HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

Stary Hyde Park został zamknięty.

Prawdopodobnie było w nim za dużo komentarzy i z tego powodu nastąpiła awaria.
Proszę się nie awanturować, jeśli czyjeś komentarze stale wpadają do moderacji!

Komentarze stałych bywalców bloga powinny być zatwierdzane automatycznie, ale nie są, a ja mam na to żadnego wpływu! Szczegółowe wyjaśnienia tutaj.

UWAGA: po wysłaniu komentarza prawdopodobnie go nie zobaczysz, ponieważ zostaniesz przeniesiony… na jakąś wcześniejszą stronę z komentarzami. Nie denerwuj się, tylko wróć na stronę główną Hyde Parku (odśwież stronę) i zjedź na sam dół – tam go znajdziesz. To kolejny chochlik WordPressa, na który  nie mam wpływu.

WPROWADZAM ZAKAZ WSTĘPU DLA WYZNAWCÓW PŁASKIEJ ZIEMI!

 Ta bzdura zaczyna zataczać coraz większe kręgi i coraz więcej naiwniaków daje się w to wciągać, a mój blog jest nieustannie nawiedzany przez kolejnych misjonarzy płaskiej ziemi.
Mam już tego dość i nie będę więcej tracić czasu na dyskusje na ten temat. Proszę nie okradać mnie z czasu i energii!

Wiara w płaską ziemię jest cechą wieków ciemnych, czyli XXI wieku, w którym nastąpił katastrofalny i nienotowany nigdy wcześniej upadek edukacji. Kolejne reformy szkolnictwa doprowadziły do tego, że ludzie nie potrafią myśleć logicznie (sprawdź hasło „trivium”) i nie posiadają ugruntowanej wiedzy na żaden temat. Szkoły (również uczelnie wyższe) wypuszczają analfabetów i ćwierćinteligentów, którym można wcisnąć każdy kit i ciemnotę, np. lekarzy pediatrów, którzy szczepią i nie widzą tragicznych skutków tego procederu. Jest to robione celowo, bo korporacyjne rządy nie potrzebują inteligentnych, niezależnych myślicieli, lecz wielorasowego, pozbawionego tożsamości stada baranów do wykonywania niewolniczej, prymitywnej pracy.

Już starożytni wiedzieli, że ziemia jest kulą i umieli obliczyć jej średnicę. Wiedzieli o tym również uczeni w średniowieczu. Towarzystwo Płaskiej Ziemi powstało w XIX wieku, a nie w średniowieczu. Prawdopodobnie założyli je Iluminaci celem ogłupiania i skłócania i tak już ogłupionej i skłóconej ludzkości i jak widać odnieśli wielki sukces, bo już niemal wszyscy uwierzyli, że żyjemy na naleśniku.

Ta teoria jest tak szeroko lansowana, ponieważ jest idealna do zdyskredytowania wszystkich, którzy negują korporacyjną, upolitycznioną pseudo-naukę (wiarę w ocieplenie klimatu, toksyczność CO2, biotechnologię i jej sztandarowy „wynalazek” jakim jest GMO, wakcynologię, medycynę rzekomo opartą na dowodach itp.), tropicieli spisków i chemtrails, negacjonistów 911 itp. Jeśli tropiciel spisków uwierzy w płaską ziemię i zacznie ją głosić skompromituje się totalnie i zrobi z siebie idiotę, któremu nikt nie będzie wierzył, bo będzie miał opinię nie/szkodliwego wariata i użytecznego idioty.

Jeśli chcesz udowodnić, że ziemia jest płaska, to wyjaśnij mi zjawisko ruchu wstecznego (retrogradacji) planet! Żadne bzdury z orbitami w kształcie pętelek mnie nie przekonają, więc musisz się bardziej postarać!

869 myśli nt. „HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

 1. Według mnie kasa w banku wcale nie jest bezpieczniejsza niż ta trzymana w skarpecie. Banki to tak średnio ( delikatnie mówiąc ) są wiarygodne jak dla mnie. Z nimi wszystko zdarzyć się może. Na chwilę obecną chyba skarpetka pewniejsza.

 2. A krzywik tam był? Miałam kiedyś taki. Czy to znaczy, że należę do masonerii? No to jestem pewno masonką dość wysokiego stopnia, bo oprócz akcesoriów podstawowych jak ekierka i kątomierz miałam też i rzadziej spotykany elitarny krzywik koloru pomarańczowego😀 I dopiero teraz mi o tym mówią, że do loży należę? Naprawdę nie miałam zielonego pojęcia, mogliby człowieka informować wcześniej😉

 3. No, ja też miałam. Ale najbardziej trefny jest cyrkiel. Miałam taki ładny, firmy Skala, w metalowym pudełku. Lubiłam go. To jest dopiero podejrzana sprawa.

 4. Cześć @astromario🙂 Przyglądałem sie tej dyskusji o PZ i powiem szczerze, że jest pewna prawidłowość, która cechuje wyznawców ciemnogródkowej teorii. Na co dzień zajmuję się zarabianiem przez internet. Staram się zachęcić wiecznie marudzących, nie mających pieniędzy, że kazdy może to robić. I cóż sie okazuje. Wg takich światowych liderów jak Robert Kiosaki (pierwszy internetowy milioner) i całej wspaniałej kreatywnej reszty, tylko 5% ludzi osiąga sukces. Czy to finansowy, czy samorozwojowy itp. Ma to bezpośrednie pokrycie w ilorazie inteligncji całej populacji ludzkosci. Wg statystyki 95% ma IQ poniżej 100. Co ciekawe, ci, którzy mają IQ w rozmiarze własnego buta, wiedzą wszystko najlepiej. Nie przekonasz ich, bo sąsiad tak powiedział i koniec. Sasiad zawsze ma rację🙂 A w drugą stronę, wszystkie najtęższe umysły, zawsze mają wątpliowści czy aby ich wiedza jest wystarczajaca. Szukając z ciekawości jakimi „dowodami” posługują sie wyznawcy PZ, trafiłem na taki Brednio-blog http://forum.waisznawa.pl/viewtopic.php?f=49&t=2725 Oczywiście mogę zrozumiec teorie PZ pierwszych odkrywców, którzy pod presją lęków, starali się nazwać nieznane korzystając ze współczesnej im dość prymitywnej wiedzy.
  Czasy sie jednak zmieniły i mozliwosci techniczne równiez. Wystarczy poszukać i mamy dowód, że Ziemia jest KULĄ: https://youtu.be/o1WUJKTQ21M?t=11m35s Oczywiście oponenci stwierdzą, że to obraz komputerowy, ale w ten sposób możemy zaprzeczać wszystkiemu. To miłego ogladania🙂
  A przy okazji, jak ktoś ma ochote dorobić do pensji, to mam dwa topowe pomysły. Nic nie sprzedajemy, nic nie klikamy, a kaska leci🙂 Pozdrawiam.

  P.S.

  Dalej moje dzieciątko jest nie szczepione, I jak na razie nic sie nie dzieje. Co prawda, kiedy bylismy z pierwszą wizytą w naszej przychodni na bilansie, wiejski dr Mengele kazał nam zmienic przychodnię, skoro nie zgadzamy się na szczepienia.

 5. Ha, co tam jakiś cyrkiel! Sam cyrkiel to jeszcze ciut za mało żeby uznać za dowód na przynależność do loży😛 Nie wiem czy powinnam o tym tu pisać, ale ja oprócz krzywika miałam też i elitarne ołowki HH, BB, a nie tylko te najpopularniejsze plebejskie HB. Wiem – teraz się zdradziłam, z tyloma rodzajami ołówków, a do tego ekierką, cyrklem itd. – wyszło szydło z worka. Jam jest masonka pełną gębą, ale cciiiii, najlepiej niech ci od PZ i NC nic o tym nie wiedzą😀

 6. @Astromaria

  Powiem odwrotnie niż Kennedy: nie pytaj co możesz zrobić dla kraju, spytaj, jak ratować własną dupę!

  Bomba nadaje się na cytat dnia. Ale prawdziwy cytat Kennediego dużo mówił o odwracania kota ogonem przez władzę. Najpierw sami narobią bałaganu, a później mówią hasła: nie pytaj co kraj może zrobić dla ciebie…
  Zawsze nieszczęśliwi bo obywatel nie działa jak trzeba.

  Akcja się udała! Środowisko tropicieli spisków totalnie się skompromitowało!

  Wszyscy, czy tylko ci podstawieni?

 7. @ bartekpawel: ci najwięksi nie dali się nabrać i na swoich stronach / blogach piszą dlaczego, ale cała reszta tak.

 8. Czyli chodzi o podsunięty przez kogoś temat blogerom. Chociaż kto wie ilu z nich jest fałszywych i od samego początku byli przygotowywani do takiej akcji. A możesz podać linki do tych blogów, które nie dały się nabrać na PZ?

 9. @ Jerzy Suchaniak:
  Co to za dwa super pomysły? Jak znajdziesz czas, napisz może coś więcej z czym to się je.

 10. Cześć @Marcelina Pomysłów jest wiele, natomiast ludzie generalnie boją sie pieniedzy i zarabiania, które wykracza poza ich zrozumienie. Nie bierz tego do siebie, bo Ciebie nie znam, to jednak dotyczy większości ludzi, którzy dali się wbić w system. Jak jesteś inna i masz odwagę do wyzwań, to super. Pomogę.
  Od znajomego z fb dostałem propozycje zarobienia 700 zł. Praca trwała w sumie jeden dzień. Dostałem od niego linki do firm pożyczkowych na pożyczki za 0 zł. Wziąłem po 300-500 od firmy na miesiąc. Oczywiście tych pieniedzy nie wydajesz, tylko po 3 tygodniach zwracasz. Mój zarobek to były prowizje jakie dostawał ten znajomy za pozyskanie adresu @. Po prostu podzielił sie ze mną. Prowizję płacą za uzyskaną pozyczkę, a nie złozenie samego wniosku. Ja nie dostałem we wszystkich firmach więc wyszło mi 500 z groszami. Pozyczki brałem w listopadzie i teraz w poniedziałek dostalem kaske na konto. Na świeta jak znalazł. Biznes legalny, ryzyko żadne.
  Druga sprawa, to śmiecie. Jest w Polsce firma, która przetwarza odpady z tworzyw sztucznych i uruchomiła program inwestycyjny, który daje zarobić 14% przez 5 tygodni. Jeśli włozysz 500EUR, to co 5 tygodni masz do wypłaty lub reinwestycji 70 EUR czyli prawie 300 zł za nic nie robienie. Oczywiście warto na poczatek te pieniadze przeznaczyc na kupno dodatkowych odpadów, wtedy po nastepnym cyklu 5 tygodni, zarobek jest wiekszy. Ponad rok temu zaczynałem z wkładem 50EUR i teraz mam juz prawie 1 tone smieci, które daja mi kilkaset zł miesiecznie.

  Trzecia sprawa (prowizje od pozyczek to był bonus🙂 ) to zarobek za czystośc, higienę i ładny wygląd.🙂 Jest polska firma, która od 20 lat produkuje kosmetyki tylko na naturalnych składnikach, Żadnej chemii syntetycznej, żadnych alergenów itp. Twoim zadaniem jest ich uzywać. Jak bedziesz zadowolona, a powiem, ze będziesz, to poleć je koleżankom, rodzinie. Kazdy, kto zacznie korzystać z tych kosmetyków z Twojego polecenia, sprawi, ze firma bedzie Cie wynagradzać. I tyle. Zarobki zależą od Twojej kreatywności i zaangazowania. Jesli sie przyłozysz, to w tym systemie mozesz sobie wypracowac takie dochody pasywne, które uwolnia Cie od pracy na etacie. Podziekujesz wtedy szefostwu za współpracę i zrobisz pa, pa. A wtedy mozesz pracowac z laptopem na kolanach np na Dominikanie, albo w innym cudownym miejscu, nie martwiąc sie o emeryturę z ZUSu, bo bedziesz to miała daleko za lasem…

 11. Zapomniałam, że na PZ nie dał się też nabrać Marek Podlecki. Na swoim blogu napisał wielkimi wołami, że zbanuje każdego, kto będzie wchodził w dyskusje o PZ. Widocznie i on ma już dość tej inwazji płaszczaków.

 12. @Jerzy Suchaniak
  Do tych pożyczek na 0% to muszę się doczepić. One nigdy nie są na 0%, bo przy tego rodzaju pożyczkach nawet jak nie ma odsetek, to jest tzw. magiczne „ubezpieczenie” – w praktyce to nic innego jak odsetki, choć w teorii odsetek przecież nie mamy. Nawet jak pożyczymy 500 zł, to przy 0% odsetek, mamy obowiązkowe ubezpieczenie i nie oddajemy 500, lecz np. 550 zł – więc ja tu zarobku w ogóle nie widzę. Póki co nigdzie nie znalazłem firmy, która oferując pożyczkę za 0% odsetek nie skorzystałaby jednocześnie z owego ubezpieczenia (pisanego w umowie naprawdę drobnym maczkiem i takim tekstem, że zwykły człowiek tego nie ogarnie i zgodzi się, bo nie zobaczy w tym nic złego). Jeśli komuś odpowiada taki sposób zarobkowania, jego sprawa – ja chciałem tylko uczulić, jak to wygląda od strony prawnej i żeby się nie władować w jakieś długi czy coś podobnego.

  Co do pozostałych kwestii się nie odniosę, bo nie znam szczegółów. Chciałem jednak nadmienić, że kiedyś chyba polecałeś klikanie na jakiejś stronce z reklamami czy czymś takim – zapisałem się do tego, klikałem ile wlezie, ale ani centa z tego niestety nie zobaczyłem. Poza tym niedawno gdzieś czytałem, że ta firma została zamknięta, więc nie wypłaca żadnej kasy. W sumie szczęście, że długo w to nie klikałem i posłuchałem intuicji, żeby się w to nie bawić.

 13. 🙂 @Lavo. Pozyczka za 0% jest za 0%. Brałem, to wiem co piszę. Bierzesz 500 oddajesz 500. Chcesz zarobic, czy szukasz argumentów, zeby nie zarobić?🙂 Poza tym nie mam zwyczaju sadzania ludzi na minę.
  Co do tamtej strony, to na dzień dzisiejszy sytuacja ma sie nastepująco. Amerykański SEC czyli odpowiednik polskiego nadzoru finansowego poczuł darmową kasę (ponad 200 mln USD kapitału firmy) i oskarzył własciciela programu, ze to piramida. Problem w tym, ze SEC za odpowiednia opłatą z tych pieniedzy cofnął by zarzuty, ale to nasze pieniadze i niby dlaczego mielibysmy karmic darmozjadów?. Ponieważ wszyscy uzytkownicy (3,5 mln na całym swiecie) wiedzą, że to nie piramida, tylko zarobek z reklam, czekalismy na rozprawę w sądzie. Ostatnie przesłuchanie było 30 listopada. Czekamy na wyrok.

  No dobra. Chcesz po nowym roku mały zastrzyk pieniedzy czy Twoja strefa komfortu nie pozwoli Ci siegnąć po te parę stówek?🙂 A swoją drogą to własnie strefa komfortu powoduje, ze ludzie sie boją nowego i nie siegaja po to co mogliby zdobyć. Jak chcesz cos zmienić w zyciu, to obejrzyj ten materiał. https://youtu.be/dp89suL_KUQ i jak usuniesz wymówki, to daj znać, kiedy wysłac Ci linki do tych pozyczek 🙂 Zdrówka🙂

 14. @ Lavo:
  Jerzy Suchaniak pisze tak jak jest w rzeczywistości. Wiem, bo w zeszłym roku brałam już te pożyczki, pierwsza za 0 zł. Te pożyczki bierze się przez internetowe programy partnerskie, które za wzięcie ich wypłacają prowizję.

 15. Nie wiem,nie znam(jesli do mnie było pytanie).Po reakcji zgaduję, ze ogiem z wodą spróbował sie połaczyc.Moze nie wybuchnie…a jedynie pobulgocze i posyczy.😉

  Nie wiem,czy jeszcze ktos słyszał,ale Jaga uciekła i Perun sie przebudził…(inne odcinki tez fajne) legendy Polskie-„Jaga”
  .https://www.youtube.com/watch?v=uKbuFYd468w

 16. @ Jerzy Suchaniak:
  Dzięki, ale pożyczki odpadają, jestem już w M2M ( domyślam się, że pewnie o ten pp chodzi ), już się chyba nie kwalifikuję. Pierwsza pożyczka za 0 zł jest tam tylko dla nowego klienta, ja trochę ich już nabrałam i jako klient powracający za wiele nie zarobię.
  Czy te pożyczki brałeś przez M2M?

  Ale możesz mi wysłać Twojego refa do drugiego programu, tego związanego z recyklingiem. Chodzi tu o Recyclix? Tak jakoś się ten program nazywa i jest związany ze śmieciami z tego co pamiętam. Najlepiej podaj jakiś kontakt do Ciebie.

W tym blogu komentarze są równie ważne jak teksty na stronie głównej, dlatego bardzo proszę o trzymanie się tematu! Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku. Jeśli Twój komentarz się nie ukazał przeczytaj zasady komentowania bloga (patrz strony na górze bloga). Komentarze nie na temat będę kasować, a awanturników banować!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s