BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA

Zapraszamy na konferencję prasową, podczas której nastąpi uroczysta inauguracja krajowej akcji BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA.

Odpowiemy też na pytania:

 • Komu zależy aby najlepszej jakości żywność była nielegalna?
 • Dla kogo i dlaczego logo BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA?
 • Jak sprzedają swoją żywność rolnicy w innych krajach UE?

Ponadto rolnicy przedstawią swoje uwagi i propozycje do nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz innych ustaw (dotyczy sprzedaży bezpośredniej).

KIEDY?: 18 sierpnia w godz. 14:00 15:30

GDZIE?: Warszawa, Centrum Prasowe Foksal, Dom Dziennikarza, ul. Foksal 3/5, sala B

ORGANIZATOR: Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi ICPPC

INFORMACJE DODATKOWE:

Sprzeciwiając się aktualnie obowiązującemu prawu (oraz prawu, które ma obowiązywać od 1 stycznia 2016), które czyni najlepszą polską żywność pochodzącą z gospodarstw nielegalną, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi ICPPC wspólnie z rolnikami rozpoczyna krajową kampanię pt. BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA. W okresie od 18 sierpnia do października w różnych części Polski rolnicy będą podejmować przedstawicieli opinii publicznej, ważne osobistości oraz media. Będą oni świadkami sprzedaży bezpośredniej w praktyce! ICPPC będzie promować logo BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA, które pomoże konsumentom zidentyfikować żywność pochodzącą z lokalnych gospodarstw.

ZOBACZ: bezposrednioodrolnika.pl/

Ilekroć zobaczysz znak BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA, będziesz mieć pewność, że zapłata za zakupioną przez Ciebie żywność trafi bezpośrednio do rolnika i pomoże zagwarantować przyszłość dla świeżej, dobrej jakości żywności oraz dla tych, którzy ją produkują. – mówi Jadwiga Łopata, laureatka Nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel), która prowadzi małe gospodarstwo edukacyjne pod Krakowem.

Kupowanie bezpośrednio od lokalnych rolników, z pominięciem pośredników, oznacza dobrą cenę, wysoką jakość produktów oraz wiedzę, skąd pochodzi nasza żywność. To bardzo ważne oznacza, że społeczność, w której żyjemy, tworzy na nowo bezpośrednią więź ze źródłem żywności. Nazywa się to bezpieczeństwem żywnościowym i oznacza, że konsumenci i producenci zaangażowani są w obustronnie korzystny handel lokalny.

Sir Julian Rose, angielski rolnik, prezes ICPPC powiedział: Symbol BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA jest wezwaniem do obrony polskich rolników i wspaniałej żywności, jaką wytwarzają w swoich gospodarstwach. Nie mogę uwierzyć, że Polska tak przytłacza swoich najlepszych, tradycyjnych rolników, narzucając im przestarzałe, drakońskie przepisy dotyczące wytwarzania żywności. W Polsce jest obecnie najbardziej represyjne prawo żywnościowe ze wszystkich krajów Unii Europejskiej.

W kwietniu 2015 r Sejm i Senat przeforsowały a w maju Prezydent podpisał projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym. Hucznie ogłoszono, że te nowe przepisy umożliwią rolnikom sprzedaż bezpośrednią produktów żywnościowych wytworzonych z własnych surowców bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej. TYMCZASEM zgodnie z nowymi przepisami, które to mają wejść w życie 1 stycznia 2016 roku(!) ROLNIK BĘDZIE MÓGŁ SPRZEDAWAĆ SWOJE PRODUKTY TYLKO WE WŁASNYM GOSPODARSTWIE LUB NA TARGOWISKACH (UWAGA! Nie zadaszonych!). Nie ma też kwoty wolnej od podatku, jak obiecywano. A rolnik realizujący sprzedaż bezpośrednią zobowiązany będzie do prowadzenia księgi wykazującej przychody. Od tych przychodów będzie obowiązywał podatek ryczałtowy w wysokości 2 proc. do kwoty UWAGA! 150 tys. euro, czyli 600 tys. zł rocznie(!)… komu ma służyć tak wysoka kwota?… bo małym rolnikom nie.

Ponadto dalej BRAK jest odrębnych przepisów sanitarno-higienicznych uzależnionych od skali produkcji (jak ma to miejsce w innych krajach UE), na które czekają rolnicy, aby za sprzedaż swoich produktów – np. serów, soków, powideł – nie musieli płacić kar. – komentuje Jolanta Dal, rolniczka i radna z Podkarpacia.

Supermarkety i spożywcze korporacje z wielkim sukcesem lobbują kolejne rządy RP. Zapewnia im to kontrolę nad rynkiem żywnościowym i tym samym Polska niebezpiecznie traci niezależność żywnościową. Rząd RP otwarcie wspiera międzynarodowe korporacje zamiast swoich własnych rolników i konsumentów. – uzupełnia  Lena Huppert, Koalicja Polska Wolna od GMO

UWAGA!

MOŻLIWOŚĆ ZROBIENIA ZDJĘĆ

BĘDZIE STÓŁ Z „NIELEGALNĄ” ŻYWNOŚCIĄ

KONTAKTY:

Jolanta Dal, rolniczka i radna (woj.podkarpackie), tel. 503 559 506

Lena Huppert, Koalicja Polska Wolna od GMOtel.: 502085840

Bogdan Chara, rolnik (woj. świętokrzyskie), tel. 603 560 975 lub 601 340 206

biuro ICPPC: Aleksandra Żuławińska, tel.: 33 8797114

==========================

Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC

34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl

http://www.icppc.pl http://www.gmo.icppc.pl http://www.eko-cel.pl

6 komentarzy do “BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA

 1. mozna zrobic cos jeszcze. ludzie w Kanadzie juz to robia: zamiast walczyc z wiatrakami i probowac zmienic system-mozna go po prostu opuscic. Zalozyc swoja wlasna spolecznosc, zarejestrowac jej istnienie na mocy prawa miedzynarodowego, miec swoj wlasny system wewnatrzprawny i wylaczyc sie niemal zupelnie z korporacyjnej RP. Na mocy prawa wystarcza 2 osoby dzialajace we wspolnym celu zeby zarejestrowac nacje. Zebrac pieniadze, kupic ziemie, uprawac NON GM jedzenie, zdrowe i czyste, nawet handlujac w systemie, zalozyc firme w UK i sprzedawac plony komu zechcecie, placac podatki w kraju pochodzenia firmy. RP moze was wtedy pocalowac. wiecie gdzie.
  a zapewniam ze chetnych na zdrowe jedzenie bedzie tyle, ze nie nadazycie z produkcja:)

  pozdrawiam

 2. Też tak myślę, ale czy polski chłop w to uwierzy? Chyba nasi rolnicy mają wciąż mentalność pańszczyźnianą. Dają się łapać policji, godzą się na „przymusowe” badania psychiatryczne i robią wszystko, co władza każe.

 3. Nie tylko w Polsce „prawo” bezprawnej „unii” przytłacza i pustoszy gospodarstwa rolne, bo w Niemczech oczywiście też.

  Jednak następuje i Niemczech zwrot na pozytywne, bo ludzie poszli po rozum do głowy i zaczęli bezprawie demaskować poprzez wzajemną współpracę „Związku Ludzi” i który pomógł też poniższego rolnikowi z wyjścia z impasu spowodowanego „prawem” wraz z zastraszaniem poprzez mordowanie i kradzież jego zwierząt .

  http://brd-schwindel.org/wie-bio-natur-bauern-systematisch-in-den-ruin-getrieben-werden/

 4. Próbowałem zorganizować taką sprzedaż kilka lat temu w Warszawie w blokowisku. Nie wyszło. Przyczyn było wiele. Ludzie w Polsce nie przykładają wagi do jakości tego co jedzą. Ma być szybko, tanio, łatwo dostępne. Każdy, nawet drobny problem organizacyjny spotyka się z niechęcią. I wystarczą markety. Tam jest łatwo, może niezbyt tanio, bo targowiska są tańsze, ale tu żarcie już przetworzone, ładnie zapakowane, zabezpieczone chemicznie; najwyżej później jakieś tabletki na sranie i jest ok. No bo np. co to za mleko, które się zsiada, czyli w nowomowie psuje.

 5. Oczywiście, że tylko bezpośrednio od polskiego rolnika. Bo TYLKO rolnik produkuje prawdziwą żywność. A nie przemysł – choćby nawet najlepszy.

 6. Nie ma czego się spodziewać po niewolnikach urodzonych i wychowanych w klatkach, którzy w życiu nie widzieli i nie spróbowali zsiadłego mleka, a co dopiero mówić o innych chłopskich przysmakach.

  Nie wiedzą i nie chcą wiedzieć ignoranci, co ich czeka ! Tacy, co to napychają się korporacjnym gównem mają je też we łbach i gdyby się to korporacjom opłacało, to by namówili debili do pożerania ich własnych odchodów.

  Krzyż im na drogę, bo trzeba zajmować się przede wszystkim uwalniającymi nas papierowymi kajdanami „prawa” !

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.