KOMENTOWANIE BLOGA

Do stałych bywalców bloga:

Moderacją rządzi bezrozumny AUTOMAT!

Nie moderuję komentarzy ręcznie, bo nie mam na to czasu ani ochoty.

To nie moja wina, że wasze komentarze za każdym razem trafiają do moderacji lub znikają bez śladu (czyli w spamie)!
Proszę nie występować do mnie z pretensjami i nie jęczeć, że nie zasługujecie na takie szykany z mojej strony, a zwłaszcza proszę mi nie wyzywać od cenzorów!
Mam dość tłumaczenia tego każdemu z osobna, więc stworzyłam tę stronę.
Przyczyny problemów z moderacją wyjaśniam w 1 i 2 punkcie poniższego dekalogu.

10 przykazań blogowych:

 1. Jeśli zaakceptowałam Twój pierwszy komentarz, każdy kolejny powinien ukazać się automatycznie. Tyle teoria, ale praktyka wygląda zupełnie inaczej. Jeśli stale siedzisz w moderacji to nie moja wina i nie szykany z mojej strony, lecz złośliwość wordpressowych chochlików;
 2. Jeśli Twój komentarz znikł bez śladu i bez informacji, że czeka na zatwierdzenie, to znaczy, że… ojej! wpadł do spamu. Stało się to niekoniecznie z powodu moich szykan, lecz za sprawą jakiegoś złośliwego chochlika wordpressowego. Zaczekaj więc cierpliwie aż zajrzę do spamu i powyciągam stamtąd perły Waszych myśli;
 3. Jeśli jesteś na mojej czarnej liście trolli i pieniaczy, to święty Boże nie pomoże, spam jest Twoim przeznaczeniem, jakże mi przykro…
 4. Zanim skomentujesz dany tekst PRZECZYTAJ GO DO KOŃCA I ZE ZROZUMIENIEM lub uważnie obejrzyj film, który dołączyłam. Jeśli nie przeczytałeś, nie zrozumiałeś lub nie obejrzałeś nie pisz „recenzji”!
 5. Zanim nazwiesz mnie moherem z kruchty / prawicową ekstremistką lub ateistką / lewicową ekstremistką przeczytaj cytat na górze bloga i moje credo, zapoznaj się ze stronami na górze bloga i z umieszczonymi po bokach cytatami. Nie jestem stadną owcą, więc nie należę ani do stada kościelnego ani ateistycznego. Czasem zgadzam się z „tradycją”, a czasem z „postępem”.
 6. Jeśli nie rozumiem, o co chodzi autorowi (czasem mimo kilkakrotnego przeczytania nie pojmuję, co autor miał na myśli!) wyrzucam komentarz do kosza. Proszę się wyrażać logicznie, używać poprawnej polszczyzny i nie sadzić byków, zwłaszcza ortograficznych.
 7. Jeśli Twój komentarz był napastliwy, agresywny w stosunku do mnie lub innych dyskutantów, zawierał wyzwiska, sugerował, że piszę bzdury lub był pisany z pozycji wszystkowiedzącej nieomylności (religijnej, racjonalistycznej, politycznej lub dowolnej innej) nie zostanie zatwierdzony. Nieomylne prawdy zna tylko Bóg, a tobie trochę pokory i lekcja dobrych manier na pewno nie zaszkodzi!
 8. ZWOLENNICY TOTALITARNEGO PRZYMUSU SZCZEPIEŃ I INNYCH PRZYMUSÓW MAJĄ KATEGORYCZNY ZAKAZ WSTĘPU DO MOJEGO BLOGA!
 9. Zwolennicy modnych bzdur takich jak GMO, alopatia, sztuczne słodziki, globalne ocieplenie, szczepienia itp. nie są tu mile widziani. Nie interesują mnie niepoparte osobistymi badaniami mniemania ani argumenty sprzedajnych pseudo-autorytetów naukowych. Sprawdź najpierw, do czyjej kieszeni idą pieniądze za te „wynalazki”.
 10. Komentarze typu „Najnowsza notka w moim blogu, zapraszam”, „Zapraszam do mojego chomika”, „Zapraszam na moją stronkę” traktuję jako spam! Mój blog to nie słup ogłoszeniowy, na którym każdy może przykleić swoją reklamówkę ani nie trampolina do niezasłużonej popularności dla leni i cwaniaków, którzy, zamiast solidnie zapracować na swój sukces, wykorzystują cudzą pracę i popularność do wypromowania siebie.
Nie siedzę przez całą dobę przy komputerze, więc na zatwierdzenie komentarza, który czeka na moderację lub wpadł do spamu trzeba czasem poczekać, nawet kilka godzin, jeśli jestem czymś zajęta!!!

Do nowych gości w blogu:

Witam w moich progach i zapraszam do dyskusji.

Zgromadziłam w blogu grupę przyjaciół, którzy chcą w miłej atmosferze porozmawiać o rzeczach, które ich interesują, a moim zadaniem jest dbać o to, żeby nikt was tu nie obrażał i nie psuł dyskusji złośliwym trollingiem.

Blog jest jak dom: przyjaciół witam z otwartymi ramionami, a wrogów nie wpuszczam do wnętrza.

Agresorów obrażających gospodynię, demolujących wnętrze, sikających  na dywan i kopiących kota wywalam z domu na zbitą twarz i to chyba jest zupełnie oczywiste. Te same prawa obowiązują w blogu.

TEN BLOG JEST SPECJALNĄ STREFĄ CHRONIONĄ DLA WYZWOLONYCH Z MATRIXA,

czyli z wszystkich iluzji światopoglądowych jakimi są wszystkie -izmy: chrześcijanizm/katolicyzm, ateizm, racjonalizm, niuejdżyzm, naukowizm, feminizm, maskulinizm, totalitaryzm (np. medyczny, szczepionkowy i ogólno-światopoglądowy), kapitalizm, socjalizm, komunizm, prawica, lewica, tradycjonalizm, postępowość oraz demokracja, która jest czystą fikcją.

Wszystkie -izmy zostały stworzone po to, żeby nałożyć klapki światopoglądowe na ludzkie umysły. Nie jesteśmy sobą, tak naprawdę nikt z nas nie wie, kim jest i kim by był gdyby nie wpływ wielkich filozoficznych mitów, od religijnych po ateistyczne, w które tak wierzymy, że nawet nie zdajemy sobie sprawy z ich istnienia.

Zdziwiony? To można żyć nie przyklejając sobie jakiejś etykietki?

Tak, można. Tylko wtedy naprawdę żyjesz, kiedy nie podążasz za stadem i przed pastuchem z kijem.

Kto idzie za owieczkami


Moderacja komentarzy to nie cenzura!

Tak, jak w domu zamykasz drzwi przed potencjalnie niebezpiecznymi intruzami, tak i blog musi być pod kontrolą, żeby nie stał się poletkiem na którym harcują dowcipne inaczej trolle.

Nikomu nie zamykam ust.

Szanuję wolność słowa,

bo przecież sama korzystam z niej bez skrępowania. Każdy ma prawo głosić w swobodny sposób dowolne poglądy, ale nie widzę powodu, żeby  to robił w moim blogu, skoro może założyć własny.

To jest blog prywatny, a nie medium publiczne

i dlatego nie mam obowiązku udzielać głosu każdemu kto zechce wygłosić tu swoje credo lub udowodnić, że jego racja jest mojsza lub najmojsza.

Nieskrępowanej wolności słowa nie ma nigdzie poza martwą deklaracją zapisaną w Konstytucji!

Nie ma jej, co oczywiste, w będącej medium publicznym (?) Gazecie Żydorczej, która nie dość, że zablokowała możliwość komentowania artykułów o pseudo-uchodźcach, to jeszcze zagroziła swoim czytelnikom, że każdego, kto krytykuje politykę imigracyjną postawi przed sądem. Taką to właśnie „wolność słowa” mamy w naszej „republice demokratycznej” (co jest oksymoronem), w którym jego rdzenni mieszkańcy nie mają prawa decydować o tym, kogo wpuszczą do swojego własnego domu, gdyż władzę w nim przejął sublokator, który, zamiast okazać wdzięczność za gościnę uznał, że to on rządzi w tym domu i ma prawo wywalić z niego prawowitych właścicieli, obrażać ich do woli i jeszcze ogłosić się ofiarą rabunku, prześladowań i hejtu!

Może to zabrzmi niegrzecznie, ale zdecydowanie nie życzę sobie tutaj gościć wyznawców żydo-chrześcijaństwa, czyli wrogiej naszej odwiecznej, słowiańskiej tradycji religii pochodzącej z Bliskiego Wschodu. Nie jest i nie może być Polakiem i patriotą ktoś, kto uważa, że jego przodkami są Żydzi: Abraham, Izaak i Jakub, że stolicą jego państwa jest Watykan, a ziemią świętą Izrael i nie potrafi odróżnić serca od prącia (Dokonajcie, więc obrzezania waszego serca). Ktoś taki jest zdrajcą własnego dziedzictwa i słowiańskich przodków, okrutnie mordowanych i torturowanych przez obcych, którzy tę religię wprowadzali ogniem i mieczem, i jedynej, prawdziwie świętej, polskiej Ziemi, z której się wywodzi.
Dość zażydzania i talmudyzacji wszystkiego: duchowości, prawa, edukacji, polityki, obyczajów i norm moralnych obowiązujących nieżydowskie społeczeństwa!
Równie niemile są tu widziani ateiści, pseudoracjonaliści, czciciele bałwana tzw. nauki, niuejdżowcy, „postępowcy” różnej maści, krzewiciele tolerancji dla dewiacji seksualnych (gender i LGBT), feministki, osobnicy nazywający patriotyzm faszyzmem i nacjonalizmem oraz elektorat dowolnej partii politycznej.
W moim blogu nie ma miejsca dla fanatyków scientyzmu (religii naukowej) z jej najświętszym sakramentem chrztu, którym są PRZYMUSOWE szczepienia.

—————————–

Jeśli jesteś wyznawcą czegokolwiek nie jesteś tu mile widziany. Jeśli jesteś znawcą czegokolwiek serdecznie zapraszam.

Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby – Stefan Kisielewski

Z KŁAMSTWAMI I DEMAGOGIĄ NIE DYSKUTUJĘ, LECZ WYWALAM DO SPAMU!!!!!!!

Co bezdyskusyjnie ląduje w spamie: agitacja za przymusem szczepień, badań profilaktycznych i leczenia; twierdzenie, że jedynie chemioterapia leczy raka; że GMO to postęp naukowy i ratunek przed głodem; że smugi na niebie to smugi kondensacyjne; że autorka bloga jest antysemitką / ateistką / moherowym beretem z kruchty; wszelkie misjonarstwo religijne i ateistyczne oraz szeroko pojęte misjonarstwo światopoglądowe.

Dopuszczam do dyskusji ludzi kulturalnych, SAMODZIELNIE MYŚLĄCYCH, niezniewolonych religijnie i pseudo-racjonalistycznie, umiejących wyrażać się poprawnie i wzbogacających wiedzę moją i moich gości.

Nie dopuszczam do dyskusji osób, które postrzegają świat dualistycznie, na zasadzie „albo-albo”, np.:

 • „skoro nie jesteś katoliczką to znaczy, że jesteś ateistką” (lub odwrotnie);
 • ”skoro nie wierzysz w kapitalizm to znaczy, że jesteś komunistką” (lub odwrotnie);
 • „skoro nie popierasz lewicy to znaczy, że popierasz prawicę” (lub odwrotnie);
 • „skoro krytykujesz naukę to znaczy, że chcesz żyć w jaskini, bez wody i prądu”;
 • „skoro nie pochwalasz swobody seksualnej, LGBT, parad ‚miłości’ o_O, promocji homoseksualizmu*), gender, wychowania seksualnego od urodzenia itp., to jesteś moherem z kruchty”;
 • „skoro nie uznajesz nauczania Kościoła, to znaczy, że jesteś lewaczką i ateistką”;
 • „skoro negujesz skuteczność leczenia alopatycznego (chemioterapii), to znaczy, że skazujesz ludzi na niechybną śmierć”;
 • „skoro nie chcesz w Polsce imigrantów to znaczy, że jesteś rasistką i ksenofobką”;
 • „skoro jesteś astrologiem / leczysz się u homeopaty to znaczy, że odrzucasz naukę”;
 • „jeżeli szanujesz naukę, to nigdy nie uznasz astrologii ani homeopatii”…

Nigdy nie wybieram między dżumą a cholerą, czyli między przeciwieństwami, bo przeciwieństwa są tym samym, czyli pułapką na zahipnotyzowane przez telewizor i media lemingi. Prawda leży zupełnie gdzie indziej niż religia, ateizm, nauka, prawica, lewica, rozwiązłość, ascetyzm itp.

*) Nic mi do czyich preferencji seksualnych, niech każdy w zaciszu domowym robi co chce, byle z osobami dorosłymi i w pełni poczytalnymi, ale promocji ideologii gender, homoseksualizmu czy LGBT w mediach publicznych, a zwłaszcza w szkołach absolutnie sobie nie życzę i będę się temu przeciwstawiać ze wszystkich sił, ponieważ wiem, kto za tym stoi i jaki jest jego cel.

Autorka bloga nie odrzuca niczego z powodów doktrynalnych (światopoglądowych), ale też nie wierzy bez dowodu w nic, bo bezpieczniej jest coś wiedzieć (osobiście zweryfikować) niż w coś uwierzyć bez sprawdzania.

Weryfikowalne jest wszystko, nawet prawa duchowe, nie mówiąc o takich dziedzinach wiedzy jak astrologia i homeopatia, bo jak naucza huna: „skuteczność jest miarą prawdy„. Jeśli praktyka duchowa lub medyczna jest nieskuteczna, np. nie uwalnia od opętania, depresji, nędzy, choroby lub przedwczesnej śmierci, albo wręcz w nie wpędza, to jest nie jest oparta na prawdzie, lecz oszustwie! Astrologia i homeopatia są dziedzinami empirycznymi, potwierdzonymi nie tylko skutecznością, ale nawet dowodami naukowymi.

—————————–

Ten blog jest strefą wolną od kultu jednostki (autorytetów, ekspertów i guru dowolnego sortu) i wszystkich ideologii (-zmów)

W tym blogu nie ma miejsca dla kultu nauki (scjentyzmu), Jezusa, JPII, Zecharii Sitchina, Chrisa White, Karola Darwina, Łazariewa, New Age, Kursu Cudów, III Testamentu, Księgi Urantii, Kasjopean i innych channelingów itp. Masz mózg, więc myśl samodzielnie zamiast napychać sobie umysł cudzymi prawdami i objawieniami. Jeśli czujesz potrzebę wielbienia swojego guru, podążania jego śladami i dzielenia się z innymi swoją wiarą to w moim odczuciu jesteś zarówno owcą, jak i misjonarzem. Misjonarzy nie wpuszczam ani do domu ani do bloga.

Wszystkie ideologie (-izmy, np. religie, ateizm, scientyzm, racjonalizm, feminizm, filo- i anty-semityzm /syjonizm, socjalizm, komunizm, kapitalizm, liberalizm itp.) zostały stworzone po to, żeby nakładać klapki na umysły owiec i baranów i antagonizować społeczeństwo. Zauważ, jak wrogo odnoszą się do siebie chrześcijanie różnych odłamów, np. katolicy, Świadkowie Jehowy, prawosławni itp., nie mówiąc o wyznawcach skrajnie odmiennych ideologii, jak katolicyzm i ateizm czy chrześcijaństwo i islam. Reprezentanci scientyzmu (kultu nauki) najchętniej spaliliby na stosie wszystkich, którzy nie padają na mordę przed naukowymi autorytetami, identycznie jak wierzący postąpiliby ze wszystkimi, którzy nie czczą Jezusa i nie uznają autorytetu papieża.

Żeby było jeszcze bardziej schizofrenicznie nienawidzący katolicyzmu ateiści i homoseksualiści wyraźnie palą się do przyjęcia islamu, najwyraźniej nie zdając sobie sprawy z tego, że przez wyznawców Allaha zostaną ścięci lub zrzuceni z wysokiej góry (wieżowca) jako pierwsi.

—————————–

Kilka tekstów dla amatorów trollingu:

Mały przerywnik, czyli o dyskusji w blogu jeszcze słów kilka

Kilka słów o przeciwieństwach, które są tym samym, o wierze, dogmatach, misjonarstwie, zwalczaniu herezji oraz kilka słów o zażartych dyskusjach, banowaniu, zdrowym rozsądku i pieniądzach

Polecane lektury:

Rafał Brzeski: WOJNA INFORMACYJNA (SKRYPT) Warszawa 2006

Instrukcja jak ukryć prawdę – każdy bywalec forów dyskusyjnych powinien ją znać