Szokująca zmiana polityki wobec GMO w Polsce

PiS wprowadza GMO tylnymi drzwiami i proponuje przesunięcie terminu wejścia w życie zakazu stosowania pasz GMO o kolejne 4 lata!

Zakaz stosowania pasz GMO został wprowadzony ustawą w 2006 r. i miał wejść w życie po upływie 2 lat od dnia jej ogłoszenia, tj. od dnia 12 sierpnia 2008 r. Termin wejścia w życie ww. zakazu został jednak ponownie przesunięty na dzień 1 stycznia 2013 r., a później na dzień 1 stycznia 2017 r. …CO BYŁO MOCNO KRYTYKOWANE PRZEZ POSŁÓW PiS.
UWAGA! Obecny projekt ustawy o paszach, autorstwa Ministra Rolnictwa (PiS), przesuwa termin wejścia w życie ww. zakazu na dzień 1 stycznia 2021 r., czyli o kolejne 4 lata!

PiS proponuje też tworzenie stref upraw GMO!!!

Projekt „Ustawy o zmianie  ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw  z dnia 29 czerwca 2016 „(!) sugeruje, że możliwa jest koegzystencja/współistnienie/sąsiadowanie upraw tradycyjnych i GMO.

JUŻ OD DAWNA WIADOMO, ŻE NIE JEST TO MOŻLIWE!

UWAGA! W projekcie  ustawy wspomnianej wyżej są min. zapisy:
Art. 49a  1. Ustanawia się terytorium Rzeczypospolitej Polskiej strefą wolną od GMO, z zastrzeżeniem (!!!) ust. 2:
Uprawę GMO prowadzi się (!) wyłącznie w strefie wskazanej do jej prowadzenia na określonym obszarze położonym na terenie gminy, zwanej dalej  strefą wskazaną do prowadzenia upraw GMO   itd.

Nowa postawa partii Prawo i Sprawiedliwość jest kontrowersyjnym zwrotem od dotychczasowego stanowiska przeciwko importowi i uprawie GMO oraz jego stosowaniu w paszach. Zarówno obecny Minister Środowiska, prof. Jan Szyszko, jak i Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa, Krzysztof Ardanowski, publicznie wypowiadali się za wprowadzeniem całkowitego zakazu GMO m.in. w czasie konferencji prasowej w  2012 roku http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=FF16B5E6364B2605C1257A2B00334356

Z uwagi na mocne stanowisko PiS (w przeszłości), który opowiadał się przeciwko GMO, partia zyskała silne poparcie społeczeństwa, które było zawsze podejrzliwe wobec genetycznie modyfikowanych roślin i wprowadzania ich do łańcucha pokarmowego.

TO SKANDAL! NOWE STANOWISKO PiS WOBEC POWYŻSZYCH USTAW TO WYRAŹNY GEST POPARCIA DLA KORPORACJI KOSZTEM ZDROWIA, NIEZALEŻNOŚCI I WOLNOŚCI POLAKÓW.

Niżej podpisane organizacje domagają się, by Rząd PiS wytłumaczył się z tej zaskakującej zmiany w stronę upraw i pasz GMO, które stanowią zagrożenie dla środowiska naturalnego, dla zdrowia ludzi i zwierząt oraz dla polskiego rolnictwa.

Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi   ICPPC, Sir Julian Rose – prezes, rolnik, pisarz
Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO – Anna Szmelcer – prezes, specjalista biolog
Stowarzyszenie BEST PROEKO, Anna Bednarek – prezes
Stowarzyszenie EKOLAND o/Zachodniopomorski, Edyta Jaroszewska – Nowak, prezes, rolniczka
Fundacja Wspierania Rozwoju Kultury i Społeczeństwa Obywatelskiego QLT,  Lena Huppert   prezes

Adres do korespondencji: Sir Julian Rose, prezes
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC
34-146 Stryszów 156, Poland, tel./fax +48 33 8797114biuro@icppc.pl


Mój komentarz:

czy są jeszcze tacy naiwni, którzy wierzą w demokrację i dobrą wolę polityków?

Demokracja jest fikcją! Światem rządzą wielkie korporacje i tajny gabinet cieni (mówiąc po imieniu: kryminalna mafia syjonistów), a partia rządząca i opozycja to jedynie aktorzy, odgrywający swoje role w teatrzyku dla naiwnych. W rzeczywistości jest to jedna sitwa udająca dwie, nie potrafiące się dogadać partie. Po przedstawieniu pt. „Demokratyczne wybory” wszyscy razem jedzą i piją, poklepując się po plecach i naśmiewając się z głupiego elektoratu, który po raz kolejny dał się nabrać na kiełbasę wyborczą. Sejm nie głosuje zgodnie z oczekiwaniami narodu, lecz zgodnie z tym, kto więcej zapłacił. Ekolodzy nie mają czym płacić, więc zawsze są i będą przegrani.

Taka sama sytuacja jest ze szczepieniami: kto płaci, ten wygrywa. W tej sytuacji naród zawsze był, jest i będzie przegrany. Chyba, że w końcu zmądrzeje i przestanie głosować na podstawione przez korporacje i okupanta pionki. Ale to chyba nastąpi dopiero po końcu świata 😦

6 komentarzy do “Szokująca zmiana polityki wobec GMO w Polsce

 1. 🙂 wolna wola politykow. tak, teraz 200x wolniejsza.

  wiara w polityków to przecudowna wręcz manipulacja. jestem zachwycony! a jeszcze nardziej tym, ile znajomych zaczyna się odracać, gdy mówi się o tych sprawach 😀

  GENERALNIE ludzie mają OLBRZYMI PROBLEM Z PAMIĘCIĄ. I nie mówię tu o chorobie w rozumieniu systematyki medycznej.. mam na myśli problemy z codzienną koordynacją: gdzie jest klucz, na co się umawiałem wczoraj, co obiecałem, co mi mówili… etc.

  ja nie mam takich przypadłości.. hm.. nie powiem dlaczego, ale sprawdziłem i wiem, że działa. sara benetowa tez wiedziała…

 2. @ad masz rację we wszystkim co napisałeś i dzięki za sare bo jej nie znałam postaci ;-), „a wkonopiach strach”

 3. Cześć.
  Monsanto i Soros zaangażowane w legalizację maryśki w USA:

  To teraz składając do kupy: rządu PIS zagrania o odroczeniu zakazu na GMO, wypowiedzi oficjeli PIS’owskiego rządu, że TIPA jest OK (!), wymuszenie obowiązku stosowania szczepionek HPV: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/142811,wiecej-przymusowych-szczepien.html … Może jeszcze to, że PIS kopnął w d..e starania Fundacji ICPPC o naprawę ustawy o sprzedaży bezpośredniej żywności przez rolników?…

  Gdyby wybory miały coś zmienić…

  Dlaczego każe nam się wierzyć, że głosowanie na partię to to samo co głosowanie w sprawie problemu, które w zasadzie nie istnieje w politycznej rzeczywistości Polski.
  Dlaczego głosujemy na ludzi a nie głosujemy w sprawie rozwiązania konkretnie określonego problemu? Coś poszłoby nie tak?

  Ciekawe czy PIS dokona taniej repolonizacji banków w Polsce?
  Może tak ale jeśli te banki przejmą w locie „toksyczne aktywa” z centrali to święty boże nie pomoże klientom tych banków. Bo przecież sam zezwolił ponad 2,5 tys. lat temu, swojemu wybranemu narodowi, stosowanie lichwy wobec gojów. No bo on taki sprawiedliwy jest a jak co do czego to troszczy się tylko o „swoich” resztę mając w czarnej d..e swojej sprawiedliwości.
  Jak nie pałą to niespłacalnym długiem.
  Pozdrawiam.

 4. Może Monsanto zostanie zdelegalizowane zanim zalegalizuje maryśkę GMO? Ale może zostanie wykupione przez Bayer i będzie jeszcze gorzej? A może w końcu Zeus się wkurzy i walnie swoimi piorunami?

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.