HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

Stary Hyde Park został zamknięty,

prawdopodobnie niepotrzebnie. Czytelnicy bloga sądzili, że w HP było za dużo komentarzy i z tego powodu nastąpiła awaria. W rzeczywistości admini WordPressa coś tam majstrowali nad ulepszeniem systemu i chwilowo wszystko się posypało, ale później powróciło do normy i znów działało normalnie.

Proszę się nie awanturować, jeśli czyjeś komentarze stale wpadają do moderacji!

Komentarze stałych bywalców bloga powinny być zatwierdzane automatycznie, ale nie są, a ja nie mam na to żadnego wpływu! Szczegółowe wyjaśnienia są tutaj.

UWAGA: po wysłaniu komentarza prawdopodobnie go nie zobaczysz, ponieważ zostaniesz przeniesiony… na jakąś wcześniejszą stronę z komentarzami. Nie denerwuj się, tylko wróć na stronę główną Hyde Parku (lub odśwież stronę) i zjedź na sam dół – tam go znajdziesz. To kolejny chochlik WordPressa, na który  nie mam wpływu.

UWAGA!!!

WPROWADZAM ZAKAZ WSTĘPU DLA WYZNAWCÓW TEORII PŁASKIEJ / WKLĘSŁEJ / PUSTEJ ZIEMI!

Wierzysz w płaską ziemię?

Jeśli tak, to wiem z doświadczenia, że nie ma takich dowodów, które byłyby w stanie obudzić w tobie podejrzenie, że możesz się mylić. Wiem, że jesteś niezłomny w swojej wierze niczym chrześcijański męczennik i że prędzej dasz się posiekać na kawałki, niż otworzysz rozum na merytoryczne argumenty.

W takim razie mam dla ciebie wyzwanie: wytłumacz mi retrogradację planet na płaskim naleśniku. Tylko błagam, okaż choć trochę szacunku własnemu rozumowi i rób z siebie głupka, który wierzy, że niebo to animacja wyświetlana na ekranie ani nie wstawiaj tu filmiku z planetami poruszającymi się po orbicie z falbankami.

Ta płaska bzdura zaczyna zataczać coraz większe kręgi i coraz więcej naiwniaków daje się w to wciągać, a mój blog jest nieustannie nawiedzany przez kolejnych, wprost palących się do nawracania na swoją płaską wiarę MISJONARZY.

Nie, to nie jest cenzura!

Wciąganie mnie w te potyczki jest okradaniem mnie z czasu i energii!

Mój czas jest cenny,więc wolę przeznaczyć go na coś bardziej konstruktywnego niż utarczki „strzyżono-golono”.

[Nie znaczy to oczywiście, że zupełnie zakazuję poruszania tego tematu. Jeśli masz coś mądrego do powiedzenia to pisz śmiało, tylko nie próbuj mnie przekonywać, że ziemia jest płaska / wklęsła / pusta].

Trzeba być naprawdę kompletnym, pozbawionym (nawet płaskiego) mózgu kretynem, żeby wierzyć w te brednie! Łebski, nieszczepiony uczeń szkoły podstawowej jest w stanie odkryć, gdzie kryje się błąd logiczny w wywodach płaskoziemców, ale dorośli, nawet „wykształceni” (w nowym systemie edukacji) magistrowie i doktorzy tego nie potrafią. I co się dziwić, skoro doktor astronomii nie potrafi odróżnić znaków zodiaku od gwiazdozbiorów, a co jest wprost trudne do uwierzenia, wyrzygnął z głębi swojego (chyba płaskiego) mózgu taką oto wielką mądrość: „Przez tysiące lat Ziemia zmieniła swoje położenie względem Słońca”.

Wiara w płaską ziemię jest cechą wieków ciemnych, czyli XXI wieku, w którym nastąpił katastrofalny i nienotowany nigdy wcześniej upadek edukacji. Kolejne reformy szkolnictwa doprowadziły do tego, że ludzie nie potrafią myśleć logicznie (sprawdź hasło „trivium”) i nie posiadają ugruntowanej wiedzy na żaden temat. Szkoły (również renomowane uczelnie wyższe) wypuszczają analfabetów i ćwierćinteligentów, którym można wcisnąć każdy kit i ciemnotę, np. lekarzy pediatrów, którzy szczepią i nie widzą tragicznych skutków tego procederu. Jest to robione celowo, bo korporacyjne rządy nie potrzebują inteligentnych, niezależnych myślicieli, lecz wielorasowego, pozbawionego tożsamości stada baranów do wykonywania niewolniczej, prymitywnej pracy.

Już starożytni wiedzieli, że ziemia jest kulą i umieli obliczyć jej średnicę. Wiedzieli o tym również uczeni w średniowieczu. Słynne ostatnio Towarzystwo Płaskiej Ziemi powstało nie w średniowieczu, lecz w XIX wieku, ale nikt nie potraktował tego poważnie. Obecnie podchwycili i solidnie dofinansowali tę ideę Iluminaci celem ogłupiania i skłócania i tak już ogłupionej i skłóconej ludzkości i jak widać odnieśli wielki sukces, bo już niemal wszyscy uwierzyli, że żyjemy na naleśniku. Musieli wpakować w to naprawdę dużo forsy, o czym świadczą profesjonalnie zrobione filmy (animacje) oraz potężna reklama, oparta głównie na marketingu szeptanym.

Teoria płaskiej ziemi jest tak szeroko lansowana, ponieważ jest idealna do zdyskredytowania tropicieli prawdziwych spisków (chemtrails, Smoleńsk, 911), a przede wszystkim wszystkich, którzy negują korporacyjną, upolitycznioną pseudo-naukę (wiarę w ocieplenie klimatu, toksyczność CO2, biotechnologię i jej sztandarowy „wynalazek” jakim jest GMO, wakcynologię, medycynę rzekomo opartą na dowodach itp.). Jeśli tropiciele spisków dadzą się nabrać na teorię płaskiej ziemi i zaczną ją głosić skompromitują się kompletnie i zrobią z siebie idiotów, którym nikt nie będzie wierzył ani traktował ich poważnie.

Tropiciel spisków jest jak saper: wystarczy jeden błąd, żeby całkowicie stracił wiarygodność.

I faktycznie, tak właśnie się stało – na YT już pojawiły się filmiki, wyśmiewające w czambuł wszystkie „teorie spiskowe”, zarówno religijne jak i tzw. pseudonaukowe. Teza lansowana w nich brzmi: nie ma żadnych spisków, żyjemy w bezpiecznym, doskonale kontrolowanym systemie, w którym nie ma miejsca na jakiekolwiek nadużycia ze strony nauki, medycyny ani polityki, a kto twierdzi, że jest inaczej jest paranoikiem i szaleńcem i powinien poddać się leczeniu psychiatrycznemu.

Nie chciało mi się polemizować z tą płaską bzdurą, ale na szczęście jest ktoś, komu się chciało. To Opolczyk, który wyjaśnia łopatologicznie co i jak, całość jest do przeczytania tutaj. Jego płascy przeciwnicy mają za argument wyłącznie obelgi i oczywiście bany. Po raz kolejny przekonuję się, że wiary nie da się uleczyć żadnymi, racjonalnymi (nie racjonalistycznymi!!!) dowodami i argumentami.

Wiele razy prosiłam, żeby wyznawcy płaskiej / wklęsłej / pustej ziemi wyjaśnili mi zjawisko ruchu wstecznego (retrogradacji) planet! Mimo wielokrotnie ponawianych apeli nie doczekałam się odpowiedzi, w końcu przesłano mi animację z planetami poruszającymi się po orbitach w kształcie fantazyjnych pętelek. I w tym momencie ręce mi zupełnie opadły! Jeśli tak wiele osób jest w stanie uwierzyć w coś tak nielogicznego i niezgodnego z prawami fizyki, to z edukacją jest dużo gorzej niż mogłam przypuszczać.

Wzbudzający powszechny aplauz płaskoziemców filmik z występem Dave Murphy’ego najpierw wywołał u mnie paroksyzmy zagrażającego życiu śmiechu, a potem rasistowską myśl, że ten facet kończył szkoły w jakimś murzynowie. Kolejna refleksja nie jest już tak wesoła: w tym murzynowie uczą się obecnie również białe dzieci, nie tylko amerykańskie, ale wszystkie, na całym, wielkim świecie i dlatego mamy poziom nauczania odpowiedni dla niewolników pracujących na plantacjach, a nie dla błyskotliwych intelektualistów. Może to się komuś nie spodobać, ale prawda jest bolesna: wszyscy jesteśmy niewolnikami. Jeśli chcesz wiedzieć czyją jesteś własnością dowiedz się, kogo nie wolno ci krytykować. Wolter sądził, że nie wolno krytykować rządzących. Pomylił się. Nie chodzi o rządzących, lecz o właścicieli niewolników, w których zamieniono nas wszystkich.

A teraz wysil szare komórki i samodzielnie odkryj, dlaczego ten wywiad powinien cię śmieszyć, a nie oświecać intelektualnie. Ja uznałam, że ten film nie jest godzien obejrzenia już po pierwszym wielkim objawieniu, jakie zapodał swoim bezmyślnym wielbicielom:

Jeśli leci pilot nad krzywizną ziemi powinien obniżać tor lotu co 5 minut, by pozostać dookoła krzywizny

Jeśli nie obniży toru lotu, to (jak się domyślam) odleci w kosmos. Czy to zdanie wydaje ci się logiczne? A może logiczne jest zdanie przeciwne, że jeśli będzie co 5 minut obniżał wysokość, na której leci, to w końcu zaryje nosem w grunt? To drugie zdanie również wydaje się logiczne, prawda? Ale oba te zdania nie mogą być prawdziwe, bo sobie przeczą. Potrafisz odkryć gdzie pan Murphy robi z ciebie idiotę? Jeśli nie potrafisz, to spytaj ucznia szkoły podstawowej, może on będzie wiedział?

Zamiast bezkrytycznie wierzyć w opowieści pana Murphy weź do ręki encyklopedię (NIE, NIE Wikipedię!!! Mam na myśli poważną, niezafałszowaną przez polityczną poprawność papierową encyklopedię, najlepiej wydaną jeszcze w XX wieku) i sprawdź jak działa żyroskop, wybierz się do obserwatorium astronomicznego i spytaj dlaczego jedne gwiazdy widać, a innych nie widać albo przynajmniej obejrzyj ilustracje w encyklopedii stojącej w biblioteczce dziadka. Rusz mózgiem, bo jeśli tego nie zrobisz każdy „misjonarz” dowolnej teorii zrobi ci wodę z mózgu, a ty pójdziesz za nim jak owca za rzeźnikiem.

3 077 komentarzy do “HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

 1. Ta pani oczywiście nie ma prawa legitymować nikogo, ale otrzymała polecenie, że bez tego nie może aktywować karty. I tym sposobem Aneta znalazła się w sytuacji bez wyjścia: jeśli nie pokaże dowodu zostanie z kartą, której nie może używać. Gdzie ma iść, żeby zrobić awanturę? Ta pani nie ma żadnej władzy, ona musi robić, co jej każą. A gdzie jest ten, który jej kazał? On też nie ma władzy, bo on robi to, co jemu kazano. Sprawca jest może w rządzie? Nie, tam też go nie ma, on też jest wykonawcą rozkazów idących z jeszcze wyższej góry. Chyba Aneta musi się udać do któregoś z licznych pałaców Rothschildów, ale nawet nie wiadomo, do którego. No i oczywiście pytanie, czy ją wpuszczą i wysłuchają? A może zostanie uznana za telefoniczną terrorystkę i zastrzelona na progu?

 2. Co do zarabiania przez internet, to na poczatku lepiej to traktować jako sposób na dodatkową kasę. Przydałoby się wziąść pod uwagę pare rzeczy:
  Po pierwsze: Za tymi programami ( najczęściej polegającymi na klikaniu, kupowaniu paczek czy kuponów ale nie tylko ) stoją zawsze bliżej nikomu nieznani admini ( ich kreowanie się w necie na wiarygodnych nie oznacza jeszcze , że tacy są ) i nigdy nie wiemy jak długo będą chcieli żeby program działał. Nie wiadomo też na ile i jak długo okażą będą wypłacalni. Trzeba liczyć się z tym, że mogą zwinąć biznes w każdej chwili i wtedy wszystko się urywa. Niemniej na początku większość internetowych programów do zarabiania płaci swoim użytkownikom.
  I druga sprawa: to wszystko najczęściej działa na zasadzie piramidy, bywa, że jedni coś z tego wyciągną ( nieraz całkiem sporą sumkę ), ale za to innym program już nie zapłaci albo płacą ze sporym opóźnieniem. A potem ludzie wieszają psy na swoich sponsorach, bo im nie zapłacili ( albo niewiele ), a sponsorowi program akurat zapłacił. Większość ludzi nawet nie rozumie, że to nie od ich sponsora zależy czy w ogóle i ile komu wypłacają. Sponsor jest w gruncie rzeczy w takim samym położeniu jak oni, też zapisywał się do programu przez kogoś innego, a tamten jeszcze przez kogoś tam itd..
  To wszystko zawsze jest jakieś tam ryzyko i najczęściej nikt nikomu niczego nie może z góry zagwarantować. A już na pewno czyjś sponsor nie powinien nikomu gwarantować, że program jest na 100% wypłacalny. Prawda jest taka, że on sam nigdy nie ma całkowitej pewności, że mu zapłacą. Można bawić się w te programy, ale dobrze jest liczyć się z każdym możliwym zwrotem akcji. Ja ludzi do takich programów zapisuję raczej ostrożnie, nie mam zamiaru potem wysłuchiwać pretensji. Bo mi wypłacili, a poleconemu już nie. Tylko, że na cudze wypłaty nie mam większego wpływu, nie ja o tym decyduję. Wtedy np. pisze się do supportu i albo to coś da, albo cię oleją.
  Pisanie poradników to niezły pomysł. Tylko tu znów przydałoby się mieć plan jak potem taki poradnik wypromować w necie.

 3. Nie chciało mi się użerac ze stażystką 1.01 rano kiedy miałam na prawdę niefajną sytuację, zostawiłam sobie kartę i paragon na inny dzień.
  Jeszcze jeden cukierek z dziś. Syn opowiadał o szkole, lekcja Podstaw Przedsiębiorczości, cytaty: jak będziecie mieć 18 lat dostaniecie numery NIP ( pytanie do mnie jak oni to dostaną), dodałam że po to żeby całkiem sporą cześć tego co zarobi oddać państwu. To teraz on w odpowiedzi, że w towarze to jest VAT i dlatego usługi są drogie.. i kilka innych podobnych rzeczy. Młodzież ma wiedzę jak ich zamierzają odrabiać, tylko pytanie co z tym zrobią.. jak nic, to znaczy, że na prawdę rośnie pokolenie idiotów.

 4. @Marcelina I bardzo ładnie opisałaś. 🙂 Nie ze wszystkimi drobiazgami się zgadzam, ale generalnie tak to wygląda. Jednak istnieją firmy, które choć mają strukturę matrycową, piramidami nie są. Niedawno wspominałem o tym, ale utonęło to w ogólnej dyskusji.

  Polski projekt, polskie kosmetyki – przepraszam fitokosmetyki. Korzystasz i zachwalasz i tyle roboty. To jak z dobrą kawą z dużym rabatem.Kupisz i zaraz informujesz pół rodziny i znajomych, ze super kawa jest w tym owadzim dyskoncie w dobrej cenie. Co robisz w tym momencie – polecasz towar i sklep. I z tymi kosmetykami jest tak samo. Są świetne, mocno skoncentrowane i bez petrochemii w środku. Działania zarobkowe ograniczają się jedynie do korzystania i polecania. Jeśli znajdziecie chętną osobę do korzystania, to wasza rola ogranicza się do przekazania reflinku no i wyjasnieniu jak działa system. Każdy kupuje dla siebie. Na dzień dobry przy pierwszych zakupach jest rabat 25%. Potem firma daje zarobić z dwóch poziomów poleconych. Sami dostajemy 10% cashbacku z każdych zakupów własnych tych następnych. Z pierwszego poziomu 9% z drugiego 8%. Wypłaty sa realizowane na kartę Visa prepaid. Tej karty komornik nie widzi. No chyba, ze sami mu pokażemy 🙂 Tu macie artykuł na blogu. Możecie śmiało rejestrować się z linku w tym artykule. http://izartemiserio.pl/matczyne-praktyki/organic-life/ Po rejestracji pobuszujcie w sklepie. Zobaczcie ceny. Tej klasy kosmetyki w renomowanych firmach kosztują nawet 300-400 zł za krem. W OL o jedno zero mniej.
  Gdyby komuś OL przyszło nazwać piramidą, to informuję, że w piramidach nie ma towaru. Tutaj jest i to zuzywalny z naturalnej potrzeby bycia czystym.

  Druga sprawa zarobkowa, to przede wszystkim przemyślane zakupy. Żeby zacząć zarabiać, to trzeba nauczyć sie gospodarować tym co mamy. Kolejny artykuł: http://izartemiserio.pl/porady/zakupy-internetowe/ Są tam linki do sklepów z naprawdę fajnym towarem. Jedynie Familo jest takim samym prosumenckim sklepem jak w OL można z zakupów i poleconych czerpać profity . Plus tego, ze nie stoisz w kolejce do kasy będąc owiewany wyziewami kataralnymi, tylko witasz kuriera w drzwiach. Odbierasz paczkę i cała filozofia.

  Problem większości, to niemozność przestawienia się czyli zmiany przyzwyczajeń. Ja osobiście wolę siedzieć w domu w taką pogodę i nie obijać się o ludzi w sklepie.

  To kto pierwszy odważny? 🙂

 5. Dzien dobry,

  do astromaria

  Czy udalo sie skontaktowaz z Piotrasem? Czy bedzie w stanie odpowiedziec do konca tego tygodnia? Musze ruszyc ze sprawa, a czasu juz zostalo niewiele.

  Dziekuje i zycze milego dnia

 6. Piotras napisał: „Hej:) zajrze jak tylko znajde chwilke. Jutro lece do domu i mam kociol tu na razie. Postaram sie jak najszybciej”

 7. @ Jerzy Suchaniak: podpatrzyłam twój komentarz na monitorze o Futurenet – mógłbyś coś skrobnąć na ten temat? Zarabianie za pisanie czegokolwiek (?) to jest to! Widzę, że mój talent na FB się marnuje, bo nic z tego nie mam, a tu mogę rozwinąć potencjał i jeszcze zarobić 😀

 8. witam, czesc Magdalena-dziekuje Mario, ze mi napisalas na Skype. widzisz, najwazniejsze pytanie jest takie: proof of claim-czyli jaki dowod? nie wystarczy isc i powiedziec „on mnie pobil, ja tak mowie” gdzie sa dowody, gdzie sa swiadkowie? gdzie jest AFFIDAVIT zlozone przez poszkodowanego jak i swiadkow? jesli nic takowego nie istnieje, a cala sprawa to jakas farsa to masz kilka rozwiazan.

  jesli chcesz, zazadaj transcript z rosprawy, poszukaj czy zlozono affidavit ze strony ktora twierdzi ze zostala poszkodowana.

  jesli ktos twierdzi ze zostal pobity, nie powienien miec zadnych problemow aby takie oswiadczenie zlozyc, powinien tez dostarczyc dowodow (proof of claim lies on the accuser- obowiazek udowodnienia lezy po stronie oskarzajacej), jesli takowe nie istnieje, to wszystko co tam powiedziano jest tylko presumption, czyli opinie otwarte do interpretacji, nic wiecej. jak sie panom zechce je zinterpetowac, tak bedzie, a zorro po kursie (daleko mu do sedziego) wyda wyrok jaki mu sie zechce. pamietaj, ze sad to bank, i claim ma wartosc monetarna. oni maja w d sprawiedliwosc, kasa musi plynac gdzie potrzeba.

  jesli cala sprawa, to jakas farsa, bez swiadkow, zadnych dowodow, oswiadczen, to mozesz zrobic kilka rzeczy. jedna, to zlozyc pozew do queens bench, sadu, gdzie siedza prawdziwi sedziowe a nie barany po kursach i zlozyc pozew o poszkodowanie z reki magistrate.
  to jest rozwiazanie na ostro, bo oskarzysz magistrata za to, ze wyrzadzil krzywde chlopakowi, skazal bez dowodow, affidavit, swiadkow itp. zarzadac ponownego rozpatrzenia sprawy, tym razem w prawdziwym sadzie, i jesli to wygrasz, mozesz zadac zadoscuczynienia w postaci finansowej i wymazania rekordu. nie mysle, ze adwokat jakis bedzie chcial w tym pomoc, z wiadomych powodow.

  inna rzecz to pozew przeciwko tej osobie, ktora oskarzyla chlopaka o pobicie, jesli wiesz na bank, ze nie ma zadnych dowodow, swiadkow i nie ma mozliwosci udowodnienia czegos co sie nie wydarzylo, tam sa spore szanse ze wygrasz, falszywe oskarzenie kogos, to powazne przestepstwo w UK i mozna sporo beknac za to. tu bedzie troche latwiej, bo idziesz na kogos prywatnego, a nie kruka z wewnatrz systemu. sad rozpatrzy sprawe ponownie, bedzie musial, bo mimo ze juz jest wyrok-Twoj pozew to osobna sprawa niejako, jest zalogowany osobno, a zeby ja rozpatrzyc, bedzie musial zrobic to od poczatku. jesli wyda wyrok ze oskarzony jest winny, to nie dosc ze wyrok magistrata uchyla, to dostaniesz odszkodowanie.

  nie wiem dokaldnie jak dziala apelacja, nie mialem z tym do czynienia sam, wiec nie doradze dokladnie co i jak w tym temacie, wybacz. jedno moge Ci doradzic-nie wchodz w tematy systemowe typu „korporacje to nie ludzie itp” bo w tym momencie strzelisz sobie w stope.

  najwazniejsze teraz jest-zeby zmienic wyrok ktory juz jest, a to mozesz zrobic tylko za pomoca informacji ktore mozesz udowodnic, czyli gdzie sa dowody, swiadkowie, affidavit, itp. w tym miejscu, ostatnia rzecz jaka ja bym zrobil, to rozpoczal walke z calym tym zbutwialym systemem probojac udowodnic cos komus (sedzia) kto najprawdopodobniej nie ma zielonego pojecia o czym mowisz, a nawet jak ma-to wierz mi-nigdy sie nie przyzna i nie pomoze wygrac-on z tego je chleb powszedni. teraz potrzebujesz niestety grac w ta chora gre najlepiej jak potrafisz. Mlotkiem mozna rozwalic komus caban, ale i zbudowac piekny dom-uzyj tego systemu dla swoich potrzeb, masz prawo, to sa sady publiczne i maja obowiazek Ciebie wysluchac.

  ja zlozylbym pozew o FALSE CLAIM przeciwko osobie ktora oskarzyla chlopaka o pobicie. jesli nie ma nic zeby udowodnic ten zarzut-to wygrasz, a to znaczy, ze wyrok magistrata bedzie uchylony, nie moga istniec jednoczesnie, a jakie zadoscuczynienie zechcesz za to, to juz Twoja sprawa.

  wybacz ze nie pomoge duzo wiecej, mam spora sprawe w toku, ktora pozera kazda moja chwile az do lata tego roku. napisz tutaj co zdecydowaliscie zrobic.

  pozdrawiam serdecznie

  P

 9. Wypowiedź Piotrasa nasunęła mi taką myśl, że powinnam napisać skargę do jakiegoś urzędu ochronych danych albo do rzecznika praw obywatelskich, że ktoś mnie chciał bezprawnie legitymowac na stacji benzynowej.. Podejrzewam, że w ustawie jest jakiś zapis, który kryje takie praktyki ale pewnie słaby i powołując się na Konstytucję i na przykład prawo konsumenckie można by było coś sklecić. powstrzymuje mnie tylko jedno- czy jest sens zasilać system moja uwaga i energią? W ten sposób daje zajęcie systemowi. Ale z drugiej strony jak maszyna jest przeciążona, to pada.

 10. Ale Anglia nie ma Konstytucji takiej jak nasza. Tam są ustawy i precedensy – w tej kwestii coś trzeba kombinować (no ale to trzeba znać dobrze tamtejsze regulacje).

 11. Witaj Piotras,
  dzieki za odpowiedz.
  W naszej sytuacji najlepiej bedzie pozwac do sadu rzekoma poszkodowana.
  Dowiemy sie rowniez czy bylo affidavit w sprawie.
  Jak mniemam sprawe zglaszam na policje i to przejmuje prokurator. Obawiam sie ze sprawa znowu trafi do tego samego magistrates, w ktorym byla poprzednia rozprawa, bo miasto jest niewielkie. Obysmy sie tylko nie spotkali w tym samym skladzie…Chyba, ze mam mozliwosc,zeby sprawa odbyla sie w innym miescie.
  Na razie z wlasnej ciekawosci bedziemy zabiegac o to, zeby przedstawili nam faktycznie ten skazujacy wyrok. Ciekawe czy nam na to pozwola.
  Dziekuje i pozdrawiam

 12. Całe szczęście, że to jest tylko ciamajdan. Potykają się o własne sznurówki, więc prawdziwego zamachu stanu to oni nie zrobią. Być może moje modły zostały wysłuchane, bo prosiłam o mróz, wicher i potężną zamieć, które zmiotą tę żydowską hucpę z powierzchni ziemi.

  Niespełniona aktoreczka, której nie pozostaje nic lepszego do roboty niż naśladowanie Jandy szlochającej, że jest powszechnie znienawidzona jęczy, że Polacy nie kochają i jej http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/magdalena-cielecka-o-zydowskim-dziecku-w-tramwaju-w-czasie-okupacji,704553.html

  Obserwowanie orwellowskiej ekwilibrystyki mendiów i celebrytów może przyprawić o zawrót głowy. KOD depcze demokrację pod sztandarami „obrony demokracji”, a aktoreczka uważa, że większość musi się podporządkować mniejszości w imię demokracji.

 13. Myślisz, że to jest ciamajdan, a nie kontrolowana akcja?
  Ktoś te zdjęcia musiał zrobić i opublikować. Onet i Rzeczpospolita przejrzały z kolei dochody Kijowskiego. Że też są jeszcze media, którym się chce czasem rzetelnie analizować polityków. A może to z Kijowskim, też było zaplanowane.

 14. Oni są na żołdzie Sorosa. Ale jakoś im ta kasa niewiele pomaga, tak samo jak nie pomogła Michnikowi. Widzę w świecie nowy trend: walkę tajnych służb. To się zaczęło w USA od walki na informacje i przecieki w czasie kampanii wyborczej. Obie strony „przeciekały”, ale antyclintonowska skuteczniej i Killary przepadła. Teraz w Pl mamy to samo. Wprawdzie nie mamy Wikileaks, ale mamy internet i tu odbywa się prawdziwa wojna informacyjna. Jak ich porządnie skompromitują to nawet Soros nie da rady.

 15. @ Astromaria
  Obejrzałam zalinkowany film – bardzo ciekawy.
  Na forum davidicke próbowali tę okładkę rozkminiać, ale coś nie bardzo im to wychodziło i chyba dali spokój.
  Moim zdaniem jeśli to karty tarota, to powinien wypowiadać się o nich tarocista. Ta pani wygląda na sensowną osobę, która ma pojęcie nie tylko o wróżeniu. Dzięki temu że odwoływała się do historii nie tylko świata, ale i tarota, bardzo ciekawie i logicznie nam wszystko wyłożyła.
  Rzeczywiście warto było to obejrzeć – dzięki 🙂

 16. I jeszcze:
  Z jej słów wynika, że to, o czym pisałaś wielokrotnie, czyli rozdział ludzkości na 2 grupy: przebudzonych i resztę, ma nastąpić już w tym roku. To pasuje: 2017 jest numerologiczną jedynką, a więc symbolem początku, a także chwili wyborów, np. ścieżki, którą będzie się podążać. A illuminaci mówią o tym poprzez ten rozkład kart – ta pani pięknie to wykłada 🙂

 17. Wlasnie pare dni temu mialam pisac ze 2016 to byla numerologiczna 9 – tka i tu takie rozkminanie bylo matriksowego/zaswiatowego przekretu a teraz jedynka czyli nowy poczatek, z taka wiedza w nowy rok wchodzimy!

 18. „… Za kilka dni dowiemy się, że znaleziono rozwiązanie: zlikwidujemy kopalnie i będzie spokój.”
  ___
  A nie Mario, nie „zlikwidujemy” lecz… zamkniemy na jakiś czas, a jak sprawa ucichnie to… za grosze odsprzedamy jakiemuś… zagranicznemu złodziejowi…

 19. Dokładnie tak, a konkretnie Niemcom, którzy już wykupili nasze kopalnie i spalają nasz węgiel nie przejmując się ani trochę smogiem i dymem jaki z niego powstaje. Chińczycy też dymią, i to tak, że ludzie się duszą i też nikt się tym nie przejmuje. I chyba dymią częściowo naszym węglem.

 20. Przymysław to chyba lubił imprezować. Ale pracował w straży granicznej, chyba nikomu nie podpadł?

 21. Nie wiem, zobaczymy jak zdecydowani będą w działaniach. Ludzie to naprawdę barany, okupacja sejmu traw od grudnia i nikogo nie irytuje fakt, że opozycje blokuje mównicę z byle błahego powodu, a poważne sprawy leżą odłogiem. Myślisz, że w następnych wyborach ludzie się wkurzą i sprawią, że PO i Nowoczesna zostanie wytrzebiona z sejmu?

 22. Od 1 stycznia we Francji wprowadzono prawo, że każdy jest (musi być) dawcą narządów. Pod wpływem fali niezadowolenia wprowadzono możliwość złożenia oświadczenia o niezgodzie. Takie są skutki urynkowienia służby zdrowia. Przypomnę – każde ciało (a konkretnie części zamienne, jakie można z niego wypreparować) jest warte 2 miliony dolarów. Tak wiec odmowa to wielka strata dla biznesu zwanego medycyną http://orwellsky.blogspot.com/2017/01/francja-zmienia-prawo-kazdy-obywatel.html

 23. Misje pokojowe w obronie pokoju i demokracji USA:

  1890 – Południowa Dakota – wojska amerykańskie zmasakrowały Indian – słynna masakra w Wounded Knee
  1890 – Wojska USA napadły na Argentynę
  1891 – Napaść na Chile i walka z obrońcami Chile, których jankesi nazwali ‚nacjonalistami’
  1891 – Napad na Haiti i stłumienie buntu Murzynów
  1892 – Idaho – masakra górników w kopalniach srebra
  1893 – Hawaje – napad zbrojny, który zakończył się całkowitym zniszczeniem królestwa.
  1894 – Nikaragua – okupacja Bluefields
  1894-95 – Napaść na Chiny – flota i wojsko ‚interweniują’ w wojnie japońskiej
  1894-96 – Korea – piechota USA okupuje Seul
  1895 – Panama – USA zaatakowały prowincje Kolumbii
  1896 – Nikaragua – wojska USA lądują w Corinto
  1898-1900 – Chiny – wojska amerykańskie tłumią rewolucję bokserów
  1989-1910 – Filipiny – Amerykanie pokonały hiszpańskie oddziały; wymordowały 600 tysięcy tubylców (ludobójstwo?)
  1898-1902 – Kuba – Amerykanie podbili hiszpańska Kubę
  1898 – Guam – flota amerykańska i wojsko wymordowały tubylców; Guam do tej pory służy jako baza
  1898 – Nikaragua – zdobycie portu San Juan der Sur
  1899 – Samoa (na Pacyfiku) – bitwa o następstwo tronu
  1901 – Oklahoma – armia rozgromiła bunt Indian Creek
  1901-1914 – Panama – walki o Kanał Panamski
  1903 – Honduras – stłumienie rewolucji przeciwko USA
  1903-04 – Dominikana – stłumienie rewolucji przeciwko USA
  1904-05 – Korea – udział w wojnie rosyjsko-japońskiej
  1906 – Kuba – interwencja w wyborach na Kubie
  1907 – Nikaragua – podbój kraju, tzw. dyplomacja dolarowa; ustanowienie ‚protektoratu’
  1907 – Honduras – okupacja kraju w czasie wojny z Nikaraguą
  1908 – Panama – zbrojna interwencja w czasie elekcji
  1910 – Nikaragua – atak na Bluefields i Corinto
  1911 – Honduras – zbrojna interwencja w wojnie domowej
  1911-41 – Chiny – zbrojna okupacja Chin
  1912 – Kuba – zbrojna interwencja w wojnie domowej wywołanej przez USA
  1912 – Panama – zbrojna interwencja w czasie wyborów
  1912 – Honduras – zbrojna interwencja w ‚obronie interesów USA’
  1912-33 – Nikaragua – zbrojny napad i okupacja kraju
  1913 – Meksyk – zbrojna interwencja w czasie rewolucji
  1914 – Dominikana – walki z rebeliantami o Santo Domingo
  1914-18 Meksyk – mordowanie ‚nacjonalistów’ broniących kraju
  1915 – Teksas – stłumienie rebelii „Plan of San Domingo”
  1916-24 – Dominikana – zbrojna okupacja
  1917-33 – Kuba – militarna okupacja
  1917-18 – Niemcy (I wojna światowa) – wojna z Niemcami
  1918-22 – Rosja – zbrojna interwencja w walkach bolszewickich
  1918-20 – Panama – zbrojna interwencja w czasie i po wyborach
  1919 – Honduras – zbrojna interwencja w czasie kampanii wyborczej
  1919 – Jugosławia – zbrojna pomoc Włochom przeciwko Serbom w Dalmacji
  1920 – Gwatemala; rozbicie związkowców
  1922 – Turcja – mordowanie nacjonalistów w Smyrnie
  1922-27 – Chiny – wojska amerykańskie zaangażowane w rewolucję
  1923 – Meksyk – bombardowanie Calles
  1924-25 – Honduras – wojska USA interweniują w elekcji
  1925 – Panama – wojska USA rozpędzają strajk generalny
  1927-34 – Chiny – militarna okupacja kraju przez wojska USA
  1932 – El Salvador – okręty USA wysłane w czasie powstania Martiego
  1941-45 – udział w II wojnie światowej; bombardowanie Hawajów, Włoch, Niemiec, Japonii
  1945 – Japonia – bombardowanie Hiroszimy i Nagasaki bronią atomową

  Hiroszima po zrzuceniu bomby atomowej przez USA

  1946 – Iran – zagrożenie Iranu bronią atomową
  1946 – Jugosławia – flota USA; zagrożenie bronią atomową
  1947 – Urugwaj – zagrożenie bronią nuklearną: manewry bombowców
  1947-49 – Grecja – zbrojna interwencja w wojnie domowej
  1948 – Niemcy – popisy bronią atomową celem zastraszenia
  1948-49 – Chiny – zagrożenie nuklearne ze strony USA
  1948-54 – Filipiny – wojna przeciwko powstaniu Huka
  1950 – Puerto Rico – krwawe stłumienie powstania o niepodległość w Ponce
  1951-53 – Korea – bombardowanie, artyleria i zagrożenie nuklearną; bazy woskowe są do tej pory
  1953 – Iran – Amerykanie przeprowadzili krwawy zamach stanu na demokrację i wprowadzili na tron szacha
  1954 – Wietnam – oblężenie i bombardowanie; zagrożenie nuklearne
  1954 – Gwatemala – bombardowanie Gwatemali z baz w Nikaragui za karę, że rząd w Gwatemali znacjonalizował firmy USA
  1956 – Inwazja na Egipt; straszenie bronią nuklearną
  1958 – Liban – armia i piechota USA okupują kraj; stłumienie rebelii
  1958 – Irak – straszenie bombą nuklearna; ostrzeżenie przed inwazją w Kuwejcie
  1958 – Wojskowa interwencja w Panamie
  1960-75 – Wietnam – ponad milion ofiar najdłuższej wojny i krwawej okupacji kraju
  1961 – Kuba – nie całkiem udana inwazja USA
  1961 – Niemcy – kryzys z powodu Muru Berlińskiego; stan pogotowia
  1962 – Laos – militarna interwencja w wojnie partyzanckiej
  1962 – Kuba – blokada; kryzys z ZSRR
  1963 – Irak – zamach stanu, zamordowanie prezydenta i sprowadzenie Husajna z wygnania
  1964 – Panama – wojna o Kanał Panamski; mordowanie mieszkańców
  1965 – Indonezja; miliony pomordowanych w zamachu zorganizowanym przez CIA
  1965-66 – Dominikana – wojskowa interwencja w w czasie wyborów
  1966-67 – Gwatemala – interwencja ‚zielonych beretów’ przeciwko powstańcom
  1969-75 – Kambodża – ponad dwa miliony zabitych w czasie bombardowań; głód, nędza i chaos polityczny
  1970 – Oman – inwazja
  1971-73 – Laos – bombardowanie dywanowe kraju
  1973 – Chile – zamach stanu na demokratycznie wybrany rząd Allende
  1975 – Kambodża – bombardowanie kraju
  1976-92 – Angola – mordowanie powstańców
  1980 – Iran – odbicie zakładników w ambasadzie i rebelia
  1981 – Libia – zbombardowanie samolotów libijskich
  1981-92 – El Salvador – wojna z powstańcami
  1981-90 – Nikaragua – wojna z powstańcami (Contras)
  1982-84 – Wojna USA w Libanie
  1983-84 – Wojskowa inwazja w Grenadzie
  1983-89 – Honduras – budowa baz amerykańskich na granicy
  1984 – Iran – zestrzelenie irańskich samolotów nad Zatoką Perską
  1986 – Libia – bombardowanie kraju; zamach na Kadafiego
  1986 – Boliwia – bombardowanie plantacji kokainy
  1987-88 – Iran – USA pomaga Irakowi bombardować Iran
  1989 – Libia – zestrzelenie libijskich samolotów
  1989 – Virgin Islands (Wyspy Dziewicze) – wojskowa interwencja
  1989 – Filipiny – militarna ochrona w czasie puczu
  1989 – Panama – krwawy zamach stanu zorganizowany przez USA
  1990 – Liberia – wojna domowa
  1990-91 – Arabia Saudyjska – interwencja wojskowa (540 000 wojska stacjonującego w Omanie, Katarze, Bahrajn, Izraelu i Emiratach)
  199-91 – Irak – blokada portów i bombardowanie; ponad 200 000 zabitych w czasie inwazji na Irak, poważne zniszczenie armii irackiej
  1991 – Kuwejt – militarna interwencja i powrót królewskiej rodziny na tron
  1991-2003 – Irak; bombardowanie kraju; sankcje ekonomiczne
  1992-94 – Somalia; zbrojna okupacja w czasie wojny domowej
  1992-94 – Jugosławia; NATO blokuje Serbię i Czarnogórę
  1993 – Bośnia – bombardowanie Serbów
  1994 – Haiti – krwawy zamach stanu przeciwko rządom wojskowym (polskie wojsko też brało udział)
  1996-97 – Zair (Kongo) – rewolucja w Kongo
  1997 – Liberia – wojskowa interwencja
  1997 – Albania – wojskowa interwencja
  1998 – Sudan – zbombardowanie fabryki lekarstw
  1998 – Afganistan – ataki na ośrodki treningowe CIA
  1998 – Irak – bombardowanie kraju
  1999 – Jugosławia – NATO bombarduje Serbię i okupuje Kosowo
  2000 – Jemen – bombardowanie Adenu
  2001 – Macedonia – NATO interweniuje w sprawie albańskich rebeliantów
  2001 – Inwazja na Afganistan, która trwa do tej pory
  2002 – Jemen – ataki dronami na ludność cywilną
  2002 – Filipiny – wojna z powstańcami
  2003 – Kolumbia – wojna z powstańcami
  2003-11 – Irak – najazd na Irak, zamordowanie Husajna, zniszczenie kraju, okupacja militarna (160 000 żołnierzy USA)
  2003 – Liberia – walki z powstańcami
  2004-05 – Haiti – zamach stanu na Arystydesa; okupacja wojskowa USA
  2005 – Pakistan – bombardowanie kraju przez USA; ataki dronów
  2006 – Somalia – zamach na islamski rząd
  2008 – Syria – ostrzeliwanie kraju z terenu Iraku
  2008 – Gruzja /Osetia Płd. – kolorowa rewolucja w Gruzji i krwawa prowokacja w Osetii
  2009 – Jemen – regularne bombardowanie kraju przy pomocy Arabii Saudyjskiej
  2011 – Libia – napaść zbrojna na kraj, zbombardowanie wsi i miast; zamordowanie Kadafiego
  2011 – Syria; wojna w Syrii o gazociąg
  2013 – Ukraina – zamach stanu i przygotowanie rewolucji
  2014 – Irak – interwencja zbrojna, rewolucja w kraju i walki powstańcze
  2014 – Syria – bombardowanie kraju przy pomocy ISIS

  I teraz:
  2016 – WOJSKA NATO PRZYGOTOWUJĄ INWAZJĘ NA SYRIĘ
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/132253,z-dziejow-walk-usa-o-demokracje-na-swiecie-zarys

 24. Astromario, piszę, bo gdzieś kiedyś wyczytałam, że masz w domu koty. Otóż, w noc sylwestrową wyszłam na spacer i doczepił się do mnie rudy kocurek – przeszedł za mną ponad 3km do mojego domu. Co miałam zrobić? Przygarnęłam go. Rozwiesiłam info, że znalazłam kotka i ogłosiłam to w internecie w różnych miejscach, ale nikt się po niego nie zgłasza, mimo, że jest piękny – rudy z białym brzuszkiem i pręgowanym ogonem. Do tego jest bardzo spokojny, od razu zaczął korzystać z kuwety, itp. Byłam z nim u weta i oczywiście zaleca różne szczepionki (jestem z tym ostrożna), kastrację (czy Ty Mario masz wykastrowane koty? Ja sama nie wiem, co robić w tej kwestii…) oraz czip (tutaj też mam wątpliwości, kotek nie będzie wychodził, nie ma ku temu możliwości). Odrobaczałam go i niestety wyszły z niego różne większe i mniejsze glisty… Czym kota najlepiej karmić? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki od Ciebie Mario i innych kotolubów, bo dla mnie to nowe doświadczenie…

 25. @ eee: to kot wybiera swojego właściciela 🙂

  Ja kotów na nic nie szczepię, bo szczepionki dla zwierząt są tyle samo warte co dla ludzi. Pisałam tu, że powodują raka (jeśli nie czytałaś to podam ci link), więc weterynarze zalecają ostatnio szczepienie w łapkę lub ogon, bo można je łatwiej amputować niż łopatkę, gdzie szczepiono wcześniej. Ja nie chcę mieć kota chorego na raka ani tym bardziej okaleczonego, bez łapki lub ogona, lecz zdrowego i całego.

  Chipy dla zwierząt są równie „dobre” jak dla ludzi – też powodują raka, bo wytwarzają szkodliwe promieniowanie. A ich przydatność jest więcej niż dyskusyjna. Wet zarabia na szczepieniach i chipach, wiec będzie ci je gorąco rekomendował, ale jeśli zdrowie i życie kota jest ci bliskie, to się nie zgadzaj. Uważaj tylko, żeby kot nie wylazł przez uchylone okno lub nie spadł z balkonu. Ja mam na balkonie siatkę, ale to kosztowało sporo kasy.

  Co do kastracji… niektórzy się oburzają, że jak tak można, ale… miałam niekastrowanego, bardzo ukochanego kocurka, który wychodził z domu no i niestety któregoś dnia poszedł na dziewczynki i nie wrócił. Twój nie będzie wychodził, ale niekastrowany kocur ma zwyczaj znaczenia moczem terytorium, więc może zrobić ci w domu komorę gazową. Podobno są kocury które tego nie robią, ale moje robiły. Podobno wadą kastracji jest to, że może powodować problemy z układem moczowym. Ale możliwe, że niekastrowane kocury też mają ten problem (kamienie albo piasek w nerkach lub pęcherzu).

  Co do karmienia: karmy z supermarketu niestety nie są dobre, więc trzeba kupować droższe w sklepie dla zwierzaków lub nawet w necie. Koty mogą jeść suchą karmę, ale muszą wtedy sporo pić, żeby nie dostały kamieni. Karma mokra nie jest zbyt dobra, bo nie czyści zębów i może się pojawić zapalenie dziąseł. Nasza kotka ma zawsze pełną miskę z chrupkami, a karmę mokrą dostaje tylko raz dziennie. Kotka uwielbia te saszetki, a kocur patrzy na nie jak na coś zupełnie niejadalnego i nawet nie chce powąchać.

  Koty muszą też mieć dostęp do trawy, z czym jest trochę problemów, bo to jest zwykle jęczmień, który pięknie rośnie do pewnego momentu, a potem szybko usycha, więc trzeba tę trawę stale wysiewać na nowo. Koty zjadają niewielkie ilości trawy, więc nie warto kupować pojemnika na trawę, co my niepotrzebnie zrobiliśmy, bo taki pojemnik nadaje się dla wielkiego stada kotów, a nie dla 1 czy 2 (bo usycha zanim zostanie zjedzona). Jest fajna trawa w pojemniku z hydrożelem, ale trzeba ją podzielić na kilka porcji, bo jak wyżej – kot nie zdąży zjeść zanim uschnie. Ja wysiewam trochę do tego hydrożelu w filiżance, a to i tak jest za dużo.

  Najlepsze i najzdrowsze żywienie to BARF, ale trzeba się przy tym trochę (ale nie dużo) narobić. Niestety, kiedy kot się starzeje i zaczyna mieć problemy z układem moczowym, przejście na BARF staje się koniecznością, bo to jest bardzo naturalne i zdrowe żywienie, od którego chore koty zdrowieją. Dziś jest to łatwe, bo taurynę można kupić np. na Allegro, a kiedyś trzeba było ją sprowadzać z Niemiec.

  W miarę tanią i naturalną suchą karmą jest Applaws, a drogą, ale bardzo dobrą Acana. Wszystko to znajdziesz w necie, jest forum dla karmiących koty i psy metodą BARF (Barfny świat). Ja muszę przestawić mojego kocura na tę dietę, bo zaczyna mieć problemy z sikaniem, a z tego co wiem, weterynarze nie potrafią kotów wyleczyć (tak jak lekarze nie potrafią leczyć ludzi), więc trzeba szukać ratunku w naturze.

 26. @ Monikucha: tak, czytałam o tym. To zdrajcy i sprzedawczyki. Ale na szczęście zbliżają się wybory w Niemczech, więc niemiecka prasa zaczęła pisać o Polsce bardziej przychylnie. Angela, w obliczu wygranej Trumpa, zmieniła front i stała się bardziej ugodowa. Wybiera się do Polski i pewnie na KOD nawet nie splunie, bo bardziej jej się opłaca negocjować z PiSem. To może oznaczać śmierć KODu, czego im z całego serca życzę.

 27. Wiara w globalne ocieplenie jest jak religia – oślepia i sprawia, że wierzący widzi to, w co wierzy zamiast wierzyć w to, co widzi.

  Borsuki z trójmiejskich lasów przerwały sen. Leśnicy obawiają się, że krótka i łagodna zima sprawi, że zwierzęta zbyt często będą się wybudzały.
  http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/polska,28/borsuki-nie-moga-spac,221798,1,0.html

  Trzeba mieć coś z głową, żeby pisać o krótkiej i łagodnej zimie, kiedy nie tylko za oknem, ale na całej półkuli północnej cały czas mróz i śnieg i nie zapowiada się, żeby to się miało szybko zmienić. Borsuki pewnie odzwyczaiły się od srogich zim i zamiast spać są aktywne, a więc i głodne. Muszą się przestawić na nadchodzące ochłodzenie, bo inaczej wymrą.

 28. „..weterynarze nie potrafią kotów wyleczyć (tak jak lekarze nie potrafią leczyć ludzi)…”
  ______
  Niemal w 100% zgadzam się z wypowiedzią Marii 🙂
  Ja również mam dwa koty, a ściślej – dwie kociczki, 13-to letnią i dwu letnią.
  Wcześniej, bo 3 lata temu… odszedł ze starości mój kocurek, który przeżył ze mną… 20 lat i 8 miesięcy !, i w tym 3 przeprowadzki 🙂
  Był kastratem, bo tak – jak napisała Maria – w pierwszym roku, zaczął robić z mieszkania „gazownię”, więc po prostu były dwa wyjścia: albo – albo

  2 lata temu, spotkałam małą kociczkę, którą wyrwałam śmierci ze szponów i tak już ze mną została…
  Niestety, choć z bólem serca – ją również musiałam poddać sterylizacji, ponieważ obie moje kocice wychodzą na ogród, na który również przychodzą kawalerowie, a mój mąż kategorycznie nie chce mieć więcej kotów.

  Również karmię je suchą karmą i raz dziennie tzw. „mokrą”, tyle że nie z saszetki lecz raz na 4, 5 dni kupuję pierśnik z kurczaka, który dzielę na kilka części i zamrażam, a jedną część kroję na maleńkie cząstki i raz dziennie daje kotom, ponieważ starsza kotka wszystkie mokre karmy zwraca…
  Nie jest to może najzdrowszy sposób karmienia kota, zważywszy czym karmione są kurczęta, ale… jak na razie – lepszego nie wymyśliłam…

 29. No niestety, zwierzęta hodowlane są zatrute, a kurczaki najbardziej. Tak wychwalany zdrowy indyk też okazał się niezdrowy, bo szprycowany antybiotykami. Niby można kupić ekologiczne, ale wychodzi drogo i wcale nie ma pewności, czy czymś nie doprawione. Kupiłam przed świętami eko twarożek, bardzo drogi i zjadłam połowę, a o drugiej zapomniałam, bo w święta jest jedzenia dużo za dużo. No i wyobraźcie sobie, że twarożek po świętach był wciąż idealnie świeży, co świadczy o tym, że był zaprawiony konserwantami. Taką to mamy ekologię!

  Ja swoim kotom kupuję indyka, bo to mięso jest dla kotów bardziej odpowiednie i mam też nadzieję, że indyk jest trochę mniej szprycowany chemią.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s