HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

Jak cytować, pogrubiać / pochylać czcionkę i dodawać linki w blogach WordPress:

Jeśli cytujesz czyjąś wypowiedź piszesz:

cytowany tekst

i wygląda to tak:

Cytowany tekst

Jeśli chcesz dodać link piszesz: Tytuł artykułu i wygląda to tak:

Tytuł artykułu

Jeśli chcesz pogrubić tekst piszesz: tekst lub tekst i wygląda to tak: tekst

Jeśli chcesz uzyskać pochylenie tekst lub tekst i wygląda to tak: tekst

Jeśli chcesz wstawić obrazek do komentarza – jeśli masz blog na WP to dodajesz obrazek do mediów (u siebie) i piszesz nazwa obrazka albo wrzucasz obrazek na DropBox i po prostu wklejasz do niego link (powinno zadziałać).

Stary Hyde Park został zamknięty,

prawdopodobnie niepotrzebnie. Czytelnicy bloga sądzili, że w HP było za dużo komentarzy i z tego powodu nastąpiła awaria. W rzeczywistości admini WordPressa coś tam majstrowali nad ulepszeniem systemu i chwilowo wszystko się posypało, ale później powróciło do normy i znów działało normalnie.

Proszę się nie awanturować, jeśli czyjeś komentarze stale wpadają do moderacji!

Komentarze stałych bywalców bloga powinny być zatwierdzane automatycznie, ale nie są, a ja nie mam na to żadnego wpływu! Szczegółowe wyjaśnienia są tutaj.

UWAGA: po wysłaniu komentarza prawdopodobnie go nie zobaczysz, ponieważ zostaniesz przeniesiony… na jakąś wcześniejszą stronę z komentarzami. Nie denerwuj się, tylko wróć na stronę główną Hyde Parku (lub odśwież stronę) i zjedź na sam dół – tam go znajdziesz. To kolejny chochlik WordPressa, na który  nie mam wpływu.

UWAGA!!!

WPROWADZAM ZAKAZ WSTĘPU DLA WYZNAWCÓW TEORII PŁASKIEJ / WKLĘSŁEJ / PUSTEJ ZIEMI!

Pół żartem pół serio…

Może kiedyś ziemia była płaska, ale było to w czasach, gdy byliśmy projektem na desce kreślarskiej takiego dziadka z długą, siwą brodą 🙂

Gdyby ziemia była płaska, to i my bylibyśmy płaszczakami! Żylibyśmy w dwuwymiarowej rzeczywistości, a trójwymiarowy dr Quantum byłby dla nas przerażającą i obdarzoną nadprzyrodzonymi umiejętnościami istotą z innego wymiaru. Płaska ziemia to świat 2D (dwuwymiarowy, jeśli ktoś nie skumał). Skoro jesteśmy trójwymiarowi, a chyba z tym się musimy zgodzić, to znaczy, że żyjemy w rzeczywistości 3D. W takim razie i nasza planeta też musi być 3D. Niektórzy wierzą, że już niedługo wszyscy (albo nie wszyscy, może tylko niektórzy) wejdziemy do rzeczywistości 4D i wszystko się zmieni jeszcze bardziej niż w filmiku o doktorze Quantum. To będzie naprawdę zdumiewający i cudowny postęp. W tej sytuacji mam do powiedzenia tylko jedno: płaskoziemcy zamiast ewoluować do 4D cofają się w rozwoju do 2D, a 3D chyba zupełnie przespali.

A teraz bardziej serio…

Wierzysz w płaską ziemię?

Jeśli tak, to wiem z doświadczenia, że nie ma takich dowodów, które byłyby w stanie obudzić w tobie podejrzenie, że możesz się mylić. Wiem, że jesteś niezłomny w swojej wierze niczym chrześcijański męczennik i że prędzej dasz się posiekać na kawałki, niż otworzysz rozum na merytoryczne argumenty.

W takim razie mam dla ciebie wyzwanie. Wytłumacz mi:

 • retrogradację planet na płaskim naleśniku – tylko błagam, okaż choć trochę szacunku własnemu rozumowi i rób z siebie głupka, który wierzy, że niebo to animacja wyświetlana na ekranie ani nie wstawiaj tu filmiku z planetami poruszającymi się po orbicie z fantazyjnymi pętelkami;
 • zmiany pór roku – jakim cudem wiszące na sznurku i krążące dookoła naleśnika słońce mogłoby powodować zmiany pór roku i zmienną długość dnia?

plaska-ziemia

 • wyjaśnij dzień i noc polarną. Tę animację pobrałam ze strony skądinąd inteligentnego płaskoziemca, który nie zauważył, że na niej nad Alaską panuje wieczny dzień. Czyżby dla płaskoziemców dzień i noc polarna również były oszustwem iluminatów?
 • dlaczego z półkuli południowej nie widać gwiazdy polarnej, a z Polski nie widać Krzyża Południa?
 • dlaczego po jednej stronie bieguna ziemi wypływająca z wanny woda obraca się zgodnie z ruchami wskazówek zegara, a po drugiej w przeciwną?

Ta płaska bzdura zaczyna zataczać coraz większe kręgi i coraz więcej naiwniaków daje się w to wciągać, a mój blog jest nieustannie nawiedzany przez kolejnych, wprost palących się do nawracania na swoją płaską wiarę MISJONARZY.

Nie, to nie jest cenzura!

Wciąganie mnie w te nigdy niekończące się potyczki jest okradaniem mnie z czasu i energii!

Mój czas jest cenny, więc wolę przeznaczyć go na coś bardziej konstruktywnego niż utarczki „strzyżono-golono”.

[Nie znaczy to oczywiście, że zupełnie zakazuję poruszania tego tematu. Jeśli masz coś mądrego do powiedzenia to pisz śmiało, tylko nie próbuj mnie przekonywać, że ziemia jest płaska / wklęsła / pusta].

Trzeba być naprawdę kompletnym, pozbawionym (nawet płaskiego) mózgu kretynem, żeby wierzyć w te brednie! Łebski, nieszczepiony uczeń szkoły podstawowej jest w stanie odkryć, gdzie kryje się błąd logiczny w wywodach płaskoziemców, ale dorośli, nawet „wykształceni” (w nowym systemie edukacji) magistrowie i doktorzy tego nie potrafią. I co się dziwić, skoro doktor astronomii nie potrafi odróżnić znaków zodiaku od gwiazdozbiorów, a co jest wprost trudne do uwierzenia, wyrzygnął z głębi swojego (chyba płaskiego) mózgu taką oto wielką mądrość: „Przez tysiące lat Ziemia zmieniła swoje położenie względem Słońca”.

Wiara w płaską ziemię jest cechą wieków ciemnych, czyli XXI wieku, w którym nastąpił katastrofalny i nienotowany nigdy wcześniej upadek edukacji. Kolejne reformy szkolnictwa doprowadziły do tego, że ludzie nie potrafią myśleć logicznie (sprawdź hasło „trivium”) i nie posiadają ugruntowanej wiedzy na żaden temat. Szkoły (również renomowane uczelnie wyższe) wypuszczają analfabetów i ćwierćinteligentów, którym można wcisnąć każdy kit i ciemnotę, np. lekarzy pediatrów, którzy szczepią i nie widzą tragicznych skutków tego procederu. Jest to robione celowo, bo korporacyjne rządy nie potrzebują inteligentnych, niezależnych myślicieli, lecz wielorasowego, pozbawionego tożsamości stada baranów do wykonywania niewolniczej, prymitywnej pracy.

Już starożytni wiedzieli, że ziemia jest kulą i umieli obliczyć jej średnicę. Wiedzieli o tym również uczeni w średniowieczu. Słynne ostatnio Towarzystwo Płaskiej Ziemi powstało nie w średniowieczu, lecz w XIX wieku, ale nikt nie potraktował tego poważnie. Obecnie podchwycili i solidnie dofinansowali tę ideę Iluminaci celem ogłupiania i skłócania i tak już ogłupionej i skłóconej ludzkości i jak widać odnieśli wielki sukces, bo już niemal wszyscy uwierzyli, że żyjemy na naleśniku. Musieli wpakować w to naprawdę dużo forsy, o czym świadczą profesjonalnie zrobione filmy (animacje) oraz potężna reklama, oparta głównie na marketingu szeptanym.

Teoria płaskiej ziemi jest tak szeroko lansowana, ponieważ jest idealna do zdyskredytowania tropicieli prawdziwych spisków (chemtrails, Smoleńsk, 911), a przede wszystkim wszystkich, którzy negują korporacyjną, upolitycznioną i skomercjalizowaną pseudo-naukę (wiarę w ocieplenie klimatu, toksyczność CO2, biotechnologię i jej sztandarowy „wynalazek” jakim jest GMO, wakcynologię, medycynę rzekomo opartą na dowodach itp.). Jeśli tropiciele spisków dadzą się nabrać na teorię płaskiej ziemi i zaczną ją głosić skompromitują się kompletnie i zrobią z siebie idiotów, którym nikt nie będzie wierzył ani traktował ich poważnie.

Tropiciel spisków jest jak saper: wystarczy jeden błąd, żeby całkowicie stracił wiarygodność.

I faktycznie, tak właśnie się stało – na YT już pojawiły się filmiki, wyśmiewające w czambuł wszystkie „teorie spiskowe”. Teza lansowana w nich brzmi: każdy, kto wierzy w „teorie” spiskowe jest też wyznawcą płaskiej ziemi, a więc idiotą i nieukiem.

Nie chciało mi się polemizować z tą płaską bzdurą, ale na szczęście jest ktoś, komu się chciało. To Opolczyk, który wyjaśnia łopatologicznie co i jak, całość jest do przeczytania tutaj. Jego płascy przeciwnicy mają za argument wyłącznie obelgi i oczywiście bany. Po raz kolejny przekonuję się, że wiary nie da się uleczyć żadnymi, racjonalnymi (nie racjonalistycznymi!!!) dowodami i argumentami.

Wiele razy prosiłam, żeby wyznawcy płaskiej / wklęsłej / pustej ziemi wyjaśnili mi zjawisko ruchu wstecznego (retrogradacji) planet! Mimo wielokrotnie ponawianych apeli nie doczekałam się odpowiedzi, w końcu przesłano mi animację z planetami poruszającymi się po orbitach w kształcie fantazyjnych pętelek. I w tym momencie ręce mi zupełnie opadły! Jeśli tak wiele osób jest w stanie uwierzyć w coś tak nielogicznego i niezgodnego z prawami fizyki, to z edukacją jest dużo gorzej niż mogłam przypuszczać.

Wzbudzający powszechny aplauz płaskoziemców filmik z występem Dave Murphy’ego najpierw wywołał u mnie paroksyzmy zagrażającego życiu śmiechu, a potem rasistowską myśl, że ten facet kończył szkoły w jakimś murzynowie. Kolejna refleksja nie jest już tak wesoła: w tym murzynowie uczą się obecnie również białe dzieci, nie tylko amerykańskie, ale wszystkie, na całym, wielkim świecie i dlatego mamy poziom nauczania odpowiedni dla niewolników pracujących na plantacjach, a nie dla błyskotliwych intelektualistów. Może to się komuś nie spodobać, ale prawda jest bolesna: wszyscy jesteśmy niewolnikami. Jeśli chcesz wiedzieć czyją jesteś własnością dowiedz się, kogo nie wolno ci krytykować. Wolter sądził, że nie wolno krytykować rządzących. Pomylił się. Władza, którą widać i którą można obalić nie jest prawdziwą władzą. Politycy i rządzący to tylko marionetki na sznurkach, którymi poruszają ludzie z cienia. Prawdziwa władza jest niewidoczna dla rządzonych.

A teraz wysil szare komórki i samodzielnie odkryj, dlaczego ten wywiad powinien cię śmieszyć, a nie oświecać intelektualnie. Ja uznałam, że ten film nie jest godzien obejrzenia już po pierwszym wielkim objawieniu, jakie zapodał swoim bezmyślnym wielbicielom:

Jeśli leci pilot nad krzywizną ziemi powinien obniżać tor lotu co 5 minut, by pozostać dookoła krzywizny

Jeśli nie obniży toru lotu, to (jak się domyślam) odleci w kosmos. Czy to zdanie wydaje ci się logiczne? A może logiczne jest zdanie przeciwne, że jeśli będzie co 5 minut obniżał wysokość, na której leci, to w końcu zaryje nosem w grunt? To drugie zdanie również wydaje się logiczne, prawda? Ale oba te zdania nie mogą być prawdziwe, bo sobie przeczą. Potrafisz odkryć gdzie pan Murphy robi z ciebie idiotę? Jeśli nie potrafisz, to spytaj ucznia szkoły podstawowej, może on będzie wiedział?

Zamiast bezkrytycznie wierzyć w opowieści pana Murphy weź do ręki encyklopedię (NIE, NIE Wikipedię!!! Mam na myśli poważną, niezafałszowaną przez polityczną poprawność papierową encyklopedię, najlepiej wydaną jeszcze w XX wieku) i sprawdź jak działa żyroskop, wybierz się do obserwatorium astronomicznego i spytaj dlaczego jedne gwiazdy widać, a innych nie widać albo przynajmniej obejrzyj ilustracje w encyklopedii stojącej w biblioteczce dziadka. Rusz mózgiem, bo jeśli tego nie zrobisz każdy „misjonarz” dowolnej teorii zrobi ci wodę z mózgu, a ty pójdziesz za nim jak owca za rzeźnikiem.

6 166 komentarzy do “HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

 1. Astro ja nie powiedzialam ze jestem za demokracja,ja tylko uwazam ze kazdy na tym podole lez ma prawo do robienia co mu sie podoba,ale pod jednym warunkiem,ze nie krzywdzi innych,Nie zapominajmy ze referendum nie byly demokratyczne!wedlug prawa Mariano.Czym jest demokracja,juz pisalam.Nigdy nie nazwalam cie idiotka,nawet tak nie mysle,caly czas mowie ze robisz kawal dobrej roboty!!!!
  Tak trwa rozbior Hiszpani,na calego,ludzie sie nienawidza,podzieleni na dwa obozy,dzieje sie to co sie dzialo 70 lat temu.Caly swiat bral udzial w drugiej wojnie swiatowej,Hiszpania miala wojne domowa,z Baskami.W tedy nie bylo sorosa,ale byl ktos inny bardzo wplywowy,jezuici wypromowalii Franko,najlepsze szkoly salesianos(jezuici),nawet wypchneli swojego bylego ucznia na prezydenta…..tak chwala sie tym i sie nie boja.Okradaja panstwo na miliny euro rocznie,wiem co mowie,kazda szkola na okolo 3.000.000 rocznie,wszystko zgodnie z litera prawa i demokracji.Jak kradna,prosta sprawa,organizuja kursy,szukaja glupich ktorzy sie na nie zapisza,pozniej robia wycene wyksztalcenia jednego ucznia….material do nauki,remonty sal do nauki,remonty kibelkow itd.skladaja wnioski do specjalnej komisji UE,czyste pieniadze uwierz….potrzebny tylko ktos kto wystawi faktury ze to zrobil,ze to dowiozl,ze to sprzedal….widzialam te faktury tylko do dwoch szkol!!!,nie ktore pomagalam pisac!nawet przyjechali salesianos z Polski,uczyc sie od kolegow z Hiszpani jak sie kreci takie lody i ich szkolili,bo to nie wazne z jakiego kraju jest szkola salesianow,oni sa wielka rodzina!!!
  Soros moze zweszyl interes,moze mu cos skapnie,mam tylko jedno pytanie czego soros sie tak wystraszyl ze sie schowal na kilka tygodni?to bylo chyba w lecie tego roku!?moze dostal propozycje do nie odzucenia i musi smarowac forsa i pokazywac swoja gebe!?
  Jeszcze jedno Franco jest z rodziny krolweskiej,jego wnuk jest ksieciem Hiszpnskim,juz nie pamietam gdzie mieszka.

 2. Dzieki Pietrasowi poznalas troche prawo i system…powiedz mi kto i jakim prawem zabral ludzia z kataluña i baskom prawo o samo decydowaniu?kto nakazal robic referednum do usranej smierci az nie wyjdzie tak jak ktos sobie zyczy!
  Masz przyklad z traktatem lisboñskim.
  Jestes jak moj wujek co kochal walese,a nie nawidzil komuny!!!!!

 3. Hiszpania nie jest wyjątkiem. Rozwalanie państw narodowych odbywa się na całym świecie. Polska istnieje tylko formalnie… Ma być jeden rząd światowy, więc wszystkie kraje mają się rozpaść. Dziś Katalonia stanie się niepodległa, a jutro dostanie się pod totalitarny but rządu światowego, stanie się częścią jednego państwa i się tą wolnością nacieszy przez krótką chwilę. Ludzi skłóca się wszędzie, nie tylko w Hiszpanii i nie wymyślił tego Soros. Przed nim był Machiavelli, a jeszcze wcześniej Sun Tzu, więc nic nowego pod słońcem. Sztuka wojenna się nie zmienia.

  Na Sorosa wydali list gończy w Rosji i być może gdzieś jeszcze (możliwe, że na Węgrzech) i być może się przestraszył.

 4. Zeby nie bylo,wszystkie przekrety jeuitow(salesianos)skopiowalam na pandraw,dwa razy skladalam na policji doniesienia i zostawialam pandraw….zaginely….kilka pandraiw schowalam w bezpiecznych miejscach w Hiszpani i w Polsce….tam jest kopalnia wiedzy jak sie robi przekrety na miliony euro…..

 5. Ja generalnie jestem za życiem w małych, lokalnych, samorządnych społecznościach. I jak najbardziej jestem za ekologią. Ale nie na warunkach Sorosa i ONZ. To jest oszustwo. Katalonia nie zyska niezależności! Katalończyków oszukano na piękne słówka, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Rozbijają wszystkie kraje na świecie na regiony. Polska też została podzielona na „euroregiony”, o czym nikt w Polsce nie wie, bo ludzie śpią. Oznacza to, że już potajemnie dokonano rozbioru naszego kraju. To samo jest w Hiszpanii, USA i wszędzie. Ruchy separacyjne są sterowane przez ONZ. Czy tak trudno to zrozumieć?

 6. Uwierz mi taki czlowiek jak soros nie boi sie kiwaniem paluszka,ktos mu dokopal i to bardzo!!!
  Musial wyjsc z nory i pokazac usmiechnieta gebe!!!
  Pytanie kto go do tego zmusil?
  Ja nie wiem!
  Ale jestem pewna ze nie dlugo sie dowiemy,podobno spokojne swieta byly rok temu,ja jem popkorn i czekam!

 7. Dlatego chca nam zabronic prawa do posiadania broni…..czy mogla bym zabic czlowieka,oczywiscie w obronie wlasnej,badz w obronie mojej rodziny,moge zabic na rozne sposoby zeby sie obronic!!!!ale jak napastnik bedzie wiedzial ze moge miec bron palna i moge jej uzyc…..nie ma bata nie zaryzykuje!!
  Ja osobiscie nosze gaz,w Hiszpani dozwolony,w morde umiem dac,mam dwoch braci!
  Co z tymi ktorzy nie potrafia sie obronic…..telefon na policje….potrzebuje pomocy ktos gwalci moja zone co mam robic?….wyjdz przed dom,juz jedzie policja…..powaznie?!`po co mamy w kazdym domu gasnice,wystarczy zadzwonic na straz pozarna i czekac przed domem,chu…j tam ze w domu zona i dzieci….siedzimy i czekamy!!!

 8. „…powiedz mi kto i jakim prawem zabral ludziom… prawo o samo decydowaniu?
  kto nakazal robic referednum do usranej smierci…”
  ____
  Bardzo, jeśli znajdziesz chwilkę czasu ok.15-tu minut… , to posłuchaj sobie tego audiobooka z książki W.Megre: „Anastazja”
  Może… uzyskasz odpowiedź na swoje pytania.. 🙂

 9. Bierzmy przykład ze Szwajcarów. Kiedy usłyszeli, że giną pszczoły każdy zapragnął mieć ul. Okazało się, że życie w mieście jest dla pszczół bezpieczniejsze niż na wsi, gdzie są bezlitośnie trute przez wielkoobszarowych „rolników” i gdzie już nie ma bioróżnorodności. Kursy pszczelarstwa są „zaklepane” aż do 2018 roku! Był niedobór, a teraz okazało się, że Szwajcarzy mają za dużo pszczół!!! Chyba postawię sobie ul na balkonie 😀 https://www.pocztazdrowia.pl/artykuly/nadmiar-pszczol-w-szwajcarii

 10. Bardzo dosadny ten filmik Mario i zgadzam się z jego autorami, że chodzą wśród nas bestie w ludzkiej skórze i hodują nas jak zwierzęta, wykorzystując naszą nieświadomość nt. tego kim naprawdę jesteśmy.., tyle że… w przeciwieństwie do zwierząt – zadziewa się to za naszą dobrowolną zgodą…!
  I nie sądzę, by ten.. hmm.. proceder miał swoje źródło w Rzymie, myślę, że trzeba by sięgnąć dużo dalej w głąb naszej ludzkiej historii… na razie jeszcze szczątkowo odkrywanej… i tam poszukać korzeni naszego zniewolenia…, bo tylko wówczas, gdy odkryjemy i z-rozumiemy kiedy i gdzie.. narodziła się zachłanność będąca jedną z cech ego, możemy spróbować naprawić to, co sami zepsuliśmy i nadal psujemy, pamiętając o tym, że to.. popyt dyktuje podaż, a nie odwrotnie !!
  I tak na dobrą sprawę… tę prawidłowość można zauważyć w każdej dziedzinie naszego życia – począwszy od odżywiania aż po zaspokajanie naszych przyjemności…

 11. Rzym jest jedną z wielu „farm” do hodowli ludzkiego bydełka. Ale oczywiście jest ich więcej. I oczywiście to wszystko zaczęło się na długo przed nastaniem Rzymu. Wykorzystuje się skłonność ludzi do „dziobania” każdego, kto jest odmieńcem, dzięki czemu hodowla pilnuje się sama. Każda zbiegła owca jest zawracana do stada przez inne owce. Przykład: owce nieszczepione są prześladowane przez owce szczepione i zmuszane do posłusznego poddania się truciu. Oczywiście, na to wszystko potrzeba naszej zgody, ale ludzie dali sobie tak wyprać mózgi, że nie zdają sobie sprawy, że są wolni i że nie muszą się na to godzić. Oni się godzą, bo albo się boją albo wręcz tego chcą. Teraz nie-rząd chce wprowadzić obowiązek szczepień dla dorosłych. My wiemy, że nie ma przymusu i że każdy może odmówić, ale kto o tym wie? Jedni pójdą pod igły, bo będą wierzyć, że władza robi to dla naszego dobra i że jak się nie zaszczepią to umrą, a inni ze strachu przed grzywnami i możliwością wyrzucenia z pracy. Tylko nieliczni wiedzą, że kary i inne sankcje są nielegalne.

  Pamiętasz, jak Kopaczka próbowała zmusić kobiety do badań cytologicznych pod groźbą utraty lub nieprzyjęcia do pracy? Wtedy się nie udało, bo ludzie byli niedostraszeni. Ale teraz media robią nieustający jazgot i straszą epidemiami, więc kto wie, czy obowiązek szczepień nie przejdzie. Zaszczepią się ci, którzy się zgodzą, ci, którzy się nie zgodzą mogą stracić pracę, najbardziej świadomi mogą ją odzyskać i jeszcze zyskać odszkodowanie, ale ilu takich będzie?

  Ludzie nie wiedzą, że szkodzą sobie i dzieciom, bo wyrazili na to dobrowolną zgodę. Ale faktem jest, że jednak to zrobili.

 12. My wiemy, że nie ma przymusu i że każdy może odmówić, ale kto o tym wie? Jedni pójdą pod igły, bo będą wierzyć, że władza robi to dla naszego dobra i że jak się nie zaszczepią to umrą,”

  To umrą durnie 🙂
  Tak ten matrix jest zbudowany.
  Tylko dzieci mi szkoda, bo mam… Dlatego innych też.

  Będzie co będzie. Kassa rozdana, kocioikwik medialny rozpalony.
  Niech przyjdą do mnie, kop w dupę to za mało.

 13. Kazdy ma prawo do obrony koniecznej,slyszal ktos o napadach,morderstwach i atakach terorystycznych w Szwajcari,bo ja nie……kazdy mezczyzna jest zobowiazny posiadac bron automatyczna i raz w miesiacu chodzic na szczelnice,kobiety sa tez zobowiazane do broni ktotkiej czyli pistoletow i nie maja obowiazku chodzic na szczelnice….Texas tam kazdy ma bron i wie jak sie z nia obchodzic nawet dzieci….najmiejszy odsetek przestepstw w hameryce!
  Na wsiach w Hiszpani wszyscy maja bron!nawet za duzo,do polowan…..kolezanki mlodego w wieku kilku lat wiedzaly jak sie ta bronia poblugiwac(nie legalne,musisz miec 18 lat),bo sa uczeni od dziecka!!!
  Gdzies przeczytalam,ale jeszcze nie sprawdzalam czy to prawda….glowny piewca zakazu broni w UE, jest zamieszany w sprzedaz broni,ktora zostala przeznaczona do zniszczenia,falszowal protokoly?! Glupi troche,bron byla zabierana legalnym posiadacza,odcinal sobie zrodlo dochodu!
  Albo moze za bardzo madry byl,bral za gadanie o zakazie broni i nia handlowal! i komus plany z papral!

 14. Pogadalam troche o polityce z wlascielem mieszkania,nie chcialam tego robic,nie ogrniety do konca jest,za nim by nawet diabel nie trafil!
  Oczywiscie bylo o Cataluña…jak dalej beda chcieli odejsc to my im banki zabierzemy(my czyli Hiszpania),ja tylko powiedzialam ze Hiszpania nie ma zadnych bankow!
  jak to Hiszpania nie ma banokow!!!!
  Dobra zabierajcie sowje banki,Cataluña otwozy swoje i bedzie produkowac swoje pieniadze!
  Banki sa bezpanstwowe i pieniadze tych bankow nie maja zadnej flagi!!!!
  To sa Hiszpanskie czy nie bo sie pogubilam?
  Sa bezpanstwowe i tak powinno byc!
  Super wiez do reki byle jaki banknot czyja flaga jest na banktnocie?
  Jak to czyja UE,czyli bez panstwowa!!!!
  Bylo referendum o zmianie konsytucji i moi rodzice ja podpisali!!!bylo za tak i za nie?
  Czy twoi rodzice ja przeczytali i zrozumieli?!
  Oczywiscie!!!!
  To klamiesz,bo mowiles ze twoja mama umie sie tylko podpisac,a twoj tata cos ledwo pisze!
  byc moze,ci co protestuja sa potomkami tych co sie nie zgadzali z nowa konsytucja!!!
  Pozniej bylo gadanie jaka Hiszpanie kiedys byla wielka,ja tylko powiedzialam a teraz jest mala,dla wielu europejczykow,europa konczy sie na Francji,dalej jest arabia!!!
  Tak nasze jedzenie jest znane na calym swiecie!!!!
  Znane to jest mydlo nivea i kuchnia meksykanska,to ze mowia po hiszpansku nie znakczy hiszpanska!
  Bo wy Polacy to do nas przyjezdzacie do pracy i to bez kontraktu,my Hiszpanie zawsze po za krajem z kontraktem!!!!
  Bo wam wtedy na to pozwolili,teraz nawet do Brazyli bez wizy nie wjedziecie!
  Ty w Polsce bys pracy nie znalazl,albo angielski,albo polski,nie gadasz w zadnym z tych jezykow ,znasz tylko swoj jezyk ojczysty!,nie masz zadnego zawodu przydatnego w polsce,nie masz zadnego wyksztalcenia,nie mowie o studiach bo to prawie kazdy polak ma,masz jakis kompleks,uporaj sie z nim!
  I zeby go dopiescic powiedzialam wy juz nawet swoich pieniedzy nie produkujecie tylko UE,ide spac dobranoc!
  Dlaczego mu wyjechalam z mydlem nivea,bo mi kiedys pokazal krem nivea i mi tlumaczyl do czego sluzy,prawie plakalam ze smiechu,bo powiedzial ze to Hiszpanski krem i mama go tym smrowala jak byl maly,powiedzialam mu przez lzy,ze ten krem jest niemiecki,super ze go mama tym smarowala,bo moja tez to robila!

 15. Kiedys mi wlasciel mieszkania wyslal zdiecie chyba szwedki,nie pamietam,ze udawala 27 lat ze jest niewidoma,zeby nie rozmawiac z sasiadami…jego dopisek bo wy kobiety takie jestescie!!!
  odpisalam….ja udaje glucha!
  wiem zaowazylem!
  Naprawde to robie,zeby nie rozmawiac z ludzmi,albo mowie ze nie rozumie co do mnie mowia!
  po co sie produkowac!!!

 16. „..Ja byłam księżniczką, bo mnie nie ciągano do kościoła” 😀
  ___
  Ja jestem księżniczką, bo mnie ciągano do kościoła do czasu… aż się zbuntowałam i powiedzialam, że nie będę chodzić do kościoła!
  Moi rodzice to zrozumieli i mnie nie zmuszali… 🙂

 17. Nivea (łac. niveus – śnieżnobiały) – linia produktów kosmetycznych międzynarodowego koncernu Beiersdorf AG z Hamburga w Niemczech.

  Pierwszym produktem tej linii było Nivea Seife (mydło Nivea) , które zostało wprowadzone na rynek w 1906 r. przez firmę „Beiersdorf & Co”, której właścicielem był wówczas Oskar Troplowitz, farmaceuta, urodzony w 1863 roku w Gliwicach. Żona Troplowitza Gertruda nadała temu mydłu nazwę Nivea, z łacińskiego niveus/nivea/niveum (śnieżno-biały)[1]. W 1911 pojawił się słynny Nivea Creme (krem Nivea). Produkt został stworzony dzięki zakupieniu przez Oskara Troplowitza od chemika dr Isaaca Liftsūtza patentu na wytwarzanie eucerytu. Troplowitz wspólnie z dermatologiem Paulem Gersonem Unną opracowali recepturę kremu wykorzystując właściwości eucerytu jako substancji tworzącej stabilną emulsję tłuszcz-woda.
  Polskie opakowania kremu NIVEA produkowanego w Katowicach i Poznaniu z lat 1928-1939

  W Polsce między I a II wojną światową produkcja środków kosmetycznych z serii Nivea odbywała się firmie PEBECO Wytwórnia Specyfików Beiersdorfa Spółka z o.o. najpierw, od 1925 roku, w Katowicach, a następnie, od 1930 roku, w Poznaniu. Po II wojnie światowej produkcję kremu pod marką Nivea kontynuowała na licencji Beiersdorfa firma Pollena-Lechia w Poznaniu – obecnie Nivea Polska Sp. z o.o. – spółka-córka Beiersdorf AG. Przez pewien czas krem Nivea produkowany był także w Warszawie m.in przez firmę Uroda.
  Kim byl Oskar Troplowitz,synem slynnego w tym rejonie wytworcy wina.
  Salomon Troplowitz był znanym i cenionym mieszkańcem Gliwic. Przez szereg lat wchodził w skład zarządu gminy żydowskiej, będąc w latach 1840-1842 jej przewodniczącym, a w 1848 r. był w zarządzie kasy pożyczkowej przy gliwickiej odlewni żeliwa[8]. Także w 1848 r. został pierwszym w Gliwicach radnym miejskim pochodzenia żydowskiego[9]. Za swą działalność i zasługi w handlu winami „nadworny dostawca Troplowitz” został uhonorowany 26 lutego 1868 r., kiedy to świętował 25-lecie uzyskania obywatelstwa miasta, królewskim Orderem Korony IV klasy

  Zawsze krem byl niemiecki,stworzyl go polski zyd w niemczech i tam go opatentowal

 18. Skoro Kwaśniewski, Mazowiecki, Geremek i im podobni podają się za Polaków, to czemu Troplowitz nie miałby nim być 😉 (sarkazm)

 19. @ Lavo: wiemy już jak bronić przed szczepieniami dzieci, a teraz nadchodzi czas szczepień dla dorosłych. Grypa zawiodła, mało kto się zaszczepił, więc rozpętują histerię wokół rozsiewających odrę uchodźców. GSK knuje, żeby zaszczepić wszystkich, również dorosłych, więc prawdopodobnie już niedługo ogłoszą stan epidemii. Mam pytanie: co należy zrobić, jeśli będą straszyli zwolnieniem z pracy? Nie wiem, czy pamiętasz, ale w czasie rzekomej pandemii ptasiej grypy niektóre media „informowały”, że będą szczepić w zakładach pracy, a kto się nie podda ten straci pracę. Niektórzy moi znajomi nawet wpadli w panikę, ale na szczęście nic z tej akcji nie wyszło. Gdyby jednak ktoś usłyszał od swojego szefa, że albo szczepienie albo zwolnienie co ma zrobić? Na jakie przepisy się powołać i ewentualnie jak zastopować nadgorliwego szefa bez wchodzenia z nim w ostry konflikt?

 20. Astro ale ty bylas pewna ze krem jest Polski a niemcy mieli licincie?!
  A wyszlo jak wyszlo,nie chodzi o to ze to byl polski zyd,chodzi o to ze licencia byla niemiecka,ten krem jak i inne prdukty sa niemieckie!!!
  Nie babrajmy sie ze Kwasniewski nazywa sie ineczej,badz Walesa,bo to utopia!!!

 21. Jeszcze jedno w sprawie patentow,w kraju w ktorym robisz patent z tego kraju patent pochodzi,wiesz ile Polakow ma patenty?!wilelu!!!ilu wych….li jeszcze wiecej!!!
  Dlaczego bo wierzyli w udcziwosc ludzka,w binznesie nie ma czegos takiego!!!!

 22. Jeszcze sie nie skonczylo,strasza ich konstytucja paragrafem 155,nawet nie mialam czasu zobaczyc co z tego wynika,nie mam jak w kleic zdiecia,ze ktos tam z kataluña powiedzial ze oni sa jak francuzi,na zdieciu zezowaty,gruby,brzydki i wyglada jak przyglup(nie jest nim),jakis tam polityk zwiazany z katalunia,a obok zdiecie przystojnego faceta(wszyscy wiemy ze nie ma brzydkich francuzow.oni zawsze sa ladni),dzis bylo wystapienie przywodcy kataluni,ze oni jednak chca ten paragraf 155,podobno tak mowi tv.ze firmy sie zwijaja,ze bida,ogolnie czarne chmury.Kataluña to najbogadszy rejon w Hiszpani,oni w trzy miesiace w lecie zarabiaja wiecej niz reszta Hiszpni.A kto bedzie robil na reszte zbojow,chcialam powiedziec politykow,oni tez maja swoje potrzeby.
  Natura nie lubi pustki!

 23. Katalonia z Hiszpanią razem czy osobno, i tak na końcu cała Europa ma się stać jednym państwem. Może więc najpierw rozdrobnią ją na mniejsze kawałki, żeby ludzi jeszcze bardziej skłócić i poróżnić, a potem zjawi się zbawca świata, który wszystko scali. Potem scalą nas z Azją i Afryką, a na końcu z Ameryką i będzie cud polityczny, pod znakiem sierpa i młota. Chyba, że lud w końcu się przebudzi i odkryje, że jest jedynym panem tej planety i przegoni polityków won.

 24. Kataluña osobno,od dzis jest republika.
  To sie zacznie jazda,nastroje nie ciekawe,zobaczymy co zrobia Baskowie?
  Hiszpanie juz sie podzielili,lepiej unikac rozmow o polityce bo mozna chycic!
  W Kataluña jak ktos byl przeciw byl molestowany,po za kataluña,kto mowil ze mu wszystko jedno,niech robia co chca,tez byl molestowany,jedni gryza drugich.

 25. Masz racje,ci z ktorzy naprawde rzadza,chca nas upodlic do granic mozliwosci,ludzie beda sie zabijac za kawalek chleba,zeby przetrwac.
  15 lat temu poznalam chorwatke
  ,opowiadala co sie dzialo,dla mnie to byl horor…spali przez rok w ubraniu,mieli plecaki przygotowane do ewakuacji,co noc uciekali do lasu bo nalot,bo ostrzelania,bo mulzumanie(albanczycy),sasiad zabiajal sasiada za bochenek chleba!
  Poznalam tez w tym czasie slowaka,ktory byl w legi cudzodziemskiej,dla tych co nie wiedza…legia przyjmuje kazdego przestepce i jesli wytrzyma 5 lat,dostaje nowa tozsamosc i obywatelstwo francuskie.
  Mowil bylem tam,ale my nie zabijalismy nikogo,teraz nazywam sie inaczej,ptyam co tam robiles?on mowi okradalem trupy,naszym zadaniem bylo kopac groby zbiorowe,wrzucac trupy i zakopywac,czasami stalem na warcie miedzy granicami!mowil czasami plakalem,bo ludzi ktorych nie puscilem przez granice,pozniej zakopywalem w zbiorwym grobie,nawet nie wiem kim byli,tam byly tez dzieci,mowi wiesz trzeba sie przywyczaic,taka robota!
  Nie wiem co zlego zrobil w swoim kraju nawet nie pytalam,ale mowil ze jak pierscionek z reki zmarlej kobiety nie chcial zejsc,to opcinal palec….z pierscionkiem.
  Ja tez kiedys bylam aniolem,ale zycie polamalo mi skrzydla….dzis latam na miotle,powaznie sprzatam miotla,Hiszpanie mysla ze jestem Hiszpanka,ale mowie z innym akcentem,czasami pytaja z kad jestem,nie wiem co sie dzieje,ale od jakiegos czasu panuje rasizm,kazda czarna,kazda mulzumanka,ma duze problemy,ludzie na ulicy je zaczepiaja,my was tu nie chcemy,wy nie chcecie pracowac,my chcemy zeby hiszpanie mieli prace,wy sie wynoscie do swoich krajow,mnie na razie nikt nie wyzuca,zawsze jak mowie ze jestem Polka,to duzy respekt,mamy swoja marke……ludzie do mnie mowia dziekuje ci dziecko,albo do zobaczenia.

 26. JA mam pytanie czy jak nie zaplace rachunku za prad,wode i inne media,moge mie straszyc ze mi odetna to i owo?dla manie to sa pogruszki,jak ty nam tak,to my ci dopiero damy….ale to zbojnicy i oni sowoje prawo maja
  Ale my tez je mamy oni korzystaja z naszych wpolnych zasobow?!ktorych ja tez jestem wlascicielem!!!!
  Jak dojsc do swoich praw?

 27. Zrzucili nam tu tych muslimów po to, żeby wywołać wojnę. Ludzie na razie boją się ich ruszyć, bo policja stoi po ich stronie, a nie po stronie własnego narodu, ale przyjdzie taki dzień, kiedy ludzie będą mieli tak dość, że przestaną się bać, a policja prawdopodobnie przejdzie na ich stronę. I zacznie się rzeź. Takie mają plany, po to ich tu sprowadzili, bo gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Oszczędzą na bombach, bo ludzie sami się powyrzynają. Zachód jeszcze nie doświadczył tego, co było udziałem Rosjan w czasach komuny, Polaków w czasie i zaraz po wojnie i mieszkańców Jugosławii w czasie amerykańskich bombardowań.

  Nie radzę nie płacić rachunków, bo to jest mafia. Odetną ci na 100%. Jedynym wyjściem jest przeprowadzka na wieś i samowystarczalność: własne panele słoneczne, woda ze studni albo deszczówka (w Hiszpanii chyba raczej deszczu się nie nałapie) i oczywiście własne jedzenie.

 28. „…wszyscy wiemy ze nie ma brzydkich francuzow.oni zawsze sa ladni…”
  ___
  Dla mnie prawie… wszyscy Francuzi to paskudne brzydale… ha,ha,ha… 😀

 29. Po raz pierwszy w moim życiu spotkałam się z taką jednomyślnością narodu, posłów, polityków, naukowców i całej reszty – wszyscy się zgadzają (w sejmie wszyscy „za”!), że czas skończyć ze zmianą czasu. Tej jesieni przestawiamy zegarki po raz ostatni. Oby im się nie odwidziało!

 30. Ja robilam jeszcze inaczej,byl taki czas tutaj w Hiszpani,ze nie placilam rachunkow za prad,nie ze nie chcialam,nie moglam!
  raz w tygodniu w piatek przyjezdzal gosciu i mi odlaczal prad,ja wyszlam i na jego oczach podlaczam z powrotem,on w szoku pyta co ty robisz,ja do niego slepy jestes?,bo zadzwonie na policje,ja do niego to dzwon,tam nie ma moich odciskow,jak przyjedzie policja to powiem ze klamiesz,ja sie nie znam na pradzie nie jestem elektrykiem,powiem ze ty to zrobiles,facet zglupial i sie na mnie patrzy,patrzy i pyta z jakiego kraju jestes,mowie z polski a co?
  a nic rob co chcesz ja za tydzien przyjade i ci odlacze!
  Milego wekendu powiedzialam odpowiedzial z wzajemnascia….oczywiscie za tydzien znowu odciol prad i tak sie bawilismy!!!przez jakis czas!

 31. O braci Wachowskich mialam klutnie ze starszym rok temu,ze to nie bracia,tylko brat i siostra,jedno z nich juz bylo zoperowane…..a teraz juz siostry!
  Wszystko w rodzinie zostanie,hahaha

 32. Dzis od kolegi z pracy,chyba swiadek jehowy,jak mamy pause to on wyciaga biblie i cos tam podkresla,malo mowi,dzis nas uswiadomil,ze miasteczko gdzie mieszkam 15.000 ludzi,jest bardzo nacionalistyczne i bardzo wrogo nastawione do czarnych.
  W piatek w zeszlym tygodniu,kobieta robila zdiecia czarnej jak zle sprzata w parku,doszlo do bujki,chyba ostrej bo przyjechala policja!

 33. Ja czytalam ze nato wkroczylo tylko po to do Jugoslawi,zeby zrobic eksperyment!?bron chemiczna,albo jeszcze inne gowno,tam naprawde bylo pieklo na ziemi!!!
  Jest mozliwe ze robili eksperyment,jak sie zachowaja ludzie,ale takie eksperymenty przeprowadzali wczesniej!ale nie wiedzia jak dziala czynnik ludzki(do czego mozemy byc zdolni).juz wiedza ze czlowiek ktory straci wszystko,jest zdolny do wszystkiego!!!
  Dlamnie dziwne jest ze wszystkie kraje UE.mowia ze Mariano dobrze zrobil,ze tak trzeba,bo nakazuje konstytucja…..smierdzi ze az nie dobrze sie robi!

 34. Jugosławia wyrastała na potęgę gospodarczą. Kraj był duży i w dużym stopniu niezależny od banku centralnego i za dobrze się tam działo. Żaden kraj nie ma prawa być niezależny. Wszyscy muszą być zadłużeni i tańczyć jak im Syjon zagra. Jugosławia stanowiła zagrożenie dla „porządku światowego”, więc trzeba było ją zrównać z ziemią, a ludzi skłócić ze sobą tak, żeby nie byli w stanie współpracować dla budowania wspólnej przyszłości. Nie wiem, kto dokonywał tych wszystkich makabrycznych zbrodni, ale podejrzewam, że wysłano tam zgraję „najemników” od mokrej roboty i oni to wszystko zapoczątkowali. Niestety, zwykli ludzie, ci wszyscy, których uważamy za niegroźnych sąsiadów zza płota potrafią się nagle zmienić w krwiożercze bestie zdolne do czynienia strasznych rzeczy. Ludzkość to hybrydy, mamy w sobie krew anielską, ale i diabelską, więc w niektórych żądza przelewania krwi włącza się bardzo łatwo.

 35. „USA w Bośni użyły amunicji ze zubożonym uranem.

  Na międzynarodowej konferencji „Uranium, the victims speak” (Uran w relacjach ofiar), zorganizowanej w Brukseli w marcu 2001 roku, bośniacki lekarz przedstawił bośniackiego Serba, leśniczego, jedną z wielu ofiar szybko rozwijających się, nietypowych nowotworów, po tym jak został wystawiony na działanie zubożonego uranu na obszarach objętych amerykańskim bombardowaniem.

  Przedstawiciele bośniackiej służby zdrowia udostępnili trochę statystyk: u ludności serbskiej z okolic Sarajewa, zbombardowanych przez samoloty USA w 1995 roku (ludności, która później została wysiedlona z tego miasta), odnotowano pięciokrotny wzrost zachorowań na różnego typu nowotwory.

  Broń wykorzystująca zubożony uran pozwoliła USA – a także Francji i Wielkiej Brytanii – pozbyć się odpadów ze swoich elektrowni jądrowych. Te produkty uboczne poważnie zanieczyszczają ziemię i wody gruntowe, powodują raka, białaczkę i potworne wady wrodzone (w tym u dzieci napromieniowanych rodziców). W skrócie, użycie broni zawierającej zubożony uran na zawsze przekształcił kilka krajów w nuklearny śmietnik.

  Mogły to zrobić bowiem w tym czasie, Rosja była pogrążona w chaosie. To dlatego Putin powiedział, że rozpad Związku Radzieckiego był „największą geopolityczną tragedią XX wieku” – uwolnił furię amerykańskiego imperium na więcej ludzi na świecie niż kiedykolwiek wcześniej.”
  źródło: https://pracownia4.wordpress.com/2015/03/30/prawda-i-klamstwa-o-rozpadzie-jugoslawii-to-nie-milosevic-od-samego-poczatku-byla-to-amerykanska-operacja
  W Kosowie są duże złoża bogactw naturalnych: węgiel, żelazo, aluminium, nikiel, chrom, ołów, cyna, srebro, złoto, bismut, kadm, magnez.

  A w północnej Albanii, na granicy z Kosowem odkryto złoża ropy i gazu ziemnego. Odrywając Kosowo od Serbii odcięto ją od możliwości korzystania z tych bogactw.

  Kolejnym powodem zbrodniczej agresji na Serbię w celu oderwania od niej Kosowa była chęć utworzenia tam dużej bazy wojsk USA. Bazę taką utworzono:
  http://de.wikipedia.org/wiki/Camp_Bondsteel
  oraz osłaienie Rosji; Rosja straciła stosunkowo duże, sympatyzujące z nią państwo europejskie.
  https://marucha.wordpress.com/2010/12/18/dlaczego-kosowo-oderwano-od-serbii/

 36. „..Ludzkość to hybrydy, mamy w sobie krew anielską, ale i diabelską, więc w niektórych żądza przelewania krwi włącza się bardzo łatwo.”
  ___
  Hej Mario!, skąd masz te informacje ? 🙂

 37. Nie jestesmy hybrydami,pamietasz astro eksperyment ze studentami,podzieli ich na bladynow z niebieskimi oczami i na czarnych….biali byli nad ludzmi a czarni podludzmi….po pieciu dniach przerwano eksperyment……bladyni zaczeli byc agresywni w stosunku do czarnych,przed eksperymentem czarni i biali byli przyjaciolmi!!!
  Poprostu mozna nas programowac jak komputery,tutaj w Hiszpani byl profesor na uniwesytecie ktory okryl ze fale mozgu ludzkiego,dzialaja na zasadzie fal radiowych,nie pamietam juz jak sie nazywal,jego ksiazki sa na indeksie,nie mozna ich kupic ani wypozyczyc!!!!
  W latach 80 wspolpracowal z wojskiem wujka sama przez 20 lat!!!
  Czytalam ze wrocil do Hiszpani i wykladal na uczelini,teraz nie wiem czy jeszcze zyje!!!

 38. Moze to byl ten eksperyment,moze nie!?Jugoslawia sie rozpadla po smieci TITO.on trzymal wszystko za morde chyba,cos wiedzial i cos mial!!!!
  Dlaczego do dzis mowia ze kosowo jest serbskie!!!,bo ktos im to zabral!?kto i dlaczego!!!
  Tak miedzy nami,bo albñczycy chcieli ich ziemie!!
  to byl ten eksperyment…..dlatego mamy najazd darmozjamow,bo europa wtedy nic nie powiedziala,teraz tez nic nie mowi!
  Jak mowimy w Polsce placz nad rozlanym mlekiem!!!
  Myslelismy ze nas to nie dotyczy,a tu takie kwiatki!!!

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.