HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

Jak cytować, pogrubiać / pochylać czcionkę i dodawać linki w blogach WordPress:

Jeśli cytujesz czyjąś wypowiedź piszesz: <blockquote>cytowany tekst<blockquote> i wygląda to tak:

Cytowany tekst

Jeśli chcesz dodać link piszesz: <a href =”skopiowany adres linku”>Tytuł artykułu</a> i wygląda to tak:

Tytuł artykułu

Jeśli chcesz pogrubić tekst piszesz: <strong>tekst</strong> lub <b>tekst</b> i wygląda to tak: tekst

Jeśli chcesz uzyskać pochylenie <em>tekst</em> lub <i>tekst</i> i wygląda to tak: tekst

Jeśli chcesz wstawić obrazek do komentarza – jeśli masz blog na WP to dodajesz obrazek do mediów (u siebie) i piszesz <img src=”link do obrazka w twoim blogu” alt=”nazwa obrazka”/> albo wrzucasz obrazek na DropBox i po prostu wklejasz do niego link (powinno zadziałać).

Stary Hyde Park został zamknięty,

prawdopodobnie niepotrzebnie. Czytelnicy bloga sądzili, że w HP było za dużo komentarzy i z tego powodu nastąpiła awaria. W rzeczywistości admini WordPressa coś tam majstrowali nad ulepszeniem systemu i chwilowo wszystko się posypało, ale później powróciło do normy i znów działało normalnie.

Proszę się nie awanturować, jeśli czyjeś komentarze stale wpadają do moderacji!

Komentarze stałych bywalców bloga powinny być zatwierdzane automatycznie, ale nie są, a ja nie mam na to żadnego wpływu! Szczegółowe wyjaśnienia są tutaj.

UWAGA: po wysłaniu komentarza prawdopodobnie go nie zobaczysz, ponieważ zostaniesz przeniesiony… na jakąś wcześniejszą stronę z komentarzami. Nie denerwuj się, tylko wróć na stronę główną Hyde Parku (lub odśwież stronę) i zjedź na sam dół – tam go znajdziesz. To kolejny chochlik WordPressa, na który  nie mam wpływu.

UWAGA!!!

WPROWADZAM ZAKAZ WSTĘPU DLA WYZNAWCÓW TEORII PŁASKIEJ / WKLĘSŁEJ / PUSTEJ ZIEMI!

Pół żartem pół serio…

Może kiedyś ziemia była płaska, ale było to w czasach, gdy byliśmy projektem na desce kreślarskiej takiego dziadka z długą, siwą brodą 🙂

Gdyby ziemia była płaska, to i my bylibyśmy płaszczakami! Żylibyśmy w dwuwymiarowej rzeczywistości, a trójwymiarowy dr Quantum byłby dla nas przerażającą i obdarzoną nadprzyrodzonymi umiejętnościami istotą z innego wymiaru. Płaska ziemia to świat 2D (dwuwymiarowy, jeśli ktoś nie skumał). Skoro jesteśmy trójwymiarowi, a chyba z tym się musimy zgodzić, to znaczy, że żyjemy w rzeczywistości 3D. W takim razie i nasza planeta też musi być 3D. Niektórzy wierzą, że już niedługo wszyscy (albo nie wszyscy, może tylko niektórzy) wejdziemy do rzeczywistości 4D i wszystko się zmieni jeszcze bardziej niż w filmiku o doktorze Quantum. To będzie naprawdę zdumiewający i cudowny postęp. W tej sytuacji mam do powiedzenia tylko jedno: płaskoziemcy zamiast ewoluować do 4D cofają się w rozwoju do 2D, a 3D chyba zupełnie przespali.

A teraz bardziej serio…

Wierzysz w płaską ziemię?

Jeśli tak, to wiem z doświadczenia, że nie ma takich dowodów, które byłyby w stanie obudzić w tobie podejrzenie, że możesz się mylić. Wiem, że jesteś niezłomny w swojej wierze niczym chrześcijański męczennik i że prędzej dasz się posiekać na kawałki, niż otworzysz rozum na merytoryczne argumenty.

W takim razie mam dla ciebie wyzwanie. Wytłumacz mi:

 • retrogradację planet na płaskim naleśniku – tylko błagam, okaż choć trochę szacunku własnemu rozumowi i rób z siebie głupka, który wierzy, że niebo to animacja wyświetlana na ekranie ani nie wstawiaj tu filmiku z planetami poruszającymi się po orbicie z fantazyjnymi pętelkami;
 • zmiany pór roku – jakim cudem wiszące na sznurku i krążące dookoła naleśnika słońce mogłoby powodować zmiany pór roku i zmienną długość dnia?

plaska-ziemia

 • wyjaśnij dzień i noc polarną. Tę animację pobrałam ze strony skądinąd inteligentnego płaskoziemca, który nie zauważył, że na niej nad Alaską panuje wieczny dzień. Czyżby dla płaskoziemców dzień i noc polarna również były oszustwem iluminatów?
 • dlaczego z półkuli południowej nie widać gwiazdy polarnej, a z Polski nie widać Krzyża Południa?
 • dlaczego po jednej stronie bieguna ziemi wypływająca z wanny woda obraca się zgodnie z ruchami wskazówek zegara, a po drugiej w przeciwną?

Ta płaska bzdura zaczyna zataczać coraz większe kręgi i coraz więcej naiwniaków daje się w to wciągać, a mój blog jest nieustannie nawiedzany przez kolejnych, wprost palących się do nawracania na swoją płaską wiarę MISJONARZY.

Nie, to nie jest cenzura!

Wciąganie mnie w te nigdy niekończące się potyczki jest okradaniem mnie z czasu i energii!

Mój czas jest cenny, więc wolę przeznaczyć go na coś bardziej konstruktywnego niż utarczki „strzyżono-golono”.

[Nie znaczy to oczywiście, że zupełnie zakazuję poruszania tego tematu. Jeśli masz coś mądrego do powiedzenia to pisz śmiało, tylko nie próbuj mnie przekonywać, że ziemia jest płaska / wklęsła / pusta].

Trzeba być naprawdę kompletnym, pozbawionym (nawet płaskiego) mózgu kretynem, żeby wierzyć w te brednie! Łebski, nieszczepiony uczeń szkoły podstawowej jest w stanie odkryć, gdzie kryje się błąd logiczny w wywodach płaskoziemców, ale dorośli, nawet „wykształceni” (w nowym systemie edukacji) magistrowie i doktorzy tego nie potrafią. I co się dziwić, skoro doktor astronomii nie potrafi odróżnić znaków zodiaku od gwiazdozbiorów, a co jest wprost trudne do uwierzenia, wyrzygnął z głębi swojego (chyba płaskiego) mózgu taką oto wielką mądrość: „Przez tysiące lat Ziemia zmieniła swoje położenie względem Słońca”.

Wiara w płaską ziemię jest cechą wieków ciemnych, czyli XXI wieku, w którym nastąpił katastrofalny i nienotowany nigdy wcześniej upadek edukacji. Kolejne reformy szkolnictwa doprowadziły do tego, że ludzie nie potrafią myśleć logicznie (sprawdź hasło „trivium”) i nie posiadają ugruntowanej wiedzy na żaden temat. Szkoły (również renomowane uczelnie wyższe) wypuszczają analfabetów i ćwierćinteligentów, którym można wcisnąć każdy kit i ciemnotę, np. lekarzy pediatrów, którzy szczepią i nie widzą tragicznych skutków tego procederu. Jest to robione celowo, bo korporacyjne rządy nie potrzebują inteligentnych, niezależnych myślicieli, lecz wielorasowego, pozbawionego tożsamości stada baranów do wykonywania niewolniczej, prymitywnej pracy.

Już starożytni wiedzieli, że ziemia jest kulą i umieli obliczyć jej średnicę. Wiedzieli o tym również uczeni w średniowieczu. Słynne ostatnio Towarzystwo Płaskiej Ziemi powstało nie w średniowieczu, lecz w XIX wieku, ale nikt nie potraktował tego poważnie. Obecnie podchwycili i solidnie dofinansowali tę ideę Iluminaci celem ogłupiania i skłócania i tak już ogłupionej i skłóconej ludzkości i jak widać odnieśli wielki sukces, bo już niemal wszyscy uwierzyli, że żyjemy na naleśniku. Musieli wpakować w to naprawdę dużo forsy, o czym świadczą profesjonalnie zrobione filmy (animacje) oraz potężna reklama, oparta głównie na marketingu szeptanym.

Teoria płaskiej ziemi jest tak szeroko lansowana, ponieważ jest idealna do zdyskredytowania tropicieli prawdziwych spisków (chemtrails, Smoleńsk, 911), a przede wszystkim wszystkich, którzy negują korporacyjną, upolitycznioną i skomercjalizowaną pseudo-naukę (wiarę w ocieplenie klimatu, toksyczność CO2, biotechnologię i jej sztandarowy „wynalazek” jakim jest GMO, wakcynologię, medycynę rzekomo opartą na dowodach itp.). Jeśli tropiciele spisków dadzą się nabrać na teorię płaskiej ziemi i zaczną ją głosić skompromitują się kompletnie i zrobią z siebie idiotów, którym nikt nie będzie wierzył ani traktował ich poważnie.

Tropiciel spisków jest jak saper: wystarczy jeden błąd, żeby całkowicie stracił wiarygodność.

I faktycznie, tak właśnie się stało – na YT już pojawiły się filmiki, wyśmiewające w czambuł wszystkie „teorie spiskowe”. Teza lansowana w nich brzmi: każdy, kto wierzy w „teorie” spiskowe jest też wyznawcą płaskiej ziemi, a więc idiotą i nieukiem.

Nie chciało mi się polemizować z tą płaską bzdurą, ale na szczęście jest ktoś, komu się chciało. To Opolczyk, który wyjaśnia łopatologicznie co i jak, całość jest do przeczytania tutaj. Jego płascy przeciwnicy mają za argument wyłącznie obelgi i oczywiście bany. Po raz kolejny przekonuję się, że wiary nie da się uleczyć żadnymi, racjonalnymi (nie racjonalistycznymi!!!) dowodami i argumentami.

Wiele razy prosiłam, żeby wyznawcy płaskiej / wklęsłej / pustej ziemi wyjaśnili mi zjawisko ruchu wstecznego (retrogradacji) planet! Mimo wielokrotnie ponawianych apeli nie doczekałam się odpowiedzi, w końcu przesłano mi animację z planetami poruszającymi się po orbitach w kształcie fantazyjnych pętelek. I w tym momencie ręce mi zupełnie opadły! Jeśli tak wiele osób jest w stanie uwierzyć w coś tak nielogicznego i niezgodnego z prawami fizyki, to z edukacją jest dużo gorzej niż mogłam przypuszczać.

Wzbudzający powszechny aplauz płaskoziemców filmik z występem Dave Murphy’ego najpierw wywołał u mnie paroksyzmy zagrażającego życiu śmiechu, a potem rasistowską myśl, że ten facet kończył szkoły w jakimś murzynowie. Kolejna refleksja nie jest już tak wesoła: w tym murzynowie uczą się obecnie również białe dzieci, nie tylko amerykańskie, ale wszystkie, na całym, wielkim świecie i dlatego mamy poziom nauczania odpowiedni dla niewolników pracujących na plantacjach, a nie dla błyskotliwych intelektualistów. Może to się komuś nie spodobać, ale prawda jest bolesna: wszyscy jesteśmy niewolnikami. Jeśli chcesz wiedzieć czyją jesteś własnością dowiedz się, kogo nie wolno ci krytykować. Wolter sądził, że nie wolno krytykować rządzących. Pomylił się. Władza, którą widać i którą można obalić nie jest prawdziwą władzą. Politycy i rządzący to tylko marionetki na sznurkach, którymi poruszają ludzie z cienia. Prawdziwa władza jest niewidoczna dla rządzonych.

A teraz wysil szare komórki i samodzielnie odkryj, dlaczego ten wywiad powinien cię śmieszyć, a nie oświecać intelektualnie. Ja uznałam, że ten film nie jest godzien obejrzenia już po pierwszym wielkim objawieniu, jakie zapodał swoim bezmyślnym wielbicielom:

Jeśli leci pilot nad krzywizną ziemi powinien obniżać tor lotu co 5 minut, by pozostać dookoła krzywizny

Jeśli nie obniży toru lotu, to (jak się domyślam) odleci w kosmos. Czy to zdanie wydaje ci się logiczne? A może logiczne jest zdanie przeciwne, że jeśli będzie co 5 minut obniżał wysokość, na której leci, to w końcu zaryje nosem w grunt? To drugie zdanie również wydaje się logiczne, prawda? Ale oba te zdania nie mogą być prawdziwe, bo sobie przeczą. Potrafisz odkryć gdzie pan Murphy robi z ciebie idiotę? Jeśli nie potrafisz, to spytaj ucznia szkoły podstawowej, może on będzie wiedział?

Zamiast bezkrytycznie wierzyć w opowieści pana Murphy weź do ręki encyklopedię (NIE, NIE Wikipedię!!! Mam na myśli poważną, niezafałszowaną przez polityczną poprawność papierową encyklopedię, najlepiej wydaną jeszcze w XX wieku) i sprawdź jak działa żyroskop, wybierz się do obserwatorium astronomicznego i spytaj dlaczego jedne gwiazdy widać, a innych nie widać albo przynajmniej obejrzyj ilustracje w encyklopedii stojącej w biblioteczce dziadka. Rusz mózgiem, bo jeśli tego nie zrobisz każdy „misjonarz” dowolnej teorii zrobi ci wodę z mózgu, a ty pójdziesz za nim jak owca za rzeźnikiem.

4 848 komentarzy do “HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

 1. astro stosowalam wlasnie na wsi,zeby sie ogarneli,mlody nie mogl spac,cos mu gadalo do ucha….Alex,Alex…,mnie telefon sam wybieral numery,pozniej na skrzynke informacja numer nie kompletny nie mozemy cie polaczyc,ja nigdzie nie dzwonilam

 2. nie znam sie,na zakleciach,nie wiem jak sie przed nimi bronic,pomoz mi prosze,cos jest nie tak,nie wiem co?tak mi mowi moja intuicja,mnie nie atakowalo tylko mlodego i biedny nie spal,jest za mlody zeby sie obronic

 3. Duchowe uzdrawianie https://astromaria.wordpress.com/2008/12/03/bruno-groning/

  W 2001 roku (we wrześniu, nomen omen) rzucono na mnie klątwę śmierci. Patrzyłam w TV na płonące wieże, a w mojej głowie jazgotał demon, który chciał mnie doprowadzić do samobójstwa. Jazgot w głowie stawał się coraz głośniejszy, w końcu przestałam słyszeć własne myśli i zupełnie straciłam panowanie nad własnym umysłem. Wiedziałam, że lekarze ani księża mi nie pomogą, a raczej, że mi tylko zaszkodzą, więc nie skorzystałam z ich oferty. Jak było dokładnie opisałam na blogu, linki są w tekście o duchowym uzdrawianiu. Robiłam dokładnie to, czego mnie nauczono w Kole Przyjaciół i w końcu pomogło. Nie od razu, bo to nie jest ibuprofen, że łykasz i ból mija. Na początku było bardzo ciężko. Nie mogłam usiedzieć spokojnie, miałam w głowie mętlik, nogi mi latały jak chciały, byłam w panice i depresji i trudno mi było uwierzyć, że coś tak prostego i łatwego może mi pomóc w tak wielkim utrapieniu, ale nie miałam wyjścia, więc to stosowałam. Potrzebowałam pół roku, żeby się jako tako pozbierać. Dopiero na wiosnę byłam w stanie w miarę normalnie chodzić po mieście, ale każdego dnia było coraz lepiej. Pisałam, że dzięki temu poprawiły się moje relacje z rodziną. Siostra wariatka przestała mnie nękać, a mój były jest dziś moim najlepszym przyjacielem. Ale dziś, jeśli przez dłuższy czas nie pobieram prądu czuję się gorzej. Dlatego trzeba to robić regularnie i do końca życia, ale nie aż tak długo i często jak to robiłam, kiedy się ratowałam. Siadałam wtedy 2 razy dziennie po 20 minut i nie było pomiłuj + trzymałam odwrócone ręce na udach zawsze, kiedy z kimś rozmawiałam albo przy oglądaniu TV.

  Jak mawiał pewien znany w Pl anonimowy alkoholik „samo to się błyska i grzmi, a całą resztę trzeba po prostu zrobić samemu”. Dlatego siadamy, pobieramy prąd i nie pytamy „a jak to zrobić?”. Właśnie tak to się robi. To jest proste i trudne zarazem.

 4. Barbara, a dlaczego ty ich stamtąd nie wywalisz? To jest twój dom! Jeśli córka i młody skruszeją i wrócą do ciebie to możesz okazać im litość jeśli uznasz, że na to zasługują, a narzeczony niech idzie won. To ciemny typ, który ma zły wpływ na twoją córkę. Kto wie, czy to nie on napuszcza na ciebie te demony. Dzisiaj „przepis” na klątwę można znaleźć bez najmniejszych problemów w necie, sprawdź sama ile tego jest. Jednym z najczęściej czytanych moich tekstów jest ten pt. „skuteczne rzucanie uroków„. I mam mnóstwo wejść z wyszukiwarek na hasło „jak rzucić klątwę na wroga”. To o czymś świadczy, prawda? Może on chce się ciebie pozbyć i przejąć majątek, a potem z córką zrobi to samo. wiem co piszę, bo sama doświadczyłam czegoś takiego.

  Mój były po rozwodzie ożenił się z dawną koleżanką z chóru. Od lat na niego leciała, więc jak się zwolnił to skorzystała z okazji i go uwiodła. Tamta „astrologiczna” klątwa nie była jedyną, z jaką musiałam się uporać! Ale ta druga nawet mnie nie tknęła, bo Bruno już mnie wtedy chronił.

  Żonka mojego byłego wymyśliła sobie, że najpierw rzuci klątwę na mnie, a jak mnie szlag trafi to zajmie się naszymi dziećmi i ich się też pozbędzie, bo miała ochotę na dom z ogródkiem po teściach. Ja oczywiście o niczym nie miałam pojęcia, ale wydedukowałam co się stało. Mój były zadzwonił do mnie cały w nerwach i powiedział, że Teresa rzuciła się pod pociąg i nie żyje! Padłam z wrażenia, bo czegoś takiego nigdy bym się nie spodziewała. Wypytywałam, czy mieli jakiś kryzys małżeński, czy może miała jakieś długi albo czy cierpiała na jakąś chorobę psychiczną, ale powiedział, że nic takiego nie było. Zupełnie nie miał pojęcia dlaczego to zrobiła i nie mógł znaleźć żadnego powodu. Był w szoku, więc kazałam mu przyjechać do mnie i pogadaliśmy od serca. Gadał różne rzeczy czasem z sensem, a czasem nie, ale powiedział coś, na co w pierwszej chwili nie zwróciłam uwagi: że przyłapał Teresę w kuchni, kiedy paliła na stalowej patelni jakiś papier. Nie chciała powiedzieć dlaczego to robi, a to jest chyba raczej dziwne, prawda? Opowiedziałam o tym samobójstwie i o wszystkich okolicznościach, również o tym papierze moim koleżankom astrolożkom i jedna z nich, Laura, od razu wykrzyknęła: „Tak się robi klątwę!!! Piszesz na kartce zaklęcie i potem musisz to spalić, żeby poleciało do tego, komu ma zaszkodzić”. Potem powiedziała „klątwa jest jak przesyłka, jeśli adresat jej nie odbierze wraca do nadawcy – jeśli chciała cię zabić, a ty jesteś czysta, to klątwa wróciła do niej i zginęła z własnej ręki”.

  Barbara, jeśli nie chcesz mieszkać w tym domu możesz go wynająć i mieć z tego dodatkową kasę. Będziesz miała z czego spłacić długi, których ci narobili. A oni niech sobie radzą sami. Może to córkę nauczy rozumu.

 5. Barbaro jak chcesz to moge Ci podac namiary na bardzo dobra energoterapeutke plus jest jasnowidzem, wiec mogla by ci powiedziec co mlodzi knuja I co to za demony. Mi bardzo pomogla w mojej rodzinnym problemie. Jesli chodzi o demony, mam znajoma, ktora sie hajtnela za goscia, ktory jest opetany przez demony, te demony doprowadzily dziewczyny do powwznych problemow zdrowotnych, ledwo uszla z zyciem. Wiem, ze energoterapia to tylko na chwile, ale tej dziewczynie przez noc wysylala energie dzieki temu miala sily i zdecydowala sie na rozwod I bardziej pozytywnie patrzy na zycie teraz.

 6. Pieniądze zrabowane podatnikom są łatwe i płyną szerokim i nigdy niekończącym się strumieniem. W razie konieczności można przecież odebrać ludziom wszystkie zarobione pieniądze i dać im jedynie kieszonkowe na papierosy i wódkę. W demokracji obywatele nie mają nic do gadania i są jedynie owcami do strzyżenia i dojenia, ale czas wreszcie powiedzieć temu wszystkiemu dość. Jeśli uważacie, że podatki można wykorzystać w lepszy sposób niż na kretyńskie pranie mózgów urzędników ideologiami miłymi zbokom zaprotestujcie podpisując petycję http://citizengo.org/pl/sc/84594-sprzeciw-wobec-indoktrynacji-lgbt-pracownikow-komisji-europejskiej

 7. Mlody jest jeszcze nastolatkiem,zrobilam z nim pogawedke ze ma sie nie bac,ze jak go cos bedzie budzic w nocy i zacznie sie bac,ma to cos odeslac z kad przyszlo.Od kad wrocilismy ze wsi,spi dobrze i nic go nie budzi.Mnie sie wydaje,ze ktos na nas klatwy zuca i ze chodzi o dom,ale bardziej podejzewam matke narzeczonego corki,ona im mowi co maja robic i sa posluszni.Mlody mi sie przyznal ze jak bylismy na wsi,to go dorwali na podworku i narzyczony go meczyl ze ma pogadac ze mna na co mi meble,trzeba je wyzucic,mlody powiedzila ze on nie rzadzi,rzadzi mama gadaj z nia.Nie dostana domu,dzien przed wyjazdem powiedzialam,ze jak jeszcze cos wyzuca z domu,to ja wyzuce ich,obrazili sie smiertelnie.On mi chyba zle zyczy bo dzis co jakis czas mi przychodzily dziwne mysli chyba wysylane przez niego.Matka narzyczonego kazala wyzucic psa z domu i go oddali,szczeniak owczarka niemieckiego7 miesiecy.Corka uwielbia zwierzeta,a wlasnego psa oddala do obcych ludzi,bo jego matka powiedziala ze psy nie moga mieszkac z ludzmi w domu.Na razie sie odcielam od wszystkiego,bede dalej stosowac Bruno,niech wysle to cos z kad przyszlo.Sadhbh dziekuje bardzo za pomoc,poczekamy jeszcze troche.

 8. I dobrze im powiedziałaś. Ale bądź konsekwentna, jak coś będą robić nie tak to im wymów. Jak stracą mieszkanie to córka może otrzeźwieje i zostawi tego typa. Proś Bruno, żeby jej znalazł dobrego chłopa 🙂

 9. Nie wynajme domu,bo to wiocha zabita dechami.Zgodzilam sie zeby mieszkali,bo strasznie okradaja domy a tam za duzo do wziecia.Juz wiem gdzie jest jedna komoda,u brata narzyczonego w chilingito,mnie powiedzieli ze wyzucili.
  Zawsze jej mowilam znajdz chlopa z rozumem,bo penisa ma kazdy!!!

 10. Kilka lat temu,poczytalam troche o tej wsi,ludzie zawzieci,zazdrosni,kazdy kto sie nie urodzil na wsi jest traktowany jak ktos drugiej kategoriZ tego co wyczytalam to tam jest jeden wielki cmentarz!….kilkanascie lat byla wojna o terytorium z marokancami…..oczywiscie wojna miedzy dziecmi allacha a dziecmi boga…..do dzis sa ruiny wierzy warownej ktora zbudowali tempraliusze.Jak sie wyprowadzilam rok temu z corka zostal moj owczarek niemiecki,nasze oczko w glowie….nasz najlepszy przyjaciel….po dwoch miesiacach corka dzwoni ze pies umiera,pojechalismy wszyscy,pies w okropnym stanie….plakalismy jak dzieci….

 11. Lubie Rammstein…..zawsze jak slucham ich utwor o ameryce to mi sie lezka w oku kreci,zaspiewali prawde…..czasem coca-cola,czasem wojna
  wpadlo mi w oko wiadomosc ze CIA,informowalo Hiszpanie ze bedzie zamach…..oni to lepsi niz KGB…..strach sie bac!!!

 12. kilka lat temu,nie wiem czy to jest prawda,nie sprawdzalam,ale chyba moze byc bo o tym nie mowili w tv……kilku wyznawcow allacha z kraju allacha porwalo rosyjskich dyplomatow,kilku zabili chcieli uwolnienia kilku z nich….co zrobilo KGB,zrobili to co kazdy by zrobil,zrobili wywiad kto jest przywodca tych kochajacych pokoj synow allacha,porwali wszystkie jego dzieci,zabili jego pierworodnego i zapowiedzieli ze zabija reszte jak nie uwolnia dyplomatow,nie bylo negocjacji,bylo albo rybki ,albo akwarium…..wszyscy dyplomaci i ich rodziny wrocily do domu!!!!

 13. Boszzzz, Barbara, ta Hiszpania to jakiś dziwny kraj. Przez przypadek trafiłam na filmiki dziewczyny mieszkającej w Hiszpanii i jestem pod sporym wrażeniem, hehehe. Chyba nie chciałabym tam mieszkać 😦

  Tu jest playlista różnych 5 rzeczy, ale mnie zainteresowały tylko te o Hiszpanii. Czy to naprawdę jest taki walnięty kraj i ludzie?

 14. astro zaraz zobacze hahaha
  a teraz komunikat,podobno wybuchla elektrowania atomowa w Belgi,podobno chmura radioaktywan idzie w strone Polski…..tutaj filmik z wczoraj i dr.Jaskowski mowi jak sie zachowac!

 15. Nasz kraj też jest dziwny pod wieloma względami. Mnie się podoba to co powiedziała o urzędnikach. Nie strach wejść i załatwić sprawę. Chyba, że tylko ona ma takie doświadczenia.
  Nie lubię upałów ponad trzydziesto stopniowych, więc Hiszpania to nie dla mnie. Ale gdzieś we Włoszech na południu przezimować?

 16. Hahaha,tak maja wysokie mnie manie o sobie…..jak moje starsze dzieci poszly do podstawowki tutaj,to nauczyciel sie ich pytal czy w Polsce sa szkoly…jak po dwoch tygodniach wyszlo ze sa na duzo wyzszym poziomie niz Hiszpanskie dzieci,to byli w podziwie nad edukacja w Polsce.Nie robia nic dokladnie,wszystko na odwal sie,sa slabo wyksztalceni,najczesciej nie znaja zadnego j.obcego.Skala ocen jest od 1 do 10….od 1 do 4 nie wynika nic,to tak jak zero,5 to dostatecznie,6 to dobrze,od 7 do 8 bardzo dobrze,od 9 do 10 to super bardzo dobrze.Nie wiem po co taka dluga skala w ocenianiu.Pierwszy dzien w Hiszpani w miejscowosci Alicante,chcialo nam sie pic,upal nie milosierny,wchodzimy do baru i mnie wszystko opadlo,zrobilam w tyl zwrot i wyszlam,smiecie,gnoj i ubustwo….co sie okazalo,ze Hiszpanie nie sprzataja barow az do zamkniecia,po to zeby ludzie widzieli,duzo smieci to znaczy ze duzo ludzi tu przychodzi,to znaczy dobry bar,”pozazdroscic logiki”.
  Najbardziej glupie pytanie jakie slyszalam o Polsce;czy to prawda ze u was jest wojna,czy to prawda ze u was chodza biale niedzwiedzie po ulicach,dlaczego ci zimno przeciez jestes z Polski a tam zimno.
  Mialam dwie wpadki jezykowe….z jednej sie smieje do dzis,ale podobno z tym slowem duzo Polakow zaliczylo wpadke,przez glupote,bo stosujemy nasza polska gramatyke.
  Pierwsza wpadka po ktorej zmienilam sklep ze wstydu….pollo to jest kurczak,polla to jest penis,ja chcialam kupic pol kurczaka i zamiast pol kurczaka,powiedzialam pol penisa,facet nie chcial mi sprzedac pol,caly czas mi mowil ze tylko calego….jednym slowem wpadka ze hej.
  Druga wpadka…….sello to jest znaczek,silla to jest stolek,zamiast znaczka na list do Polski,dlugo kupowalam stolek na list do Polski.

 17. @ bartekpawel: na Sycylii w zimie jest cudnie!!!! Nie dziwię się, że arystokraci spędzali tam zimy. Temperatura ok. 20 stopni, cudowne słoneczko i wiaterek od strony Afryki.

 18. Ja polecam wyspy kanaryjskie….caly rok taka sama temperatura….nie ma podatkow!!!!
  Urzednik tez czlowiek,zalezy jaki ma dzien…..
  Moj starszy nie mogl sie zameldowac,powod nie wazny paszport…..ja sie meldowalam w innym miescie,ja i mlody paszporty nie wazne od 1,5 roku…..zameldowanie bez problemu!!!

 19. Maja naprawde wspaniale warzywa i owoce….nie uzywaja prawie przypraw….sol,pieprz,ocet i oliva z olivek i prawda jest ze jedza duuuzo miesa,na tlusto……sa otyli,tutaj kobiety rodza dzieci bardzo pozno,pozniej placza ze ich cialo nie wraca do formy…..kurna jak ma wrocic.
  Jak ide z wnuczka to ludzie mysla ze to moja corka….w szkole jak czekalam na wnuczke,to bylam najmlodsza babcia,wnuczka w szkole mowi ze ma jedna babcie co sie nazywa Maria,druga sie nazywa sie baba,ale nie jest moja babcia,a kto to jest baba?mama mojej mamy,w domu nie slyszy slowa bacia,bo jest jedyna wnuczka….dlugo mowila do mnie mama.
  Jak miala 5 miesiecy,bylismy na wakacjach,wszyscy spali,ja i maz pojechalismy na zakupy i wzielismy wnuczke…..w sklepie wszyscy do meza mowili,ale masz lada corke,nie wyprowadzalismy ich z bledu…..ale dalo duzo do myslenia.

 20. Bylo pomieszanie z polataniem,mlody mial problem jak moge byc mama jego i jego siostry i brata…..nawet kiedys plakal ze corka mowi do mnie mama,przeciez jest duza,a ja jestem jego mama…..tlumaczenie z kad sie biora dzieci bla bla bla…..pozniej jak oswoil wiedze,to mnie pytal czy tez jestem mama cikity(nasz owczrek niemiecki,juz nie zyje)

 21. na wyspas sa ziemniaki o super smaku,malutkie i czarne….przemycanie ich grozi wiezieniem….bogaci placa za kg.20 euro i wiecej….rosna tylko na wyspach kanaryjskich i sa pod ochrona…..ale kto bogatemu zabroni…jesc ziemniaki,czarne i malutkie

 22. Nie chcę siać paniki, ale dziś zamówiłam sobie produkty do zrobienia płynu Lugola. Coś mi się wydaje podejrzane, a najbardziej jak podają że wszystko w porządku. Astromario masz dostęp do rzetelnych odczytów odnośnie promieniowania? tak dla spokojnego snu 🙂

 23. Sa pod ochrona,jak zubry w Polsce i rosna tylko na wyspach kanaryjskich.

 24. @ Aneta: nie mam pojęcia co się dzieje, ale żyję już kilka lat na tej ziemi i wiem, że regularnie wybuchają… nie, nie reaktory, lecz plotki, że jest wybuch albo wyciek radioaktywny. Jeśli chodzi o płyn Lugola, to należy go pić stale, a nie tylko z powodu jakiejś awarii. W taki sposób masz stałe zabezpieczenie i nawet jak coś dupnie to nic ci się nie stanie. Ja mam zapasik tego płynu, bo zrobiłam go chyba z litr i porozdawałam krewnym i znajomym.

  Moja rada jak to pić, bo z wodą się nie da (jest paskudne): należy połączyć to z codziennym rytuałem picia kwasu askorbinowego. W kwasie smak jest niewyczuwalny. Ale ponieważ należy pić coś ok. 25 kropli na dobę, należy to podzielić na 3 porcje, bo 25 kropli nawet z witaminą C nie przejdzie przez gardło.

  I jeszcze jeden trick, jak pić witaminę C. Dla mnie to jest tak kwaśne, że nie ma mowy, żeby to wypić. Robię więc oranżadkę z sodą. Rozpuszczam kwas w szklance, a potem, po troszeńku, dodaję sodę i sprawdzam, czy smak jest OK. Nie można wsypać dużo sody na raz, bo wykipi na stół i nic nie zostanie w szklance.

 25. Acha, oczywiście nie należy pić od razu 25 kropli!!! Dochodzimy do tego wyniku powoli, zaczynając od 1 kropli 3 x dziennie.

 26. „..jeszcze jeden trick, jak pić witaminę C. Dla mnie to jest tak kwaśne, że nie ma mowy, żeby to wypić…”
  ___
  Dla mnie nie stanowi to problemu 🙂 rozpuszczam całą łyżeczkę proszku L-askobinianu w 3-ech łyżeczkach miodu na 1/4 szklanki letniej wody… 🙂
  Słodko-kwaśne, całkiem niezłe.. 🙂

 27. Hmmm.. ja planowałam smarowanie brzuchów.. tak na codzien bierzemy kelp. Masz rację, wybuchy paniki z różnych kierunków są regularnie ale kto wie co się okaże rzeczywistością? Lepiej dmuchać na zimne.

 28. Mnie znajoma od byłego wojskowego dzisiaj powiedziała, że był jakiś wybuch.
  Nie pytałem jednak gdzie. Ktoś coś wie?

 29. Ja pamiętam z dzieciństwa (lata 60.), że jak po skaleczeniu smarowało się zdrapane kolana jodyną, to ta plamka nie znikała nawet kilka dni. Ale wtedy jod był wszechobecny (chleb, mleko – jak wynika z artykułu powyżej) i nie mieliśmy widać niedoboru.
  Z drugiej strony pamiętam też wiele osób z tzw. wolem, a teraz już się takich osób nie widuje.

  Ja płyn Lugola (kupiony w aptece) wcieram w skórę nad nadgarstkiem. Czasami plama znika prawie natychmiast, a czasami mam ją kilka godzin. Gdzieś czytałam, że są osoby, u których ta plamka nie znika nawet klika dni. Więc wcieranie ma sens, choć podobno jod szybko z takiej plamki ucieka w powietrze. Jest to poza tym bezpieczniejszy i smaczniejszy 😉 sposób.

  Jeśli o chodzi o sodę, to trzeba ją najpierw zalać wrzątkiem, a potem dopiero dolewać chłodną wodę i dodawać wit. C. Jeśli jest to kwas askorbinowy, to tworzy się wtedy askorbinian sodu (to musowanie i kipienie to właśnie ta reakcja) – łatwiej przyswajalna postać witaminy C.

 30. Astro ja nawet nie wiedzialam ze sa ziemniaki w innych kolorach,o tych ziemniakach dowiedzialam sie od starszego,prawcowal dla firmy ktora rozprowadzala warzywa i owoce,mowil ze je przemycaja w bananach.
  Chyba wyzuce telewizor,dzis wlaczylam wiadomosci,takie bombardowanie zlymi wiadomosciami,ze az mi sie cos dzialo;zabojstwo dziecka,napad na matke z dzieckiem w domu,dziecko wypniete przez okno nie zyje,zaginela mloda kobieta,corea chce robic proby w bomba wodorowa

 31. Świetny art Mario nt. Jodu, dzięki za link 🙂

  „… Wtajemniczeni byli jednak świadomi, że nadużywanie tego leku na kaca prowadziło do czegoś, co nazwano „bromomanią”…”

  Obecnie wciąż jeszcze trwa w najlepsze inna… „-mania” a może.. moda ?, na „polepszacz smaku”, jakim jest glutaminian sodu, który dodawany jest niemal do każdego przetworzonego dania… , a który krystalizuje się i odkłada w naszych stawach…

 32. @ Angua: masz rację z tą zalaną wrzątkiem sodą, ale ten askorbinian tworzy się też w dosypanej na zimno. Ja też radzę zalewać wrzątkiem, bo surowa soda silnie przeczyszcza. Witamina C również przeczyszcza, więc obie razem mogą doprowadzić do potężnej rewolucji w brzuchu. Jeśli użyje się sody zalanej wrzątkiem nie ma tego efektu. Dlatego należy zalać sodę, przestudzić do temperatury pokojowej i dodać ją ostrożnie do roztworu witaminy C i będzie OK. Można to dosłodzić miodem, ale mnie to nie smakuje, bo ma taki słonawy posmak. Ale z jakimś rozgniecionym owocem może być OK.

 33. @ Barbara: w sklepach takich kolorowych ziemniaków się nie znajdzie, ale u lokalnych rolników można kupić ziemniaki białe jak śnieg, żółte, różowo-fioletowe i nawet ciemne fioletowe. Skórka ma kolor jagód, ale po ugotowaniu lub upieczeniu większość tego barwnika znika i ziemniak jest tylko trochę niebieski.

 34. Tak, oczywiście, że tworzy się też w zimnej wodzie, bo to zwykła reakcja chemiczna soli mocnej zasady (soda to sól mocnej zasady NaOH i słabego kwasu H2CO3) ze słabym kwasem, a te bąbelki to dwutlenek węgla – jeśli kogoś interesowałoby troszkę chemii ;).
  W sumie to napisałam to co Ty:, żeby zalać wrzątkiem, potem dolać zimnej (czyli schłodzić) i dopiero potem C 😉

 35. Coś tam w starym reaktorze ponoć popękało i podobno rozdają w Niemczech tabletki z jodem, ale nikt nie wie co dokładnie się dzieje

 36. Właśnie odszukałam film, który kiedyś oglądałam o tym, że witamina C chroni ofiary Fukushimy przed efektami promieniowania. Wszyscy mówią tylko o płynie Lugola a warto jeszcze mieć witaminę C w domu.

 37. Nie tylko warto mieć w domu witaminę C, ale także warto ją przyjmować regularnie – przekraczając zalecane przez ‚farmac-mafię’ dawki 😀 by chronić swój organizm przed różnego rodzaju choróbskami 🙂

  Powracając do płynu Lugola, to nie dziwię się nieświadomym ludziom, zindoktrynowanym przez ‚farmac-mafię’, że boją się go przyjmować, skoro na buteleczce widnieje taki oto napis:

  „… stosować wyłącznie zewnętrznie na skórę jako środek antyseptyczny bezpośrednio na rany i oparzenia.
  Ostrzeżenia:
  Nie stosować w postaci nierozcieńczonej
  Nie stosować przy nadwrażliwości na jod…
  Długotrwałe stosowanie preparatu lub stosowanie na duże powierzchnie skóry może być przyczyną nadczynności tarczycy u pacjentów z utajonymi zaburzeniami czynności tarczycy (zwłaszcza u pacjentów w wieku starszym).”

  Osobiście, chyba… zaliczam się już do „pacjentów w wieku starszym”, bo 50-tka stuknęła mi już jakiś czas temu… 😉 i przyjmuję wewnętrznie płyn Lugola od jakichś… 3-ech lat – niemal codziennie po 8 kropli i nie zauważyłam u siebie jakichkolwiek negatywnych symptomów tarczycowych, ani żadnych innych… 🙂

 38. Wczoraj w Fucktach bardzo przestrzegali, żeby broń boże nie brać jodu na własną rękę, bo to może mieć straszne skutki. Wypowiadali się różni: aptekarz, jakiś ekspert i oczywiście lekarz.

 39. Kiedyś płynem Lugola leczono ludzi rutynowo i jakoś nikt nie umarł, a nawet przeciwnie, ludzie masowo zdrowieli. To samo było z witaminami, np. D3. Ale to przecież psuje interesy mafii, która zarabia na chorobach! Więc teraz uczy się lekarzy, że jod to wyjątkowo zabójcza trucizna, od wit. D dostaje się potencjalnie śmiertelnej tężyczki, wit. C powoduje kamienie w nerkach (a tak naprawdę, jako kwas, je rozpuszcza, kto ie wierzy, niech wsypie do zakamienionego czajnika tę witaminę i zagotuje wodę), ale rtęć i sole aluminium to panaceum, więc trzeba je dodawać do szczepionek dla niemowląt i małych dzieci. Kto nie ma własnego rozumu ten długo nie pożyje, bo lekarzy zamieniono w morderców!

 40. Szukam i nie mogę znaleźć – są strony, na których można odczytać skażenie radioaktywne, ktoś zna jakiś adres?

 41. „.. skażenie radioaktywne.. Szukam i nie mogę znaleźć..”
  ___
  Na you tubie jest sporo różnistych wypowiedzi, m.in. wypowiedź dr Jaśkowskiego…

 42. I jeszcze jedna wypowiedź Yvette Popławskiej z dnia 03.09.2017 r. – bezpośrednio na żywo z Limburgii w Belgii 30 km od Tihange…

 43. PS. Oczywiście NIE WOLNO BRAĆ CZYSTEGO JODU!!!!! Musi to być płyn Lugola! Jod faktycznie może zaszkodzić!

 44. Dom wariatów, słowo daję… wyłączyłam mendia głównego ścieku, ale zaglądam na YT i kilka blogów. A tam się kotłuje, że we Włoszech nachodźcy zgwałcili Polkę. Nie trzeba było długo czekać, żeby feministki podniosły wściekły jazgot, że najbardziej niebezpiecznym krajem dla kobiet jest Polska, bo Polacy tłuką swoje dzieci i kobiety i gwałcą je na potęgę. Oczywiście roznieciło to gorącą polemikę, bo nikt nie chce pamiętać powiedzenia Kisiela, że „Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby”. Nie wiem, co się dzieje z tym poj…. światem, ale to powoli zaczyna przekraczać moją wytrzymałość. Kłamstwa leją się z wszystkich źródeł informacji, nawet tych, od których zależy nasze życie, np. ze stron medycznych, gdzie witaminy i mikroelementy są nazywane trucizną, a rtęć i aluminium ratującym życie lekiem (szczepionką)!

  Oficjalne dane UE: Polska jest najbezpieczniejszym krajem dla kobiet w całej Europie.

  Żeby docenić nasz kraj trzeba spojrzeć na niego oczami cudzoziemca

 45. Astro swiat zawsze byl poj…ny,raz mniej raz bardziej.Jak pisalam wczesniej o zamachu w Barcelonie ze dla mnie to falszywa flaga bo Cataluña chce referendum w sprawie oddzielenia sie od Hiszpani…..i chyba mialam racje!!,chca zmienic prawo w sprawach referendum,nawet chodza pogloski ze chca zmienic konsytucje,juz strasza Cataluñe grzywna w wysokosci 5.000.000 euro,jesli zrobi referendum tak jak planowali.Catalunczycy sie nie przestraszyli,chca dalej referendum…..zobaczymy co bedzie dalej,bo nagle wszyscy politycy,dobra nie wszyscy ale przywodcy parti chca rozmow,wszczymania referendum.Wnioskuje ze zamach nie przyniusl skutkow jakich sie Mariano spodziewal,a byl taki usmiechniety jak pojechal zaraz po ataku terorystow do Barcelony zeby wspierac ofiary zamachu….ofiary naprawde byly,ale ile ich bylo?
  Ostatnio ogladalam dziennikarza ze Szwecji,ktory zwial do Hiszpani,zajmuje sie wlasnie tematem zamachow na zamowienie rzadow,chyba zwial do nie tej dzielnicy.Opisywal kilka ostatnich zamachow i co sie okazalo,ze wielu zamachowcow,zyje sobie spokojnie w swoim kraju z ktorego nie wyjezdzali,nie wiedzieli ze wogole byli w europie i byli zdziwieni,ze oni nie zyja bo albo sie wysadzili,albo ich zabili….a wogole to bylo zdziwienie ze byli w europie i zrobili zamachy.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.