Oglądajcie szybko, bo może zaraz zniknąć z YouTube!

Cała prawda o obecnej plandemii

21 komentarzy do “Oglądajcie szybko, bo może zaraz zniknąć z YouTube!

 1. Bezobjawowa ballada
  7 lipca 2020

  Zrób małą cieplarnię pod szmatą na twarzy,
  Hoduj w niej wirusy, bakterie i grzyby,
  A gdy świeże powietrze Ci się zamarzy,
  Wspomnij na karzące ciężko państwa tryby.

  Wiesz, że niewidzialne wszystkie są mikroby,
  Więc nie dziw się, jeśli nie widzisz pandemii,
  Lecz bój się bezobjawów nowej choroby
  Tak groźnych, jak bezobjawy schizofrenii.

  A nie myśl, dlaczego umiera mniej ludzi
  W czasie pandemii niż przed tym czasem dziwnym.
  Niech wątpliwości Twoich to nie budzi,
  By za wątpliwości nie otrzymać grzywny.

  Gdy tak rozkażą na ekranach urządzeń,
  Starą porzuć, ucz się nowej normalności
  I nie podważając treści rozporządzeń,
  Przestrzegaj ich bezobjawowych mądrości.

  Wytłumaczy nam to bardzo wiarygodnie
  Minister z szerokim uśmiechem szyderczym,
  Oddychając przy tym głęboko, swobodnie,
  Jakby kabareciarz z humorem wisielczym.

  Zawtórują mu autorytetów chóry
  Syto karmione na kastowych garnuszkach,
  Zawtórują im echa demonkratury
  W tysiąckrotnych pandemonicznych pogróżkach.

  Jeśli nie zawierzysz majakom tej bandy,
  Jeśli Ci myślenia nie strują ich jady,
  Może rozerwą zasłonę propagandy
  Twym piórem napisane nowe ballady.

  __________

  LICENCJA: Balladę zezwala się bezpłatnie rozpowszechniać w internecie, druku, recytacji i śpiewie w roku 2020 z podaniem niniejszej czasowej licencji i zaznaczeniem, że pierwotnie została opublikowana na blogu silnapolska.wordpress.com oraz z podaniem daty rozpowszechnienia licencyjnego.

 2. Obawiam się, że Polska nie będzie ani silna, ani tym bardziej wolna. Kiedy patrzę na ulicę i widzę, ile owieczek dobrowolnie założyło sobie kagańce to ogarnia mnie zwątpienie. Ludzie niczego nie kwestionują, niczemu się nie sprzeciwiają i zachowują się jak bezmyślne barany przeganiane z pastwiska na pastwisko. Robią wszystko, co władza każe. Obawiam się, że niedługo pojawi się jakiś Hitler i wszyscy powitają go z radością, bo nareszcie będą mieli wodza.

 3. „Obawiam się, że niedługo pojawi się jakiś Hitler i wszyscy powitają go z radością, bo nareszcie będą mieli wodza”.

  Ano co? Jak jest wśród baranów popyt, to i towar w postaci nowego fuhrera się znajdzie. Niedługo kolejny Mussolini się objawi i będzie krzyczał z ambony: ‚ Raz, dwa, na trzy w dwuszeregu zbiórka i marsz na prawo wprost do punktu zbawiennych szczepień!! Jestem waszym wielkim wodzem wy tępe barany! To dla waszego dobra jełopy jedne, doceńcie me starania!! Potrzeba wam rządów silnej ręki, najlepiej takiej jak moja ma się rozumieć!!’
  Ale może nie będzie tak źle. Nic jeszcze nie jest przesądzone. A gdyby nawet, to to nie będzie wszystkich bez wyjątku fuhrer, a tylko tych co dali się zakagańcować. Jak tak lubią niech biegają w pieluchach na nosie, niech się szczepią trutką i co im tam przyszły Mussolini będzie dyktował :-/ W zasadzie ich zmartwienie jak po złotym strzale od de Billa te baranki zaczną padać jak muchy. Ci co do teraz dali radę bez kagańców ( i co nie da się? Da jak widać na załączonym obrazku 😛 ) pójdą sobie w inną, swoją własną odwrotną stronę. Fuhrer będzie zmuszony przymknąć oko i odpuścić.

 4. Selekcja (nie)naturalna. Wiele razy pisałam, że głupi wymrą (sami pójdą na rzeź), mądrzy przeżyją i będzie pięknie.

 5. Czekanie na przebudzenie większości przypomina oczekiwanie na śpiących rycerzy. W sprawie wielkiego zniewolena 2020 roku są na świecie tylko dwie siły czynne – najwyższa światowa kasta władców pieniądza ze służącymi jej kastami nadzoru, a po drugiej stronie rozproszone środowiska obrony swobód osobistych. Siły zniewolenia są w natarciu, od dawna zaplanowanym. Siły swobody bronią ostatnich bastionów. Ale jeszcze nie przegrały, być może mają większą wolę walki niż napastnicy. Może dość nieugiętą, by zwyciężyć nawet przy bierności zowczałej większości. Z kolei siły zniewolenia muszą uważać, żeby zbyt zdecydowanymi działaniami nie obudzić śpiącego olbrzyma.

 6. Ja widzę to tak, że nie ma sensu oglądać się na śpiących ani na żadne siły walczące po jasnej stronie. Walka powoduje straty i trupy. Jedyną rzeczą jaką możemy zrobić jest zabezpieczenie siebie i rodziny, żeby walczące giganty nie zrobiły nam krzywdy. Niech walczą daleko od naszej siedziby. My musimy mieć silną duchowość i moralność oraz wiedzę jak się obronić przed przymusem czegokolwiek, np. szczepień czy podobnych nakazów i zakazów i jak przetrwać w walącej się cywilizacji, która w takim momencie staje się antycywilizacją, w której szaleją różne typy spod najciemniejszej gwiazdy. Nie wolno brać udziału w tej walce w żadnej formie. Trzeba stać się niewidzialnym. Ruskie przysłowie mówi: „im ciszej jedziesz tym dalej zajedziesz”. Zawsze w takiej sytuacji zadaję sobie pytanie: czy warto było stracić życie w obronie upadającego Starożytnego Rzymu i jego olimpijskich bogów? Zawsze co 2 tysiące lat cywilizacja jest powalana i na jej gruzach tworzona nowa, od zera. Świadczą o tym ruiny na całym świecie. Następuje wielki rozkwit, wielkie imperium, a po 2000 lat wszystko zamienia się w malownicze i tajemnicze ruiny, o których pochodzeniu naukowcy nie chcą mówić.

 7. Czekanie na jakieś masowe przebudzenia idiotów to szczyt głupoty. Kto na takie coś czeka, ten nigdy się nie doczeka, czeka go tylko rozczarowanie i tyle :-/ Przykro mi jak teraz kogoś uraziłam, ale na żadne masowe przebudzenie się nie zanosi. Wręcz odwrotnie, bardziej widać masowe zdebilnienie coraz większe :-/ Wystarczy popatrzeć na te barany covidowe grzecznie biegające w kneblach, bo im premier w tv kazał i za nieposłuszeństwo grozi mandat…….:-/ Co za żal 😛 Czemu te lemingi są aż tak tępe? Nie wiem czy od nich czasem nie trzeba by się powoli zacząć odseparowywać, tak na wszelki wypadek. Ja już tak powoli robię, pomimo, że jakoś nie mam z tymi covidianami żadnych scysji. Nie krzyczą ani mnie nie biją za brak kagańca – dużo zależy wydaje mi się od mojego własnego podejścia do tego absurdu. Dla mnie te pieluchy na nos i reszta, to jest taki szczyt niepotrzebnego bezsensu, aż z góry wychodzę z założenia, że nikt przestrzegania tych bzdur wymagać ode mnie nawet nie ma prawa. I inni chyba chcąc nie chcąc to wyłapują i się stosują, a to, że jestem zawsze bez kagańca traktują jako coś normalnego. Nikt np. w sklepach itd., itp. nawet nie próbuje wciskać mnie w ten kaganiec, a podobnież to homonto nadal tam obowiązujące he, he 😀

 8. Ludzie się boją i właściwie nie można ich za to potępiać, jako że Ziemia jest planetą lęku. Popatrz na historię: stosy, tortury, tyrani pokroju Kaliguli czy Stalina, krwawe wojny, czystki etniczne i lata komunizmu (długo by wymieniać), a zwłaszcza II wojna światowa i okupacja niemiecka odcisnęły się na ludzkiej psychice. To już jest w naszych genach. Ja też się bałam. Jeszcze niedawno na samą myśl, że mogłabym się spierać z policjantem czułam mrówki chodzące po plecach. Nie każdy ma czas, żeby zanurkować w odmęty netu i mozolnie odcedzać prawdę od kłamstw i szukać paragrafów. Po ogłupiającej robocie i męczącej drodze powrotnej do domu przeciętny ludź pada na kanapę i włącza telepudło, a stamtąd sączy się wielkie pranie mózgu, przy którym niektórzy zasypiają (otwierając na to wrota podświadomości). Widzę po moich dzieciach, jak trudno jest ich wyrwać ze szponów lęku. Jak im pokazuję przepisy prawa to szeroko ziewają, bo to jest nudne. I obawiam się, że nie odważyliby się wykłócać w sklepie czy autobusie o swoje prawo do świeżego powietrza. Dobrze, że udało mi się uchronić wnuczkę przed szczepieniami, ale nie było łatwo. Synowa bardziej bała się sanepidu i sądu niż autyzmu!!! Na szczęście wpadła na pomysł zabrania karty zdrowia z przychodni i zrobiła to w ostatniej chwili, bo zaraz potem władza zorientowała się, że ludzie tak robią i zakazano przychodniom wydawania ludziom kart zdrowia. Gdyby nie to, to obawiam się, że synowa zeszłaby na zawał ze stresu.

  Ludzie noszą namordniki bo się boją mandatu. Ludzie nie znają prawa i myślą, że muszą. Ale jakby z nimi pogadać, to mogłoby się okazać, że wcale w pandemię nie wierzą.

 9. „Ludzie się boją i właściwie nie można ich za to potępiać, jako że Ziemia jest planetą lęku”.

  Covidianie się boją, szkoda tylko, że nie tego co trzeba. Za to tego czego może rzeczywiście przydałoby się ‚bać’ ( w sensie unikać, a nie naprawdę się bać ) jakoś nie bardzo się boją.

  „Jak im pokazuję przepisy prawa to szeroko ziewają, bo to jest nudne”.
  Bo to jest nudne jak flaki z olejem. A do tego te przepisy dotyczą epidemii urojonej więc jakby nie patrzeć jest to typowe trucie dupy :-/ Bo dotyczy czegoś czego tak naprawdę nie ma, czyli nikomu na nic nie jest potrzebne w sensie realnym. A fikcyjna epidemia jest raczej nierealna i te chore rozporządzenia i przepisy, to czysty nonsens 1-wszej kategorii. Ale, że zostało siłą wprowadzone przydałoby się z grubsza chociaż w tym orientować. Nawet jak ktoś się nie boi, to i tak te podstawowe rozporządzenia przydałoby się znać żeby od razu spławiać ewentualnych czepialskich. A ci bardziej strachliwi tym bardziej powinni to wykuć na blachę i jeszcze wydrukować i nosić przy sobie. Tylko covidianie nic, wolą się dusić po sklepach w tych szmatach. Ale co kto lubi, w zasadzie nic mi do tego 😉
  Mnie też wkurzają te durnowate ustawy i rozporządzenia. Ale nie tylko dlatego, że dotyczą pseudo problemu urojonej plandemi, która jest fikcją. I na dobrą sprawę nie wiadomo po co są w ogóle drukowane. Główny cel tego. to chyba traumatyzowanie lemingów. Bardziej działa mi na nerwy, że co chwilę na nowo drukują dzienniki ustaw z tymi głupotami i zmieniają numery paragrafów, punktów i podpunktów z tą wzmianką o zwolnieniu z namordników. Przez to co jakiś czas trzeba sprawdzać czy nie wyszedł nowy Dz. U. i znów nie pozmieniały się numery. Bo treść rozporządzenia niby ta sama, ale jeszcze powiedzą ci, że powołujesz się na już nieaktualny Dz. U.. Jak tak dalej pójdzie to wszyscy chcąc nie chcąc zostaniemy prawnikami :-/ A ja mam ciekawsze rzeczy do roboty od spamiętywania ciągle na nowo jaki to jest teraz numer paragrafu.

  „I obawiam się, że nie odważyliby się wykłócać w sklepie czy autobusie o swoje prawo do świeżego powietrza”.

  Strasznie strachliwi jacyś :-/ To akurat nie wymaga jakiejś wielkiej odwagi. Jak dla mnie normalka, a nie czyn heroiczny. I wcale nie chodzi o wykłócanie się z kimś. Wystarczy na spokojnie powiedzieć o zwolnieniu z kagańca. Większość nawiedzonych, tępych covidian albo sługusów mafii szczepionkowej wtedy odpuszcza.

 10. Prezydent Ghany poinformował swoich rodaków nt. planu depopulacyjnego jaki został ustalony już 10 lat temu !!, czyli w 2010roku podczas spotkania członków ‚fundacji rockefellera’, a który obecnie jest realizowany przez wszelkiej maści deBilli idiokratycznych !

 11. Prezydent Gany wygląda jak Morfeusz! I działa jak Morfeusz, budząc pogrążonych w Matrixie 🙂

  Afryka nas poprowadzi do wolności? Ciekawe, czy kolejny czarny prezydent zrobi wyłom w tym murze kłamstw?

 12. Nie pamiętam już który, ale niedawno gdzieś wyczytałam, że któryś z prezydentów państwa w Afryce na coś tam się nie zgodził w kwestii szczepień i po dwóch dniach dostał… zawału serca i zmarł !! Może to „przypadek” ?!

  A u nas… jakoś krótko przed… i w trakcie wyborów, świrus stanął sobie spokojnie z boku i przyglądał się jak owce idą do „urn”, ale… „zaraz po wyborach znowu zaatakował ze zdwojoną siłą”… donoszą q*****e mendia…

  Na szczęście… jest wielu ludzi, którzy wyłapują tego rodzaju „niuanse” i przekazują je innym, by mogli się przygotować na 2-gą – zainscenizowaną przed 10-ciu laty – fazę plandemii…

 13. A u nas Jehowi obwieszają płoty cytatami z Biblii. Dziś widziałam taki: „Choć tysiąc padnie u twego boku, a dziesięć tysięcy po twojej prawicy: ciebie to nie spotka”. PSALM 91(90)

  Pomyślałam sobie, że to dobra „wróżba” na ten czas. Kto się boi ten się zaszczepi i padną dziesiątki tysięcy. A kto się nie boi tego to nie spotka. Bo prawo jest jak płot…

 14. „…Pomyślałam sobie, że to dobra „wróżba” na ten czas…”
  ___
  Ja też myślę, że to dobra wróżba, tym bardziej po przeczytaniu info, że już trzy odważne osoby zgłosiły do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez szumowinę.
  Pierwszą z tych osób jest pani Diana Wojtkowiak, dr Nauk Biologicznych z Wydziału Biologii, Geografii i Oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego, która w dniu 11.05.2020 złożyła do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa noszącego znamiona zbrodni ludobójstwa przez Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego informując jednocześnie o tym fakcie Prezydenta RP Andrzeja Dudę, Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego o raz Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

  – Co zrobi w tej sprawie partyjny kolega Szumowskiego?
  Kto weźmie krew możliwych milionów Polaków na swoje ręce?

  dr Diana Wojtkowiak Gdańsk 11.05.2020
  Ul. Diamentowa 3/30
  80-028 Gdańsk

  W.P.
  Prokurator Generalny
  Zbigniew Ziobro
  Prokuratura Krajowa
  ul. Postępu 3, 02-676 Warszawa

  Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

  Niniejszym zawiadamiam o popełnieniu przestępstwa noszącego znamiona zbrodni ludobójstwa przez Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego.
  Przestępstwo to polega na wydaniu rozporządzenia podwyższającego stukrotnie normy promieniowania elektromagnetycznego, co poskutkowało ekspresowym zwiększeniem mocy nadajników przez operatorów.
  Ustalono już przyczynowy wpływ promieniowania mikrofalowego na zwiększenie infekcyjności i agresywności wirusów z grupy SARS CoV do której to grupy należy będący przyczyną obecnej pandemii wirus SARS CoV- 2, który spowodował już w Polsce według oficjalnych danych 800 ofiar śmiertelnych.

  Istnieje wiele doniesień o zbieżności miejsca nowo wprowadzonej sieci 5G, w tym szpitali lub bardzo dużego zagęszczenia stacji bazowych poprzednich generacji z obszarami, gdzie wystąpiła największa ekspansja zachorowań na COVID-19 i wysoka śmiertelność zarażonych.
  Doniesienia te są wyciszane, a mówienie lub pisanie o takiej zbieżności w środkach masowego przekazu, na You-Tube, Facebooku i innych platformach informacyjnych jest oficjalnie zabronione, przy czym informacje są szybko usuwane.

  Możemy się więc spodziewać, że solidne opracowania na ten temat będą potrzebowały wielu lat na dopuszczenie do opublikowania.
  Obecny stan wiedzy jest jednak wystarczający, aby prześledzić mechanizm oddziaływania promieniowania mikrofalowego na zjadliwość wirusa.
  Informacje te znajdziemy w każdej bibliotece akademickiej. Biegli w sztuce naukowcy, ogarniający całość procesów odbywających się w komórce, a nie wyspecjalizowani w badaniu przez całe życie jednego elementu, muszą już od dawna wiedzieć o tym.
  Nie jest więc niespodziewane, że to właśnie ta grupa wirusów jest tak intensywnie badana w badawczych ośrodkach wojskowych od wielu lat.
  Wirus który możemy, przynajmniej w jakimś stopniu, zdalnie włączyć i wyłączyć to ideał broni biologicznej.
  Jak przedstawiam to w szerzej rozpatrującej zagadnienie załączonej pracy, prawie identyczny wirus SARS CoV, różniący się tylko fragmentami sekwencji białek odpowiedzialnymi za przyleganie wirusa do komórek ludzkich, wykorzystuje do infekcji i zmasowanego rozprzestrzeniania się po organizmie te same dwa szlaki sygnalizacji komórkowej, które są niezależnie uruchamiane przez mikrofale.
  Wyższy poziom natężenia mikrofal oznacza większą zjadliwość wirusa i większą śmiertelność pacjentów, a być może śmiertelność ta jest całkowicie zależna od obecności mikrofal.

  Biorąc pod uwagę, że pandemie grypy okresowej, a więc również koronawirusa, występują cyklicznie razem z wysoką aktywnością słoneczną, a ta jest obecnie w swoim minimum, wirusy te mają w sposób naturalny niewielką możliwość wytworzenia poważnych konsekwencji epidemiologicznych w tym i w następnym sezonie grypowym (listopad-kwiecień). Potrzebują stymulacji.

  Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podwyższył rozporządzeniem z grudnia 2019 roku normy pola elektromagnetycznego wysokich częstotliwości nie dwu lub pięciokrotnie, czy w zależności od zgłaszanych przez operatorów komórkowych potrzeb, ale stukrotnie do najwyższej wartości akceptowanej na forum międzynarodowym.
  Do wartości funkcjonującej w niektórych państwach nie ze względu na kompromis zysków ekonomicznych i szkód zdrowotnych, ale ze względu na zaszłości historyczne kiedy wprowadzając nadajniki radiowe i radary nie prowadzono jeszcze badań molekularnych, a rozpatrywano jedynie ostre zaburzenia funkcjonowania organizmów.
  Teraz państwa, które mają te normy nie chcą się z nich wycofać w obawie przed ogromnymi odszkodowaniami jakie należałyby się osobom poszkodowanym, gdyby wina szkód została uznana po stronie operatorów telekomunikacyjnych i państwa, które przyjęło błędne normy.
  Minister Szumowski podwyższył tak bardzo normy natężenia pola elektromagnetycznego ignorując zgłaszane uwagi w ekspresowych konsultacjach społecznych i wbrew zaleceniom polskich organizacji państwowych ustanowionych w celu dbania o zdrowie obywateli i środowisko.

  O długotrwałych następstwach podwyższenia norm pól elektromagnetycznych w postaci skoku umieralności na nowotwory i inne choroby cywilizacyjne informowałam ministra Szumowskiego i inne decyzyjne osoby w Ministerstwie Zdrowia w mojej petycji w sprawie procedowania rozporządzenia podwyższającego normy promieniowania elektromagnetycznego z dnia 25.11.2019, wyposażonej w załączniki dostarczające konkretnej wiedzy.

  Operatorzy telefonii komórkowej wiedząc o planowanym podwyższeniu normy już na kilka miesięcy wcześniej zwiększali moc nadajników, przykładowo będąca w sąsiedztwie laboratorium z którego korzystałam stacja bazowa zaczęła sukcesywnie zwiększać moc od pierwszego października 2019r.
  Jeszcze przed ogłoszeniem pandemii pole elektromagnetyczne od stacji bazowej było wielokrotnie większe od poprzednio wykorzystywanego.
  Możemy się spodziewać, że duża cześć operatorów postąpiła podobnie, podbijając moce nadajników jeszcze przed ogłoszeniem pandemii.

  Liczba osób, które umarły z powodu pandemii COVID-19 może być realnie kilkukrotnie mniejsza niż podawana oficjalnie wartość, ze względu na naciski na polskich lekarzy, z groźbą pozbawienia ich prawa wykonywania zawodu, przez globalistyczne organizacje międzynarodowe starające się dokonać w poszczególnych państwach reorganizacji struktury własności kapitału produkcyjnego na rzecz karteli międzynarodowych.
  Jednak i tak ilość ta kwalifikuje niniejsze przestępstwo jako zbrodnię ludobójstwa, a efekty wprowadzenia 100-krotnego podwyższenia normy trwają nadal i będą siać śmierć w kolejnych latach.

  Zakładam, że Minister Szumowski, będąc profesorem medycyny, zanim podwyższył 100-krotnie normy promieniowania, zapoznał się ze szlakami sygnałowymi uruchamianymi pod wpływem nadajników mikrofalowych i z tym jakie procesy one uruchamiają.
  Jednocześnie spodziewam się, że Minister Szumowski po wybuchu obecnej epidemii albo też poprzedniej – SARS, zapoznał się ze szlakami sygnalizacyjnymi wykorzystywanymi przez SARS CoV- 2 i podobne wirusy w infekowaniu komórek, wybudzaniu z latencji i agresywnym rozprzestrzenianiu się.
  Przypuszczam więc, że posiada tę wiedzę, na której i ja się opieram w załączonej publikacji.

  Jak już zaznaczyłam. Informacje dotyczące powiązania pandemii COVID-19 z siecią 5G są obecnie oficjalnie cenzurowane zarówno w mediach głównego nurtu jak i w internecie.
  Nie potrzebujemy cenzurować pustych plotek. Cenzuruje się to czemu nie potrafimy zaprzeczyć, to co zagraża utrzymaniu władzy.
  W ten sposób gremia rządowe same wskazują, że ukrywają problem, który dobrze znają.

  Proszę o nadanie biegu sprawie z należytym poczuciem odpowiedzialności w zaistniałej sytuacji, w której nieodpowiedzialnie wydane rozporządzenie decyduje o życiu wielu osób w nadchodzącej przyszłości.

  Z poważaniem
  dr Diana Wojtkowiak

  https://www.glosgminny.pl/zawiadomienie-o-popelnieniu-przestepstwa-zbrodni-ludobojstwa-przez-szumowskiego/

 15. Prawda coraz śmielej wypływa na wierzch, ale nie wiem, czy się coś zmieni. Cała władza, media i sądy są w rękach kryminalnej mafii, która nie cofnie się przed niczym, więc kto ma ich powstrzymać i osądzić?

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.