Ostatnia sekunda, żeby zniknąć z rejestrów służby chorób!

Doktor Hubert Czerniak wyjaśni wam dokładnie dlaczego powinniście wypisać się z POZ i jak to zrobić

 

16 komentarzy do “Ostatnia sekunda, żeby zniknąć z rejestrów służby chorób!

 1. Słuchajcie, ale jaki w sumie sens ma wypisywanie się od lekarza?
  Przecież każdy ubezpieczony jest już w systemie. Poza tym każdy ma PESEL.
  W razie działań, które są przewidywane na skalę całego kraju, są w stanie dopaść KAŻDEGO, właśnie po PESEL-u.
  Takie działanie byłoby nawet bardziej racjonalne (z punktu widzenia służb medycznych, oczywiście), bo PESEL mają praktycznie wszyscy, a nie każdy ma ubezpieczenie. No i ten, kto jest nieubezpieczony, chyba nie może zapisany do żadnego ZOZ-u, więc całkiem sporo baranków uniknie tej rzezi. Myślicie, że do tego dopuszczą?

  Jakoś nie widzę sensu tej całej akcji wypisywania się. Czy to nie jest jakieś sianie dodatkowej paniki?
  Nie chcę nic mącić, ja się tylko po prostu zastanawiam.

 2. A co z osobami które nie są objęte obowiązkowym ubezpieczeniem, bo np. wykonują wolny zawód (architekt, muzyk itd) ? Czy one też muszą się gdzieś wypisywać, czy też nie ma ich w żadnych rejestrach?

 3. @ Angua: jak zwykle masz prawdopodobnie rację. Ale jeśli ktoś poda, że wyjechał za granicę to chyba się wymknie? Tak zrobiły moje dzieci i dlatego wnuczki nikt nie ganiał ze szczepionką. Owszem, były zadymy, kiedy zachorowała i trafiła do szpitala, ale tam na szczęście nie szczepią, a jedynie krzyczą, żeby to zrobić w przychodni. Jeśli wymyślą kolejną grypę albo dżumę, to nie da się wykluczyć czarnego scenariusza, że po zakładach pracy i domach będą chodziły uzbrojone bojówki i szczepiły każdego, kto im wpadnie w łapy. Ale mam nadzieję, że Siła Wyższa czuwa i do tego nie dopuści.

 4. @Astromaria
  Ale Ty mówisz o sytuacji „zwykłej”, wtedy rzeczywiście – jak na razie – nikt sobie głowy nie zawraca „znikniętym” pacjentem.

  Natomiast w sytuacji „pandemii” czy ogólnokrajowej akcji szczepienia to raczej wezmą się do tego szerzej, żeby im nie umknęli ci, którzy są nieubezpieczeni (a jest ich sporo) czy tacy, których nie ma w ewidencji ZOZ-ów (pewnie też wbrew pozorom jest ich sporo), więc będą lecieć po PESEL-ach.

  Ja niestety jestem zarejestrowana, choć moja karta jest praktycznie pusta, od kiedy nie pracuję na etacie (wtedy, jak każdy Polak od czasu do czasu potrzebowałam L4 ;), więc jakieś wpisy o katarkach tam są). Mój mąż ma pustą kartę od niemal dziesięcioleci.
  Oczywiście, mogę tam pójść i się wycofać, i pewnie będę musiała się poużerać z paniami w recepcji i milionem pacjentów w kolejce – nie bardzo mam na to ochotę.
  Poza tym dlaczego czas jest tylko do 1 grudnia. Czy ta ustawa blokuje po 1 grudnia możliwość wypisania się z przychodni? Trzeba by poczytać, a może ktoś już wie?

 5. Hahaha, na szczęście to na ludzi nie działa. Przecież w czasie kampanii prezydenckiej w USA media trąbiły, że Trump jest ruskim agentem i co? I nico! Nikt się nie dał nabrać, no, może jakiś margines oszołomów. Właśnie przed chwilą obejrzałam wykład K. Pawłowicz o prawie unijnym i ona też mówiła, że każdy, kto krytykuje unię automatycznie staje się przydupasem Putina.

  Jak mawiał Kisiel: „Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby”. Ja mam na takie trolle prosty sposób: przycisk z napisem „oznacz komentarz jako spam” i „usuń spam na zawsze”. Po takim zabiegu każdy wpis trolla automatycznie ląduje w spamie i nie muszę go nawet widzieć. Gdybyście wiedzieli, jakie pierdolety ludzie wypisują to byście nie uwierzyli. A, właśnie, przed chwilą na kanale Urszuli Dudziak poznałam fajne słówko: „pierdonewsy”, to jest właśnie to!!!!

 6. A, właśnie, ten troll, którego wczoraj zbanowałam najpierw napisał, że jego zaszczepione dzieci mogą się zarazić od nieszczepionych, a jak mu odpisałam, że skoro szczepienia chronią przed zachorowaniem to przecież nie zachorują, wiec niech swoje szczeniaki zaszczepi, a od innych się odwali, a ten na to, że szczepienia nie chronią do końca, wiec dlatego trzeba szczepić. Oto logika trolla, nie działa, ale musimy to robić. Inni są nawet lepsi: „szczepionki nie działają, a nawet powodują masowe kalectwo i zgony, ale i tak musimy szczepić, bo bez szczepień będzie jeszcze gorzej”. I taki dupek nie pomyśli, że gdyby ludzie żyli tylko dzięki szczepieniom, to ludzkość wymarłaby w jaskiniach, na długo przedtem, zanim ktoś te szczepienia wymyślił. Troll jeszcze popisał się nieuctwem bredząc o aluminium w błocie, że niby ono jest wszędzie, więc gdyby było szkodliwe, to by nas zabiło.

  Nie pojmuję tego. Czy ci ludzie są aż takimi idiotami, żeby wymyślać te brednie, czy może ktoś im pisze te komentarze, a oni bezmyślnie powielają to za pieniądze?

  O, właśnie, muszę dać na blog filmik o aluminium 🙂

 7. O, właśnie, muszę dać na blog filmik o aluminium 🙂”

  Znakomite te filmy 😎

  ”bredząc o aluminium w błocie, że niby ono jest wszędzie,”

  Teraz już jest, kilkadziesiąt lat temu nie było wcale.

 8. Aluminium było i jest wszechobecne, bo to jeden z najbardziej rozpowszechnionych pierwiastków na ziemi, ale w stanie naturalnym niegroźny, bo nieprzyswajalny przez organizmy żywe. W razie zjedzenia jest wydalany i nie czyni szkody. Groźne są sole aluminium, te, które celowo dodawane są do kosmetyków (antyperspiranty), do leków przeciw zgadze i do szczepionek. To jest ludobójstwo! Groźne są też odpady poprodukcyjne z huty aluminium, jak to czerwone błoto, które zalało Węgry, oo czym trąbiły media, i stale zalewa kraje III świata, o czym media milczą.

 9. Aluminium było i jest wszechobecne,”

  Tak, ale nie było go w powietrzu, w ziemi ornej, teraz jest wszędzie.
  Nie uczestniczyło nigdy w żadnych reakcjach organizmów żywych,
  tu jest ładnie omówione:

 10. Każda mąka przemysłowa jest skażona glinem i bromem!
  To są legalne konserwanty!
  Nie wiemy co jemy, młynarze nie wiedzą co dodają!
  Normalnie mąka po zmieleniu ma trwałość do 14 dni.

 11. Ja mam młynek do zbóż, ale czasem diabeł mnie podkusi i kupuję białą mąkę, bo z razowej można upiec chleb, ale kluski wychodzą niekoniecznie tak dobre, jak by się chciało. A klejenie pierogów z razowej mąki to dość karkołomne zadanie. Chociaż są tacy, którzy to robią i lubią. W ostateczności można taką mąkę przesiać przez sito i wtedy mąka robi się bielsza. A otręby można dodać do chleba albo płatków.

 12. Podzielę się z Wami moim ostatnim doświadczeniem w byłej przychodni. Poszłam, żeby się pozbyć tematu, ale nic nie wskórałam. Po oddaniu deklaracji wg instrukcji, pielegniara stwierdziła, że to jest nie wazne i wyrzuciła do kosza. Nic mnie nie wiąże z tą przychodnią bo już tam nie mieszkam. Kazała! mi się zgłosić u lekarza w miejscu zamieszkania. Olalam to. No i co z tym zrobić?

 13. Zdaje się, że takie traktowanie pacjentów jest normą. Albo wypisują rodziców, ale dzieci nie chcą. Nie wiem co dalej. Może trzeba to wysłać poleconym i napisać tam, że mają ci przedłużyć czas wyrejestrowania się, bo zgłosiłaś się w terminie, ale pielęgniarka wyrzuciła twoje pismo do kosza. Albo pójdź i powiedz, że wyjeżdżasz na granicę. Moja synowa tak zrobiła, dzięki czemu wnuczka znikła z ich rejestrów i nigdy nie była wzywana na szczepienia.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.