HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

Stary Hyde Park został zamknięty,

prawdopodobnie niepotrzebnie. Czytelnicy bloga sądzili, że w HP było za dużo komentarzy i z tego powodu nastąpiła awaria. W rzeczywistości admini WordPressa coś tam majstrowali nad ulepszeniem systemu i chwilowo wszystko się posypało, ale później powróciło do normy i znów działało normalnie.

Proszę się nie awanturować, jeśli czyjeś komentarze stale wpadają do moderacji!

Komentarze stałych bywalców bloga powinny być zatwierdzane automatycznie, ale nie są, a ja nie mam na to żadnego wpływu! Szczegółowe wyjaśnienia są tutaj.

UWAGA: po wysłaniu komentarza prawdopodobnie go nie zobaczysz, ponieważ zostaniesz przeniesiony… na jakąś wcześniejszą stronę z komentarzami. Nie denerwuj się, tylko wróć na stronę główną Hyde Parku (lub odśwież stronę) i zjedź na sam dół – tam go znajdziesz. To kolejny chochlik WordPressa, na który  nie mam wpływu.

UWAGA!!!

WPROWADZAM ZAKAZ WSTĘPU DLA WYZNAWCÓW TEORII PŁASKIEJ / WKLĘSŁEJ / PUSTEJ ZIEMI!

Wierzysz w płaską ziemię?

Jeśli tak, to wiem z doświadczenia, że nie ma takich dowodów, które byłyby w stanie obudzić w tobie podejrzenie, że możesz się mylić. Wiem, że jesteś niezłomny w swojej wierze niczym chrześcijański męczennik i że prędzej dasz się posiekać na kawałki, niż otworzysz rozum na merytoryczne argumenty.

W takim razie mam dla ciebie wyzwanie: wytłumacz mi retrogradację planet na płaskim naleśniku. Tylko błagam, okaż choć trochę szacunku własnemu rozumowi i rób z siebie głupka, który wierzy, że niebo to animacja wyświetlana na ekranie ani nie wstawiaj tu filmiku z planetami poruszającymi się po orbicie z falbankami.

Ta płaska bzdura zaczyna zataczać coraz większe kręgi i coraz więcej naiwniaków daje się w to wciągać, a mój blog jest nieustannie nawiedzany przez kolejnych, wprost palących się do nawracania na swoją płaską wiarę MISJONARZY.

Nie, to nie jest cenzura!

Wciąganie mnie w te potyczki jest okradaniem mnie z czasu i energii!

Mój czas jest cenny,więc wolę przeznaczyć go na coś bardziej konstruktywnego niż utarczki „strzyżono-golono”.

[Nie znaczy to oczywiście, że zupełnie zakazuję poruszania tego tematu. Jeśli masz coś mądrego do powiedzenia to pisz śmiało, tylko nie próbuj mnie przekonywać, że ziemia jest płaska / wklęsła / pusta].

Trzeba być naprawdę kompletnym, pozbawionym (nawet płaskiego) mózgu kretynem, żeby wierzyć w te brednie! Łebski, nieszczepiony uczeń szkoły podstawowej jest w stanie odkryć, gdzie kryje się błąd logiczny w wywodach płaskoziemców, ale dorośli, nawet „wykształceni” (w nowym systemie edukacji) magistrowie i doktorzy tego nie potrafią. I co się dziwić, skoro doktor astronomii nie potrafi odróżnić znaków zodiaku od gwiazdozbiorów, a co jest wprost trudne do uwierzenia, wyrzygnął z głębi swojego (chyba płaskiego) mózgu taką oto wielką mądrość: „Przez tysiące lat Ziemia zmieniła swoje położenie względem Słońca”.

Wiara w płaską ziemię jest cechą wieków ciemnych, czyli XXI wieku, w którym nastąpił katastrofalny i nienotowany nigdy wcześniej upadek edukacji. Kolejne reformy szkolnictwa doprowadziły do tego, że ludzie nie potrafią myśleć logicznie (sprawdź hasło „trivium”) i nie posiadają ugruntowanej wiedzy na żaden temat. Szkoły (również renomowane uczelnie wyższe) wypuszczają analfabetów i ćwierćinteligentów, którym można wcisnąć każdy kit i ciemnotę, np. lekarzy pediatrów, którzy szczepią i nie widzą tragicznych skutków tego procederu. Jest to robione celowo, bo korporacyjne rządy nie potrzebują inteligentnych, niezależnych myślicieli, lecz wielorasowego, pozbawionego tożsamości stada baranów do wykonywania niewolniczej, prymitywnej pracy.

Już starożytni wiedzieli, że ziemia jest kulą i umieli obliczyć jej średnicę. Wiedzieli o tym również uczeni w średniowieczu. Słynne ostatnio Towarzystwo Płaskiej Ziemi powstało nie w średniowieczu, lecz w XIX wieku, ale nikt nie potraktował tego poważnie. Obecnie podchwycili i solidnie dofinansowali tę ideę Iluminaci celem ogłupiania i skłócania i tak już ogłupionej i skłóconej ludzkości i jak widać odnieśli wielki sukces, bo już niemal wszyscy uwierzyli, że żyjemy na naleśniku. Musieli wpakować w to naprawdę dużo forsy, o czym świadczą profesjonalnie zrobione filmy (animacje) oraz potężna reklama, oparta głównie na marketingu szeptanym.

Teoria płaskiej ziemi jest tak szeroko lansowana, ponieważ jest idealna do zdyskredytowania tropicieli prawdziwych spisków (chemtrails, Smoleńsk, 911), a przede wszystkim wszystkich, którzy negują korporacyjną, upolitycznioną pseudo-naukę (wiarę w ocieplenie klimatu, toksyczność CO2, biotechnologię i jej sztandarowy „wynalazek” jakim jest GMO, wakcynologię, medycynę rzekomo opartą na dowodach itp.). Jeśli tropiciele spisków dadzą się nabrać na teorię płaskiej ziemi i zaczną ją głosić skompromitują się kompletnie i zrobią z siebie idiotów, którym nikt nie będzie wierzył ani traktował ich poważnie.

Tropiciel spisków jest jak saper: wystarczy jeden błąd, żeby całkowicie stracił wiarygodność.

I faktycznie, tak właśnie się stało – na YT już pojawiły się filmiki, wyśmiewające w czambuł wszystkie „teorie spiskowe”, zarówno religijne jak i tzw. pseudonaukowe. Teza lansowana w nich brzmi: nie ma żadnych spisków, żyjemy w bezpiecznym, doskonale kontrolowanym systemie, w którym nie ma miejsca na jakiekolwiek nadużycia ze strony nauki, medycyny ani polityki, a kto twierdzi, że jest inaczej jest paranoikiem i szaleńcem i powinien poddać się leczeniu psychiatrycznemu.

Nie chciało mi się polemizować z tą płaską bzdurą, ale na szczęście jest ktoś, komu się chciało. To Opolczyk, który wyjaśnia łopatologicznie co i jak, całość jest do przeczytania tutaj. Jego płascy przeciwnicy mają za argument wyłącznie obelgi i oczywiście bany. Po raz kolejny przekonuję się, że wiary nie da się uleczyć żadnymi, racjonalnymi (nie racjonalistycznymi!!!) dowodami i argumentami.

Wiele razy prosiłam, żeby wyznawcy płaskiej / wklęsłej / pustej ziemi wyjaśnili mi zjawisko ruchu wstecznego (retrogradacji) planet! Mimo wielokrotnie ponawianych apeli nie doczekałam się odpowiedzi, w końcu przesłano mi animację z planetami poruszającymi się po orbitach w kształcie fantazyjnych pętelek. I w tym momencie ręce mi zupełnie opadły! Jeśli tak wiele osób jest w stanie uwierzyć w coś tak nielogicznego i niezgodnego z prawami fizyki, to z edukacją jest dużo gorzej niż mogłam przypuszczać.

Wzbudzający powszechny aplauz płaskoziemców filmik z występem Dave Murphy’ego najpierw wywołał u mnie paroksyzmy zagrażającego życiu śmiechu, a potem rasistowską myśl, że ten facet kończył szkoły w jakimś murzynowie. Kolejna refleksja nie jest już tak wesoła: w tym murzynowie uczą się obecnie również białe dzieci, nie tylko amerykańskie, ale wszystkie, na całym, wielkim świecie i dlatego mamy poziom nauczania odpowiedni dla niewolników pracujących na plantacjach, a nie dla błyskotliwych intelektualistów. Może to się komuś nie spodobać, ale prawda jest bolesna: wszyscy jesteśmy niewolnikami. Jeśli chcesz wiedzieć czyją jesteś własnością dowiedz się, kogo nie wolno ci krytykować. Wolter sądził, że nie wolno krytykować rządzących. Pomylił się. Nie chodzi o rządzących, lecz o właścicieli niewolników, w których zamieniono nas wszystkich.

A teraz wysil szare komórki i samodzielnie odkryj, dlaczego ten wywiad powinien cię śmieszyć, a nie oświecać intelektualnie. Ja uznałam, że ten film nie jest godzien obejrzenia już po pierwszym wielkim objawieniu, jakie zapodał swoim bezmyślnym wielbicielom:

Jeśli leci pilot nad krzywizną ziemi powinien obniżać tor lotu co 5 minut, by pozostać dookoła krzywizny

Jeśli nie obniży toru lotu, to (jak się domyślam) odleci w kosmos. Czy to zdanie wydaje ci się logiczne? A może logiczne jest zdanie przeciwne, że jeśli będzie co 5 minut obniżał wysokość, na której leci, to w końcu zaryje nosem w grunt? To drugie zdanie również wydaje się logiczne, prawda? Ale oba te zdania nie mogą być prawdziwe, bo sobie przeczą. Potrafisz odkryć gdzie pan Murphy robi z ciebie idiotę? Jeśli nie potrafisz, to spytaj ucznia szkoły podstawowej, może on będzie wiedział?

Zamiast bezkrytycznie wierzyć w opowieści pana Murphy weź do ręki encyklopedię (NIE, NIE Wikipedię!!! Mam na myśli poważną, niezafałszowaną przez polityczną poprawność papierową encyklopedię, najlepiej wydaną jeszcze w XX wieku) i sprawdź jak działa żyroskop, wybierz się do obserwatorium astronomicznego i spytaj dlaczego jedne gwiazdy widać, a innych nie widać albo przynajmniej obejrzyj ilustracje w encyklopedii stojącej w biblioteczce dziadka. Rusz mózgiem, bo jeśli tego nie zrobisz każdy „misjonarz” dowolnej teorii zrobi ci wodę z mózgu, a ty pójdziesz za nim jak owca za rzeźnikiem.

3 277 komentarzy do “HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

 1. astromaria moja corka mieszka w hiszpani…..tutaj tez trzeba sie klucic z lekarzami o dzieci….szczepionki nie sa obowiazkowe…..ale kazdy lekarz wie co jest „dobre” dla twojego dziecka.Dziekuje za lajki,nie mam FB,

 2. Wydaje mi sie ze coraz wiecej rodzicow nie szczepi swoich dzieci,ostatnio wnuczka przyniosla ze szkoly zawiadomienie,dla mnie to bylo straszenie,ze panuje ospa i trzeba dzieci szczepic,bo jak nie to moze wybuchnac epidemia bla,bla,bla….oczywiscie byla data kiedy przyjdzie pan pielegniarka i uratuje dzieci szczepionka.Corka pyta co ma zrobic,mowie zrob jej dzien dziecka tego dnia,mala byla szczesliwa ze nie poszla do szkoly.

 3. W wątku o wirusie odry padło pytanie, co sądzę o Trumpie, który robi różne antysystemowe rzeczy, np. psuje interesy wakcynologom.

  Przypomnę, że kiedy Amerykanie wybierali Obamę na pierwszą kadencję cały świat wpadł w amok i euforię, że oto objawił się czarny Mesjasz, który uratuje świat. Ludzie skakali z radości, ale zupełnie nie wiadomo dlaczego, ponieważ nikt tego faceta nie znał i nie było wiadomo kto go tak skutecznie promuje. Euforia była tak wielka, że trudno się było obronić przed głupawką (chyba musieli stosować jakąś broń psychotroniczną atakującą rozum). Kiedy wygrał szaleństwo ogarnęło nie tylko czarnych, ale i białych, którzy wiwatowali na ulicach przez całą noc. A ja pytałam: „A skąd wiecie?” Co było potem wszyscy wiedzą.

  Czy tym razem mogłoby być inaczej???

  A niby dlaczego miałoby być, skoro w korporacje mają się coraz lepiej, a ludzie coraz gorzej?

  Trump niby antysystemowy, ale ma doradców wywodzących się z kręgów wielkiego przemysłu (w tym również zaangażowanych w koszmar zwany gazem łupkowym) i finansjery. Czyli coś tu się nie zgadza, prawda? W czasie kampanii obiecywał żydom złote góry, ale żydzi protestowali i rzekomo nie chcieli go na prezydenta. Nie chciały go żydowskie gwiazdy i gwiazdki, które obiecały (ale obietnicy nie dotrzymały), że jak wygra wyemigrują z kraju. Nic tu się nie zgadzało, a ja nie mogłam dojść o co chodzi. No i pojawił się ten film… i chyba wszystko jasne?

 4. „…Kiedy wygrał szaleństwo ogarnęło nie tylko czarnych, ale i białych, którzy wiwatowali na ulicach przez całą noc…”
  ___
  Mario, człowiek szybko zapomina… 😉
  Czy ktoś jeszcze pamięta o tym – dlaczego u nas platformersi wygrali ?, dlaczego… ówcześnie rządzący – nie kto inny jak – pis właśnie 🙂 z hukiem wyleciał ?
  „nie ważne kto wygra głosowanie, ważne kto wygra liczenie głosów 😀 😀 …

 5. „I wychodzi szydło z wora:…”

  Szydło z worka już dawno wylazło, tyle że… nikt jakoś nie zwrócił na to uwagi…

  Najpierw rząd Buzka w ramach realizacji „programu naprawy górnictwa” zlikwidował lub połączył 26 kopalń węgla kamiennego, zmniejszając zatrudnienie o ok. 150 tys. osób. Później rząd Tuska rozpoczął prywatyzację tej branży, w ramach której… całkowicie sprzedano za grosze kopalnię „Bogdanka” leżącą niedaleko Lublina, a także 31 proc. akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
  KGHM Polska Miedź, prywatyzowano w kilku etapach i dziś skarb państwa posiada niespełna 30 % udziałów.
  To samo dotyczy PKN Orlen, który będąc największą firmą paliwową w Polsce – rząd posiada jedynie 27 % akcji…
  Tak więc słowa u „Racjonalisty”, że… „…jeśli stracimy węgiel — stracimy niepodległość, bo stracimy niezależność energetyczną…” – jak dla mnie… brzmią co najmniej śmiesznie, bo niezależność energetyczną już dawno straciliśmy…

 6. Akcja pod durnowatym tytułem „smog” ma na celu jedno: odwrócenie uwagi ludzi przez nieistniejące problemy tak – by nie znajdowali już czasu na myślenie o tym – co naprawdę dzieje się w naszym kraju będącym rajem dla firm zagranicznych…, dla rodzimych niekoniecznie…
  Świetnie opisane jest to w arcie: „25 lat zniewalania Polski. Raport o wyprzedaży majątku narodowego”
  http://www.bibula.com/?p=81050

 7. Cześć wszystkim. Czy jest ktoś w stanie mi wyjasnić, co oznacza wysyp rudogłowych w reklamach? Najpierw zamienili mi SMART Bank na Nest Bank i w zwiazku z tym szata graficzna jest obrzydliwie brązowo niebieska, a na planie głównym królują rudowłose postacie niekoniecznie o przyjemnej facjacie. Teraz jakaś ruda pani zakłada knajpę, potem jakies rude bliźniaczki znów cos reklamują. Czy to nowy trend reklamowy mający nas zszokować czy mamy sie przyzwyczaić, żeby zgodnie z wytycznymi NWO zaakceptować kogoś rudego, kto ma mieć wpływ na nasze zycie?

 8. Ale to i tak w przypadku Racjonalisty jest wielki postęp, bo do tej pory dla tego portalu wszystko co robił reżim było cacy. Oni zawsze umieli racjonalistycznie uzasadnić każdy niekorzystny dla kraju myk żydowskich elit. Podobno żydowska rodzinka już nie sponsoruje Racjonalisty, a Bart i spóła dostali tam bana i nie mogą nic pisać. Nie wiem jakim cudem, bez żydowskiego wsparcia, oni jeszcze nie padli.

 9. Nie mam telewizora, a w necie mam zablokowane reklamy (z wyjątkiem tych nielicznych, dzięki którym mogę oglądać coś za darmo), więc nie wiem.

 10. Czyżby… racjonalista = materialista ? 😀

  Rude.., pomarańczowe… ha,ha,ha…
  Może szykuje się kolejna, tzw.” rewolucja” ?

 11. „nikt jakoś nie zwrócił na to uwagi…”- no własnie,wiekszosc buja w obłokach,ekscytuje sie
  sprawami „ducha”,a nie widzi(lub nie chce),ze ktos nas ostro …

  W tym wypadku była dla mnie tresc wazniejsza, a nie posłaniec (racjonalista) -akurat on sie napatoczył.
  Warto ten temat nagłasniac, dlatego tez wstapiłem.

 12. ” wiekszosc buja w obłokach,ekscytuje sie
  sprawami „ducha”

  Nie należy lekceważyć spraw ducha, bo przecież wszyscy jesteśmy istotami duchowymi ubranymi w ciałko… 🙂

  Co do smogu Mario.., to świetnie przedstawia ten temat poniższy filmik…

 13. Widziałam ten wykład Jaśkowskiego 🙂

  Rozwój duchowy bez uziemienia i odwrotnie to jakieś wielkie samooszukiwanie się. Człowiek musi dbać o równomierny rozwój obu sfer, bo inaczej albo grozi mu wariactwo w jakimś urojonym aniołkowie albo wpadnięcie w twardy materializm, czyli psychopatia.

 14. „Rozwój duchowy bez uziemienia i odwrotnie to jakieś wielkie samooszukiwanie się…”

  Zgadza się Mario 🙂
  Owo „uziemienie”, to dla mnie… nic innego jak zrozumienie konieczności zachowania równowagi pomiędzy duchem i materią.
  Można by powiedzieć, że… rozwój duchowy to także wiedza wynikająca ze z-rozumienia korelacji zachodzących pomiędzy naszą duchową i fizyczną naturą w tym świecie zjawisk, a co za tym idzie – zrozumienia spoczywającej na nas odpowiedzialności za własne wytwory duchowo-fizyczne… 🙂

 15. rikardo

  To wszystko tak super wygląda przeważnie tylko na filmach. To żadna rewelacja. Po prostu w komorze spalania dzięki ceramicznej przegrodzie panuje wyższa temperatura i dopalane są produkty spalania dzieki czemu energia jest lepiej wykorzystywana. Wg. mnie sprawdza się to tylko wtedy gdy piec pracuje z pełną znamionową mocą. Przy mocach mniejszych spalanie jest z pewnością mniej efektywne.Zresztą producent przesadza z ceną.
  Palniki ceramiczne są stosowane teraz w wielu piecach- kotłach CO.
  Całkowicie bezdymne spalanie zapewniają także piece rakietowe które każdy może sobie zrobić sam. budowa jest prosta i można je wykonać z materiałów odpadowych za niewielką cenę.
  Poza tym po co palić w piecach skoro do wykorzystania jest technologia geotermiczna prof. Żakiewicza. Jest ale co z tego jeśli w Polsce nie ma zgody naszych okupantów by ją wykorzystać. Wszystko jest do wygoglowania.

 16. astromaria.@moge Cie prosic o mail do” naszego dyzrnego prawnika”!!!!,oczywiscie za jego zgoda,chodzi o prawo uni europejskiej,ktos mnie robi tak w ch…ja.,publikuj badz nie !!!!chodzi o mordertwo,.panstwo hiszpanskie ma w dupie od prawie od 3 lat,panstwo polskie tez!!!W tym temacie jestem slaba….nie moge sobie poradzic!!!!!DO DZIS NIE MAM KOPI PODPISANEJ DEKLARACJI ZEZNAN,CO SIE DZIEJE,NA CZYJA KOZYSC DZIALA MOJA NIEKOMPETENCIA.

 17. Kazda pomac przyjme z wdziecznoscia,ale wydaje mi sie ze Piotras ,tutaj polegnie,tak jak ja!!!

 18. Rozumiem ze trzymasz dystans astromaria….wiem ze musisz!!!!,ja naprawde potrzebuje porady prawnika……w temacie morderstwa poleglam,nie daje rady!!!!Robia nas w ch…ja,nie znamy prawa w tym temacie!!!!

 19. @ Barbaro – już odpisałem Ci na maila
  @ Mario – dziękuję za pomoc w przekazaniu mojego maila Barbarze

 20. astromaria,bardzo Ci dziekuje,Lavo chyle czola,mam nadzieje ze mimo nie twojej specjalizacji bedziesz mogl mi pomoc!!!…..obiecuje ze jak poznamy prawde!!!!,to napisze ksiazke w sytlu Agaty Christie!!!
  Daje tez zgode Lavo,ze moze kopie tego co napisalam do niego wyslac na mail astromari,madra kobieta jest i zasluguje na zaufanie

 21. Fajny tekst znalazłam na FB:

  Nie ma żadnej ideologi która by wymagała od swoich zwolenników bardziej sprawnego mózgu niż skrajne lewactwo.

  Nie, nie żartuję. Co zaraz postaram się udowodnić. Na przykładzie.

  Współczesne lewactwo – które, swoją drogą, ma coraz mniej wspólnego z lewicą – postrzega świat w kategoriach prześladujących i prześladowanych.

  Zrozumienie tego jest kluczową sprawą do pojęcia o co im chodzi gdy mówią o równości. Oni nie chcą aby ludzie mieli równe prawa – z czym większość ludzi zapewne by się zgodziło. Nie chodzi im też o to aby zlikwidować tzw. wage gap, czyli różnicę pomiędzy dochodami najlepiej i najgorzej zarabiających.

  Im chodzi o to, żeby grupy, które są bardziej prześladowane miały większe prawa niż te, które są prześladowane mniej.

  Jakiś czas temu po prawej stronie internetu krążyło zdjęcie ulotki z imprezy, która nazywała się „Feministyczny targ wypieków dla równości’. Na której to ulotce jak wół stało, że ciasteczko kupowane przez faceta kosztuje 1$, a takie samo ciasteczko, ale kupowane przez kobietę, tylko 75 centów. I właśnie ta ulotka idealnie pokazuje o co mi chodzi. Dla normalnego człowieka bowiem równość oznaczałaby, że niezależnie od płci płaci się za to ciasteczko tyle samo. Dla lewaka jednak równość oznacza, że kobieta powinna zapłacić mniej – bo jako kobieta ma w życiu trudniej niż mężczyzna, i zniżka na ciasteczko trochę to chociaż wyrówna.

  Z takim postrzeganiem świata jest jeden poważny problem. Ustalenie hierarchii.

  Wyobraźmy sobie społeczeństwo jako ludzi siedzących na drabinie. Im ktoś siedzi wyżej, tym ma łatwiej w życiu. Oczywiście ustalenie kto siedzi na pierwszym szczeblu nie jest żadnym problemem. Wszyscy przecież wiedzą, że całe zło na świecie powodują biali, heteroseksualni chrześcijańscy mężczyźni.

  Problemem jest ustalenie tych dalszych. A ustalić to trzeba, żeby wiedzieć kto powinien mieć jakie przywileje, no nie?

  No więc trzeba ustalić kto jest bardziej prześladowany. Czy kobiety mają gorzej od homoseksualistów? Czy Murzyni mają gorzej od Żydów? A co z niepełnosprawnymi? I czy murzyn na wózku ma bardziej przerąbane niż lesbijka?

  No a co zrobić z takimi na przykład Azjatami? W końcu to też mniejszość etniczna, a i kolorową skórę mają. Więc powinni być prześladowani przez system stworzony przez białych heteroseksualnych chrześcijańskich mężczyzn. Bo stworzyli go tak, żeby służył białym (…) mężczyznom kosztem wszystkich innych, nie?

  Tyle tylko, że Azjaci pod niemal każdym względem – długości życia, dochodów, wykształcenia, itp. – białych wyprzedzają. Jak to wytłumaczyć? Przecież jak system powstawał to Chińczycy w USA co najwyżej układali tory na dzikim zachodzie, a Japończyków nie było wcale. Trudno też uznać, że później go zinfiltrowali i przerobili pod siebie – Azjaci nie są bowiem szczególnie aktywni na amerykańskiej scenie politycznej. W senacie na przykład mieli ledwie 9 senatorów. A czarni mieli 10 i nie dali rady zwalczyć rasizmu – więc jeśli oskarżymy o to Azjatów, to uznamy z automatu, że czarni są gorsi, a to już cienki lód.

  Problemem jest też to, że w ich postrzeganiu świata pozycja społeczna decyduje też o tym kto ma rację w ewentualnym sporze. Widać to było w wielu protestach Black Lives Matter. Biały policjant zastrzelił murzyna? Rasizm! Faszyzm! Patriarchat! A nikogo nie obchodziło, że często miał ku temu istotny powód – jak na przykład w sprawie Joshuy Beila, który został zastrzelony bo podczas próby zatrzymania wyciągnął w stronę policjanta pistolet. Był czarny, a policjant był biały, jasna sprawa czyja wina.

  Ale jak potraktować na przykład masakrę w Orlando, gdzie muzułmanin zaczął strzelać do homoseksualistów? Po czyjej stronie stanąć? A jak Żydzi tłuką się z murzynami, co zresztą zdarza się stosunkowo często, to czyja jest wina? Co daje większe prawa – niewolnictwo i Jim Crow czy holokaust? Jak to skwantyfikować?

  A co z powszechną wśród czarnych homofobią? Czy słuchając hip-hopu należy udawać, że nie słyszy się jak Sadat X wzywa do „spuszczania wpierdolu p…..m”? A jak w 2008 roku w Kalifornii głosowano nad tzw. propozycją 8 do konstytucji stanowej, delegalizującej homomałżeństwa, i 80% czarnych zagłosowało za – to z której strony to ugryźć? Zresztą jak wyszło na jaw, że to przez głosy czarnych ta poprawka przeszła, to na ulicach doszło do bójek pomiędzy murzynami a aktywistami LGBTQWERTY – komu tu kibicować?

  A nawet nie dotykam tu kwestii „Identity politics”. Skoro płeć to konstrukt społeczny i do bycia kobietą wystarczy się czuć kobietą – to czy mężczyzna który czuje się kobietą też jest w grupie prześladowanej? Wszak w wypadku kobiety tą kobiecość widać na pierwszy rzut oka – feministki pomijam dla klarowności wywodu – więc z góry wiadomo, że trzeba uciskać i prześladować. Ale że dany mężczyzna czuje się kobietą wiadomo tylko wtedy, gdy się przyzna, więc jak akurat nie ma do tego okazji, to prześladowany nie jest, nie? A jak się przyzna, to jak to prześladowanie zaklasyfikować? Jako prześladowanie z powodu płci, prześladowanie z powodu transseksualizmu (bo 99% mężczyzn nie odróżnia transseksualizmu od gender bender) czy jako prześladowanie z powodu choroby psychicznej?

  Takie pytania można by jeszcze długo zadawać. Ba, a to tylko jeden aspekt lewackiej ideologii i inne wcale logiczniejsze nie są.

  Tyle tylko, że ja zadaję bo lubię sobie śmieszkować z ludzkiego spierdolenia. Ale gdybym musiał te dylematy rozwiązać, to bym wymiękł. A ja w miarę bystry chłopak jestem.

  A oni jakoś to sami sobie tłumaczą, no nie? Nie mają wyjścia.

  Bo w przeciwnym razie doszliby do wniosku, że ta cała ich ideologia to się za chuja kupy nie trzyma. I zamiast walczyć o sprawiedliwość społeczną wzięliby się za jakąś uczciwą robotę.

 22. Ten syf, jest oczywiście także i u nas, lecz pamiętajmy, jeśli dopuścimy do zniszczenia wsi, pozostanie nam wyłącznie taka chemiczna pasza.

 23. Łoooooooooo matko!!!!!!!! To jest chyba sponsorowane przez BigPharma. Jeśli lud to żre ma jak w banku, że zachoruje, a w szpitalu nie dość, że go zabiją, to jeszcze wystawią za to rachunek!

 24. Będziemy jedli takie żarło wcześniej czy później. Raczej wcześniej.
  Na tę chwilę pod pretekstem ptasiej grypy wprowadzono zakaz wypuszczania drobiu z kurników. To wg mnie etap wstępny do administracyjnych i sanitarnych obostrzeń w hodowli drobiu. Niewiele czasu minie , a nie będzie się opłacało z tego powodu trzymać przyzagrodowego drobiu i zostaniemy skazani na wielkofermową produkcję, a nie hodowlę. Następnym krokiem będzie zakaz ogródkowej uprawy warzyw i owoców.
  Jakoś tak się dziwnie składa , że od kilku lat mam niewielkie stadko kur i jeszcze żadna mi nie padła w okresie ogłaszanych epidemii. Cuchnie spiskiem przeciwko niezależności żywnościowej od korporacji.

 25. To jest zupełnie oczywista oczywistość, że żadnej zarazy nie ma. Kury się wyrzyna, żeby puścić z torbami drobnych hodowców i żeby pozostali tylko wielcy. To samo jest z tą rzekomą zarazą świń. Dr Jaśkowski pisał, że podrzucono mrożone tusze, prawdopodobnie z samolotów, żeby był pretekst do zrobienia histerii, że padłe świnie leżą w polu. Niedługo znowu pojawią się jakieś hiszpańskie ogórki albo inne warzywo, które spowoduje pomór w Europie i to będzie pretekst do wprowadzenia zakazu nieautoryzowanej uprawy warzyw w ogródkach. I nie szkodzi, że zaraza nie wyjdzie z ogródka, lecz z wielkiej, przemysłowej szklarni, zakaz będzie obowiązywał prywatnych właścicieli, a nie tych, którzy tak naprawdę zawinili (jeśli w ogóle ktokolwiek tak naprawdę zawini).

  Ale ja myślę, że jeśli ktoś naprawdę się postawi, to wygra. Oni są górą, bo ludzie są posrani ze strachu. Widzę na FB jak ludzie trzęsą portkami i padają plackiem, bo lekarz coś kazał, bo sanepid postraszył albo urzędnik coś nakazał. Zamiast powiedzieć sobie, że lekarz i urzędnik to służba, która ma pracować dla mnie, a jak nie to kop w dupę, ludzie się trzęsą i pytają, jakich argumentów użyć, żeby przekonać konowała. A tu nie o to chodzi!

 26. „..Ale ja myślę, że jeśli ktoś naprawdę się postawi, to wygra. Oni są górą, bo ludzie są posrani ze strachu..”

  To prawda Mario, i ja także to niestety widzę…
  Jak już ktoś zwróci uwagę lekarzowi czy pielęgniarce, że robi nie tak – jak należy, to… ludziska patrzą na tego kogoś jak na wariata…
  Stwierdziłam więc, że… niektórym ludziskom się po prostu takie traktowanie należy że muszą czegoś doświadczyć na własnej skórze aby coś z-rozumieć, innego wyjścia nie ma… 🙂

 27. Prawda, ale przez ich postawę cierpią inni. Przez to, że lekarze nie napotykają na opór pacjentów rozbestwiają się i traktują ludzi z buta, a na przejaw asertywności reagują jak na zbrodnię i trzeba się dobrze wykłócić, żeby wyjść na swoje. Ale jak się okazuje nagranie awantury i napisanie skargi do dyrekcji przychodni zawsze przynosi pożądany skutek, tyle tylko, że mało kto o tym wie i z tego korzysta.

 28. @ Lavo: teraz ja potrzebuję porady. Internet mi się wlecze, strony się nie otwierają, słowem jest masakra. Myślałam, że zepsuła mi się karta sieciowa, więc kupiłam nową (kasa w błoto), ale nic to nie pomogło. Mamy podpisaną umowę na szybki internet, a mamy najwolniejszy na świecie. Chwilami chodzi jak powinien, ale tylko chwilami, przez resztę dnia jest nie do użytku albo nie ma go wcale. Była u mnie synowa i miała tego dnia pracować w domu, ale łącza nie było w ogóle, więc zadzwoniła z reklamacją. Wieczorem przyjechali smutni panowie i… oczywiście w tym momencie łącze się odetkało, więc stwierdzili, że wezwanie było bezzasadne i kazali zapłacić. Obawiam się, że za każdym kolejnym razem będzie to samo. Co mam zrobić? Klient jest bez szans, bo umowa jest korzystna dla dostarczyciela. Jeśli ją zerwę zapłacę karę, a jeśli nie zerwę będę się męczyć z usługą, która jest do d… albo płacić kary za nieuzasadnione wezwania. Jak to ugryźć?

  Mój szwagier procesuje się z nimi od lat. Przyszedł do niego facet z pewnej znanej firmy od netu, z którą miał podpisaną umowę i przekonał go do przejścia na szybszy internet. Podpisali nową umowę, po czym przyszło do niego pismo, że zerwał poprzednią, za co musi zapłacić karę. To jest ta sama firma, więc przecież wiedzą, że namawiania klienta do zmiany umowy skutkuje karą. Tak więc musi to być działanie z premedytacją. A sądy jakoś tego nie widzą i trzeba się w nich użerać przez długie lata w zupełnie oczywistej sprawie.

 29. PS. My mieliśmy identyczną sytuację jak szwagier. Mieliśmy umowę na telefon, po jakimś czasie przyszedł facet z tej firmy i bardzo długo przekonywał nas do przejścia na nową umowę. Zerwaliśmy dotychczasową, podpisaliśmy nową, dostaliśmy nowe telefony, po czym przysłali nam pismo, że mamy zapłacić karę za zerwanie umowy. Umowa była na mojego byłego, a on jest nieasertywny, więc zapłacił.

 30. Najlepiej będzie jeśli podeślesz mi skan albo zdjęcie całej tej umowy na maila (dane osobowe możesz oczywiście pozakrywać) – dopiero po przeczytaniu umowy będę mógł coś ocenić. A problem jest rzeczywiście z internetem czy może z routerem? Bo nie wiem czy masz internet na kablu czy przez wifi z routera – często jest tak, że w tym drugim przypadku winny jest sprzęt. Tak czy inaczej, jeśli nie chcesz już bawić się z tym dostawcą, podeślij proszę umowę – ale będę mógł Ci o niej napisać dopiero w poniedziałek lub wtorek.

 31. OK, prześlę. Myślałam, że router zawinił i WiFi źle działa albo że karta sieciowa padła, więc przełączyłam się na kabel i jest to samo. Router jest nowy, dostarczony wraz z nową umową. Na poprzednim było to samo więc myśleliśmy, że po zmianie się poprawi.

 32. Czy to prawda, że nad Polską unoszą się radioaktywne chmury?

 33. W styczniu wspominali o wyższym skażeniu jodem J131. W Polsce był najwyższy poziom.

 34. A możesz podać linka do osoby, która pisała o lewactwie, wyciągnęłaś to z fb. Ciekawe czy ta osoba ma też inne teksty.

 35. Przypomniało mi się, że tam był link do innej strony na FB, zaraz poszukam, ale ty pewnie nie zobaczysz, bo nie ma cię na FB?

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.