Korporacja śmierci Monsanto naciska na naukowców!

monsantoAutor: Maciej Ka

W 2009 roku głośno było o badaniach prowadzonych na zlecenie rządu Austrii nad wpływem karmy GMO na zdrowie zwierząt, które wykazały, że GMO powoduje zmniejszenie płodności myszy doświadczalnych.

Dziś Prof. Alberta Velimirov, która brała udział w tych badaniach pisze, że są na nią wywierane naciski, aby zmanipulowała wyniki doświadczeń przed ich publikacją. Poproszono ją, aby wyeliminowała z dalszych analiz i obliczeń te wszystkie myszy, które nie dały potomstwa albo, których potomstwo padło. Ponieważ pani Profesor nie chce się zgodzić na taką manipulację, nie ma zgody, aby opublikowała wyniki swoich badań.

A badania nieopublikowane w naukowym czasopiśmie – nie istnieją dla społeczności naukowej. W ten sposób zwolennicy GMO mogą powtarzać swoją mantrę „nie ma żadnych badań, które wskazywałyby na szkodliwość tej żywności”.

Prof. Velimirov napisała do polskich współpracowników: „Możecie o tym mówić całemu światu. Przecież to nie tajemnica, że Monsanto robi co może, aby zatrzymać publikację wyników, które mogą źle świadczyć o ich produktach. Część naukowców poddaje się, bo boją się trudności w uzyskaniu grantów na swoje dalsze badania. Ja się jeszcze nie poddałam” Oto list od dr Alberty Velimirov, który dowodzi manipulacji danymi naukowymi wskutek nacisków naukowców, będących najprawdopodobniej pod wpływem Monsanto. Dr Velimirov pozwoliła upublicznić ten problem – przedtem nie chciała o tym mówić, gdyż spotkała ją krzywda – zakazano jej dalszych badań i wysłano na emeryturę. Była to silna trauma, ale teraz Alberta postanowiła ujawnić te fakty.

—— Wiadomość oryginalna —— Temat: Re:
Data: Wed, 17 Aug 2011 00:43:33 -0700 (PDT)
Nadawca: Alberta Velimirov <avelimirov@yahoo.com>

Dear xxxxx, glad to hear from you and I know how difficult this GMO bussiness is!!! I went through quite something at the time and it is still not finished, since the Ministry here does not want me to publish the paper on the feeding trials without including my cooperators, which is impossible – we don’t see eye to eye. It has been proposed to eliminate all females without litters or litters that have died during lactation and only calculate average litter size of the surviving litters. But this does not make sense since the number of pups born in a group is an important parameter for productivity of course! Therefore I don’t agree to this manipulation of data and a concerted publication is not possible. I have still written the publication and it is available on Organic Eprints as final report. This is not ideal but at least it is available for the public.

(http://orgprints.org/19253/). Na dzień dzisiejszy wyświetla się komunikat (item removed)

I also attach it so you don’t have to look for it. You can talk about it as much as you like, it is no secret that Monsanto hinder all publications which might implicate their products and some scientists give in, since they worry about funding future projects.

Therefore it is also impossible to discuss scientific findings in an objective way, it alway gets personal and harms the image of science a lot. I still am not over it as you notice, it makes me so angry!!! Tell me how you got along, please!!
All the best,
Albi
Dr. Alberta Velimirov

Pani Ewa Rembiałkowska (kierownik Zakładu Żywności Ekologicznej, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW) w rozmowie z Agatą Grabau rónież porusza kwestię P. Velimirov.

Fragment:

…Więcej wykazały doświadczenia prowadzone przez Instytut Badań nad Żywnością w Wiedniu. U myszy karmionych kukurydzą modyfikowaną występowały w drugim pokoleniu wyraźne zmiany funkcjonowania narządów wewnętrznych, zwłaszcza nerek i wątroby, a także zaburzenia płodności. Badania te przez kilka miesięcy znajdowały się na stronie internetowej instytutu, miały dobre opinie. Potem nagle zostały zdjęte ze strony, a od naukowców zażądano ponownego przeprowadzenia wyliczeń. Badania skrytykowano, wręcz ośmieszono – a po nitce do kłębka można było dojść, że za dyskredytacją wyników i wywieraniem nacisku stały osoby związane z Monsanto. Moja koleżanka, dr Alberta Velimirov, która brała udział w badaniach i nie poddała się naciskom, została zmuszona do odejścia na emeryturę, zabroniono jej dalszej pracy. Wszyscy pozostali potulnie zgodzili się przyznać, że popełnili błąd. Ona była w wieku emerytalnym i miała mniej do stracenia, więc walczyła do końca. Znam jej badania, jest bardzo dobrym, precyzyjnym naukowcem. Wyniki jej badań wskazywały, że płodność myszy spadła. Tymczasem przy obliczaniu średniej liczby młodych na samicę kazano jej wycofać z obliczeń te, które nie miały potomstwa, były bezpłodne. Średnia jest wtedy oczywiście wyższa, ale całkowicie niezgodna ze stanem faktycznym…

Całość: Co stracimy na GMO – rozmowa z prof. Ewą Rembiałkowską

Źródło zdjęcia: stopsyjonizmowi.wordpress.com

Wszystkie moje publikacje na temat GMO znajdziesz na: http://nonx.pl

17 komentarzy do “Korporacja śmierci Monsanto naciska na naukowców!

 1. Podaje ponizej link do artykulu traktujacym wprawdzie o nalukach medycznych ale bardzo dobrze odnoszacy sie rowniez do innych naluk, w tym do tematu praktyk w przeprowadzaniu i publikowaniu badan przez takie Monsanto. M.M. Robin juz w swoim filmie dokumentalnym „Swiat wg Monsanto” podwazala prawidlowosc przeprowadzanych badan majacych promowac GMO, wskazujac na rozne polprawdziwe lub wrecz zafalszowane wyniki oraz na powiazania sponsorow z instytucjami zatwierdzajacymi badania. Jak dopuszczane sa do publikacji badania nalukowe mowi wlasnie ponizszy artykul:

  „Prawdy, półprawdy i kłamstwa w naukach medycznych” (ja dodam „oraz innych”)
  http://nowadebata.pl/2011/06/06/prawdy-polprawdy-i-klamstwa-w-naukach-medycznych/

 2. To normalne metody badań tzw. badan naukowych , stosowane we wszystkich dziedzinach już od okresy samej II wojny światowej i te fałszywe badania posługują potem do określania polityki w różnych dziedzinach, a takich identycznych metod doświadczył moja żona już w latach 60 XX w. podczas badania na cielętach . To nic nowego, bo wszystko ma zapewnić odpowiednie podkładki „naukowe” pod określone tezy polityczne, co widoczne jest na polityce klimatycznej, żywnościowej czy stosowania na nas oprysków z powietrza, zwanych Chemitreals.
  To są działania zbrodnicze, stosowane przez skorumpowanych „naukowców” na zlecenie elit światowych , również skorumpowanych przez głównych Archontłów.

 3. Polecam tekst na ten temat: GMO w Polsce – strategia pacyfikacji społeczeństwa

  Tekst zawiera liczne linki do ciekawych filmów, pokazujących, jak GMO jest forsowane – i jak zakłamywane są różne badania.

 4. nie moge potwierdzic źródła ale podobno na stołówkach firmy na M. jest wyłącznie zywnośc organiczna. Pracownicy giganta nie chca jeść tego co sami wytwarzają i zagrozili strajkiem. Ale czym to sie różni od chłopskiego: „panie to nie do jedzenia , to na sprzedaż” – doprawdy chyba niczym.

 5. Czy Obama podpisze projekt ustawy zapewniającej immunitet dla Monsanto

  Czytając amerykańską prasę codzienną, nasuwa się pytanie, czy w Stanach Zjednoczonych istnieje nieprzekupny polityk, kongresman albo senator… Czy uczciwy człowiek ma jakiekolwiek szanse, by zająć liczące się stanowisko w tym kraju…

  USA obecnie można by zaliczyć do krajów Trzeciego Świata, biorąc pod uwagę ustawodawstwo mające chronić środowisko i zwykłego szarego obywatela. Już niemal w całych Stanach wolno wydobywać gaz metodą szczelinowania hydraulicznego, która zatruwa wodę pitną i niszczy środowisko. Obama zamierza zatwierdzić rozbudowę rurociągu Keystone XL, między Kanadą i Teksasem. Ogólnonarodowe tzw. ubezpieczenie zdrowotne, które weszło w życie w roku 2013, jest obowiązkowe, ale wcale nie jest bezpłatne i nie daje ludziom wyboru terapii, tzn. nie uznaje medycyny naturalnej i obejmuje obowiązkowe (bez wyjątków) szczepienia w obliczu każdej (zaplanowanej i nierealnej) epidemii.

  W tym właśnie kraju, Monsanto, drogi przyjaciel ludzkości, który walczy z głodem na świecie, ponownie wystawił swoje rogi i radośnie macha ogonem. Wczoraj kongres USA zatwierdził ustawę, na mocy której Monsanto i inne korporacje biotechnologiczne nie będą podlegać żadnym organom państwowym – co to dokładnie znaczy?

  Żaden sąd federalny nie będzie mógł przyjąć sprawy przeciwko Monsanto. Żadne zagrożenia środowiska lub zdrowia ludzkiego przez uprawy GMO czy też nielegalne uprawy GMO (wg zasad wprowadzonych przez departament rolnictwa – USDA) nie będą podlegać wymiarowi sprawiedliwości.

  Oznacza to, że np. jeśli w przyszłości jakieś badania dowiodą, że nowe uprawy GMO są rakotwórcze, to i tak nikt nie będzie mógł wszcząć postępowania przeciwko Monsanto i powstrzymać sadzenia tych nasion.

  Myślę, że Monsanto bez zbytniego niepokoju oczekuje podpisu prezydenta Obamy (którego ogólnie uważa się za lobbystę Monsanto).

  Ta sama ustawa, która ogólnie dotyczyła funduszy dla departamentu rolnictwa, przyznała bardzo sowite wsparcie dla przemysłu mięsnego, co pozwoli utrzymać śmiesznie niskie ceny na mięso – a to sprzyja wysokiej konsumpcji produktów mięsnych, kosztem cierpienia miliardów bezbronnych zwierząt.

  http://www.naturalnews.com/039585_Monsanto_Protection_Act_Congress_HR_933.html

  http://weganizm.blox.pl/2013/03/Czy-Obama-podpisze-projekt-ustawy-zapewniajacej.html

 6. Farmer amerykański chwali się koledze , że ubezpieczył swoje uprawy od gradobicia . Kolega jest zachwycony , ale po chwili pyta : To w takim razie jak załatwisz sobie to gradobicie John ?

  I tak na marginesie . Czy uprawy gmo są może odporne na ogień ?

 7. Uprawy GMO są odporne na wszystko – ale tylko w ustach profesora Dąbrowskiego i Dołowego oraz w reklamówkach firm biotechnologicznych. One są jak z Radia Erewań, mogą przetrwać wszystko, ale tak naprawdę są do dupy.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.