Na Ziemi żyjemy w Matrixie, ale w zaświatach to dopiero jest Marix do sześcianu!

Pod tekstem o aborcji rozpętała się bardzo ciekawa, ale zupełnie nie dotycząca tematu dyskusja o reinkarnacji i sensie życia na Ziemi. Na prośbę czytelników przenoszę ją do nowego wątku, żeby łatwiej ją było znaleźć.

Kilka lat temu obejrzałam brazylijski film „Nasz Dom”, który powstał na podstawie zapisków Chico Xaviera przekazanych mu z zaświatów. Wizja życia po śmierci przedstawiona w filmie jest zachwycająca: po tamtej stronie panuje miłość, zrozumienie i harmonia bez granic, a scenografia jest po prostu urzekająca: piękna natura, cudowne kwiaty, krystalicznie czysta woda i budynki godne bogów, którymi stajemy się po śmierci.

Ale ja cały czas miałam bardzo nieprzyjemne uczucie, że nasz ziemski Matrix jest niczym w porównaniu z tym zaświatowym. Tam iluzja jest tak obezwładniająca, że aż przerażająca. Żyjąc na tym padole łez i bólu mamy szansę się przebudzić, a tam takiej szansy nie ma. Tam jest jedna wielka pralnia mózgów i duchowa „ćpalnia”. Więcej pisać nie będę, resztę można przeczytać w dyskusji.

1 198 myśli nt. „Na Ziemi żyjemy w Matrixie, ale w zaświatach to dopiero jest Marix do sześcianu!

 1. @ bartekpawel: maglowaliśmy to z Piotrasem. U nas nie da się zrobić pewnych rzeczy, które są możliwe na Zachodzie (np. w USA są ludzie, którzy nie płacą podatków, ale u nas podatki są wpisane do konstytucji), ale i tak można coś tam zrobić. Trzeba znaleźć swoją niszę. Resztę załatwiasz Bożym Prądem. To jedyny sposób, żeby żyć bezpiecznie, bez obawy, że ktoś ci zrobi kuku.

 2. @ tm: święte księgi do mnie nie przemawiają. Pisałam tu już dość dawno temu, że Apokalipsa nie jest proroctwem, lecz scenariuszem, który ma być zrealizowany przez całą ludzkość. My, ludzkość, jesteśmy wielkim, mentalnym komputerem, który ma taką moc, że jest w stanie kreować rzeczywistość. Cała zabawa polega na tym, żeby zmusić ten komputer do pracy na określonych częstotliwościach, które wygenerują pożądane przez okupanta ziemi zdarzenia, co uzyskuje się wpajając ludziom określone przekonania i wierzenia. Jeśli wszyscy uwierzą, że wojna jest nie do uniknięcia, a nawet, że jest konieczna np. do oczyszczenia atmosfery (jakieś 10 lat temu w kręgach pseudo-ezoterycznych była lansowana taka teza), to na tę wojnę chętnie pójdą i ona się wydarzy.

  W Apokalipsie chodzi o to, żeby ludzie uwierzyli w ostateczną walkę dobra i zła i żeby jej pragnęli. Bajka, że zło zostanie pokonane i jasna drużyna przejmie władzę to zwykłe oszustwo. To nie będzie zwycięstwo dobra! Ciemna drużyna przebierze się za dobro i zwiedzie ludzi i będzie tak, jak było zawsze. Znowu przyjdzie Lucyfer, obieca ludzkości ratunek i zbawienie, a po nim przyjdzie Aryman i weźmie wszystkich w niewolę. Tak jest od wieków i nic się nie zmienia. Nauki chrześcijańskie są czystymi ideami lucyferycznymi: miłość, dobroć, zbawienie (ratunek) itp. to cudowne bajki, na które nabrano udręczonych ludzi. A kiedy w to uwierzyli KRK wziął ludzi pod bucior i mocno przydeptał. Każda organizacja ma naturę arymaniczną i jej zadaniem jest trzymanie owczarni w niewoli. Tym razem będzie dokładnie tak samo! Obecnie sztucznie wytwarza się w świecie nieznośną sytuację, żeby ludzie z radością przyjęli obietnicę obalenia zła i zwycięstwa dobra.

  Wszystko to się tak pięknie udaje tylko i wyłącznie dlatego, że ludzie są głupi i pogrążeni w ignorancji. Oczywiście, źli ludzie, jako że są bezwzględni, mogą zmusić ludzi siłą do podporządkowania się ich władzy. Ale… Ale polega na tym, że ludzie dobrowolnie bawią się w zabójczą dla siebie, opartą na zgubnych zasadach grę, np. w demokrację. Wiele razy pisałam, że gdyby ludzie byli mądrzy nie daliby się tak oszukiwać. Nie wierzyliby w lucyferyczne obietnice polityków, bo wiedzieliby, że władza z natury jest arymaniczna i postawi swój bucior na ich karkach. Na planecie oświeconych istot Rothschildowie nie mieliby żadnych szans! Każdy ich przekręt byłby od razu zdemaskowany i uniemożliwiony.

 3. Astromaria,
  tak, zgadza się, Apokalipsa jest scenariuszem, ale nie istot ciemności czy istot zła, ale Stwórcy. Szatan, jego namiestnik (bestia z „morza”), jego kolaborant (bestia z „ziemi”) i czciciele bestii byli i są za ciency, za słabi, aby z takim wyprzedzeniem napisać taki scenariusz. Poza tym – a dlaczego mieliby ujawniać swój plan? Widzisz, Rotszildowie, Rockefelerowie, czy Soros i inni „tacy” żyją co najwyżej 120 lat, a Apokalipsa ma już jakieś 2000 lat – więc jak to sobie wyobrażasz? Do nich stosują się te same ograniczenia co do innych ludzi, również zapominają wszystko w momencie wcielenia się – i nie ma najmniejszych podstaw, aby uważać przeciwnie.

  Rozumowanie, że Apokalipsa jest planem sił zła, jest rozumowaniem nielogicznym i pozbawionym podstaw.

  Trochę mi przypominasz Harmagedona. Doczytałaś jego blog? On z kolei pisał, że w niektórych miejscach Apokalipsy, Bóg na „odwrocie” oznacza w rzeczywistości diabła – teraz uważam to za ostre przegięcie i ostrą nadinterpretację Apokalipsy.

  Dość często piszesz w taki sposób, że można odnieść wrażenie, że według Ciebie (i Harmagedona), żyjemy w takim „strasznym Matrix’ie”, że wyzwolenie się z niewolnictwa, tyranii, z tego całego systemu zła, jest niemal niemożliwe.

  A dlaczego Stwórca nie miałby przekazać ludziom Dobrej Nowiny, że kiedyś dojdzie do jego interwencji i usunie zło? Jest oczywiste, że Stwórca znajduje się wyżej od sił zła, jest od nich silniejszy i mądrzejszy. To Stwórca tworzy rzeczywistość. Dlatego przestań wreszcie przesadzać, że świat jest w całkowitej mocy złego, szatana, Lucyfera (raczej błędne określenie) czy jakiegoś tam Arymana. Apokalipsa to nasz jedyny przewodnik po tym, jakie są przyczyny zła i w jaki sposób Stwórca usunie to zło – bez niej nic byśmy nie wiedzieli, bylibyśmy jak dzieci we mgle.

 4. @tm, wiesz co? chyba blogi pomyliłeś, to nie jest miejsce do nawracania, ja na tych twoich księgach poznałam się w liceum jak miałam 16 lat. Teraz, to z nich mogę sobie robić samolociki i patrzeć jak pięknie lecą w niebo.

 5. Widzę, że nie przeczytałeś ze zrozumieniem tego, co napisałam. Gdybyś przeczytał to nie wciskałbyś mi tu kitu, że

  Rozumowanie, że Apokalipsa jest planem sił zła, jest rozumowaniem nielogicznym i pozbawionym podstaw

  Logicznie wytłumaczyłam, że właśnie jest i dlaczego. Stwierdzenie, że

  w niektórych miejscach Apokalipsy, Bóg na „odwrocie” oznacza w rzeczywistości diabła

  nie ma zupełnie nic wspólnego z tym, co napisałam i co myślę, bo nie wypowiadam się nigdzie na temat ani Boga ani diabła (mój Bóg nie jest bogiem Apokalipsy ani Biblii).

  żyjemy w takim „strasznym Matrix’ie”, że wyzwolenie się z niewolnictwa, tyranii, z tego całego systemu zła, jest niemal niemożliwe

  Natłukliśmy już tyle stron na temat tego, czy to jest czy nie jest możliwe, a ty nie zauważyłeś o czym tu tak zawzięcie dyskutujemy. Wpadasz raz na 10 stron dyskusji, nic więc dziwnego, że nie jesteś w stanie śledzić o czym tu rozmawiamy i do jakich wniosków doszliśmy.

  A dlaczego Stwórca nie miałby przekazać ludziom Dobrej Nowiny, że kiedyś dojdzie do jego interwencji i usunie zło?

  A dlaczego niby Stwórca miałby się fatygować, żeby wyzwolić zgraję totalnie nieświadomych i pogrążonych w głębokiej duchowej ignorancji baranów na 2 nogach? Czy one są godne przebywania w boskim świetle? Te owce muszą ruszyć swoje leniwe doopy i zacząć w końcu samodzielnie myśleć. Jeśli tego nie zrobią to nigdy nie staną przed boskim obliczem. Bóg nie może przenieść na wyższą uczelnię matołków, które nie są w stanie przerobić materiału szkoły podstawowej.

  To Stwórca tworzy rzeczywistość.

  Nie obrażaj Stwórcy!!! Stwórca nie może być autoem takiego syfu, jaki panuje na tej planecie! Sami ludzie są autorami tego bajzlu.

  Dlatego przestań wreszcie przesadzać, że świat jest w całkowitej mocy złego, szatana, Lucyfera (raczej błędne określenie) czy jakiegoś tam Arymana.

  A gdzie ja napisałam, że jest w całkowitej władzy czegokolwiek? Świat jest we władzy ludzi, którzy są pogrążeni w duchowej ignorancji i dlatego słuchają obietnic Lucyfera – obejrzyj jakikolwiek program wyborczy w TV, a zobaczysz te brednie. Problem w tym, że ludzie w nie wierzą, a przecież nie muszą i nie powinni wierzyć. Ludzie są we władzy własnej głupoty. Na pochyłe drzewo każda koza skoczy, dlatego Lucek ma tu łatwo i nie musi się wysilać.

  Apokalipsa to nasz jedyny przewodnik po tym, jakie są przyczyny zła i w jaki sposób Stwórca usunie to zło

  To nie przewodnik, lecz oszustwo. Tymi bestiami jest ludzka głupota. Ona jest w głowie każdego śmiertelnika, który się nie przebudził.

  bez niej nic byśmy nie wiedzieli, bylibyśmy jak dzieci we mgle.

  Apokalipsa nie oświeca, przeciwnie, oszukuje, bo zdejmuje z ludzi odpowiedzialność za ich własne życie i czyny. Ludzie czekają na cud, a powinni wziąć się do roboty nad sobą samymi, poczytać coś mądrego, przestać się karmić złą, diabelską rozrywką, przestać wierzyć politykom, ulegać złu itp.

  Święte księgi są po to, żeby ludzie stali i czekali biernie na cud, że przyjdzie jakiś Jezus albo sam Bóg i zrobi za nich to, co powinni już dawno zrobić sami.

 6. tm : „A dlaczego Stwórca nie miałby przekazać ludziom Dobrej Nowiny, że kiedyś dojdzie do jego interwencji i usunie zło? Jest oczywiste, że Stwórca znajduje się wyżej od sił zła, jest od nich silniejszy i mądrzejszy. To Stwórca tworzy rzeczywistość. Dlatego przestań wreszcie przesadzać, że świat jest w całkowitej mocy złego, szatana, Lucyfera (raczej błędne określenie) czy jakiegoś tam Arymana. Apokalipsa to nasz jedyny przewodnik po tym, jakie są przyczyny zła i w jaki sposób Stwórca usunie to zło – bez niej nic byśmy nie wiedzieli, bylibyśmy jak dzieci we mgle.”

  To są dla mnie wszystko bajki i legendy. Stwórca – gdyby byl taki „miłosierny” nie pozwolilby na te grę … Po co ona i komu ona potrzebna ? Na pewno nie NAM – ludziom ale tym wlasnie na szczycie piramidy zła … Odradzają się bo są agentami mającymi wprowadząc tutaj takie warunki by jak najwięcej wytwarzać luszu ! Czy to będzie Soros, czy Rotshild czy inny demon w ludzkiej postaci – niewazne jak sie nazywaja, Wazne to co robią od milionow lat w roznych postaciach.
  O tej „dobrej nowinie” to słyszy sie juz od zawsze i to jest jak kij i marchewka …czyli kopa w tyłek i pogłaskanie po główce ! Na Ziemi toczy się gra w dobro i zło … Zło polega na tym żeby wmowic ludziom że zło jet dobrem, a dobro złem. I własnie mamy obecnie taki swiat gdzie wszystko jest na opak : koscioly zabojają duchowość, szkoly uczą bzdur, lekarze zabijaja, nauka oszukuje i nie mowi prawy itd itd. Tylko ludzie mogą usunąć zło jesli zmienią swoj sposob myslenia … a własnie środki msowej dezinformacji, mas media, organizacje, politycy itp narzędzia robią wszystko by naszą niską świadomość utrfzymywać jak najdłuzej i mamią nas błyskotkami byśmy tylko sie nie zastanawiali i nie myśleli … Oczywiscie coraz wiecej ludzi sie budzi z uśpienia i ogłupienia ale to ciągle za mało… Aby coś mogło sie zmienic na lepsze, co najmniej 51 % ludzkosci musiałąby powiedzie c „dość tego!” ! A tak nie jest.

 7. Astromaria: tg – nie rozumie tego co piszesz, bo czyta to pod kątem i przez pryzmat swojej tezy i interpretacji Biblii… dlatego moim zdaniem to rozmowa ślepego z głuchym.. )))) chce przeforsować swoją tezę (że to on ma rację) a nie poinformować tylko, że taka jest JEGO wizja rzeczywistosci. Poza tym na ten temt juz bylo tyle napisane, ale wydaje mi się że nawet jakby przeczytał wszystko co tutaj zostało na ten temat napisane, to i tak nie zieniłby swojego rozumienia tego tematu. Pomijam już milczeniem fakt, że Biblia była przez Watykan tyle razy zmieniana i przeinaczana przez zarządców i urzędników Watykanu – że praktycznie stała się ona bezużyteczną bajeczka dla niegrzecznych (i grzecznych) dzieci … – by je już całkiem ogłupić… Mowiąc inaczej – biblia jest dokumengtem sfałszowanym na uzytek mas i narzędziem manipulacji kilku cwanych wilków i lisów.

 8. Chrześcijaństwo uczy ludzi bierności. Jezus ich zbawi, nie muszą niczego robić, bo zbawienie jest nie poprzez czyny, a poprzez wiarę. Czyli możesz być skur…., ale jeśli wierzysz w Jezuska to idziesz do nieba. Apokalipsa również uczy bierności: czekaj cierpliwie, bo nastanie dzień, kiedy dobry „bóg” pokona zło, Bestie wrzuci do piekła i zamieni ziemię w raj.

 9. Taka bierność jest także widoczna w religii prawosławnej .. Dlatego naród (lud) rusyjski cierpiał przez wieki niedole,okrucienstwo róznych psychopatów (carów a potem Lenina czy Stalina i innych dewiantów umyslowych) bo wmowiono im że przez cierpienie zostaną wyzwoleni… obecnie mają Putinka .. kolejnego psychopatę (i marionetke w rękach moznych oligarchow) i n a d a l cierpią … a cerkwia imnadal wmawia że tak musi być i wspiera Putina. Wiekszosc w niegowierzy choc są grupy (nieduze) ktore sie obudzily i gloszą cos przeciwnego ale za to są zamykani w wiezieniu nawet bez osądu… Wszystkie religie i systemy filozoficzne (no może poza jedną czy dwiema) – gloszą b i e r n o ś ć, podaństwo a więc wiarę – zamiast zrozumienia i działania w zamian z aobiecanki cacanki czyli „zbawienie wieczne” .. hahahahaha Akurat !!!

 10. Dziś prawie wpadłam do dojarki. Oto, jak naród wy.rany produkuje lusz dla swoich nadzorców: chłopak ukradł 2 butelki coli, za to został zadźgany nożem na śmierć przez kolorowych właścicieli knajpy z kebabem. Pod knajpą doszło do awantur, beżowy oberwał po ryju, na co policja zareagowała zgodnie z zaleceniami starszych i mądrzejszych wysyłając tam niemal oddziały ZOMO i wsadzając do paki Polaków. A dziś czytam, że to wszystko są przejawy rasizmu i ksenofobii i że trzeba bronić bandziorów jakby to oni byli ofiarami nożowników http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,w-niedziele-wiec-antyrasistowski-br-na-patelni-i-dzien-kebaba,221139.html

 11. Astromaria : bo przecież poprawność polityczna narzucona nam przez UE i inne rózne organizacja (na ogół zydowskie) stworzyla swiat na opak. Policja dostała cichu „prikaz” z „wyższych półek” by nie pałowali ciapatych ale swoich… Najepiej trzymac sie od capatych jak najdalej bo nawet za krzywe sppojrzenie mogą dać w ryj a jak oddasz to policja CIEBIE spałuje albo weźmie do aresztu lub więzienia … Tak działa „demokratyczne” bezprawie w Polsce …

 12. I kolejna wiadomość z tej samej dojarkowej kategorii: agresorzy robią z siebie ofiary, a z ofiar agresorów http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydowska-hucpa-warszawie-2017-01 Oczywiście pejsate mendia przedstawiły tę sytuację zgodnie z wolą starszych i mądrzejszych i nawet prawie się oburzyłam postawą barmanki, a tu proszę, okazuje się (ojej, jak się zdziwiłam), że było na odwrót!

  Gdyby obrazili Allaha w knajpie z kebabem urżnięto by im łby na miejscu, a interweniującą policję obrzucono koktajlami Mołotowa. Chrześcijanie już dawno pozbyli się swojej krwawej zapalczywości religijnej, więc są wdzięcznym obiektem napaści ze wszystkich stron. Nie ma obawy, że dokanają bombowego ataku z zemsty, wiec można im pluć w twarze.

  W całej tej hucpie chodzi oczywiście o prowokacje i podżeganie do waśni w kraju. Liczą na to, że ogłupieni ludzie wyjdą na ulice i będą się okładać po głowach. Ale się przeliczą.

 13. Ta awantura była bardzo typowa dla żydów. Najpierw prowokują słownie, a na grzecznie zwróconą uwagę reagują fizyczną napaścią, po czym podnoszą wrzask na cały świat „aj waj, biją żyda!!!”

 14. @ Sambor: gdyby ludzie byli mądrzy to omijaliby lokale ciapatych szerokim łukiem doprowadzając je tym „pokojowym” sposobem do bankructwa. Ale nie są mądrzy i jak widać nawet płacą za to życiem.

 15. Mam tylko nadzieje że ten „Kebab” będą ludzie omijać z daleka i ciapatym przyjedzie splajtować albo sie przenieść gdzie indziej… dwie butelki koli są dla nich cenniejsze niz ludzie zycie .. Ludzie sie nie dadzą sprowokować i na pewno nie wyjda na ulice … Tylko że ten świat na opak jaki na narzucili pejsaci – kiedyś i ich/nas dopadnie … A wtedy juz nie będzie komu stanąć w naszej obronie …

 16. Witam czytam od jakiegos czasu blog Mari.Oczywiscie ze sie da oszukac system,jak mi ZUS czy inne zmory blokuja konto,to pisze pisemko oddawac pieniazki zlodzieja na podstawie takiego a takiego paragrafu,szybciutko sciagaja blokade i oddaja co zabrali.Ale zeby nie bylo tak latwo zabierali mi wszystko 100% przez trzy miesiace,w tedy wpadl mi w oko artykol Piotrasa szybka edukacja i zadzialalo.

 17. Tych chętnych do odwiedzania lokali ciapatych nie jest znowu az tak wielu …Moze z poczatku gdy otwoierali wiele lat temu swoje kebabiernie bylo wiecej klienotw bo to cos nowego … ale teraz sie juz opatrzyło, i tez zniechecilo wa skutek tych wszystkich awantur nachdoźców za granicą … Odwiedzajacy ich lokale – to mniejszosc i moze te incydenty wreszcie zniecheca ich do odwiedzania tego rodzaju lokali… Tutaj gdzie mieszkam (duze miasto, stolica wojewodztwa) – wiekszosc ciapatych splajtowała z powodu braku chentych konsumentów … Moze siewyprowadzili do innych miast …

 18. Barbara : A mogłabyś podać ten paragraf na ZUS czy innych złodziei ? Wszystkim si może przydać …

 19. Zrobilam dokladnie jak napisla Piotras….oczywiscie musialam poczytac paragrafy…..a bylo tak….poszlam do banku,konto zablokowane,nie moge podiac pieniedzy,awantura w banku kto zablokowal,wydruk urzad skarbowy nie zaplacony podatek od samochodu,nie zaplacony wywoz smieci,nie zaplacony ZUS.Telefon do urzedu skarbowego mily pan mnie poinformowal ze moze zajac cala rente bo takie jest prawo,ale dla mnie zrobi co wyjatek musze tylko przyjechac i podpisac ze dobrowolnie bede oddawala 60% mojej renty.Zalamanie totalne,niegdzie nie jade,nic nie podpisuje,dostalam takiego dola ze bylo mi wszystko jedno.Nie moglam spac w nocy i zaczelam czytac Piotrasa o komornikach,pozniej przeszukalam prawo,wypisalam najwazniejsze punkty i fora prawne.Zadzwonilam do milego pana z urzedu skarbowego,postraszylam paragrafami,szybciutko mi podal adres mail,dokumenty jakie mam wyslac,po tygodniu blokada sciagnieta i oddali co zabrali.Mieszkam w hiszpani i tutaj komornik to urzad skarbowy,minimalna renta to 641 euro,ponizej renta jest nie tykalna.Chcialam zrobic tez jak doradzal Piotras i podac milego pana do sadu,ale do dzis nie mam odpowiedzi na moje pismo,jak sie mily pan nazywal.Dobrze tez ze nie podpisalam zgody na oddawanie 60%renty,bo bym dobrowolnie poddala sie egzekucji.Piotras robi dobra robote.

 20. Tutaj tez, ludzie sa tak wytresowani,jak czegos nie napisza w gazecie,albo nie powiedza w telewizji to nie moze byc prawda.A najgorsze co mozna zrobic to sie poddac,ja tak zrobilam na 3 miesiace,

 21. No właśnie – Hiszpania ma inne prawo, niż Polska. Jest tak samo jak z Anglią – to co działa tam, nie działa prawie w ogóle w naszym kraju, niestety.

 22. Ogladalam filmik Calo ze szkolenia nowych adeptow,bardzo ciekawy.Luis jeden z adeptow mial duzo problemow,robili sesje z nim….mial zrosniete palce i okazalo sie ze jest hybryda….ja tez mam zrosniete u stop i moja wnuczka tez.Jak ogladam sesje dostaje takiego niepochamowanego apetytu ze nie moge sie powstrzymac jem i nie moge przestac,czy ktos jeszcze tak ma?

 23. Mało kto wie że Soros dostał list w któym KTOŚ (pewnie Anonimous) informuje go że został odcięty od wplywów światowych i skazany. Więc podobno sfingowałswoją „śmierć” i uciekł do Nowej Zelandii .. Ale nie wiem czy to prawda i czy w ogóle udało mu sie uciec … Majdan w Polsce tez mial on sfinansować, al mu sie to nie udało i nie uda…
  Nie wiem kto stoi za awanturami w Sejmie .. ale pewnie jacyć pejsaci (jak zwykle zeresztą)…

 24. Barbara, ja też mam zrośnięte palce u stóp! Możesz podać linka do tej sesji Calogero, gdzie Luis okazał się być hybrydą? Z góry dzięki!

 25. Kto nie oglądał to mocno zachęcam do obejrzenia serialu Westworld. Jest dostępny z polskim lektorem na cda.pl. Ja połknęłam 10 odc w 3 dni. W zasadzie opowiada dokładnie o tym, o czym toczy się dyskusja w tym wątku. Akcja serialu dzieje się futurystycznym parku rozrywki Westworld, zaludnionym przez androidy zwane hostami, obdarzone sztuczną inteligencją, lecz kontrolowane przez obsługę parku. Hosty zostały stworzone dla rozrywki ludzi, którzy odwiedzają park. W miarę rozwoju akcji niektóre hosty zyskują coraz większą kontrolę nad własną egzystencją, gdyż zwiększa się ich świadomość.
  Cała ta serialowa opowieść jest świetną metaforą życia na ziemi i pewnych mechanizmów toczących się w tzw. zaświatach. No właśnie obnaża cały ten matrix, w który ktoś nas wmanewrował dla czyjeś rozrywki. Hosty służą ludziom głównie do zabijania ich (bez żadnych konsekwencji oczywiście) w związku z tym są nieustannie oddawane do reparacji, by za chwilę wrócić do swojego wątku. Przypomina to oczywiście reinkarnację, zwłaszcza, że tuż przed powrotem czyści im się pamięć z ostatnich zdarzeń, które doprowadziły do śmierci. Tak więc wracają do „życia” i odtwarzają swój przypisany im scenariusz. Park jest dla nich więzieniem i nie mogą go opuścić, głównie przez ograniczenia które mają w swoim oprogramowaniu (mogą się poruszać tylko w określonym kręgu) oraz w razie próby ucieczki „przebudzonego” hosta mają zamontowany ładunek wybuchowy, które je zniszczy po przekroczeniu granicy parku. Park rozrywki stworzył facet, którego gra fenomenalnie Anthony Hopkins i on jest tam, by tak rzec, demiurgiem, który wymyśla główne wątki i tworzy androidy. Na samym początku miał też partnera (z jasnej strony mocy, takiego lepszego boga), który jednak w niewyjaśnionych okolicznościach zginął. Park ma tez zarząd, który nadzoruje całe przedsięwzięcie i dla którego, co ciekawe (jest to dobitnie powiedziane) jedyne co się tam liczy to jest oprogramowanie (copy rights), które mają zamontowane androidy, a co można odnieść oczywiście do pojęcia duszy. Tak wiec mamy tam obnażony pięknie cały ten matrix ze strażnikami karmy, implantami w duszy, z ziemią jako planetą więzieniem. Na końcu jeden z bohaterów-ludzi próbując uświadomić androida, że odtwarza nie swój scenariusz i w związku z tym zawsze przegrywa mówi, ze cały ten system jest tak wymyślony, aby „kasyno nigdy nie przegrało”.
  Gdzieś kiedyś czytałam, że w pewnych książkach, filmach „ktoś” „coś” uchyla rąbka tajemnicy, odsłania nieco draperii ułudy, w której żyjemy. Myślę, że ten film należy do tej właśnie kategorii.
  http://www.cda.pl/video/1181361f2

 26. @Monikucha
  Znam ten serial, leciał na HBO. Oglądając go, miałam mniej więcej te same skojarzenia co Ty 🙂 Serial jest poza tym wszystkim naprawdę świetny i prawdopodobnie będzie następny sezon, bo kilka wątków miało otwarte zakończenie (ciekawe, co z Meave – czarną burdelmamą, która szczególnie w świetle rozważań w tym wątku 😉 jest postacią baaardzo ciekawą).
  Prawdę mówiąc chyba będę musiała obejrzeć jeszcze raz, żeby te wszystkie niuanse – teraz znając już całą historię – spokojnie poobserwować, a było ich trochę.
  Oglądajcie! :))

 27. @Maria 🙂 jak zwykła mawiać Grażyna Torbicka: „Nie namawiam, ale gorąco polecam”
  @Angua Wątek z Meave jeden z najciekawszych, który jak w soczewce pokazuje, że aby się wyrwać z matrixa trzeba się przebudzić. A przebudzenie to bardziej walka niż kontemplacja rzeczywistości. Meave dużo ryzykowała, ale dostała szanse 🙂
  A kolejny sezon podobno dopiero w 2018 r.

 28. Całkiem pasuje, bo mówi też o zakazie wstępu dla płaskoziemców.

  Jeszcze uwaga w kwestii rysunku z flagami: może to jest jakaś „licentia poetica” i proporcje są (że tak powiem) symboliczne, a nie rzeczywiste, bo gdyby były rzeczywiste, to ten człowiek z lunetą musiałby sięgać głową do troposfery.

 29. A chorągiewki miałyby nie 5 stóp, a po kilka kilometrów. Zresztą metodą „wyrównywania” Ziemi pod chorągiewki jestem gotów ustawić je na dystansie nawet 100 kilometrów. Tyle że trzeba by spycharki, bo łopatą za dużo byłoby „wyrównywania” krzywizny.

  Na tę szajbę niestety nie ma lekarstwa. Miał rację Bruno Gröning – można uleczyć każdą chorobę (także umysłową), ale nie każdego człowieka.

 30. Chorągiewki są tej samej wysokości co człowiek, czyli też sięgają troposfery. Może z takiej wysokości widać krzywiznę ziemi, ale z poziomu człowieka normalnego wzrostu na pewno nie.

  A w tej animacji ze słoneczkiem na sznurku nad Alaską panuje wieczny dzień polarny, a nad biegunem południowym nigdy nie ma ani dnia ani nocy polarnej!!! Poza tym ta wirująca i wisząca na sznurku lampa musiałaby mieć solidny, nieprzepuszczający światła abażur, bo w przeciwnym razie wokół kręgu światła byłby półmrok i nigdzie nie zapadałaby ciemna noc.

  Żeby wyśmiać teorię PZ nie potrzeba wyższego astronomicznego wykształcenia. Wystarczy trochę zabawy z cyrklem i dziecięcej wyobraźni.

 31. Pierwsza udostępniona (a może pierwsza w ogóle?) sesja Polaka 🙂
  Jeszcze nie obejrzałam – świeżutka!

 32. „Ta sesja opowiada także jaką pułapką jest nasza planeta i jej gęstość , z zewnątrz wydaje się cudownym miejscem, kiedy zwabieni tym pięknem przybysze inkarnują na niej, wtedy okazuje się, że rzeczywistość jest znacznie okrutniejsza”. Kurde, święta prawda, ostatnio sporo o tym myślałam.

 33. Dwie kolejne sesje polskie, wysyp normalnie 🙂
  1395-PL Tomek, Osobliwy hangar na Księżycu:

  1397-PL M., Ingerencje żywych ludzi, ayahuasca-tantra jako kanał:

  A także wywiady Mileny (polskiej tłumaczki) z Calo:
  Podstawowe założenia metody Grifasi:

  https://www.facebook.com/PL-Hipnoza-Regresyjna-Calogero-Grifasi-Polski-1648453692147761/

  Pod powyższym filmikiem są 2 części wywiadu (te dwa małe okienka). Co ważne – można obejrzeć, nie mając konta na FB (ja nie mam, a udało mi się obejrzeć pierwszy wywiad o podstawowych założeniach; tych 2 pozostałych wywiadów jeszcze nie obejrzałam, więc nie wiem, czy to możliwe).

  W filmie „Podstawowe założenia metody Grifasi” Calo mówi m.in. o luszu (nie nazywa go tak, ale o tym jest mowa) i o „strukturze odżywiania się” wszelkich istot (czyli o tym, co Maria tutaj wielokrotnie przytacza) oraz o różnicach między jego pracą, a pracą innych – jak to nazywa – operatorów hipnozy, którzy wykorzystują często rzekomo dobre istoty z tych innych wymiarów. Calo mówi, że podstawowym celem jego sesji jest doprowadzenie klienta do samostanowienia o sobie, odłączenia się od wszelkich bytów, niezależnie od tego czy są złe, czy „dobre”, czy naprawdę dobre. Natomiast inni, korzystając z „pomocników” pozostawiają klienta w zależności od nich.
  Mówi też o wielu innych ciekawych sprawach 🙂

 34. Angua : Dlaczego jak klikam na link i mi sie otwoiera okienko to każą mi sie rejestrować ? Mam sie rejestrowac by obejrzec Calogero ??? Ja juz obejrzalem prawie wszystkie jego filmy poza ostatnimi ..?

 35. @Sambor
  Otwierasz link.
  Pokazuje Ci się to wielkie białe okno z rejestracją.
  Naciskasz na samym dole: Nie teraz.
  Okno zjeżdża nieco w dół i teraz masz dostęp do filmu.
  Naciskasz ten biały trójkącik i oglądasz :))

W tym blogu komentarze są równie ważne jak teksty na stronie głównej, dlatego bardzo proszę o trzymanie się tematu! Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku. Jeśli Twój komentarz się nie ukazał przeczytaj zasady komentowania bloga (patrz strony na górze bloga). Komentarze nie na temat będę kasować, a awanturników banować!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s