SZOKUJĄCE ODKRYCIA O GMO, ALARM DLA ŚWIATA!

ZOBACZ   FILM,  ROZEŚLIJ DALEJ INFORMACJE, KONIECZNIE NAPISZ i ZADZWOŃ DO:  Ministrów Rolnictwa,  Środowiska, Zdrowia,  Premiera,  Prezydenta,  do posłów i senatorów oraz do lokalnych władz.

WSPIERAJ DZIAŁANIA NA RZECZ POLSKI WOLNEJ OD GMO: http://www.icppc.pl/antygmo/pomoz-kampani/

WIĘCEJ:

NOWE wyniki badań opublikowane we wrześniu 2012 roku m. in. na łamach „Food and Chemical Toxicology” i przedstawione na konferencji prasowej w Londynie pokazują, że WPŁYW GMO NA ZDROWIE JEST SZOKUJĄCY!

Wieloletnie badanie, przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Caen (Francja) uznano za najbardziej dokładne badanie, kiedykolwiek opublikowane w zakresie skutków zdrowotnych żywności GMO oraz herbicydu Roundup na szczurach.

„TO BADANIE POKAZUJE NADZWYCZAJNĄ LICZBĘ GUZÓW ROZWIJAJĄCYCH SIĘ WCZEŚNIEJ I BARDZIEJ AGRESYWNIE – szczególnie u samic. Jestem w szoku w odniesieniu do skrajnie negatywnych skutków dla zdrowia.” – powiedział Dr Michael Antoniou, biolog molekularny, King College London.

„Możemy spodziewać się, że spożycie kukurydzy GMO i herbicydu Roundup, poważnie wpływa na zdrowie człowieka.” dodał Dr Antoniou.

Oto niektóre z szokujących(!) ustaleń, jakie potwierdzono w badaniach opierających się na długoterminowym spożywaniu GMO:
 1. Do 50% samców i 70% samic umarło przedwcześnie w porównaniu z 30% i 20% w grupie kontrolnej.
 2. Szczury karmione kukurydzą GMO i śladowymi ilościami Roundup doznały poważnych obrażeń w tym organiczne uszkodzenia wątroby i uszkodzenia nerek.
 3. We wszystkich zabiegach i u obu płci wystąpiło 2-3 razy więcej nowotworów niż w grupie kontrolnej.
 4. Do 24 miesiąca 50-80% samic rozwinęło nowotwór, z nawet trzema guzami na zwierzę. Pierwsze duże nowotwory wykrywane są w czasie od 4 do 7 miesięcy. Większość nowotworów wykrywana była po 18 miesiącach.
 5. Szczury, które piły śladowe ilości Roundup (na poziomach prawnie dozwolonych w sieci wodociągowej) rozwinęło o 200% do 300% więcej dużych guzów.
W związku z tymi SZOKUJĄCYMI wynikami badań domagajmy się od Rządu RP:
 1. NATYCHMIASTOWEGO ZAKAZU UPRAW GMO W POLSCE, w tym szczególnie upraw kukurydzy MON810 i ziemniaków AMFLORA.
 2. Stopniowego wycofywania ze sprzedaży produktów żywnościowych i pasz zawierających GMO… termin całkowitego wycofania wspomnianych produktów nie może być dłuższy niż 3 lata.
 3. Nieograniczonego dostępu do tradycyjnych, lokalnych/regionalnych nasion.
 4. Nieograniczonego dostępu do dobrej jakości żywności produkowanej przez tradycyjnych i ekologicznych rolników co wiąże się jednoznacznie z opracowaniem regulacji, które będą tę sprzedaż ułatwiały a nie utrudniały, jak to jest obecnie.

Z poważaniem,
Jadwiga Łopata, laureatka Nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel)
Sir Julian Rose, prezes
==========================
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114  biuro@icppc.pl
www.icppc.pl   www.gmo.icppc.pl   www.eko-cel.pl

11 komentarzy do “SZOKUJĄCE ODKRYCIA O GMO, ALARM DLA ŚWIATA!

 1. Minister Rolnictwa w Polsce jest odpowiedzialny za zgodę na uprawy GMO i powinien by c oskarżony o działanie na szkodę społeczeństwa polskiego.

 2. Szambo wybiło. Mówiłem Wam, że setna małpa już się urodziła. Przykro mi, że biedne szczury musiały cierpieć, aby kula śniegowa ruszyła…

 3. Juz kiedys pisałam, że Syngenta równiez produkuje GMO i srodki podobne do Glifosatu. A firma ta ma bardzo duze wpływy na naszym rynku rolnym obok Monsanto i polskich chemicznych firm.

 4. Niestety te wyniki sa w swiecie naukowym bardzo sceptycznie odbierane. Nie wiem ile w tym prawdy, ale obwinia sie naukowcow francuskich o rozne niescislosci i podrasowanie wynikow, jak tez ze zbyt mala grupa szczurow (20) zostala objeta badaniami. No ale wiadomo, pewnie wszystkie sa lobbowane przez Monsanto.

 5. @ PolaH i niejaki/a @ B.: to są dowody naukowe. Ja jestem empiryczką, więc opieram się na dowodach naukowych, a wy występujecie tu jako wierzący w złą naukę opartą na grantach. Ja o wierzeniach nie dyskutuję, bo się nie da.

  Mam dla was propozycję: skoro szczury Seraliniego was nie przekonują sami zweryfikujcie te badania, najlepiej na sobie. Smacznego życzę!

  PolaH, myślałam, że wiesz, jak działa lobbing korporacyjny. Pierwszy raz spotykasz się z negowaniem badań naukowych przez Monsanto? Badania nad aspartamem też negują. Słodzisz tym gównem herbatę i kawę?

  Dla @ B. mam dodatkową propozycję: szczep się kretynie na wszystko, co tylko wyprodukuje mafia wakcynologiczna. Zrób to po to, żeby udowodnić, że szczepienia są bezpieczne. Będzie o jednego debila mniej, może dzięki temu świat stanie się trochę lepszy i mądrzejszy.

  Ja cię nie zmuszam, żebyś zrezygnował ze szczepień, a ty nie zmuszaj mnie, żebym z nich korzystała, jeśli nie chcę.

 6. Mario wiem, ale bardzo chcialam wierzyc, ze te badania zostana przyjete bardziej pozytywnie. Wczoraj caly wieczor studiowalam ich publikacje w „Food and Chemical Toxicology” bo wlasnie „spieram sie” na ich temat z moja kolezanka dr biologiem. Ciezka sprawa, nawet jak kilku naukowcow niezaleznych je poprze, to kilkudziesieciu innych, tez niezaleznych, zaneguje. Taki ten swiat a i tak najbardziej polegam na swojej intuicji i z tego co sama zaobserwuje i wyczytam, bo przeciez nie jestem ekspertem i sama takich badan zrobic nie moge….chociaz jakbym sie uparla to czemu nie? Jaki problem zrobic w piwnicy takie laboratorium i kilka szczurow karmic kukurydza GMO a kilku nie 😉

 7. @Astromario tak jak napisałaś we wstępie przestań wierzyć w naukowców i ich badania do dziś nie wiedzą czym jest atom (materią czy falą) a co tu mówić o reszcie sponsorowanych badań. Rzeczywistość na tej planecie tworzymy MY (miliardy ludzi z których niestety większość wierzy w to co zobaczy w tv dlatego taką mamy rzeczywistość) a nie garstka opłaconych pseudonaukowców. Pozdrawiam.

 8. Biedne szczurki. Niech sami jedzą GMO zamiast truć niewinne zwierzęta 😦

 9. Myślę, że uczeni powinni udowodnić, że GMO jest jadalne i bezpieczne nie na szczurach, lecz na sobie. Zamiast dręczyć zwierzęta powinni jeść je sami. A najlepiej wraz z rodzinami.

 10. Skala problemu jest tak olbrzymia, że na nic jakieś krzyki, aczkolwiek dobrze, że się o tym mówi. Jedyne wyjście obecnie, to dieta praniczna, no chyba że jesteśmy w stanie wyżywić się ze swojego własnego ogródeczka 🙂

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.