Napisali do mnie dziennikarze z państwowej (?) telewizji

z grzecznym zapytaniem, czy mogłabym ich skontaktować z jakimś nieszczepiącym rodzicem lub wypowiedzieć się osobiście, bo przygotowują program o szczepieniach i potrzebują pomocy.

Nie mogli, biedacy, trafić gorzej…

Nie występuję w TV, bo wbrew pozorom nie jestem wystarczająco mocna w gębie. Wolę pisać, bo tekst mogę dowolnie przeredagowywać, a jak coś powiem, to już tego nie zmienię. Poza tym nie jestem rodzicem, lecz babcią, więc się nie nadaję. Przez chwilę zastanawiałam się, czy podać im namiary na rodziców, którzy są otrzaskani w telewizyjnych bojach z agentami BigPharma, ale postukałam się w głowę, bo oto, w cudowny sposób, nadarzyła mi się niezwykła okazja napisania do dziennikarzy z telewizji! Oczywiście mogłabym napisać do TV z własnej inicjatywy, ale pewnie nikt by tego nie przeczytał poza jakąś sekretarką, która wywaliłaby mój mail do kosza. A tak, mam szansę, że to, co napiszę trafi tam, gdzie trafić powinno!!!

A jednak Bóg istnieje!

Napisałam więc co następuje:

Witam,

nie rozumiem w ogóle idei tego programu. Czy ….. TVP chce poznać obiektywną prawdę na temat szkodliwości szczepień, czy raczej zamierza urządzić kolejne, krwawe telewizyjne widowisko, w którym, niczym gladiatorzy na stadionie, przeciwnicy i zwolennicy szczepień będą sobie wzajemnie urywać łby i razić się argumentami typu „strzyżono-golono”?

Dziennikarska rzetelność wymaga osobistego i bardzo pilnego śledztwa w tej sprawie. Śledztwa dziennikarskiego nie prowadzi się przed kamerami, stawiając naprzeciwko siebie bezbronnego rodzica, który jest zastraszany perspektywą wprowadzenia totalitarnego przymusu szczepień pod groźbą pozbawienia go praw rodzicielskich i bezczelnego handlarza medykamentów, dla którego dzieci są tylko i wyłącznie kadłubem, w który wstrzykuje się szczepionki i liczy się złoto wpadające do kabzy.

Zacznijcie od zadania sobie logicznego pytania: czy jest możliwe, żeby rodzice chcieli szkodzić swoim dzieciom? Czy rodzice kiedykolwiek w dziejach świata działali na zgubę swoich własnych dzieci, pragnąc, żeby chorowały na choroby zakaźne i umierały? To się nigdy i nigdzie nie zdarzyło! Rodzice zawsze chcą wyłącznie dobra swoich dzieci. W takim razie dlaczego tak bardzo bronią się przed szczepieniami? Skoro szczepienia chronią przed chorobami i śmiercią i są „za darmo”, to do punktów szczepień powinna stać długa kolejka rodziców. Dlaczego na rodziców trzeba nakładać grzywny i grozić im pozbawieniem ich praw rodzicielskich, żeby zmusić ich do przyjęcia tego dobrodziejstwa „za darmo”? Nie wpadło wam do głowy, żeby przeprowadzić rzetelne śledztwo w tej sprawie?

Nie interesuje was, kto za tym stoi i jaka wielka kasa napędza ten biznes, że wygląda na to, że nawet rząd został kupiony? Jako dziennikarze z (rzekomo) państwowej telewizji powinniście sami zbadać tę potworną aferę, a nie napuszczać na siebie przed kamerami ofiary i oprawców, żeby sobie wzajemnie głowy urywali.

„Eksperci” medyczni biorą ogromną kasę za reklamowanie i zachwalanie szczepionek, a spanikowani rodzice są bezradni wobec potężnej machiny biurokratyczno-politycznej, która za tym stoi. Ludzi z BigPharma stać na to, żeby kupić każdego polityka, każdego ministra, każdego urzędnika, każdego dziennikarza i każdego lekarza.

A jeśli chcecie porozmawiać z osobami bardzo kompetentnymi i znającymi całą prawdę na temat szkodliwości szczepień to zaproście doktora Jerzego Jaśkowskiego z Gdańska i profesor Marię Dorotę Majewską z Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS) oraz prawnika Fundacji Stop NOP Przemysława Cuske, który dokładnie zbadał ten temat (adresu nie znam, ale można go zdobyć pisząc do Fundacji). Oni przedstawią wam wszystkie statystyki i dane naukowe na ten temat, dzięki czemu nie będziecie musieli pytać zdezorientowanych i przerażonych rodziców, którzy wiedzą tylko to, co widzą i co zdołają wyczytać w necie (wy też moglibyście, gdybyście chcieli).

24 komentarze do “Napisali do mnie dziennikarze z państwowej (?) telewizji

 1. Może trzeba było zaproponować zawarcie umowy na współpracę przy realizacji programu pod warunkiem, że zostanie on przedstawiony bez zniekształceń i niedomówień.
  albo coś w tym sensie

 2. Piękny i druzgączący list !!!! Ciekawe co odpisali ? Pewni zbyli to milczeniem …

 3. To może warto było się zgodzić ale pod warunkiem, że do tv zaproszą też pozostałych ( Marię Dorotę Majewską, Jerzego Jaśkowskiego i / lub Przemysława Cuske ) i zrobią profesjonalny program z całą 3 czy 4 osób + może jakiś 1 czy 2 rodziców dzieci, które doznały NOP-a po szczepionce.

 4. Plus autoryzacja udzielonego wywiadu, czy przekazanych informacji – tak żeby dziennikarze nie przekręcili niczego i nie zmontowali materiału po swojemu. Poza tym to też sądzę, że chyba się już nie odezwą po takim liście.

 5. Mnie się to zaproszenie nie podoba… – unym nie podoba się BLOG.

 6. Mario, myślę, że w tej całej sprawie zachowałaś się SUPER. Mądra odpowiedź, napisana w prosty sposób i jeśli ci ludzie są szczerzy i mają jakiekolwiek resztki sumienia (być może po ładnych paru latach pracy w TV jest to już niemożliwe), to może coś do nich dotrze. Nigdy nie wiadomo.
  Myślę, że jeśli zgłosili się do Ciebie, to przynajmniej zapoznali się z tematem obficie przedstawionym na twojej stronie.
  W każdym bądź razie ciekawi mnie czy Ci odpowiedzą na tę wiadomość. Daj znać. Pozdrawiam.

 7. Nie wiadomo czy strach się bać, czy to dobrze, że nawet TVP o tobie wie!

 8. Brawo!
  Dodałbym od siebie, iż jeżeli w ogóle odbyło by się takie „przedstawienie” nawet idące na żywo, należałoby zastrzec, iż materiał ten będzie nagrywany również przez niezależne osoby i opublikowany przez media internetowe. Niestety, ale materiał szczególnie w rękach tvp, jest odpowiednio montowany i cięty by rozmywać problematykę np: szczepień.

 9. Dziękuję, tak myślę, że w tym przypadku dobre rodzi się w bólach i powoli.
  Jeśli chodzi o Twoją pracę, jestem pełen podziwu i chylę czoła, a nieczęsto i to bardzo to czynię.
  Moim marzeniem jest zorganizować spotkanie takich właśnie nas, otwarcie myślących osób kiedyś, gdzieś, może nawet tutaj u mnie. W sumie praktycznie centrum Polski – Gołuchów.
  Jednak co będzie to będzie. Trudno jest przedstawić swoją „prawdziwość” przez internet. Pozdrawiam.

 10. Myślę, że faktycznie byłoby warto zrobić zlot podobnie myślących. Może latem? Gdyby byli chętni to pomyślimy jak to zorganizować.

 11. Już kiedys proponowałem takie coś. Pisze sie na to i biorę skrzynkę piwa!

 12. Mam tutaj trochę miejsca, spanie w budynku gospodarczym przerobionym pod agroturystykę na wcisk wejdzie 10 osób plus 2-3 osoby u nas w przedwojennym domu na piętrze. Na ogrodzie miejsca do oporu. Jest część zagrodzona na kurnik i kury, a na pozostałej swobodnie można spać w namiocie. Do tego będzie jeszcze stawiane tipi jak tylko znajdę kogoś kto może mi w tym pomóc.
  Ja tak myślę że noc Kupały jest takim naszym Świętem Słowiańskim, więc może w tym czasie?
  W dzień można zrobić pogadanki, a na wieczór zrobi się ognisko, kto by miał instrumenty muzyczne to również byłoby to dobrym dodatkiem do całości. Coś się upraży w kociołku wegetariańskiego, a na kiju dla omniwożerców.
  Od siebie mam dwie znajome osoby, które wychodzą poza myślenie systemu. Piwo i to lokalne mamy tu taniutkie bo za 1.70 zł. Do tego pędzone domowe winko, lub coś mocniejszego.
  Generalnie myśl taka o urządzeniu takiego spotkania chodzi mi już od jakichś dwóch lat.

 13. Myślę tylko, że warunki Wojtku na spotkanie super- ale myślę, że zainteresowanych człowieków byłoby duuużo więcej niż Twoje możliwości i co wtedy ? Losowanie ? hehe

 14. QQ dobrze prawisz, tutaj także hrynika masz odpowiedź. W miejscowości, w której aktualnie mieszkam – Gołuchów, głównie ze względu na walory turystyczne znajduje się dużo miejsc noclegowych.
  Pozostaje kwestia organizacji, nie chcę na blogu gościnności Astromarii nadużywać. Dobrze byłoby ten temat, rozwinąć w jakiś sposób.

 15. Pingback: Umiesz liczyć? Licz na siebie! | 7777777blog

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.