HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

Stary Hyde Park został zamknięty,

prawdopodobnie niepotrzebnie. Czytelnicy bloga sądzili, że w HP było za dużo komentarzy i z tego powodu nastąpiła awaria. W rzeczywistości admini WordPressa coś tam majstrowali nad ulepszeniem systemu i chwilowo wszystko się posypało, ale później powróciło do normy i znów działało normalnie.

Proszę się nie awanturować, jeśli czyjeś komentarze stale wpadają do moderacji!

Komentarze stałych bywalców bloga powinny być zatwierdzane automatycznie, ale nie są, a ja nie mam na to żadnego wpływu! Szczegółowe wyjaśnienia są tutaj.

UWAGA: po wysłaniu komentarza prawdopodobnie go nie zobaczysz, ponieważ zostaniesz przeniesiony… na jakąś wcześniejszą stronę z komentarzami. Nie denerwuj się, tylko wróć na stronę główną Hyde Parku (lub odśwież stronę) i zjedź na sam dół – tam go znajdziesz. To kolejny chochlik WordPressa, na który  nie mam wpływu.

UWAGA!!!

WPROWADZAM ZAKAZ WSTĘPU DLA WYZNAWCÓW TEORII PŁASKIEJ / WKLĘSŁEJ / PUSTEJ ZIEMI!

Ta bzdura zaczyna zataczać coraz większe kręgi i coraz więcej naiwniaków daje się w to wciągać, a mój blog jest nieustannie nawiedzany przez kolejnych, wprost palących się do nawracania na swoją płaską wiarę MISJONARZY.

Mam już tego dość i nie będę więcej tracić czasu na dyskusje na ten temat. Proszę nie okradać mnie z czasu i energii!

[Nie znaczy to oczywiście, że zupełnie zakazuję poruszania tego tematu. Jeśli masz coś mądrego do powiedzenia to pisz śmiało, tylko nie próbuj mnie przekonywać, że ziemia jest płaska / wklęsła / pusta].

Trzeba być naprawdę kompletnym, pozbawionym (nawet płaskiego) mózgu kretynem, żeby wierzyć w te brednie! Łebski, nieszczepiony uczeń szkoły podstawowej jest w stanie odkryć, gdzie kryje się błąd logiczny w wywodach płaskoziemców, ale dorośli, nawet „wykształceni” (w nowym systemie edukacji) magistrowie i doktorzy tego nie potrafią. I co się dziwić, skoro doktor astronomii nie potrafi odróżnić znaków zodiaku od gwiazdozbiorów, a co jest wprost trudne do uwierzenia, wyrzygnął z głębi swojego (chyba płaskiego) mózgu taką oto wielką mądrość: „Przez tysiące lat Ziemia zmieniła swoje położenie względem Słońca”.

Wiara w płaską ziemię jest cechą wieków ciemnych, czyli XXI wieku, w którym nastąpił katastrofalny i nienotowany nigdy wcześniej upadek edukacji. Kolejne reformy szkolnictwa doprowadziły do tego, że ludzie nie potrafią myśleć logicznie (sprawdź hasło „trivium”) i nie posiadają ugruntowanej wiedzy na żaden temat. Szkoły (również renomowane uczelnie wyższe) wypuszczają analfabetów i ćwierćinteligentów, którym można wcisnąć każdy kit i ciemnotę, np. lekarzy pediatrów, którzy szczepią i nie widzą tragicznych skutków tego procederu. Jest to robione celowo, bo korporacyjne rządy nie potrzebują inteligentnych, niezależnych myślicieli, lecz wielorasowego, pozbawionego tożsamości stada baranów do wykonywania niewolniczej, prymitywnej pracy.

Już starożytni wiedzieli, że ziemia jest kulą i umieli obliczyć jej średnicę. Wiedzieli o tym również uczeni w średniowieczu. Słynne ostatnio Towarzystwo Płaskiej Ziemi powstało nie w średniowieczu, lecz w XIX wieku, ale nikt nie potraktował tego poważnie. Obecnie podchwycili i solidnie dofinansowali tę ideę Iluminaci celem ogłupiania i skłócania i tak już ogłupionej i skłóconej ludzkości i jak widać odnieśli wielki sukces, bo już niemal wszyscy uwierzyli, że żyjemy na naleśniku. Musieli wpakować w to naprawdę dużo forsy, o czym świadczą profesjonalnie zrobione filmy (animacje) oraz potężna reklama, oparta głównie na marketingu szeptanym.

Teoria płaskiej ziemi jest tak szeroko lansowana, ponieważ jest idealna do zdyskredytowania tropicieli prawdziwych spisków (chemtrails, Smoleńsk, 911), a przede wszystkim wszystkich, którzy negują korporacyjną, upolitycznioną pseudo-naukę (wiarę w ocieplenie klimatu, toksyczność CO2, biotechnologię i jej sztandarowy „wynalazek” jakim jest GMO, wakcynologię, medycynę rzekomo opartą na dowodach itp.). Jeśli tropiciele spisków dadzą się nabrać na teorię płaskiej ziemi i zaczną ją głosić skompromitują się kompletnie i zrobią z siebie idiotów, którym nikt nie będzie wierzył ani traktował ich poważnie.

Tropiciel spisków jest jak saper: wystarczy jeden błąd, żeby całkowicie stracił wiarygodność.

I faktycznie, tak właśnie się stało – na YT już pojawiły się filmiki, wyśmiewające w czambuł wszystkie „teorie spiskowe”, zarówno religijne jak i tzw. pseudonaukowe. Teza lansowana w nich brzmi: nie ma żadnych spisków, żyjemy w bezpiecznym, doskonale kontrolowanym systemie, w którym nie ma miejsca na jakiekolwiek nadużycia ze strony nauki, medycyny ani polityki, a kto twierdzi, że jest inaczej jest paranoikiem i szaleńcem i powinien poddać się leczeniu psychiatrycznemu.

Nie chciało mi się polemizować z tą płaską bzdurą, ale na szczęście jest ktoś, komu się chciało. To Opolczyk, który wyjaśnia łopatologicznie co i jak, całość jest do przeczytania tutaj. Jego płascy przeciwnicy mają za argument wyłącznie obelgi i oczywiście bany. Po raz kolejny przekonuję się, że wiary nie da się uleczyć żadnymi, racjonalnymi (nie racjonalistycznymi!!!) dowodami i argumentami.

Wiele razy prosiłam, żeby wyznawcy płaskiej / wklęsłej / pustej ziemi wyjaśnili mi zjawisko ruchu wstecznego (retrogradacji) planet! Mimo wielokrotnie ponawianych apeli nie doczekałam się odpowiedzi, w końcu przesłano mi animację z planetami poruszającymi się po orbitach w kształcie fantazyjnych pętelek. I w tym momencie ręce mi zupełnie opadły! Jeśli tak wiele osób jest w stanie uwierzyć w coś tak nielogicznego i niezgodnego z prawami fizyki, to z edukacją jest dużo gorzej niż mogłam przypuszczać.

Wzbudzający powszechny aplauz płaskoziemców filmik z występem Dave Murphy’ego najpierw wywołał u mnie paroksyzmy zagrażającego życiu śmiechu, a potem rasistowską myśl, że ten facet kończył szkoły w jakimś murzynowie. Kolejna refleksja nie jest już tak wesoła: w tym murzynowie uczą się obecnie również białe dzieci, nie tylko amerykańskie, ale wszystkie, na całym, wielkim świecie i dlatego mamy poziom nauczania odpowiedni dla niewolników pracujących na plantacjach, a nie dla błyskotliwych intelektualistów. Może to się komuś nie spodobać, ale prawda jest bolesna: wszyscy jesteśmy niewolnikami. Jeśli chcesz wiedzieć czyją jesteś własnością dowiedz się, kogo nie wolno ci krytykować. Wolter sądził, że nie wolno krytykować rządzących. Pomylił się. Nie chodzi o rządzących, lecz o właścicieli niewolników, w których zamieniono nas wszystkich.

A teraz wysil szare komórki i samodzielnie odkryj, dlaczego ten wywiad powinien cię śmieszyć, a nie oświecać intelektualnie. Ja uznałam, że ten film nie jest godzien obejrzenia już po pierwszym wielkim objawieniu, jakie zapodał swoim bezmyślnym wielbicielom:

Jeśli leci pilot nad krzywizną ziemi powinien obniżać tor lotu co 5 minut, by pozostać dookoła krzywizny

Jeśli nie obniży toru lotu, to (jak się domyślam) odleci w kosmos. Czy to zdanie wydaje ci się logiczne? A może logiczne jest zdanie przeciwne, że jeśli będzie co 5 minut obniżał wysokość, na której leci, to w końcu zaryje nosem w grunt? To drugie zdanie również wydaje się logiczne, prawda? Ale oba te zdania nie mogą być prawdziwe, bo sobie przeczą. Potrafisz odkryć gdzie pan Murphy robi z ciebie idiotę? Jeśli nie potrafisz, to spytaj ucznia szkoły podstawowej, może on będzie wiedział?

Zamiast bezkrytycznie wierzyć w opowieści pana Murphy weź do ręki encyklopedię (NIE, NIE Wikipedię!!! Mam na myśli poważną, niezafałszowaną przez polityczną poprawność papierową encyklopedię, najlepiej wydaną jeszcze w XX wieku) i sprawdź jak działa żyroskop, wybierz się do obserwatorium astronomicznego i spytaj dlaczego jedne gwiazdy widać, a innych nie widać albo przynajmniej obejrzyj ilustracje w encyklopedii stojącej w biblioteczce dziadka. Rusz mózgiem, bo jeśli tego nie zrobisz każdy „misjonarz” dowolnej teorii zrobi ci wodę z mózgu, a ty pójdziesz za nim jak owca za rzeźnikiem.

1 378 myśli nt. „HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

 1. Super, że zgodne z przepisami. Opinia prawnika jest dla mnie cenna, bo nie chciałabym wpuszczać ludzi w maliny.

 2. A tak przy okazji, bardzo proszę Lavo, żeby napisał, kto ma prawo wejść do mojego domu?
  Czy policjant też potrzebuje nakazu sądowego?
  Kogo zgodnie z prawem mogę pogonić, gdzie pieprz rośnie, bez dalszych konsekwencji?
  Myślę, że takie wyszczególnienie przyda się nie tylko mnie 🙂

 3. Właśnie miałam zadać te same pytania co Angua. Policjant, jeśli go wezwę, oczywiście ma prawo. Ale jeśli go nie wezwę, tylko ktoś go naśle, np. sanepid albo opieka społeczna, to co? I co mogę zrobić urzędnikowi, który podaje mnie do sądu za nieszczepienie dziecka, skoro przecież nie ma przymusu szczepienia. Taki urzędnik przecież łamie prawo i powinien być za to ukarany.

 4. I jeszcze jedno pytanie: co mogę zrobić panom policjantom, jeśli odmówią spisania protokołu z najścia pani urzędniczki na mój dom?

 5. Generalna zasada jest taka, że mamy konstytucyjne prawo nienaruszalności mieszkania – chodzi więc o to, że moje mieszkanie jest moim terytorium, na które nikt bez zaproszenia nie ma prawa wejść. Od tej zasady mamy jednak kilka wyjątków:

  1. Policja (i prokuratura) – ma prawo wejść do naszego mieszania w celu wykrycia lub zatrzymania albo przymusowego doprowadzenia osoby podejrzanej, a także w celu znalezienia rzeczy mogących stanowić dowód w sprawie lub podlegających zajęciu w postępowaniu karnym. Pamiętajcie jednak, że bez postanowienia sądowego lub prokuratorskiego, nikt nie ma prawa cię przeszukać. Jeśli zatem policja chce nam wejść do domu, to musi powiedzieć dlaczego, a najlepiej to jeszcze udokumentować (dobrze będzie jak będziemy ich nagrywali, gdybyśmy mieli wątpliwości, co do legalności takiej wejścia na mieszkanie).
  2. Osoby z upoważnienia sądu rodzinnego (najczęściej kuratorzy) – tylko wtedy, gdy toczy się sprawa sądowa wobec nieletniego mieszkającego w naszym domu.
  3. Komornik – tylko, gdy ma tytuł wykonawczy (czyli prawo do zajęcia czegoś w domu lub samego domu) – powinni wcześniej informować o swojej wizycie, ale w praktyce różnie z tym jest.
  4. Sanepid, służby sanitarne i celne, skarbówka – tylko wtedy, gdy istnieje podejrzenie, że coś się u nas złego w domu dzieje, np. przemycamy imigrantów, palimy oponami w piecu i leci czarny dym.

  Jeśli chodzi o panie z przychodni, które nagabują do szczepień, to one w tych grupach się nie mieszczą, podobnie zresztą jak listonosze. Jeśli więc będą chcieli wejść na wasze mieszkania, to im grzecznie podziękujcie i zamknijcie drzwi przed nosem.

  Generalnie policja nie powinna odmówić spisania protokołu – oni od tego są, żeby to robić i nie mają podstaw, żeby odmówić. Jak odmówią, piszemy skargę do przełożonego – na urzędniczkę też piszemy. Mamy od kilku lat takie przepisy, że jeśli urzędnik wyrządzi nam szkodę swoim działaniem, to odpowiada za to osobiście. A czy strata naszego czasu to nie szkoda? Oczywiście, że szkoda – bo w tym czasie moglibyśmy np. być w pracy i zarobić na przysłowiowy chleb. Skargę na urzędnika kierujemy do jego przełożonego, jak będzie ogarnięty, to przyzna nam rację, a jak nie to niestety idziemy do sądu.

 6. Ciocia(siostra ojca mojej wnuczki) jest glupsza niz ustawa przewiduje,chciala nastraszyc moja corke bo sie upomniala o zalegle alimenty na wnuczke.Ale jak to mowia kij ma dwa konce.Wpuscilismy kobite,zeby nie robic jeszcze wiekszej afery niz zrobila ciocia,wiedzialam na ile znam prawo i dzieki tej stronie wiem wystarczajaco duzo o szczepieniach,kobieta sie poddala…..dostalam tylko ataku smiechu jak zaczela mowic o wiezieniu.Mnie zastanawia tylko jedno i nie wiem jak to wyglada prawnie,czy pracownik socjalny moze wymuszac poddanie sie czynnoscia medycznym?
  Mysle ze na razie mamy spokuj,az do nastepnego razu.
  Najsmieszniejsze jest to ze kobita z opieki spolecznej tak sie wkurzyla,ze napisala w raporcie zeby sprawdzic w jakich warunkach mieszka ciocia i tatus,a najbardziej sie wkurzyla ze nie placi alimentow na dziecko.

 7. Dzięki Lavo, zaraz dopiszę to do strony o szczepieniach.

  A co z pozywaniem ludzi do sądu przez różne urzędy z powodu nieszczepienia? Czy mamy iść potulnie jak barany i dać się osądzić, czy można podjąć jakąś kontr-akcję w stosunku do takiego nadgorliwca?

 8. @ Barbara: pracownik socjalny takiego prawa z całą pewnością nie posiada, nawet w postkomunistycznej Polsce, a co dopiero w Hiszpanii, gdzie komuny nie było.

 9. „..Najsmieszniejsze jest to ze kobita z opieki spolecznej tak sie wkurzyla,ze napisala w raporcie zeby sprawdzic w jakich warunkach mieszka ciocia i tatus,a najbardziej sie wkurzyla ze nie placi alimentow na dziecko.”
  ____
  I takim sposobem ciocia uruchomiła proces pt. ” kto pod kim dołki kopie – sam często w nie wpada”… ha, ha, ha… 😀

 10. Kobita byla wytresowana na zastraszanie typu, wiezienie,musi miec szczepienia bo jak nie to bedzie chora,dobra matka szczepi swoje dzieci….nie potrafila przeprowadzic z nami konkretnej rozmowy,dlatego sie poddala i napisala w raporcie ze matka dobrze poinformowana w temacie szczepien.To bylo naklanianie do poddania sie zabiegowi medycznemu.

  Corka nie chciala sie w to bawic ma zle doswiadczenia z ta rodzina….trzy lata temu musiala sie po sadach wloczyc,bo tatus poszedl na policje i zlozyl doniesienie ze matka jego corki odmawia mu widzen z dzieckiem,co bylo nie prawda i wygrala proces,a zrobili to tylko dla tego ze podala tatusia do sadu o alimenty,zeby sad ustalil wizyty i ze ona jako matka i opiekun dziecka ma wylaczne prawo do podejmowania decyzji.

 11. „Hahahaha, ciekawe co z tego wyniknie?”
  ___
  Pewnikiem zależy to od tego jak bardzo wkurzyła się pani z opieki społecznej… 😉
  Jeśli wkurzyła się tylko troszkę, to… może jedynie postraszyć pana tatusia i sprawa rozejdzie się po kościach.
  Ale… jeśli pani z opieki wkurzyła się naprawdę ! 😀 to… pan tatuś ma przechlapane a razem z nim i pani ciocia… 😀

 12. A ja nie pisałem przypadkiem kiedyś na ten temat? Generalnie jak już dostaniemy pozew z sądu, to nie mamy zbyt wielu opcji do wyboru – albo się zgadzamy z tym co jest w pozwie, albo się nie zgadzamy, odpowiadamy na pozew i walczymy w sądzie.

 13. Nie wiecie jak to jest z Opolem? Podobno Kayah sama zrezygnowała ze względów politycznych, wcale nie chodziło o to, że ją pierwszą wyrzucili.

 14. A o sssso chozzzzi? Wyłączyłam powiadomienia z mediów głównego ścieku bo mnie wkurzały i teraz zupełnie nie mam pojęcia co się (rzekomo) dzieje w świecie.

 15. Mnie zastanawia mechanizm powstawiania tego typu afer. Podobno Kayah pierwsza wycofała się z Opola, bo stwierdziła, że ona z takimi ludźmi współpracować nie będzie. Kasia Nosowska to podchwyciła i w geście solidarności powiedziała, że ona także rezygnuje. Dalej to już poszło lawinowo. Czy ten Kurski jest na tyle nierozsądny, żeby wprowadzać, podział na lepszych i gorszych artystów? Czy to jest starannie nakręcona akcja?

 16. Astromaria tak w Hiszpani nie bylo komuny,mamy takie dziwne podejscie do upraszczania,tam gdzie nie bylo komuny napewno bylo lepiej,otoz nie bylo.Franko zamykal do wiezien cale rodziny tylko za to ze bylo podejzenie bycia komunista,o donosach nie wspomne.Do dzis sa wiezienia opuszczone,straszne,w ktorych byli przetrzymywani.Jesli zona podejzanego byla w ciazy,on siedzial w wiezieniu,ona dolaczala po urodzeniu dziecka,ktore bylo im odbierane i oddawane do tak zwanych dobrych rodzin,katolickich,badz oboje rodziece w wiezieniu,dzieci zamkniete w klasztorach.Pamietacie co chcial zrobic Hitler z Polakami,jedna klasa nauki pisania i czytania,matematyka w zakresie 10,nie udalo mu sie…..ale Franko to zrobil Hiszpana,pokolenie mojej babci i mamy umie sie tylko podpisac,jedynym zrodlem informacji jest telewizja i radio bo nie potrafia czytac i pisac.Dostep do wiedzy mialy tylko dzieci prominentow,do dzis widac skutki.Byl straszny glod,ludzie w miastach jedli szczury,kto mial blisko do jakiej wsi to i krolika upolowal.Franko trzymal sztame z kosciolem katolickim,w centrum madrytu w mieszkaniach sa kaplice i przychodza ksieza i odprawiaja prywatne msze.Tutaj tez dzialy sie straszne rzeczy,ale ludzia ktorzy albo byli komunistami albo bylo takie podejzenie.Rodziny pomordowanych przez franko,do dzis szukaja swoich bliskich,co jakis czas sa odkrywane zbiorowe mogily pomordowanych,na cmentarzach,podobnie jak robili komunisci.Do dzis rodziny pomordowanych,chca ukarania winnych,tak jak w Polsce,winni nigdy nie beda ukarani,wszystko zamiata sie pod dywan,tak samo jak u nas.

 17. Astromaria, napisałaś:
  Wyłączyłam powiadomienia z mediów głównego ścieku bo mnie wkurzały i teraz zupełnie nie mam pojęcia co się (rzekomo) dzieje w świecie.

  Ja przez pewien czas wchodziłem codziennie (do tej pory nie wiem, dlaczego tak robiłem 😛 ) na pewien znany portal ogólnopolski, głównego nurtu/ścieku. Już od pewnego czasu tego w ogóle nie robię.

  Co chcę napisać? Na owym portalu, w sekcji wiadomości, codziennie wrzeszczały tytuły artykułów, jakby się właśnie Trzecia Wojna Światowa zaczęła. Po kliknięciu, a nawet jeszcze przed kliknięciem na taki artykuł, wiadomo było, że to jednak nie Trzecia Wojna Światowa się zaczęła, a jedynie jakiś „pies” naszczekał coś na innego „psa”. Tak więc były to nic nie znaczące informacje, które tylko człowiekowi niepotrzebnie mózg obciążały.

  Gdy postanowiłem przestać tam zaglądać, to po pewnym czasie zauważyłem u siebie brak pewnych, może subtelnych, aczkolwiek negatywnych sygnałów, płynących z psychiki. Myślę, że mój mózg (a więc i reszta ciała, zgodnie z zależnościami psychosomatycznymi) jest dzięki temu zdrowszy – poważnie!

  Każdemu polecam taki „detoks” od informacji zupełnie nieptrzebnych. No bo co mnie interesuje życie towarzyskie jakichś polityków i jakichś tam beneficjentów powiązanych z nimi. Mam swój świat, znacznie ważniejszy i ciekawszy (dla mnie) od takich smutnych bzdur.

 18. Kto zbudowal Valle de los Caídos,Franko dla kosciola katolickiego,tam sa kaplice,obrazy swietych,wybudowane rekami wiezniow politycznych,zginelo ich tysiace przy budowie,dla wielu Hiszpanow to relikwia,dla wielu to hanba.Cos jak u nas palac kultury w Warszawie,troche zle porownanie,na ten moment inne mi nie przyszlo do glowy

 19. W niemczech tez nie bylo komuny za Hitlera.Dawno,dawno temu pracowalam we Francfurcie nad menem dla jednego starszego pana,prasowanie,sprzatanie,takie ogolne ogarniecie domu.Pan mial okolo 68 lat,czasami siadalismy i rozmawialismy.Raz do mnie mowi tak,widzisz dziecko jak wybuchla wojna mialem tylko 5 lat,rodzice mnie zapisali do hitlerjunger,to bylo obowiazkowe,jak by tego nie zrobili,wyslali by nas do obozow,bo jestesmy komunistami,zrobili to zeby nas ochronic i siebie tez.Jak wojna sie skonczyla,musialem isc do pracy,od tego czasu musze placic specialny podatek dla rzydow na odszkodowanie,powiedz mi jaka byla moja wina,co mialem Hitlerowi powiedziec?Bylo mi go zal,ale tylko dla tego ze ktos go okradl z dziecinstwa i kazal mu pozniej za to placic.Nie wazne czy byl komunizm,czy faszyzm,wszyscy placimy tak samo.Fajnie to wymylisli panowie swiata,gdzie sie nie odwrocisz z tylu dupa i nie ma ze boli,trzeba placic

 20. Racja, Barbara, u nas nie uczy się na historii o Hiszpanii, pewnie dlatego, że tę masakrę urządziły te same siły, co u nas komunizm. Ale czytałam o tym i byłam przerażona. A wcześniej mieli wyczyny św. inkwizycji, też chyba najstraszniejsze w Europie. Na całym świecie dzieją się takie rzeczy. To co piszesz świadczy o tym, czym naprawdę jest KRK. W Irlandii też KRK dał popalić.

 21. @ tm, zgadzam się z tobą całkowicie. Mark Twain powiedział „kto nie czyta gazet jest niepoinformowany, a kto czyta gazety ten jest zdezinformowany”. Ja wolę być niepoinformowana niż zdezinformowana. Ale jeszcze gorsze jest to, że ten główny ściek toczy nieczystości i nic więcej. Próżno szukać tam dobrych wiadomości, a takie przecież też są i jest ich dużo. A tu ani jednej, jakby na świecie istniało tylko samo zło. Co nas obchodzi, że jeden polityk chce przegryźć gardło innemu politykowi? Albo że jakaś partia chce dorwać się do koryta i próbuje wyprowadzić całą Polskę na ulice? Jeśli nie będę o tym wiedziała to nic to nie zmieni, jedynie zyska na tym moje zdrowie. A o tym, że umarł Wodecki dowiedziałam się i bez mediów – poszłam na bazar po kartofelki i pani na straganie zakomunikowała mi tę wiadomość 🙂

 22. Nie wiem czy w Polsce sie mowi o Argentynie….mnie sie chce smiac,nie mamy papieru do dupy.nie mamy co jesc ale witamy w Argentynie….my to przerabialismy 30 lat temu i nikt nie mowil ze ktos lamie nasze prawa.Podobnie jak z kobietami z islamu,one mowia nam kobieta z europy,jaka by nie byla ale ciagle europa,ze my europejskie kobiety nie mamy zadnych praw……w sumie jak sie przyjzec to kurna nie mamy;po pierwsze
  -ona ma prawo dostac w ryj,on juz nie
  -ona ma prawo do ukamieniowania.on juz nie
  -ona ma prawo byc zabita.on juz nie
  ja mysle ze tam sa lamane prawa mezczyzn i powinni sie troche ogarnac i wyjsc na ulice i zaprotestowac.

 23. A propos praw kobiet… moja koleżanka mówi do mnie, że ogląda serial o detektywie Poirot, bo to ją relaksuje, bo w tamtych czasach kobiety traktowane były jak damy, mężczyźni wstawali, gdy do pokoju wchodziła kobieta, przy kobiecie nikt nie przeklinał ani nie palił i w ogóle było cudownie. No żesz kurde, a przecież feministki nas wyzwoliły!

 24. Oj, biedni ci oświeceni światłem ognia piekielnego! Po zamachu (a raczej inscenizacji) w Manchesterze internet został zalany analizami tej akcji pod fałszywą flagą, a Rosjanie nawet wypuścili „przeciek” z próby generalnej z udziałem kryzysowych aktorów. Chyba NWO definitywnie się wali i nic go już nie uratuje. Zapalmy świeczkę na pamiątkę załamania się tych dalekosiężnych planów.

W tym blogu komentarze są równie ważne jak teksty na stronie głównej, dlatego bardzo proszę o trzymanie się tematu! Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku. Jeśli Twój komentarz się nie ukazał przeczytaj zasady komentowania bloga (patrz strony na górze bloga). Komentarze nie na temat będę kasować, a awanturników banować!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s