HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

Jak cytować, pogrubiać / pochylać czcionkę i dodawać linki w blogach WordPress:

Jeśli cytujesz czyjąś wypowiedź piszesz: <blockquote>cytowany tekst<blockquote> i wygląda to tak:

Cytowany tekst

Jeśli chcesz dodać link piszesz: <a href =”skopiowany adres linku”>Tytuł artykułu</a> i wygląda to tak:

Tytuł artykułu

Jeśli chcesz pogrubić tekst piszesz: <strong>tekst</strong> lub <b>tekst</b> i wygląda to tak: tekst

Jeśli chcesz uzyskać pochylenie <em>tekst</em> lub <i>tekst</i> i wygląda to tak: tekst

Jeśli chcesz wstawić obrazek do komentarza – jeśli masz blog na WP to dodajesz obrazek do mediów (u siebie) i piszesz <img src=”link do obrazka w twoim blogu” alt=”nazwa obrazka”/> albo wrzucasz obrazek na DropBox i po prostu wklejasz do niego link (powinno zadziałać).

Stary Hyde Park został zamknięty,

prawdopodobnie niepotrzebnie. Czytelnicy bloga sądzili, że w HP było za dużo komentarzy i z tego powodu nastąpiła awaria. W rzeczywistości admini WordPressa coś tam majstrowali nad ulepszeniem systemu i chwilowo wszystko się posypało, ale później powróciło do normy i znów działało normalnie.

Proszę się nie awanturować, jeśli czyjeś komentarze stale wpadają do moderacji!

Komentarze stałych bywalców bloga powinny być zatwierdzane automatycznie, ale nie są, a ja nie mam na to żadnego wpływu! Szczegółowe wyjaśnienia są tutaj.

UWAGA: po wysłaniu komentarza prawdopodobnie go nie zobaczysz, ponieważ zostaniesz przeniesiony… na jakąś wcześniejszą stronę z komentarzami. Nie denerwuj się, tylko wróć na stronę główną Hyde Parku (lub odśwież stronę) i zjedź na sam dół – tam go znajdziesz. To kolejny chochlik WordPressa, na który  nie mam wpływu.

UWAGA!!!

WPROWADZAM ZAKAZ WSTĘPU DLA WYZNAWCÓW TEORII PŁASKIEJ / WKLĘSŁEJ / PUSTEJ ZIEMI!

Pół żartem pół serio…

Może kiedyś ziemia była płaska, ale było to w czasach, gdy byliśmy projektem na desce kreślarskiej takiego dziadka z długą, siwą brodą 🙂

Gdyby ziemia była płaska, to i my bylibyśmy płaszczakami! Żylibyśmy w dwuwymiarowej rzeczywistości, a trójwymiarowy dr Quantum byłby dla nas przerażającą i obdarzoną nadprzyrodzonymi umiejętnościami istotą z innego wymiaru. Płaska ziemia to świat 2D (dwuwymiarowy, jeśli ktoś nie skumał). Skoro jesteśmy trójwymiarowi, a chyba z tym się musimy zgodzić, to znaczy, że żyjemy w rzeczywistości 3D. W takim razie i nasza planeta też musi być 3D. Niektórzy wierzą, że już niedługo wszyscy (albo nie wszyscy, może tylko niektórzy) wejdziemy do rzeczywistości 4D i wszystko się zmieni jeszcze bardziej niż w filmiku o doktorze Quantum. To będzie naprawdę zdumiewający i cudowny postęp. W tej sytuacji mam do powiedzenia tylko jedno: płaskoziemcy zamiast ewoluować do 4D cofają się w rozwoju do 2D, a 3D chyba zupełnie przespali.

A teraz bardziej serio…

Wierzysz w płaską ziemię?

Jeśli tak, to wiem z doświadczenia, że nie ma takich dowodów, które byłyby w stanie obudzić w tobie podejrzenie, że możesz się mylić. Wiem, że jesteś niezłomny w swojej wierze niczym chrześcijański męczennik i że prędzej dasz się posiekać na kawałki, niż otworzysz rozum na merytoryczne argumenty.

W takim razie mam dla ciebie wyzwanie. Wytłumacz mi:

 • retrogradację planet na płaskim naleśniku – tylko błagam, okaż choć trochę szacunku własnemu rozumowi i rób z siebie głupka, który wierzy, że niebo to animacja wyświetlana na ekranie ani nie wstawiaj tu filmiku z planetami poruszającymi się po orbicie z fantazyjnymi pętelkami;
 • zmiany pór roku – jakim cudem wiszące na sznurku i krążące dookoła naleśnika słońce mogłoby powodować zmiany pór roku i zmienną długość dnia?

plaska-ziemia

 • wyjaśnij dzień i noc polarną. Tę animację pobrałam ze strony skądinąd inteligentnego płaskoziemca, który nie zauważył, że na niej nad Alaską panuje wieczny dzień. Czyżby dla płaskoziemców dzień i noc polarna również były oszustwem iluminatów?
 • dlaczego z półkuli południowej nie widać gwiazdy polarnej, a z Polski nie widać Krzyża Południa?
 • dlaczego po jednej stronie bieguna ziemi wypływająca z wanny woda obraca się zgodnie z ruchami wskazówek zegara, a po drugiej w przeciwną?

Ta płaska bzdura zaczyna zataczać coraz większe kręgi i coraz więcej naiwniaków daje się w to wciągać, a mój blog jest nieustannie nawiedzany przez kolejnych, wprost palących się do nawracania na swoją płaską wiarę MISJONARZY.

Nie, to nie jest cenzura!

Wciąganie mnie w te nigdy niekończące się potyczki jest okradaniem mnie z czasu i energii!

Mój czas jest cenny, więc wolę przeznaczyć go na coś bardziej konstruktywnego niż utarczki „strzyżono-golono”.

[Nie znaczy to oczywiście, że zupełnie zakazuję poruszania tego tematu. Jeśli masz coś mądrego do powiedzenia to pisz śmiało, tylko nie próbuj mnie przekonywać, że ziemia jest płaska / wklęsła / pusta].

Trzeba być naprawdę kompletnym, pozbawionym (nawet płaskiego) mózgu kretynem, żeby wierzyć w te brednie! Łebski, nieszczepiony uczeń szkoły podstawowej jest w stanie odkryć, gdzie kryje się błąd logiczny w wywodach płaskoziemców, ale dorośli, nawet „wykształceni” (w nowym systemie edukacji) magistrowie i doktorzy tego nie potrafią. I co się dziwić, skoro doktor astronomii nie potrafi odróżnić znaków zodiaku od gwiazdozbiorów, a co jest wprost trudne do uwierzenia, wyrzygnął z głębi swojego (chyba płaskiego) mózgu taką oto wielką mądrość: „Przez tysiące lat Ziemia zmieniła swoje położenie względem Słońca”.

Wiara w płaską ziemię jest cechą wieków ciemnych, czyli XXI wieku, w którym nastąpił katastrofalny i nienotowany nigdy wcześniej upadek edukacji. Kolejne reformy szkolnictwa doprowadziły do tego, że ludzie nie potrafią myśleć logicznie (sprawdź hasło „trivium”) i nie posiadają ugruntowanej wiedzy na żaden temat. Szkoły (również renomowane uczelnie wyższe) wypuszczają analfabetów i ćwierćinteligentów, którym można wcisnąć każdy kit i ciemnotę, np. lekarzy pediatrów, którzy szczepią i nie widzą tragicznych skutków tego procederu. Jest to robione celowo, bo korporacyjne rządy nie potrzebują inteligentnych, niezależnych myślicieli, lecz wielorasowego, pozbawionego tożsamości stada baranów do wykonywania niewolniczej, prymitywnej pracy.

Już starożytni wiedzieli, że ziemia jest kulą i umieli obliczyć jej średnicę. Wiedzieli o tym również uczeni w średniowieczu. Słynne ostatnio Towarzystwo Płaskiej Ziemi powstało nie w średniowieczu, lecz w XIX wieku, ale nikt nie potraktował tego poważnie. Obecnie podchwycili i solidnie dofinansowali tę ideę Iluminaci celem ogłupiania i skłócania i tak już ogłupionej i skłóconej ludzkości i jak widać odnieśli wielki sukces, bo już niemal wszyscy uwierzyli, że żyjemy na naleśniku. Musieli wpakować w to naprawdę dużo forsy, o czym świadczą profesjonalnie zrobione filmy (animacje) oraz potężna reklama, oparta głównie na marketingu szeptanym.

Teoria płaskiej ziemi jest tak szeroko lansowana, ponieważ jest idealna do zdyskredytowania tropicieli prawdziwych spisków (chemtrails, Smoleńsk, 911), a przede wszystkim wszystkich, którzy negują korporacyjną, upolitycznioną i skomercjalizowaną pseudo-naukę (wiarę w ocieplenie klimatu, toksyczność CO2, biotechnologię i jej sztandarowy „wynalazek” jakim jest GMO, wakcynologię, medycynę rzekomo opartą na dowodach itp.). Jeśli tropiciele spisków dadzą się nabrać na teorię płaskiej ziemi i zaczną ją głosić skompromitują się kompletnie i zrobią z siebie idiotów, którym nikt nie będzie wierzył ani traktował ich poważnie.

Tropiciel spisków jest jak saper: wystarczy jeden błąd, żeby całkowicie stracił wiarygodność.

I faktycznie, tak właśnie się stało – na YT już pojawiły się filmiki, wyśmiewające w czambuł wszystkie „teorie spiskowe”. Teza lansowana w nich brzmi: każdy, kto wierzy w „teorie” spiskowe jest też wyznawcą płaskiej ziemi, a więc idiotą i nieukiem.

Nie chciało mi się polemizować z tą płaską bzdurą, ale na szczęście jest ktoś, komu się chciało. To Opolczyk, który wyjaśnia łopatologicznie co i jak, całość jest do przeczytania tutaj. Jego płascy przeciwnicy mają za argument wyłącznie obelgi i oczywiście bany. Po raz kolejny przekonuję się, że wiary nie da się uleczyć żadnymi, racjonalnymi (nie racjonalistycznymi!!!) dowodami i argumentami.

Wiele razy prosiłam, żeby wyznawcy płaskiej / wklęsłej / pustej ziemi wyjaśnili mi zjawisko ruchu wstecznego (retrogradacji) planet! Mimo wielokrotnie ponawianych apeli nie doczekałam się odpowiedzi, w końcu przesłano mi animację z planetami poruszającymi się po orbitach w kształcie fantazyjnych pętelek. I w tym momencie ręce mi zupełnie opadły! Jeśli tak wiele osób jest w stanie uwierzyć w coś tak nielogicznego i niezgodnego z prawami fizyki, to z edukacją jest dużo gorzej niż mogłam przypuszczać.

Wzbudzający powszechny aplauz płaskoziemców filmik z występem Dave Murphy’ego najpierw wywołał u mnie paroksyzmy zagrażającego życiu śmiechu, a potem rasistowską myśl, że ten facet kończył szkoły w jakimś murzynowie. Kolejna refleksja nie jest już tak wesoła: w tym murzynowie uczą się obecnie również białe dzieci, nie tylko amerykańskie, ale wszystkie, na całym, wielkim świecie i dlatego mamy poziom nauczania odpowiedni dla niewolników pracujących na plantacjach, a nie dla błyskotliwych intelektualistów. Może to się komuś nie spodobać, ale prawda jest bolesna: wszyscy jesteśmy niewolnikami. Jeśli chcesz wiedzieć czyją jesteś własnością dowiedz się, kogo nie wolno ci krytykować. Wolter sądził, że nie wolno krytykować rządzących. Pomylił się. Władza, którą widać i którą można obalić nie jest prawdziwą władzą. Politycy i rządzący to tylko marionetki na sznurkach, którymi poruszają ludzie z cienia. Prawdziwa władza jest niewidoczna dla rządzonych.

A teraz wysil szare komórki i samodzielnie odkryj, dlaczego ten wywiad powinien cię śmieszyć, a nie oświecać intelektualnie. Ja uznałam, że ten film nie jest godzien obejrzenia już po pierwszym wielkim objawieniu, jakie zapodał swoim bezmyślnym wielbicielom:

Jeśli leci pilot nad krzywizną ziemi powinien obniżać tor lotu co 5 minut, by pozostać dookoła krzywizny

Jeśli nie obniży toru lotu, to (jak się domyślam) odleci w kosmos. Czy to zdanie wydaje ci się logiczne? A może logiczne jest zdanie przeciwne, że jeśli będzie co 5 minut obniżał wysokość, na której leci, to w końcu zaryje nosem w grunt? To drugie zdanie również wydaje się logiczne, prawda? Ale oba te zdania nie mogą być prawdziwe, bo sobie przeczą. Potrafisz odkryć gdzie pan Murphy robi z ciebie idiotę? Jeśli nie potrafisz, to spytaj ucznia szkoły podstawowej, może on będzie wiedział?

Zamiast bezkrytycznie wierzyć w opowieści pana Murphy weź do ręki encyklopedię (NIE, NIE Wikipedię!!! Mam na myśli poważną, niezafałszowaną przez polityczną poprawność papierową encyklopedię, najlepiej wydaną jeszcze w XX wieku) i sprawdź jak działa żyroskop, wybierz się do obserwatorium astronomicznego i spytaj dlaczego jedne gwiazdy widać, a innych nie widać albo przynajmniej obejrzyj ilustracje w encyklopedii stojącej w biblioteczce dziadka. Rusz mózgiem, bo jeśli tego nie zrobisz każdy „misjonarz” dowolnej teorii zrobi ci wodę z mózgu, a ty pójdziesz za nim jak owca za rzeźnikiem.

5 007 komentarzy do “HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

 1. Mi bardziej chodziło o to jakie zasady panują w oficjalnym systemie prawnym naszego kraju. Jest podstawowa zasada, że nieznajomość prawa szkodzi i nie można bronić się tym, że się nie zna przepisów. W sumie taka zasada jest jak kij, bo ma dwa końce. Z jednej strony może służyć celom totalitarnym, ale z drugiej gwarantuje w jakimś stopniu bezpieczeństwo. Bo co jeśli ktoś kogoś okradnie, bo nie wie, że to jest karalne lub co gorsza zrobi komuś fizyczną krzywdę i też w ten sposób się będzie bronił? Wtedy bez tej zasady każdy przestępca mógłby się wykpić. Nie bronie tej reguły, tylko chciałem zauważyć, że to jest tak jak z tym przykładem noża, na który Maria się czasem powołuje – albo nim posmarujesz kromkę chleba albo zakatrupisz człowieka. Zgadzam się z tym, że z nieludzkim prawem trzeba walczyć i że nasze przepisy w 3/4 dbają tylko o interesy rządzących i to jest bardzo niedobre.

 2. Lavo dobrze pisze,prawo rzymskie mowi dokladnie,nie znajomosc prawa nie zwalnia cie z odpowiedzialnosci,podpisales jestes gdzies tam,nie podpisales jestes tez gdzies tam…. nie znajomosc prawa nie zwalnia nas z odpowiedzialnosci prawnej…co kolwiek z tego nie winika!!!!
  inna sprawa jest kto piesze prawo?
  Ostatni sie dowiedzielam ze ci co rzadza tymi co rzadza,dotali nakaz opuszczenia naszego ukludu slonecznego,zrobilo sie straszne zamieszanie dlatego umarl po 8 przeszepach sam krol rokefeler i soros jest w wielu krajach wyklekty i ma zakaz wjazdu

 3. Mnie interesuje, jak się wyłgać spod takiego prawa, czyli nie robić tego, co nakazuje i nie ponieść konsekwencji. Tu nie chodzi o nieznajomość prawa, tylko wręcz przeciwnie, o znajomość kruczków i innych metod kiwania okupanta. Bo że jesteśmy pod okupacją to chyba oczywiste? Szczepienia niby są obowiązkowe, ale nie są. Kto o tym nie wie szczepi, a potem płacze, a kto wie, ten pokazuje systemowi Kozakiewicza gest i robi swoje. Z innymi przepisami musi być tak samo. Niektórzy unikają szczepień pisząc odwołania lub wysyłając inne druczki i tak sobie korespondują z urzędami, a czas leci i po 20 latach dzieci wciąż są niezaszczepione. Myślę, że w każdej dziedzinie może być tak samo, tylko trzeba odkryć jak to robić. Kamikadze zawiadamiają prokuraturę, że władza nakazuje im coś, do czego nie ma prawa i czasem to też się udaje, a czasem nie, bo pozew jest odrzucany.

 4. Klika będzie rządzić tak długo, jak długo dwunożne barany będą większością. Świadomymi ludźmi nie da się rządzić.

 5. Można właśnie robić tak jak piszesz – odwoływać się, przekomarzać, odbierać wszelkie pisma po drugim awizowaniu i to ostatniego dnia. Teraz ma być wprowadzona skarga na prawomocne wyroki, które są krzywdzące dla ludzi. Można się bawić w przedłużanie w ten sposób i wydaje mi się to być słuszną drogą. Weźmy takie dzieci – każdy dzień bez szczepienia to sukces, a jeśli można to przeciągnąć aż do 18-tki dziecka to już tym bardziej.

 6. wiesz co robili moi sprytni koledzy w czasach komuny jak jechali na podwojnym gazie…..nie pilem panie wladzo,mam grype pilem syrop,,,,znali prawo…..
  chyba wszyscy znaja sprawe z rona mogilskiego w krakowie,kto nie zna zapraszam
  chlopcy sie napruli ile mogli,jezdzili na wstecznym na rondzie mogilskim w krakowie,az dali dupy,wystraszeni sie wysiedli z auta….co powiedziala reka parawa,chlopcy nie bojcie sie to pijany kierowca,mowil ze jechal prawidlowo a wy jezdziliscie na wsteczynm!!!
  jak ja kocham strozow prawa!!!
  zeby wam oszczedzic domyslow,nie bylo mnie tam….ale znam tego i owego….krakow to mile miasto!!!!

 7. „Mnie interesuje, jak się wyłgać spod takiego prawa, czyli nie robić tego, co nakazuje i nie ponieść konsekwencji.”
  ŚWIADOMOŚĆ
  dopóki się ich boisz – jesteś ich niewolnikiem
  najtrudniej wyzwolić własny umysł 😉

  @barbara
  nieznajomość prawa…może szkodzić tym, którzy chcą żyć wg tego prawa nie znając go, bo to jak gra bez znajomości zasad, tyle tylko, że ta gra nie jest przymusowa.
  grasz w pokera, a nie znasz zasad – wtopisz
  ale nie musisz grać
  ważne, żeby być czujnym i nie dać się w tę grę wciągnąć, a jeśli czujność zawiodła, obudzić się przed budzikiem, bo dźwięk budzika oznacza przegraną (game over)

 8. Byłam niewolnikiem… szczepiłam moje dzieci. Ale może nawet nie ze strachu przed „nimi” co z powodu totalnej nieświadomości, że to jest szkodliwe. Nieświadomość też robi z ludzi niewolników, nie tylko strach. Teraz widzę, jak moja synowa się boi. Nie szczepi, ale bała się konfrontacji, więc zamiast wystąpić z otwartą przyłbicą zabrała kartę zdrowia dziecka i powiedziała, że wyjeżdża za granicę. W ten sposób przeczekała 2 lata i teraz ma spokój. Bo największy atak przypuszczają na dzieci do lat 2!!! Dziecko w tym wieku jest najbardziej podatne na uszkodzenie, więc walą ile sił.

 9. Czy ktoś z was zajrzał na tę biblijną stronę zalinkowaną pod filmem z wypowiedzią profesora??? Ja zajrzałam i powiem wam, że padłam…

  Przeczytajcie:

  Skan ze Słownika Grecko – Polskiego Nowego Testamentu
  farmakon – zaczarowany napój, napój miłosny, urok, czary, uroki, gusła.
  farmakos – truciciel, guślarz, magik.
  farmakeia – trucicielstwo, czary, magia.

  Czyli, farmacja to czary, uroki i trucicielstwo!!!

 10. jr…jak chcesz grac,to sie ucz jak grac zeby wygrac….to proste poznaj zasady….kilka lat temu moi znajomi w Hiszpani byli z Kielc,nauczyli mnie grac w karty….jakas tam ich gra nawet nie pamietam jak sie nazywala…..pierwsze rozdanie poprosilam zagrajmy w otwarte karty,tak zeby zrozumiec o co chodzi w tej grze?moj znajomy sie troche denerwal,bo kolory kart nazywalam po swojemu,nie profesionalnie…ot taki trik,mowilam czerwien,dzwonek,zoladz i wino….wyszlam na strasznie glupia bladynke……do momentu az poznalam zasady gry…..pozniej juz nie chcieli ze mna grac….

  Znasz kogos kto wygral nie znajac zasad gry?
  Prawo to tez gra?w zbijanego

  Poznalam tez troche prawo Hiszpani,komornik czyli tutejszy urzad skarbowy,juz od bardzo dawna nie blokuje mi konta,mam dwa…..jedno na rente z polski,drugie na rente z hiszpani….dlaczego tego nie robia…..bo chce poznac dane osoby ktora mnie pozbawila srodkow do zyca na 3 miesiace……a nie miala do tego prawa,uwierz mi na tego typu sprawy sa cieci wszyscy….sady najwyszej instncji szczegolnie,kto zaryzykuje!!!!swoja posada panstwowa?

 11. Astro ja tez bylam glupia i zaszczepilam,bo wierzylam,ze ktos madrzejszy wie lepiej niz ja!
  Mlody ostatnia szczepionke wziol jak mial 6 lat….starsi pierwsze szczepionki wzieli w wieku 8 lat,o co chodzi Astro?!ktores z twoich dzieci ma problemy?`po szczepieniu?
  Mysle ze tak,dlatego powstal ten blog i dobrze ze jest,bo ostrzegasz innych!!!!

 12. Jestesmy wielo jezyczni….taki glupi dar!!!i talent do matematyki,tez tego nie chcielismy!…..ja ,starszy i mlodszy,rozwiaujemy zadania bez znajomosci tabliczki mnozenia,ja dodaje szybciej niz kalkulator!!!!
  Nie wiem po co to mamy,moze sie kiedys przydac…..zwlaszcza znajomosc jezykow i znajomosc gry w szachy,tego wymagal od nas dziadek!

 13. Astro co do kudzu,ja mam za wysoki poziom cukru,tak bardzo mi zbijalo cukier,ze zaczelam doslownie zrec slodycze,ja nie jem slodkich rzeczy…..jedynie slodze kawe,,,,,wrocilam do wody z cytryna…..

 14. @ barbara: Moje dzieci są już dorosłe. Kiedy je szczepiłam nawet do zakutego łba mi nie wpadła myśl, że szczepienia mogą szkodzić. Lekarka w przychodni zawsze z uśmiechem szczepiła, mówiąc, że robimy to po to, żeby zdrowo się chowały i nie chorowały. Wierzyłam, że lekarz wie co robi, bo w końcu skończył takie trudne studia i jest fachowcem. A że dzieciaki bez przerwy chorowały i że to był dla mnie koszmar to widocznie tak już musi być, że dzieci chorują. Ja też w dzieciństwie chorowałam i lekarze nawet mówili, że mogę nie przeżyć. Więc ciężkie problemy uważałam za dopust boży. Kiedy po raz pierwszy ktoś mi powiedział, że szczepienia szkodzą nie uwierzyłam. Byłam nawet przerażona i zbulwersowana, że można mówić takie ciemniackie rzeczy. Potraktowałam tę osobę jak zabobonnego ciemniaka, który wylazł z maczugą z jakiejś jaskini. Potrzebowałam ładnych kilku lat, żeby w końcu ta prawda do mnie dotarła. Po wielu kolejnych latach skojarzyłam jedno z drugim i wiem, że wszystkie bez wyjątku choroby, głównie straszliwe, zielone, odparzające pupę do gołego mięsa biegunki były spowodowane przez szczepionki. To najbardziej charakterystyczny objaw zatrucia toksynami. Do tego nieustające krzyki, budzenie w nocy, lekarze mówili, że to kolka i dawali leki na kolkę, które nie pomagały ani trochę. Ciężkie przeziębienia, wieczne katary, kaszel, zapalenia ucha i gardła i oczywiście non stop antybiotyki, niektóre bardzo groźne, mogące spowodować głuchotę (augmentin) lub śmierć z powodu uczulenia (penicylina). Ale najgorszą „przygodę” mieliśmy ze średnim synem, który mało nie umarł 3 dni po szczepieniu DiPerTe. Ropne zapalenie opon mózgowych, ogólne zakażenie e-coli, uszkodzenie trzustki… A zaczęło się od zwiotczenia mięśni, braku kontaktu wzrokowego i w końcu drgawek. Najmłodszy walił głową w ścinę i w poduszkę, co świadczy o poważnym uszkodzeniu mózgu, ale lekarze tylko wzruszali ramionami i mówili, że mu to przejdzie. Najstarszy się zanosił płaczem, robił się cały siny i prawie się dusił. Horror po prostu, ale lekarze się tym nie przejmowali ani trochę, a mnie traktowali jak wariatkę, histeryczkę i brudną babę, która nie myje rąk po wyjściu ze sracza i dlatego dziecko dostało zapalenia opon. Czyli to ja byłam winna temu, co oni zrobili.

  Dziś chłopaki jako tako doszli do siebie, ale dwaj starsi są kawalerami i nie wiem, czy zdołają stworzyć rodzinę, ponieważ mają problemy z nawiązywaniem relacji. Są to ewidentne zaburzenia ze spektrum autyzmu. I taki jest właśnie cel szczepień: depopulacja. Rozerwać więzi międzyludzkie, spowodować, żeby nie było rodzin, żeby wszyscy żyli samotnie i żeby w Polsce była druga Szwecja. No i oczywiście, żeby chorowali, brali leki i płacili lekarzom.

 15. A moja ” menda ” zagryzła mi dzisiaj chyba z pięć kur. Jeszcze wszystkich nie znalazłem.
  To będzie razem w ciągu 3 lat pewnie z czterdzieści sztuk. Przelazła prawdopodobnie przez płot i dokonała spustoszenia. Dzisiejszy dzień jest jej ostatnim u mnie . Miała zbyt dobrze to wyląduje jutro w najlepszym razie w schronisku.

 16. Niestety, są psy, które mordują kury. Być może można ich tego oduczyć, ale do tego potrzebny jest fachowiec.

 17. Hmmm, nikt się nie wypowiada?

  Obejrzałam ten filmik, wydaje mi się, że ksiądz jest szczery w tym co mówi i że nie jest żydowskim koniem trojańskim w KRK. Mimo to, wierzę, że nieświadomie, robi żydowską robotę, czyli judaizuje chrześcijaństwo. Tu od razu składam zastrzeżenie: nie jestem katoliczką i nigdy nie byłam. Jestem totalnie areligijna, ale nie ateistyczna. Moim zdaniem sprawy wyglądają tak (a mam już swoje lata i spędziłam wiele czasu na czytaniu i przemyśleniach): wszystkie religie monoteistyczne zostały stworzone przez rabinów. Nie będę używać słowa „żydowskich rabinów”, bo nie chcę obrażać uczciwych żydów, których (wbrew powszechnemu mniemaniu) jest całkiem sporo. Dlatego rabinów nazwę syjonistami. To rabini syjonistyczni stworzyli najpierw chrześcijaństwo, a potem islam. Zrobili to po to, żeby przekabacić gojów (Arabowie to też goje) na żydów, w sensie religijnym. Z boku bloga cytuję katolików, którzy są w rzeczywistości judeo-chrześcijanami. Mówią oni wyraźnie, że katolik to żyd w sensie duchowym. I ma obrzezane serce. Czyli katolicy zostali zjudaizowani, są żydami. Ale nigdy nie będą żydami autentycznymi, lecz zaledwie podróbkami, falsyfikatami, i jako falsyfikaty nie mają wartości, jak sztuczne złoto czy perły z plastiku.

  Niektórzy żydzi wierzą, że można zakończyć odwieczne animozje między chrześcijanami a żydami, ale moim zdaniem nic z tego nie wyjdzie. I nie dlatego, że żydzi zabili Jezusa. Jezus był żydem, to oczywiste, więc nie widzę nic dziwnego w tym, że żyd został zabity przez żydów. Bardziej bym się zdziwiła, gdyby go zabili Chińczycy albo Indianie, bo tam ich wtedy nie było. To była ich prywatna, wewnętrzna sprawa. Pokłócili się w rodzinie i doszło do zabójstwa. Żydzi i chrześcijanie się nie pogodzą z innego powodu. Bo syjonistyczni rabini narzucili chrześcijanom religię pokory, samobiczowania, wybaczania, miłowania wrogów i nadstawiania drugiego policzka, podczas kiedy dla żydów mają hasło „nigdy nie zapomnieć, nigdy nie wybaczyć”. Ludziom od urodzenia pierze się mózgi takimi hasłami. Wiadomo, kto w tej sytuacji jest górą: żydzi. Oni nie wybaczają. Oni żarliwie nienawidzą. I są posrani ze strachu, że przyjdzie jakiś holokaust i ich eksterminuje. Zapominają tylko, że chrześcijanie tego im nie zrobią i nigdy tego nie zrobili, bo oni kochają wrogów i wybaczają. Holokaust był dziełem syjonistów. Ani goje ani żydzi nigdy by się o tym nie dowiedzieli, gdyby nie internet. Na razie wie o tym niewielu, ale dowiadują się kolejni i już niedługo ludzie się przebudzą. A o tym, że żydom ciąży ta nienawiść świadczy reakcja wujka księdza: na słowa o miłości popłynęły mu łzy. Żydzi prawdopodobnie nie są tacy straszni, jak nam się wydaje. Jak twierdzą nowojorscy chasydzi „syjonizm jest główną przyczyną światowego antysemityzmu”. Ohydne czyny syjonistów przypisywane są wszystkim żydom. Nie twierdzę, że wszyscy żydzi są dobrzy. Nie są. Ale to niekoniecznie ich wina. Wychowywani są w nienawiści i przerażeniu, więc trudno jest im się przebudzić, ale mimo to niektórzy się budzą.

  O tym, że chrześcijaństwo jest dziełem rabinów świadczy list Marcusa Ravage, który opublikowałam w tym blogu. Ravage drwi i szydzi z chrześcijan, którzy zostali zjudaizowani i czczą żydowskiego buntownika i żydowską pannę.

 18. Astro,to mi teraz dolozylas do pieca….ja cale zycie na antybiotykach,angina i ucho….pozniej choroba wrzodowa,zakonczona operacja w mlodym wieku,przepuklina rozworu przelykowego,inaczej mowiac zoladek wywalil mi sie na druga strone,moje starsze pozno szczepione…ale corka w wieku 5 miesiecy zlapala gronkowca zlocistego pluc,trafila do szpitala z zapeleniem pluc,juz nastepnego dnia wiedzieli ze to gronkowiec,ale jedno mnie zastanawialo,z kad tak szybko znali wyniki,na ta bakterie robi sie posiew i trzeba ja troche podchodowac,przezyla 8 zapalen pluc w szpitalu,spiaczke farmakologiczna jeden miesiac i miesiac powadania morfiny,lekarze mi mowili ze ma dusznosci,a to bylo kolejne zapalenie pluc….zabralam ja na wlasne rzadanie!!!!
  Starszy w tym czasie mial 2 latka proby na gronkowca,mial w nosie,szedl tylko na gentamecyne,bardzo niebezpieczny antybiotyk,tak wziol go w wieku 3 lat mial zapalenie pluc bez zadnych objawow,wziol dwie serie nic nie pomagalo,bylo coraz gorzej…..ale moja pediatra wierzyla w medycyne naturalna,powiedziala mi poszukaj kogos kto stawia banki i mu postaw,znalazlam,postawilam,po 3 dniach byl zdrowy jak ryba.Jako glupia i mloda matka chcialam ich szczepic na grype….moja pediatra mi powiedziala,chcesz wyzucac pieniadze na szczepionke na grype ktora byla rok temu,kup im tran,kupilam pili go tylko w okresie zimowym,nie chorowali!!!!
  Starszy tez jest sam i chyba mu sie to podoba,ma duzo kolego,kolezanek,ale partnerki nie ma a juz powinien….kiedys mu dogadalam,ojciec w twoim wieku mial zone,dwoje dzieci,samochod i w miare umeblowane mieszkanie,powiedzial mi ze dorastalismy w innych czasach i mielismy inna mentalnosc…napewno tak bylo!rodzina to odpowiedzialnosc,a kto lubi byc odpowiedzialny za druga osobe?

 19. Kiedys dorwalam sie do bardzo starego prawa zydowskiego,kobieta zydowka ktora nie wiedziala kto jest ojcem jej dziecka,wpisywano w dokumentach duch swiety….zydzi jako jedyny narod na swiecie daja swoim potomkom pochodzenie po matce….bo kazda matka wie ze to jej dziecko,w koncu przy tym byla,mam na mysli porod.
  Sprzedali nam Jezusa,ale w talmudzie jada po nim rowno,ot tak zeby nie bylo na nich,ale nie to jest najgorsze,przeciez sredniowiecze mamy za soba.Chodzi o to ze to miejsce urodzenia i rodzice decyduja za nas,my jako niemowlaki nie mamy nic do gadania.
  U mnie starszy wierzy w kosmitow,corka ma wywalone,mlody nie chodzi na religie,ale sie uczy poznawac swiat i jak religie kontroluja ludzi.

 20. Nie mam polskiej tv.nie wiem co wam tam pokazywali,albo i nie pokazywali w tv.
  Ja wczoraj pol dnia siedzialam przed tv.Mariano Rajoy,w nocy z soboty na niedziele sciagnol posilki policji local i guardia civil….od rana palowali na ludzi w szkolach,na ulicach…jak za komuny w Polsce,ale Mariano bronil demokracji!!!
  Bylo zle,naprawde zle,Cataluña pokazala znak kozakiwicza,glosowali nawet na ulicach….ale wiecie ze zawsze sie znajda sprzedajne sk….ny i robili sobie zdiecia ze glosowali po dwa,albo i trzy razy w roznych szkolach,dlaczego do tego doszlo,guardia civil zagluszala sygnal internetu i nie dalo sie sprawdzic czy ktos juz oddal glos czy nie.W Cataluña policja nazywa sie morossos i staneli w obronie catalunczykow,wczoraj otworzyli 6 sadow,zeby skazywac policje za nie subordynacje…dzis juz 8 sadow skazuje policjantow,ktorzy odmowili wladzy posluszenstwa.
  Wczoraj duzo parti nazwalo Mariano….hipokrytom ktory dziala wedlug prawa ale nie widzi ze jego partyjni koledzy okradaja panstwo na miliony euro,ze jest psyhopata,podobno w nocy mialy dojechac jeszcze jednostki guardia civil w liczbie 2000

 21. Hiszpania sie nie skonczyla….ja poczekam jeszcze 2 dni i bede ogladac filmiki z tego co zaszlo w caluña,cos mi nie daje spokoju!
  To wyglada troche tak,jak zamach w madrycie na atocha,wtedy do wladzy doszla partia socjalistyczna,to sa bardzo powazne rozgrywki partyjne.
  Wczoraj robilam zadanie z angielskiego z mlodym o imperium bizantyjskim…..historia zatacza krag…..to nie Hiszpania sie skonczyla,tylko imperium….ale kogo to imperium jest?

 22. Kiedy słyszę o rewolucji, o rozruchach, o buncie ludu, o rozbiciu państwa na mniejsze części zawsze mam w podświadomości skojarzenie, że za tym stoją pejsaci. A kiedy słyszę partii socjalistycznej to nabieram podejrzeń graniczących z pewnością. Może to nie Katalończycy zrobili tę zadymę, może to farbowane lisy, które chcą osłabić Hiszpanię? Silne i duże państwa są przeszkodą na drodze do realizacji Europy bez narodów, krajów i granic. Mamy być Europejczykami, a nie Polakami, Hiszpanami czy Francuzami. Polskę też rozbiją odrywając od niej najpierw Śląsk, a potem kolejne części. Ostanie się może jakiś niewielki twór wokół Warszawy, jak Księstwo Warszawskie. Ukrainę już rozwalili, teraz czas na resztę krajów.

 23. Mnie sie wydaje ze chodzi o unie europejska,to jest kolejne imperium….jak mowilam historia zatacza krag…..prosze poczytaj o imperium bizantyjskim,pozniej zostalo podzielone na pol?czy to nie dziwne?…..najwiksza zadyme zrobili arabowie!!!!pozniej bulgarzy,tak powstalo cesarstwo bulgarskie……ale najwiecej zgrabili arabowie!!!odebrali afryke,persje itd
  tutaj moze cos wtracic lavo o prawie rzymskim,bo w tym czasie powstawalo,a my jak te glupki sie go trzymamy…kodes justanina,codex lustinianus..jego pierwsza czesc przepadla…ciekawe dlaczego?ale ponoc,druga i trzecia czesc sie zachowala!

 24. Jutro mam bardzo trudny dzien,pouczylam sie troche o prawie do danych osobowych….dzis dostalam list,zebym sie spotkala w sprawie pracy….moje dane maja z urzedu pracy!!!!a list jest z prywatnej firmy z pieczatka rzadowa!!!!
  Jutro bede sie bawic w kota i myszke……chce wiedziec,kto handluje moimi danymi i jakim prawem?
  Moje dane sa zastrzezone,bez mojej zgody nikt ich nie moze przetwarzac,nawet urzad pracy!!!
  Pojde do pani co gada o dupie marynie,pozniej pojde do jej szefa,a pozniej pujde na policje!!!
  Chce wiedziec kto przechandlowal moje dane?!
  Pewnie sie nie dowiem,bo sie okaze ze tam pracuje trylion pracownikow,ale zawalczyc mozna,to ze jestem z innego kraju nie znaczy ze jakis jajoglowy zrobi na mnie biznes!!!

 25. 2014 r. Fundacja George’a Sorosa, Inicjatywa Społeczeństwa Otwartego dla Europy, finansowała organizacje walczące o niepodległość Katalonii. To, co La Vangardia ujawnił w ubiegłym roku (2016).

  Zgodnie z wewnętrznymi dokumentami Fundacja Sorosa dostarczyła:

  – 27,049 dol. Na rzecz Consell de Diplomàcia Pública de Catalunya (organizacja Katalonii z Generalną Dyrekcją Generalną ds. Dyplomacji Publicznej w Katalonii), organizacja, która jest Katalońska Generalitat; oraz – 24 973 dolarów na Centrum Informacji i Dokumentacji Internacionalals w Barcelonie (Barcelona Centrum Międzynarodowych Informacji i Dokumentacji, które nazwiemy „BCIID”). BCIID to niezależny zespół ekspertów.

  Dokładnie to właśnie podejrzewałam i są dowody, że tak jest faktycznie. Tu jest całość: http://detektywprawdy.pl/2017/10/02/george-soros-finansuje-niepodleglosc-katalonii-czyli-komunisci-atakuja/

 26. Astro poszukaj wiecej,bo ta wojna nie jest od 2016 roku….soros miesza,ma w tym swoj interes,,,,,cataluña nie lubi Hiszpanow od zawsze, kraj baskow tez nie lubi Hiszpanow…zeby wam przyblizyc ETA,jak pojedziesz w te reojony i powiesz ze chcesz rozmawiac w castellano(jezyk oficjalny w hiszpani),to ci powiedza ze nie znaja tego jezyka!!!
  Zeby cos takiego przygotowac naprawde potrzeba wielu rzeczy…..i nie mam na mysli pieniedzy sorosa!!!

 27. Ostatni wpis…..sprawdz kwoty….myslisz ze z tym mozna cos zrobic?….w Hiszpani nawet lexusa nie kupisz,nie wynajmiesz biura.nie kupisz komputera,programu do komputera,nie wynajmiesz profesionalnej ku…wy dla prezesa,mozesz isc na piwo z prezesem!!!!sorosem!!!
  nie widzisz ze to jest z du…y wziete,kwota 24,900 cos tam…..w centrum madrytu wynajmiesz dobry apartament z obsluga na rok….moze dwa….wiesz full servis!!!!moze tez byc na mallorca albo na ibiza,myslisz ze to wystarczy na rozruchy w calauña?to za malo!!!!ktos sie rypnol na pare milionow,albo w hiszpani ku…y sa tanie?

 28. Nie klocic mi sie tu! 😉
  Demokracji nie ma. Tylko teoretycznie istnieje w naszych myslach. To jest jak utopia ubrana w szaty iluzji, to jest wiara a moze nawet i religia. Tak jak dzisiaj islam czy katolicyzm kiedys. Jest to system wierzen ktory sklada wszystko do kupy. A tak naprawde to wszedzie panuja dyktatury. Tylko ze jedne rzady mowia o tym bez sciemy a drugie bawia sie w kotka i myszke dajac ludziom iluzje wolnej woli, przez co sila napedowa tych krajow moze stwarzac wrazenie bardziej rozwinietej.
  W Tajlandii wlasnie wypada pierwsza rocznica smierci Krola. Wszedzie widac pelno informacji na ten temat. Wielu prostych ludzi bardzo dobrze go wspomina. Niby kraj trzeciego swiata i dyktatura, lecz Krol zrobil bardzo duzo dla swoich poddanych. Niby wszystko tanio i biednie, ale ludzie szczesliwi i brak zebrakow na ulicach.
  Gdyby zachodnie kraje nie drukowaly pieniedzy z powietrza to azjaci juz dawno by nas zdominowali.

 29. Żadnych kłótni nie będzie. Zrobiłam błąd przepuszczając komentarze wmawiające mi że jestem wielbłądem. Nie będę czytać bzdur ani się do nich ustosunkowywać.

 30. Gdyby ludzie czytali zasady komentowania bloga i gdybym ja była konsekwentna w egzekwowaniu swoich własnych zasad nie byłoby awantur. Niestety, nie jestem konsekwentna i mam za swoje.

  Tutaj https://astromaria.wordpress.com/komentowanie-bloga/ napisałam wielkimi wołami co następuje:

  TEN BLOG JEST SPECJALNĄ STREFĄ CHRONIONĄ DLA WYZWOLONYCH Z MATRIXA,

  czyli z wszystkich iluzji światopoglądowych jakimi są wszystkie -izmy: chrześcijanizm/katolicyzm, ateizm, racjonalizm, niuejdżyzm, naukowizm, feminizm, maskulinizm, totalitaryzm (np. medyczny, szczepionkowy i ogólno-światopoglądowy), kapitalizm, socjalizm, komunizm, prawica, lewica, tradycjonalizm, postępowość oraz demokracja, która jest czystą fikcją.

  Wszystkie -izmy zostały stworzone po to, żeby nałożyć klapki światopoglądowe na ludzkie umysły. Nie jesteśmy sobą, tak naprawdę nikt z nas nie wie, kim jest i kim by był gdyby nie wpływ wielkich filozoficznych mitów, od religijnych po ateistyczne, w które tak wierzymy, że nawet nie zdajemy sobie sprawy z ich istnienia.

  Zdziwiony? To można żyć nie przyklejając sobie jakiejś etykietki?

  Tak, można. Tylko wtedy naprawdę żyjesz, kiedy nie podążasz za stadem i przed pastuchem z kijem.

  Poza tym z boku bloga są kategorie i tagi. Kto chce wiedzieć co pisałam o demokracji może sprawdzić tutaj https://astromaria.wordpress.com/category/parszywa-polityka/demokracja/

 31. Bardzo dobry wykład na temat politycznej poprawności, a dokładniej komunizmu http://marksizm-kulturowy.blogspot.com/2011/06/william-s-lind-jak-powstaa-polityczna.html

  Polityczna poprawność to komunizm, a komunizm to syjonistyczne piekło dla gojów. Nie ma czegoś takiego jak dobry komunizm czy socjalizm jako ustrój sprawiedliwości społecznej. Chyba jedynym dobrym ustrojem byłby prawdziwy anarchizm, gdzie zakazane jest tworzenie jakichkolwiek form rządów czy władzy i politykowanie, gdzie każdy robi co chce, pod warunkiem nieszkodzenia bliźnim. Ale dopóki na ziemi są syjoniści vel psychopaci nic z tego nie wyjdzie, bo oni są jak grzybnia, która niszczy i rozkłada wszystko co dobre.

 32. Zagraniczne organizacje chwalą się, że za ich kasę organizowano protesty przeciw polskiemu rządowi. Rzepa dotarła do raportów.
  Np. polskie feministki rok temu w niewielkich grantach dostały łącznie milion złotych na protesty.
  Dziś, 3-go października 2017, feministki znów wylezą, bo wymyśliły sobie jakąś rocznicę protestów i będą demonstrować, chociaż aktualnie nie mają przeciw czemu. Ale jakby co to astroturfing jest „gupią teorią spiskową”.

  https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.rp.pl%2FSpoleczenstwo%2F310029894-Milion–na-czarny-protest.html%23ap-1&h=ATNqk6rz8OmD4nlU_uZW59yhu4r-1DQaLcx38sYJwg0DrXeBuuOCRZsuDsCzNXHUp6WyUUMzT5lMb6VZLvM0OWYtWfFcd9F34pbjZYqu-qDIk29UrkC_IkhBb6wOiPpdtk1o1snywv7p0qiS-xhBcccg3oAVhqJBv1PThJv1M5JpZ4R5eM95Zgqig3oK7MS3p453kn3pGi827YBgCL6Jgy7uN_GOI0lleB1DueBnaZDv_rtdwc5kv8ago2MCxCP4nzbmMrKwHx-BwAadDgJWxN5ORfO61C76

 33. Ech, te „spontaniczne” protesty i rewolucje… Bez kasy od Sorosów i innych syjonistycznych „filantropów” nie byłoby zadym i świat byłby zupełnie miłym miejscem. Knują od wieków i będą szkodzić dopóki ludzie nie przejrzą na oczy.

 34. Kataluña przerobilismy,nastepny jest kraj baskow…..juz w listpodzie bedzie REFERENDUM,znowu bedzie Mariano bronil demokracji!!!

 35. Zostałam opier…., że jestem idiotką i wierzę w demokrację, po prostu ręce i nogi opadają, ludzie nigdy nie przestaną mnie zadziwiać swoimi osądami wziętymi z własnych urojeń.

  Dodałam właśnie po lewej stronie bloga widget z tekstami Piotrasa, bo ludzie piszą, że szukają i nie mogą znaleźć. Wymagało to przeszukania bloga wzdłuż i wszerz, a przy okazji tej roboty trafiłam na swój tekst, który znalazł się między tekstami Piotrasa jako komentarz do aktualnych wydarzeń, czyli „demokratycznych wyborów” Kolejne wybory

  Barbara raz wyśmiewa wiarę w demokrację, a zaraz potem pisze, że referendum w Katalonii i Kraju Basków są testem demokracji. Wiara w demokrację świadczy o problemach umysłowych. Demokracja jest robiona za pomocą amerykańskich bomb i za pieniądze Sorosa. USA robią demokrację zrzucając bomby na Irak, Afganistan, Libię, Syrię i wszystkie kraje posiadające bogactwa naturalne lub pola pod uprawę opiumowego maku. Soros hojnie opłacił demokratyczne rewolucje w krajach arabskich i na Ukrainie. U nas opłaca KOD, PO i feministki. A w Hiszpanii separatystów katalońskich i baskijskich. U nas Soros już niedługo sypnie groszem niemiaszkom, chcącym oderwać od Polski Śląsk. Też będzie „demokratyczne referendum” i zacznie się kolejny rozbiór naszego kraju. Zamachy bombowe i akty terroryzmu to również robota syjonistyczno-amerykańska.

 36. Witaj
  Jak bardzo się ucieszyłem,że odnalazlem Ciebie w necie. Ogladalem Ciebie na YT,wszystkie Twoje filmy,niejidnokrotnie. Ciesze sie,ze dalej dzialasz i doradzasz ludziom,ktorzy potrzebuja Twojego wsparcia,Twojej wiedzy,Twoich rad i porad. Tak to jest na tym ziemskim padole,ze nie kazdemu odpowiada takie podejscie do zycia jakie przedstawiasz. Zgadzam sie z Toba w wielu rzeczach i powiem ze szczerego serca,ze to co robisz jest na prawde bardzo pomocne dla wielu wielu ludzi. W dzisiejszych czasach,gdzie w internecie mozna znalezc praktycznie wszystko,na kazdy temat,trafic na Taka osobe o takiej wiedzy jest niezmiernie trudno. Dlatego prosze Ciebie,dzialaj dalej,nies nadzieje i Swoja wiedze i Swoja bezinteresowna pomoc wszystkim tym,ktorzy bardzo potrzebuja takiej osoby jak Ty. Zapewniam,ze tych potrzebujacych i lubiacych jest wiele wiecej od tych ktorzy sie czepiaja. Zaluje mimo wszystko,ze nie ma Ciebie na YT,uwielbialem sluchac wszystkich Twoich porad,z wielu z nich skorzystalem.
  Pozdrawiam bardzo serdecznie

 37. Ups, miło czytać takie komplementy, ale chyba pomyliłeś mnie z kim innym, bo ja nie mam kanału na YT. To znaczy kiedyś miałam, ale to było dawno i ten kanał jest już nieaktywny i nie było na nim mnie, ale filmy z różnych dziedzin. W internetowej TV pojawiłam się tylko raz, w Porozmawiajmy TV. Zaspokój moją ciekawość i podaj mi link do tego świetnego kanału, może i ja skorzystam z jego oglądania 🙂

 38. Witaj ponownie 🙂
  Jakis czas temu ogladalem te filmy na YT. Byly to filmy Indygo1992 Niestety wszystkie na chwile obecna sa usuniete,badz zlikwidowane. Jesli to nie Ty,to nic takiego,bo i tak z wielkim zinteresowaniem odwiedzam Twoja strone
  Pozdrawiam serdecznie 🙂

 39. Dzięki za uznanie, ale Indygo1992 to nie ja 🙂

  Przez jakiś czas na moim blogu mało się działo, ale czuję, że trzeba znowu wziąć się do pracy.

 40. Wygląda na to, że pomyliłeś mnie z Vismayą. Wpisałam do Google Indygo 1992 i wyszły tylko grafiki, prowadzące do strony https://www.vismaya-maitreya.pl/

  Ja kiedyś też miałam tu różne „duchowe” treści, ale już się tym nie zajmuję, bo to jest odciąganie uwagi od ważnych rzeczy, które dzieją się w świecie, niemających z duchowością nic wspólnego. Na przykład problem szczepień i leczenia raka, które są tak naprawdę ukrytym ludobójstwem. Trzeba mocno stanąć na ziemi i zdemaskować to wszystko, żeby ludzie nie dali się zabijać za własne pieniądze.

 41. Jakkolwiek,ciesze sie ze trafilem na Twoja strone,bo wiele ciekawych tematow jest tu poruszonych. Dzialaj Droga bratnia duszo,bo wielu takich jak ja jest ciekawych tego co na prawde dzieje sie w swiecie.
  Pozdrawiam jak dotychczas,bardzo serdecznie i dziekuje za link

 42. Do Barbara
  nieco inny kontekst wydarzeń w Katalonii. od 10.30 min

  Być może w tle jest rodzina rządząca tą prowincją , a uciekająca przed hiszpańską skarbówką.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.