HYDE PARK czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

Widget z najnowszymi komentarzami z boku bloga co jakiś czas przekierowuje na niewłaściwą stronę albo w ogóle się nie pokazuje! To samo dzieje się, gdy chcesz zobaczyć swój przed chwilą dodany, najnowszy komentarz: zamiast na koniec dyskusji przekieruje cię na stronę sprzed miesiąca lub starszą :-(.

Admini WordPress’a stale coś kombinują, a jak przekombinują, to wszystko się sypie. Dlatego proszę nie kierować do mnie zażaleń, bo JA NIE MAM NA TO ŻADNEGO WPŁYWU!

Jeśli chcesz przeczytać najnowsze komentarze w którymś z Hyde Parków lub na innych stronach bloga po prostu wejdź na stronę główną Hyde Parku, Zdrowotnego Hyde Parku lub na tę, którą chcesz zobaczyć i zjedź w dół, do ostatnich komentarzy.

9 322 thoughts on “HYDE PARK czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

 1. Chyba jestem gapa , bo ze skrotem APA miedzy innymi jest podana American Psychological Association (?) i nie ma jak na razie zadnej polskojezycznej organizacji pod tym tajemniczym skrotem i ktory to wraz z innymi pozostalymi idzie mi jak zwykle na …nerwy.

  Poza tym znowu narodowosciowe podjudzanie przeciwko wszystkim „zydom” czy tez Niemcom robiacych ich ze wspolna odpowiedzialnoscia i calosciowo za wrogow zewnetrznych podstepnie niweluje fakty odwiecznej kreciej roboty wewnetrznej dywersji zlodziei i bandytow „domowych” kazdego kraju i grasujacych od wewnatrz , zorganizowanej wprawdzie przez ponadnarodowa diaspore hebrajskije kasty duchownych czyli rabinow , ale nie mogacej byc mozliwej do zrealizowania bez pomocy i wspolpracy rodzimych, przekupionych zdrajcow i ignorantow.

  „…, bo do tanga trzeba dwojga…” , a do tego, ze liczni zdrajcy- Judasze dla prywatnych i krotkotrwalych korzysci „sprzedajacy” swoich oklamanych ziomkow wykorzystuja ich strach przed mysleniem i „ciche przyzwolenie”, gdzie ciagle obowiazujace prawo rzymsko-kanoniczne juz od tysiecy lat twierdzi, ze „chcacemu nie dzieje sie krzywda”.

  ” Kto nie nie dochodzi swoich praw nie ma ich zadnych !!!! ”

  Moge tu klikowac az do krwi na palcach w sprawie zlamanych tu szyfrow zniewolenia z wraz z ich kluczami „przemyslowymi” na bydlo ludzkie , no i co ?

  Prawie zadnego „rezonansu” z „opinii publicznej” czyli z glow nieociosanych kolkow, zyjacych z dnia na dzien na zasadzie:

  „Jakiegos mnie panie boze – jahwe stworzyl takiego mnie masz ! ”

  ” Wy to jestescie jak dzieci … ! ” – tak przywolywal do dyscypliny zolnierskiej pewien dowodca w jednym odcinku z ” Czterech pancernych… ” i dodal :

  ” Nic tylko wam wodka i kurwy w glowie ! „.

  Na obecne i bardzo juz nowoczesne czasy niekonczacej sie jeszcze zydowskiej inkwizycji :

  ” Dupa, fura i komora” trzyma zniewiescialych gierojow mocnych w pysku i w opilstwie przed wspolnym pojsciem po rozum do glowy i masowym zbojkotowaniem zaplutej papierowym klamstwem „polityki” czyli „religii”, mendialnego „teatrzyku ” tylko 67 !!!! zydowskich „wybrancow – przebierancow”, opetanych zadza wladzy parchow – patriarchow i rabinow chcacych za pomoca przekupnych zdrajcow i faszystowskich marionetek nie-rzadowych zniszczyc caly swiat z glupimi gapiami wlacznie !

 2. I kto to mówi? Ty, przeciwko „podjudzanie przeciwko wszystkim „zydom” czy tez Niemcom robiacych ich ze wspolna odpowiedzialnoscia i calosciowo za wrogow zewnetrznych”?

 3. Mam ku temu „wewnetrzne” powody wraz z dowodami, ktore nie pozwalaja mi wrzucac wszystkich i wszystkiego do jednego kotla, bo nauczylam sie w koncu oddzielac ziarna od plew.

  Za dlugo by o tym pisac, a czas mnie nagli do tlumaczenia niemieckiego artykulu na polski i ktory to material rozwiewa szczegolowo wszelkie watpliwosci co do powstania i celow „biblii” i wyplywajacych z niej „religii”, niestety ciagle jeszcze zbierajacych krwawe zniwa od trzech … tysiecy lat !

  Tytul tego bardzo mocnego w tresciach materialu :

  Jehova – ein “Gott” wird demaskiert

  13. September 2014
  von Dr. W. Hopfner

  „Jehowa – jeden ” bog ” jest zdemaskowany ”

  Bardzo obszerny jest ten artykul, a ku pamieci ofiar biblijno-religijnego obledu nie powinno sie go skrotowo tlumaczyc. Dlatego tez troche potrwa jego tlumaczenie.

 4. Żydzi skłócają wszystkich ze wszystkimi, bo gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Dlatego polactfo wierzy, że muzułmanie to brudasy i głąby i że Rosjanie to nasi wrogowie. Posłuchajcie, co mówi szejk i imam w jednej osobie:

 5. Tlumaczac „dzieje” przekretow i podjudzan srulowych majacych swoje rzeczywiste korzenie w „swietej biblii” dla jeszcze bardziej „boskiego ludu…” musze, bo chce dotrzymywac tempa w tym coraz szybszym maratonie PRAWDY i na ktora sie pisze
  obiema rekami, przekazujac z nieukrywana radoscia filmik o podpaleniu jednego z urzedow rabunkowych ( „finansow spolecznych”) przez mocno wkurzonych rolnikow z pewnej francuskiej miejscowosci i nekanych podobnie jak wszystkie pozostale na calym swiecie przez bandytow i zlodziei – strasznych braci w „wierze” do „jedynego Jehowy” :

 6. Mykolog Paul Stamets wymienia sześć sposobów, w jakie grzyby mogą pomóc ocalić wszechświat: oczyszczanie zanieczyszczonej gleby, wytwarzanie substancji owadobójczych, leczenie ospy a nawet grypy.

 7. Francuscy rolnicy słyną ze swoich protestów! Jakiś czas temu wstawiałam tu kilka filmów. W jednym wywalili wielką wywrotkę nawozu na plac przed urzędem, a potem koparką przerzucali to łajno przez ogrodzenie, na teren tegoż urzędu, wszystko oczywiście przy akompaniamencie trąbek i innych przyrządów do robienia hałasu. Ale nie tylko Francuzi. Parę lat temu media pokazywały rolnika chyba ze Szkocji, który oblał budynek urzędu gnojówką. Też było wesoło.

  Takie pojedyncze akcje nic nie zmienią. Pozamykają podpalaczy i dalej będą grabić. Ludzkość jest niesolidarna, nie potrafi się zjednoczyć i w jednej chwili, masowo zrzucić kajdan. Pojedynczy buntownicy nie zmienią świata. Musieliby wszyscy to zrobić, a na to się nie zanosi.

 8. Ha, ha ! A to ci slodka zemsta na trujacych smieciami palantach ! Jak Kuba „bogu” tak „bog” Kubie odplaca sie ta sama „moneta” .

  Innej mowy te jeszcze czujace sie tak bezkarnie gnojki nie pojmuja i tak tez trzeba we wszystkich aspektach ziemskiego zycia przegonic te toksyczne parchy na wieki, wiekow , amen !

  Co robi czlek, jak mu sie jakis nieproszony „gosc” pod falszywym pozorem szerzenia jedynie slusznej „wiary” wlamuje sie do jego domu – kraju i bezczelnie domagajac sie „gosciny” z gratisowymi przywilejami „religijnymi” wyzera mu i wypija wszystko , poczym niszczy zapasy gospodarza, kradnie mu gotowke i precjoza, rzyga na dywan, rzuca na niego niedopalki oraz obsrywa i obsikuje wszystko wokol, pouczajac w tym bezczelnie gospodarza, ze „gosc w dom, to bog w dom” ?

  Takich to odwiecznych „domokrazcow – handlarzy” ,ktorym to „przewodzi” ich fikcyjna figura Jehowa, jedyny „bog” wyczarowany z prozni lbow biblijnych mitomanow w myckach trzeba we wlasnym zyciowym „interesie” zatrzymac, bo inaczej nas obrabuja z ostatnich gaci , zabija podstepnie „antymedycyna” domokrazcy Rockefelera oraz zatruja i zasmieca swoimi toksycznymi ” wynalazkami” cala boskosc Natury.

  Wczoraj na spacerze zebralam dwa plastikowe kubki z widelczykami po lodach pozostawione przez ich „konsumentow” na pobocznych murkach.

  Wrzucilam te plastikowe odpady do kontenera na plastikowe opakowania.
  Dzien wczesniej na lace natrafilam na butelke po alkoholu i prawie codziennie jakis odpad po zasmiecajacych i zatruwajacych swiat „bliznich” prowokuje mnie do wszystkich znanych mi najbrzydszych przeklenstw w ich strone.

  Jednak najbardziej i z calego serca zycze tym „konsumentom”- gownojadom tego, zeby sie jak najszybciej tym gownem i korporacyjnymi dragami wytruli .

  Pozostalym myslacym zycze odwagi w bojkocie „listow” nie tylko „apostolskich” , ale tych bombardujacych pocztowe skrzynki „podatkowo” , wysylanych przez ponadnarodowy „boski lud wybrany”, ze zbojeckich jaskin zwanych w Polsce „urzedami skarbowymi” , w Niemczech „urzedami podatkowymi”, we Francji „urzedami finansow publicznych”, ktorych celem byl i moze nareszcie zatrzymie sie bandycki rabunek w bialy dzien i to nie zza drzewa tylko zza biurka i ze swistkiem papieru z zydokleksami zamiast maczugi.

 9. Hymn bylych niewolnikow dla wolnosci, prawdy i sprawiedliwosci calemu swiatu !

  W dniu 3 pazdziernika tego roku odbedzie sie DZIEN PRAWDY w Berlinie przed budynkami „rzadowymi” ! Policja sprzymierzyla sie z ludem !

  Wszelkie pismaki i mendia na uslugach drukarskiej mafii nawolywani sa do bojkotu swojej „pracy” albo w koncu do przekazywania PRAWDY !

  Oj, dzieje sie ! I to wlasnie tu , w oku cyklonu , w zmijowym gniezdzie I.G.Farben – Bayer, ktorego koniec nadszedl ! Hurra !

 10. Karen Hudes: “Ta korupcja musi się skończyć”

  http://www.rdc.pl/informacje/karen-hudes-istnieje-grupa-interesow-ktora-kontroluje-rynki-kapitalowe-oraz-bank-rozrachunkow-miedzynarodowych-i-banki-centralne-posluchaj/

  – Kontrolę nad Bankiem Światowym przejęła “superorganizacja”. (…) To nie jest legalny podmiot gospodarczy, tylko grupa, która działa jako jeden konglomerat. (…) To rodziny Rockefellerów, Rothschildów i tajne stowarzyszenia, do których one należą. Ich ślady prowadzą do jezuitów w Watykanie – mówiła w rozmowie z Rafałem Betlejewskim w RDC Karen Hudes, prawniczka, która ponad 20 lat pracowała w Banku Światowym.
  Karen Hudes, absolwentką prawa na prestiżowej Yale Law School, pracowała przez 21 lat w Banku Światowym jako wysokiej rangi prawnik w departamencie prawnym. – Opowiada ona niepokojące rzeczy o korupcji w Banku Światowym i światowym systemie finansowym – zachęcał do wysłuchania rozmowy Rafał Betlejewski.
  – Najprościej mówiąc nieprawidłowością jest istnienie pewnej grupy interesów, nazwijmy to organizacją, która kontroluje rynki kapitałowe, a także Bank Rozrachunków Międzynarodowych i banki centralne, które drukują tzw. pieniądz fiat, a świat musi wrócić do waluty opartej na aktywach. Ta korupcja musi się skończyć.
  Cała rozmowa Rafała Betlejwskiego z Karen Hudes w audycji Między innymi Betlejewski. POSŁUCHAJ!

 11. Witam po przerwie :). Pozwolę sobie wklejać pewne cytaty, które może komus coś dadzą akurat w drodze do poznawania i ogólnie wywinduja dyskusję na trochę „nadludzki” poziom . Może też przy okazji poznam osoby znające ich źródło. Z góry uprzedzając jakieś hejterowskie podchody do mnie, zapewniam, że to moja zwykła i prosta ludzka ciekawość a nie chęć zaimponowania jakimś niby tajemniczym źródłem wiedzy . Astromarię proszę o nie zdradzanie źródła ;).

  Cytat 1
  ” Religijny pokój — braterstwo — nigdy nie będzie mógł zaistnieć, chyba, że wszystkie religie będą skłonne wyzbyć się zupełnie całego kościelnego zwierzchnictwa i całkowicie zrezygnować ze wszystkich swych idei najwyższej władzy duchowej. Sam Bóg jest duchem wszechwładnym.
  Nie możecie mieć równości pośród religii (religijnej wolności) bez prowadzenia wojen religijnych, chyba, że wszystkie religie zgodzą się na oddanie władzy religijnej na pewien nadludzki poziom, Bogu samemu.”

  Cytat 2
  ” ‚Do nawiązania przyjaźni pomiędzy dwoma osobami konieczny jest pewien stopień pokrewieństwa moralnego i harmonii duchowej; kochająca osobowość praktycznie nie objawia siebie osobie pozbawionej miłości. Ażeby chociaż przybliżyć poznanie Boskiej osobowości, wszystkie talenty osobowości ludzkiej muszą być w całej pełni poświęcone temu zadaniu; niezdecydowane, częściowe poświęcenie, będzie bezskuteczne ”

  Cytat 3

  To, że duchowi przywódcy i religijni nauczyciele narodu żydowskiego kiedyś odrzucili naukę Jezusa i spiskowali, aby mu zadać okrutną śmierć, w żaden sposób nie wpływa na status jakiegokolwiek indywidualnego Żyda i na jego pozycję przed Bogiem. I nie powinno to wywoływać u tych, którzy twierdzą, że są wyznawcami Chrystusa, uprzedzeń w stosunku do Żyda, jako brata śmiertelnika. Żydzi jako naród, jako grupa socjopolityczna, w pełni zapłacili straszną ceną odrzucenia Księcia Pokoju. Już dawno przestali oświecać duchowo Bożą prawdą rodzaj ludzki, ale to w żadnym wypadku nie jest powodem, dla którego poszczególni potomkowie tych dawnych Żydów mieliby cierpieć prześladowania z rąk nietolerancyjnych, niegodnych i sfanatyzowanych, rzekomych wyznawców Jezusa z Nazaretu, który sam z urodzenia był Żydem.
  Wielokrotnie ta nierozumna i niegodna chrześcijan nienawiść i prześladowania współczesnych Żydów przynosiły cierpienia i śmierć wielu niewinnym i nieszkodliwym, indywidualnym Żydom, których przodkowie za czasów Jezusa ochoczo przyjęli ewangelię i potem niezachwianie umarli za tę prawdę, w którą tak szczerze wierzyli. Dreszcz przerażenia przechodzi przez przypatrujące się temu niebiańskie istoty, gdy widzą, jak rzekomi wyznawcy Jezusa pozwalają sobie na prześladowanie, dokuczanie a nawet mordowanie współczesnych potomków Piotra, Filipa, Mateusza i innych palestyńskich Żydów, którzy tak chwalebnie oddali swe życie jako pierwsi męczennicy ewangelii niebiańskiego królestwa „

 12. Nie było trudno znaleźć skąd pochodzą te cytaty. Na razie wstrzymam się z komentarzem, może ktoś inny zabierze głos. @ Nieustraszona: tylko nie grzmij w swoim stylu, proszę, i nie strasz dyskutantów swoją „miłością” do żydów. Nie jesteś jedyna, która wie co oni robią światu.

 13. Astromaria ! Dostaje w koncu tez mdlosci w tym obzydliwym temacie i w ktorym to, jak w bagnie tkwie po uszy tlumaczac bardzo dlugi tekst z dziejow „narodu wybranego” i ktory jednoznacznie udowadnia jego zatwardziala niepoprawnosc wobec zycia ludzi, ktorzy ich utrzymuja na powierzchni Ziemi.

  Jakiekolwiek „wyjatki” potwierdzaja regule… , no i skoro Jezus nie zdolal ich „nawrocic”, to tym bardziej ja glupia baba i wcale nie taka „swieta” nie mam najmniejszej ochoty do PO-SWIECANIA sie z „przyjazni” dla narodu „wybranych” najezdzcow, katow i grabiezcow, ktory sobie bardzo ulatwil „mokra robote” i grabiez wszelkich dobr wciskajac dobrodusznym i naiwnym ludziom bujdy o „wybawieniu” przez „milosc” ich „boga” i jego „syna”.

  A teraz do obecnej rzeczywistosci „prawnej”, bo jakby nie bylo , to juz pierwszy „krol” Izraela byl najpierw „sedzia” i co odczuwamy bardzo „bolesnie” do dzisiejszego dnia, „bombardowani” wokol listami ” prawnymi” , gdzie w ponizszym filmie szczegolowo udowodnione jest BEZPRAWIE wspolczesnych „sedziow” i ich „prawno – rzadowych” pomocnikow, ktorzy chca nas wszystkich WYWLASZCZYC nawet z ostatnich gaci !

  Narazie jestem zajeta tlumaczeniem tekstu „biblijnego”, dlatego tez przesylam ten jeszcze nie tlumaczony, oryginalny film o ZLUDZENIU PRAWA , o pozornym manewrze symulujacym „prawo”, stosowanym do dzisiaj w sprytnej grabiezy za pomoca „prawa”, na papierach wysylanych masowo poczta, zza „urzedowego” biurka w bialy dzien i sluzacych do bezczelnej kradziezy wszelkich bogactw , ruchomosci i nieruchomosci wypracowanych przez „glupich”, bo „niewiernych” Pogan, gdzie obojetne jest , czy sa „bogobojnymi” chrzescijanami czy tez ateistami.

  No, bo skoro po to mogli nauczyc sie czytac, zeby „wierzyc” we wszystko, co jest napisane, to tym bardziej „uwierza” w „prawo” przeslane w tak wielu jego „egzemplarzach” i gdzie zawsze mozna po ich dokladnym przestudiowaniu zauwazyc jednak to jedno tak male, lecz najwazniejsze „ale” czyli BRAK OSOBISTEGO I PELNEGO PODPISU „SEDZIEGO” i jego „pomocnikow” !!!

  „Diabel tkwi w szczegole” i jesli sie go w ten sposob nagle unaoczni, to przychodzi szybko zdumienie, ze przez tyle setek lat ludziska dali sie az tak robic w konia przez lewe „prawne” papiery bez uwierzytelnionego podpisu (!) oraz gineli bez nadziei i przedwczesnie z biedy, glodu, chorob i bezdomnosci pomimo pracy przez cale zycie !!!

 14. Cytat 1: a niby jak religie mają to zrobić, żeby zarządzał nimi sam Bóg? Jeśli nie będzie kapłanów, to kto wyznawcom powie co jest dobre, a co złe i gdzie jest prawda? Channelingi? Jak dla mnie żadna różnica, bo wokół channelingu gromadzą się tacy sami ludzie, jak wokół księży. Popatrzcie na Cassiopea, coraz wyraźniej widać, że to kult z Matką Wszechwiedzącą siedzącą na tronie. Pewna Księga (wiadomo do czego piję?) jest tym samym, czym Biblia – mówi niemal to samo i tak samo. Żydów i Jezusa stawia w centrum wszechświata i jest patriarchalna. Dlaczego Bóg ma być ojcem? Przecież mężczyźni nie rodzą i nie karmią! Świat złożony z samych mężczyzn nie przetrwa. Seksmisja ma większą szansę, bo przy odrobinie kombinowania można zmusić jajeczko do podziału bez plemnika. Dlatego energia boska ewidentnie jest żeńska, a więc jest to Bogini Matka a nie Bóg Ojciec.

  Cytat 2: żeby to się mogło stać ludzie musieliby stać się oświeceni. A więc musiałby nastąpić cud globalnego przebudzenia. Gdyby tak się stało nasza planeta automatycznie awansowałaby do grona światów wyższych i doskonalszych. Ja tego cudu nie widzę, chociaż bardzo chciałam go dożyć. Niestety, w najlepszym razie czeka nas coś, co channeling RA nazywa „Żniwem”, czyli zebranie przebudzonych i inkarnowanie ich w następnym wcieleniu na innej planecie. Ludzkość jako całość się nie oświeci. Jeden Matrix zostanie zastąpiony drugim i zabawa będzie trwała dalej.

  Cytat 3 jest w całości bałamutny i robi wodę z mózgu. Nie jestem i nigdy nie byłam katoliczką, ale żyjąc w Polsce stale mam do czynienia z katolikami. Nigdy nie słyszałam od żadnego z nich, że nienawidzą żydów za to, że zabili Jezusa. Tę śpiewkę słyszę wyłącznie z ust samych żydów!!!! To jest bujda bardzo dla żydów wygodna: oni są niewinni, ale zmusza się ich do cierpienia za winy przodków, więc pogromy i antysemityzm są niesprawiedliwością, bo dotykają niewinnych. Guzik prawda! Obecni żydzi nie są Semitami i nie pochodzą z Izraela. To konwertowani na judaizm Chazarowie, o czym piszą sami ich żydowscy historycy. Żydzi od wieków żyjący w Palestynie to niewielki procent obecnej żydowskiej populacji. I tak się składa, że ci Żydzi (pisani z dużej litery, bo są narodem) nie mają nic wspólnego z poczynaniami chazarskiej większości, a nawet są przez tę Chazarię mordowani i prześladowani. Za co świat nienawidzi żydów> Nie za Jezusa, spoko!!!! Świat ich nienawidzi, do dzięki dostępowi do wiedzy do ludzi wreszcie dotarło, że żydzi są satanistami (składają ofiary z dzieci i ludzi) i potajemnie przejmują władzę nad światem. To nie są ci Żydzi, którym (demoniczny!!!!!!!) „bóg” obiecał cały świat, lecz chazarskie farbowane lisy, które żyły w azjatyckich jaskiniach, gdy po świecie szalał demoniczny Jahwe. Sam Jahwe to przerażający byt, ale na razie zostawmy go w spokoju.

  Ta księga umacnia żydocentryzm i patriarchat. Ona nas od niczego nie wyzwala, wręcz przeciwnie, wpycha nas w przeszłość, która odchodzi. Era Ryb się skończyła. Prorok tej Ery może iść już na emeryturę. Nastała Era Wodnika, czyli czasy, w których (pseudo) nauka będzie bogiem, a (pseudo) uczeni kapłanami. Kto tego nie widzi, ten śpi! Na razie jeszcze mamy przenikanie się tych er, ale z każdym rokiem władza Wodnika staje się bardziej wyraźna.

  W tym blogu nie ma wyznawców Biblii, bo dawno stąd uciekli. Dlatego pewnie nikt się nie odezwał.

 15. „..Nowa wojna światowa skłoni tak zwane suwerenne narody do stworzenia pewnego rodzaju federacji, tworząc w ten sposób mechanizm zapobiegania małym wojnom, wojnom pomiędzy mniejszymi narodami.
  Wojny globalne będą jednak trwały tak długo, aż zostanie utworzony rząd ludzkości.
  Globalna suwerenność zapobiegnie wojnom globalnym — i nic innego nie może tego dokonać…”

  W moim rozumieniu – Księga Urantii, w tym wyżej zacytowanym akapicie wyraźnie wskazuje na powołanie światowego rządu czyli… NWO :D

 16. I właśnie dlatego psychopatyczne elity ze wszystkich sił prą do III wojny światowej. Wszystko to, co dzieje się obecnie było zaplanowane wieki temu. Zaplanowano również to, że udręczeni kryzysem, głodem i walkami ludzie sami będą prosić o rządy silnej ręki. Typowy scenariusz wg. sprawdzonej recepty: Problem – Reakcja – Rozwiązanie. Władza tworzy problem, ludzie są przerażeni i błagają o zaprowadzenie porządku, władza reaguje i nakłada na ludzi ograniczenia, pod pozorem rozwiązywania problemu. I władza osiąga to, co chciała (czyli dyktaturę) z pełnym poparciem ludu.

 17. Znajoma ma koleżanki jasnowidzące. Mówią, że od 2014 do 2032 nastąpi ubytek ludzkości o 2/3.

 18. Droga Astromario. Podpierasz swoje wnioski znajomoscia tej Ksiegi a jednoczesnie poddajesz krytyce wątki, które są baaaardzo, ale to bardzooooo ;) wyczerpująco w tejże Księdze wyjaśnione. W miarę możliwości powklejam cytaty odpowiadające na Twoje pytania. Sugerowałbym bym tylko na przyszłość wstrzęmieźliwośc w porównywaniu jej czy do Bibli czy do czegokolwiek innego, skoro już w pierwszych komentarzach widać , że jej po prostu całej nie czytałaś….bez urazy, stwierdzam fakt. Co do Żydów..ludzie na miłość boską :) ..odróżnijcie w końcu Chazarów od Palestynskich żydów, bo juz głowa człowieka boli od szczekania dla samego szczekania. Sam doskonale wiem czym jest Talmud i czym są chazarscy farbowańcy. Stoi jak byk w cytacie „żydzi palestyńscy” , ale tej subtelnej różnicy nikt nie wychwycił jak widzę. cdn :)

Rozmowy na dowolne tematy prowadzimy tu: http://astromaria.wordpress.com/hyde-park/ i http://astromaria.wordpress.com/zdrowotny-hyde-park/ KOMENTARZE NIE NA TEMAT BĘDĘ KASOWAĆ! UWAGA!!! Jeśli Twój komentarz się nie ukazał przeczytaj http://astromaria.wordpress.com/komentowanie-bloga/

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s