Hyde Park (przeniesiony do Hyde Park 2)

Uwaga!

Stary Hyde Park został zamknięty, ponieważ prawdopodobnie jest w nim za dużo komentarzy i z tego powodu nastąpiła awaria.

[Admini  WP coś usprawniali i to było przyczyną owej „awarii”. Wszystko wróciło do normy, ale skoro HP2 został uruchomiony i zasypany komentarzami, to nie ma możliwości powrotu do starego].

Link do nowego Hyde Parku 2

10 810 komentarzy do “Hyde Park (przeniesiony do Hyde Park 2)

 1. Jak dla mnie to za dużo tych komputerowych obrazów kosmosu, grafik…..
  Nie ma zdjęć ziemi….z kosmosu.
  itd

 2. @Angua
  to gdzie jest wklęsłość oceanu np.: Atlantyckiego…? Chyba byśmy ją znali – mamy GPS…?
  proszę….

 3. Otóż to – byłyby problemy z astrologią 🙂 Retrogradację planet można wyjaśnić jedynie teorią okrągłej ziemi. Planety krążą wokół Słońca, jedne są bliżej Słońca, a inne dalej, więc względem Ziemi poruszają się szybciej lub wolniej – jak pociągi jadące równoległymi torami z różną prędkością. Wszystkie (i my) jadą w tym samym kierunku, ale złudzenie jest takie, że niektóre się cofają. W dawnychczasach, kiedy wierzono w płaską ziemię astronomowie nie mogli wyjaśnić dlaczego planety chodzą do przodu i do tyłu. Były naprawdę fantastyczne sposoby wyjaśnienia mechaniki nieba, każdy zainteresowany może sobie tego poszukać w encyklopediach.

  Nie ma się o co kłócić, bo już nawet nieukowcy twierdzą, że nasza rzeczywistość jest hologramem. Żyjemy w iluzji. Pamiętacie scenę z kotem w Matrixie? W naszej rzeczywistości takie koty zdarzają się bardzo często, a my nazywamy to deja vu.

  Ziemia może być i płaska i okrągła i wklęsła. Jestem pewna, że na każdą z tych teorii są dowody. A być może w ogóle jej nie ma, a my tylko śnimy…

 4. NASA i wszystkie inne instytucje naukowe podlegają ścisłej kontroli, ale nie ministerstwa takiego czy owakiego, lecz rządu światowego, czyli garstki ludzi, którzy uważają siebie za właścicieli tej planety. To oni decydują o tym, w co mają wierzyć niewolnicy. A jeśli któryś jest niepokorny i zaczyna odkrywać prawdziwe prawa fizyki jest albo przechwytywany przez te „elity”, żeby dla nich pracował albo zmuszany do milczenia, niekiedy na wieki wieków. Był taki uczony Hitlera, Viktor Schauberger. Nie wiadomo za bardzo, co odkrył, wiadomo tylko, że pracował dla NASA, ale w pewnym momencie odmówił dalszej współpracy. Jego życie zawisło na włosku (nie po raz pierwszy zresztą, bo i za czasów Hitlera popadł w niełaskę i wylądował w obozie). Podpisał z nimi jakąś tajemniczą umowę, że do końca życia nie zdradzi nad czym pracował. Z tego co wiem, przeżył tylko cudem. Podobne były losy Wilhelma Reicha, który musiał zwiewać przed Hitlerem, a „zbawcy”, którzy mieli mu pomóc, czyli Amerykanie, spalili wszystkie jego książki, a jego samego zabili w więzieniu.

  Prawdziwa nauka to dziedzina dla wtajemniczonych. Albo uczony współpracuje z tymi satanistami i jest ich niewolnikiem albo z nim kończą, a po jego śmierci wszystko „przepada”. Przykładem jest życiorys Tesli. Wszystkie jego wynalazki znikły, a o jego życiu nie wiemy za dużo. Wynalazcę darmowej energii zabili, drugiego zmusili do milczenia.

  Niby dlaczego mieliby nam powiedzieć prawdę o Wszechświecie i naszej planecie?

 5. @ niedzwiedzacy dzięki za te linki! Nie wiedziałam, że były zapytania w tej sprawie. Ciekawa jestem, co odpowiedzieli? Można to jakoś sprawdzić? Mam teraz problemy z netem, bo podpisaliśmy nową umowę, ale coś nam źle podłączyli i tak muli, jak w pierwszych dniach działania internetu w Polsce. Syn złożył reklamację, ale nie wiem kiedy to naprawią. Na razie jestem niemal odcięta od świata.

 6. dzisiaj juz nie zdziwi mnie chyba wiele, mimo tego ze „uczymy” sie o swiecie, tak naprawde guzik o nim wiemy, i wydaje sie, ze im bardziej sie nasza rasa rozwija, tym mniej wykorzystujemy nasze mozgi, poza mala grupka ludzi i cwaniakami ktorzy podpisuja ich czeki.

  Jak to mozliwe, ze idziemy w 2 przeciwnych kierunkach? rozwoj technologiczny dzisiaj pozwala nam na robienie rzeczy o jakich nasi dziadkowie nie snili, ale oni mogli miec dom, gdzie tylko ojciec zapracowal na cala rodzine, dzisiaj mamy komorki i maszyny, a zapieprzamy we 2 w niemal kazdym domu zeby przezyc?

  zdychamy na choroby cywilizacyjne, jakie nie maja racji bytu niemal majac taka wiedze jaka dzisiaj mamy, wiec im dluzej zyje, tym mniej wszystko ma sens.
  Jak jutro oglosza ze ziemia jest plaska albo zyjemy w jej srodku-nawet mnie to nie zdziwi, zupelnie.

  wszystko jest mozliwe mysle, chocby wydawalo sie kompletnym banialukiem, dzis wierzymy innym na slowo w tych naukach, nie jestesmy w stanie sami poleciec i zobaczyc, najmadrzejsze glowy w bialych kitlach przescigaja sie z teoriami, a zapytaj fizyka o nature materii i fenomen obserwatora, zobaczysz jak jego oczy ida poplywac i zacznie sie jakac, gowno wiemy tak naprawde.

  Mysle ze nie jestesmy w stanie objac tej rzeczywistosci dzisiaj (poza malymi wyjatkami), moze dlatego, ze byloby to niebezpieczne dla naszej rasy i planety na tym poziomie na jakim sie znajdujemy. dzisiaj jedni debile rzucaja bomby na miasta, wioski, potem inni debile obrzynaja glowy tym pierwszym.
  Jezeli mielibysmy moc zrozumienia, a co za tym idzie kontroli tego swiata-to do czego by to doprowadzilo jezeli taki przyglup jak tusk albo bush weszliby w posiadanie takiej wiedzy?

  mysle ze czekaja nas jako rase jeszcze dlugie lata niewoli, moze nawet jakas katastrofa zanim pojawia sie ludzie odpowiedzialni na tyle, zeby moc podlaczyc sie do takiej wiedzy.

 7. @ Raf: skoro już jesteśmy przy retrogradacji planet, powiedz mi, jak zwolennicy teorii płaskiej / wklęsłej ziemi wyjaśniają to zjawisko?

 8. Kolejna sprawa to właśnie dinozaury, których nikt nigdy nie widział.
  Za pomocą tzw nowej technologii jesteśmy w stanie zrekonstrułować cały szkielet takiego stworzenia opierając sie tylko na przypuszczeniach i bujnej wyobraźni opartej o realny świat żyjacych dziś zwierząt.
  Zagłębiając sie bardziej w tym temacie można łatwo zauważyć że nawet w muzeach nie ma prawdziwych szkieletów tych gadów tylko bardzo realistycznie wygladajace wylewki. Jest też sporo, a właściwie wiekszość takich kości dostarczanych przez tzw amatorów-farmerów które są tak naprawdę nic nie warte pod względem określenia ich wieku a tym samym autentyczności. Nawet taki paleoantropolog nie jest już w staniem stwierdzić czy to jest replika czy prawdziwa skamielina. Skomplikowany proces określania ich autentyczności wiążę się często ze zniszczeniem badanej próbki czyli dowodu w sprawie!
  Firmy które tworzą takie wylewki doprowadziły tymczasem do swtorzenia światowego multimilionowego biznesu.
  Mydlą nam oczy już od samego dzieciństwa zaczynajac od bajek typu dino, poprzez park jurajski, wszelakie gadżety i zabawki kończąc na muzeach i powszechnej teori powstania życia i tym samym ‚planety’.
  Wystarczy tylko zainteresować się kto i od kiedy (czyli znowu od całkiem niedawna) serwuje nam ta cała propagande aby być sceptycznym.

  Kolejna iluzja-teoria której musimy dać wiarę bo o sprawdzeniu swoimi zmysłami możemy znowu zapomnieć.

 9. Tycho Brahe – Mario…
  Wieczorem podeśle linka, jak znajdę z tym wywodem.
  (zaraz Pan T.Foto oświeci nas że Tycho był pederastą, pedofilem a jego matka jehową i do tego mężczyzną… – 😉😊 – bo to tak na temat… )

 10. (zaraz Pan T.Foto oświeci nas że Tycho był pederastą, pedofilem a jego matka jehową i do tego mężczyzną… – 😉😊 – bo to tak na temat… )

  @ Raf: w tym blogu wszelkie insynuacje są zakazane. Masz się odnosić tylko do tego, co ktoś napisał, a nie do tego, co *pewnie* zaraz napisze. TomaszFotograf nie jest idiotą. Gdyby był to już by go tu nie było.

 11. @ ariosto, a co wykopują np. w Montanie? Tam są wielkie wykopaliska i leżą tam liczne kości. Chcesz powiedzieć, że diabeł albo uczeni je tam podrzucili?

 12. Cytat: „Proponuję trochę obserwacji i logiki, a nie bełkot byłego świadka Jehowy, który jest twórcą tych historii z palca wyssanych. Kopernik satanistą i masonem no padłem trupem odwiedzając kanał tego człowieka na Youtubie.” to jest P. T.Foto,a nie idiota-tego nie powiedziałem.
  Agresywny typ bez argumentów…
  Widać że nie zapoznał się z tematem. Jakby to zrobił to by wiedział, że nie zostało to „wyssane z palca”. Tyle…

 13. @ Raf: twoje wkurzenie świadczy tylko o jednym: że jesteś wierzący w te teorie. Gdybyś był agnostykiem to miałbyś to w d…. i nie musiałbyś bronić swojej racji.

 14. Mario nie ma to znaczenia – czy wierze, czy nie…. 😊
  Nie jest argumentem rzeczowym, czy ktoś jest jehowa, czy nie.
  Nie ma dowodu geodezyjnego na wypukłość, ale jest na – wklęsłość! Każdy może sobie to sprawdzić….
  Jak możliwe jest zobaczenie na ziemi obiektów odległych o prawie 260km?!

 15. @Astromaria To że oni w USA cos ciekawego znaleźli i zrobili z tego interes nie jest przecież niczym nowym. Tam własnie (w północnej ameryce) cały ten szwindel się zaczął. Zastanawiające jest też dlaczego rdzenne ludy tych terenów nic o tym nie wiedzieli. Polecam artykuł w celu wstepnego zapoznania się z tematem:
  https://sites.google.com/site/dinosaurdeception/
  a tu z punktu widzenia chrześcijanina, tez całkiem ciekawie:
  http://www.endtimeprophecy.net/Articles/dinosr-1.html

  a tutaj wyreczam ciebie @Raf:
  http://www.sacred-texts.com/earth/za/za57.htm
  prosto i zrozumiale-nie tak jak w NASA
  🙂

 16. @ Raf Od kilku dni katujesz nas swoją teorią , co ciekawe dla ciebie wszystko jedno czy Ziemia jest płaska czy wklęsła , byłe nie wypukła , nie wiem czemu to ma służyć. Jak dla mnie to możesz sobie wierzyć w co tylko zechcesz , tylko nie próbój nawracać innych . Jeśli zaś chodzi o fakty ( albo jak kto woli o mój własny pogląd na tę sprawę ) to :Można przyjąć , że cały wokół świat jest iluzją (Hologramem , czymś w rodzaju wirtualnej rzeczywistości w grze komputerowej , którą my możemy odbierać przez nasze zmysły interpretując ją jako materialny twór z wszystkimi możliwymi do zaobserwowania zależnościami. Matematyka ,fizyka czy Astrologia 🙂 były znane już w starożytności i podstawowe zasady na których opiera się ta rzeczywistość odkryte zostały dość dawno temu.Wszystko co osiągnęliśmy do tej pory opiera się na tych zasadach , a więc: budynki w mieście, linie kolejowe ,statki ,samochody, samoloty ,komputery, sieć energetyczna, GPS.to wszystko działa i każdy z nas na co dzień z tego korzysta. Podobnie jak gra komputerowa posiada ” własną fizykę ” która określa ograniczenia i możliwości naszego bohatera tak i naszym światem rządzą pewne prawidłowości ( dzieje się tak zapewne dlatego , że w przeciwnym razie tkwilibyśmy zawieszeni w nicości , nie mogąc niczego doświadczyć )Uważam , iż każdy w miarę kumaty człowiek powinien znać podstawy tej wiedzy , i potrafić samodzielnie interpretować zjawiska wokół. w przeciwnym razie narażony jest na zostanie życiowym nobem , dla którego najbardziej nawet bzdurna teoria będzie możliwa do zaakceptowania . Jeśli chodzi o kształt Ziemi to jest on mi znany , wiem dlaczego zachodzi słońce ,dlaczego występują zaćmienia księżyca , pory roku ,pływy morskie itp. Nie potrzebna mi jest wiara w płaską czy wklęsłą.,u mnie wszystko działa poprawnie , ( no może poza ścierającymi się butami o których pisałem wcześniej 🙂 ).

 17. nieszuraj – piekna wypowiedź
  Mój poglad swiata jest bardzo podobny. Jedynym moim problemem jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie [kim jestem?]
  Pięknie to wszystko opisałeś – lepiej bym nie umiał. Wiem swoje [na ten temat] i nie szukam innych odpowiedzi – są mi niepotrzebne.
  Może kiedyś gdy dalej się rozwinę i zauważę inne sprawy – może mi coś w moim obrazie swiata zacząć nie pasować. Wtedy nad tym się zacznę zastanawiać. Teraz nie ma takiej potrzeby
  Pozdrawiam
  Bogdan

 18. @nieszuraj
  nie katuje tylko prezentuje
  nie moją teorią tylko kogoś innego
  nie jest mi wszystko jedno czy płaska czy wklęsła – jeśli już to obstawiał bym wklęsłą. Obstawiam – bo NIE BYŁEM W KOSMOSIE, NIE JESTEM KOSMONAUTĄ I NIE WIDZIAŁEM.
  Natomiast DOWODY jakie MY MAMY pod butami w postaci geodezyjnie wklęsłej ziemi i obserwacji obiektów z kilkuset kilometrów – nie można „zamieść..”!
  Ale Pan Nieszuraj jest kosmonautą i widział teraz nam opowiada jak wygląda ziemia z kosmosu… 🙂
  LUDZIE MACIE SŁONIA W DOMU i go obchodzicie nie widząc… do tematu podchodząc jak pies do jeża.
  To nie mi się „świat zawali” (jeśli to prawda) tylko wszystkim tym mądrusiom co pływają na klawiaturze od jednych autorytetów do drugich. Negując jednych, pisząc o drugich. To nie ja pisze co mi ślina na język…
  Czasu mi szkoda…
  Walnijcie się w …..
  Przychodzę jedynie tu jak ktoś kto widział złodzieja na ulicy…- a wszyscy zamiast łapać zastanawiają się czy to złodziej i skąd ja wiem….
  To wy się boicie tematu i większość reakcji jest wręcz podręcznikowa..!
  Przecież można temat potraktować żartobliwie, z humorem – czego się boisz jeden z drugim… – Twoje ego siądzie…?!

  Można usiąść pogadać, wymienić się poglądami… a tu się niemal jatka zrobiła.
  LUDZIE 🙂 temat jest KURNA ciekawy i uważam jak na mój skromny iloraz.. do rozpatrzenia na tym „mądrym” 🙂 forum – tak myślałem.
  BO TU WIELE TAKICH TEMATÓW… i gdzie jak gdzie myślałem że japę można otworzyć.
  A tu rzuca się paru…
  nie bójcie się nie jestem taki mądruś jak wy… nie przegonie inteligencją i rozważaniami o jonosferze….

  Widzę tylko że pan M. nie jest tak elokwentny jak G. Braun, ale temat przedstawił i zadał sobie trud nagrał z 30 filmików i już pierwszych parę robi wrażenie na takich głąbach jak ja ..
  …i wydaje mi się że warto te parę chociaż minut ze zrozumieniem wbić się w temat.
  Bo nie powiem…- zadziałały na wyobraźnię mi… 🙂
  I rzucę jeszcze parę haseł z Nauki:
  próżni już nie ma w kosmosie – podobno – tylko namagnesowana plazma (mądrusie wiedzą o czym piszę…)
  z grawitacją co do masy to też już przeszłość – bo podobno (pisali o tym starożytni)- mamy efekt dociskowy od środka tej …plazmy?
  Bo- nie ma masy- KGB podobno zbadało skorupę ziemi ma 2 tysie z kawałkiem i nikt nie wie co dalej jest raczej pustka – więc nie ma masy!
  No i mamy film Trive co już parę lat temu leciał. I on ten człeniu już mówił o torusie – pączku… Co w niebocentryzmie jest obrazem ziemi. Z tym przepływem energii z pn na pd (czy na odwrót)Już w pierwszych sekundach jest latający schemacik pączusia…I tak jakoś fajnie się to układa w całość
  WIĘC PO PROSTU SKŁADAM COŚ DO KUPY Z RÓŻNYCH STRON BO WIDZĘ COŚ SENSOWNEGO
  I tak jakoś fajnie…:-) a wam się światy walą…
  Przepraszam nie spodziewałem się.

  Proszę – zobaczcie parę filmów i nie tylko Pana M. bo to nie jest jego pierwszego- teoria.
  ———————————————————————————————————————-
  1.Czekam dalej (myślę – my wszyscy)na MENISK oceanu- gdzie jest to cholerstwo na której szerokości… 🙂 ?
  2.No i na GEODEZYJNY DOWÓD że jesteśmy na wypukłej planecie?

  Jeśli to macie… – to szacun i już nie będę katował tematem…? Pozdro dla Nieszuraj… hej morda – bez urazy.

 19. @ Raf: zachowujesz się niegrzecznie i obrażasz wszystkich. Za co? Za to, że nie uwierzyli w twoje wierzenia? W tym blogu misjonarstwo jest zakazane. Zakazałam misjonarstwa religijnego, ateistycznego, darwinowskiego, naukowego i miłosnego, ale nie płasko/wklęsło-ziemnego, bo mi to do głowy nie przyszło. Wierz sobie w co chcesz, ale nie zmuszaj innych do tego, żeby patrzyli na świat twoimi oczami.

  Nie możesz zmusić nikogo, żeby zaczął zgłębiać temat, który go nie kręci. Daj innym prawo do tego, żeby ich nie kręcił. Krzyczysz na wszystkich, że mają beton w głowie, a tu nie o beton chodzi, a jedynie o postawę agnostyczną. Nikt nie twierdzi, że nie masz racji, nikt cię nie zwalcza ani nie wyśmiewa, nikt nie krzyczy, że zawaliłeś jego świat – skąd taka obronno-zaczepna postawa? My nie musimy pędzić w kierunku, w którym nas przeganiasz i oglądać filmów, które nam wybierasz. Chyba chciałbyś z nas zrobić misjonarzy swojej religii wklęsłej ziemi. Ale my, powtórzę jeszcze raz, jesteśmy agnostykami. Może ziemia jest okrągła, może płaska, a może wklęsła – i co z tego? Czy nasze życie zależy od tego, jaka jest?

  Dopiero co była tu burzliwa dyskusja na temat płaskiej ziemi i było to samo. Jak ktoś w coś uwierzy to staje się nieznośny, ale zamiast zrewidować własną postawę ma pretensje do całego świata, że świat nie chce się dopasować do niego. Niedopasowani są potrzebni, ale mają ciężkie życie i zwykle kiepsko kończą.

  Nauka tworzy hipotezy i teorie. W nauce nie ma pewników. W pewniki wierzą tylko pseudo-racjonaliści, bo to są ludzie słabego ducha i rozumu, którzy w pewnikach szukają poczucia bezpieczeństwa, tak, jak wierzący szukają bezpieczeństwa w dogmatach. Naukowcy tego nie robią. Nie wiem, czy kryje się za tym uczciwość, czy wręcz przeciwnie. Taka postawa pozwala im być jak chorągiewki na wietrze, a jednocześnie zachować twarz: dziś twierdzimy coś, a jutro mówimy, że to był błąd, bo teraz nauka poczyniła postępy, więc twierdzimy coś wręcz przeciwnego.

  Mnie nie interesuje, czy ziemia jest okrągła, płaska czy wklęsła. Mnie interesuje mój osobisty rozwój. Owszem, dziwne teorie są intelektualnie rozwojowe, ale tylko dopóty, dopóki nie robi się z nich dogmatu.

  Zakończę kilkoma mądrymi cytatami:

  Multa renascentur, quae iam cecidere cadentque,
  Quae nunc sunt in honore.
  (Wiele z tego, co jest ukryte, powstanie,
  i wiele zapadnie się z tego, co dzisiaj czcimy).
  [Horacy]

  Nauka jest sztuką tworzenia zręcznych iluzji; głupcy w nie wierzą lub polemizują z nimi, mądry człowiek zaś napawa się ich pieknem i pomysłowością, zdając sobie jednocześnie sprawę, że są to stworzone przez ludzi zasłony, za którymi kryje się mroczna otchłań nieznanego.
  [Carl Gustav Jung]

  Głupcem jest ten, kto chce dowodu na to,
  Czego nie można zobaczyć.
  I durniem, kto próbuje sprawić,
  By tamten uwierzył.
  [William Blake „Zaślubiny Nieba i Piekła”]

  Wszystko jest dwojakie, wszystko ma dwa bieguny,
  wszystko ma swą parę w przeciwności,
  to samo i nie to samo to jedno i to samo;
  przeciwieństwa są w naturze tożsame,
  różny jest tylko ich stopień; ekstrema stykają się ze sobą;
  wszystkie prawdy są tylko półprawdami;
  wszystkie sprzeczności dają się sprowadzić do harmonii.
  [Kybalion]

 20. @ Raf Zatrudnij się na tydzień w firmie geodezyjnej , lub przy budowie masztów telekomunikacyjnych a gwarantuję ci , że przekonasz się czy te dziedziny uwzględniają krzywiznę kuli ziemskiej .Jeśli zaś jesteś przykuty do komputera to wpisz sobie w wyszukiwarce hasło : „Uwzględnienie wpływu krzywizny Ziemi i refrakcji w pomiarach geodezyjnych” ale ostrzegam ta strona zawiera wzory matematyczne i wykresy . Teoria na temat kształtu Ziemi nie jest nowa ,tak jak napisała Astromaria , był on już kiedyś tutaj poruszany . Ja spotkałem się z nim kilka lat temu , i nie powiem kilka dni spędziłem na szukaniu odpowiedzi , czy jest to możliwe . Wysiliłem się też by obejrzeć ostatni filmik który wrzuciłeś ( bo był w miarę krótki ) i szczerze ci powiem jeśli ktokolwiek twierdzi , że przedstawione tam zjawisko jest dowodem na wklęsłą Ziemię to nie mam pytań , trudno się do tego nawet odnieść nie używając odpowiednich epitetów . Wiec by nikogo nie obrażać też posłużę się cytatem :ktoś mądry kiedyś powiedział : „Każda religia jest dobra a im głupsza tym lepsza ” .Sądzę że ktoś kto wymyślił , iż cały widziany wszechświat zawiera się we wnętrzu Ziemi , stworzył jedną z najlepszych religii świata , więc chwała mu i wszystkim wyznawcom .

 21. Jeżeli umieszczenie słońca w centrum oznacza, że mamy do czynienia z kultem solarnym, to z jakim kultem mamy do czynienia umieszczając w centrum ziemię??? Wybacz głupie pytanie, ale jak pisałam, mam problemy z netem.

  Zmuszanie ludzi do oglądania filmów i wyzywanie im, jeśli nie obejrzeli jest nie fair. Każdy ma swoje zajęcia i ciężko jest wygospodarować czas na coś jeszcze. Płaska / wklęsła / okrągła ziemia nie jest w tej chwili najważniejszym zagadnieniem. Mamy na głowie imigrantów, zmianę rządu (która niczego nie zmienia), chemtrails, Fundację Keshe, prawo morskie i wiele innych tematów. Którym się zająć w pierwszej kolejności? Kształt ziemi u mnie jest na miejscu ostatnim!

 22. Obejrzałam ten filmik o Koperniku.

  Czy ten Szczytyński jest jakimś chrześcijańskim oszołomem vel fundamentalistą? Jak widzę wszystko ocenia z chrześcijańskiego punktu widzenia i tak samo jak ci wszyscy krzyżowcy wszędzie widzi diabła i satanizm. Nazywanie satanizmem wierzeń z czasów, kiedy nie było chrześcijaństwa zawsze mnie rozśmiesza. Chrześcijaństwo to bardzo młoda religia, ale chce mieć władzę nie tylko nad współczesnymi, których udało się na nie nawrócić argumentem w stylu Ojca Chrzestnego: „albo przyjmiesz tę religię, albo cię spalimy na stosie”, ale również nad wszystkimi, którzy żyli kiedykolwiek we wcześniejszych dziejach. Niektórzy nawet chrzczą swoich przodków, którzy zapoczątkowali ich linie genetyczną od czasu Adama i Ewy. Wszystko, co nie jest chrześcijańskie jest satanizmem i musi być potępione.

  W rzeczywistości od początku światem rządzą ci sami „bogowie” i te same „elity” od tych „bogów” się wywodzące, a wszystkie religie (zwłaszcza monoteistyczne, ale nie tylko), jakie kiedykolwiek powstały, są satanistyczne. Chrześcijaństwo nie jest żadnym wyjątkiem! To satanizm i kult solarny w jednym. „Bóg” Jahwe to król diabłów z głębi piekła (jego inne imię to Allah), a jego syn to Słońce, na co dowodem jest monstrancja oraz mit o narodzinach, ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu. Słońce rodzi się po przesileniu wiosennym, osiąga dojrzałość latem („nauczanie”), jesienią schodzi coraz niżej, w końcu zostaje „ukrzyżowane” na Krzyżu Południa (to taki gwiazdozbiór), 3 dni przebywa w piekle, czyli w najniższym położeniu na horyzoncie i po tych 3 dniach zmartwychwstaje. I wszystko zaczyna się od początku. Mamy „ciągłość religii” od początku świata. Jedyne co się zmienia to dekoracje, imiona bóstw i drobne szczegóły.

  Umieszczenie ziemi w centrum obala wiarę w Jezusa, bo Jezus jest bóstwem solarnym. Jak bóg może krążyć wokół swoich wyznawców? Im się tam wszystko popierd….

 23. @Raf nie stresuj się za bardzo brakiem zainteresowania tematem.
  Mnie to też często spotyka, jak i zapewne każdego z nas tutaj.
  Jak dla mnie to temat płaskiej oraz wkleslej ziemi jest szalenie interesujący. Zabawne jest przy tym jak te dwa środowiska się ze sobą spierają.

  Problem polega na tym że argumentami jest ciężko kogoś przekonac czy też zmusić do myslenia, w szczególności używając tylko liter i liczb, które są przecież narzędziem-wytworem podtrzymujacym ten chory sztuczno-teoretyczny system wierzeń.
  Do tego urządzenia pomiarowe oraz odzwierciedlające widzianą rzeczywistość są dalekie od prawdy, a wnioski z nich płynące zależne od intencji i wiedzy obserwatora.
  Owszem filmy, nagrania audio i rysunki potrafią wyjaśnic pewne sprawy lecz bez wcześniejszego tzw bakcyla okazują się być śmieszne i niepoważne.
  Kłopot w tym natomiast iż podczas dyskutowania o niewygodnych sprawach twarzą w twarz często zniechecasz samego siebie.

  Ja próbowałem swego czasu przekonac argumentami członków dalszej rodziny iż człowiek jest z natury roslinozerca. Wzbudzilem tym zupełnie coś odwrotnego!
  Docierać zaczęło do nich dopiero gdy dostrzegli ze ja i moja żona wciaż wyglądamy młodo i zdrowo kiedy to oni muszą szlajac się po lekarzach.

  Każdy z nas jest na innym etapie świadomości. Co nie oznacza wcale że nie powinniśmy dzielić się tym co uważamy za prawdziwe.
  A tak właściwie, to jak człowiek jest pewny swego to malo o tym mówi. Bo o czym tu rozmawiać jak się najzwyczajniej wie. 😉

 24. A tak właściwie, to jak człowiek jest pewny swego to malo o tym mówi. Bo o czym tu rozmawiać jak się najzwyczajniej wie.

  Święta prawda!

  Gdyby kształt ziemi miał jakiekolwiek znaczenie w moim życiu codziennym to pewnie bym się tym interesowała. A ponieważ równie (nie)dobrze żyje się na okrągłej jak na płaskiej to sobie odpuszczam.

 25. @Raf, ponieważ już chyba 3 razy dopomniałeś się ode mnie o odpowiedź, to Ci odpowiem na temat menisku na oceanie. Otóż w przeciwieństwie do jeziora na oceanie nie ma menisku, co jest poniekąd dowodem na wypukłość Ziemi ;). Jeziora z reguły mają w stosunku do wielkości Ziemi na tyle małą powierzchnię, że krzywizna powierzchni Ziemi ich nie dotyczy, bo na tak małym obszarze jest tak mała, że niezauważalna. Pewnie wielkie jeziora – jak Morze Kaspijskie czy Wielkie Jeziora w Am. Płn. – też już menisku nie mają, bo krzywizna Ziemi go równoważy. Pewnie gdyby Ziemia była płaska, ten menisk by istniał i różnica poziomu wody przy brzegu i na środku jeziora wynosiłaby wiele, wiele metrów (pewnie dałoby się to jakoś wyliczyć).
  Menisk wklęsły – jak nazwa wskazuje – oznacza, że powierzchnia cieczy jest wklęsła. Jeśli żyjemy w środku Ziemi, to znaczy, że ocean też powinien być „wklęsły”. Tak czy siak, sam sobie zaprzeczasz, zadając pytanie „gdzie ten menisk na oceanie”, bo jeśli Ziemia jest pusta, a my jesteśmy w jej wnętrzu, to – wszystko jedno, czy z powodu menisku, czy z powodu wklęsłości Ziemi – ocean powinien być wklęsły, a raczej chyba nie jest. Nie pływałam po oceanie ani nie leciałam nad nim, więc nie miałam możliwości zaobserwować, pozostaje mi wierzyć na słowo tym, którzy widzieli. Płynęłam jedynie przez Bałtyk i nie zaobserwowałam nic, co wskazywałoby na wklęsłość Ziemi.
  A moim osobistym zdaniem doświadczenie na jeziorze Turawskim dowodzi teorii o menisku, a nie o wklęsłości Ziemi, bo powierzchnia jeziora jest przecież wiele, wiele razy mniejsza od powierzchni morza czy oceanu. I co? Na jeziorze wklęsłość ta istnieje, a na oceanie lub morzu, gdzie powinna być proporcjonalnie większa, a więc dostrzegalna wręcz gołym okiem, tego zjawiska nie widać?
  Więc zadam przewrotnie pytanie: gdzież ta wklęsłość na oceanie? 😉
  Te moje wywody to tak na chłopski rozum i prostą logikę, która – mam nadzieję – jako tako w tym matriksie obowiązuje ;).

  Ja również, podobnie jak kilka obecnych tu osób, mam coraz silniejsze przekonanie, że „żyjemy” w jakiejś grze komputerowej, w jakichś kosmicznych Simach czy innej strategicznej grze, i KTOŚ się nieźle bawi. A jak mu się znudzi, to naciska magiczny przycisk delete i zaczyna od początku albo i nie ;). Dlatego powyższy problem nie ma dla mnie większego znaczenia (choć w sumie jest to ciekawe i może obejrzę któryś z filmów) i nie będę kopii kruszyć o tę czy inną teorię – nie chce mi się ;P

 26. Poszłam na spacer i nabrałam dystansu do tematu.

  Jestem za a nawet przeciw i jest mi całkowicie obojętne, czy ziemia jest wypukła, wklęsła czy płaska. Jeśli chcecie o tym tu dyskutować to proszę bardzo, korzystajcie z mojej gościnności. Dla mnie liczą się teraz samowystarczalność i wolność od bezprawia. Cały swój czas i energię zamierzam poświęcić na zgłębianie tych tematów.

 27. Pomyliłam się, zdanie w 1. akapicie powinno brzmieć:
  Pewnie gdyby Ziemia była płaska, ten menisk by istniał i różnica poziomu wody przy brzegu i na środku MORZA LUB OCEANU wynosiłaby wiele, wiele metrów (pewnie dałoby się to jakoś wyliczyć).

 28. chcialam doniesc o czym dzis rozmawiali urokolchoznicy ze szwedzkim oszolomem na czele: otoz niemcy tez i austria chca usilnie zrezygnowac z konwencji dublinskiej bo i tak nie spelnia swej roli – jak twierdzi oszolom na smyczy sorosa – przyjmowac migrantow w hotspotach i stamtad rozdzielac przymusowo na wszystkie kraje unii by kazdy kraj zalany zostal po rowno. koniec Europy…. nie moge przestac plakac…

 29. W Japonii islam podobno jest nielegalny, ale Japończycy nie są zbyt przyjaźnie nastawieni do obcokrajowców. No i mają Fukushimę. Ale Azja to chyba najlepszy kierunek. Trzeba wybrać kraj buddyjski, żeby nie wpaść z deszczu pod rynnę. Niedawno czytałam blog takiego kolesia, który zwiał przed prawem morskim do Azji. Wielu ludzi poszukujących wolności ucieka do Azji. Ale te języki… jak się takiego nauczyć?

 30. Islam nie taki straszny jak go malują. I nie bez powodu na nich taka nagonka, oni przecież wierzą w płaską ziemie! 🙂 Śmieją się za głośno z naszej wiary w naukę nasączoną samymi teoriami i wszelakimi noblami.

  System co kilka lat trzeba restartowac inaczej użytkownicy zaczną sami go naprawiać. Konstruktorzy potrzebują więc po restarcie nowszego oprogramowania, aby jednak go zainstalować muszą mieć wiernych-oddanych programistów (polityków, księży, rabinów, imamów, naukowców, lekarzy..) i oczywiście owieczek-użytkowników.
  NadchodzącazZwiecha zachodniego systemu polega na utracie wiary nie tylko w stare oprogramowanie lecz także i w programistów.
  Wraz z nadejściem nowych programistów proces zawieszenia systemu może przeciągnąć się jeszcze o kilkadziesiąt, moze i setek lat. Co wcale nie musi oznaczać że wschodni programiści zaczną programować na zachodzie, oni tylko muszą realnie zainstnieć w naszych umysłach.
  Wkurzeni użytkownicy zamiast skupić sie na strategii 😉 i stopniowej zmianie samego systemu oddadzą programowanie starej znanej im sitwie byle by tylko jakiś obcy kulturowo imam jeszcze bardziej nie namieszał.
  Takim sposobem zrestartuja się dwa kulejące systemy instalując jeden wspólny program w którym wschodnie owieczki będą nawracać zachodnich baranów na nowoczesną ścieżkę wiary ‚w bóg wie co’.

 31. Niech sobie islam będzie jaki chce, ale u siebie. My tu mamy własną tradycję i nie potrzebujemy cudzej.

  Islam tu sam nie przyszedł, ktoś go tu importuje nie pytając nabywców, czy chcą tego towaru. Ja nie chcę. Świat ostatnio zmierza w kierunku wciskania na siłę wszystkiego, co nie jest potrzebne, a raczej co jest szkodliwe: szczepienia, GMO, islam – nikt tego nie chce, ale wszyscy muszą.

 32. Uff…, na spokojnie jest poranek …mogę napisać coś…
  Dzięki Ariosto@ … 🙂 – widzę że jedyny trzeźwy na pokładzie.

  Tylko na chwilę nawiążę do wypowiedzi Marii, dziękując że mogę tu cokolwiek powiedzieć. Dzięki.

  Mario i inni dziękuję że „zrobiliście ze mnie idiotę” przez ten krótki czas w tym niecnym temacie. Znowu – nauczyłem się czegoś.. może pokory.
  Jeszcze raz powtórzę – może usłyszycie…?:

  nic na siłę nie chciałem komuś wciskać –
  pierwszy raz od paru lat po ostatnim popisaniu się na stronie miałem dosyć. Tu jest miejsce właśnie do rozmów na dowolny temat… czy nie?!

  w nic nie wierze i nie ja byłem agresywny (chronologia postów, można zobaczyć) –
  Wszedłem tylko w pozorowany dialog z AGRESYWNYMI postaciami- jakimi się okazało parę osób przy BARDZO TRUDNYM TEMACIE, bo wyśmianym. Jest – ten temat zresztą – synonimem głupoty ludzkiej. I tu zobaczcie ten majstersztyk – tej siły co włada. Jeśli to jest prawda, JEŚLI podkreślam (bo paru ludzi nie umie słuchać, czytać..), że ten kształt ziemi w naszych wyobrażeniach dało się ukryć – TO JAK TO MUSI BYĆ WAŻNE..?Jakie konotacje historyczno filozoficzne to wnosi do naszego życia. Krótkie pytanie by się obudziło – O CO CHOO…?!

  To nie ja obrażałem (komentarze do wglądu) i nie ja byłem niegrzeczny 🙂
  lali jadem co poniektórzy. Jak potem się okazało – kompletnie nie zainteresowani tematem. Mogli coś powiedzieć, ale nie – woleli zrobić głupka ze mnie.
  A teraz mamy klasyczne obrócenie kota ogonem i broniącego się nazwaliście agresorem… paranoja. Każdy kto prześledzi wypowiedzi to stwierdzi bez cienia wątpliwości.

  Piszę to tylko jako o ciekawostce socjotechnicznej -podręcznik :-).
  Teraz rzeczywiście zainteresuję się tematem, dzięki waszej „sekciarskiej postawie” :-).
  Tak się broniliście przed tematem.. – że musi być coś na rzeczy..!
  Dzieki Mario i inni
  @Angua
  nie do końca jest tak jak mówisz. I dlatego temat taki ciekawy.
  Kończe polemikę.

  Jeśli możesz mi Mario wysłać proszę, gdzie był poprzedni ten temat co do kształtu. Będę wdzięczny.
  Obstawiam, że identycznie potraktowaliście rozmówcę 🙂

  I ja się posłużę cytatem:

  Prawda boli…

 33. @ Raf: mam dość twojego chamstwa. Przykro mi bardzo, ale jednym agresorem jesteś ty. Jesteś u mnie gościem, wiec zachowuj się jak gość, a nie jak muzułmanin w Europie, uważający, że ma prawo zmuszać innych do przestrzegania jego praw. Ja nie jestem taka miła jak Angela i nie pozwolę, żeby gość robił burdel w moim domu.

  Więcej obrażać mnie i innych nie będziesz. Albo zaczniesz pisać spokojnie albo cię więcej nie dopuszczę do głosu. Idiotę robisz z siebie sam. O płaskiej ziemi pisała nieustraszona, głównie w Hyde Parku, poszukaj sobie, bo mi się nie chce.

  JA NIE MAM OBOWIĄZKU DYSKUTOWAĆ O SPRAWACH, KTÓRE MNIE NIE INTERESUJĄ.

  Napisałam wyraźnie, że nie zakazuję tej dyskusji, jeśli chcesz, to ją kontynuuj, ale beze mnie, bo ja mam ważniejsze sprawy na głowie. Nie masz prawa zmuszać mnie do niczego, jeśli tego nie rozumiesz, to coś jest z tobą nie tak.

 34. Coraz częściej zastanawiam się czy to własnie nadchodząca zmiana systuacji politycznej w Polsce oraz wczesniej na Węgrzech doprowadziła do nasilenia naplywu uchodzcow.
  Gdyby nie Orban to przeciez wegrzy mieliby pozamiatane. Zobaczcie tez jaki manewr Duda (pis) zrobil z tym szczytem na Malcie. W tym całym ‚nieoficjalnym’ zlocie moze chodzic tylko o Polske (gdzie zyja wciaz arianie-sarmaci), a jak nikt z nowego rzadu tam sie nie pojawi to nie bedzie zadnego wiażącego porozumienia.
  Jak nic z tego zlotu nie wyjdzie to obwinią znowu polakow, czyli inicjatora Tuska lub Dudę. Jeżeli prezydent bedzie sie w mediach do tego odnosil to najlepiej niech nie wystawia ryja przed kamere w tej sprawie, nagraja go i juz bedzie mial pozamiatane w zachodnich mediach.
  Wyglada na to ze pisiory dogadaly sie z usa i uk-od ktorych tez ponoc nikogo ma nie byc.
  Niemcy probuja niedopuscic do zgrzytu miedzy dwoma kulturami otwierajac szeroko rece do owieczek muzułmańskich. Tam i tak juz pelno muzulmanow wiec taka operacja moze sie udac. U nich poza tym zaczyna brakowac roboli wiec moze dadza rade to obrócic na swoją korzysc. No… chyba że ich ruski sojusznik nie poradzi sobie z isis, wowczas przybysze robole mogą zlapac za broń.
  Polska to co innego-byc albo jeszcze bardziej nie byc. Wygląda jednak na to że PiS czegoś sie nauczył przez te lata. Szkoda tylko że dopiero po katastrofie smoleńskiej przyszli po rozum do głowy. Śmierć L. Kaczyńskiego i to na dodatek brata bliźniaka dała Jarosławowi prawdziwy powod do wziecia dupy w troki i życia w swoje ręce.
  Chcieli ich zastraszyc, trafiła jednak kosa na kamień.
  Polska jest skazana na wieczne odradzanie się, to jest zapisane w naszych sarmackich genach!

 35. @Raf
  „Jeśli to jest prawda, JEŚLI podkreślam (bo paru ludzi nie umie słuchać, czytać..), że ten kształt ziemi w naszych wyobrażeniach dało się ukryć – TO JAK TO MUSI BYĆ WAŻNE..?Jakie konotacje historyczno filozoficzne to wnosi do naszego życia. Krótkie pytanie by się obudziło – O CO CHOO…?!”

  no właśnie! ten temat może dotykać samego senda. Od kiedy?, kto?, dlaczego?
  Cała fizyka, astronomia, matematyka, filozofia, słowotworstwo, prawo! Jednym słowem niewolniczy SYSTEM może być zamierzoną iluzją stworzona na wymyślonych podstawach.
  Dlatego wydaje mi się odnoszenie do pism judaizmu, islamu, hinduizmu i chrześcijaństwa które jakby funkcjonują obok systemu może mieć jakieś znaczenie w zrozumieniu tematu.
  W wedach sanskryckich przykładowo nic nie ma o Okrągłej Ziemi, jest natomiast min mowa o planetach i kometach, są też wymiany pojazdy latające i broń przypominająca jądrową( jest też Adam i Ewa :))
  Mając wówczas taką zaawansowane wiedzę i wysoki rozwój duchowy wydaje mi się że wspomnieliby chociaż raz o kulistości Ziemi. Mogli też nie wiedzieć lecz wówczas opisywaliby przypuszczenia, których też ponoć brak. Tak jakby świat był czymś oczy-wistym jednolitym bez zadnych tam innych ukladów słonecznych czy odległych galaktyk.

 36. Mario!
  Za pośrednictwem Twojego portalu chciałbym podjąć rozmowę z kimś kto wprowadzi mnie w tajemnice odkryć Tesli. Wiem że to zupełnie nowa fizyka i dlatego poszukuję kogoś kto pomógłby mi zagłębić sie w niej. Jeśli jest ktoś taki proszę o odpowiedź. Maria zna moje namiary jeśli nie chcesz otwarcie
  Proszę o odpowiedź i pozdrawiam
  Bogdan

 37. Najgorsze, co mnie przeraża, to fakt, że zaczynam czuć się obco we własnej Europie. Widziałam zdjęcia kuzynki z wycieczek i większość tam to nieeuropejskie twarze. Nie chodzi tu o rasizm, nie uważam innych ras za gorsze (choć już sam fakt, że muszę dodawać tę oczywistą formułkę coś mówi o poziomie ANTYBIAŁEGO RASIZMU w także i mojej własnej Europie) ale po prostu nie widzę już miejsca, w którym biała rasa miałaby swoją własną enklawę, gdzie mogłaby gościć innych, ale byłaby gospodarzem. A nieliczne miejsca, gdzie takie enklawy były, już wkrótce przepadną dzięki usilnym staraniom politykurw.

 38. A najsmutniejsze jest to, że biali się temu nie przeciwstawiają. Jest wiele sposobów wypowiedzenia władzy posłuszeństwa, ale nikt nawet palcem nie kiwnął. Biali posypują sobie głowy popiołem i biją się w piersi w samonienawiści – nie do wiary, co mogą media! Oni się w końcu obudzą, ale z ręką w nocniku, kiedy nie będą w stanie się bronić. Mając nóż na gardle trudno jest wyrażać swoje niezależne zdanie.

 39. @ Bogdan56 nie wiem, czy w tym blogu są znawcy Tesli, ale jak poszukasz Googlem to na pewno znajdziesz wiele stron na ten temat. Na YouTube jest mnóstwo filmów o Tesli.

 40. Maria
  Wiem i korzystam z tego, ale kontakt z osoba znajaca sprawę to coś innego.
  Spróbować nie zaszkodzi
  Pozdrawiam

 41. Lepsze niż kabaret! Żydzi z ADL oskarżają żyda Macierewicza o antysemityzm! Jakby tego było mało zrobili reklamę Protokołom Mędrców Syjonu. Jeśli ktoś o nich nie słyszał to właśnie usłyszał! Churchill mawiał: „Wierzę tylko w wiadomości zdementowane”. I miał rację! W sprawach żydowskich wierzę tylko w to, czemu oni zaprzeczają! Na autentyczność Protokołów jest tylko jeden, ale za to niezbity dowód: ich treść. Każdy, kto wątpi w ich autentyczność powinien po prostu je dokładnie i uważnie przeczytać, a jego wątpliwości znikną jak kamfora: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/liga-przeciw-znieslawieniom-wzywa-do-cofniecia-nominacji-macierewicza,594080.html

  http://www.zbawienie.com/pms.htm

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydzi-ktorzy-napisali-protokoly-syjonu-2-2015-11

 42. Teraz tylko patrzeć jak Macierewicz przechodzi do PO lol
  Podobnie było z Michałem Kamińskim pamiętacie?
  Coś mi tu rozwikłaniem smoleńska zalatuje.
  Nie ma to jak antysemicki szantaż.
  Po tym w jaki sposób PiS z tego wybrnie będą oceniać inne kraje nasz rząd.

 43. Dokładnie , jeśli ” Protokoły” miały by być fikcją ( jak twierdzą niektóre źródła ) to ten kto je napisał powinien zostać okrzyknięty największym wizjonerem w dziejach ludzkości.

 44. I zaczęło sie w Paryżu. Ponad 150ofiar!
  jakzawsze zamach na zwykłych ludzi, czemu nie atakują instytucji rządowych?

 45. Pewnie dlatego, że atak na zwykłych ludzi jest najbardziej dotkliwy i najbardziej tych zwykłych ludzi rozwściecza i budzi chęć odwetu, A atak na instytucje rządowe pewnie niektórych by wręcz ucieszył.
  Niewykluczone, że teraz na ulicach Paryżą i w ogóle w całej Europie rozpocznie się ogólna jatka, a najbardziej pewnie ucierpią na tym muzułmanie i różni ciemnoskórzy, którzy od lat żyją sobie spokojnie i nigdy nie mieli złych intencji.
  Ma być chaos. Ordo ab chao.

Możliwość komentowania jest wyłączona.