HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

Stary Hyde Park został zamknięty,

prawdopodobnie niepotrzebnie. Czytelnicy bloga sądzili, że w HP było za dużo komentarzy i z tego powodu nastąpiła awaria. W rzeczywistości admini WordPressa coś tam majstrowali nad ulepszeniem systemu i chwilowo wszystko się posypało, ale później powróciło do normy i znów działało normalnie.

Proszę się nie awanturować, jeśli czyjeś komentarze stale wpadają do moderacji!

Komentarze stałych bywalców bloga powinny być zatwierdzane automatycznie, ale nie są, a ja nie mam na to żadnego wpływu! Szczegółowe wyjaśnienia są tutaj.

UWAGA: po wysłaniu komentarza prawdopodobnie go nie zobaczysz, ponieważ zostaniesz przeniesiony… na jakąś wcześniejszą stronę z komentarzami. Nie denerwuj się, tylko wróć na stronę główną Hyde Parku (lub odśwież stronę) i zjedź na sam dół – tam go znajdziesz. To kolejny chochlik WordPressa, na który  nie mam wpływu.

UWAGA!!!

WPROWADZAM ZAKAZ WSTĘPU DLA WYZNAWCÓW TEORII PŁASKIEJ / WKLĘSŁEJ / PUSTEJ ZIEMI!

Wierzysz w płaską ziemię?

Jeśli tak, to wiem z doświadczenia, że nie ma takich dowodów, które byłyby w stanie obudzić w tobie podejrzenie, że możesz się mylić. Wiem, że jesteś niezłomny w swojej wierze niczym chrześcijański męczennik i że prędzej dasz się posiekać na kawałki, niż otworzysz rozum na merytoryczne argumenty.

W takim razie mam dla ciebie wyzwanie. Wytłumacz mi:

 • retrogradację planet na płaskim naleśniku – tylko błagam, okaż choć trochę szacunku własnemu rozumowi i rób z siebie głupka, który wierzy, że niebo to animacja wyświetlana na ekranie ani nie wstawiaj tu filmiku z planetami poruszającymi się po orbicie z fantazyjnymi falbankami;
 • zmiany pór roku – dlaczego wiszące na sznurku i krążące dookoła naleśnika słońce powoduje, że raz mamy lato, a raz zimę, dlaczego latem dzień jest dłuższy, a zimą krótszy? [Tę animację pobrałam ze strony skądinąd inteligentnego płaskoziemca, który nie zauważył, że panuje tu wieczna pełnia księżyca].

plaska-ziemia

 • wyjaśnij dzień i noc polarną – skoro słońce okrąża naleśnik po obrzeżach, to dlaczego w centralnym punkcie waszej mapy, na Alasce, przez pół roku panuje polarna noc, a przez drugie pół roku polarny dzień i dlaczego nikt z was nie zwrócił uwagi na to, że wasze płaskoziemne animacje pokazują, że panuje tam stale półmrok?
 • dlaczego z półkuli południowej nie widać gwiazdy polarnej, a z Polski nie widać Krzyża Południa?
 • dlaczego po jednej stronie bieguna ziemi wypływająca z wanny woda obraca się zgodnie z ruchami wskazówek zegara, a po drugiej w przeciwną?

Ta płaska bzdura zaczyna zataczać coraz większe kręgi i coraz więcej naiwniaków daje się w to wciągać, a mój blog jest nieustannie nawiedzany przez kolejnych, wprost palących się do nawracania na swoją płaską wiarę MISJONARZY.

Nie, to nie jest cenzura!

Wciąganie mnie w te nigdy niekończące się potyczki jest okradaniem mnie z czasu i energii!

Mój czas jest cenny,więc wolę przeznaczyć go na coś bardziej konstruktywnego niż utarczki „strzyżono-golono”.

[Nie znaczy to oczywiście, że zupełnie zakazuję poruszania tego tematu. Jeśli masz coś mądrego do powiedzenia to pisz śmiało, tylko nie próbuj mnie przekonywać, że ziemia jest płaska / wklęsła / pusta].

Trzeba być naprawdę kompletnym, pozbawionym (nawet płaskiego) mózgu kretynem, żeby wierzyć w te brednie! Łebski, nieszczepiony uczeń szkoły podstawowej jest w stanie odkryć, gdzie kryje się błąd logiczny w wywodach płaskoziemców, ale dorośli, nawet „wykształceni” (w nowym systemie edukacji) magistrowie i doktorzy tego nie potrafią. I co się dziwić, skoro doktor astronomii nie potrafi odróżnić znaków zodiaku od gwiazdozbiorów, a co jest wprost trudne do uwierzenia, wyrzygnął z głębi swojego (chyba płaskiego) mózgu taką oto wielką mądrość: „Przez tysiące lat Ziemia zmieniła swoje położenie względem Słońca”.

Wiara w płaską ziemię jest cechą wieków ciemnych, czyli XXI wieku, w którym nastąpił katastrofalny i nienotowany nigdy wcześniej upadek edukacji. Kolejne reformy szkolnictwa doprowadziły do tego, że ludzie nie potrafią myśleć logicznie (sprawdź hasło „trivium”) i nie posiadają ugruntowanej wiedzy na żaden temat. Szkoły (również renomowane uczelnie wyższe) wypuszczają analfabetów i ćwierćinteligentów, którym można wcisnąć każdy kit i ciemnotę, np. lekarzy pediatrów, którzy szczepią i nie widzą tragicznych skutków tego procederu. Jest to robione celowo, bo korporacyjne rządy nie potrzebują inteligentnych, niezależnych myślicieli, lecz wielorasowego, pozbawionego tożsamości stada baranów do wykonywania niewolniczej, prymitywnej pracy.

Już starożytni wiedzieli, że ziemia jest kulą i umieli obliczyć jej średnicę. Wiedzieli o tym również uczeni w średniowieczu. Słynne ostatnio Towarzystwo Płaskiej Ziemi powstało nie w średniowieczu, lecz w XIX wieku, ale nikt nie potraktował tego poważnie. Obecnie podchwycili i solidnie dofinansowali tę ideę Iluminaci celem ogłupiania i skłócania i tak już ogłupionej i skłóconej ludzkości i jak widać odnieśli wielki sukces, bo już niemal wszyscy uwierzyli, że żyjemy na naleśniku. Musieli wpakować w to naprawdę dużo forsy, o czym świadczą profesjonalnie zrobione filmy (animacje) oraz potężna reklama, oparta głównie na marketingu szeptanym.

Teoria płaskiej ziemi jest tak szeroko lansowana, ponieważ jest idealna do zdyskredytowania tropicieli prawdziwych spisków (chemtrails, Smoleńsk, 911), a przede wszystkim wszystkich, którzy negują korporacyjną, upolitycznioną pseudo-naukę (wiarę w ocieplenie klimatu, toksyczność CO2, biotechnologię i jej sztandarowy „wynalazek” jakim jest GMO, wakcynologię, medycynę rzekomo opartą na dowodach itp.). Jeśli tropiciele spisków dadzą się nabrać na teorię płaskiej ziemi i zaczną ją głosić skompromitują się kompletnie i zrobią z siebie idiotów, którym nikt nie będzie wierzył ani traktował ich poważnie.

Tropiciel spisków jest jak saper: wystarczy jeden błąd, żeby całkowicie stracił wiarygodność.

I faktycznie, tak właśnie się stało – na YT już pojawiły się filmiki, wyśmiewające w czambuł wszystkie „teorie spiskowe”, zarówno religijne jak i tzw. pseudonaukowe. Teza lansowana w nich brzmi: nie ma żadnych spisków, żyjemy w bezpiecznym, doskonale kontrolowanym systemie, w którym nie ma miejsca na jakiekolwiek nadużycia ze strony nauki, medycyny ani polityki, a kto twierdzi, że jest inaczej jest paranoikiem i szaleńcem i powinien poddać się leczeniu psychiatrycznemu.

Nie chciało mi się polemizować z tą płaską bzdurą, ale na szczęście jest ktoś, komu się chciało. To Opolczyk, który wyjaśnia łopatologicznie co i jak, całość jest do przeczytania tutaj. Jego płascy przeciwnicy mają za argument wyłącznie obelgi i oczywiście bany. Po raz kolejny przekonuję się, że wiary nie da się uleczyć żadnymi, racjonalnymi (nie racjonalistycznymi!!!) dowodami i argumentami.

Wiele razy prosiłam, żeby wyznawcy płaskiej / wklęsłej / pustej ziemi wyjaśnili mi zjawisko ruchu wstecznego (retrogradacji) planet! Mimo wielokrotnie ponawianych apeli nie doczekałam się odpowiedzi, w końcu przesłano mi animację z planetami poruszającymi się po orbitach w kształcie fantazyjnych pętelek. I w tym momencie ręce mi zupełnie opadły! Jeśli tak wiele osób jest w stanie uwierzyć w coś tak nielogicznego i niezgodnego z prawami fizyki, to z edukacją jest dużo gorzej niż mogłam przypuszczać.

Wzbudzający powszechny aplauz płaskoziemców filmik z występem Dave Murphy’ego najpierw wywołał u mnie paroksyzmy zagrażającego życiu śmiechu, a potem rasistowską myśl, że ten facet kończył szkoły w jakimś murzynowie. Kolejna refleksja nie jest już tak wesoła: w tym murzynowie uczą się obecnie również białe dzieci, nie tylko amerykańskie, ale wszystkie, na całym, wielkim świecie i dlatego mamy poziom nauczania odpowiedni dla niewolników pracujących na plantacjach, a nie dla błyskotliwych intelektualistów. Może to się komuś nie spodobać, ale prawda jest bolesna: wszyscy jesteśmy niewolnikami. Jeśli chcesz wiedzieć czyją jesteś własnością dowiedz się, kogo nie wolno ci krytykować. Wolter sądził, że nie wolno krytykować rządzących. Pomylił się. Nie chodzi o rządzących, lecz o właścicieli niewolników, w których zamieniono nas wszystkich.

A teraz wysil szare komórki i samodzielnie odkryj, dlaczego ten wywiad powinien cię śmieszyć, a nie oświecać intelektualnie. Ja uznałam, że ten film nie jest godzien obejrzenia już po pierwszym wielkim objawieniu, jakie zapodał swoim bezmyślnym wielbicielom:

Jeśli leci pilot nad krzywizną ziemi powinien obniżać tor lotu co 5 minut, by pozostać dookoła krzywizny

Jeśli nie obniży toru lotu, to (jak się domyślam) odleci w kosmos. Czy to zdanie wydaje ci się logiczne? A może logiczne jest zdanie przeciwne, że jeśli będzie co 5 minut obniżał wysokość, na której leci, to w końcu zaryje nosem w grunt? To drugie zdanie również wydaje się logiczne, prawda? Ale oba te zdania nie mogą być prawdziwe, bo sobie przeczą. Potrafisz odkryć gdzie pan Murphy robi z ciebie idiotę? Jeśli nie potrafisz, to spytaj ucznia szkoły podstawowej, może on będzie wiedział?

Zamiast bezkrytycznie wierzyć w opowieści pana Murphy weź do ręki encyklopedię (NIE, NIE Wikipedię!!! Mam na myśli poważną, niezafałszowaną przez polityczną poprawność papierową encyklopedię, najlepiej wydaną jeszcze w XX wieku) i sprawdź jak działa żyroskop, wybierz się do obserwatorium astronomicznego i spytaj dlaczego jedne gwiazdy widać, a innych nie widać albo przynajmniej obejrzyj ilustracje w encyklopedii stojącej w biblioteczce dziadka. Rusz mózgiem, bo jeśli tego nie zrobisz każdy „misjonarz” dowolnej teorii zrobi ci wodę z mózgu, a ty pójdziesz za nim jak owca za rzeźnikiem.

3 286 komentarzy do “HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

 1. Margosia ale na razie na sobie tylko próbowałaś. To spróbuj może też na kocie, ale bezpośrednio. Przyczaj się np. jak przyśnie i spróbuj jej zrobić jedną serię. A potem kolejne co jakiś czas. Podobno tą metodę można też stosować bezpośrednio na innych, w tym na dzieciach i zwierzętach. Po prostu podchodzisz do kotki i robisz jej te kody po kolei tak samo jak sobie. W tej książce ( zajrzałam do niej, ale jeszcze nie przeczytałam ) jeden z autorów wyleczył w ten sposób jaszczurkę, którą niechcący nadepnął i miała zmiażdżoną czaszkę – sprawiała wrażenie jakby nie żyła. Ale on te kody robił bezpośrednio na niej, a nie na sobie w intencji żeby jaszczurka wyzdrowiała. Intencja oczywiście też dodatkowo może być, ale bezpośrednie działanie daje chyba szybszy efekt, tak mi się przynajmniej wydaje.

 2. Ciekawa jestem bardzo, co kot na to? Jak toleruje takie leczenie??? Ja tego kiedyś próbowałam, ale zapach chloru był dla mnie dużym problemem. Na początku nie, ale po kilku dawkach całkiem mnie odrzucało.

  Czy w związku z tym, że to jest 25, a nie 28% nie trzeba brać większej ilości kropli?

 3. A o DMSO wszyscy zapomnieli. Też jest świetne. Razem z MMS zdziała cuda.

 4. Kot nie lubi tych zabiegów, ucieka ale to nie z zapachem związane tylko myślę z moczeniem tego miejsca.W tym przypadku się bierze 1 kroplę MMS+1 kropla kwasku cytrynowego (50%) , po chwili aktywacji uzupełnia wodą (ze 3-4 łyżki stołowe), dodatkowo DMSO parę kropli.Nie ma specjalnie intensywnego zapachu.
  Można też jak ktoś nie radzi sobie z zapachem, przygotować tak: mieć strzykawkę 20 ml z igłą, dosyć grubą zaopatrzoną w plasikową „ochronkę”, zdjąć tłok i do środka wpuścić zalecaną ilość kropli MMS i aktywatora,zamknąć tłokiem strzykawkę, w czasie aktywacji powstaje interesujący nas gaz (CO2) https://www.lenntech.pl/systemy/clo2/dwutlenek-chloru.htm, następnie bierzemy kubeczek z wodą, zdejmuje plasikową nakładkę z igły i wsadzamy igłę ze strzykawką (po dopowiednim kątem) do filiżanki z wodą i przesuwając delikatnie tłok wypychamy gaz (rozpuszczalny w wodzie) do filiżanki z wodą i odrazu wypijamy. Trzeba odpowiednio trzymać strzykawkę by zawartość płynna nie dostała się do kubeczka z wodą.
  Podobno nie ma to znaczenia czy 28% czy 25%, nieraz „czysty” 25% może większą zawartość dwutlenku chloru niż 28%, ponieważ robi się go z proszku 80% chlorynu sodu a pozostałe 20 % to sól kuchenna. https://www.youtube.com/watch?v=gL_2Z4FCFCY

 5. Witam,
  prosze o informacje i pomoc Lavo.
  Mieszkam za granica. Moja mama mieszka w Polsce. Zdecydowala ona, ze zapisze na mnie dom i dzialke w formie darowizny. Nie jest to dobry czas,abym teraz jechala do Polski. Moge przeciez stworzyc umowe na pismie miedzy nami, wyslac umowe i odpowiedni druk do urzedu skarbowego do Polski. Nie mam ochoty placic notariuszowi za cos, co sama moge zrobic. Tylko czy tak sie da i czy da sie obejsc notariusza, aby wszystko bylo zatwierdzone?

  Dziekuje i pozdrawiam

 6. Jeśli darowizna obejmuje jakąkolwiek nieruchomość, to musi być dokonana w formie aktu notarialnego – jeśli spiszesz umowę na kartce papieru, to niestety nie będzie ona ważna. Pamiętaj, że po to się to robi w formie aktu notarialnego, aby potem można było wpisać Cię do księgi wieczystej, jako nową właścicielkę nieruchomości. Sąd wieczystoksięgowy nie wpisze Cię na podstawie zwykłej umowy pisemnej, bo byłoby to sprzeczne z obowiązującymi przepisami.

 7. Jedyna dobra opcja bez notariusza, to sporządzenie własnoręcznego testamentu – o ile oczywiście nie spieszy Ci się z nabyciem tego majątku. Każde inne przeniesienie własności nieruchomości wymaga wizyty u notariusza.

 8. Dziekuje za odpowiedz. Sytuacja juz sie rozjasnila.
  Pozdrawiam

 9. Ooo.., ten „gotowiec” jest dłuższy, i nawet bardziej mi się podoba, chociaż praktykuję KU z zamkniętymi oczami,,
  Dzięki Mario.

 10. Ta muzyka podoba mi się najbardziej, jest naprawdę łagodna i relaksująca. A timer odmierza co 3 minuty, więc dostajemy 2 razy więcej energii. Chociaż ręce mogą rozboleć 🙂

  Znalazłam też timer do programu 12 dniowego, ale po pierwsze opisy są po niemiecku, a po drugie jeszcze nie przyjrzałam się temu dokładnie.

 11. Wygląda na to, że było to gdzieś w środku dyskusji o zwierzątkach, pomiędzy sterylizacją a dziąsłami. Nie czytałem tego dokładnie, bo nie mam już kici. Zeżarła mysz otrutą trutką na szczury i poszła z domu na kilka dni. Kiedy wróciła było już za późno. Taka białaczka, ze krwinki na palcach można było policzyć. Smutno 😦

  Mam pytanie dotyczące Kodów Uzdrawiania i 12 dniowego programu. Jaki sens ma zastosowanie dwóch typów kodów na każdy dzień? Co autor miał na myśli oferując 2 różne kody i jak to stosować, skoro sumarycznie kod I i kod II to średnio 2-10 praktyk na dobę. Proszę o rozjaśnienie „pomroczności jasnej” 🙂

 12. Świat się zmienia :mrgreen: do tej pory w spamie były reklamy leków, głównie viagry, a teraz tylko „loan” i „lender”.

 13. @astromario- czy masz wiedzę na to pytanie?
  „Mam pytanie dotyczące Kodów Uzdrawiania i 12 dniowego programu. Jaki sens ma zastosowanie dwóch typów kodów na każdy dzień? Co autor miał na myśli oferując 2 różne kody i jak to stosować, skoro sumarycznie kod I i kod II to średnio 2-10 praktyk na dobę. Proszę o rozjaśnienie „pomroczności jasnej” 🙂

 14. Ja jeszcze tego nie rozkminiłam. Miałam się tym zająć jak wnuczka pojedzie na wakacje i pojechała, ale po 2 dniach dziadkowie przywieźli ją z powrotem, bo niby zachorowała. Nie wiem, czy jest chora czy nie, bo niby ma trochę gorączki, ale energia ją rozsadza i ciągle chce na spacerek. Na razie mam nieco urwania głowy, ale jak tylko zrobi się spokojniej spróbuję to rozszyfrować.

  W książce ten kod podstawowy jest opisany tak, że nie zrozumiałam jak to mam robić, ale na szczęście jest internet i tam znalazłam dokładną instrukcję. Do tego 12 dniowego instrukcji nie znalazłam, ale po prostu nad tym pomyślę i może coś wymyślę.

 15. Straszą nas, że jak nie będziemy posłuszni okupantowi to u nas będzie jak na Białorusi. Albo w Rumunii. Czyli właściwie gdzie? W kraju 3 świata? A jak jest na Białorusi naprawdę?

 16. Kochani, obejrzałam przed spaniem ten film i nie mogłam spać w nocy. Jeśli uważacie, że w Polsce źle się dzieje, to przyjrzyjcie się Szwecji, która stała się poletkiem doświadczalnym dla psychopatycznych inżynierów społecznych. Jeśli wierzycie, że w Polsce ten program nie przejdzie to się bardzo mylicie. Jak powiedział Loyola: „dajcie mi dziecko do 7 roku życia, a zrobię z niego katolika”. Z dziecka można zrobić nie tylko katolika, ale co tylko kto zechce. Można je przerobić na komunistę, seryjnego mordercę lub zombi. I to właśnie jest robione na całym świecie, również w Polsce. Dzieci są zabierane z domów i hodowane w żłobkach, przedszkolach i szkołach. U nas na razie jeszcze dzieci nie są indoktrynowane tak jak w niektórych krajach Zachodu, bo Polacy to naród buntowników i wichrzycieli. Wychowanie seksualne nie weszło, bo rodzice podnieśli raban i władze się wystraszyły. Ale to nie znaczy, że nie będą próbować aż do skutku i w którymś kolejnym pokoleniu na pewno im się to uda. A co nie uda się edukatorom, to powiedzie się mediom, co już widać po naszych dzieciach małpujących to, co widzą w TV.

  Szwedzi „wyzwolili” nie tylko kobiety (z niewoli mężczyzn i małżeństwa), ale i dzieci (z niewoli rodziców i rodziny jako takiej). Zapanowała tam totalna wolność i suwerenność jednostki. Każdy ma swoje pieniądze i dba wyłącznie o siebie. Żadnego ucisku kogokolwiek przez kogokolwiek. Pamiętacie ten stary, komunistyczny dowcip? „Dlaczego Lenin nie miał dzieci? Bo nie uznawał ucisku kobiety przez mężczyznę”. Tam mężczyźni nie uciskają kobiet. Tam kobiety kupują spermę w banku nasienia, a walący konia i łapiący spermę do naczynka panowie bredzą o swojej misji na rzecz dobra ludzkości. Zaprawdę, dobro ludzkości polega na tym, żeby dzieci nie znały swoich ojców, żeby nigdy nie zaznały męskiej opieki i żeby nie uczyły się męskiej brutalności, bo przecież męskość to patologia. Już niedługo Szwedzi zrobią sobie seksmisję i będzie super!

  Jakie są skutki wyzwolenia dzieci z opresji rodziny i niewoli rodziców? Dzieci nie otrzymują czułości. Nie znają dotyku, pewnie dlatego, że według inżynierów społecznych dotyk oznacza molestowanie. Wygląda na to, że Szwedzi boją się oskarżeń o kazirodztwo, więc trzymają swoje ręce jak najdalej od dzieci. Scena w lesie, gdzie dorośli młodzi ludzie spotykają się tylko po to, żeby patrzeć sobie w oczy, rozmawiać, trzymać się za ręce, dotykać się i przytulać zrobiła na mnie wstrząsające wrażenie! Popatrzcie na oczy tych ludzi – one są puste, widać w nich głęboką depresję i przerażającą otchłań rozpaczy. Ci ludzie nie doświadczyli w dzieciństwie dotyku, nie byli przytulani, nie spali z rodzicami w jednym łóżku, bo to jest w Szwecji zakazane. Dziś żadne czułości w leśnej głuszy nie zrekompensują im tego, czego nie otrzymali od swoich rodziców, a raczej od samotnych, zimnych i nieczułych, ale za to wyzwolonych matek i wychowawczyń w żłobku.

  Sytuacja starych jest jeszcze gorsza. Po przejściu na emeryturę zostają odcięci od świata i skazani na swoje bezpieczne mieszkanko, gdzie siedzą w samotności, patrzą w telewizory i tylko czasem wychodzą po zakupy. Nie mają kontaktu ze swoimi dziećmi ani przyjaciółmi, z którymi mogliby się spotkać. Nie mają ich, bo są autonomiczni i wyzwoleni nie tylko z niewoli więzów rodzinnych, ale i społecznych. Nie znają swoich sąsiadów, chociaż mieszkają w blokach. Jeśli taki emeryt umrze nikt się nie dowie aż do momentu, kiedy sąsiadów zaniepokoi smród rozkładających się zwłok. W Szwecji powstał nowy zawód: osoby poszukującej krewnych zmarłych w samotności ludzi. Często nie udaje im się naleźć nikogo, więc majątek zmarłego, czasem całkiem duży, przechodzi na własność skarbu państwa.

  Szwed rodzi się wyzwolony i umiera wyzwolony. Z człowieczeństwa.

  Chyba, że ożeni się z kobietą z Etiopii i wyjedzie leczyć murzynów w buszu. Bieda, brud i brak narzędzi potrafią nadać sens życiu…

  https://player.pl/filmy-online/szwedzka-teoria-milosci,104822

 17. Czy może wiecie, co się stało z forum Davidicke.pl? Nie mam tam dostępu. A wy?

 18. @astromatia.
  A propos kodów uzdrawiania. Znalazłem taki artykuł http://michalpasterski.pl/2018/07/twoj-przyjaciel-ego/
  Na początku jest link do artykułu poprzedniego, który wyjaśnia jak działa nasz umysł. Mam wrażenie, że jest to inny sposób na dotarcie do naszych problemów i uzdrowienie ich niż kod. Daj znać, co po lekturze sądzisz na ten temat. Nie ukrywam, że oba artykuły zrobiły na mnie wrażenie.

 19. Czytam ten art o subosobowościach i włosy lekko mi się jeżą, kiedy widzę listę tych „wybitnych” psychologów. Sami żydzi!!!!! I wszyscy wywodzą się od Freuda. Przedwczoraj widziałam na YT filmik jakiegoś dwużydziana Polaka (patrz: dr Ewa Kurek), który piał peany na temat geniuszu żydów: że jest to naród wybrany, który jest w każdej dziedzinie życia najlepszy i że np. są najlepszymi uczonymi na świecie, na co dowodem jest choćby fakt, że wydali niewspółmiernie więcej laureatów nagrody Nobla, niż cała reszta populacji. Problem tylko w tym, że żydzi zdominowali zarządzanie światem i obsadzają swoimi wszystkie strategiczne stanowiska w każdej dziedzinie życia, również w nauce. Tworzą naukę opartą na Talmudzie i sami sobie rozdają Noble (nie zdziwiłabym się, gdyby Nobel też był żydem, a poza tym proch wynaleźli Chińczycy całe wieki przed Noblem).

  Dlaczego ja mam przyjąć, że jakaś cześć mojej osobowości jest leniwa, a inna pracowita? Po co ja mam fragmentować swoją osobowość lub swój umysł? Tak samo nie rozumiem, dlaczego miałabym generalizować i uważać się za leniwą tylko dlatego, że któregoś dnia, albo nawet przez cały tydzień, nie chciało mi się wstać z łóżka i postanowiłam się byczyć? Ja po prostu czasem bywam leniwa, a czasem pracowita i nie widzę powodu, żeby siebie samą potępiać w czambuł tylko z powodu chwilowego braku motywacji. Kiedy czuję się pozbawiona energii nie potępiam swojej leniwej części osobowości, lecz zastanawiam się, jakie błędy popełniłam, że zatrułam swój organizm. Zwykle kilka dni na kaszy jaglanej i soku ze „świętej trójcy” (czyli marchew, jabłko i seler naciowy) stawiają mnie do pionu i sprawiają, że czuję się jakbym miała 30 lat.

  Owszem, znam zjawisko „wewnętrznego krytyka”, każdy go zna i nie ma w tym nic sensacyjnego (pisałam o tym na stronie o duchowym uzdrawianiu). Problem pojawia się wtedy, kiedy ktoś pochodzi z super toksycznej rodziny, która go dołowała i niszczyła jego osobowość nieuzasadnioną i nieustającą krytyką, co zupełnie pozbawiło go poczucia własnej wartości i podcięło skrzydła. Wtedy potrzebna jest terapia, ale ja w terapie nie wierzę (bo tu się trzepie kasę, tak samo jak w medycynie, więc nikt nie jest zainteresowany utratą klienta), więc radziłabym raczej medytację, a jeszcze lepiej duchowe uzdrawianie, które jest skuteczne i zupełnie za darmo :).

  Trochę prawdy o Freudzie jest tutaj https://astromaria.wordpress.com/2007/12/28/alice-miller-o-zygmuncie-freudzie-i-jego-psychoanalizie/

  a tutaj moje przemyślenia na temat Erica Berne (obaj żydzi): https://astromaria.wordpress.com/2007/12/27/moja-praca-zaliczeniowa-z-psychologii-ktora-wywolala-straszliwy-skandal-w-mojej-uczelni/

 20. Przeczytałam do końca i powiem tak: jest to (żydowskie) teoretyzowanie, kolejne wielkie „odkrycie” psychologii, które ma sprawić, że ludzie podążą kolejną ślepą uliczką, w której nie znajdą prawdziwego rozwiązania swoich problemów. To jest jak z leczeniem raka: co 10 lat mamy wielki przełom, media trąbią, że wreszcie mamy rozwiązanie problemu, ludzie pchają się na onkologię drzwiami i oknami, a potem się okazuje, że nie tylko nie mamy leku, ale wręcz przeciwnie, mamy żniwo śmierci, większe niż kiedykolwiek wcześniej (od czasu „rewolucyjnego” Avastu przestałam ludziom tłumaczyć w czym jest haczyk, bo to jest gadanie na puszczy i nikt go nie słucha).

  Mam za sobą kilka różnych „psychoterapii”, za które zapłaciłam konkretne pieniądze, ale nigdy nie otrzymałam konkretnego „leku” na moje problemy. Po „terapii” przez chwilę czułam się lepiej i z ekscytacją paplałam tym żargonem, co dawało mi złudzenie, że coś wiem, że coś zrozumiałam i jestem właśnie na ścieżce ku wolności od problemów. Inni paplali tak samo i się tym nakręcali, ale wkrótce się okazało, że nic nam to nie dało. Niektórzy do dziś gadają tą nowomową i nie chcą dostrzec, że wciąż siedzą w tym samym g…, z którego chcieli się wydostać. Dlatego nie wierzę żadnym „uczonym” i w żadne terapie. Ludzie wierzą, że to rozwiąże ich problemy, ale spoko, nie rozwiąże, bo cała banda darmozjadów z dyplomami renomowanych uczelni straciłaby zajęcie i musiała się zająć uczciwą pracą. Ale pisanie o tym łechcze ego. Tak, tu właśnie przejawia się ego – ale mówiąc precyzyjnie jest to nie ego jako takie, lecz ego chore i rozdęte. „Jaki to ja jestem mądry, bo będę wam pisał na Facebooku o tych rzeczach, a wy będziecie się tym jarać”. I będziecie gadać tym żargonem i tylko tyle z tego będziecie mieli. Bo na pewno nie staniecie się zintegrowani i zdrowi psychicznie.

  Kto chce być zdrowy musi sam pracować ze swoim umysłem – Bruno Groening i dr Alex Loyd (i pewnie paru innych, których nie znam) pokazali jak to zrobić. Za darmo!!!

  Cała reszta robi biznes na oszukiwaniu ludzi. Pseudoracjonaliści krzyczą, że wszędzie wokół są sami oszuści i tylko nauka pokazuje prawdę. Otóż niestety, jest na odwrót – nauka jest opanowana przez żydów i jest takim samym oszustwem jak religia (wybitni uczeni, Jezus i Maryja to wszystko żydzi). Prawdziwi uczeni muszą wsadzić mordę w kubeł, bo jak będą gadać prawdę to się ich uciszy. Nassim ostatnio powiedział Polowi Lechickiemu, że nie może mówić prawdy, nawet przy wyłączonej kamerze. I to jet najlepszy komentarz na temat prawdy naukowej.

 21. Mario,
  jest nowy projekt Kodeksu rodzinnegu. Już niedługo w Polsce może być jak w Szwecji.

 22. Już teraz sądy robią co chcą. To się dzieje na całym świecie, a zaczęło się, oczywiście, w USA. Ale są osoby, które wiedzą jak odzyskać dziecko (mam znajomą która to potrafi). System może próbować robić nam krzywdę, ale zawsze są jakieś furtki, przez które osoba świadoma może się wymknąć. To jest tak samo jak ze szczepieniami – wszyscy szczepią, bo wierzą, że muszą, ale są tacy, którzy wiedzą, że nie muszą i nie szczepią.

 23. Dr Jaśkowski powiedział, że nie ma żadnej szansy na to, żeby Polska odzyskała niepodległość, możemy jedynie starać się o przetrwanie narodu, chociaż i to jest już przegrane (dzietność polskich kobiet to 1,1 co oznacza, że po 3 pokoleniach nie będzie się już miał kto rozmnażać).

  Leppera zabili, ale narodził się nowy. Czy wygra? Jeśli rolnicy w końcu się zjednoczą to jest szansa. Polacy w miastach nie mają pojęcia jaki jest obraz polskiej wsi: „puste zagrody, wykarczowane sady i puste chłodnie, puste przechowalnie”. Polskie, idealnie zdrowe świnie są wyrzynane pod pretekstem świńskiego pomoru (którego w Polsce nigdy nie było), wcześniej wyrżnięto kury i kurczaki pod pretekstem ptasiej grypy i wpuszczono GMO. Ktoś dobrze dba o swoje interesy, niszcząc konkurencję, a polskojęzyczny nierząd działa w jego interesie.

 24. Hej Astromaria, mam pytanko, jakiego programu uzywasz do horoskopu? Ja mam uranie, ale nie znam sie na interpretacji tych polaczen miedzy planetami. Mam ksiazke do astrologii, wiec wiem mniej wiecej co to sekstyl, kwadratura itp.ale nie wiem jak to interpretowac. Czy jest jakis program, ze wpisujesz dare I godzine I masz gotowca z tlumaczeniem ?

 25. Na stronie astro.com masz interpretacje, oczywiście po angielsku (niemiecku, hiszpańsku itp.)

  Ja używam http://www.astrolog.info.pl/ Arańskiego i Chwiszczuka który jest płatny, ma też za dodatkową opłatą interpretacje, ale to oczywiście nie jest prawdziwa interpretacja, a jedynie omówienie planet w znakach i domach i aspektów między nimi, bez uwzględniania władców w znakach i domach, no i oczywiście, bez intuicji astrologa, który omawia horoskop 🙂

 26. Ktoś mnie tu pytał, co sądzę o tzw. hrabim Potockim. Napisałam, że gada to, co każdy może znaleźć w internecie i tylko tyle o nim wiem. Znalazłam wielce ciekawy materiał, tu jest część I, reszty poszukajcie sami

 27. Szok! Kiedy kładłam się spać (ok. północy) w moim łóżku, tuż przy poduszce, znalazłam… wielką, zieloną MODLISZKĘ! Gdybym położyła się wcześniej pewnie przelazłaby po mnie, brrr. Pierwszy raz w życiu zobaczyłam tego stwora. Nawet nie wiedziałam, że w Polsce żyją modliszki.

 28. Znalazlam takie video o afirmacji, wizualizacji, co zrobic, zeby dzialalo, fajnie dziewczyna to opisuje.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.