepach dla zwierzaków. Wpisuje się tam swój telefon i w razie zaginięcia kota znalazca wie, gdzie dzwonić. Tylko obroża musi mieć wszytą rozciągliwą gumkę, żeby kot się nie powiesił na gałęzi. I trzeba kota do tego przyzwyczaić od młodości, bo stary kot nie da sobie założyć obroży ani szelek.

 2. Ja mam 3 dzikie koty, ktore karmie i kupuje im sucha karme Orijen lub
  ZiwiPeaK. A mokrej karmy niechca jesc – tylko wolowine i podroby.

 3. Ja kotu gotuje. Zajmuje to troche czasu, ale tylko raz na dwa trzy miesiace. Kupuje jakies 5 kg wolowiny i dwa kurczaki. Polowe miesa gotuje, a polowe na surowo (kurczak surowy z koscmi). To wszystko razem miele w maszynce (mieli kosci z kurczaka tez). Osobno gotuje mala ilosc warzyw-marchewka, pietruszka, groszek, no i moj kot musi miec buraczki, bo inaczej jej nie smakuje :). To blenduje razem w woda po gotowaniu i mieszam wszsytko razem z miesem. Pakuje do malych pojemnikow i zamrazam. I tak jak pisalam, jest z tym roboty, ale starcza na 2-3 miesiace. I veta bylam z nia tylko raz, zeby wysterylizowac. Kotka jest zdrowa, a ja wiem co je 🙂

 4. Poł roku temu przygarnęłam 2 okolo miesięczne kotki, które ktoś wywalił. Były tak małe, że nie wiadomo było jaka płeć. Potem się okazało, ze kot i kotka, więc kwestia sterylizacji była istotną sprawą. Tydzień temu je wysterylizowałam (kocur zaczął już męczyć kotkę i znaczyć teren;)) i zniosły to bardzo dobrze, a kot się uspokoił. Jako, że nie miałam doświadczenia z kotami, to spędziłam trochę czasu w necie na czytaniu, głównie na temat diety. Chciałam uniknąć błedów, które obserowałał u innych. Np moj brat wzial kotke, która miała ze 2 tygodnie!!! i probowal ja karmic mlekiem krowim!!! Oczywiscie biedne kocie miało permanentna biegunkę, ale jakos wyzyło. Potem kupował najtańsze żarcie z biedronki (szaszetki i chrupki), czyli karmił kota, który jest zwierzęciem miesożernym, zbożem ! Efekt jest taki, że 3 letnia kotka jest otyła, a charakter ma tak paskudny, że wszyscy im radzą pozbyć się tak wrednego kota. Nigdy nie widziałam tak agresywnego kota, ona się rzuca z pazurami nawet na swoich opiekunów. Oprocz tego podsikuje meble, a w czasie rui (moj brat jej nie wysterylizował) wariuje, a domownicy razem z nią. Niestety kot jest tu ofiarą. Doradziłam mu sterylizację, gdyż taka niewysterylizowana kotka sama się potwornie męczy, a w raz nią inni. Powiedziałam mu też o diecie, że to żarcie, które jej daje doprowdzi ją (o ile juz jej nie doprowadziło) do kociej cukrzycy i chorób nerek. Moj brat okazał je swoją hojność i kupił zamiast chrupek z biedry whiskasa 🙂
  Ja swoje koty karmie chrupkami Power of Nature ( do kupienie jedynie w internecie), surowym indykiem, i „kocią potrawką” (gotuję mięso indyka z małym dodatkiem marchwi ok 10%. Czasem dam im rybe na surowo lub gotowaną. Na balkonie mają trochę zielska (owies). Kotki rosną zdrowo, a nam się odwdzięczają cudnym mruczandem.

 5. Koty powinny jeść surowe mięso. Ale rybę morską trzeba sparzyć (nie gotować) – chyba żeby robaków nie było. No i oczywiście żadnych zbóż, bo od tego koty mają nie tylko cukrzycę, ale i próchnicę.

 6. Nie wiem, ale to co najmniej dziwne, żeby zginąć na miejscu od uderzenia w barierki, które są przecież po to, żeby amortyzować uderzenie, a nie po to, żeby uśmiercać. Musiałby jechać z maksymalną możliwą prędkością, a wtedy na pewno byłoby to podane w komunikacie. Facet nie miał 18 lat i nie był niedoświadczonym kierowcą.

 7. Przy takiej prędkości pewnie przebiłby barierki i wpadł na przeciwny pas ruchu. A nic takiego się nie zdarzyło.

 8. Tutaj relacjonuje świadek śmierci posła Wójcickiego; pomogli mu umrzeć? https://www.youtube.com/watch?v=zqwgan-vhWc

  Dzięki wszystkim za rady odnośnie kotka.
  Nie będę go szczepić i czipować. O kastracji myślę, on ponoć ma około roku (tak twierdzi wet) i póki co nie śmierdzi. Jest super przylepką, aż bym chciała by miał kociaczki. Wiem, że jest dużo bezdomniaków, itp. ale on jest naprawdę wyjątkowy.
  Co do jedzenia, to próbowałam mu dawać wątróbkę kurzą, ale wylizał tylko krew, a kawałków nie ruszył, choć się poświęciłam i je pokroiłam (od prawie 18 lat jestem wege).
  Co do karmy to suchą kupiłam na razie ontario, następną kupię aplaws, co poleciłaś Astro, trawkę już mu hoduję, a jeśli chodzi o mokre to on szaleje za wszelakim z saszetek czy puszek.
  W każdym razie zależy mi by był zdrowy, więc poczytam o żywieniu barf, dla mnie intuicyjnie było jasne, że kot jako zwierzę powinien jeść surowy pokarm i to ten z wnętrza ofiar (serca, wątrobę, jakieś inne flaki, a nie mięśnie), tak jak jedzą jego więksi bracia… Ale raczej z ryb czy kurczaków (może z myszy też), a nie wołowiny, wieprzowiny, owiec itp. Przecież w naturze on by nigdy nie upolował takiego zwierza. Ech, szkoda, że koty są mięsożerne, no ale co zrobić 😛 mus to mus.

 9. Sprawdziłam jak to jest z tym czyszczeniem zębów chrupkami – oczywiście to chwyt marketingowy producentów. Koty nie przeżuwają, ich szczęki nie poruszają się na boki, więc nie gryzą chrupków. Sądząc po tym, co wyrzygują moje koty to w ogóle nie gryzą, tylko połykają w całości, chociaż przy jedzeniu słychać chrupanie. Kot mojego syna nie ma zębów, bo je stracił wskutek zapalenia dziąseł i wcina chrupki bez problemu, łykając je w całości.

 10. Moja paranoja znowu dochodzi do głosu – dlaczego go nie ratowali? Mieli pecha, że świadkiem był ratownik medyczny, który umiał prawidłowo ocenić pracę ratowników. Ten dzwoniący ewidentnie nie wiedział kim była ofiara.

 11. To nie paranoja, to ten „super” świat. Wójcikowski był moim ulubionym posłem, nigdy nie zapomnę jego wypowiedzi w StudioPolska. Rozkładał oponentów na łopatki. Zawsze merytoryczny i opanowany. Wielka strata.

  Jeszcze co do kotów… Polecam Wam film, który właśnie jest w kinach „Kot Bob i ja”. To film na podstawie książki biograficznej, szczerze polecam. Ja bardzo się wzruszyłam, tym bardziej, że Bob wygląda tak samo jak kotek, którego przygarnęłam. Płakałam przez pół filmu.

 12. ” Kot mojego syna nie ma zębów, bo je stracił wskutek zapalenia dziąseł i wcina chrupki bez problemu..”
  ___
  Podobnie sprawa się ma z moją młodszą kotką. Też je chrupki choć ma tylko kły i przednie zęby, a reszta usunięta z powodu zapalenia dziąseł.

  Mari, czy możesz napisać czym leczył albo leczy… Twój syn kota na tę paskudną chorobę ?

 13. Kot chyba dostał antybiotyk. No i usunęli mu zęby. Podobno skuteczna jest homeopatia, ale trzeba działać na wczesnym etapie choroby.

 14. I jeszcze słowo o kotach: weterynarze, tak samo jak lekarze, są szkoleni przez firmy farmaceutyczne, więc są dilerami i tak samo jak lekarze są niezdolni do samodzielnej oceny rzeczywistości. Szczepią, chociaż podopieczni od tego dostają zapaści i wymagają reanimacji albo nawet zdychają, ale to ich nie skłania do zaprzestania takich praktyk. Podobnie jest z leczeniem. Zwierzak pada trupem, ale oni uważają, że bez leczenia byłoby jeszcze gorzej – czyli jak? Czy jest coś gorszego niż „skutek uboczny śmierć”??? Kot mojego syna miał kamienie w nerkach i w końcu nabawił się niewydolności nerek. Trafił do kliniki, gdzie zaaplikowano mu sterydy. Po tych sterydach wył z bólu, a potem miał zapaść i był reanimowany. Synowa mało nie umarła z nim razem, bo tak się zdenerwowała. Na szczęście znaleźli jakiegoś mądrego weta, który wyprowadził kota na prostą. Teraz dostaje specjalistyczną, drogą karmę i funkcjonuje w miarę normalnie. Dlatego nie wierzcie w to, co wam zalecają, bo im chodzi o kasę, a nie o dobro zwierzaka. Najlepiej znaleźć sprawdzonego homeopatę i jemu powierzyć zdrowie zwierza.

 15. Od kilku dni media huczą o zabójstwie ze szczególnym okrucieństwem na 17-latce. Sprawy nie dało się wyjaśnić przez kilkadziesiąt lat i mimo wzięcia jej na tapetę przez tzw. Archiwum X, a tu nagle mamy przełom. Nie wiem, jaki cud to sprawił, że niezatapialny przestępca został zdemaskowany? Co jeszcze bardziej szokujące, w stan oskarżenia, za matactwa, postawiono dwóch generałów policji!!! Czyżby to okrutna zemsta Kaczora za ciamajdan i Smoleńsk?

  Owym chronionym przez policyjną generalicję bandziorem jest syn szwagra Kopaczki!!!

  W Polsce szykuje się polityczny armagedon!!!

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wydano-europejski-nakaz-aresztowania-za-pawlem-kopaczem/rl712pj

 16. Wyszło szydło z Avaaz. Ja się populistów, nacjonalistów, rzekomych faszystów, Marine Le Pen, Putina ani Trumpa nie boję. Strach czytać, co te pejsate parchy wypisują w swojej petycji przeciw Trumpowi! Nie podaję linku, bo nie chcę, żeby ktoś zagłosował.

 17. „Petycja w sprawie ujawnienia Żydowskiego pochodzenia ludzi sprawujących funkcje publiczne…”
  ___
  Czy to nie dziwne…, że petycja kierowana jest do tzw. „rządu”, na którego czele stoi pan Kaczyński – Kalkstejn ?

 18. Czy poseł Wójcikowski spotkał „ciężarówkę ze żwirem”?

  „Jeżdżą ciężarówki ze żwirem…” mawiał Wojciech Sumliński, cytując groźbę jednego z byłych funkcjonariuszy PRL. Chodzi w niej o umyślne spowodowanie wypadku, w którym ginie osoba „niewygodna”. Czy tak było w przypadku śmierci posła Rafała Wójcikowskiego? Tego oczywiście nie wiemy, ale istnieją przesłanki, by twierdzić, że ktoś tej śmierci dopomógł.

 19. SZOKUJĄCE informacje ws. wypadku posła Kukiz’15. Rafał Wójcikowski mógł przeżyć?

  Mogę powiedzieć tylko tyle, że udzielałem temu panu pomocy. No niestety w tym przypadku ratownicy się nie sprawdzili – powiedział.
  I dodał, że sam prosił ratowników, by zacząć reanimować ofiarę wypadku: – Prosiłem wcześniej, że trzeba zacząć akcję reanimacyjną, bo jestem ratownikiem. Niestety nie posłuchali, zaczęli wdrażać procedury. Ja już wcześniej stwierdziłem, że puls słaby, słabnie oddech. Pogonili mnie w końcu, oczywiście ustąpiłem, bo to ich praca. Szanuję pracę ratowników. W tym przypadku myślę, że można było tego pana uratować

W tym blogu komentarze są równie ważne jak teksty na stronie głównej, dlatego bardzo proszę o trzymanie się tematu! Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku. Jeśli Twój komentarz się nie ukazał przeczytaj zasady komentowania bloga (patrz strony na górze bloga). Komentarze nie na temat będę kasować, a awanturników banować!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s