HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

Stary Hyde Park został zamknięty,

prawdopodobnie niepotrzebnie. Czytelnicy bloga sądzili, że w HP było za dużo komentarzy i z tego powodu nastąpiła awaria. W rzeczywistości admini WordPressa coś tam majstrowali nad ulepszeniem systemu i chwilowo wszystko się posypało, ale później powróciło do normy i znów działało normalnie.

Proszę się nie awanturować, jeśli czyjeś komentarze stale wpadają do moderacji!

Komentarze stałych bywalców bloga powinny być zatwierdzane automatycznie, ale nie są, a ja nie mam na to żadnego wpływu! Szczegółowe wyjaśnienia są tutaj.

UWAGA: po wysłaniu komentarza prawdopodobnie go nie zobaczysz, ponieważ zostaniesz przeniesiony… na jakąś wcześniejszą stronę z komentarzami. Nie denerwuj się, tylko wróć na stronę główną Hyde Parku (lub odśwież stronę) i zjedź na sam dół – tam go znajdziesz. To kolejny chochlik WordPressa, na który  nie mam wpływu.

UWAGA!!!

WPROWADZAM ZAKAZ WSTĘPU DLA WYZNAWCÓW TEORII PŁASKIEJ / WKLĘSŁEJ / PUSTEJ ZIEMI!

Ta bzdura zaczyna zataczać coraz większe kręgi i coraz więcej naiwniaków daje się w to wciągać, a mój blog jest nieustannie nawiedzany przez kolejnych, wprost palących się do nawracania na swoją płaską wiarę misjonarzy.

Mam już tego dość i nie będę więcej tracić czasu na dyskusje na ten temat. Proszę nie okradać mnie z czasu i energii!

Trzeba być naprawdę kompletnym, pozbawionym (nawet płaskiego) mózgu kretynem, żeby wierzyć w te brednie! Łebski, nieszczepiony uczeń szkoły podstawowej jest w stanie odkryć, gdzie kryje się błąd logiczny w wywodach płaskoziemców, ale dorośli, nawet „wykształceni” (w nowym systemie edukacji) magistrowie i doktorzy tego nie potrafią. I co się dziwić, skoro doktor astronomii nie potrafi odróżnić znaków zodiaku od gwiazdozbiorów, a co jest wprost trudne do uwierzenia, wyrzygnął z głębi swojego (chyba płaskiego) mózgu taką oto wielką mądrość: „Przez tysiące lat Ziemia zmieniła swoje położenie względem Słońca”.

Wiara w płaską ziemię jest cechą wieków ciemnych, czyli XXI wieku, w którym nastąpił katastrofalny i nienotowany nigdy wcześniej upadek edukacji. Kolejne reformy szkolnictwa doprowadziły do tego, że ludzie nie potrafią myśleć logicznie (sprawdź hasło „trivium”) i nie posiadają ugruntowanej wiedzy na żaden temat. Szkoły (również renomowane uczelnie wyższe) wypuszczają analfabetów i ćwierćinteligentów, którym można wcisnąć każdy kit i ciemnotę, np. lekarzy pediatrów, którzy szczepią i nie widzą tragicznych skutków tego procederu. Jest to robione celowo, bo korporacyjne rządy nie potrzebują inteligentnych, niezależnych myślicieli, lecz wielorasowego, pozbawionego tożsamości stada baranów do wykonywania niewolniczej, prymitywnej pracy.

Już starożytni wiedzieli, że ziemia jest kulą i umieli obliczyć jej średnicę. Wiedzieli o tym również uczeni w średniowieczu. Słynne ostatnio Towarzystwo Płaskiej Ziemi powstało nie w średniowieczu, lecz w XIX wieku, ale nikt nie potraktował tego poważnie. Obecnie podchwycili i solidnie dofinansowali tę ideę Iluminaci celem ogłupiania i skłócania i tak już ogłupionej i skłóconej ludzkości i jak widać odnieśli wielki sukces, bo już niemal wszyscy uwierzyli, że żyjemy na naleśniku. Musieli wpakować w to naprawdę dużo forsy, o czym świadczą profesjonalnie zrobione filmy (animacje) oraz potężna reklama, oparta głównie na marketingu szeptanym.

Teoria płaskiej ziemi jest tak szeroko lansowana, ponieważ jest idealna do zdyskredytowania tropicieli prawdziwych spisków (chemtrails, Smoleńsk, 911), a przede wszystkim wszystkich, którzy negują korporacyjną, upolitycznioną pseudo-naukę (wiarę w ocieplenie klimatu, toksyczność CO2, biotechnologię i jej sztandarowy „wynalazek” jakim jest GMO, wakcynologię, medycynę rzekomo opartą na dowodach itp.). Jeśli tropiciele spisków dadzą się nabrać na teorię płaskiej ziemi i zaczną ją głosić skompromitują się kompletnie i zrobią z siebie idiotów, którym nikt nie będzie wierzył ani traktował ich poważnie.

Tropiciel spisków jest jak saper: wystarczy jeden błąd, żeby całkowicie stracił wiarygodność.

I faktycznie, tak właśnie się stało – na YT już pojawiły się filmiki, wyśmiewające w czambuł wszystkie „teorie spiskowe”, zarówno religijne jak i tzw. pseudonaukowe. Teza lansowana w nich brzmi: nie ma żadnych spisków, żyjemy w bezpiecznym, doskonale kontrolowanym systemie, w którym nie ma miejsca na jakiekolwiek nadużycia ze strony nauki, medycyny ani polityki, a kto twierdzi, że jest inaczej jest paranoikiem i szaleńcem i powinien poddać się leczeniu psychiatrycznemu.

Nie chciało mi się polemizować z tą płaską bzdurą, ale na szczęście jest ktoś, komu się chciało. To Opolczyk, który wyjaśnia łopatologicznie co i jak, całość jest do przeczytania tutaj. Jego płascy przeciwnicy mają za argument wyłącznie obelgi i oczywiście bany. Po raz kolejny przekonuję się, że wiary nie da się uleczyć żadnymi, racjonalnymi (nie racjonalistycznymi!!!) dowodami i argumentami.

Wiele razy prosiłam, żeby wyznawcy płaskiej / wklęsłej / pustej ziemi wyjaśnili mi zjawisko ruchu wstecznego (retrogradacji) planet! Mimo wielokrotnie ponawianych apeli nie doczekałam się odpowiedzi, w końcu przesłano mi animację z planetami poruszającymi się po orbitach w kształcie fantazyjnych pętelek. I w tym momencie ręce mi zupełnie opadły! Jeśli tak wiele osób jest w stanie uwierzyć w coś tak nielogicznego i niezgodnego z prawami fizyki, to z edukacją jest dużo gorzej niż mogłam przypuszczać.

Wzbudzający powszechny aplauz płaskoziemców filmik z występem Dave Murphy’ego najpierw wywołał u mnie paroksyzmy zagrażającego życiu śmiechu, a potem rasistowską myśl, że ten facet kończył szkoły w jakimś murzynowie. Kolejna refleksja nie jest już tak wesoła: w tym murzynowie uczą się obecnie również białe dzieci, nie tylko amerykańskie, ale wszystkie, na całym, wielkim świecie i dlatego mamy poziom nauczania odpowiedni dla niewolników pracujących na plantacjach, a nie dla błyskotliwych intelektualistów. Może to się komuś nie spodobać, ale prawda jest bolesna: wszyscy jesteśmy niewolnikami. Jeśli chcesz wiedzieć czyją jesteś własnością dowiedz się, kogo nie wolno ci krytykować. Wolter sądził, że nie wolno krytykować rządzących. Pomylił się. Nie chodzi o rządzących, lecz o właścicieli niewolników, w których zamieniono nas wszystkich.

A teraz wysil szare komórki i samodzielnie odkryj, dlaczego ten wywiad powinien cię śmieszyć, a nie oświecać intelektualnie. Ja uznałam, że ten film nie jest godzien obejrzenia już po pierwszym wielkim objawieniu, jakie zapodał swoim bezmyślnym wielbicielom:

Jeśli leci pilot nad krzywizną ziemi powinien obniżać tor lotu co 5 minut, by pozostać dookoła krzywizny

Jeśli nie obniży toru lotu, to (jak się domyślam) odleci w kosmos. Czy to zdanie wydaje ci się logiczne? A może logiczne jest zdanie przeciwne, że jeśli będzie co 5 minut obniżał wysokość, na której leci, to w końcu zaryje nosem w grunt? To drugie zdanie również wydaje się logiczne, prawda? Ale oba te zdania nie mogą być prawdziwe, bo sobie przeczą. Potrafisz odkryć gdzie pan Murphy robi z ciebie idiotę? Jeśli nie potrafisz, to spytaj ucznia szkoły podstawowej, może on będzie wiedział?

Zamiast bezkrytycznie wierzyć w opowieści pana Murphy weź do ręki encyklopedię (NIE, NIE Wikipedię!!! Mam na myśli poważną, niezafałszowaną przez polityczną poprawność papierową encyklopedię, najlepiej wydaną jeszcze w XX wieku) i sprawdź jak działa żyroskop, wybierz się do obserwatorium astronomicznego i spytaj dlaczego jedne gwiazdy widać, a innych nie widać albo przynajmniej obejrzyj ilustracje w encyklopedii stojącej w biblioteczce dziadka. Rusz mózgiem, bo jeśli tego nie zrobisz każdy „misjonarz” dowolnej teorii zrobi ci wodę z mózgu, a ty pójdziesz za nim jak owca za rzeźnikiem.

1 075 myśli nt. „HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

 1. astromaria moja corka mieszka w hiszpani…..tutaj tez trzeba sie klucic z lekarzami o dzieci….szczepionki nie sa obowiazkowe…..ale kazdy lekarz wie co jest „dobre” dla twojego dziecka.Dziekuje za lajki,nie mam FB,

 2. Wydaje mi sie ze coraz wiecej rodzicow nie szczepi swoich dzieci,ostatnio wnuczka przyniosla ze szkoly zawiadomienie,dla mnie to bylo straszenie,ze panuje ospa i trzeba dzieci szczepic,bo jak nie to moze wybuchnac epidemia bla,bla,bla….oczywiscie byla data kiedy przyjdzie pan pielegniarka i uratuje dzieci szczepionka.Corka pyta co ma zrobic,mowie zrob jej dzien dziecka tego dnia,mala byla szczesliwa ze nie poszla do szkoly.

 3. W wątku o wirusie odry padło pytanie, co sądzę o Trumpie, który robi różne antysystemowe rzeczy, np. psuje interesy wakcynologom.

  Przypomnę, że kiedy Amerykanie wybierali Obamę na pierwszą kadencję cały świat wpadł w amok i euforię, że oto objawił się czarny Mesjasz, który uratuje świat. Ludzie skakali z radości, ale zupełnie nie wiadomo dlaczego, ponieważ nikt tego faceta nie znał i nie było wiadomo kto go tak skutecznie promuje. Euforia była tak wielka, że trudno się było obronić przed głupawką (chyba musieli stosować jakąś broń psychotroniczną atakującą rozum). Kiedy wygrał szaleństwo ogarnęło nie tylko czarnych, ale i białych, którzy wiwatowali na ulicach przez całą noc. A ja pytałam: „A skąd wiecie?” Co było potem wszyscy wiedzą.

  Czy tym razem mogłoby być inaczej???

  A niby dlaczego miałoby być, skoro w korporacje mają się coraz lepiej, a ludzie coraz gorzej?

  Trump niby antysystemowy, ale ma doradców wywodzących się z kręgów wielkiego przemysłu (w tym również zaangażowanych w koszmar zwany gazem łupkowym) i finansjery. Czyli coś tu się nie zgadza, prawda? W czasie kampanii obiecywał żydom złote góry, ale żydzi protestowali i rzekomo nie chcieli go na prezydenta. Nie chciały go żydowskie gwiazdy i gwiazdki, które obiecały (ale obietnicy nie dotrzymały), że jak wygra wyemigrują z kraju. Nic tu się nie zgadzało, a ja nie mogłam dojść o co chodzi. No i pojawił się ten film… i chyba wszystko jasne?

 4. „…Kiedy wygrał szaleństwo ogarnęło nie tylko czarnych, ale i białych, którzy wiwatowali na ulicach przez całą noc…”
  ___
  Mario, człowiek szybko zapomina… 😉
  Czy ktoś jeszcze pamięta o tym – dlaczego u nas platformersi wygrali ?, dlaczego… ówcześnie rządzący – nie kto inny jak – pis właśnie 🙂 z hukiem wyleciał ?
  „nie ważne kto wygra głosowanie, ważne kto wygra liczenie głosów 😀 😀 …

 5. „I wychodzi szydło z wora:…”

  Szydło z worka już dawno wylazło, tyle że… nikt jakoś nie zwrócił na to uwagi…

  Najpierw rząd Buzka w ramach realizacji „programu naprawy górnictwa” zlikwidował lub połączył 26 kopalń węgla kamiennego, zmniejszając zatrudnienie o ok. 150 tys. osób. Później rząd Tuska rozpoczął prywatyzację tej branży, w ramach której… całkowicie sprzedano za grosze kopalnię „Bogdanka” leżącą niedaleko Lublina, a także 31 proc. akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
  KGHM Polska Miedź, prywatyzowano w kilku etapach i dziś skarb państwa posiada niespełna 30 % udziałów.
  To samo dotyczy PKN Orlen, który będąc największą firmą paliwową w Polsce – rząd posiada jedynie 27 % akcji…
  Tak więc słowa u „Racjonalisty”, że… „…jeśli stracimy węgiel — stracimy niepodległość, bo stracimy niezależność energetyczną…” – jak dla mnie… brzmią co najmniej śmiesznie, bo niezależność energetyczną już dawno straciliśmy…

 6. Akcja pod durnowatym tytułem „smog” ma na celu jedno: odwrócenie uwagi ludzi przez nieistniejące problemy tak – by nie znajdowali już czasu na myślenie o tym – co naprawdę dzieje się w naszym kraju będącym rajem dla firm zagranicznych…, dla rodzimych niekoniecznie…
  Świetnie opisane jest to w arcie: „25 lat zniewalania Polski. Raport o wyprzedaży majątku narodowego”
  http://www.bibula.com/?p=81050

 7. Cześć wszystkim. Czy jest ktoś w stanie mi wyjasnić, co oznacza wysyp rudogłowych w reklamach? Najpierw zamienili mi SMART Bank na Nest Bank i w zwiazku z tym szata graficzna jest obrzydliwie brązowo niebieska, a na planie głównym królują rudowłose postacie niekoniecznie o przyjemnej facjacie. Teraz jakaś ruda pani zakłada knajpę, potem jakies rude bliźniaczki znów cos reklamują. Czy to nowy trend reklamowy mający nas zszokować czy mamy sie przyzwyczaić, żeby zgodnie z wytycznymi NWO zaakceptować kogoś rudego, kto ma mieć wpływ na nasze zycie?

 8. Ale to i tak w przypadku Racjonalisty jest wielki postęp, bo do tej pory dla tego portalu wszystko co robił reżim było cacy. Oni zawsze umieli racjonalistycznie uzasadnić każdy niekorzystny dla kraju myk żydowskich elit. Podobno żydowska rodzinka już nie sponsoruje Racjonalisty, a Bart i spóła dostali tam bana i nie mogą nic pisać. Nie wiem jakim cudem, bez żydowskiego wsparcia, oni jeszcze nie padli.

 9. Nie mam telewizora, a w necie mam zablokowane reklamy (z wyjątkiem tych nielicznych, dzięki którym mogę oglądać coś za darmo), więc nie wiem.

 10. Czyżby… racjonalista = materialista ? 😀

  Rude.., pomarańczowe… ha,ha,ha…
  Może szykuje się kolejna, tzw.” rewolucja” ?

 11. „nikt jakoś nie zwrócił na to uwagi…”- no własnie,wiekszosc buja w obłokach,ekscytuje sie
  sprawami „ducha”,a nie widzi(lub nie chce),ze ktos nas ostro …

  W tym wypadku była dla mnie tresc wazniejsza, a nie posłaniec (racjonalista) -akurat on sie napatoczył.
  Warto ten temat nagłasniac, dlatego tez wstapiłem.

 12. ” wiekszosc buja w obłokach,ekscytuje sie
  sprawami „ducha”

  Nie należy lekceważyć spraw ducha, bo przecież wszyscy jesteśmy istotami duchowymi ubranymi w ciałko… 🙂

  Co do smogu Mario.., to świetnie przedstawia ten temat poniższy filmik…

 13. Widziałam ten wykład Jaśkowskiego 🙂

  Rozwój duchowy bez uziemienia i odwrotnie to jakieś wielkie samooszukiwanie się. Człowiek musi dbać o równomierny rozwój obu sfer, bo inaczej albo grozi mu wariactwo w jakimś urojonym aniołkowie albo wpadnięcie w twardy materializm, czyli psychopatia.

 14. „Rozwój duchowy bez uziemienia i odwrotnie to jakieś wielkie samooszukiwanie się…”

  Zgadza się Mario 🙂
  Owo „uziemienie”, to dla mnie… nic innego jak zrozumienie konieczności zachowania równowagi pomiędzy duchem i materią.
  Można by powiedzieć, że… rozwój duchowy to także wiedza wynikająca ze z-rozumienia korelacji zachodzących pomiędzy naszą duchową i fizyczną naturą w tym świecie zjawisk, a co za tym idzie – zrozumienia spoczywającej na nas odpowiedzialności za własne wytwory duchowo-fizyczne… 🙂

 15. rikardo

  To wszystko tak super wygląda przeważnie tylko na filmach. To żadna rewelacja. Po prostu w komorze spalania dzięki ceramicznej przegrodzie panuje wyższa temperatura i dopalane są produkty spalania dzieki czemu energia jest lepiej wykorzystywana. Wg. mnie sprawdza się to tylko wtedy gdy piec pracuje z pełną znamionową mocą. Przy mocach mniejszych spalanie jest z pewnością mniej efektywne.Zresztą producent przesadza z ceną.
  Palniki ceramiczne są stosowane teraz w wielu piecach- kotłach CO.
  Całkowicie bezdymne spalanie zapewniają także piece rakietowe które każdy może sobie zrobić sam. budowa jest prosta i można je wykonać z materiałów odpadowych za niewielką cenę.
  Poza tym po co palić w piecach skoro do wykorzystania jest technologia geotermiczna prof. Żakiewicza. Jest ale co z tego jeśli w Polsce nie ma zgody naszych okupantów by ją wykorzystać. Wszystko jest do wygoglowania.

 16. astromaria.@moge Cie prosic o mail do” naszego dyzrnego prawnika”!!!!,oczywiscie za jego zgoda,chodzi o prawo uni europejskiej,ktos mnie robi tak w ch…ja.,publikuj badz nie !!!!chodzi o mordertwo,.panstwo hiszpanskie ma w dupie od prawie od 3 lat,panstwo polskie tez!!!W tym temacie jestem slaba….nie moge sobie poradzic!!!!!DO DZIS NIE MAM KOPI PODPISANEJ DEKLARACJI ZEZNAN,CO SIE DZIEJE,NA CZYJA KOZYSC DZIALA MOJA NIEKOMPETENCIA.

 17. Kazda pomac przyjme z wdziecznoscia,ale wydaje mi sie ze Piotras ,tutaj polegnie,tak jak ja!!!

 18. Rozumiem ze trzymasz dystans astromaria….wiem ze musisz!!!!,ja naprawde potrzebuje porady prawnika……w temacie morderstwa poleglam,nie daje rady!!!!Robia nas w ch…ja,nie znamy prawa w tym temacie!!!!

 19. @ Barbaro – już odpisałem Ci na maila
  @ Mario – dziękuję za pomoc w przekazaniu mojego maila Barbarze

 20. astromaria,bardzo Ci dziekuje,Lavo chyle czola,mam nadzieje ze mimo nie twojej specjalizacji bedziesz mogl mi pomoc!!!…..obiecuje ze jak poznamy prawde!!!!,to napisze ksiazke w sytlu Agaty Christie!!!
  Daje tez zgode Lavo,ze moze kopie tego co napisalam do niego wyslac na mail astromari,madra kobieta jest i zasluguje na zaufanie

W tym blogu komentarze są równie ważne jak teksty na stronie głównej, dlatego bardzo proszę o trzymanie się tematu! Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku. Jeśli Twój komentarz się nie ukazał przeczytaj zasady komentowania bloga (patrz strony na górze bloga). Komentarze nie na temat będę kasować, a awanturników banować!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s