Nowa ekonomia

Tu pierwotnie był Kącik ekonomiczny przeznaczony do dyskusji o przekrętach korporacji i banksterów, ale (na szczęście) temat umarł śmiercią naturalną z braku zainteresowania i dyskutantów. Ponieważ postanowiłam nie zajmować się ciemną stroną, lecz tym, co można zrobić dobrego wbrew kryzysowi i całemu światu kącik ekonomiczny przekształcił się w stronę Nowej Ekonomii. Będę tu zamieszczać informacje o nowej ekonomii, walucie lokalnej i barterze, czyli o rzeczach, o których warto wiedzieć, kiedy „skończy się świat”, czyli zawali się (wreszcie!) system obecnego wyzysku ekonomicznego i złodziejskiej lichwy.

Jutro (czyli 13 w piątek :-/) zamieszczę tu materiały o konferencji na temat nowej ekonomii.

291 komentarzy do “Nowa ekonomia

 1. Dariusz Brzozowiec wspomniał o Bernardzie Lietaer, współtwórcy walącego się obecnie systemu waluty Euro. Ja zalinkuję tu stary wywiad z Bernard Lietaer udzielony dla czasopisma YES! (tytuł „Ponad chciwością i niedostatkiem”):
  http://www.zb.eco.pl/publication/ponad-chciwoscia-i-niedostatkiem-p1630l1
  Fragment który czasem cytuje Dariusz Brzozowiec:

  BERNARD:… Przykładowo, bylibyśmy w stanie wyprodukować więcej niż wystarczającą ilość jedzenia, aby wykarmić cały świat i na pewno istnieje wystarczająco dużo pracy do zatrudnienia wszystkich na świecie, ale nie starczyłoby pieniędzy, aby za to wszystko zapłacić. Niedobór tkwi w naszych narodowych walutach. W istocie, zadaniem banków centralnych jest kreowanie i utrzymanie takiego niedoboru pieniądza. Bezpośrednią tego konsekwencją jest to, że musimy walczyć między sobą, aby przetrwać.
  Pieniądz tworzony jest, kiedy banki go wypożyczają. Kiedy bank udziela ci kredytu hipotecznego w wysokości 100 000 $ kreuje jedynie kwotę kapitałową, którą wydasz i która później krąży w gospodarce. Bank oczekuje, że przez następnych 20 lat zwrócisz 200 000 $, ale sam nie kreuje dodatkowej kwoty 100 000 $, tzn. odsetek. Przeciwnie, wysyła cię w trudny świat, abyś walczył z wszystkimi i wrócił z tą kwotą.
  SARAH: Więc niektórzy muszą przegrać, aby inni mogli wygrać? Niektórzy nie wywiążą się z płatności, by inni mogli zdobyć pieniądze na spłatę odsetek?
  BERNARD: Właśnie tak. Wszystkie banki robią to samo pożyczając pieniądz. Dlatego decyzje banków centralnych, na przykład Systemu Rezerwy Federalnej w Stanach Zjednoczonych, są tak istotne – wzrost kosztów odsetek automatycznie powoduje większy udział nieuniknionych bankructw.
  Więc kiedy bank ocenia twoją „zdolność kredytową” w rzeczywistości weryfikuje, czy jesteś w stanie konkurować i wygrać z innymi graczami – czy jesteś zdolny wyciągnąć drugie 100 000 $, które nigdy nie zostało wykreowane. Jeśli przegrasz, stracisz swój dom lub cokolwiek innego, co zastawiłeś.
  SARAH: To również wpływa na stopę bezrobocia.
  BERNARD: Jest to z pewnością jeden z głównych czynników, ale chodzi tu o coś więcej. Technologie informacyjne w coraz większym stopniu pozwalają na osiągnięcie bardzo dobrej stopy wzrostu gospodarczego bez zwiększania zatrudnienia. Jesteśmy świadkami jednego z ostatnich dostatnich okresów w Stanach Zjednoczonych napędzanych miejscami pracy. Jak ujmuje to Jeremy Rifkin w swojej książce Koniec pracy (The End of Work), posad już nie będzie, nawet w „dobrych czasach”.
  Według wyników badań przeprowadzonych przez Międzynarodową Federację Hutników Metalu w Genewie, za niespełna 30 lat, 2 lub 3% populacji świata będzie w stanie wyprodukować wszystko co nam potrzebne na Ziemi. Nawet jeśli wyniki te są dziesięciokrotnie zaniżone pojawia się pytanie, czym zajmie się pozostałe 80% ludzkości.
  Według moich przewidywań, waluty miejscowe będą głównym narzędziem projektowania życia społecznego w XXI w., chociażby ze względu na zatrudnienie. Nie twierdzę, aby te lokalne waluty miały zastąpić waluty narodowe; dlatego nazywam je pieniądzem „uzupełniającym”. Narodowe waluty wywołujące rywalizację będą wciąż pełnić rolę na konkurencyjnym rynku światowym. Wierzę jednak, że uzupełniający, miejscowy pieniądz jest dużo lepiej przystosowany do rozwijania współpracujących, lokalnych gospodarek.

  A wywiad jest stary bo z … 1997.06.30: http://www.yesmagazine.org/issues/money-print-your-own/beyond-greed-and-scarcity
  Więc jak to jest że współtwórca €uro mówi takie rzeczy 2,5 roku przed wprowadzeniem tejże waluty w formie transakcji elektronicznych? Czyżby był pewien że lokalne waluty i tak nie zatrzymają globalizacji gospodarczej i finansowej?

 2. „Jan Jączek, górnik, sztygar, który nie posiada wykształcenia finansowego i jego nieżyjąca już matka zaufali pracownikom banku. Choć nie posiadali zdolności kredytowej, zostali nakłonieni do podpisania umowy kredytowej na kwotę 20 milionów złotych z przeznaczeniem na zakup akcji nowej emisji banku – kredytodawcy. Okupili to własnym zdrowiem i utratą majątku.”
  Nowa afera – Getinbank w roli „Amber Gold”
  http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/Zawiadomienie-SN-Izby-Karnej-przez-poszkodowanego-w-aferze-finansowej-Getin-Banku-SA-Jana-Jaczka-o-przestepstwach-funkcjonariuszy-wladzy

 3. Ja nic z tego nie rozumiem. Jak to możliwe, że ktoś, kto nie ma kasy podpisuje umowę kupna (na kredyt) czegokolwiek wartego 20 milionów zł?

 4. Chwilę po spotkaniu Bilderberg (co za zbieg okoliczności !!!) mamy szczyt G8. Główny punkt spotkania to wlaśnie tworząca się strefa wolnego handlu pomiędzy UE a USA. Czyli jeden z filarów czy kroków do przyszłego państwa światowego.

  http://biznes.onet.pl/poczatek-szczytu-g8-pod-znakiem-umowy-handlowej-ue,18491,5542895,1,news-detal

  Strefa wolnego handlu przez ekonomistów jest zachwalana jako coś co wyciągnie USA i UE z kryzysu. Podobnie jak unia bankowa i fiskalna wewnątrz strefy euro ma być katalizatorem wzrostu. Zarówno unia fiskalna jak i stefa wolnego handlu to kolejne cegiełki w budowie światowego państwa. Ci którzy dalej myślą, że kryzys spowoduję rozpad UE niech otworzą oczy i zrozumieją, że kryzys jest i będzie katalizatorem budowy NWO. Wszystkie oficjalne recepty przedstawiane na walkę z kryzysem prowadzą do dalszej integracji państw i gospodarek w jeden mechanizm.

  Ci wszyscy New Age’owi „myśliciele” którzy w zeszłym roku twierdzili, że mamy kryzys i dlatego się niedługo wszystko „rypnie” niech zrozumieją, że kryzys to część planu. Problem – reakcja -rozwiązanie. A najbardziej to wiadać teraz poprzez forsowanie uni fiskalnej w strefie euro i wolnego handlu pomiedzy UE i USA. Nic się nie „rypnie”. Niestety. Upadek jest kontrolowany i nie do końca to będzie upadek tylko coś nowego.

  Zobaczcie dokładnie ten film. Kogo z polityków argentyńczycy lubią najbardziej? Kto powraca do władzy w tym kraju? Odpowiedz na końcu ale trzeba zobaczyć cały film aby stwierdzić, że ludzkość w swojej masie do mądrych nie należy. Przykre ale prawdziwe. Pora zadbać o własne dupy i liczyć na siebie, bo stado owiec nas sprzeda szybciej niż myślimy.

 5. Cm jest z tym filmem, że „nie istnieje”? Gdyby ludzkość była mądra, to żylibyśmy w raju i harmonii. Niestety, jest głupia, więc ma dokładnie to, na co sobie zasłużyła. Ja mam tylko nadzieję, że uda się wywalczyć jakieś specjalne prawa dla tych, którzy nie zaliczają się do gatunku dwunożnych zwierząt stadnych.

 6. U mnie film otwiera się normalnie. Generalnie chodzi o to, że prezydent Argentyny który sprzedał państwo do MFW co spowodowało głęboki kryzys, powraca powoli do władzy bo owce chcą go wybrać. Ludzie nie myślą, nie wyciągają wniosków nie analizują sytuacji. To smutne.

 7. @ Marcus: u mnie wyświetla się czarny prostokąt, a jak klikam, to widzę „Film nie istnieje”. Może wrzuć go jeszcze raz (z linku „udostępnij” na YT).

 8. jak teraz nie da rady to wpisz w wyszukiwarce you tube : THE TAKE / Przejmowanie fabryk – 1/7

 9. No to znalazłam i poprawiłam 🙂 Pod filmem jest taki przycisk „udostępnij”. Jak go skopiujesz, to zawsze film się wyświetli.

 10. Opracowany przez admina WM i użytkownika forum WM wstępny, ale konkretny, rozsądny i realny sposób na złapanie polskiego systemu za jaja:

  http://blog.wolnemedia.net/propozycje-wstepne-zmiany-polskiego-prawa/

  Nowa konstytucja:

  http://forum.wolnemedia.net//viewtopic.php?pid=6095#p6095

  Szkoda, że takie słabe ma zainteresowanie na forach. Co mnie rozwala – wszyscy marudzą, że źle, a działać nie ma komu! Podsyłajcie to tak jak do jakichś osób, które coś z tym mogą zrobić (polityków, dziennikarzy, działaczy), a przynajmniej w jakiejś części wykorzystać do wprowadzania zmian. Niechaj ta wartościowa inicjatywa zyska należne jej zainteresowanie. Do powstania przełomowego programu Uwaga o GMO na TVN doprowadziły właśnie takie maile, co to w końcu znalazły właściwą osobę. Wiem jako znajomy osób, które miały w tym swój udział. Takie mailowanie to nieraz jak ta nieprzysłowiowa sysuuuuniaaa, co to lawinę zmiane potrafi wywołać, ba, epokę odmienić! To jak, pomożecie?! 🙂

 11. Takich pomysłów i inicjatyw jest sporo. Na Facebooku powstają grupy zrzeszające ludzi pragnących zmian i niektóre mają nawet rozsądny prpggram. Problem tylko w tym, że naród jest ciemny i poza PO i PiSem nie widzi alternatywy. Kiedy skrytykujesz Tuska od razu pada pełne złości pytanie „a co, mam głosować na pisiarzy, tych wsiarzy” albo coś równie mądrego. Kiedy napiszesz, że i jedni i drudzy są siebie warci lub że nie można wybierać między dżumą i cholerą osobnik w ogóle przestaje rozmieć o co chodzi i kończy się dyskusja. Obawiam się, że Polska jest ostatnim krajem, w którym coś się ruszy. Okupanci wiedzieli jak spacyfikować najbardziej waleczny kraj w Europie. Odcięli głowę od ciała, a bez głowy nie da się myśleć.

 12. O żesz kurde! Nie oglądam telewizora, a radio wywaliłam, a tu proszę, taka niespodzianka! Przypomnę, że kiedy Kaczory tracili władzię w Warszawie również mieliśmy alarmy bombowe. Utrata władzy to bardzo bolesna sprawa, więc trzeba stworzyć jakiś problem, zdecydowanie na niego zareagować, a potem sprawnie go rozwiązać.

 13. Osobą zdolną tego dokonać będzie nie kto inny jak Donald T. i jego POdwładni. Coś w mediach panikowano, że PO traci poparcie na korzyść PiS. Może być tak, że POlicja zatrzyma podejrzanych i statystyki sympatii podskoczą.

 14. ad. 66) Usilowalam przeczytac te konstytucje ale doszlam do art. 10 i juz dalej nie moglam. Poczawszy od Preambuly poprzez te przeczytane przeze mnie artykuly widze tam kupe nieporozumienia, niescislosci, niejasnosci itp. Rozumiem co przyswieca idei ale wedlug mnie przede wszystkim spoleczenstwo jeszcze nie doszlo do tego zeby chciec zyc w innym swiecie. Zbyt duzo jest egoizmu i egoistycznego materializmu, juz nie wspomne o stronie duchowej, ktora jest opanowana w Polsce przez kk. Nie mozna narzucic wiekszosci czegos, do czego ta wiekszosc nie jest przygotowana i do czego nie jest otwarta, zeby przez inny punkt widzenia cos zobaczyc. Sama zaczelam tworzyc cos w rodzaju konstytucji ale dalam temu spokoj bo wlasnie czas wedlug mnie na to jeszcze nie nastapil. Tak jak slusznie moim zdaniem zauwazyla Astromaria, sprobujmy przylaczyc sie tylko do tego zeby wywalczyc dla siebie i reszty tych, ktorzy nie maja osobowosci stadnej jakies mozliwe w tym klimacie ramy do zycia. Porzadna rewolucje tworzy sie malymi kroczkami. Zwroc uwage, ze w tej konstytucji nie mowi sie o sluzbie dla narodu a o sprawowaniu wladzy. Wszystko jedno kto bedzie te wladze mial sprawowac, ja sie na zadna wladze nie zgadzam. Ja proklamuje wspolprace a to jest dzisiaj nie osiagalne. Ludzie zyja w zaklamaniu i nie dojrzeli jeszcze do tego zeby sie ten otoczki pozbyc. Uwazaja, ze to ich jedyna ochrona a to ich zguba i zniewolenie. I tak dlugo jak tego nie beda potrafili zobaczyc, tak dlugo bedziemy zyc mrzonkami o wolnosci. Najpierw trzeba zrozumiec co to jest wolnosc zeby moc jej zakosztowac. Takie jest moje prywatne zdanie.

 15. cd. 74) Ja bym byla juz zupelnie na chwile obecna zadowolona, gdyby rzad stosowal sie do obecnej konstytucji. To juz bylby krok na przod.

 16. Z powodu bomb obejrzałam wczoraj i dziś Fuckty. A po obejrzeniu nabrałam podejrzeń, że to jakaś akcja pokazowa lub akcja pod fałszywą flagą, albo jedno i drugie. Wczoraj mało nie spadłam z krzesła, kiedy poprosili o komentarz byłego negocjatora policyjnego pana Loranty (imię mi wyleciało z pamięci). Powiedział, że to może być coś tam albo coś tam (nie ważne co), ale zakończenie było najlepsze: że możliwe, że emerytowani pracownicy służb specjalnych zabawiają się po to, żeby rząd miał pretekst do wprowadzenia wiadomo jakiej ustawy ograniczającej wolność w sieci (!!!)

  Dziś z kolei zrobili pokazówkę z udziałem policyjnego informatyka, który pokazał widzom, jak w ciągu zaledwie kilkunastu sekund namierzył adres IP komputera, z którego redaktorzy wysłali mail korzystając z różnych metod maskowania. Czyli: wiedz internauto, że policja znajdzie cię w niecałe pół minuty, nawet jeśli skorzystasz z tajnej sieci lub z serwerów w Azji i USA. I o to pewnie chodziło. Ciekawe tylko, kim są ci młodzi (których dane i twarze oczywiście pozostały ukryte), którym przypisują to przestępstwo. Może policyjni tajniacy?

 17. dość dokładnie przeglądam różne strony, także te związane z Michnikiem i w nich cisza, pssss, żeby czasem Polacy nie zaczęli się domagać tego samego.
  http://rebelya.pl/post/4393/wegry-zamkna-przedstawicielstwo-miedzynarodoweg
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/59133-wegrzy-walcza-o-niezaleznosc-takze-te-finansowa-rzad-orbana-splacil-przed-czasem-zobowiazania-wobec-mfw
  Ciekawe jak to się skończy, na pewno mu nie odpuszczą.
  No a Grecy dali się złupić, bo dziś podali, że tak po prostu zarekwirują 47,5 % oszczędności na kontach. Większość już dawno jest złupiona, teraz dobrali się do tłustszych owieczek.

 18. Najpierw różne „opiniotwórcze” persony dziamały w mendiach, że Grecy to pasożyty, bo nie płacą podatków, ach, jakie to podłe, żeby nie płacić podatków!!! No i teraz już wiadomo do czego miały doprowadzić te utyskiwania. Teraz każdy leming powie, że dobrze im tak darmozjadom, bo ich oszczędności pochodzą z czarnej strefy i słusznie im się należy 47,5% datku na konto światowej mafii.

 19. przepraszam Greków, podatek wprowadzili na Cyprze. Grecy też jednak będą mieli od września podatek od luksusu ( basenów, samolotów i aut z silnikami powyżej 1,9L). Dla mnie są już sprzedani jak niewolnicy.

 20. Jak to przyjemnie placic podatki i skladki w zamian za czcze obietnice wierchuszki „opieki” takiej czy innej wraz z „bezpieczenstwem” przed „wrogami” czy „terrorystami” zagranicznymi , kiedy rzeczywisty wrog wewnetrzny rozpanoszyl sie juz na „dobre” czyli na kazdym kroku i kontroluje kazda dziedzine zycia ludzi i otoczenia wyniszczajac, rabujac i zabijajac wszystko po kolei.

  Czerwono – czarna mafia doskonale o tym wie, jak oszwabic potulny i latwowierny ludek , co to goscinny z obyczaju przodkow i nadstawiajacy drugi policzek wraz z poldupkami wbrew wszelkiej logice i hojnie jeszcze za to placacy, no bo jak juz nie ma czym, no to na ulice czy tez pod kosciol zebrac wedle dawno znanego tez gojom powiedzenia : nasze kamienice wasze ulice !

  Jak wiadomo , to na goracych piaskach pustyni zaden byt nie moze sie uchowac, a co dopiero pasozyd , wiec dlatego wlazi on ci podstepnie i spija krew tylko tam, gdzie ma lupow pod dostatkiem i czuje sie jeszcze pewny siebie i bezkarny wobec „prawa”, ktore ustawil li tylko i wylacznie dla swojej wlasnej korzysci i robienia z prawowitych gospodarzy oskubanych z majatku i z godnosci strachliwych idiotow :

  http://www.aferyprawa.eu/Afery/rozgrabianie_Polski

 21. „Dzentelmeni” nie gadaja o pieniadzach, bo „dzentelmeni” pieniadze maja i to w szczegolnie w Polsce mendia prowadzone przez owych „dzentelmenow” unikaja jak ognia tego drazliwego i delikatnego , jak zgnile jajko tematu , no bo przeciez , jak nie wiadomo o co chodzi, to napewno chodzi o pieniadze, ktore sa rabowane przez szajki politykierow i ich pomagierow :

 22. Ja znowu o pieniadzach , bo postaralam sie wejsc w „polityczno – religijne” sposoby dzialania czerwono – czarnej mafii myslacej sobie, ze po nas chocby potop i rabujacej tu i teraz , co sie da i jak sie da oraz straszacych apokalipsa czy terrorystami z zewnatrz.
  Oczywiscie ci bezwzgledni rabusie i mordercy w przeciwienstwie do zamaskowanych bandytow wlamujacych sie pod oslona nocy w filmach hollywodzkich w rzeczywistosci ” pracuja” w garniturkach i przy biurkach za dnia i w godzinach urzedowych oraz wysylaja swoich agentow w teren po uprzednim przygotowaniu na „pismie” wysylanym w tonach listow „urzedowych” i zatruwajacych dobry nastroj ludzi swoimi klamliwymi „paragrafami” majacych na celu wyludzanie gotowki za nic.

  ” Wierzacym” w „boskie wyroki” wmowilo sie, ze zaden bogacz ani wielblad nie moze przejsc do nieba przez ucho igielne i dopiero ta sztuka moze sie udac, jak sie jest obrabowanym na cacus przez namiestnikow bosko – urzedowych nawet z ostatniej koszuli.

  „2014 – mit der Haftungskaskade beginnt der Raubzug gegen unser aller Geld

  von Heiko Schrang

  „Wir beschließen etwas, stellen das dann in den Raum und warten einige Zeit ab, was passiert. Wenn es dann kein großes Geschrei gibt und keine Aufstände, weil die meisten gar nicht begreifen, was da beschlossen wurde, dann machen wir weiter – Schritt für Schritt, bis es kein Zurück mehr gibt.“ – (Jean-Claude Juncker) „.

  Powyzszy tekst pochodzi z blogu dla jeszcze myslacych i szukajacych przyczyn obecnej bidy z nedza , bo moze byc jeszcze gorzej, jesli ludzie w koncu nie powiedza dosc papierowej „wladzy” bandytow i handlarzy smierci ze straszakiem „prawnym”.

  Tlumaczenie : ” 2014 – Kaskada poreczeniowa rozpoczyna rabunek wszystkich naszych pieniedzy”

  ” Uchwalamy cos , wystawiamy w przestrzen i oczekujemy po krotkim czasie , co sie bedzie dziac. Jesli nie ma wielkiego krzyku i zadnego poruszenia , bo wiekszosc wcale nie pojela, co tak naprawde postanowiono, to posuwamy sie tak dalej – krok po kroku i tak dlugo, az nie ma juz wiecej zadnego odwrotu.” – ( Jean-Claude Juncker )

  http://brd-schwindel.org/2014-mit-der-haftungskaskade-beginnt-der-raubzug-gegen-unser-aller-geld/

  Skok na obywatelskie zasoby pieniezne w bankach na Cyprze odbyl sie bez wiekszego „echa”, wiec rabusie ida dalej na pewniaka, najpierw tez pokretnie piszac i rozglaszajac telawizyjnie, ze kazdy mieszkaniec Jewropy odpowiada za dlugi banksterow i ze musi „pomoc” w ratowaniu „biednych” bankow w „kryzysie”…. .

  W kazdym hollywodzkim filmie o bandytach „sprawiedliwosc” musiala zwyciezac i nastepowal ” happy end” i moze w koncu ludziska tez sie obudza na golo i weselo oraz z reka w nocniku, jak stwierdza, ze im nawet ostatnie majtki sciagna „prawnym papierem” zamiast go wczesniej uzyc tylko do podcierania tylkow , bo sa one w rzeczywistosci gowno warte.
  .

 23. Aha! Jeszcze ci , co maja limit kredytowy w przeciagnieciu kont , to niezaleznie od tego, czy przeciazyli konto, czy tez nie beda pociagnieci do „odpowiedzialnosci” za niewybrany kredyt w stylu, ze temu, ktory nie ma juz prawie nic , bedzie tez zabrany ostatni grosz i jeszcze dodatkowo nalozony zostanie dlug.

  Ha ! ” Lepiej” to zrobiono, niz w biblijnej „apokalipsie”, bo jej pisarze – lichwiarze nie przypuszczali powstania w komputerach „elektronicznych” sum uznawanych przez wspolczesnych zlodziei trikowych tez za realne „pieniadze” i podlegajace oprocentowaniu wraz z placeniem od nich podatkow „ratujacych” pejsatych banksterow.

 24. To się raczej nadaje do dawnego Kącika ekonomicznego, a nie do nowej ekonomii, ale w pewnym sensie jest to nowa ekonomia – po islandzku:

 25. Nie wiem czy to nowa ekonomia, ale mam takie spostrzeżenie na temat pieniędzy.
  Cy komukolwiek z was jest potrzebne wysokie PKB? Odnoszę wrażenie, że świat i rządy zwariowały na tym punkcie. Wszystko ma do tego odniesienie, ale czy ma to jakiekolwiek znaczenie? Cisną społeczeństwo do pomnażania kasy, ale czy pojedynczemu człowieczkowi jest potrzeba wciąż więcej i więcej. Nie sądzę. Jemy tyle samo, potrzebujemy do ubrania stałą ilość rzeczy, mieszkanie też nie jest nam potrzebne co roku większe. Samochód i inne rzeczy postępu technicznego jak kto ma upodobanie. To wszystko jest stała ilość dóbr materialnych. Nie dajmy się zwariować i nie finansujmy z podatków, które z nas zdzierają tego całego cyrku.
  Ja w związku z reorganizacją mojej działalności oddałam już w tym roku dużo mniej daniny i czuję się z tym bardzo szczęśliwa. Nie dajmy sobie wmawiać, że jak nie będziemy płacić podatków to padną szkoły, służba zdrowia, nie będzie dróg, policji i ogólny chaos. Bzdura totalna! Policzyłam, że podatki, które płacę miesięcznie wystarczają na pokrycie pensji 1 nauczyciela w szkole, to na co idą podatki pozostałych rodziców z klasy? Nie płacić haraczy i zagłodzić tę całą biurwokrację, a nikt nie będzie pchał się do koryta. Może to oczyści państwo. Taka lecznicza głodówka.

 26. PKB, CO2, szczepienia, rakowi wspak i inne mantry non stop płynące z TV to jedna wielka ściema. Wyłączyłam mendia i nie słucham tego bełkotu.

 27. Ja też wyłączyłam TV, radio i tylko net mi pozostał, ostatnia jedwabna niteczka 🙂 Jak spytałam dziś w sklepie dlaczego takie kolejki, to wiecie co mi Pan w kasie odpowiedział? Bo jutro są wybory- słucham? – no jutro jest święto demokracji. Większego skeczu dawno nie słyszałam. Chyba tylko młody wiek w jakiś sposób go usprawiedliwia, a może chciał być dowcipny?

 28. Czy to znaczy, że z powodu święta demokracji pozamykali sklepy? No to ładnie, by się wybieramy do Castoramy. I marchewka na sok mi się skończyła 😦

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.