Samowystarczalność

samowystarczalnośćUruchamiam nową stronę dla wszystkich zainteresowanych wolnością i samowystarczalnością.

Walka z czymkolwiek nie ma sensu, ponieważ to, z czym walczysz rośnie w siłę. Im silniej napierasz na ścianę, tym silniej ściana napiera na ciebie. Im usilniej próbujesz zwalczyć korporacje, tym bardziej rosną one w siłę i tym bardziej stają się agresywne w niszczeniu wszystkiego wokół.

Jeśli chcesz, żeby jakaś idea przestała istnieć przestań poświęcać jej swoją uwagę. Nie karm jej swoją energią i pozwól jej umrzeć. Karm energią swojej uwagi i myśli to, co uważasz za pozytywne i w tym kierunku działaj. Rób to, co uważasz za dobre i twórz przyjazny świat, w którym chcesz żyć i który zostawisz swoim dzieciom i wnukom.

Jeśli jesteś mieszczuchem i nie wyobrażasz sobie siebie żyjącego na wsi, grzebiącego w ziemi i dojącego kozy, kupuj żywność organiczną i naturalne kosmetyki. W miastach powstają kooperatywy spożywcze, skupiające ludzi zainteresowanych zdrowym jedzeniem i rolników uprawiających ziemię bez chemii. Przyłącz się do nich, bo tym sposobem zasilasz to, co dobre, a jednocześnie sprawiasz, że złe usycha jak jadowity chwast bez wody.

Jeśli masz dość miasta przyłącz się do mnie i wspólnie kombinujmy, jak (nie dysponując milionami) wynieść się na wieś i żyć bez korzystania z usług elektrowni, wodociągów, gazowni i ZUS.

To nie jest utopia! To wszystko jest w zasięgu ręki każdego z nas.

XXI wiek może być wiekiem harmonijnego połączenia zdrowej tradycji naszych słowiańskich przodków ze zdobyczami najnowszej nauki i techniki. Nie trzeba wybierać „albo-albo”! Nie jest prawdą, że albo musimy żyć w jaskini na płaskiej ziemi, w biedzie, chłodzie i bez prądu albo w wielkim, przeludnionym i hałaśliwym mieście, odcięci od natury, a nawet traktując ją jak wroga, ale za to zcyborgizowani i z komputerem wszczepionym wprost do mózgu.

Bez płacenia korporacjom za drogi prąd i gaz oraz za wodę z fluorem i bez ryzyka, że ci to odetną, gdy nie będzie cię stać na opłaty możesz mieć to wszystko dzięki nieopatentowanym wynalazkom, udostępnionym przez autorów za darmo. Natura da ci wszystko, czego potrzebujesz. Jedyne, co ty musisz dać od siebie to trochę pracy, żeby sobie to wszystko zbudować, zainstalować i obsłużyć. Praca fizyczna nikomu jeszcze nie zaszkodziła. To leżenie na kanapie przed telewizorem z michą popcornu z kukurydzy GMO i chipsów z całą tablicą Mendelejewa jest przyczyną utraty zdrowia. Rusz się więc i pokaż korporacjom (w tym Big Pharma) Kozakiewicza gest. Takie życie uzdrowi cię nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. A co najważniejsze: przestaniesz być niewolnikiem korporacji i mafijnego państwa.

Linki:

Cohabitat

http://polakpotrafi.pl/projekt/cohabitat-make

Droga do samowystarczalności: Oto konstrukcje, które jedna po drugiej będziemy prototypować i dokumentować:

starter eco

DOM OPEN-SOURCE TURBINA WIATROWA
Projekt i instrukcja budowy budynku 80m2 wykonanego w technice strawbale oraz hempcrete (konopia)
więcej
Szczegółowy projekt budowy turbiny o pionowej osi obrotu o mocy 0,8kW dla wiatru 5m/s. Sprawdzi się dla małych domów
więcej
GENERATOR GAZU DRZEWNEGO AGROKRUH
Wytwórz z biomasy gaz dzięki któremu możliwe jest napędzanie przerobionych silników spalinowych w samochodach lub generatorach
więcej
Lokalne rolnictwo małej skali może być proste, nowoczesne a także niezależne od cen ropy. Jako alternatywa DIY dla traktora – Agrokruh
więcej
MIKRO-BIOGAZOWNIA SAMOCHÓD-NA-GAZ-DRZEWNY
(przeróbka)
Urządzenie to pozwoli w domowych warunkach wyprodukować biogaz potrzebny w kuchni dla 2-3 osób. Wykorzystamy biomasę z ogrodu
więcej
Wykorzystamy generator holzgazu oraz wytworzoną samodzielnie biomasę do napędzania przerobionego samochodu.
więcej
KOMPOSTOWNIK TOALETA SEPARUJACO-KOMPOSTUJĄCA
Kilka rodzajów kompostowników umożliwi sprawne przetwarzanie organicznych odpadów na kompost potrzebny w ogrodzie.
więcej
Wbrew powszechnej opinii produkty przemiany materii można efektywnie wykorzystać produkując kompost i biohumus.
więcej
FREZARKA CNC MULTIROBOT
Dzięki niej możliwe będzie lokalne wytwarzanie mebli oraz prostych elementów drewnianych i aluminiowych z cyfrową dokładnością.
więcej
Urządzenie pozwalające wykorzystać zakumulowaną w kole zamachowym siłę ludzkich mięśni do wielu kuchennych (i nie tylko) zadań.
więcej
PRASA CEB
Ręczna lub hydrauliczna fabrykacja bloków z prasowanej gliny pozwala samodzielne wytworzenie materiału konstrukcyjnego na ściany domu naturalnego.
więcej

Fundacja Cohabitat na YouTube

Ekowioska Barkowo / Akademia Bosej Stopy

Permakultura

Fundacja Transformacja (permakultura)

.

.

Boisz się bezrobocia lub toksycznego szefa? Jest taka praca, z której nigdy cię nie wyrzucą. Praca w niej wymaga jednak odwagi, bo wolność jest niebezpieczna. Władza nienawidzi ludzi wolnych, bo reszta świata mogłaby się od nich zarazić i kim władaliby psychopaci pragnący żyć dostatnio z nicnierobienia?

Na pustyni nic nie wyrośnie? Jasiek Łuszczki o zazielenianiu pustyń i permakulturze:

Wezwanie do działania na rzecz nasion, żywności i demokracji ziemi

Podpisz deklarację wolności nasion

156 komentarzy do “Samowystarczalność

 1. http://www.youtube.com/watch?v=jiAhiu6UqXQ
  Free Energy Magnet Motor fan used as Free Energy Generator „Free Energy” light bulb!

  Przeklikałem na youtube.com, po wpiasaniu hasła free energy, kilka pierwszych stron wyników – żaden filmik nie ma takiej liczby wyświetleń.

  Potrzebne są rzeczy, które można kupić za grosze: wiatrak do procesora, magnes neodymowy, żarówka i kilka centymetrów izolowanego przewodnika.

  Szczerze mówiąc, jeśli chodzi o mnie, to tego wszystkiego (jeszcze) nie kupiłem i nie sprawdziłem.

  To jakieś oszustwo? A jeśli nie oszustwo – czy ktoś potrafi wyjaśnić zasadę generowania energii elektrycznej w tym przypadku?

 2. Wentylator procesora – najtańszy, powiedzmy 10 zł.
  Żarówka jakaś niskonapięciowa (typu kilka, kilkanaście woltów) – powiedzmy 5 zł.
  Magnes neodymowy – najmniejszy możliwy na allegro to 1 zł. Za większe nawet do 600 zł.
  Kawałek drutu – 1 zł.

  Czyli wychodziłoby razem 17zł.

  Fragment jednego z komentarzy:
  I know these magnets will demagnetise one day.
  Pisze, że magnesy stracą właściwości magnetyczne po jednym dniu.

  Może to wynikać z trzeciej zasady dynamiki Newton’a, tzn. możliwe, że zachodzi wewnętrzna zmiana struktury atomowej magnesu (z powodu oddziaływania wentylatora/wiatraka na magnes) i w ten sposób traci on właściwości magnetyczne. Przez to, po pewnym czasie od przyłożenia magnesu do wiatraka, wiatrak przestaje się obracać i wytwarzać energię elektryczną.

  Czyli nie stanowiłoby to źródła niewyczerpalnych ilości energii.

 3. Putin rozdaje po hektarze na głowę, również cudzoziemcom, po warunkiem, że przez 5 lat właściciel będzie tę ziemię osobiście uprawiał. Chętnych jest wielu, chociaż ziemia jest w regionach raczej mało przyjaznych klimatycznie http://efektsetnejmalpy.pl/index.php/wiadomosci/swiat-i-polityka/225-cala-rosja-do-zasiedlenia

  Ludzie budowali miasta, bo chcieli żyć wygodnie. W mieście są gładkie jak stół chodniki i jezdnie, wodociągi i kanalizacja, sklepy, przychodnie, szpitale i kultura. A potem się okazało, że miasta stały się pułapkami, pozbawiającymi wolności i poczucia sensu życia. W mieście rządzą urzędnicy, a sami mieszkańcy nie mają nic do gadania. I życie zaczyna tracić sens. Żyjesz w pudełku, w sąsiednich, takich samych pudełkach żyją inne bioroboty, które zrywają się rano, pędzą do roboty, wykonują niewolniczą, nudną pracę, wracają do pudełka, kładą się spać i tak każdego dnia aż do śmierci. Mieszczuch jest pozbawiony wszelkiej odpowiedzialności za cokolwiek: nie musi się starać, żeby zdobyć jedzenie, nie musi dbać o zdrowie, bo od tego są lekarze, nie może nawet przebudować swojego mieszkania, bo nie nada, nie lzia, urząd nie pozwoli. Dla wielu jest to niewola. Porzucają więc wygodne, ale nudne i jałowe życie i ruszają na dziki wschód. Odkrywają, że zamiast tępo gapić się w telewizor oglądając jak inni grają, śpiewają i tańczą sami mogą sobie zagrać i zatańczyć. Odkrywają, że gadanie z sąsiadami jest o wiele fajniejsze, niż podglądanie gadających głów w szklanym pudełku. Ludzie w mieście nie rozmawiają ze sobą, wymieniają tylko „głębokie” myśli o pogodzie i polityce.

 4. Każdy silnik prądu stałego może być jednocześnie prądnicą i odwrotnie.
  Zasada jest taka, że zamiast napędzać silniczek – prądnicę ręką, wiatrem itp rolę tą przejmują magnesy. Ważne magnesy muszą być ustawione tak aby się wzajemnie odpuchały.

  „Fragment jednego z komentarzy:
  I know these magnets will demagnetise one day.
  Pisze, że magnesy stracą właściwości magnetyczne po jednym dniu”.

  Większej bzdury nie słyszałem. Albo gościu jest zwykłym idiotą, albo celowym dezinformatorem ale stawiał bym na to drugie.
  W każdym silniku prądu stałego, prądnicy, głośniku jest magnes stały, ba nawet wewnątrz silniczka wentylatora na tym filmie jest magnes.
  I te magnesy w wewnątrz silniczka nie stracą właściwości magnetycznych a te na zewnątrz już tak? Każdy generator prądu ma magnesy od tych malutkich, aż po te wielkie w elektrowniachi jakoś nie tracą swoich właściwości magnetycznych po jednym dniu.

  W tym przypadku zamiast napędzać generator paliwem stałym, wiatrem, parą rolę tą przyjmują ustawione w okręgu magnesy tak aby się wzajemnie odpychały: https://www.youtube.com/watch?v=fPi746_rSbY

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.