Już niedługo zdecydują się losy internetu

Żródło: geekweek.pl

Przekaż wiadomość dalej!

W czerwcu donosiliśmy o tym, że całe zamieszanie wokół ACTA to tak naprawdę małe piwo przy tym co szykuje nam jedna z komórek ONZ – Międzynarodowy Związek Telekomunikacji, który już za kilka dni spotka się za zamkniętymi drzwiami i zdecyduje o losie sieci. Dyktatury z całego świata już zacierają ręce, a przeciw nim występuje cały internetowy biznes – z Google na czele. My też możemy pomóc.

Podczas spotkania, które ma się odbyć 3 grudnia każde ze 193 państw członkowskich ONZ będzie głosowało za zmianami w światowych regulacjach dotyczących internetu. No i nie byłoby absolutnie żadnego problemu gdyby nie to, że wszystko trzymane jest w ogromnym sekrecie – tak aby przypadkiem nikt się o tym nie dowiedział.

Całe szczęście na sprawę już ponad pół roku temu zwrócili uwagę naukowcy z George Mason University, którzy założyli stronę WCITLeaks.org, aby zwrócić uwagę opinii publicznej na całą sprawę i aby skłonić kogokolwiek kto ma dostęp do tajnych ustaleń ITU, aby je anonimowo opublikował. Wyciekł tam 212-stronicowy dokument przygotowywany przez rządy na grudniowe spotkanie (cały tekst znajdziecie tutaj).

W skrócie wynika z niego na przykład to, że Chiny, Rosja czy niektóre kraje arabskie chcą przekazać pełną władzę nad internetem w ręce ONZ i dzięki temu chcą kontrolować całą prywatną korespondencję obywateli (Rosja i Iran chce też aby ludzie płacili za łączenie się z zagranicznymi stronami internetowymi jak za międzynarodowe połączenia telefoniczne).

(Po kliknięciu w ikonkę na YouTube dostępne są polskie napisy)

Teraz we wszystko wtrąciło się Google, które walczy o wolność internetu i zachowanie go w takim kształcie jak obecnie. Nie chcą oni pozwolić aby rządy zabiły wolność wypowiedzi i innowację – gdyż to oczywiście leży w ich interesie. Jednak dobrze się składa – bo leży to także w interesie każdego z nas, internautów.

Na założonej przez Google stronie Take Action możecie podpisać się za wolnym i niezależnym internetem.

Powstał też inny twór nazwany Internet Defense League, do którego również możecie wstąpić. Stoi za nim m. in. Mozilla, Imgur, WordPress czy Reddit.

Najważniejsze jest to, aby ludzie byli świadomi tego co się dzieje i jeśli przyjdzie taka konieczność – znowu byli gotowi wyjść na ulice aby bronić tego co udało nam się stworzyć.

———————————

http://www.google.com/takeaction/whats-at-stake/index.html

30 komentarzy do “Już niedługo zdecydują się losy internetu

 1. Podpisalam te akcje oczywiscie, juz wczoraj. Przerazajace to co sie dzieje, ale nic to, idziemy do przodu i nic nam nie straszne!

 2. Zastartowalam akcje informacyjna gdzie tylko moge! Trzeba dotrzec do tych, ktorzy organizowali protesty przeciw ACTA!

 3. Otrzymalam takiego oto maila :

  W najbliższych dniach musicie uważać i nie otwierać żadnych wiadomości o nazwie „invitation”, niezależnie od tego kto ją wysłał. Jest to wirus, który „otwiera” znicz olimpijski, który pali dysk twardy.
  > Tego wirusa otrzymacie od osoby, która znajduje się na liście kontaktów, dlatego musicie rozpowszechnić tego maila, bo lepiej
  > otrzymać go 25 razy niż nie otrzymać i otworzyć wirusa. Jeśli otrzymacie wiadomość zatytułowaną „invitation” nie otwierajcie jej i od razu wyłączcie komputer. Jest to najgorszy wirus, o jakim informowało CNN, zaklasyfikowany przez Microsoft jako najbardziej niszczycielski ze wszystkich, które kiedykolwiek pojawiły się. Ten wirus został odkryty wczoraj po południu w MCafee i nie ma jeszcze dla niego
  > rozwiązania. Ten wirus po prostu niszczy „Sektor Zero” na dysku twardym, gdzie ukryte są
  > podstawowe informacje. Prześlij tego maila do znajomych, skopiuj i wyślij do przyjaciół i osób z listykontaktów i pamiętaj, jeśli to zrobisz, skorzystamy na tym wszyscy.

  >

 4. @5 Nieustraszona, nie pisz głupot, od 5 lat dostaję takie ostrzeżenie o znajomych. Po prostu nie otwieramy poczty od nieznajomych i tyle.

 5. ‚Public expression should not be censored just because it’s not universally popular’
  (Publiczne wyrazanie opinii nie powinno byc cenzurowane tylko dlatego, ze nie jest ogolnie popularne)

  Huge win for freedom of speech in Canada
  (Wielkie zwyciestwo dla wolnosci slowa w Kanadzie)

  http://www.naturalnews.com/038103_freedom_of_speech_Canada_civil_rights.html

  Najbardziej na kontrolowaniu internetu zalezy ZMIJOWEMU PLEMIENIU (Mat 23:33) i DZIECIOM DIABLA (Jan 8:44) – Jezus Chrystus (Bog) nie mogl sie mylic.
  Internet jest drugim koncem kija, ktorym dostanie parszywe i wredne zydostwo – informacja z 1992r, kiedy powstawal internet (WWW – World Wide Web)

  PRAWDA WYZWALA CZLOWIEKA
  http://forum.suwerennosc.com/viewforum.php?f=35
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/

 6. THE DECLARATION OF HUMAN RIGHTS
  (Deklaracja Praw Czlowieka)
  Article 2.
  Everyone is entitled to all the rights and freedoms set forth in this Declaration, without distinction of any kind, such as race, colour, sex, language, religion, political or other opinion, national or social origin, property, birth or other status. Furthermore, no distinction shall be made on the basis of the political, jurisdictional or international status of the country or territory to which a person belongs, whether it be independent, trust, non-self-governing or under any other limitation of sovereignty.
  http://www.un.org/en/documents/udhr/

 7. Witaj Astromario
  Nie wiem jak się z Panią skontaktować ma tej stronie ale wyśle tu taj ciekawy link mam nadzieje że panią zainteresuje

 8. Syria, Palestyna, Libia, Irak… piekło rozszalało się na ziemi. Ale kto to robi? To nie elity biegają z karabinami, to „nasi dzielni chłopcy” wstępują do armii i za pieniądze zabijają dzieci w Syrii, Palestynie, Libii, Iraku i wielu innych miejscach. Gdyby nie było na świecie tylu idiotów, mielibyśmy raj na ziemi.

  Mój mail jest pod ikonkami społecznościowymi.

 9. Astromaria,
  Udzial w wojne nie jest przymusowy, ale odbywa sie na zasadzie podpisania kontraktu, przy czym wymienione przez Ciebie panstwa nie stanowia zagrozenia dla Polski.
  Tzw. „dzielni chlopcy” z Polski to platni NAJEMNICY, broniacy interesy agresorow, ktorzy lamia prawa miedzynarodowe, tlumaczac to „obrona demokracji”.
  To co sie obecnie dzieje na swiecie nie jest spowodowane przez idiotow, ale przez zmijowe plemie i jest zaplanowane z premedytacja, czego przyklady znajduja sie w mitologii zmijowego plemienia, uznawanej przez nich za „swieta ksiege”.
  Zmijowe plemie i dzieci diabla sa glowna przyczyna problemow na swiecie i pozbycie sie problemow oznacza pozbycie sie glownej przyczyny problemow, co jest wyjasnione na stronie SUWERENNOSC.COM

 10. Masz zupełna rację Mario, a nasi chłopcy dla pieniędzy zabijają innych i dziwią się, że ich również zabijają jako agresorów i co najśmieszniejsze, w nie swojej sprawie. To moralne dno tych ludzi, jak i ich dowódców i przywódców.

 11. Ale nie mamy już przymusowego poboru do armii. Kiedyś były prawdziwe łapanki, kto się nie stawił na komisję ten miał poważne problemy i nawet mógł siedzieć. Moi synowie są z ostatniego pokolenia, które podlegało poborowi i mieli duże kłopoty. Najmłodszy dostał nawet bilet do jednostki (bo ma tylko maturę) i tylko cudem, w ostatniej chwili, mu się udało wykręcić. Dlatego tych ludzi nic nie usprawiedliwia. Armia jest zawodowa, pobór jest dobrowolny i płacą za to kasę. Dlatego gadanie, że winne jest żmijowe plemię nie jest dobrym usprawiedliwieniem. Moi synowie nie dali się nabrać żmijowemu plemieniu ani hasłom ze „świętej księgi”. Ale Polacy to tyko margines, lwią większość stanowią „dzielni chłopcy z USA”. Tam armia też jest zawodowa. I tam jest idiotów najwięcej. Przyznaję, że plemię żmijowe przejęło tam pełnię władzy, ale to nie jest usprawiedliwieniem dla ludzi wstępujących do armii. Nikt ich nie zmusza. Robią to z własnej woli.

 12. To jest prawdziwy kyminał, że za krytykowanie tych rzeźników staje się przed sądem. Nasz udział w wojnach prowadzonych poza terenem RP jest niezgodny z Konstytucją! Za dopuszczenie do tej sytuacji „nasz” premier i prezydent powinni siedzieć, a rząd powinien zostać rozwiązany!!! Nasz rząd ma w dupie polską konstytucję, co jest najlepszym dowodem na to, że to nie jest POLSKI rząd, lecz obcy! Sądy też są obce, jeśli skazują internautów krytykujących nasze poczynania w Afganistanie.

 13. Kazek 12 ! Juz wielu „zakazanych”pisarzy widzialo przyczyne wszelkich wojen w tym ,ze glupie „mieso armatnie” – zoldacy zabijaja ludzi dla pieniedzy wsrod oklaskow starych dewotek i inwalidow wojennych podekscytowanych bebnami wojen w pejsatych zeitungach .

  Polecam lekture ” Powiesci za trzy grosze ” Bertolda Brechta ,ktory po puczu z Hitlerem musial opuscic Niemcy i miedzy innymi palono tez jego ksiazki.

  Nieprzypadkowo tez „Dobry wojak Szwejk” zaciagnal sie do wojska dobrowolnie i nieprzypadkowo byl tez handlarzem psow, gdzie potrafil przerobic kundla na „rasowego” psa .

  Goje nie interesuja wcale „polityka” i czuja sie dlatego „niewinnie” , bo tego wymaga „posluszenstwo” wobec wladzy pochodzacej od …”boga”. Jednak to wlasnie ci „niewinni” sa powolywani do sluzby wojskowej albo ida dobrowolnie, gdzie lekarz wojskowy maca ich po jajach i orzeka gotowosc do ich wzajemnego odstrzelania z reszta ciala pozbawionego „wiara” mozgu.

  Tylko „wariaci” sa zwalniani poprzez „zielone papiery” ze sluzby wojskowej , bo jako „uszkodzeni” i „chorzy” na glowe oczywiscie nie rozumieja „rozkazow” ku „chwale” ojczyzny czyli do strzelania wobec gojow ubranych w inny mundurek .

  Pierwsza wojna swiatowa nadal trwa i w 1999 roku rozdmuchana zostala na ostro znowu w Jugoslawii ,kiedy to supermeni w mundurkach NATO zaczeli rzucac bomby na Belgrad w celu unikniecia „katastrofy humanitarnej” i o czym trabily wszystkie pejsate mendia.

  Jacys „wariaci” w internecie lacznie z „glupimi” babami wypisuja rozne historie wbrew oficjalnie „prawnym” oraz jedynie „slusznym” schematom psujac tym „morale” i ducha „walecznosci” facetow noszacych zdrowy nabial.i nadajacy sie do odstrzalu oraz przynoszacy w ten sposob ogromne dochody „producentom” wszelkiego rodzaju „zabawek” sluzacych do wzajemnego odstrzeliwania wydmuszek czyli pustych i zapijaczonych lbow „zdolnych” tylko zabijac za pieniadze.

 14. Zapominjcie regularne panstwowe wojsko. Wszyskie wojska w UE sa przerabiane na prywante armie. A malo kto kojarzy co sie dzieje dlatego, ze dalej nosza mundury z oznakami narodowymi (chociaz podobno amerykanska armia juz ma inne oznakowania a nie wiem jak np. z polskimi). Kto sie na tym zna, niech przyjrzy sie mundurom wojskowym dokladniej. Bo jesli dalej mundury nie roznia sie od wczesniejszych dla Wojska Polskiego, ktorego zadaniem jest bronic granic panstwa a wysylanego do dzielnych bojow poza swoje granice, to wtedy stoi to w sprzecznosci z Konstytucja RP, tak jak napisala Astromaria. Ale to chyba jeszcze nie wszystko, bo nie jestem pewna ale chyba rozkazy na zagranicznym placu boju moga byc wydawane przez dowodcow innych panstw (?) a wtedy oznacza to nic innego jak to, ze Wojsko Polskie jako takie nie istnieje tylko Armia Miedzynarodowa, co znow znaczy, ze zadne Wojsko Polskie nie moze stanac na przeciw Armii Miedzynarodowej, i to znow znaczy, ze nie ma nas kto bronic w razie napasci zbrojnej. Chyba, ze jest to wrog wspolny Armii Miedzynarodowej.

 15. Kontra Systemowi ! NATO skrot doslowny od : Nordycko – Atlantycka -Terrorystyczna – Organizacja zatrudniajaca zoldakow -siepaczy zabijajacych za pieniadze, bo „patriotyzmy” naduzywane przy wczesniejszych pokoleniach zdazyly sie zdewaluowac, a rzeczywistych patriotow wymordowano roznymi podstepami po „wojnie” ,ktora przerobiono na okres „pokoju” nadal z tym samym wewnetrznym wrogiem i jego dywersja we wszystkich dziedzinach zycia gojow i z edukacja szkolna wedlug hasla : Zwyciezcy nikt nie bedzie pytal, czy mowil prawde !

  Kradnac ludziom przeszlosc ,kradnie im sie przyszlosc – powiedzial w swoim wywiadzie za pieniadze Rosenthal ( rozana dolina) i za to go „swoi” odstrzelili .

  Nic dziwnego, skoro armia izraelska jest najbardziej „etyczna” armia swiata !

  Czyta sie lepiej, niz wszystkie kryminaly wymyslone przez Agatke Christie :

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/?s=Rosenthal

 16. @Nieustraszona, wszystko sie zgadza! UNO-trupen to to samo g.! Nie ma wojska narodowego, sa tylko pakty militarne stworzone po to, zeby ogromna ilosc ludnosci na swiecie zmiesc z powierzchni ziemi a reszte trzymac na krotkiej smyczy i kagancem zeby pana nie pogryzc.

 17. Astromaria,
  Takie sprawy jak PO (przysposobienie obronne) w szkolach srednich i 12-to miesieczna sluzba zasadnicza sa koniecznosca w Polsce i dowodow dostarczyla historia. A oprocz tego Polska musi miec armie zawodowa 150-250 tysiecy zolnierzy roznych rodzajow wojsk – neutralna Szwajcaria ma 200 tysieczna armie zawodowa i kazdy Szwajcar moze miec karabin w domu !
  Oslabianie obronosci panstwa polskiego zawsze konczylo sie zle dla Polski – vide historia.
  Kto jest Polakiem lub Polka ma POLSKIE OBOWIAZKI.

 18. W Szwajcarii uzbrojony i przeszkolony jest cały naród, a każdy Szwajcar ma w domu kilka sztuk broni, w tym wielkie karabiny, niektóre z czasów II wojny światowej. Szwajcaria jest w stanie wystawić karną i waleczną armię w ciągu bodajże 24 godzin od ogłoszenia mobilizacji. Szwajcarzy spędzają wolny czas na strzelnicy, wraz z dziećmi. I to ja rozumiem. Ale nie rozumiem powoływania pod przymusem do wojska ludzi po to, żeby ich wysyłać do Iraku i Afganistanu. Polska armia ma prawo do działań wojennych tylko na terenie Polski i tylko w razie ataku obcych wojsk. Prowadzenie działań wojennych na terytorium obcego kraju jest absolutnie nielegalne. I za to nasz rząd powinien stanąć przed Trybunałem Stanu. I na pewno stanąłby, gdyby to był NASZ rząd i nasze władze państwowe.

  Taki model polskiej obronności chciałby widzieć Grzegorz Braun. Po ataku wściekłej furii syjonistów od razu widać, czego się żmijowe plemię boi http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,12916777,Braun_w__Klub_Ronina___Kule_powinny_swistac.html

 19. PS. Kaddafi mówił o tym, że ludzie powinni mieć broń w domu i że cały naród powinien być uzbrojony. Nazywał to „uzbrojonym tłumem” i twierdził, że taka „armia” jest w stanie błyskawicznie pokonać każdego agresora. Twierdził też, że zwykli ludzie nie czują potrzeby napadania na sąsiednie kraje, więc nie ma obawy, że będą toczyli krwawe wojny. Uzbrojony tłum jest też groźny dla sprzedajnych polityków. Strach pomyśleć, co by było, gdyby taka wkurzona gromada wpadła na naszego knesejmu. Psubraty tego właśnie boją się najbardziej i dlatego dla nich ideałem jest całkowicie rozbrojony naród i całkowicie podległa im policja i armia – najlepiej nie narodowa, lecz obca. Taką policję łatwo przekonać do pałowania, a nawet strzelania do narodu.

  W Szwajcarii nie zdarzają się żadne strzelaniny. Kradzieże i napady są tam prawdziwą rzadkością, bo każdy przestępca wie, że jeśli włamie się do domu powita go grad kul.

 20. Coś mi się zdaje, że władzia szykuje jakiś polityczny zamach – pewnie Kaczor zamachnie się na Donalda (śmiesznie wyszło, co nie?), co skończy się delegalizacją PiSu i wszystkich partii prawicowych i ruchów narodowych. Przeczytajcie to, wraz z linkami, które tam są załączone, mnie skóra ścierpła ze zgrozy http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,12977018,Paradowska_odpowiada_Mikolejce__Niech_Pan__Panie_Profesorze_.html

  W narodzie zaczyna wrzeć, ale mnie to raczej nie cieszy, dlatego, że wszystko wskazuje na to, że to wrzenie jest sterowane. Władza celowo skłóca Polaków między sobą, bo gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Zamach (rzekomo terrorystyczny) byłby teraz władzi bardzo na rękę! Pilnie potrzebny jest pretekst do spacyfikowania narodu.

  Dla mnie nie do przełknięcia jest to, że partie narodowe twardo trzymają z Kościołem. Ucieczka z deszczu pod rynnę.

 21. @Astromaria, co sie dzieje w Twoim np. ostatnim wpisie (NR. 24), gdzie jest 3/4 strony puste?

 22. Nie wierze Google. Wprawdzie podpisalam sie pod akcja o wolnosci internetu, ale im nie wierze. Wedlug mojej oceny zamierzaja udawac, jak to oni sa za wolnym internetem, ale tak naprawde to chodzi o uspienie czujnosci i danie poczucia bezpieczenstwa korzystajacym z Google.
  Plik: bezpieczenstwo-informacyjne.pdf http://hostuje.net/file.php?id=7f6565340f51ab61e1d2359153f8c65c

 23. Astromaria ! Dopiero przedwczoraj dowiedzialam sie, ze ta „neutralna” Szwajcaria to przyczolek wszelkiej masci banksterow i dlatego byla i jest obszarem tabu wobec wszystkich zawieruch przewalajacych sie przez Europe !

  To, ze obywatele Szwajcarii pomimo tego, ze teoretycznie im nic nie grozi jednak zabezpieczaja sie na wszelki wypadek oznacza ,ze „przezorny zawsze ubezpieczony” i to konkretnie, a nie jakas tam polisa ubezpieczeniowa, ktora sie wkreca masowo glupim gojom , bo ona rzeczywiscie … zabezpiecza, ale dochody pejsatych ,ktore deponuja te wyludzone klamstwem sumy u banksterow szwajcarskich.majacych tez tradycyjne powiazania ze wszystkimi lupiezcami i mordercami swiata do dnia dzisiejszego.

  Glupie goje skazane z gory na „pozarcie” oczywiscie czuja sie bezbronni przez rozne „prikazy” i sa bardzo latwym lupem dla bandytow i grabiezcow bezczelnie naruszajacy konstytucyjne prawo do nietykalnosci cielesnej lacznie z bezczelnym naruszaniem spokoju domowego wraz z bezprawnym wkraczaniem do domostw z przeprowadzaniem rewizji :

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/12/04/policja-przesluchuje-licealistow-i-przeprowadza-u-nich-rewizje/#comments

 24. Szwajcarzy są bankierami bankierów, więc mają fory, ale przecież zawsze można banki przenieść gdzie indziej, przynajmniej te, w których przechowywane są wyłącznie cyferki na monitorach. Z konkretnymi zapasami złota może być już trudniej (na przykład tego z żydowskich zębów, co to je Hitler gwizdnął), ale dla chcącego nie ma nic trudnego. Na razie Szwajcarzy siedzą na złocie, ale nie wiadomo, jaki James Randi zostanie użyty, żeby to złoto się zdematerializowało w Szwajcarii i zmaterializowało zupełnie gdzie indziej lub zamieniło się w jakiś inny metal, bynajmniej nieszlachetny, a tylko ładnie błyszczący. „Racjonaliści” nie wierzą w cuda, ale już niedługo oniemieją z wrażenia, takie cuda będą się działy.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.