HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

Stary Hyde Park został zamknięty,

prawdopodobnie niepotrzebnie. Czytelnicy bloga sądzili, że w HP było za dużo komentarzy i z tego powodu nastąpiła awaria. W rzeczywistości admini WordPressa coś tam majstrowali nad ulepszeniem systemu i chwilowo wszystko się posypało, ale później powróciło do normy i znów działało normalnie.

Proszę się nie awanturować, jeśli czyjeś komentarze stale wpadają do moderacji!

Komentarze stałych bywalców bloga powinny być zatwierdzane automatycznie, ale nie są, a ja nie mam na to żadnego wpływu! Szczegółowe wyjaśnienia są tutaj.

UWAGA: po wysłaniu komentarza prawdopodobnie go nie zobaczysz, ponieważ zostaniesz przeniesiony… na jakąś wcześniejszą stronę z komentarzami. Nie denerwuj się, tylko wróć na stronę główną Hyde Parku (lub odśwież stronę) i zjedź na sam dół – tam go znajdziesz. To kolejny chochlik WordPressa, na który  nie mam wpływu.

UWAGA!!!

WPROWADZAM ZAKAZ WSTĘPU DLA WYZNAWCÓW TEORII PŁASKIEJ / WKLĘSŁEJ / PUSTEJ ZIEMI!

Wierzysz w płaską ziemię?

Jeśli tak, to wiem z doświadczenia, że nie ma takich dowodów, które byłyby w stanie obudzić w tobie podejrzenie, że możesz się mylić. Wiem, że jesteś niezłomny w swojej wierze niczym chrześcijański męczennik i że prędzej dasz się posiekać na kawałki, niż otworzysz rozum na merytoryczne argumenty.

W takim razie mam dla ciebie wyzwanie: wytłumacz mi retrogradację planet na płaskim naleśniku. Tylko błagam, okaż choć trochę szacunku własnemu rozumowi i rób z siebie głupka, który wierzy, że niebo to animacja wyświetlana na ekranie ani nie wstawiaj tu filmiku z planetami poruszającymi się po orbicie z falbankami.

Ta płaska bzdura zaczyna zataczać coraz większe kręgi i coraz więcej naiwniaków daje się w to wciągać, a mój blog jest nieustannie nawiedzany przez kolejnych, wprost palących się do nawracania na swoją płaską wiarę MISJONARZY.

Nie, to nie jest cenzura!

Wciąganie mnie w te potyczki jest okradaniem mnie z czasu i energii!

Mój czas jest cenny,więc wolę przeznaczyć go na coś bardziej konstruktywnego niż utarczki „strzyżono-golono”.

[Nie znaczy to oczywiście, że zupełnie zakazuję poruszania tego tematu. Jeśli masz coś mądrego do powiedzenia to pisz śmiało, tylko nie próbuj mnie przekonywać, że ziemia jest płaska / wklęsła / pusta].

Trzeba być naprawdę kompletnym, pozbawionym (nawet płaskiego) mózgu kretynem, żeby wierzyć w te brednie! Łebski, nieszczepiony uczeń szkoły podstawowej jest w stanie odkryć, gdzie kryje się błąd logiczny w wywodach płaskoziemców, ale dorośli, nawet „wykształceni” (w nowym systemie edukacji) magistrowie i doktorzy tego nie potrafią. I co się dziwić, skoro doktor astronomii nie potrafi odróżnić znaków zodiaku od gwiazdozbiorów, a co jest wprost trudne do uwierzenia, wyrzygnął z głębi swojego (chyba płaskiego) mózgu taką oto wielką mądrość: „Przez tysiące lat Ziemia zmieniła swoje położenie względem Słońca”.

Wiara w płaską ziemię jest cechą wieków ciemnych, czyli XXI wieku, w którym nastąpił katastrofalny i nienotowany nigdy wcześniej upadek edukacji. Kolejne reformy szkolnictwa doprowadziły do tego, że ludzie nie potrafią myśleć logicznie (sprawdź hasło „trivium”) i nie posiadają ugruntowanej wiedzy na żaden temat. Szkoły (również renomowane uczelnie wyższe) wypuszczają analfabetów i ćwierćinteligentów, którym można wcisnąć każdy kit i ciemnotę, np. lekarzy pediatrów, którzy szczepią i nie widzą tragicznych skutków tego procederu. Jest to robione celowo, bo korporacyjne rządy nie potrzebują inteligentnych, niezależnych myślicieli, lecz wielorasowego, pozbawionego tożsamości stada baranów do wykonywania niewolniczej, prymitywnej pracy.

Już starożytni wiedzieli, że ziemia jest kulą i umieli obliczyć jej średnicę. Wiedzieli o tym również uczeni w średniowieczu. Słynne ostatnio Towarzystwo Płaskiej Ziemi powstało nie w średniowieczu, lecz w XIX wieku, ale nikt nie potraktował tego poważnie. Obecnie podchwycili i solidnie dofinansowali tę ideę Iluminaci celem ogłupiania i skłócania i tak już ogłupionej i skłóconej ludzkości i jak widać odnieśli wielki sukces, bo już niemal wszyscy uwierzyli, że żyjemy na naleśniku. Musieli wpakować w to naprawdę dużo forsy, o czym świadczą profesjonalnie zrobione filmy (animacje) oraz potężna reklama, oparta głównie na marketingu szeptanym.

Teoria płaskiej ziemi jest tak szeroko lansowana, ponieważ jest idealna do zdyskredytowania tropicieli prawdziwych spisków (chemtrails, Smoleńsk, 911), a przede wszystkim wszystkich, którzy negują korporacyjną, upolitycznioną pseudo-naukę (wiarę w ocieplenie klimatu, toksyczność CO2, biotechnologię i jej sztandarowy „wynalazek” jakim jest GMO, wakcynologię, medycynę rzekomo opartą na dowodach itp.). Jeśli tropiciele spisków dadzą się nabrać na teorię płaskiej ziemi i zaczną ją głosić skompromitują się kompletnie i zrobią z siebie idiotów, którym nikt nie będzie wierzył ani traktował ich poważnie.

Tropiciel spisków jest jak saper: wystarczy jeden błąd, żeby całkowicie stracił wiarygodność.

I faktycznie, tak właśnie się stało – na YT już pojawiły się filmiki, wyśmiewające w czambuł wszystkie „teorie spiskowe”, zarówno religijne jak i tzw. pseudonaukowe. Teza lansowana w nich brzmi: nie ma żadnych spisków, żyjemy w bezpiecznym, doskonale kontrolowanym systemie, w którym nie ma miejsca na jakiekolwiek nadużycia ze strony nauki, medycyny ani polityki, a kto twierdzi, że jest inaczej jest paranoikiem i szaleńcem i powinien poddać się leczeniu psychiatrycznemu.

Nie chciało mi się polemizować z tą płaską bzdurą, ale na szczęście jest ktoś, komu się chciało. To Opolczyk, który wyjaśnia łopatologicznie co i jak, całość jest do przeczytania tutaj. Jego płascy przeciwnicy mają za argument wyłącznie obelgi i oczywiście bany. Po raz kolejny przekonuję się, że wiary nie da się uleczyć żadnymi, racjonalnymi (nie racjonalistycznymi!!!) dowodami i argumentami.

Wiele razy prosiłam, żeby wyznawcy płaskiej / wklęsłej / pustej ziemi wyjaśnili mi zjawisko ruchu wstecznego (retrogradacji) planet! Mimo wielokrotnie ponawianych apeli nie doczekałam się odpowiedzi, w końcu przesłano mi animację z planetami poruszającymi się po orbitach w kształcie fantazyjnych pętelek. I w tym momencie ręce mi zupełnie opadły! Jeśli tak wiele osób jest w stanie uwierzyć w coś tak nielogicznego i niezgodnego z prawami fizyki, to z edukacją jest dużo gorzej niż mogłam przypuszczać.

Wzbudzający powszechny aplauz płaskoziemców filmik z występem Dave Murphy’ego najpierw wywołał u mnie paroksyzmy zagrażającego życiu śmiechu, a potem rasistowską myśl, że ten facet kończył szkoły w jakimś murzynowie. Kolejna refleksja nie jest już tak wesoła: w tym murzynowie uczą się obecnie również białe dzieci, nie tylko amerykańskie, ale wszystkie, na całym, wielkim świecie i dlatego mamy poziom nauczania odpowiedni dla niewolników pracujących na plantacjach, a nie dla błyskotliwych intelektualistów. Może to się komuś nie spodobać, ale prawda jest bolesna: wszyscy jesteśmy niewolnikami. Jeśli chcesz wiedzieć czyją jesteś własnością dowiedz się, kogo nie wolno ci krytykować. Wolter sądził, że nie wolno krytykować rządzących. Pomylił się. Nie chodzi o rządzących, lecz o właścicieli niewolników, w których zamieniono nas wszystkich.

A teraz wysil szare komórki i samodzielnie odkryj, dlaczego ten wywiad powinien cię śmieszyć, a nie oświecać intelektualnie. Ja uznałam, że ten film nie jest godzien obejrzenia już po pierwszym wielkim objawieniu, jakie zapodał swoim bezmyślnym wielbicielom:

Jeśli leci pilot nad krzywizną ziemi powinien obniżać tor lotu co 5 minut, by pozostać dookoła krzywizny

Jeśli nie obniży toru lotu, to (jak się domyślam) odleci w kosmos. Czy to zdanie wydaje ci się logiczne? A może logiczne jest zdanie przeciwne, że jeśli będzie co 5 minut obniżał wysokość, na której leci, to w końcu zaryje nosem w grunt? To drugie zdanie również wydaje się logiczne, prawda? Ale oba te zdania nie mogą być prawdziwe, bo sobie przeczą. Potrafisz odkryć gdzie pan Murphy robi z ciebie idiotę? Jeśli nie potrafisz, to spytaj ucznia szkoły podstawowej, może on będzie wiedział?

Zamiast bezkrytycznie wierzyć w opowieści pana Murphy weź do ręki encyklopedię (NIE, NIE Wikipedię!!! Mam na myśli poważną, niezafałszowaną przez polityczną poprawność papierową encyklopedię, najlepiej wydaną jeszcze w XX wieku) i sprawdź jak działa żyroskop, wybierz się do obserwatorium astronomicznego i spytaj dlaczego jedne gwiazdy widać, a innych nie widać albo przynajmniej obejrzyj ilustracje w encyklopedii stojącej w biblioteczce dziadka. Rusz mózgiem, bo jeśli tego nie zrobisz każdy „misjonarz” dowolnej teorii zrobi ci wodę z mózgu, a ty pójdziesz za nim jak owca za rzeźnikiem.

3 077 komentarzy do “HYDE PARK 2, czyli miejsce do rozmów na dowolne tematy

 1. W pełni zgadzam się z określeniem… „bazarowe gęby”… ha, ha, ha…

  Maria pisze:

  „.. Niech stanie transport i produkcja i zobaczymy co się stanie…”
  ___
  Mario sama dobrze wiesz, że niemal cały świat zachodni zdominowany jest przez katolików, dla których czarna księga to niemal jak wyrocznia, a w niej stoi jak wół:
  „oddajcie Bogu co boskie, a cesarzowi co cesarskie”, więc nie ma zmiłuj się, tacy ludzie nie pozwolą aby np. stanął transport…, bo po prostu nie są w stanie sprzeciwić się systemowi „cesarza”…

 2. http://romannacht.blogspot.com/2016/11/paska-pusta-czy-okraga.html czyli przegląd teorii na temat różnych kształtów ziemi. W tekście jest link do JoeMonstera, gdzie też jest fajny artykuł na ten temat.

  Ja już się w tej sprawie wypowiedziałam: to są teorie, a nie pewniki. Negowanie dogmatów to rzecz jak najbardziej słuszna, nieprzyjmowanie na wiarę niczego również, ale żeby móc wyrobić sobie zdanie i nabrać pewności w jakiejkolwiek sprawie trzeba mieć dowody. Niezbite. Jak na razie takowych brak w każdej z tych teorii. Nie jestem w stanie empirycznie zweryfikować tego wszystkiego, więc mogę jedynie wierzyć, a że z wiarą u mnie kiepsko, więc pozostanę tzw. agnostyczką, chociaż to słowo w rzeczywistości znaczy co innego niż wszyscy myślą.

  Nie jestem w stanie wyobrazić sobie płaskiej ziemi. Wytężałam umysł na wszystkie możliwe sposoby, ale sorry, nie daję rady. Na czym ten naleśnik miałby spoczywać? I jakim cudem Kolumb dopłynął do Ameryki, skoro na płaskiej ziemi dopłynąłby jedynie do końca ziemi? Jakim cudem lotnicy oblecieli ziemię dookoła, a żeglarze ją opłynęli? Sorki, ale te bajki nie dla mnie! Jestem w stanie wyobrazić sobie okrągłą ziemię. Wszystkie planety są okrągłe, widzę oczami wyobraźni, jak to wszystko krąży wokół Słońca, widzę galaktyki, inne słońca i układy planet itp. To nie wymaga mojego wysiłku, chociaż oczywiście nie jestem w stanie wyobrazić sobie nieograniczoności Wszechświata. O tym, że ziemia jest pusta w środku mówią liczne legendy, które są mi znane od lat, ale to nie my żyjemy w jej wnętrzu! My żyjemy na powierzchni, a do wnętrza mamy wstęp wzbroniony.

 3. PS. po lewej stronie bloga, na dole jest karta Illuminati „Flat Earth”, co dla mnie jest powodem do poważnych podejrzeń, że ta płaska ziemia to jest kolejna hucpa iluminatów.

 4. Szanowna Mario,
  to nie są teorie tylko właśnie DOWODY.
  Nie mam siły ani ………….
  Nie wiem jak wygląda ziemia, nie jestem asto czy kosmo nautą

  Ale PROSZĘ

  zerknijcie na te informacje , dowody bo są po prostu ciekawe.
  Jeśli ktoś się nie zgadza to niech po prostu OBALI każdy z nich po kolei…

  i po krzyku.
  To chyba proste…jeśli coś się nie zgadza to i ja na tym skorzystam.

  Tu po polsku :

 5. Skąd taki nagły, ogólnoświatowy, żarliwy wybuch nawracania całej ludzkości na wiarę w płaską ziemię?

  Skoro Ziemia była płaska od zawsze to dlaczego nikt o tym nie mówił? I nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wszyscy trąbią o tym jakby nic ważniejszego na świecie nie było? Wchodzę na YT, a tam „wybrane dla mnie” 10 filmów o płaskiej ziemi! Wchodzę na blog (mój własny), a tu czekają na mnie agitatorzy teorii płaskiej ziemi. Na innych blogach widzę ożywione spory, czy płaska, czy wklęsła, czy jednak okrągła. Zaczynam rzygać tym tematem.

  Ile musi kosztować ta akcja? Kto w to zainwestował i w jakiej walucie spodziewa się zysku? Bo za darmo na pewno to robione nie jest!

  To nie Kopernik wymyślił okrągłą ziemię. O tym, że jest okrągła wiedziano już w starożytności. Towarzystwo Płaskiej Ziemi powstało dopiero w XIX wieku i przez ponad 100 lat świat tego nie zauważył, bo nikogo to nie obchodziło. Aż do dziś, do czasów, kiedy edukacja, z pełną premedytacją, została doprowadzona do totalnego upadku, kiedy ludzi przestano uczyć logiki, historii i nauk ścisłych. Wychowano pokolenie matołów, które jest ślepe na to, co ma przed oczami. Przykładem są lekarze, którzy nie widzą niepożądanych odczynów poszczepiennych, chociaż na ich oczach dochodzi do dramatów. Mimo to lekarz wierzy, że jest to „przypadkowa korelacja” lub że problemem są geny. Z rakiem mamy to samo: przez wieki występował bardzo rzadko, a dziś niemal każdy może zachorować. Na pytanie „dlaczego?” znowu słyszymy gadkę o genach i znowu nikt nie pomyśli, że to nielogiczne. Przez miliony lat geny działały doskonale, więc dlaczego nagle w XXI wieku miałyby zacząć zabijać? Nikt nie jest w stanie zadać sobie tego prostego pytania, bo mózgi zanikły z nieużywania.

  Ta cała ściema z płaską ziemią robiona jest po to, żeby totalnie ośmieszyć środowisko badaczy spisków. Jeśli ludzie w to uwierzą zostaną wyszydzeni jako idioci, a wraz z płaską ziemią wyśmiana zostanie cała ich praca nad wyjaśnianiem spisku 911, szczepień, GMO i chemtrails.

  Wciąż czekam na wyjaśnienie ruchu wstecznego planet na płaskiej ziemi. Jak dotąd nikt nie podał mi żadnego sensownego wytłumaczenia tego zjawiska. Dopóki nie uzyskam odpowiedzi na moje pytanie nie będę tracić czasu na oglądanie czegokolwiek.

 6. Obejrzałam fragment. Nie jestem astronomem, ale wszystko to są bzdety. Jedynie z tymi kręcącymi się gwiazdami zabił mi ćwieka. Muszę to przeanalizować, może zapytam syna, ale nie wiem, czy będzie mi się chciało.

  Przykład z kanałem jest bez sensu. Byłeś kiedyś nad morzem? Widziałeś statki schodzące pod horyzont? Kiedyś wpadł tu wyznawca wklęsłej ziemi i wmawiał mi, że horyzont jest zawsze powyżej oczu, więc ziemia na bank jest wklęsła.

  Co jakiś czas wpadają tu misjonarze i przekonują mnie, że powinnam uwierzyć w ich religię, bo tylko ona jedna jest prawdziwa. Było tu już z 10 reprezentantów różnych religii i wszyscy byli przekonani, że tylko ich religia jest słuszna. Z PZ jest to samo!

  Jeśli ziemia jest płaska gdzie znajduje się jej koniec? Jakim cudem Kolumb dopłynął do Ameryki? Jakim cudem można oblecieć ziemię dookoła?

 7. @ Astromaria:
  Skąd taki nagły, ogólnoświatowy, żarliwy wybuch nawracania całej ludzkości na wiarę w płaską ziemię?

  Może hodowcy mają zamiar przywrócić z powrotem średniowiecze. Tylko nie takie średniowiecze w złagodzonej wersji z jakim mamy do czynienia dzisiaj. Im chodzi o ponowne wprowadzenie wieków średnich pełną gębą jak np. czasy w XII w. powiedzmy. Poza religią, tą zastąpią „nauką”, która będzie nową i niepodważalną religią dla mas. W końcu w tamtych czasach wielu wierzyło w teorię płaskiej Ziemii. Z tym, że nawet wtedy byli tacy, którzy dobrze wiedzieli, że Ziemia najprawdopodobniej ma kształt najbardziej przypominający kulę.
  A może po prostu cofamy się w rozwoju zamiast iść do przodu i to jest jedyny powód całego zamieszania z płaską Ziemią? Może to znak końca czasów hi, hi? 😉

 8. Są próby zawrócenia rozwoju cywilizacji, chcą nas wpakować w nowy feudalizm, ale taki, w którym będzie obowiązywać „odwrócona” dziesięcina: z dziesięciu snopków 1 będzie nasz, resztę zabiorą. Dlatego ludzie nie mogą być zbyt mądrzy.

 9. Po prostu nie dociera do co poniektórych, że Ziemia to naprawdę wielka kula, tak wielka, że na przestrzeni nawet wielu kilometrów tej krzywizny nie widać i sprawia wrażenie płaskiej. Dlatego dowód z kanałem do mnie nie przemawia.

  Na pełnym morzu widać wyraźnie zakrzywienie powierzchni, np. jak się płynie do Karlskrony w Szwecji: tam, już po stronie szwedzkiej, stoi w morzu mnóstwo wiatraków i z wielu, wielu kilometrów wyraźnie widać, że wyłaniają się najpierw ich „głowy”, a potem powoli, w miarę zbliżania się wyłaniają się coraz bardziej z morza, aż ukazują się w całości. Akurat tak się złożyło, że gdy płynęłam do Karlskrony 2 razy, to za każdym razem miałam cudowną, słoneczną pogodę, z doskonałą widocznością na naprawdę dużą odległość, i miałam przyjemność obserwować to zjawisko aż 4 razy: w drodze w obydwie strony – z powrotem oczywiście się chowały. Pamiętam, że specjalnie zwróciłam na to uwagę i oboje z mężem to obserwowaliśmy.

  Wiele z tych „dowodów” na płaskość lub wklęsłość to po prostu złudzenia optyczne, fatamorgany – atmosfera zachowuje się jak soczewka.
  Dla mnie jedynie zagadkowa jest sprawa lotów samolotów, że ich rejsy odbywają się dziwnymi trasami, które byłyby sensowne w przypadku, gdyby Ziemia była płaska – to jedynie mnie zastanawia. Ale myślę, że i na to znalazłoby się wytłumaczenie. Poza tym należałoby prześledzić, czy te samoloty naprawdę tak lataja, a na to szkoda mi czasu i energii 🙂

 10. Ziemia to naprawdę wielka kula, tak wielka, że na przestrzeni nawet wielu kilometrów tej krzywizny nie widać i sprawia wrażenie płaskiej

  No właśnie! Samolot leci tak naprawdę tuż nad ziemią, nie dość wysoko, żeby widać było kulę ziemską. Dlatego te przykłady z żyroskopem i sztucznym horyzontem są przekonujące tylko dla naiwnych, a pomysł, że samolot powinien się zniżać z powodu krzywizny ziemi po prostu mnie rozbawił do łez.

 11. Podobnie argumenty, że samolot lecący zgodnie z kierunkiem obrotu ziemi powinien lecieć dłużej, niż lecący niezgodnie z kierunkiem obrotu ziemi. Samolot porusza się w atmosferze, a atmosfera porusza się wraz z ziemią. Z tego samego powodu argument, że z powodu obrotu ziemi powinny wiać huraganowe wiatry jest nietrafiony.

 12. A tak w ogóle to Ziemia jest planetą, tak jak i inne w naszym układzie słonecznym. I tak jak pozostałe planety jest najprawdopodobniej mniej więcej okrągła. No chyba, że jako jedyna z dziewięciu planet układu ( nie licząc Słońca i Księżyca ) jest płaskim plackiem. Tylko jakim cudem taki płaski czy wklęsły ziemski placek daje radę krążyć po własnej orbicie i dodatkowo jeszcze wokół własnej osi? A orbita placka jaki ma kształt według wyznawców tej teorii? Placek zatacza okrąg wokół Słońca tak jak i pozostałe planety czy może wykonuje jakiś roczny ruch obiegowo – plackowaty? 😉 Bo rozumiem, że ziemski placek też posiada orbitę, tak jak i pozostałe kuliste planety. Inaczej dawno spadłby ze swojego miejsca i zniknął gdzieś w kosmicznej otchłani czy innej czarnej dziurze. I czy wogóle jest możliwe żeby plackowata Ziemia miała własną oś? Czy placek byłby w ogóle w stanie obracać się wokół własnej osi? Którędy niby miałaby ta oś biec na placku? Zmiana pór roku, długość dnia i nocy na różnych szerokościach też jednoznacznie przemawia za kształtem kuli. Ta teoria plackowatej Ziemii nie bardzo trzyma się kupy 😉

 13. Hahahahahaha, wszystkie planety kuliste i 1 naleśnik na orbicie!!!

  Ale oni, zdaje się, wierzą w geocentryzm. Czyli naleśnik w centrum a wszystko kręci się wokół. Pytanie tylko, na czym spoczywa ten naleśnik? I czy można z niego spaść w przestrzeń kosmiczną? Pewnie w Finis Terrae jest ten spadek 😀

 14. Oś Ziemii na placku chyba by w końcu wzięła i się …..zawaliła 😉 Bo co miałoby ją podtrzymywać?

 15. Pytanie tylko czemu jakiś ziemski placek miałby być centrum wszechświata? Wszechświat to całkiem spory obszar. Czemu akurat wszystko miałoby się w nim kręcić wokół jakiegoś ziemskiego naleśnika? Jak dla mnie te teorie są szalone 😉

 16. a ja wam zaprawdę powiadam, że żyjemy wewnątrz ziemi ;P , bo są na to nieobalone dowody

  dyskucje na temat NC
  https://redoctobermsz.wordpress.com/2015/06/06/dyskusje-na-temat-niebocentryzmu/comment-page-2/#comment-11064
  ciekawe są zdjęcia tych wszystkich rzekomych gwiazd i planet

  w dyskucji na temat nc jest tego więcej
  miałam ciekawy film odnośnie tych wszystkich rzekomych gwiazd , ale mi zaginą. to wszystko to tylko plazma, elektryczny kosmos

  ja nie neguję pracy placków, chociaż nie zgadzam się na pz, oni mają mnustwo ciekawych obserwacji
  tutaj jest forum Henryka Kubika o płaskiej ziemi i warto pooglądać, chociazby ze względu na informacje, są rownież obserwacje gwiazd i planet, tylko trzeba się dokopac 😉
  http://zbawienie.forumotion.com/t5p725-plaska-ziemia-czy-mozna-tej-teorii-zaprzeczyc

  NASA – ODYSEJA DISNEYA ? – Waldek Borowski

  dla mnie te informacje są wazne, chociażby do weryfikowania informacji z hipnoz

 17. Nie mamy wstępu do wnętrza ziemi. My żyjemy na powierzchni, a wewnątrz żyją byty, z którymi się nie komunikujemy.

  Nasza rzeczywistość jest sztuczną kreacją, to hologram. Dlatego są dowody na każdą teorię, nawet na sprzeczne ze sobą.

 18. Mario, jezeli z wielu kilometrów sa widoczne obiekty, które nie powinny być widziane z powodu krzywizny ziemi, to wg Ciebie tylko i wyłącznie hologram???
  jeżeli chodzi o dalekie obserwacje, zgadza się to, że jest widziany fragment statku, ale jeżeli weźmiesz lornetkę obserwujesz wtedy cały statek, to skoro jest krzywizna ziemi, to lornetka fizycznie nie ma możliwości objąć całego statku, bo mu własnie ta krzywizna-wybrzuszenie nie powinno pozwolić
  jeżeli kosmonauci z b. wielu kilometrów nadal obserwują horyzont, to wg praw fizyki coś jest nie tak, bo powinni widzieć tylko przestrzeń kosmiczną na wysokości oczu

  „Nasza rzeczywistość jest sztuczną kreacją, to hologram. Dlatego są dowody na każdą teorię, nawet na sprzeczne ze sobą.”
  tzn wg Ciebie jednym dzieciom prezenty przynosi św Mikołaj, a drugim rodzice???

 19. https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0mi0w8bLtUM https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3PLi-tDF3qA
  nie umiem tego wytłumaczyć fachowym językiem, ale w tych filmach po ang. zaobserwowane są dowody, że księżyc zachowuje się jak hologram
  ja dodam od siebie, ze kiedyś gdy nie znałam spiskowych tematów widziałam na własne oczy księżyc pomiędzy przelatujacymi chmurami i nie potrafiłam dojść jak i dlaczego,
  wtedy zbaraniałam i po czasie stwierdziłam, ze sie na tym nie znam 😉

  w hipnozach jest dosyć często wspominane o życiu na innych planetach, wg mnie może te planety to jakieś portale…??? tzn w elektrycznym kosmosie są gwiazdy, które może są niematerialnymi portalami do tych planet które wyświetlają

 20. Astromaria:

  Jedynie z tymi kręcącymi się gwiazdami zabił mi ćwieka. Muszę to przeanalizować, może zapytam syna, ale nie wiem, czy będzie mi się chciało.

  Ja Ci to wyjaśnię :):
  Te koła na niebie widzimy dlatego, że gwiazdy są niewyobrażalnie daleko. Dlatego między innymi wymyślono jednostkę odległości „rok świetlny”, bo w km czy w milach zabrakłoby na zera miejsca na kartce podczas wyliczeń ;). Światło od NAJBLIŻSZEJ nam gwiazdy leci do nas ponad 4 lata, to jest ok. 40 bilionów km (1 rok świetlny to ok. 10 000 000 000 000 km –wielkość nie do wyobrażenia). Reszta gwiazd i innych obiektów jest oddalona od nas tysiące, a nawet miliony i miliardy lat świetlnych! Ile to km? Trzeba pomnożyć sobie przez 10 z 12 zerami – naprawdę nie do ogarnięcia. A cały Układ Słoneczny, a wraz z nim Ziemia porusza się stosunkowo wolno w porównaniu do prędkości światła. Co to jest te paręset czy nawet parę tysięcy km na godzinę w takiej przestrzeni właściwie pustej. To jest podobnie jak wtedy, gdy jedziemy pociągiem, to wydaje się nam, że obiekty położone daleko wcale się nie przesuwają za oknem.
  To „dzięki” filmom S-F utarło się fałszywe przekonanie, że jak rakieta leci w kosmosie, to gwiazdy śmigają za jej oknami jak drzewa przy szosie. Bzdura! Widok za oknami takiej rakiety nie zmieniłby się w ogóle przez wieki, nawet gdyby leciała z prędkością światła.
  Można znaleźć gdzieś takie symulacje proporcji wielkości i odległości, które umożliwiają wyobrażenie sobie tego wszystkiego, np. gdyby Słońce było wielkości pomarańczy, to Ziemia byłaby wielkości ziarnka maku itd.
  Dlatego też właśnie widok zza okien Ziemi nie zmienia się i gwiazdy kreślą idealne kółka
  Zresztą to taka sama bzdura jak ta, utrwalona przez filmy S-F, że jak jest eksplozja w przestrzeni kosmicznej, bo np. złe zielone ludziki wydadzą jakąś planetę, to jest huk – bzdura do kwadratu! Dźwięk potrzebuje ośrodka, w którym powstaje fala dźwiękowa. Tam gdzie jest powietrze czy inny gaz, lub inny ośrodek tak jest dźwięk. W kosmosie jest PRÓŻNIA, a to oznacza, że panuje tam całkowita cisza. A w każdym razie nasz zmysł słuchu nie jest w stanie odebrać jakiegokolwiek dźwięku.
  Ale ponieważ to wszystko, co nas otacza, to matriks, iluzja, hologram, to jestem w stanie nawet przyjąć, że Ziemia jest płaska i leży na grzbietach czterech słoni, stojących na skorupie wielkiego żółwia 😉 A różne anomalie, to tylko błąd matriksa. Wszystko jest możliwe! 😀

 21. A, i jeszcze do tych kółek, o których pisałam w komentarzu powyżej: średnica orbity Ziemi wokół Słońca jest tak mała w porównaniu do innych wielkości, że właściwie jest do pominięcia podczas rozpatrywania widoku z Ziemi na nieboskłon. To tak jakby pchła łaziła wokół po włosie w pędzącym pociągu (a właściwe coś jeszcze mniejszego po czymś jeszcze mniejszym) i dziwiła się, że widok przed pociągiem się nie zmienia 🙂

 22. Podobnie argumenty, że samolot lecący zgodnie z kierunkiem obrotu ziemi powinien lecieć dłużej, niż lecący niezgodnie z kierunkiem obrotu ziemi

  No jasne, że to głupie.
  Samolot względem Ziemi jest jak mucha w pociągu względem tego pociągu. Prędkość samolotu względem Ziemi jest niezależna od kierunku ruchu, Tak jak prędkość muchy względem pociągu jest niezależna od kierunku lotu. Samolot jest jakby „przywiązany” do Ziemi, tak jak mucha do pociągu. Natomiast prędkość muchy względem torów już jest zależna od jej ruchu w pociągu – bo te prędkości się dodają lub odejmują, lub są jakąś wypadkową, zależną od wektora ruchu. Zwykła Newtonowska fizyka 🙂

 23. @ Pamela Cymes:

  Mario, jezeli z wielu kilometrów sa widoczne obiekty, które nie powinny być widziane z powodu krzywizny ziemi, to wg Ciebie tylko i wyłącznie hologram???

  Ziemia nie jest idealnie gładką kulą, są na niej wzniesienia i doliny. Gdzieś jest płasko, gdzieś wklęśle, a gdzieś czubato. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

  jest widziany fragment statku, ale jeżeli weźmiesz lornetkę obserwujesz wtedy cały statek, to skoro jest krzywizna ziemi, to lornetka fizycznie nie ma możliwości objąć całego statku, bo mu własnie ta krzywizna-wybrzuszenie nie powinno pozwolić

  Nie, widzisz, jak statek znika pod horyzontem, najpierw kadłub, a potem kominy. Albo wynurza się w odwrotnej kolejności: najpierw pokazują się kominy, a potem wyłania się kadłub. Jeśli widać tylko kominy, to przez lornetkę zobaczysz tylko kominy.

  „Nasza rzeczywistość jest sztuczną kreacją, to hologram. Dlatego są dowody na każdą teorię, nawet na sprzeczne ze sobą.”
  tzn wg Ciebie jednym dzieciom prezenty przynosi św Mikołaj, a drugim rodzice???

  To wszystko są tylko TEORIE. W każdej są dziury, w heliocentrycznej również. Ale heliocentryczna jest najbardziej sensowna, chociaż nie do końca dopracowana. Twórcy hologramu starali się jak mogli, ale nikt nie jest doskonały, oni również.

 24. A tu jest kalkulator krzywizny Ziemi:

  http://www.proroctwa.com/kalkulator.htm

  Można sobie samemu policzyć, ile coś się schowa za horyzontem.
  Tylko trzeba zwrócić uwagę na wielkość h0, czyli wysokość oczu obserwatora, i uwzględnić, czy stoi się na skarpie, na wieży czy leży na płasko na brzegu morza. Niewielkie zmiany tej wielkości bardzo wpływają na końcowy wynik.
  Nie mniej ważna jest wielkość h1 – należy odliczyć od niej wysokość obiektu obserwowanego. Np. statek nie jest płaski jak naleśnik, a ma często dość spore rozmiary 🙂
  No i dochodzi jeszcze zjawisko refrakcji, nie wiem czemu odrzucane przez zwolenników płaskiej Ziemi, a przecież obserwowalne: nieraz widać na morzu statek, który jakby unosi się nad powierzchnią wody, a często jeszcze towarzyszy mu jego lustrzane odbicie.

 25. @ Pamela Cymes:

  księzyc jako iluzja-hologram

  Przypływy i odpływy morza i trzęsienia ziemi, bardziej burzliwa niż zwykle fermentacja w moim zakwasie na chleb, rozmnażanie się koralowców itp. też wywołane są przez hologram?

 26. Dzięki Angua, właśnie syn wytłumaczył mi to podobnie 🙂

  To ujęłaś genialnie:

  To tak jakby pchła łaziła wokół po włosie w pędzącym pociągu (a właściwe coś jeszcze mniejszego po czymś jeszcze mniejszym) i dziwiła się, że widok przed pociągiem się nie zmienia

  Wiesz, jakimi idiotami są pseudo-racjonaliści? Jeden z całą powagą napisał na swojej stronie, że astrologia to ściema, bo nie uwzględnia księżyców Jowisza, które przecież są wielkie. Księżyce Jowisza to właśnie ta pchła chodząca po włosie, ale ten dureń nie był w stanie zajarzyć o co chodzi. Namęczyłam się, bo nie wpadło mi do głowy porównanie ich z tą pchłą.

 27. Moja Droga AstroM. Z 10 snopków to 1 będzie Nasz…. już teraz zostają Nam ze 2-3snopeczki 🙂

 28. Pytanie za 100 punktów: Co to za różnica dla szarego ludka czy Ziemia jest kulą, naleśnikiem, wklęsłym plackiem, czy jest kopniętym kwadratem albo może ma kształt przydeptanego kapcia? Jak dla mnie Ziemia może być nawet kwadraturą koła – byleby wszystkie naturalne procesy działały jak należy. Co zmiana oficjalnej teorii na temat kształtu Ziemii daje przeciętnej ludzkiej dojnej krowie? Czy to czasem nie jest kolejny sztucznie podrzucony i nagłaśniany temat zastępczy? Jak Smoleńsk, aborcja, nasz papież, wyssane z palca niby afery, itp. bzdury 😉 Teraz do pozostałych szopek dochodzi jeszcze temat spłaszczonej Ziemii. Chodzi o to żeby wyznawy płaskiej Ziemii wojowali z tymi od kulistej i odwrotnie rzecz jasna. Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. A resztę to już niech każdy sobie tu dopowie sam.
  Jak tak dalej pójdzie to głupi ludek straci niedługo i te dwa czy trzy ostatnie snopki. I nawet nie zauważy kiedy, bo gdy mu je cichaczem zabierano, był zajęty walką o „płaską Ziemię”. Żenada – niektórym to przydałoby sie coś na otrzeźwienie 😉 Pas.

 29. No właśnie, Marcelina, co to za różnica dla nas? Niektórzy nie wiadomo dlaczego upierają się przy pomyśle, że Bóg może istnieć tylko gdy ziemia jest plackiem. A jak jest okrągła, to już nie (zbawiony)? I pewnie chodzi o to, żebyśmy się pobili, aborcja już nie wystarcza.

 30. @ AQQ: chyba zostawiają nam 2,5. I coraz bardziej nas skubią, niedługo będzie tylko 1,5. Bo potrzebują na nachodźców, przecież sami ich nie utrzymają.

 31. Dzięki wszystkim że chociaż skupili się chwilkę.
  Dziękuję Mario za dostępność u Ciebie…i że jeszcze nie dostałem BANA…: )

  Dzięki wielkie
  Pamela Cymes

  przy najmniej nie jestem sam…: ) w rozruszaniu tematu kształtu ziemi…

  nie chcę się odnosić do komentarzy po moim ostatnim wpisie bo nie są na temat.

  Dlaczego ?
  Prześledźcie wpisy po moim…

  Pisałem czy ktoś może obalić te dowody jeden po drugim…no ale niestety…

  podam jako przykład jeden z DOWODÓW:

  obserwuje się widoczność do niemalże 280 km korzystając z zooma lub nie. Zależy od pogody…lub gdzie.
  Gdzie widać całość obiektu od podstawy…

  I co Pamela Cymes ma
  na doświadczenie W USA na Florydzie Cyrus Teed udowodnił, że żyjemy w środku, ziemi przy pomocy urządzenia już w 1897
  płaskoziemcy nie odnoszą się do tego doświadczenia….szkoda…

  co Wy na to?
  ?

 32. Ja mogę powiedzieć to, co już powiedziałam: teoria to teoria, a nie pewnik. Ta kopernikańska to również teoria, co więcej, ma status świętej krowy i dogmatu nie do ruszenia. Kocham negować dogmaty, ale nie na ślepo. Zadyma z płaską ziemią to jakaś świetnie zorganizowana akcja sterowana przez jakieś tajemnicze siły, zapowiedziana dawno temu przez kartę Illuminati „FlatEarthers”, dlatego coś mi tu mocno śmierdzi.

  Mój blog był nawiedzany przez wyznawców PZ wiele razy. Każda taka wizyta oznacza konieczność podjęcia na nowo dyskusji na temat, który był już kilka razy przedyskutowany. Dla mnie strata czasu i energii, co więcej, staje się to już nudne.

  Chciałabym wiedzieć dlaczego ja mam brać udział w tych dyskusjach i dlaczego mam odpowiadać na pytania? Czy świat ucierpi na tym, że pozostanę agnostyczką i przyjmę, że teoria okrągłej ziemi pasuje mi bardziej niż płaskiej, chociaż nie potrafię obalić wszystkich dowodów na rzekomą płaskość naszego globu?

  Dla mnie nie jest argumentem fakt, że x uczonych uznało teorię PZ. Uczeni to zwykli ludzie. Nie są ani mądrzejsi ani bardziej moralni niż cała reszta, na co dowodem jest fakt, że studiują biotechnologię, wdrażają GMO, wymyślają bezsensowne szczepionki na iluzoryczne choroby, twierdzą, że klimat się ociepla i że przyczyną tego jest ludzka działalność, a dwutlenek węgla uważają za toksynę i gaz cieplarniany, chociaż wszystko to jest nieprawdą. Uczeni kochają pieniądze tak samo jak prostytutki i dla kasy gotowi są dać d…. Gdzie mówią pieniądze tam prawda milczy.

  podam jako przykład jeden z DOWODÓW:

  obserwuje się widoczność do niemalże 280 km korzystając z zooma lub nie. Zależy od pogody…lub gdzie.
  Gdzie widać całość obiektu od podstawy…

  I co Pamela Cymes ma
  na doświadczenie W USA na Florydzie Cyrus Teed udowodnił, że żyjemy w środku, ziemi przy pomocy urządzenia już w 1897
  płaskoziemcy nie odnoszą się do tego doświadczenia….szkoda…

  co Wy na to?

  Może powiedziałabym co ja na to, ale nic z tego nie zrozumiałam.

 33. Mam własną teorię na ten temat: te lipne teorie o płaskiej Ziemii to jak byk jest temat zastępczy. żeby się ludek zacietrzewił i walczył o płaskość czy kulistosć Ziemii ( ha, ha 😀 ) i nawet nie zauważył kiedy zostanie do reszty okradziony i wydziedziczony z tego co mu mafijne rządy jeszcze do teraz łaskawie pozostawiły. Już teraz niewiele tego, ale jak tak dalej pójdzie, to zanim się głupi ludek obejrzy, nic mu nie zostanie i znowu jak zawsze będzie płakał, że go oszukano.
  To jest podpucha i tyle 😉

 34. Co do tematów zastępczych.. Sejm w ekspresowym tempie wprowadza nową ustawę o zgromadzeniach. Głosy opozycji nieważne, konsultacji społecznych brak, nawet 14 dniowego opóźnienia w obowiązywaniu brak. Ta ustawa ma już obowiązywać od grudnia. Jest w niej zapis o pierwszeństwie zgromadzeń państwowych i katolickich( lub innych wyznań) nad innymi zgłoszonymi. Jak słusznie zgłosiła posłanka Kukiz’15 wystarczy że jakieś zgromadzenie nie będzie pasować rządowi, to kościół na przykład zorganizuje w tym samym miejscu i czasie swoje modły i po temacie. Masakra.. ciekawe tylko, co by zrobili z tymi, co jednak przyszli by na takie nielegalne zgromadzenie? Zamkną 1500 osób na przykład, zaczną nawracać czy może egzorcyzmy..
  Ja to już chcę żeby to gruchnęło.. nie sądziłam, że ludzie dadzą się zrobić takimi niewolnikami. W dobie internetu i dostępu do wszelakich informacji.

 35. Poza tym było przecież kilka udanych lotów w kosmos. Astronauci na stówę widzieli Ziemię ze sporej odległości – szczególnie w czasie drogi powrotnej na Ziemię. Dziwne, że żaden z nich nigdy potem nie lansował teorii jakoby Ziemia tak naprawdę była płaskim plackiem, a nie kulą. A przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Więc chyba jej kształt jest najbardziej zbliżony jednak mimo wszystko do kuli.
  A może najwyższy czas poszukać co na temat kształtu planety sądzą w miarę wiarygodni świadkowie czyli astronauci? Te informacje pewnie nie zostały jeszcze celowo zakłamane, ale może warto się pospieszyć jak kogoś to bardzo interesuje. Kto wie czy hodowcy nie mają w zamiarach sfałszowania materiałów astronautów na temat kształtu Ziemii. Po to żeby raczej bzdurna teoria naleśnika stała się bardziej wiarygodna. Cały czas zresztą fałszują i ukrywają wiele materiałów z lotów kosmicznych, ale jak do tej pory kształtem Ziemii nie bardzo się zajmowali jako nieistotną pierdołą. Dopiero teraz z nie do końca zrozumiałych względów wzięli „ziemski placek” na tapetę..

 36. Mam pytanie do @ Lavo: co może (i powinien) zrobić Piotr Rybak, który we Wrocławiu, na gromadzeniu przeciw imigrantom, spalił kukłę George Sorosa, którego uważa za winnego muzułmańskiego potopu, za co został skazany na 10 miesięcy bezwzględnej odsiadki za… ANTYSEMITYZM! Prokurator żądał chyba 20 godzin prac społecznych, ale sędzia (żyd???) dostał piany na ustach i przebił (wielokrotnie) stawkę prokuratora. Za poważne przestępstwa kary są symboliczne albo żadne, a za tę bzdurę taki wyrok???

  P. Rybak nie spalił kukły żyda jako takiego, lecz konkretnie Sorosa, czyli osobnika osobiście odpowiedzialnego za zalewanie Europy imigrantami i nie za to, że Soros jest żydem (tego sąd nawet nie próbował udowodnić), lecz za imigrantów. Gdyby odpowiedzialny za to był Chińczyk Ping-Pong to spalenie jego kukły nie byłoby aktem antychińskim, bo ani Chińczycy ani chińskie państwo nic nam nie zrobili, lecz personalnie dotyczyłoby Ping-Ponga, który narozrabiał i wkurzył ludzi. Sędzia poszedł daleko za daleko nie posiadając dowodów na antysemicki charakter tego czynu i to (uważam) powinno spowodować problemy w jego karierze.

  Lud się jak zwykle głupio wzburzył i chce masowo palić we wszystkich polskich miastach kukły o nieokreślonych cechach narodowych, żeby zademonstrować coś tam („wszystkich nas nie zamkną”). A tymczasem sędzia nadużył władzy lub nagiął prawo do swojej urojonej hipotezy i po prostu krzyczącą niesprawiedliwością. Jeśli to żyd to nic dziwnego, bo widocznie kontynuuje tradycje (może rodzinne?) zbrodniarzy w togach z okresu stalinowskiego. I za to powinien beknąć. To co najmniej dziwne, że nikt nie wpadł na pomysł, żeby po prostu napisać skargę na sędziego. Wyrok jest nieprawomocny, więc można uznać, że nieważny. Pewnie sąd wyższej instancji go zmieni, ale sędzia nie powinien uniknąć kary, a pewnie uniknie wziąwszy pod uwagę prawną ignorancję naszego durnego narodu.

 37. @ Marcelina: problem z nimi jest poważny, bo oni negują wszystkie loty kosmiczne, nie tylko te na księżyc, ale nawet „wycieczki” wokół ziemi! Twierdzą też, że nie ma ani jednego zdjęcia Ziemi ze stacji kosmicznej. Widziałam filmik, na którym jakiś facet z całą powagą dowodził, że to nie są zdjęcia lecz namalowane przez niego obrazki!!! Że NASA go zatrudnia, ponieważ on potrafi tak malować, że jego obrazów nie da się odróżnić od zdjęć. Oni negują wszystko, np. to, że wokół Ziemi krążą satelity! No i weź im udowodnij, że nie jesteś wielbłądem…

 38. @ Astromaria:
  No i weź im udowodnij, że nie jesteś wielbłądem…

  I dlatego ta dyskusja na temat kształtu Ziemii nie ma żadnego większego sensu, bo do niczego nie prowadzi. W ten sposób można spierać się w nieskończoność. Jak komuś bardzo zależy to na każdą teorię znajdzie dowody, każdą można też zanegować. Po co tracić czas i nerwy jak z góry prawie wiadomo, że każda ze stron i tak pozostanie przy swoim dotychczasowym poglądzie? A te filmiki o Ziemii-placku coś ostatnio rosną jak grzyby po deszczu? Czy wszyscy ich autorzy na pewno nagrywają te wypociny o naleśniku za darmochę?
  To chyba jakaś nowa akcja mydlenia oczu 😉 Jak może być zamiennie aborcja, nasz papież czy Smoleńsk to czemu nie płaska Ziemia?

 39. Cześć Astromario. Tak ze dwa miesiące temu czytałem artykuł (musze zapisywac linki) dotyczący wysypu teorii płaskiej ziemi. jest to kolejne odmóżdżanie ludzi przez NWO. Zasada prosta, jak się nie udadzą inne teorie skłocenia ludzkości, to im dowalimy kolejną. Ma to odciągnąć uwagę od najwazniejszych aspektów depopulacji: szczepienia, chemtrails itp…. Z resztą Astromario, co ja Ci będe wymieniał 🙂 Wiesz o co chodzi. Bezmózgi i tak uwierzą we wszystko co im NWO powie. A tak na dowód przeciwko nalesnikowi ziemskiemu. Wystarczy obejrzec film tego skoczka z balonu, co ze stratosfery skoczył. Jakieś 2-3 lata temu?, bo nie pamietam. Film wyraźnie pokazuje, że nie widac wszystkich kontynentów tylko część widoczne z jednej półkuli. Wg teorii plaskatej Ziemi widać byłoby wszystkie i byłoby brak zaookrąglęń globu. 🙂

 40. W internecie (można samemu też sprawdzić)
  pełno jest przykładów obserwacji obiektów oddalonych nawet o 280km , w pełnej krasie od podstawy.
  Zatem za dużo coś tych obszarów prostych jak stół jak na naszą piłkę niebieską.

  …anomalie..tak dużo?

 41. @Mario
  w sytuacji, o której piszesz jak najbardziej można złożyć skargę na tego konkretnego sędziego. Oczywiście oprócz tego, trzeba będzie złożyć apelację od zapadłego wyroku. Wracając do skargi na sędziego – można w niej ując także żądanie odpowiedzialności dyscyplinarnej wobec konkretnego sędziego (wymogi takiej skargi można odszukać w ustawie o ustroju sądów powszechnych). Teraz trochę praktyki – skarga na sędziego jest rozpatrywana przez prezesa sądu (okręgowego albo apelacyjnego). Niestety ale w wielu przypadkach daje to nam taką sytuację, w której jeden sędzia ocenia skargę złożoną na drugiego sędziego. Tacy sędziowie mogą się nie znać, jednak możesz domyślić się co daje tzw. solidarność zawodowa. Skargi, choć oficjalnie dopuszczalne, niewiele dają ludziom w praktyce, bo prezesi „kryją” swoich kolegów. Oczywiście nie można mówić, że tak się dzieje w 100% (bo pewnie są jeszcze jacyś uczciwi prezesie sądów, którzy rzetelnie podchodzą do kwestii badania skarg na sędziów). Niestety, jednak zdecydowana większość sędziów (na moje oko tak z 80-90%) jest podobna do grupy lekarskiej (też nie do wszystkich oczywiście). Innymi słowy, można złożyć skargę na sędziego, ale czy zadziała – wątpię. No chyba, że sprawę nagłośnią w mediach – ale to też nie jest pewnik, bo w dzisiejszych czasach, cokolwiek by się nie powiedziało na mieszkańców Izraela, to zaraz traktują daną osobę jak antysemitę (nawet, gdyby było to powiedziane w żartach).

 42. Próbowano nagłośnić sprawę w mediach, ale oczywiście się nie udało. Sam zobacz jak działają media. A na media niezależne nikt nie chce dać grosza i dlatego mamy to, co mamy. Naród chyba nie dorósł do wolności 😦

  Media liczyły na to, że będzie kolejne palenie żyda, więc tłumnie przybyły, żeby nagłośnić polski antysemityzm, a kiedy się okazało, że spalona została kukła bez określenia narodowości i w obronie skazanego „antysemity” nie pisnęły ani słowa.

  Okupant zamienił Polskę w prywatny folwark, gdzie naród ma status niewolników i gdzie prawo stoi na straży interesów tegoż okupanta. Kto jest temu winien? Durny naród niestety. Bo zamiast walczyć z bezprawiem i bezczelnością władz pisze petycje, robi uliczne happeningi a w ostateczności wychodzi na ulice, jak w czasach Solidarności, dając władzy możliwość strzelania do tłumu pod pretekstem tłumienia groźnego wandalizmu.

 43. Niestety jest właśnie tak jak piszesz – ludziom mydli się tylko oczy, że niby władza albo media coś robią. Robią tylko, gdy coś jest medialne lub dla odwrócenia uwagi od ważnego problemu.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s