Walczymy o poprawkę PROSUMENCKĄ w Ustawie o OZE w Senacie

Wiadomość otrzymana mailem od Fundacji ICPPC

Petycja jest dostępna pod adresem:
http://zmienmy.to/petycja/apel-do-senatu-prosimy-o-poparcie-rozwiazan-korzystnych-dla-ludzi-nie-koncernow-energetycznych/ lub za pośrednictwem strony www.energetykaobywatelska.com

Witamy!

Około półtora tygodnia temu, po 4 latach prac, Sejm uchwalił Ustawę o Odnawialnych Źródłach Energii zawierającą tzw. poprawkę Prosumencką, umożliwiającą sprzedaż nadwyżek wyprodukowanej energii m.in. z przydomowych mikro elektrowni słonecznych (fotowoltaicznych) o mocy do 3 kW po 0,75 zł / kWh, a z instalacji o mocy do 10 kW po 0,65 zł / kWh. Są to stawki umożliwiające np. zakupienie takiej samej ilości energii elektrycznej po zmroku, w zamian za sprzedaną energię elektryczną w ciągu dnia. Jest to zmiana rewolucyjna i bezprecedensowa, kładąca mocne podwaliny pod rozwój zdecentralizowanej, obywatelskiej energetyki odnawialnej.

Niestety trwa obecnie bardzo intensywny lobbing koncernów energetycznych w Senacie, aby te zapisy zostały usunięte z treści ustawy. Uważają one, że obywatele w wolnym kraju muszą mieć obowiązek zakupu energii w zakładach energetycznych i nie powinno się im dawać wolności polegającej na możliwości wytwarzania jej u siebie w domu. Ponadto całość wsparcia przewidzianego na energetykę odnawialną powinna ich zdaniem pójść do dużych inwestorów instytucjonalnych, realizujących duże projekty o skali przemysłowej.

Na całe szczęście my również mamy prawo do głosu i wywierania nacisku na naszych przedstawicieli w Senacie (w dodatku w roku wyborczym). Dzięki inicjatywie koalicji organizacji „Energetyka Obywatelska” została utworzona petycja do Senatorów, aby opowiedzieli się za utrzymaniem przepisów w obecnym kształcie. Petycja jest dostępna pod adresem:
http://zmienmy.to/petycja/apel-do-senatu-prosimy-o-poparcie-rozwiazan-korzystnych-dla-ludzi-nie-koncernow-energetycznych/ lub za pośrednictwem strony www.energetykaobywatelska.com

Mamy niecały tydzień na działanie i walkę o nasze prawo do systemu, który umożliwi nam produkcję i sprzedaż energii w skali mikro, na uczciwych i równych warunkach. Koniecznie kliknij i podpisz, gdyż to od Ciebie zależy teraz, czy nastąpią w naszej energetyce zmiany, czy utrzymany zostanie obecny status quo.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą o jak najszersze rozpropagowanie tego maila i informacji o akcji. Im nas będzie więcej, tym większa szansa na sukces.

Pozdrawiamy!

Zespół Fotowoltaika.net

Polecamy: Fotowoltaika w Pigułce – Kompendium wiedzy dla Prosumenta
http://www.ekademia.pl/kurs/fotowoltaika-praktyczny-kurs-dla-przyszlych-prosumentow#t42302

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.