Senat głosuje za GMO – Polacy mówią WETO

28 listopada 2012 w Senacie odbędzie się głosowanie ustawy o nasiennictwie, która otworzy Polskę na uprawy GMO.

ZAPAMIĘTAJCIE TĘ DATĘ I PRZYJDŹCIE NA MANIFESTACJĘ

”Krzyczymy solidarnie WETO”

www.wetodlagmo.pl

Szanowni Państwo,

W dniu 21 listopada 2012 odbyło się w Senacie posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podczas którego senatorowie PO i PSL odrzucili wniosek o odrzucenie ustawy oraz wszystkie poprawki dotyczące przywrócenia ustawowego zakazu stosowania nasion GMO. Ostateczne głosowanie w Senacie będzie 28 listopada.

W związku z powyższym zapraszamy do Warszawy 28 listopada, szczególnie kobiety – Mamy i Babcie z dziećmi lub z pustymi wózkami dziecięcymi, aby wyrazić niezadowolenie z ustawy o nasiennictwie, która zezwala na uprawy GMO w Polsce. TAK! Zabierzcie ze sobą dzieci lub PUSTE WÓZKI… bo będą puste jak pozwolimy na uprawy GMO (GMO powoduje bezpłodność, GMO powoduje, że rodzą się zdeformowane niemowlęta, GMO powoduje, że rodzą się martwe dzieci, GMO jest przyczyną wielu chorób, w tym raka).

W wielu krajach europejskich to kobiety odegrały ważną rolę w walce o zakaz dla GMO. Świadome powagi sytuacji Matki i Babcie z małymi dziećmi w wózkach protestowały na ulicach i wymogły na rządach rezygnację z wprowadzania na pola trucizny GMO!

NASZE DZIECI NIE SĄ LABORATORYJNYMI SZCZURAMI!

ZOBACZ I PRZEKAŻ DALEJ:

GMO – szokujące fakty. Sofia Gatica ostrzega Polaków

PROGRAM:

12:00 – ZBIÓRKA pod Kolumną Zygmunta.

12:30 – WYMARSZ w kierunku Pałacu Prezydenta RP

12:45 – 15:00 PROTEST pod hasłem „WETO DLA GMO” pod Pałacem Prezydenta RP – Krakowskie Przedmieście 46-48

Kontakt: Anna Szmelcer, tel.: 607295055

Edyta Jaroszewska-Nowak, tel.: 609645386

Hasła kroczącego protestu:

WETO DLA GMO!

TAK DLA NIEZALEŻNOŚCI ŻYWNOŚCIOWEJ!

TAK DLA TRADYCYJNYCH NASION!

NASZE DZIECI NIE SĄ LABORATORYJNYMI SZCZURAMI!

==========================

Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC,

34-146 Stryszów 156, Poland

tel./fax +48 33 8797114

biuro@icppc.pl www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl

30 komentarzy do “Senat głosuje za GMO – Polacy mówią WETO

 1. Senator Marek Rocki to typ leniwy intelektualnie i pozbawiony uczciwości dążeniu do prawdy. Zadowolił się materiałami reklamowymi firm biotechnologicznych i nie sprawdził, kto za nie zapłacił, ile i komu. Nie interesuje go fakt, że Monsanto wydaje miliardy dolarów rocznie na smarowanie „uczonym”, politykom, mendiom i nawet uczelniom. Jest wielce prawdopodobne, że sam pan senator jest sponsorowany przez firmy biotechnologiczne, dzięki czemu dostał się do senatu. Kto smaruje ten jedzie. A kto nie smaruje, tego nie dopuszcza się do głosu w mediach ani nie daje mu się dostępu do władzy.

 2. Rosemount ! „Dokumentami” to moze sobie ten pajac obetrzec swoja dziure odbytnicza oraz zaczac zrec te papierki dolarowe z cyframi w komputerze , za ktore to sprzedal swoja dusze, o ile takowa w ogole posiadal !

 3. Monsanto przemówiło przekonującymi „argumentami” do ręki sprzedawczyków z EFSA, która definitywnie odrzuciła badania prof. Seraliniego – bo „nie ma dowodów na szkodliwość GMO”. Na całe szczęście mamy Internet i te badania stały się powszechnie znane. Ludzie przekazują sobie link do filmu i są coraz bardziej przerażeni tym, co na nim widać. Dzięki temu EFSA może sobie odrzucać i ogłaszać co chce, nikt się już na to nie nabierze.
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/ue-odrzuca-wyniki-badan-o-szkodliwosci-gmo-braki-w-metodologii,291466.html

 4. Jak rozpoznać GMO? Unia znakuje

  Żywność, pasze i uprawy GMO wymagają w Unii Europejskiej zatwierdzenia, a żywność z GMO musi być oznakowana, ale obowiązek ten nie dotyczy mięsa i produktów mlecznych pochodzących od zwierząt karmionych paszą z GMO. Pełne prawo zakazu upraw GMO dla krajów UE utknęło w negocjacjach.

  Jeżeli w UE przejdzie pełny zakaz dla GMO to nasza ustawa automatycznie wyląduje w koszu. Jak widać UE to nie tylko czyste zło, czasem zdarza się tam coś dobrego. Trzymajmy kciuki za te negocjacje. U nas zresztą też coś drgnęło, bo pod wpływem nacisków społecznych (i uroku Dody) nasz prezio zaczął przebąkiwać coś o konieczności konsultacji społecznych. Monsanto zapłaciło posłom i senatorom nadaremno. I nawet nie może odebrać, bo to nie ich wina, że GMO w Polsce nie przejdzie. Siła Wyższa. http://www.tvn24.pl/biznes-gospodarka,6/jak-rozpoznac-gmo-unia-znakuje,291909.html

 5. Krzyczmy o szkodliwości GMO, niszczenia zdrowia Narodów, niszczenia zdrowego rolnictwa w wielu krajach, dążenia do depopulacji itd. itp.

 6. “nie ma dowodów na szkodliwość GMO” – no nie ma bo i skąd?. Dopiero może w następnym pokoleniu będziemy mieć dowody. Ale chyba będzie juz za późno? I kogo to teraz obchodzi? Bo po nas chocby i potop. Życ się odechciewa!

 7. Są wielkie i straszne dowody, ale ktoś wziął w łapę, więc je chowa pod dywanem. Pieprzenie, że szczury, których użył Seralini rakowacieją z natury jest szczytem głupoty, bo wszystkie laboratoria ich używają. Jeśli szczury są „niewłaściwe”, to wszystkie inne badania laboratoryjne też są nieważne. Gdzie mówią pieniądze tam prawda milczy.

 8. Jaka „wladzia” takie P(Osly ) przyciskajace na takie guziki , jakie sa z gory zaznaczone ,bo te bezmozgowce nie przeczytaly w zyciu zadnej inteligentnej ksiazki z powodu wrodzonego braku jakiejkolwiek empatii i zdrowego rozsadku.

  Glupota ludzka jest najtanszym surowcem , z ktorej najlepiej mozna robic wielkie pieniadze !

  Sitwa ocipialych kretynow za pare zadrukowanych swistkow nie tylko, ze sprzedala za nie swoje dusze, to chce ukrasc wladze nad tym z czego sami powstali i nie mogliby istniec czyli Nature dodatkowo ja zniewazajac ze swoimi nieukoffcami z piekla rodem.

  Slaskie powiedzenie mowi o takich z poronionymi umyslami ,ktorzy zagizdzaja swoja glupota i chciwoscia swiat ,ze ich ojcowie powinni byli lepiej spuscic sie na blache goracych keksow !

  Siedza P(O)sly przy zlobie i miela ozorami deliryczne twory papierowego tygrysa nazywanymi „ustawami” , ktore ustawiaja bezprawnie ludzi i Nature w kolejce po smierc.

  Tych niebezpiecznych debili trzeba dla ich wlasnego bezpieczenstwa wylapac i dac do zlobu tylko pieniadze ,zeby „naukowo” i naocznie mogli sami stwierdzic, czy potrafia zrec pieniadze, a jakby im bylo tego za malo, to powinni probowac pozrec tez sumy na kontach internetowych !

  Jako niskokaloryczny napoj zalecilabym coca cole z kwasem fosforowym do lepszego „trawienia” papieru i w znieczuleniu spowodowanym aspartamem.

  Jak Kuba Bogu, tak Bog Kubie !!!

  Poki co , ludzie wyczuwaja „pismo” nosem i wiedza czym to „pachnie” , dlatego tez wspolnie nawoluja do wspolnego zatrzymania wariatow ,ktorych Bozia pokarala brakiem rozumu juz po ich narodzeniu :

  http://wetodlagmo.pl/index.php/2-uncategorised/47-propozycja-listu-do-prezydenta-o-zawetowanie-ustawy-o-nasiennictwie.html

 9. @ nieustraszona: no mówię ci, załóż blog! „Nieukowcy”, genialne, kupuję to od ciebie, bardzo mi się to podoba. Są naukowcy i tych szanuję, ale są też nieukowcy uprawiający nałkę i trzeba ich wyraźnie odróżniać.

 10. @Nieustraszona, brawa za pikantny i celny tekst!

  Dzisiaj napisalam maila do Greenpeace Polska. Przyslali mi zawiadomienie, ze w ciagu tygodnia zebrali 17 tysiecy podpisow przeciwko GMO, wiec zapytalam co zamierzaja dalej z tym zrobic bo mi to wyglada na akcje zbierania podpisow bez konkretnego celu. Ciekawa jestem czy dostane odpowiedz?
  Do Prezydenta nie ma co pisac bo on z takiej samej gliny ulepiony jak i reszta bandytow na gorze. Listow dostal wystarczajaco i nic nie zrobil, podobnie jak z ustawa szczepionkowa. Pogniotlam troche LexNostra i skierowali ustawe szczepionkowa do Rzecznika Praw Obywatelskich o zaskarzenie jej do Trybunalu Konstytucyjnego. Jedno doniesienie do prokuratury zostalo juz wyslane przez „Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO” i trzeba sledzic, co stanie sie dalej. W razie czego zostaje Rzecznik i Trybunal Konstytucyjny. Inaczej nic nie da sie zrobic. Ludzie coraz wiecej sie burza i moze jakies nowe wybory beda. Pytanie: ale kogo wybierac?

 11. Pisanie do prezia niema sensu, bo oni wszyscy siedzą w kieszeni Monsanto. Wątpię też, czy zaskarżenie tej ustawy do TK coś pomoże – przecież TK uznał ubój rytualny za niezgodny z Konstytucją i co? I gówno! PSL i tak dąży do zalegalizowania tego dzikiego barbarzyństwa. Wątpię, czy Konstytucja ma jakiekolwiek znaczenie poza dekoracyjnym. Waldemar Deska napisał, że kiedy powołuje się na Konstytucję, to urzędnicy rechoczą ironicznie, bo ich obowiązują przepisy, a Konstytucję to oni mają w tyle.

 12. Pozostaje wierzyc w 21 grudnia (nie w senscie apokalipsy a w sensie zmiany swiadomosci ludzkiej). Jak nie doczekamy sie wsparcia Universum, to po calym globie poleje sie krew a potem zacznie sie wszystko od zera. Cholera jasna i psia krew! Jesli jest jakas Inteligencja tego swiata, to czas najwyzszy na inteligente zmiany!

 13. Ja wierzę w 21 grudnia, przesilenie zimowe zawsze napawa mnie optymizmem. Dzień będzie dłuższy, ludzie przyjaźniejsi, to jak początek nowej ery.

 14. Może coś zaczyna się dziać. W tym artykule pada wręcz nawoływanie do nacjonalizacji banków. Myślę (wręcz mam nadzieję), że już niedługo padnie również propozycja znacjonalizowania wielkiego przemysłu, czyli odebrania go korporacjom. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, więc im bardziej korporacje i banksterzy grabią pod siebie, pozbawiając resztę ludzkości środków do życia, tym gwałtowniejszy będzie gniew ludzi. Mam nadzieję, że stanie się to bez udziału III wojny światowej. Jeśli do tego nie dojdzie, ludzkość będzie skończona. Tak czy inaczej stajemy wobec perspektywy „końca świata”. Świata takiego, jaki znamy.

 15. No i dobrze! Juz mi sie flaki przewracaja na te bezczelnosci, podlosc i barbarzynstwo chorej na glowe dziElity. Cala te zdziElita powinna wsiasc na statki swoich pobratymcow kosmicznych i odleciec w kierunku najblizszej czarnej dziury!

 16. Nacjonalizacja czegokolwiek rzadko rozwiązuje problemy. Przecież gdyby banki były państwowe, to cieszyłyby się jeszcze większą bezkarnością, no i niestabilnością finansową. 🙂

  Myślę, że dobry, solidny nadzór nad bankami i ostre restrykcje mogłyby wiele poprawić, no ale cóż, jest jak jest.

 17. Sprawa wygląda tak: daje się kapitalizmowi wolność, a on się wynaturza, czyli osiąga taki właśnie stan, jak obecnie. Wtedy robi się porządek i nacjonalizuje się to, co należało do kapitalistów. Po jakimś czasie wszystko się degeneruje, wiec się to znowu „prywatyzuje”. I tak bez końca. Ludzkość musiałaby się oświecić, żeby wyjść z tego zaklętego kręgu obijania się od skrajności w skrajność, ale raczej tego nie przewiduję. Chyba, ze zdarzy się cud, psychopaci wymrą, a ludzkość zyska szansę normalnego rozwoju. Wiary w cuda raczej nie przewiduję.

  Zauważ, że mieliśmy (teoretycznie) mnóstwo instytucji, które stały na straży wolności obywatelskich i prawa. Ale wszystkie zostały skorumpowane, nawet jaśnie pani nauka.

 18. Problem polega na centralnym zarzadzaniu bo brak w nim przejrzystosci a za to duze pole do tajemniczych dzialan. Regionalne zarzadzanie i spoleczna kontrola „na miejscu” pozwolilaby uniknac nieprawidlowosci. Musi do tego dolaczyc jawnosc wszystkich poczynan osob zarzadzajacych czymkolwiek (tez bankiem!). Jak zniknie struktura piramidy to wszystko da sie zrobic. Do tego potrzebny jest powszechny dostep do wszystkich dokumentacji. Klika sobie obywatel w internecie na interesujacy go dokument i wszystko ma wyjawione. Ale taki obywatel musi byc rownie uczciwy jak tego wymaga od innych i tu lezy pies pogrzebany, bo wszyscy oczekuja od innych uczciwosci tylko nie od siebie samych! Dlatego, jesli Universum nie pomoze w zmianie swiadomosci przecietnego Kowalskiego, to – tak jak napisala Astromaria – kot bedzie nadal biegal za swoim ogonem.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.