HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

Jak cytować, pogrubiać / pochylać czcionkę i dodawać linki w blogach WordPress:

Jeśli cytujesz czyjąś wypowiedź piszesz:

cytowany tekst

i wygląda to tak:

Cytowany tekst

Jeśli chcesz dodać link piszesz: Tytuł artykułu i wygląda to tak:

Tytuł artykułu

Jeśli chcesz pogrubić tekst piszesz: tekst lub tekst i wygląda to tak: tekst

Jeśli chcesz uzyskać pochylenie tekst lub tekst i wygląda to tak: tekst

Jeśli chcesz wstawić obrazek do komentarza – jeśli masz blog na WP to dodajesz obrazek do mediów (u siebie) i piszesz nazwa obrazka albo wrzucasz obrazek na DropBox i po prostu wklejasz do niego link (powinno zadziałać).

Stary Hyde Park został zamknięty,

prawdopodobnie niepotrzebnie. Czytelnicy bloga sądzili, że w HP było za dużo komentarzy i z tego powodu nastąpiła awaria. W rzeczywistości admini WordPressa coś tam majstrowali nad ulepszeniem systemu i chwilowo wszystko się posypało, ale później powróciło do normy i znów działało normalnie.

Proszę się nie awanturować, jeśli czyjeś komentarze stale wpadają do moderacji!

Komentarze stałych bywalców bloga powinny być zatwierdzane automatycznie, ale nie są, a ja nie mam na to żadnego wpływu! Szczegółowe wyjaśnienia są tutaj.

UWAGA: po wysłaniu komentarza prawdopodobnie go nie zobaczysz, ponieważ zostaniesz przeniesiony… na jakąś wcześniejszą stronę z komentarzami. Nie denerwuj się, tylko wróć na stronę główną Hyde Parku (lub odśwież stronę) i zjedź na sam dół – tam go znajdziesz. To kolejny chochlik WordPressa, na który  nie mam wpływu.

UWAGA!!!

WPROWADZAM ZAKAZ WSTĘPU DLA WYZNAWCÓW TEORII PŁASKIEJ / WKLĘSŁEJ / PUSTEJ ZIEMI!

Pół żartem pół serio…

Może kiedyś ziemia była płaska, ale było to w czasach, gdy byliśmy projektem na desce kreślarskiej takiego dziadka z długą, siwą brodą 🙂

Gdyby ziemia była płaska, to i my bylibyśmy płaszczakami! Żylibyśmy w dwuwymiarowej rzeczywistości, a trójwymiarowy dr Quantum byłby dla nas przerażającą i obdarzoną nadprzyrodzonymi umiejętnościami istotą z innego wymiaru. Płaska ziemia to świat 2D (dwuwymiarowy, jeśli ktoś nie skumał). Skoro jesteśmy trójwymiarowi, a chyba z tym się musimy zgodzić, to znaczy, że żyjemy w rzeczywistości 3D. W takim razie i nasza planeta też musi być 3D. Niektórzy wierzą, że już niedługo wszyscy (albo nie wszyscy, może tylko niektórzy) wejdziemy do rzeczywistości 4D i wszystko się zmieni jeszcze bardziej niż w filmiku o doktorze Quantum. To będzie naprawdę zdumiewający i cudowny postęp. W tej sytuacji mam do powiedzenia tylko jedno: płaskoziemcy zamiast ewoluować do 4D cofają się w rozwoju do 2D, a 3D chyba zupełnie przespali.

A teraz bardziej serio…

Wierzysz w płaską ziemię?

Jeśli tak, to wiem z doświadczenia, że nie ma takich dowodów, które byłyby w stanie obudzić w tobie podejrzenie, że możesz się mylić. Wiem, że jesteś niezłomny w swojej wierze niczym chrześcijański męczennik i że prędzej dasz się posiekać na kawałki, niż otworzysz rozum na merytoryczne argumenty.

W takim razie mam dla ciebie wyzwanie. Wytłumacz mi:

 • retrogradację planet na płaskim naleśniku – tylko błagam, okaż choć trochę szacunku własnemu rozumowi i rób z siebie głupka, który wierzy, że niebo to animacja wyświetlana na ekranie ani nie wstawiaj tu filmiku z planetami poruszającymi się po orbicie z fantazyjnymi pętelkami;
 • zmiany pór roku – jakim cudem wiszące na sznurku i krążące dookoła naleśnika słońce mogłoby powodować zmiany pór roku i zmienną długość dnia?

plaska-ziemia

 • wyjaśnij dzień i noc polarną. Tę animację pobrałam ze strony skądinąd inteligentnego płaskoziemca, który nie zauważył, że na niej nad Alaską panuje wieczny dzień. Czyżby dla płaskoziemców dzień i noc polarna również były oszustwem iluminatów?
 • dlaczego z półkuli południowej nie widać gwiazdy polarnej, a z Polski nie widać Krzyża Południa?
 • dlaczego po jednej stronie bieguna ziemi wypływająca z wanny woda obraca się zgodnie z ruchami wskazówek zegara, a po drugiej w przeciwną?

Ta płaska bzdura zaczyna zataczać coraz większe kręgi i coraz więcej naiwniaków daje się w to wciągać, a mój blog jest nieustannie nawiedzany przez kolejnych, wprost palących się do nawracania na swoją płaską wiarę MISJONARZY.

Nie, to nie jest cenzura!

Wciąganie mnie w te nigdy niekończące się potyczki jest okradaniem mnie z czasu i energii!

Mój czas jest cenny, więc wolę przeznaczyć go na coś bardziej konstruktywnego niż utarczki „strzyżono-golono”.

[Nie znaczy to oczywiście, że zupełnie zakazuję poruszania tego tematu. Jeśli masz coś mądrego do powiedzenia to pisz śmiało, tylko nie próbuj mnie przekonywać, że ziemia jest płaska / wklęsła / pusta].

Trzeba być naprawdę kompletnym, pozbawionym (nawet płaskiego) mózgu kretynem, żeby wierzyć w te brednie! Łebski, nieszczepiony uczeń szkoły podstawowej jest w stanie odkryć, gdzie kryje się błąd logiczny w wywodach płaskoziemców, ale dorośli, nawet „wykształceni” (w nowym systemie edukacji) magistrowie i doktorzy tego nie potrafią. I co się dziwić, skoro doktor astronomii nie potrafi odróżnić znaków zodiaku od gwiazdozbiorów, a co jest wprost trudne do uwierzenia, wyrzygnął z głębi swojego (chyba płaskiego) mózgu taką oto wielką mądrość: „Przez tysiące lat Ziemia zmieniła swoje położenie względem Słońca”.

Wiara w płaską ziemię jest cechą wieków ciemnych, czyli XXI wieku, w którym nastąpił katastrofalny i nienotowany nigdy wcześniej upadek edukacji. Kolejne reformy szkolnictwa doprowadziły do tego, że ludzie nie potrafią myśleć logicznie (sprawdź hasło „trivium”) i nie posiadają ugruntowanej wiedzy na żaden temat. Szkoły (również renomowane uczelnie wyższe) wypuszczają analfabetów i ćwierćinteligentów, którym można wcisnąć każdy kit i ciemnotę, np. lekarzy pediatrów, którzy szczepią i nie widzą tragicznych skutków tego procederu. Jest to robione celowo, bo korporacyjne rządy nie potrzebują inteligentnych, niezależnych myślicieli, lecz wielorasowego, pozbawionego tożsamości stada baranów do wykonywania niewolniczej, prymitywnej pracy.

Już starożytni wiedzieli, że ziemia jest kulą i umieli obliczyć jej średnicę. Wiedzieli o tym również uczeni w średniowieczu. Słynne ostatnio Towarzystwo Płaskiej Ziemi powstało nie w średniowieczu, lecz w XIX wieku, ale nikt nie potraktował tego poważnie. Obecnie podchwycili i solidnie dofinansowali tę ideę Iluminaci celem ogłupiania i skłócania i tak już ogłupionej i skłóconej ludzkości i jak widać odnieśli wielki sukces, bo już niemal wszyscy uwierzyli, że żyjemy na naleśniku. Musieli wpakować w to naprawdę dużo forsy, o czym świadczą profesjonalnie zrobione filmy (animacje) oraz potężna reklama, oparta głównie na marketingu szeptanym.

Teoria płaskiej ziemi jest tak szeroko lansowana, ponieważ jest idealna do zdyskredytowania tropicieli prawdziwych spisków (chemtrails, Smoleńsk, 911), a przede wszystkim wszystkich, którzy negują korporacyjną, upolitycznioną i skomercjalizowaną pseudo-naukę (wiarę w ocieplenie klimatu, toksyczność CO2, biotechnologię i jej sztandarowy „wynalazek” jakim jest GMO, wakcynologię, medycynę rzekomo opartą na dowodach itp.). Jeśli tropiciele spisków dadzą się nabrać na teorię płaskiej ziemi i zaczną ją głosić skompromitują się kompletnie i zrobią z siebie idiotów, którym nikt nie będzie wierzył ani traktował ich poważnie.

Tropiciel spisków jest jak saper: wystarczy jeden błąd, żeby całkowicie stracił wiarygodność.

I faktycznie, tak właśnie się stało – na YT już pojawiły się filmiki, wyśmiewające w czambuł wszystkie „teorie spiskowe”. Teza lansowana w nich brzmi: każdy, kto wierzy w „teorie” spiskowe jest też wyznawcą płaskiej ziemi, a więc idiotą i nieukiem.

Nie chciało mi się polemizować z tą płaską bzdurą, ale na szczęście jest ktoś, komu się chciało. To Opolczyk, który wyjaśnia łopatologicznie co i jak, całość jest do przeczytania tutaj. Jego płascy przeciwnicy mają za argument wyłącznie obelgi i oczywiście bany. Po raz kolejny przekonuję się, że wiary nie da się uleczyć żadnymi, racjonalnymi (nie racjonalistycznymi!!!) dowodami i argumentami.

Wiele razy prosiłam, żeby wyznawcy płaskiej / wklęsłej / pustej ziemi wyjaśnili mi zjawisko ruchu wstecznego (retrogradacji) planet! Mimo wielokrotnie ponawianych apeli nie doczekałam się odpowiedzi, w końcu przesłano mi animację z planetami poruszającymi się po orbitach w kształcie fantazyjnych pętelek. I w tym momencie ręce mi zupełnie opadły! Jeśli tak wiele osób jest w stanie uwierzyć w coś tak nielogicznego i niezgodnego z prawami fizyki, to z edukacją jest dużo gorzej niż mogłam przypuszczać.

Wzbudzający powszechny aplauz płaskoziemców filmik z występem Dave Murphy’ego najpierw wywołał u mnie paroksyzmy zagrażającego życiu śmiechu, a potem rasistowską myśl, że ten facet kończył szkoły w jakimś murzynowie. Kolejna refleksja nie jest już tak wesoła: w tym murzynowie uczą się obecnie również białe dzieci, nie tylko amerykańskie, ale wszystkie, na całym, wielkim świecie i dlatego mamy poziom nauczania odpowiedni dla niewolników pracujących na plantacjach, a nie dla błyskotliwych intelektualistów. Może to się komuś nie spodobać, ale prawda jest bolesna: wszyscy jesteśmy niewolnikami. Jeśli chcesz wiedzieć czyją jesteś własnością dowiedz się, kogo nie wolno ci krytykować. Wolter sądził, że nie wolno krytykować rządzących. Pomylił się. Władza, którą widać i którą można obalić nie jest prawdziwą władzą. Politycy i rządzący to tylko marionetki na sznurkach, którymi poruszają ludzie z cienia. Prawdziwa władza jest niewidoczna dla rządzonych.

A teraz wysil szare komórki i samodzielnie odkryj, dlaczego ten wywiad powinien cię śmieszyć, a nie oświecać intelektualnie. Ja uznałam, że ten film nie jest godzien obejrzenia już po pierwszym wielkim objawieniu, jakie zapodał swoim bezmyślnym wielbicielom:

Jeśli leci pilot nad krzywizną ziemi powinien obniżać tor lotu co 5 minut, by pozostać dookoła krzywizny

Jeśli nie obniży toru lotu, to (jak się domyślam) odleci w kosmos. Czy to zdanie wydaje ci się logiczne? A może logiczne jest zdanie przeciwne, że jeśli będzie co 5 minut obniżał wysokość, na której leci, to w końcu zaryje nosem w grunt? To drugie zdanie również wydaje się logiczne, prawda? Ale oba te zdania nie mogą być prawdziwe, bo sobie przeczą. Potrafisz odkryć gdzie pan Murphy robi z ciebie idiotę? Jeśli nie potrafisz, to spytaj ucznia szkoły podstawowej, może on będzie wiedział?

Zamiast bezkrytycznie wierzyć w opowieści pana Murphy weź do ręki encyklopedię (NIE, NIE Wikipedię!!! Mam na myśli poważną, niezafałszowaną przez polityczną poprawność papierową encyklopedię, najlepiej wydaną jeszcze w XX wieku) i sprawdź jak działa żyroskop, wybierz się do obserwatorium astronomicznego i spytaj dlaczego jedne gwiazdy widać, a innych nie widać albo przynajmniej obejrzyj ilustracje w encyklopedii stojącej w biblioteczce dziadka. Rusz mózgiem, bo jeśli tego nie zrobisz każdy „misjonarz” dowolnej teorii zrobi ci wodę z mózgu, a ty pójdziesz za nim jak owca za rzeźnikiem.

6 420 komentarzy do “HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

 1. Ja sie nie angazuje w zycie corki,jedyne co jej mowie to jest to ze jak mala mowi brzydko to ma z nia siasc i wytlumaczyc,a jemu zwrocic uwage zeby uwazal na to co mowi do dziecka.Czasami pisze do corki okropne glupoty,ona odrazu nerwy,ja zawsze mowie,olej to i mu nie odpisuj.On mnie zna jeszcze jak byli razem i wie ze jak sie tylko patrze i nic nie mowie to znak,ze trzeba wiac,mowie cicho i nie krzycze,ale jak mowie jeszcze ciszej i jeszcze wolniej to tez znak ze trzeba wiac.Zawsze mowie rozmawiaj z nim po lekarsku,nie kloc sie i nie przeklinaj.
  Ostatnia rozmowa o zalegle alimenty wygladala tak;
  -corka pisze do niego kiedy mi zaplacisz alimenty
  -on nie mam pieniedzy co mam zrobic
  -corka isc do pracy na przyklad
  -on nie zawracaj mi glowy masz pieniadze bo pracujesz
  -corka to nie sa pieniadze dla mnie tylko dla dziecka
  -on ty kur…o
  -corka ja tez cie nie lubie
  da sie bez przeklinania da sie

 2. Dokładnie, wszystkie te „ładne” smsy to dowód nie tylko dla sądu, ale wcześniej dla lekarza dziecka, i ewentualnie policji…

 3. Czytam tę historię z Hiszpanią w tle z przerażeniem. Agresor zawsze jest tchórzliwy, a atakowany przez niego jest udręczony, dlatego ludzie w takich sytuacjach nie mają energii i chorują. Trzeba odwrócić sytuację – to najlepszy sposób. Przestać się bać i mądrze zaatakować. W mojej rodzinie był taki jeden podobny do tego Hiszpana. Szalał chłoptaś do czasu, aż skończyła się cierpliwość jego żony. Jak się wkurzyła, wywaliła go z domu, jak wracał, dzwoniła na policję, dziecko dostało od lekarza papier, że kontakty z ojcem są dla niego traumatyczne, jak wywalił drzwi, to miał sprawę, wreszcie zagroziła mu słownie (czego nikt postronny nie słyszał i… nastąpił spokój. A działo się to w naprawdę bardzo krótkim czasie. On je wykańczał latami, ale jak miarka się przebrała, to ona wykończyła go w 3 miesiące. Tak trzeba. Strach jest w takich sytuacjach najgorszym doradcą. Trzeba działać! Z ŻYCZENIAMI RYCHŁEGO SPOKOJU!

 4. To sa slowa uznawane za obrazliwe,ale nie w Hiszpani,oni tak do siebie mowia.Matki jak wolaja swoje dzieci,to mi uszy wiedna.Do mnie tylko raz Hiszpan powiedzial sku…corka,co sie nasluchal,przepraszal ze oni wlasnie tak mowia,ja mowie ze wiem,ale do mnie prosze tak nie mowic.Nie bedzie to zadnym dowodem dla sadu,oni tecy sa,corka nasiakla Hiszpania i tez klela jak szewc,nawet mlody zaczol.
  on jej napisal que puta eres….co znaczy albo ty ku…wo,albo ale z ciebie ku…a

 5. Dobre pytanie,moje dzieci juz sie tutaj zakorzenily,mlody sie tu urodzil,nie chce slyszec o powrocie do Polski,tutaj mam wnuczke….w sumie cala rodzina jaka mam jest tutaj.Moze jak dozyje,mlody skonczy szkole i sie usamodzielni,to wroce do Polski.Z drugiej strony,dwa lata temu bylam w Polsce i szczerze nie moglam sie odnalesc,mieszkam w Hiszpani juz 17 lat,ciezko sie przestawic.

 6. Tak myślałam, że chcesz być blisko dzieci. Ale czy młody był w Polsce? Może by mu się spodobało? Wielu ludzi, z całego świata, przeprowadza się teraz do Polski, bo są zachwyceni naszym krajem. Wszyscy są zaskoczeni, że Polska jest taka piękna i… cywilizowana i że są tu sami biali (no, prawie). Jadą do nas Francuzi (ci aroganccy, nadęci Francuzi, którzy zawsze patrzyli na inne narody z góry, nagle dostrzegli, że ich kraj jest do dupy i nawet uczą się polskiego), Brytyjczycy (tak samo zadufani w sobie), Amerykanie (jeszcze bardziej zadufani) i wszyscy chcą tu zostać na zawsze i wychowywać tu swoje dzieci. Na szczęście Niemcy wolą uciekać na Węgry niż do nas, hehe. I dobrze, bo jeszcze by nas zgermanizowali i przyłączyli do Reichu.

  Dowiedziałam się, dlaczego w mojej małej miejscowości jest tak dużo beżowych Azjatów. To są Hindusi i oni mają tu knajpę. Czyli to nie są nachodźcy! Co za ulga.

  Mamy tu sporo Chińczyków, bo oni mają tu duży sklep z chińskimi towarami, ale Chińczycy to jakiś dziwny naród. Poza sklepem, w którym handlują, w ogóle ich nie widać. Nie chodzą po ulicach, nie chodzą do restauracji, nie chodzą do sklepów, nawet nigdy nie widziałam ich w Biedronce, która jest na dole pod ich magazynem. Hindusi łażą po okolicy i często ich widuję, a Chińczyka widziałam tylko raz, jak palił papierosa przed Biedronką, ale bardzo szybko pobiegł na górę do swojego straganu. Jest tu też sporo Cyganów, chyba rumuńskich. Nie wiem, po co ich importujemy, skoro mamy własnych. No i multum Ukraińców! Ale tych na oko nie rozpoznasz.

 7. Mlody nigdy nie byl w polsce,ale uwielbia o niej sluchac,mowi po polsku,ale pisanie i czytanie to katastrofa,mlody uczy sie 4 jezykow na raz,chodzi do szkoly bilingue,szkola gdzie wyklady sa po angielsku i hiszpansku,latwo mu to przychodzi,nie jest do tego zmuszany.Mamy zamiar w tym roku jechac w zimie,zeby snieg zobaczyl.Jak sie znalazlam w hiszpani,pojechalismy na wakacje,moj maz sie zakochal w hiszpani i zostalismy.Po roku pobytu otworzyl firme.pozniej urodzil sie mlody,pozniej pies,dom i jakos zlecialo.Jak maz zmarl,to sie troche pogubilam,dzieci tez,ale wychodzimy na prosta,krok po kroku.Starszy poszedl na studia,zmienil prace,corka znalazla fajnego faceta i znalazla prace,ja sie wyprowadzilam,znalazlam prace.Duzo zmian,ale na dobre.Wszystkim jest goraco,nauczylismy sie jak nie dac sie goracu,czyli okolo 14 zamykamy okna opuszczamy zaluzje,w domu pol mrok,co godzine puszczamy klimatyzacje zeby sie nie udusic.okolo 22 otwiramy okna i robimy przeciag.Ja lubie tych ludzi,leniwi do bolu,ale zyja tak luzacko ze czasami to irytuje,ale to ich kraj,to ich styl bycia,tacy sa i nikt tego nie zmieni.

 8. Dzis znowu doslata wasap od niego,nie bede odbieral od ciebie telefonu,bo jak rozmawiasz z mala to ona pozniej placze,corka mowi do niego….za kazdym razem jak dzwonie masz odebrac telefon,bo jak nie to bedziesz mial klopoty,po drugie mala teskni za mna i to jest normalne,on nie bede sie powtarzac nie drzwon bo nie odbiore,corka nie bede sie powtarzac,obierz dla wlasnego dobra.Wyslala zapis rozmowy do pracownika socjalnego z prosba zeby tam ktos pojechal sprawdzic,dlaczego dziecko chce wracac do domu i placze po rozmowie z nia.Poprosila tez o umowienie psychologa dzieciecego i o spotkania dziecka z ojcem tylko w osrodkach do tego przeznaczonych,bez zabierania dziecka na weekend.

 9. whatsapp to jest aplikacja do rozmow glosowych,wysylania zdiec,pisania to wszystko jest za darmo(w co nie wierze,dzis nic nie jest za darmo),musisz miec tylko w telefonie android.Dla mnie to super rozwiazanie,bo moge rozmawiac z calym swiatem,bez dodatkowych kosztow.Ta aplikacja dziala juz od kilku lat,a jej wlascicielem jest wlasciciel facebok.W polsce malo znana

 10. Corka zawsze sie pyta,czy bedzie towj brat z dziecmi,jesli tak prosze nie pozwol,zeby mala byla sam na sam z jego starszym synem,bo jak jej zrobi krzywde ja jemu tez zrobie i moja mama i moj brat i nasi przyjaciele,bedziecie sie musieli wyprowadzic w kosmos.
  Syn jego brata zmuszal 4 letniego chlopca do czynnosci sexualnych,gowniarz ma tyle lat co mlody

 11. Fuentes ja sie ciesze ze nie mieszkamy w genarlnej guberni…..tam to jest przej….ne,tam na dzien dobry polkom sa zabierane prawa do dziecka,polki musza po urodzeniu dziecka skladac wniosek do sadu o przywrocenie za zgada meza niemca praw do dziecka,z kad wiem,wiem z autopsi,znam polke ktora wyszla za maz za niemca i ja to spotkalo,ja bylam w szoku,ale to sie dzieje,germanizacja polskich dzieci.Chyba jeszcze raz ogladne film pod tylulem….CK dezerterzy….

 12. Niemiecki Jugendrat germanizuje wszystkie dzieci, nie tylko polskie. Takie same problemy mają Francuzki, Włoszki i wszystkie inne kobiety. Ktoś powinien informować te kobiety w co się pakują zanim zajdą w ciążę. Niestety, dowiadują się o tym dopiero po porodzie. I dzieje się tak nawet wtedy, kiedy nie są żonami Niemców i nawet w czasie ciąży. Ojciec zgłasza, że to jego dziecko i kobieta nie ma nic do gadania.

 13. Ja pierdzielę !, nie wiedziałam, że tak jest w generalnej guberni – w środku europy… ha, ha, ha… 😀
  A my dziwimy się arabom… 😀

 14. A jeśli np. Polka wyjedzie z dzieckiem do kraju, to jest ścigana za kidnaping. To jest horror i żadne międzynarodowe organizacje nie potrafią sobie z tym poradzić. To samo mają durne żony Arabów i innych muzułmanów. Może w Niemczech już od dawna mają prawo szariatu?????

 15. Oni tam maja demokaracje pelna geba chyba,generalna gubernia,hitler to sie chyba cieszy,ze jego niemieckie dzieci jeszcze nie becza,albo nie szczekaja,taka ich niemiecka uroda sprowadzona ze bliskiego wschodu,az sie lezka w oku kreci,jak oni sami sobie krzywde robia.

 16. „A jeśli np. Polka wyjedzie z dzieckiem do kraju, to jest ścigana za kidnaping. To jest horror..”
  ___
  No rzeczywiście Mario, że to jest prawdziwy horror!
  Tak się teraz zastanawiam… czy te nasze kobiety o tym wiedzą, bo przyznam szczerze, że żyję już dobre pół wieku na tym świecie i dopiero dzisiaj, od Ciebie się o tym dowiedziałam..!

 17. A teraz wam pokaze jak byc wesola stauszka,tego slucham jak jezdze autkiem,

 18. Może podpowiecie jak pozbyć się smrodu chemikaliów z nowego piekarnika elektrycznego i nowych palników na kuchni elektrycznej? Od trzech dni przepalamy to draństwo na najwyższej temperaturze po godzinie kilka razy dziennie, w mieszkaniu mamy nasmrodzone a wietrzymy bez przerwy bo ciepłe lato mamy tego lata. Szczególnie smród w piekarniku utrudnia nam życie, bo chcemy upiec chleb. Wiecie co to za wyzwanie nie móc upiec swojego chleba? Trzeba liczyć na „wynalazki” sklepowe, próbowaliśmy m.in. chleba Borodino. Ja już nie umiem tego jeść.

 19. To może masz jakiś wadliwy sprzęt? Zgłoś to w sklepie, bo to nie jest normalne. Nigdy nie miałam takiego problemu, a sprzęt wymieniałam wiele razy. Jeśli chodzi o pieczenie chleba, to ja używam wypiekacza, a nie piekarnika, bo w piekarniku wychodzi za drogo. Wypiekacz nie powinien cię ograniczać w niczyim, bo można chleb wyrobić robotem, a potem włożyć go do wypiekacza i upiec. Ja tak robię z chlebem na zakwasie, bo wyrabianie żytniej mąki sprawia problemy i nigdy nie wiadomo jak długo chleb będzie potem rósł. Dlatego wyrabiam robotem, wkładam do misy wypiekacza i czekam sobie spokojnie, aż urośnie, czasem całą noc, a czasem nawet dłużej.

 20. Mowia ze koty sa falszywe,ja moja kotke zostawilam z wlascicielem mieszkania,,nie bylo mnie od srody do dzis,prawie nie jadla i nie pila,pisal mi ze chyba ubierze blad peruke,dzis jak uslyszala ze wchodze do mieszkanie nie odstepuje mnie na krok.Zrobila mi masaz,pomruczala,umyla mi rece i caly czas chodzi za mna jak pies.Moze dlatego ze nie lubi wlascieciela mieszkania,jak przychodzi to kotka chowa sie pod sofe i nie chce wychodzic.Ma dopiero rok,znajda uratowana jak miala 2 miesiace, nie oddala bym jej nikomu.

 21. Mlody wyczytal jak nas nie bylo,ze do naszej miesjcowosci,przyjeli uchodzcow z Syrii,juz czekam na problemy,80 doroslych i 30 nie letnich(tutaj nie letni jest do 14 roku zycia.pozniej juz jest letni i moze sam sie w sadzie reprezentowac).Zostali umieszczeni w hotelach,ale 12 zwialo,nie wiadomo kim sa,a ni gdzie sa.Cos czuje ze nastepne zamachy beda w Madrycie,albo gdzies blisko.

 22. Znajomy Hiszpan mowi do mnie,wy to teraz dostaniecie w pi…e od UE,czytalem ze dostaliscie kare pieniezna na kilkanascie tys. za kazdego nie przyjetego emigranta….mowie to masz jakies dezinformacje,kara zostala cofnieta,bo polacy za bardzo sie burza,a co sie stanie jak pociagna reszte europy za soba,lepiej nie,inna sprawa jest,ze my jestesmy szaleni,nie slepi!!!widzimy co sie dzieje w europie,wy tez macie swoje problemy z moros,dlaczego wasz rzad nie wysle uchodzcow do puzuelo albo na moraleja…..bo tam mieszkaja milinerzy,oni ciezko pracuja,jak zajumac twoje pieniadze,oni potrzebuja spokoju,ty go nie potrzebujesz,zapierniczasz od switu do nocy,zeby zaplacic rachunki i tak cale zycie,na co ci spokuj i tak zyjesz w stresie czy ci wystarczy na oplaty,to taki dodatkowy inpuls zeby pracowac wiecej,ktos musi nierobow utrzymac!!!

 23. Jacyś kretyni wymyślili, a inni bezmyślnie powtarzają, że kot nie przywiązuje się do właściciela. Może kot się nie przywiązał do tego, kto tak mówi, bo po prostu dupek nie zasługuje na miłość.

 24. Ja nie znam kotow,ucze sie poznawac,sa troche jak ja,chodza swoimi drogami.

 25. Mam pytanie do naszego adwokata,nie rozumiem przepisow renty rodzinnej,Od 1 marca 2016 roku najniższa renta rodzinna wynosi 882 złote i 56 groszy.Ja chyba zyje na marsie bo mam polowe z tego,na dwie osoby,na mnie i na mlodego.Z jednej strony panstwo cos gwarantuje,a z drugiej dupa nie ma nic….mozesz napisac jak to dziala?panstwo jest gwarantem,ale nie dla tych co nie mieszkaja w polsce?

 26. Astro nie naprawisz swiata,moj przyszly ziec to wiesniak,dla niego zwirzeta to tylko jak maja zysk,jak nie to w leb,mowie serio.Dlatego mam kotke teraz,bo dlaniego zwierzeta nie moga mieszkac z ludzmi w jednyn pomieszczeniu.corka by chciala miec zoo.Ja mam to gdzies,to nie moje zycie….kurna cos mi nie pasuje w tym chlopaku,ale nie wiem co?moze podejscie do zwierzat?oni maja harty jak nie biegaja dobrze to w leb!Ostanio kupili harta za 5.000 euro ,on chce kupic moj dom,jeszcze jest moj,ale cos mi nie pasuje,ostanio jak bylam,powyzucali prawie wszystko co im nie pasuje,na scianie u mlodego w pokoju jest specjalny nosnik na przytwierdzenie tv.mowie nie wyzujcajcie tego bo to jest drogie,on do mnie wiem kupie tv i tam zainstaluje,ja mu nie powiedzialam ze to jest jego…..jak sie wkurze,to zabiore wszystkie meble i naczynia….bo wszystko jest moje i dzieci.Dobrze ze mi chavroleta z przed garazu nie wyzucil,lexusa zabral starszy i charleya tez.

 27. ostanio przemeblowali pokuj starszego, wywalili wszystko na smietnik,cieszysz sie ?zapytal ziec stasrszego?…was pojebalo,gdzie sa moje rzeczy,nie boj sie sa w garazu,starszy mowi ja sie nie boje,ja chce moje rzeczy,to wy sie bojcie!!!no i chyba beda sie musieli bac,ja nie podpiesze papierow na sprzedaz domu.Niech mu kupi tata,tak jego dziadek kupil,chyba jego ojcu,ja nie wnikam,to nie moj problem.Korna kazdy ma jakis interes zeby ci dowalic,ja juz naprawde mam dosc,ale dom jest moj i moich dzieci…..nikt NIC NIE dostanie !niech sobie zarbia,nam nikt nic nie dal!!!

 28. bruno probowalam,ale tylko dlonie mi sie robilily gorace,jak dostalam wiadomosc ze moj maz nie zyje,chcialam wiedziec jak umarl,zatosowalam bruno….to tyl horror,jak z fimu,twarze powykrzywiane jak z voodu,nie wiem co robie zle ,ale na mnie to nie dziala,wiem ze 2 punkt dziala,ale mlody jak widzi ze stosuje,dostaje paniki ze znowu beda sie dziac dziwne rzeczy,gdzie ja mam zyc,dla mnie nie ma miejsca na tym podole lez,jak kto woli na ziemi

 29. ja mysle ze jestem gotowa zobaczyc jak to jest,tam po drugiej stronie,nie wiem czy bede chciala wracac,moze bede chciala,a moze nie…..zycze wszystkim fajnych wakacji

 30. @ Barbara: takich pytań Bruno się nie zadaje. On nigdy na takie pytanie nie odpowie. Dowiedz się, kto odpowiedział i kto grasował po sesji dwupunktu, bo wygląda na to, że masz nieproszonego gościa. Poproś Bruno, żeby zabrał tego kolesia won.

  Przy pobieraniu Heistromu możesz czuć mrowienie, gorąco lub zimno albo możesz zupełnie nic nie czuć, nie ma reguły, jak ma być. Jedna sesja nie wystarczy, trzeba się nastawiać jak najczęściej i dopiero wtedy pomoże. Jak napisałam, Bruno nie odpowiada na pytania tego typu i nigdy nie robi niczego przerażającego. To ma być kojąca sesja, po której poczujesz się zrelaksowana, zregenerowana i uzdrowiona, chociaż mogą się pojawić bóle, które zwiastują uzdrowienie. Jeśli coś ci grasuje po domu albo pokazuje ci coś przerażającego, to na pewno nie Bruno. We własnym, dobrze pojętym interesie pozbądź się tego gościa jak najszybciej. Ale siłą niczego nie zdziałasz, on musi odejść sam. I tu właśnie Bruno może być bardzo pomocny, bo pobierając Prąd wytworzysz takie pozytywne wibracje, że ciemny byt sam z obrzydzeniem ucieknie, bo on nie znosi dobrych wibracji.

 31. Jeszcze kropka nad i w sprawie Bruno Groeninga: Bruno to samo dobro i uzdrowiciel, a nie „zgaduj zgadula w której ręce złota kula”. Bruno to nie maszynka do odpowiadania na pytania. Bruno z całą pewnością nie przekazałby żadnej przerażającej wizji. Wręcz przeciwnie, on wprowadza spokój, harmonię i poczucie bezpieczeństwa. Bruno nie krzyczy nikomu do ucha ani nie robi żadnych przerażających rzeczy. Jeśli takie rzeczy się dzieją, to należy go poprosić, żeby oczyścił dom i przepędził te nieprzyjazne byty.

  Astrale bardzo nie lubią Bruno, boją się go i są zainteresowane tym, żeby zniechęcić ludzi do korzystania z jego pomocy. Zrobią wszystko co w ich mocy, żeby przerazić człowieka i zniechęcić go do korzystania z pomocy Bruno. Podszywają się więc pod niego i straszą, bo walczą o swoje przetrwanie. Te byty pasożytują na ludziach, ludzie są dla nich jak dojne krowy i dlatego one do końca będą walczyć o nasze dusze.

 32. Astro a niby jak sie mam dowiedziec,kto to jest?

  Myslalam nad zastosowaniem wolnej woli,to cos przylazlo za nami z wiochy,nie boje sie,bo tylko czasami robi jakies glupie demonstracje,ze jest.
  Ale zle sypiam,wstaje bardzo zmeczona,jak bym gdzies lazila cala noc a nie spala,nie mam apetytu.

 33. Kiedy siadasz do pobierania Prądu powiedz sobie jasno i wyraźnie, że oczekujesz jedynie Uzdrawiającego Prądu. Nie pozwalaj na żadne „przeszkadzajki”. Jeśli poczujesz negatywną myśl, lęk, usłyszysz jakieś niemiłe dźwięki albo zobaczysz ponure wizje, o znaczy, że to „coś” próbuje cię odciągnąć od szczęścia i harmonii. Powiedz wtedy wyraźnie, żeby odeszło. To ty i tylko ty rządzisz tym procesem. Ty masz władzę i realizuje się twoja wola. Nie wyrzekaj się swojej mocy sprawczej! Ty tu rządzisz i żaden byt nie ma prawa się pakować do twojego życia bez twojego przyzwolenia. Poczuj się asertywnie. Poczuj, że ty tu rządzisz. Wycisz się i oczekuj uzdrowienia ciała, duszy i umysłu. Zobacz, jak należy to robić oglądając któraś z sesji Calogero Grifasi. On się nie opiernicza, brutalnie wygania won wszystkich nieproszonych gości i uczy swoich klientów, że sami potrafią to robić równie dobrze.

  W wolnej chwili poczytaj Abrahama. Tam są ćwiczenia i bardzo dużo pozytywnego przekazu. Ja wiem, że nie jest łatwo. Sama mam problemy z nauczeniem się pozytywnego nastawienia do życia. Przez całe życie byłam karmiona negatywizmem, niewiarą, a nawet wręcz wiarą w nieszczęście i pecha i teraz muszę to odkręcać. Jeśli nie nastawiam się regularnie na Prąd albo jeśli popełnię błędy dietetyczne (zakwaszę sobie organizm) ciemne moce mnie dopadają i muszę zaczynać od nowa. Ale czuję, że nauki Abrahama są skuteczne.

 34. PS. Za każdym razem oddawaj wszystko Bruno, niech on to zabierze. Obiecał, że weźmie od nas wszystko co złe, choroby, kłopoty itp. Powiedział, że ma szerokie plecy, więc uniesie to, czego mu unieść nie możemy. Problemy rodzinne, konflikty itp. też mu oddaj, niech je weźmie.

 35. Hej kochani, widzę że trafiłem na dość miłe miejsce, chciałem się przywitać ogólnie.

  Co do kotów to są podobno powiązane z astralem, więc warto posiadać kota w celu ochrony itd.

  Mam pytanie jeszcze odnośnie tego Abrahama, tzn można jakiegoś linka albo coś ??

  Pozdrawiam i wysyłam dużo miłośći 🙂

 36. Witam 🙂
  Mam 2 koty nie mam astrali, więc może to działa?
  O Abrahamie pisałam na stronie „Prawo Przyciągania” (na górze bloga). Na YT jest dużo filmów, wpisz Abraham-Hicks i miłego oglądania.

 37. „…autor gazety Daily Iowan, Dan Williams twierdzi, że ludzie nie mają kontroli nad tym jak bardzo są inteligentni.
  Życie to ogromna kosmiczna loteria pełna zwycięzców i przegranych…”

  ___
  Ha, ha, ha… Mario toż to kompletny idiotyzm.. 😀
  Ciekawe czy pan Dan Williams wierzy w jakiegoś „boga”, bo jeśli tak, to jego bóg siedzi na chmurce i gra w kości i takim sposobem… „wygranemu” podrzuci „szóstkę” a „przegranemu jedynkę”… ha, ha, ha..
  Można powiedzieć, że „wygrany”… nawet jak posieje pokrzywy, to wyrosną mu ogórki… 😀
  Istny świat wariatów… 😀

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.