HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

Jak cytować, pogrubiać / pochylać czcionkę i dodawać linki w blogach WordPress:

Jeśli cytujesz czyjąś wypowiedź piszesz:

cytowany tekst

i wygląda to tak:

Cytowany tekst

Jeśli chcesz dodać link piszesz: Tytuł artykułu i wygląda to tak:

Tytuł artykułu

Jeśli chcesz pogrubić tekst piszesz: tekst lub tekst i wygląda to tak: tekst

Jeśli chcesz uzyskać pochylenie tekst lub tekst i wygląda to tak: tekst

Jeśli chcesz wstawić obrazek do komentarza – jeśli masz blog na WP to dodajesz obrazek do mediów (u siebie) i piszesz nazwa obrazka albo wrzucasz obrazek na DropBox i po prostu wklejasz do niego link (powinno zadziałać).

Stary Hyde Park został zamknięty,

prawdopodobnie niepotrzebnie. Czytelnicy bloga sądzili, że w HP było za dużo komentarzy i z tego powodu nastąpiła awaria. W rzeczywistości admini WordPressa coś tam majstrowali nad ulepszeniem systemu i chwilowo wszystko się posypało, ale później powróciło do normy i znów działało normalnie.

Proszę się nie awanturować, jeśli czyjeś komentarze stale wpadają do moderacji!

Komentarze stałych bywalców bloga powinny być zatwierdzane automatycznie, ale nie są, a ja nie mam na to żadnego wpływu! Szczegółowe wyjaśnienia są tutaj.

UWAGA: po wysłaniu komentarza prawdopodobnie go nie zobaczysz, ponieważ zostaniesz przeniesiony… na jakąś wcześniejszą stronę z komentarzami. Nie denerwuj się, tylko wróć na stronę główną Hyde Parku (lub odśwież stronę) i zjedź na sam dół – tam go znajdziesz. To kolejny chochlik WordPressa, na który  nie mam wpływu.

UWAGA!!!

WPROWADZAM ZAKAZ WSTĘPU DLA WYZNAWCÓW TEORII PŁASKIEJ / WKLĘSŁEJ / PUSTEJ ZIEMI!

Pół żartem pół serio…

Może kiedyś ziemia była płaska, ale było to w czasach, gdy byliśmy projektem na desce kreślarskiej takiego dziadka z długą, siwą brodą 🙂

Gdyby ziemia była płaska, to i my bylibyśmy płaszczakami! Żylibyśmy w dwuwymiarowej rzeczywistości, a trójwymiarowy dr Quantum byłby dla nas przerażającą i obdarzoną nadprzyrodzonymi umiejętnościami istotą z innego wymiaru. Płaska ziemia to świat 2D (dwuwymiarowy, jeśli ktoś nie skumał). Skoro jesteśmy trójwymiarowi, a chyba z tym się musimy zgodzić, to znaczy, że żyjemy w rzeczywistości 3D. W takim razie i nasza planeta też musi być 3D. Niektórzy wierzą, że już niedługo wszyscy (albo nie wszyscy, może tylko niektórzy) wejdziemy do rzeczywistości 4D i wszystko się zmieni jeszcze bardziej niż w filmiku o doktorze Quantum. To będzie naprawdę zdumiewający i cudowny postęp. W tej sytuacji mam do powiedzenia tylko jedno: płaskoziemcy zamiast ewoluować do 4D cofają się w rozwoju do 2D, a 3D chyba zupełnie przespali.

A teraz bardziej serio…

Wierzysz w płaską ziemię?

Jeśli tak, to wiem z doświadczenia, że nie ma takich dowodów, które byłyby w stanie obudzić w tobie podejrzenie, że możesz się mylić. Wiem, że jesteś niezłomny w swojej wierze niczym chrześcijański męczennik i że prędzej dasz się posiekać na kawałki, niż otworzysz rozum na merytoryczne argumenty.

W takim razie mam dla ciebie wyzwanie. Wytłumacz mi:

 • retrogradację planet na płaskim naleśniku – tylko błagam, okaż choć trochę szacunku własnemu rozumowi i rób z siebie głupka, który wierzy, że niebo to animacja wyświetlana na ekranie ani nie wstawiaj tu filmiku z planetami poruszającymi się po orbicie z fantazyjnymi pętelkami;
 • zmiany pór roku – jakim cudem wiszące na sznurku i krążące dookoła naleśnika słońce mogłoby powodować zmiany pór roku i zmienną długość dnia?

plaska-ziemia

 • wyjaśnij dzień i noc polarną. Tę animację pobrałam ze strony skądinąd inteligentnego płaskoziemca, który nie zauważył, że na niej nad Alaską panuje wieczny dzień. Czyżby dla płaskoziemców dzień i noc polarna również były oszustwem iluminatów?
 • dlaczego z półkuli południowej nie widać gwiazdy polarnej, a z Polski nie widać Krzyża Południa?
 • dlaczego po jednej stronie bieguna ziemi wypływająca z wanny woda obraca się zgodnie z ruchami wskazówek zegara, a po drugiej w przeciwną?

Ta płaska bzdura zaczyna zataczać coraz większe kręgi i coraz więcej naiwniaków daje się w to wciągać, a mój blog jest nieustannie nawiedzany przez kolejnych, wprost palących się do nawracania na swoją płaską wiarę MISJONARZY.

Nie, to nie jest cenzura!

Wciąganie mnie w te nigdy niekończące się potyczki jest okradaniem mnie z czasu i energii!

Mój czas jest cenny, więc wolę przeznaczyć go na coś bardziej konstruktywnego niż utarczki „strzyżono-golono”.

[Nie znaczy to oczywiście, że zupełnie zakazuję poruszania tego tematu. Jeśli masz coś mądrego do powiedzenia to pisz śmiało, tylko nie próbuj mnie przekonywać, że ziemia jest płaska / wklęsła / pusta].

Trzeba być naprawdę kompletnym, pozbawionym (nawet płaskiego) mózgu kretynem, żeby wierzyć w te brednie! Łebski, nieszczepiony uczeń szkoły podstawowej jest w stanie odkryć, gdzie kryje się błąd logiczny w wywodach płaskoziemców, ale dorośli, nawet „wykształceni” (w nowym systemie edukacji) magistrowie i doktorzy tego nie potrafią. I co się dziwić, skoro doktor astronomii nie potrafi odróżnić znaków zodiaku od gwiazdozbiorów, a co jest wprost trudne do uwierzenia, wyrzygnął z głębi swojego (chyba płaskiego) mózgu taką oto wielką mądrość: „Przez tysiące lat Ziemia zmieniła swoje położenie względem Słońca”.

Wiara w płaską ziemię jest cechą wieków ciemnych, czyli XXI wieku, w którym nastąpił katastrofalny i nienotowany nigdy wcześniej upadek edukacji. Kolejne reformy szkolnictwa doprowadziły do tego, że ludzie nie potrafią myśleć logicznie (sprawdź hasło „trivium”) i nie posiadają ugruntowanej wiedzy na żaden temat. Szkoły (również renomowane uczelnie wyższe) wypuszczają analfabetów i ćwierćinteligentów, którym można wcisnąć każdy kit i ciemnotę, np. lekarzy pediatrów, którzy szczepią i nie widzą tragicznych skutków tego procederu. Jest to robione celowo, bo korporacyjne rządy nie potrzebują inteligentnych, niezależnych myślicieli, lecz wielorasowego, pozbawionego tożsamości stada baranów do wykonywania niewolniczej, prymitywnej pracy.

Już starożytni wiedzieli, że ziemia jest kulą i umieli obliczyć jej średnicę. Wiedzieli o tym również uczeni w średniowieczu. Słynne ostatnio Towarzystwo Płaskiej Ziemi powstało nie w średniowieczu, lecz w XIX wieku, ale nikt nie potraktował tego poważnie. Obecnie podchwycili i solidnie dofinansowali tę ideę Iluminaci celem ogłupiania i skłócania i tak już ogłupionej i skłóconej ludzkości i jak widać odnieśli wielki sukces, bo już niemal wszyscy uwierzyli, że żyjemy na naleśniku. Musieli wpakować w to naprawdę dużo forsy, o czym świadczą profesjonalnie zrobione filmy (animacje) oraz potężna reklama, oparta głównie na marketingu szeptanym.

Teoria płaskiej ziemi jest tak szeroko lansowana, ponieważ jest idealna do zdyskredytowania tropicieli prawdziwych spisków (chemtrails, Smoleńsk, 911), a przede wszystkim wszystkich, którzy negują korporacyjną, upolitycznioną i skomercjalizowaną pseudo-naukę (wiarę w ocieplenie klimatu, toksyczność CO2, biotechnologię i jej sztandarowy „wynalazek” jakim jest GMO, wakcynologię, medycynę rzekomo opartą na dowodach itp.). Jeśli tropiciele spisków dadzą się nabrać na teorię płaskiej ziemi i zaczną ją głosić skompromitują się kompletnie i zrobią z siebie idiotów, którym nikt nie będzie wierzył ani traktował ich poważnie.

Tropiciel spisków jest jak saper: wystarczy jeden błąd, żeby całkowicie stracił wiarygodność.

I faktycznie, tak właśnie się stało – na YT już pojawiły się filmiki, wyśmiewające w czambuł wszystkie „teorie spiskowe”. Teza lansowana w nich brzmi: każdy, kto wierzy w „teorie” spiskowe jest też wyznawcą płaskiej ziemi, a więc idiotą i nieukiem.

Nie chciało mi się polemizować z tą płaską bzdurą, ale na szczęście jest ktoś, komu się chciało. To Opolczyk, który wyjaśnia łopatologicznie co i jak, całość jest do przeczytania tutaj. Jego płascy przeciwnicy mają za argument wyłącznie obelgi i oczywiście bany. Po raz kolejny przekonuję się, że wiary nie da się uleczyć żadnymi, racjonalnymi (nie racjonalistycznymi!!!) dowodami i argumentami.

Wiele razy prosiłam, żeby wyznawcy płaskiej / wklęsłej / pustej ziemi wyjaśnili mi zjawisko ruchu wstecznego (retrogradacji) planet! Mimo wielokrotnie ponawianych apeli nie doczekałam się odpowiedzi, w końcu przesłano mi animację z planetami poruszającymi się po orbitach w kształcie fantazyjnych pętelek. I w tym momencie ręce mi zupełnie opadły! Jeśli tak wiele osób jest w stanie uwierzyć w coś tak nielogicznego i niezgodnego z prawami fizyki, to z edukacją jest dużo gorzej niż mogłam przypuszczać.

Wzbudzający powszechny aplauz płaskoziemców filmik z występem Dave Murphy’ego najpierw wywołał u mnie paroksyzmy zagrażającego życiu śmiechu, a potem rasistowską myśl, że ten facet kończył szkoły w jakimś murzynowie. Kolejna refleksja nie jest już tak wesoła: w tym murzynowie uczą się obecnie również białe dzieci, nie tylko amerykańskie, ale wszystkie, na całym, wielkim świecie i dlatego mamy poziom nauczania odpowiedni dla niewolników pracujących na plantacjach, a nie dla błyskotliwych intelektualistów. Może to się komuś nie spodobać, ale prawda jest bolesna: wszyscy jesteśmy niewolnikami. Jeśli chcesz wiedzieć czyją jesteś własnością dowiedz się, kogo nie wolno ci krytykować. Wolter sądził, że nie wolno krytykować rządzących. Pomylił się. Władza, którą widać i którą można obalić nie jest prawdziwą władzą. Politycy i rządzący to tylko marionetki na sznurkach, którymi poruszają ludzie z cienia. Prawdziwa władza jest niewidoczna dla rządzonych.

A teraz wysil szare komórki i samodzielnie odkryj, dlaczego ten wywiad powinien cię śmieszyć, a nie oświecać intelektualnie. Ja uznałam, że ten film nie jest godzien obejrzenia już po pierwszym wielkim objawieniu, jakie zapodał swoim bezmyślnym wielbicielom:

Jeśli leci pilot nad krzywizną ziemi powinien obniżać tor lotu co 5 minut, by pozostać dookoła krzywizny

Jeśli nie obniży toru lotu, to (jak się domyślam) odleci w kosmos. Czy to zdanie wydaje ci się logiczne? A może logiczne jest zdanie przeciwne, że jeśli będzie co 5 minut obniżał wysokość, na której leci, to w końcu zaryje nosem w grunt? To drugie zdanie również wydaje się logiczne, prawda? Ale oba te zdania nie mogą być prawdziwe, bo sobie przeczą. Potrafisz odkryć gdzie pan Murphy robi z ciebie idiotę? Jeśli nie potrafisz, to spytaj ucznia szkoły podstawowej, może on będzie wiedział?

Zamiast bezkrytycznie wierzyć w opowieści pana Murphy weź do ręki encyklopedię (NIE, NIE Wikipedię!!! Mam na myśli poważną, niezafałszowaną przez polityczną poprawność papierową encyklopedię, najlepiej wydaną jeszcze w XX wieku) i sprawdź jak działa żyroskop, wybierz się do obserwatorium astronomicznego i spytaj dlaczego jedne gwiazdy widać, a innych nie widać albo przynajmniej obejrzyj ilustracje w encyklopedii stojącej w biblioteczce dziadka. Rusz mózgiem, bo jeśli tego nie zrobisz każdy „misjonarz” dowolnej teorii zrobi ci wodę z mózgu, a ty pójdziesz za nim jak owca za rzeźnikiem.

6 420 komentarzy do “HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

 1. Przypomniało mi się, że miałam dziś strasznie głupi sen. Śniło mi się, że Putin przyjechał do Polski, ale nie został przyjęty zbyt miło, więc ja udostępniłam mu swój dom. Wszyscy jego współpracownicy traktowali go jak cara albo nawet boga, a jego osobisty asystent rozmawiał z nim na klęczkach. Ja się usunęłam w cień, ale Putin mnie wypatrzył i powiedział przez tłumacza, że za swój gest dostanę nagrodę. Niestety, nie wiem jaką, bo się obudziłam.

  Od dawna nic mi się nie śniło, a jak w końcu zaczęło, to mam sny wariata.

 2. Dawno mnie nie bylo,dzis nie mam czasu przegladnac wpisow.Mielismy taki sam incydent jak w Ladynie tyle ze bez pozaru,wszystko w domu co bylo polaczone do gniazdek wybuchalo,siedzielimy do 12 w nocy na ulicy,caly blok,wszyscy sie bali spac w domu.Kurna dawno sie tak nie balam,uciekalismy z domu tylko z dokumentami i tym co na sobie.

 3. Nie takie znowu dziwne rzeczy Mario…

  Dwa lata temu, u mnie w domu podczas burzy, piorun walnął w pobliski transformator i… z hukiem wywaliło kilka puszek od prądu w ścianach…
  Huk był niesamowity i napędził mi niezłego stracha, tym bardziej, że byłam sama w domu, bo mąż był w pracy, a i na piętrze gdzie mieszka męża syn z rodziną… też nikogo nie było…
  Poszedł wówczas w diabły cały sprzęt od kina domowego, ale o dziwo… tele-pudło się uchowało… 🙂
  Gdy przyszedł elektryk, okazało się, że instalacja elektryczna w jakimś miejscu była wadliwie podłączona, dlatego spięcie tak… „wybiórczo” zadziałało…
  Nie ma co się nakręcać strachem, bo gdy człowiek strachem ściśnięty, to przestaje logicznie myśleć, a wówczas może uwierzyć w każdą blagę… 😉

  Jeśli więc to, co stało się u Barbary w bloku, zadziało się w trakcie burzy, to więcej niż pewne, że… elektrycy odwalili fuszerkę podczas kładzenia instalacji elektrycznej…

 4. No ale Barbara nie napisała, że to było w czasie burzy. Gdyby było to nie byłoby w tym nic dziwnego. A bez burzy to jednak dziwna sprawa. Może nieudany sabotaż?

  @ Barbara: a czy u was robili ostatnio jakiś remont w bloku?

 5. Nie bylo burzy,z tego co wiem to nie bylo remontu….ale mieszkamy na ostatnim pietrze,blok trzy pietrowy i mielismy przeciek z dachu i wchodzil fachowiec na poddasze i dlugo tam siedzial ponad godzine,a podobno byla mala dziurka.Nam sie wszystko spalilo,najgorsze ze sa upaly pond 40 stopni i jestesmy bez lodowki.Wszystko jest ubezpieczone,czekamy juz trzy tygodnie na naprawe,juz mnie krew zalewa,bo jedziemy na lodowce turystycznej.
  Ja sie poplakalam,powaznie a raczej twarda jestem,latalam po domu w dymie i smrodzie spalonych kabli i wyciagalam wtyczki z gniazdek,z gniazdek wylatywaly iskry.Dziwne to bylo,bardzo.Na szczescie nikt nie ucierpial.

 6. No to rzeczywiście… dziwna sprawa…, ta przeciekająca woda z dachu mogła spowodować zwarcie instalacji elektrycznej, tylko… co to za fachowiec, który wchodził na poddasze i nie potrafił załatać w nim dziury ?!…

 7. Szczerze Ci współczuję Barbaro, ale płacz nic tu nie da…
  Spróbuj przestawić na jakiś czas… swój jadłospis na świeże owoce i warzywa tak by nie zachodziła potrzeba korzystania z lodówki… 🙂

 8. On doskonale wiedzial gdzie jest przeciek,to bylo w kwietniu,nie ma mozliwosci zeby bylo zwarcie w lipcu i bez latania by wszystko wyschlo…ja plakalam jak nam wszystko wybuchalo,teraz mnie tylko nerwy bola…..kupujemy jak za starych czasow z dnia na dzien…..jadlas zimnego arbuza z Hiszpani,albo zimnego arbuza z szynka serano,zyc nie umierac…..albo ziemniaki z sosem alioli,tortilla de patata…..to wszystko potrzebuje lodowki…..owoce i warzywa tez kupuje tylko na targu…..bez lodowki tydzien nie wytrzymaja,przy takich temperaturach nie ma mozliwosci

 9. A czy w innych mieszkaniach też to się działo? Może był jakiś inny przeciek, który nie został zauważony? A padało u was ostatnio? Jeśli nie, to przyczyna jest inna. Czy ktoś z administracji w ogóle próbował ustalić co się stało?

 10. To sie dzialo w calym bloku,wszyscy bylismy na ulicy.Na ten moment firma ktora dostarcza prad,mowi ze byl skok napiecia…..dla mnie dziwny ten skok napiecia,wszystko wybuchalo,ale nie wywalalo korkow,mamy specialne zabezpieczenie na taki wypadek.Nie padalo w naszym rejonie.

 11. No to mieliście szczęście, że nie wybuchł pożar i z tego cię ciesz. Elektrownia będzie musiała zabulić za straty. Dobrze, że wszystko się dobrze skończyło.

 12. Nie wiedziałem, że arbuza można jeść z szynką.
  Barbara czy mogłabyś polecić strony albo blogi z tradycyjnej kuchni hiszpańskiej?
  Niech będzie po hiszpański, byleby można się zapoznać z ich prawdziwą kuchnia.

 13. W ramach śmiechoterapii oglądam na YT jak zagranicznicy postrzegają Polskę. Ci, którzy tu przyjechali są zdumieni i zachwyceni, bo spodziewali się tu jakiegoś dzikiego wschodu, niedźwiedzi polarnych, drewnianych chatek, drabiniastych wozów konnych i pijanych Polaków okutanych w futra, a zastali piękny i cywilizowany kraj i cywilizowanych ludzi. Gorzej mają Polacy pracujący za granicą, bo muszą wysłuchiwać domysłów o biedzie i mrozie przez cały rok, przed którymi uciekli do cywilizacji. Padają pytania, czy w Polsce ludzie słyszeli o internecie i telewizji i czy bardzo są zachwyceni, że trafili do cywilizacji. Dlatego ja wolę siedzieć tutaj, na miejscu, niż narażać się na takie traktowanie.

  Amerykanka zachwyca się, że w Polsce są takie piękne zabytki, bogate, stare kościoły, że ludzie są tak pięknie ubrani, nawet polskie dżinsy ją zachwycają (czyżby w USA mieli gorsze?), a najbardziej ją urzekło to, że w Polsce chodzi się piechotą!!! Wprost słów jej zabrakło, żeby wyrazić, jakie to jest cudownie, że można sobie iść pieszo razem z przyjaciółmi i gadać w drodze o różnych rzeczach. Ukrainki jechały drogą i myślały, że samochód stoi, bo nie wpadał w żadne dziury (jak one mówią „jamy”) tylko jechał gładko jak po stole. Ich tata znalazł dziurę w drodze dopiero po 3 miesiącach jazdy po Polsce.

  Szkot powiedział, że chciałby zarabiać w funtach i wydawać w Polsce, bo byłby milionerem i że Szkoci idą do pracy, żeby zarobić na życie, a po robocie siedzą w domach, bo wciąż pada. A w Polsce ludzie chodzą po ulicach, bawią się i robią fajne rzeczy. I zdziwiło go, że jak Polakowi zepsuje się samochód to sam go naprawia na poboczu, a w UK dzwoni się po pomoc i nikomu nie wpadłoby do głowy zaglądać pod maskę. Islandczyk się zdziwił, że my uciekamy przerażeni kiedy wieje wiaterek i mówimy, że jest huragan.

 14. Ja sie bardzo ciesze ze nikomu nic sie nie stalo,mysle ze dostaniemy nie zle odszkodowanie,za straty moralne,za bycie bez lodowki tyle czasu zaplaca jak za zboze.
  Melona tez mozna jesc z szynka,oni maja szynke super pyszna,nazywa sie jamon serano,to jest suszona cala noga im dluzej wisi i sie suszy tym drozsza.Sproboj gazpacho,cos jak nasza zupa pomidorowa tylko ze na zimno i ma duzo wiecej skladnikow,nie gotuje sie tylko miksuje…pomidory,ogorek zielony,papryka zielona,czosnek,cebula,sol do smaku,oliva z olivek i ocet winny.Podam ci nazwy potraw,pozniej wpisz w youtube i ci wszystko wyjdzie jak przygotowac.
  gazpacho,tortilla de patatas,patatas alioli,patatas bravas,paella,mejillones,gambas,langostinos,pulpo,sandia con jamon,melon con jamon,cocido
  jedzenie tradycyjne w Hiszpani.

 15. Ja tez to ogladalam jakis czas temu,ludzie z calego swiata opowiadaja,co ich urzeklo w polsce i dlaczego…..kiedys ogladalam wlocha….mowil tak;Polki sa piekne,ale uwazajcie glupie nie sa,kazda Polka zna co najmniej 2 jezyki,sa wyksztalcone i potrafia wszystko zrobic.

 16. Oooo, super, zaraz upichcę coś po hiszpańsku. Zapowiadają upały, ale wciąż ich nie widać, jakby się jednak jakiś trafił, choćby jednodniowy, to zrobię gazpacho! A z czym to się podaje? Samo?

 17. Gazpacho mozna pic,mozna jesc z talerza , wtedy podaje sie osobno na talerzu posiekane skladniki ktore sa w gazpacho i malutkie kostki chleba zapiekane w piekarniku,naprawde jest pyszne

 18. Moje ulubine to;gazpacho,mejillones,tortilla de patatas,pulpo,langostinos w zimie cocido.
  gazpacho to zupa pomidorowa, mejillones to malze z salatka,tortilla to omlet z ziemniakow,pulpo to osmiornica z ziemniakami i papryka i pomidorem warzywa posiekane i duzo olivy z olivek i ocet winny,langostinos to krewetki smazone na patelni z czosnkiem i ostra papryka,cocido to cos jak nasz rosol tylko ze ma trzy rodzaje miesa i makarorn i groch ktory nie mam pojecia jak sie nazywa po polsku i ziemniaki w mundurkach i marchewke,uwielbiam cocido moge jesc codziennie,ale tylko w zimie.Te potrawy je sie na rozne sposoby,ja lubie wlasnie takie jak napisalam i to jest tanie jedzenie tutaj.

 19. W Hiszpani,polacy wymyslili powiedzenie…..zycie jak w Madrycie,chu…a zarabisz,zyjesz jak hrabia,to jest prawda,kto w polsce je krewetki,tylko bogaci,tutaj to normalne jedzenie.

 20. Astromaria prosze podaj mi przepisy,jak usunac guza mozgu,badz tetniaka…..moja corka miala duze bole glowy i ja leczyli na migrene,poszla do neurologa i jej powiedzial ze to nie migreny,to moze byc rak mozgu,moze byc tetniak,jak na twojej stronie nie ma prosze odeslij mnie na zaprzyjazniona storne…..1.08 ma badanie tomografem magnetñycznym,w tedy bedziemy pewne co jest w jej mozgu!!!

 21. Barbaro sprawdźcie koniecznie tomografem czy jedtvjskis guz lub tętniak, bo to niebezpieczna sprawa. Moja mama ma tętniaka, tylko leki bierze. Z objawów to bole głowy i omdlenia.. najczęściej w kościele.. Według mnie Bruno od zaraz. A jak będzie coś więcej wiadomo, to pisz.

 22. Terapia Gersona, nie wiem, czy pomoże jeśli to tętniak, ale kto wie. Jeśli rak, to koniecznie zajrzyj tu https://www.youtube.com/channel/UC3RbDwg_kRA7UDITPSutn-g, bo podejrzewam, że psychikę trzeba nieco naprostować. Doktor Grzebyk napisał mądre księgi na ten temat, u mnie w blogu kliknij na tag https://astromaria.wordpress.com/category/zdrowie/nieuleczalni/ i inne w kategorii „zdrowie”.

  Moim zdaniem koniecznie trzeba poprawić psychikę, dziewczyna chyba czymś się stresuje, ale pewnie o tym nie mówi i dlatego to poszło w ciało.

  Jest też seria filmów o raku Ty Bolingera. Ja mam kilka odcinków z napisami, ale jeśli córka zna angielski to niech ściągnie albo kupi w oryginale. To jest bardzo dobry przegląd wszystkich naturalnych metod leczenia.

  Najważniejsze nie dać się zastraszyć onkologom! Oni będą córkę straszyć natychmiastową śmiercią i zmuszać do poddania się operacji i chemii. Ale ja odradzam te metody. Z całą pewnością się nie pali! Rak nie zabija błyskawicznie. Hoduje się go długie lata zanim da objawy, więc spoko, nie urośnie w tydzień, miesiąc czy nawet rok. Dlatego macie czas na czytanie i oglądanie. Naprawdę, nie stresujcie się, bo stres jest groźniejszy od raka!

  Kanał wyspa444 na YT https://www.youtube.com/channel/UC5Z_GKkG2fBlrZ6j7S7xMcA , tam jest mnóstwo filmów, w których ludzie opowiadają, jak nie dali się zastraszyć onkologom i wzięli sprawy we własne ręce. Wyleczyli się sami, oczyszczając organizm z toksyn sokami i dietą wege albo surową i są idealnie zdrowi. Chris Wark – koniecznie zobacz jego historię. On opowiada, jak działa mafia onkologiczna. Onkolog mu powiedział, że to jest jego BIZNES i dlatego on wysyła ludzi na chemię. Przejrzyjcie z córką cały ten kanał i podobne, to jest kopalnia wiedzy i przykładów z życia.

 23. Od roku miala bole glowy i leczyla sie na migrene,ale leki nie pomagaly,z bolu traci przytomnosc i wymiotuje,dlatego trafila do neurologa,ja myslalam ze to dlatego ze sie wyprowadzilam i sama musiala o wszystkim myslec,bole sie zaczely miesiac po moim wyprowadzeniu sie,w ciagu miesiaca od wizyty u neurologa dostala termin na badanie tomografi magnetycznej,normalnie bardzo dlugo sie czeka.Dostala tez sterydy ale ich nie bierze.Gdzies czytalam o terapi z bardzo ostra papryka nie pamietam jak sie nazywala,to sie mieszalo chyba z olejem rzepakowym i zostawialo na jeden miesiac zeby olej nasiakl ta papryka.

 24. Dziekuje bedziemy sie uczyc,jak juz bedziemy wiedziec co jest,to bedziemy sie leczyc.

 25. Dostaje tez okropnych boli glowy,jak musi sie spotkac z ojcem mojej wnuczki,ale jej narzeczony zawsze ja wspiera i mowi zeby sie nie denerwowala,zawsze jest z nia i ma wsparcie.Naprawde nie wiem gdzie moze byc przyczyna,moze to byc tez zwiazane ze smiercia mojego meza.Do dzis zadne z dzieci sie nie pogodzilo ze smiercia ojca,a juz minelo 3,5 roku,ciezko bedzie dojsc do tego co moze byc przyczyna

 26. Gdzie jest przyczyna? Może tu: „Dostaje tez okropnych boli glowy,jak musi sie spotkac z ojcem mojej wnuczki”. Nad tym musi popracować, bo to ją wykończy. Musi się nauczyć dystansu. Ja wiem, że to nie jest łatwe, ale albo się tego nauczy albo to ją zabije. Czy warto dać się zabić byłemu?

 27. …„Dostaje tez okropnych boli glowy,jak musi sie spotkac z ojcem mojej wnuczki”…
  Musi się nauczyć dystansu…”

  ___
  To prawda co napisała Maria. Szczególnie wówczas, gdy odczuwa w stosunku do niego negatywne emocje…,których koniecznie musi się pozbyć poprzez wybaczenie mu i sobie…
  Jeśli nie uzdrowi swojego wnętrza – psu na budę zdadzą się wszelkie leczenia czy to naturalne czy jakiekolwiek inne…
  Poniżej, kilka ciekawych wskazówek i propozycji oczyszczenia i leczenia organizmu, z których można wybrać coś dla siebie pod warunkiem… oczyszczenia własnego umysłu z toksycznych myśli… 🙂

  http://porady.uzdrawianie.org/?page_id=3798

 28. Barbaro, David jest cudowny, dziękuję bardzo za polecenie. Od dziś codziennie rano będę oglądać Vive la Vida.. jak się go ogląda, to czuć taką radość z życia.. niesamowite..

 29. Barbaro, co do córki, to poszukaj na miejscu kogoś kto stosuje terapię czaszkowo-krzyżowa. Ona uwalnia blokady psychiczne i fizyczne, które blokują stres. Poczytajcie sobie obie o tej metodzie. Jeśli nie ma u was takich terapeutów, to pisz na mojego maila, jest u Astromarii.

 30. Bardzo dobre: niacyna (kwas), magnez na 3 sposoby i B complex,
  ale nie z polskich aptek.

 31. A medycyna oromolekularna? Oni tam sobie radzili z różnymi przypadkami.
  Poza tym byłemu należy odesłać energię. Tyle, że jak to do niego trafi, to się może nie pozbierać. Czegoś takiego nigdy nie zabiera się ze sobą, bo to jest okradanie z własnej energii. Wampir energetyczny w ten sposób pada.
  Poza tym Edward Szypunow. Ten człowiek robi cuda z kręgosłupem.
  Książki Zięby i kuracje witaminowe.

 32. Margosia napisała, bardzo słusznie, że nie pomoże żadne leczenie jeśli pacjent nie zrobi porządku ze swoją psychiką. Bez uporządkowania emocji nie ma powrotu do zdrowia. Nie pomogą metody naturalne, witaminy, oczyszczanie organizmu ani metody naukowe, takie jak krojenie, trucie i przypalanie. Przyczyną choroby jest stres i zły stan psychiczny, więc bez uporządkowania tej sfery nie będzie zdrowia.

 33. Nie pomogą metody naturalne, witaminy,”

  To działa w obie strony, stres duży niweluje zasoby magnezu i witamin z grupy ”B”, wit. C,
  samobójcy wszyscy mają b. niski poziom magnezu, następuje zakwaszenie organizmu
  i odwodnienie, mocz staje się mocno żółty.
  Picie oslonej wody pomaga.
  Trzeba uzupełniać Mg choćby mocząc stopy wieczorami z chlorkiem magnezu, sodą i solą.
  Działają w synergii.
  dr Schallenberger badał to, po miesiącu wyrównuje się poziom magnezu,
  potem profilaktycznie 2-3x w tygodniu.

 34. Tego goscia nie da sie pozbyc z zycia,len i nierob,wykorzystuje to ze ma dziecko i szantaze na karzdym kroku,corka ciagle slyszy bo takie jest moje prawo, to mnie podaj do sadu,to idz na policje.Ze mna nie dyskuytuje,bo mu powiedzialam ze mu pila mechaniczna utne nogi u samej glowy nawet wyszlam z pila przed dom,udawalam ze odpalam,nie mam pojecia jak to sie robi.Ze starszym synem tez nie dyskutuje,syn trenowal kilka lat sztuki walki…czasami do niego dzwoni i go straszy ze go pobije,syn zawsze odbiera telefon i slucha a jak wariat skonczy to syn zawsze mowi wiez pajacu spi….laj i sie rozlacza.W ciaga tez wnuczke do swoich glupot…..czesto mowi do narzeczonego corki ty sku…nie.do mlodego mowi a moj tata mowi ze ty jestes ku…as…..mlody sie smieje…..twoj ojciec jest.Do mnie tez brzydko mowi jak wraca od taty,babcia ty to ku…a jestes tak mowi moj tata,powiedz tacie zeby mi sam to powiedzial,ty nie mow tak brzydko,bo ci beda zabki wypadaly.Dlatego corka zawsze ma duzo stresu.
  Wszystkim bardzo dziekuje za porady,jak juz bedziemy wiedzialy co to jest,to podejmiemy kroki.
  Aneta bardzo dziekuje,poszukamy i sprobujemy stosowac.
  Ja tez uwielbiam Davida,viva la vida,ma duzo talentu ten chlopak

 35. Na chama to tylko Bruno Groening. Spróbuj, nawet nie mów córce i zobaczysz co się stanie. A on jest Hiszpanem czy Polakiem?

 36. W zeszlym roku wziol wnuczke na wakacje 2 tygodnie,takie jego zbujeckie prawo,corka przez tydzien codziennie dwronila,chciala rozmawiac z wnuczka,nie odbieral telefonu.W koncu sie wkurzyla i napisala na wasapie,zeby odebral bo chce z dzieckiem romawiac,a on jej powiedzial zeby mu dala spokuj,nie bedzie od niej odbieral telefonow,a jak ma problem to niech idzie na policje.Poszla,na guardia civil(najgorsza policja w Hiszpani cos jak FBI)i mowi jaki ma problem ze nie wie gdzie jest dziecko i pokazala wasap.Policjantka wydzwonila na wszystkie numery jakie corka podala,w koncu odebral,
  -policjantka pyta chcialam bym rozmawiac z takim i takim
  -on mowi to ja
  -jestem porucznikiem guardia civil nazywam sie tak i tak ,przyszla do mnie mama dziecka ze nie ma z dzieckiem kontaktu,dlaczego lamie pan prawo i odmawia matce kontakt z dzieckiem
  -pomylilas sie to kancelaria adwokacka i sie rozlaczyl
  Jak sie babka wkurzyla napisala adnotacje do sadu,mowi do corki normalnie tego nie robimy,ale to jakis idiota jest,ja mu podetne skrzydelka,prosze dzis znowu sprobowac skontaktowac sie z dzieckiem,jesli nie odbierze,prosze przyjsc jutro,to ja go osobiscie bede szukac.Odebral pogadala z dzieckiem,czego sie dowiedziala,tata jej powiedzial ze mama jej nie kocha i dlatego do niej nie drzwoni,no tylko go zlapac i nim potrzepac.
  Ciezko jej sie bedzie uzdrowic,to jest toksyczna cala rodzina,nie tylko on.

 37. I to właśnie on jest jedyną przyczyną choroby twojej córki!!! Ona się stresuje, a to powoduje chorobę. A jeśli lekarze powiedzą, że ma guza to jeszcze bardziej się przerazi i jej stan się pogorszy. Czy potrafisz zachować zimną krew i nie popełnić błędu w obliczu takiej diagnozy?

  Sprawdź jeszcze co o tym mówi Nowa Germańska Medycyna http://www.germanska.pl. Może to pomoże wam zrozumieć co się dzieje. Totalna Biologia może pomóc w wyjściu z choroby, chociaż niektórzy mówią, że oni nieco wypaczyli naukę dr Hamera. Ale wiem, że to pomaga, przynajmniej niektórym.

 38. Powiedz córce, że ma żyć dla dziecka, więc niech weźmie sprawy swojego zdrowia we własne ręce i nie pozwoli się zabić facetowi i lekarzom.

 39. Ja jestem przerazona,czekamy na to badanie,jak na prezenty pod choinka.Czytalam o nowej germanskiej medycynie,ale tylko przelotnie…..bede musiala nad tym troche posiedziec.Wczoraj siedzialam na necie do 3 w nocy i sie uczylam,a dzis sama sobie szukalam zajec w domu zeby nie myslec,a i tak sie mysli.Poslucham troche muzyki na skrzypcach to mnie uspakaja.

 40. „I to właśnie on jest jedyną przyczyną choroby twojej córki!!! Ona się stresuje, a to powoduje chorobę. ..”
  ___
  Dokładnie, to jest przyczyną dolegliwości Twojej córki Barbaro.
  Obie Barbaro, Ty i Twoja córka, same zatruwacie nerwami i stresem własne organizmy…
  I obie musicie koniecznie zmienić swój stosunek do tego pasożyta, który buntuje wnuczkę, ale… nie poprzez złośliwości, złorzeczenia czy życzenia mu śmierci… 😉
  Ja bym zaczęła od wizyty u psychologa z dzieckiem.
  Powiedziałabym, że dziecko jest zestresowane i wystraszone…, a psycholog sam już wypyta dziecko nt. tego co „tatuś” mu opowiada o mamusi…
  To będzie podstawą do posunięcia sprawy dalej tak, aby pozbawić takiego „tatusia” prawa do samodzielnego przebywania z dzieckiem…

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.