Nowe badanie GMO: Szczury karmione przez całe życie kukurydzą GMO rozwijają w sobie guzy, 70% samic umarło przedwcześnie.

Mike Adams, naturalnews.com, USA, 2012-09-19

Przekład: PrisonPlenet.pl

Jedzenie genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy oraz konsumowanie śladowych ilości nawozu chemicznego Monsanto Roundup wywołało u szczurów rozwój przerażających nowotworów, rozległych szkód w narządach wewnętrznych i przedwczesną śmierć. Jest to konkluzja nowego szokującego badania, które badało długoterminowe skutki spożywania genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy Monsanto.

Badanie zostało uznane za „najbardziej dokładne badanie, kiedykolwiek opublikowane w zakresie skutków zdrowotnych żywności GMO oraz herbicydu Roundup na szczurach.” Informacje o przerażających ustaleniach rozprzestrzeniają się jak pożar w internecie, gdzie nawet media głównego nurtu pozostają w szoku nad zdjęciami szczurów pokrytych wieloma groteskowymi guzami… guzy są tak duże, że szczury miały, w niektórych przypadkach, nawet trudności w oddychaniu.

[…] Badanie prowadzone przez Gillesa-Erica Seralini z Uniwersytetu w Caen, było pierwszym w historii badającym długoterminowe (przez okres życia) efekty jedzenia GMO. Może wydać ci się to absolutnie zadziwiające, że takie badania nie zostały kiedykolwiek przeprowadzone przed tym jak kukurydza GMO została zatwierdzona do powszechnego stosowania przez USDA i FDA, ale taka jest właśnie siła korporacyjnego lobbingu i chciwości korporacji.

Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie The Food & Chemical Toxicology Journal i zostało właśnie przedstawione na konferencji prasowej w Londynie.

Wyniki badań:

Oto niektóre z szokujących ustaleń z badania:
• do 50% samców i 70% samic doznało przedwczesnej śmierci.
Szczury, które piły śladowe ilości Roundup (na poziomach prawnie dozwolonych w sieci wodociągowej) rozwinęło o 200% do 300% więcej dużych guzów.
• Szczury karmione kukurydzą GMO i śladowymi ilościami Roundup doznały poważnych obrażeń w tym organiczne uszkodzenia wątroby i uszkodzenie nerek.

Badane szczury były karmione NK603, odmianą kukurydzy GMO Monsanto, która jest uprawiana w Ameryce Północnej i jest powszechnie używana w żywieniu zwierząt i ludzi. Jest to ta sama kukurydza, która znajduje się w płatkach śniadaniowych, kukurydzianych tortillach i snakach kukurydzianych.

Streszczenie badania:
Badanie nazwane jest  „Porównanie skutków trzech odmian kukurydzy GMO na zdrowie ssaków” (ang. “A Comparison of the Effects of Three GM Corn Varieties on Mammalian Health.”). Streszczenie można przeczytać pod tym linkiem:  http://www.biolsci.org/v05p0706.htm

“Nasza analiza jasno wykazuje na 3 nowe skutki uboczne GMO związane z konsumpcją genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy, które są zależne od płci i dawki. Efekty były głównie związane z nerkami i wątrobą, które są narządami detoksykującymi, choć były one różne dla trzech rodzajów GMO. Inne efekty zostały również zauważone w sercu, nadnerczach, śledzionie i układzie krwiotwórczym. Możemy stwierdzić, że te dane wskazują na toksyczność względem wątroby, prawdopodobnie z powodu nowych pestycydów, specyficznych dla każdego rodzaju zmodyfikowanej genetycznie kukurydzy. Ponadto, niezamierzone bezpośrednie lub pośrednie konsekwencje metaboliczne genetycznej modyfikacji nie mogą być wykluczone.”

Oto kilka cytatów badaczy:
„To badanie pokazuje nadzwyczajną liczbę guzów rozwijających się wcześniej i bardziej agresywnie – szczególnie u samic. Jestem w szoku w odniesieniu do skrajnie negatywnych skutków dla zdrowia.” powiedział Dr Michael Antoniou, biolog molekularny, King College London.

„Możemy spodziewać się, że spożycie kukurydzy GMO i herbicydu Roundup, poważnie wpływa na zdrowie człowieka.” powiedział Dr Antoniou.

„Jest to pierwszy raz, kiedy badanie nad długoterminowym karmieniem zwierząt zbadało wpływ żywienia kukurydzą GMO lub herbicydem Roundup, lub połączeniem obu, a wyniki są bardzo poważne. U samców szczurów stwierdzono choroby wątroby i nerek, w tym nowotwory i co bardziej niepokojące, u samic szczurów wytworzył się rak sutka na poziomie, który jest bardzo niepokojący, 80 procent samic szczurów miała guzy sutka pod koniec badania.” powiedział Patrick Holden, dyrektor Sustainable Food Trust.

18 komentarzy do “Nowe badanie GMO: Szczury karmione przez całe życie kukurydzą GMO rozwijają w sobie guzy, 70% samic umarło przedwcześnie.

 1. Po takiej obrazowej wiadosci moze duza czesc baranow i owieczek sie ocknie, ale co z chemtrails? jesli nikt nie powstrzyma tego pryskania, swiat bedzie jedna wielka pustynia z wyjatkiem zatrutych morz i oceanow, jezior i rzek.
  Nie ogladam telAwizji, troche mnie ciekawi czy mowia cos o tym wiadomosciach? czy wiemy o tym tylko dzieki temu ze jest „blogoslawiony internet”?

 2. Dobrze,ze są jeszcze ludzie co nie dali się przekupić i wygarnęli,ale..przecież juz Arpad Pusztai to zaczął nagłaśniać.
  .
  http://pl.wikipedia.org/wiki/%C3%81rp%C3%A1d_Pusztai

  na facebook..u jest strona pod tytułem ,,Niezależne badania nad GMO..oj zaczęło się dziać wreszcie..

  A tu mało mnie szlag nie trafił jak pan genetyk rodzinny zaczął ,,płakać”,ze takie to straszne było ,ze w tamtym roku na Węgrzech musieli zniszczyć tysiące ha modyfikowanej kukurydzy..a przecież można było sprzedać ..no a teraz ci Francuzi podskakują ..nagle to odkryli ..a tyle lat było fajnie..no to dostało się jemu ,za te wywody..mam nadzieje ,ze na jakiś czas ucichnie.a zresztą to jest beton..

 3. Niereligijna ja też nie oglądam Tv ale mam kontakt z takimi co oglądają, i o GMO chyba też nie mówią w TV. Bo nadal jestem uważana, za dziwna gdy mówię o GMO. Z chemami na niebie tylko raz się wychyliłam, więc dziękuję, postoję. Jestem dziwakiem, bo kupuję mleko, masło jaja od wiejskiej kobiety. Jestem dziwakiem bo hoduję własne warzywa i owoce i do tego robię przetwory. Jak widzą nastawy z octu to na bank wiem, że mają mnie za jakąś idiotkę. I co ja zrobię? Nic nie robię, bo głową muru nie przebiję.

  2 lata temu byłam u wuja na wsi i oglądałam niedokończoną budowę domu. Wujek mi mówił, że właściciel z rozmachem rozpoczął budowę ale nagle umarł. Ja się go pytam na co? A wujek powiedział, że chyba na niewydolność serca ale nie wie dokładnie, bo facet pojechał opryskiwać pola kukurydzy (a jakże GMO) i wrócił, zaczął się dusić i umarł nagle. Czy to nikogo nie zastanawia? A ja się wujka pytam, a kto zjadł tę kukurydzę a on, że zwierzęta, bo to paszowa kukurydza GMO, między innymi jego indyki i kury. A ja kurna jadłam i indyki i jajka od tych kur. Zresztą mam pełną świadomość, ze teraz nie uświadczysz jaja od kury, która nie je paszy GMO. No chyba, że Eliszka takie hoduje..

 4. Iza40, mój mąż spotkał na targu koleżankę i z zachwytem opowiadał jej, jak lubi robić tam zakupy, że uwielbiamy wiejskie masło, chleb na zakwasie z pieca, jaja prostu z kurzej pupci. A ona mu na to, że jaj to ona nie ma odwagi kupowac na targu, bo może sie tarfić jakies zepsute, a w sklepie to przynajmniej są sprawdzane rentgenem…Mrożący krew w żyłach AU-TEN-TYK!!!!!!!!!

 5. Nie dość że nie dostają ichniej paszy to jeszcze im kawalerów sprowadzę, by były zadowolone.

 6. Polityka została wykupiona przez korporacje biotechnologiczne i farmaceutyczne i jest pismem reklamowym. Chwali GMO, leki alopatyczne i szczepienia.

 7. Duke Nukem ! Jak widac, to te biedne zwierzaki sa juz ofiarami tego szatanskiego GMO z monsatan ( pochodna Bayer albo Novartis,itd.) czyli w dalszej kolejnosci przesuwanego na ludzi.

  Bracia i siostry mlodsze nie sa w stanie sie przed tym masowym holokaustem wszystkiego co zyje obronic, a ludziskom wciskany jest bezprawnie i namolnie „prawny kit” , zeby wygrac na czasie i spowodowac nieodwracalne zmiany w srodowisku roslin.

  Na Wegrzech zrobiono juz poczatek i spalono te szatanskie nasiona zboz , bo to jest jedyny skuteczny sposob pozbycia sie tej GENETYCZNEJ ZARAZY .

  Nalukofcy frankensteiny zawsze przeciez testowali i testuja swoje mordercze „wynalazki” na bezbronnych zwierzaczkach, zeby ustalic dawke podprogowa trucizn zabijajacych stopniowo czyli na raty , bo to im sie dobrze „oplaca” i dalej z przekretami „prawno – nalukowymi” przekladaja to „czarodziejskimi olowkami” na ludzi. Napisac mozna wszystko, bo glupie goje wierza we wszystko co napisane cieszac sie do tej pory z wyjscia z analfabetyzmu, a dodane to tego wszelkie mozliwe „uzasadnienia” zakrywajace prawdziwy cel kompleksowej depopulacji wszystkiego co zyje na Ziemi goje tez „przelkna”, bo przeciez to zostalo NAPISANE.
  Jesli pejsaci palili ksiazki zawierajace PRAWDE, to wskazali tez droge odwrotna i pokazali, ze ludzie powinni jak najszybciej spalic ich szatanskie gnioty czy wersety , ich szatanskie nasiona lacznie z wieloma truciznami w postaci ich szatanskich „lekow” i „szczepionek”, chemii „gospodarczej” , herbicydow i pestycydow czyli wszystkich chemicznych gnid powstalych w tych zasyfialych lbach pejsatych koszernych rzeznikow, ktorzy dalej bezczelnie wrzeszcza o swoim „holokauscie” pomimo codziennego holokaustu tysiecy ludzi na swiecie poprzez ich talmudyczna „medycyne” i czarcie zarcie, bo cala ludzkosc traktowali zawsze tak, jak te bezbronne zwierzatka na powyzszych zdjeciach z ta wielka roznica, ze zwierzatka nie sa w stanie pojac , co sie wokol dzieje, ale ludzie moga , a nawet musza dopoki dla nich nie bedzie za pozno, tak jak to widac w przypadku tych juz smiertelnie zatrutych szczurkow .

  W Polsce mitologie holokaustu wysysaly cale pokolenia w nauce szkolnej historii z tej przyczyny, ze firma Bayer zbudowala swoje zaklady chemiczne w Oswiecimiu, ktore zreszta dzialaja do tej pory.
  Po mojej przymusowej wycieczce szkolnej tamze i po wielkim psychicznym szoku spowodowanymi opowiesciami o szesciu milionach zagazowanych ludzi postanowilam zajac sie wtedy zglebianiem nauki chemii z uzupelnianiem wiedzy z dalszych nauk przyrodniczych oraz ze szczegolnym uwzglednieneim toksykologii . Z obecnie przyspieszonym kursem historii na wielu plaszczyznach moglam w koncu odblokowac szok holokaustyczny i chociaz wydawalo mi sie , ze juz z tym masowym szokiem skierowanym wlasnie na uczniow troche poluzowano, to jednak sie mylilam.

  Przeszli teraz na Francje powtarzajac swoje klamliwe mantry i wywolujac u mlodych ludzi poczucie osobistej „winy” za przeszlosc, a o ktorej nie moga miec przeciez zielonego pojecia.

  http://pl.euronews.com/2012/09/21/drancy-francois-hollande-otwiera-miejsce-pamieci-o-zagladzie-zydow/

  Znowu ten namolny belkot odciaga uwage mlodych ludzi od tego, co sie naprawde wokol wszedzie dzieje czyli od rzeczywistego holokaustu na Ziemi poprzez zatruwanie zywnosci i wody , poprzez wprowadzanie przekupstwem „nie -rzadow” i „prawnikow” GMO, przymusowych szczepien, lekow „onkologicznych”, srodkow „ochrony” roslin, srodkow „owadobojczych” , niezliczonych ton chemii sypanej w tej olbrzymiej komorze gazowej i wielu innych wokol w zasiegu wzroku w kazdym gospodarstwie domowym, gdzie z luboscia ludzie kupuja i uzywaja proszki w stylu ariel, plukanki do prania, pachnace wklady do klozetow, plyny do czyszczenia szyb i samochodow, trujace kosmetyki i wiele roznorodnego zatrutego badziewa wokol.

  Diabelska chemia opanowala wszystko wokol, a to jest przeciez tak kolorowo zapakowane i tak przyjemnie pachnace, bo z gory przygotowane na wszelkie mozliwe „problemy” codziennego zycia goja, zeby nie musial sobie lamac nad niczym glowki i bezproblemowo pracowac oddajac haracz podatkowy na wladzie, ktora juz o niego i jego srodowisko zadbala i dba dalej…

  Krowy w Niemczech (glupie czy co ) reaguja jednak masowo inaczej na rzekomo „dobrodziejstwa” plynace ze stosowania „uniwersalnego” herbicydu roundup i zamiast poglebiac wiedze lacznie z „wina” za „masowe” zejscia zdegenerowanych przodkow pejsatych przeznaczonych przez nich samych na „odstrzal” lepiej popatrzec bezposrednio na to, co sie dzieje z krowami juz po przekroczeniu toksycznych dawek smiertelnych stopniowo kumulujacych sie w KAZDYM zywym organizmie , bo czuje , ze podobne objawy zaczna sie wkrotce u ludzi i bedzie to nowa choroba „cywilizacyjna” niestety w porownaniu z „rakiem” nieuleczalna :

 8. @ nieustraszona: nikt tu nie szprecha, więc bądź łaskawa streścić, co się przytrafiło temu rolnikowi i jego krowom, plz.

 9. Czy w Niemczech wymarło już to pokolenie, które pasło krowy na łąkach? A może zlikwidowano łąki i zaorano trawę? A może Unia zakazuje wypuszczać krowy na zewnątrz? Ludzkość już totalnie ochujała?

 10. @Niereligijna-tez nie ogladam TV, ale wszyscy wokol nalogowo ogladaja, wiec jakby cos mowili o GMO to chyba bylaby jakas dyskusja, a nie ma, dyskutuje sie tylko o tok-szolach i serialach.

 11. Moim zdaniem należy szerzej stosować oskarżanie osób wyrażających zgodę na wprowadzenie GMO do żywienia oraz Ministra Rolnictwa za dopuszczenie do upraw GMO .

 12. “Możemy spodziewać się, że spożycie kukurydzy GMO i herbicydu Roundup, poważnie wpływa na zdrowie człowieka.” powiedział Dr Antoniou.
  Czytam, czytam i nie wierzę własnym oczom 🙂 Zupełnie jak w jakimś śnie. Człowiek nigdy Roundup-u nie używał czy jak? Przecież to takie świństwo, że w czasie oprysków nawet na własnym podwórku trzeba zachować ostrożność. Rękawiczki, nie wdychać i najlepiej później pilnować żeby dzieci czy zwierzaki się w miejscu oprysku nie wałęsały, a tu odkrywcza myśl naukowca. Ręce opadają..

 13. Wszystko fajnie, tylko nie zapominajcie o wpływie środowiska na życie,- te szczury nie żyją sobie w szczurzym Eldorado.

 14. Bardzo kiepski chwyt erystyczny, nie stać cię na nic lepszego?

  To są szczury laboratoryjne, takie same, jakich używa się we wszystkich laboratoriach naukowych na świecie i żyją dokładnie w takich samych warunkach, jak wszystkie szczury laboratoryjne. Skoro badania leków, przeprowadzane na takich samych szczurach i w takich samych warunkach są miarodajne i uznawane za naukowe, to badanie GMO też jest miarodajne i naukowe.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.