Potrzeba połączenia działań przeciw GMO – zaproszenie

Szanowni Państwo,

21  grudnia  2012  Prezydent  podpisał ustawę o nasiennictwie, mimo iż SKALA POPARCIA DLA WETA była OGROMNA. www.wetodlagmo.pl

Gorzki smak zwycięstwa dla tych co poparli tę ustawę. Ustawa dopuszcza obrót i uprawy GMO. Jest tak skonstruowana, że w przypadku wydania rozporządzeń zakazujących uprawy kukurydzy MON 810 i ziemniaków Amflora odpowiedzialność za pojawienie się GMO na polu spada tylko i wyłącznie na rolnika i to on poniesie konsekwencje prawne i finansowe.

Oczywiście KONSEKWENCJE wprowadzenia tej ustawy PONIESIEMY WSZYSCY jako konsumenci bo będziemy zmuszeni jeść żywność z GMO…zanieczyszczenie upraw tradycyjnych jest pewne na 100%. W ustawie i w rozporządzeniach zaproponowanych przez Radę Ministrów BRAK jest zakazu sprzedaży nasion GM…wiadomo korporacje muszą mieć zyski:(

NASZE ZDROWIE, ZANIECZYSZCZENIE ŚRODOWISKA i UTRATA NIEZALEŻNOŚCI ŻYWNOŚCIOWEJ POLSKI, nie mają znaczenia dla większości polityków.

Takie prawo (nie jest to pierwszy przypadek) powstało w wyniku mocnego lobbingu korporacji, które coraz bardziej umacniają swoją pozycję w Polsce. Teraz tylko radykalne akcje podjęte WSPÓLNIE mogą uratować sytuację. POTRZEBA POŁĄCZENIA DZIAŁAŃ I TEMATÓW.

Zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniu, które odbędzie się 6 stycznia (niedziela) 2013.

PROGRAM:

10:00-14:00  otwarte, robocze spotkanie którego celem będzie powołanie komitetu  „Obrony  zdrowia  i  wolności Polaków” (nazwa robocza będzie dopracowana    podczas    spotkania).   Celem  tego  komitetu będzie przewodzenie działaniom służącym obronie przed   korporacjami, GMO, utratą wolności, niezależności  żywnościowej  i  jakości życia oraz naturalnych środków i metod leczenia. Każdy  z uczestników będzie mógł krótko przedstawić problem ale równocześnie pomysł na  jego  rozwiązanie.  Wspólnie wybierzemy kluczowe zagadnienia, które będą przedmiotem głównej uwagi w działaniach komitetu.

14:00 – 15:00 poczęstunek ekologiczny

16:00 dyskusje w roboczych grupach

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY! PROSIMY O PILNE POTWIERDZENIE udziału NAJPÓŹNIEJ do 2 stycznia 2013.

Spotkanie odbędzie się w EKOCENTRUM ICPPC – Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi w Stryszowie pod Krakowem. www.eko-cel.pl

WSPIERAJ DZIAŁANIA NA RZECZ POLSKI WOLNEJ OD GMO http://www.icppc.pl/antygmo/pomoz-kampani/

Z poważaniem,

Jadwiga Łopata, laureatka Nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel)
Sir Julian Rose, prezes
===================================
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl
www.icppc.pl   www.gmo.icppc.pl   www.eko-cel.pl

5 komentarzy do “Potrzeba połączenia działań przeciw GMO – zaproszenie

 1. Witam Astromario,

  Nie wiem czy otrzymasz tego maila, ale nie znalazlem innej mozliwosci wyslania ci wiadomosci…

  Na poczatek:

  Szczesliwego Nowego Roku 2013! I dzieki wielkie za niestrudzone twoje dzianie na zecz spraw slusznych!

  A teraz przejdzmy do wlasciwego powodu mego maila:

  Znasz film „Thrive …” ? Nie znalazlem wzmianki o nim na twoim blogu, wiec pytam. Mowi on o sparawch, o ktrorych ty rownierz piszesz. A jest swietnie zrobiony. Wiec polecam obejrzec i kolportowac linka.

  Tu link do filmu z tlumaczeniem na polski:

  Pozdrawaim serdecznie

  Grzegorz Gaspar

 2. @ Gregor Gaspar: witam w blogu. Mój adres mailowy znajduje się po prawej stronie bloga, pod ikonkami społecznościowymi. O filmie dyskutowaliśmy, ale tylko w komentarzach, głównie w Hyde Parku, w lutym. Miałam o tym napisać, ale jakoś nie wyszło. Wtedy cała zabawa polegała na tym, żeby upolować film na YT zanim go skasują. Jak udało się znaleźć działający link, wszyscy się rzucali, żeby ściągnąć, bo następnego dnia już trzeba było szukać gdzie indziej. Ciekawa jestem, czy i teraz tak jest, czy cenzorzy sobie darowali tę zabawę?

 3. Te dwie informacje znalazlam na tej samej stronie „portalspozywczy.pl”. Albo ja nie kapuje, albo cos tu nie tak. Rozumiem, ze jakiejs tam odmiany genetyczne kukurydzy i kartofli bedzie zabroniona, ale reszta jest dozwolona. I to ma byc uregulowania sprawa?

  Rząd przyjął rozporządzenia w sprawie zakazu upraw GMO
  http://www.portalspozywczy.pl/prawo/wiadomosci/rzad-przyjal-rozporzadzenia-w-sprawie-zakazu-upraw-gmo,80386.html

  Obowiązuje już ustawa, która zezwala na GMO
  http://www.portalspozywczy.pl/zboza-oleiste/wiadomosci/obowiazuje-juz-ustawa-ktora-zezwala-na-gmo,80344.html

 4. To są dwie sprawy. Pierwsza dotyczy zakazu upraw GMO na terenie Polski, a druga przedłuża import pasz zawierających GMO. Oba przepisy są do dupy. Ten zakaz na GMO jest nieskuteczny i obawiam się, że Unia go odrzuci i że będzie to ostateczne odrzucenie, które zmusi nas do uprawiania GMO – rząd zrobił to celowo, bo korporacje mu posmarowały. Obym się myliła! Pasze GMO też miały już do mas nie płynąć, ale rząd znowu dał upy. Czas zrobić porządek z tą mafią.

 5. Przełomowe badania zachodnich naukowców jasno pokazują szkodliwość GMO!

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.