Koniec z prywatnością w Internecie. Pokonaliśmy (?) ACTA, a już straszy CISPA, jeszcze gorszy system śledzenia internautów

Kolejna petycja do podpisania!

Obecnie Stany Zjednoczone przygotowują się do uchwalenia prawa, które pozwoliłoby im szpiegować nas na każdym internetowym kroku. Teraz możemy ich jeszcze powstrzymać.

Firmy, którym powierzamy nasze prywatne dane, jak Microsoft czy Facebook, popierają nową ustawę, która ułatwiałaby im przekazywanie różnego rodzaju danych o internautach agencjom rządowym, bez dodatkowych pozwoleń i nakazów, w imię cyber-bezpieczeństwa — niszcząc tym samym gwarancję prywatności przysługującą każdemu użytkownikowi, niezależnie od tego gdzie mieszka, czy z którego miejsca na ziemi korzysta z Internetu.

Jeśli wspólnie sprzeciwimy się nowemu prawu, możemy wpłynąć na decyzje wielkich korporacji, których przychody są bezpośrednio zależne od nas- konsumentów. Podpisz petycję skierowaną do największych korporacji internetowych:

hhttp://avaaz.org/pl/stop_cispa_corporate_global_pl/?bv13733vl

The Cyber Intelligence Sharing and Protection Act (CISPA) pozwalałaby firmom amerykańskim zbierać różnego rodzaju informacje na temat internautów i przekazywać je amerykańskim agencjom rządowym, nie informując o tym samych użytkowników. Bez nakazu, bez prawnego uzasadnienia i bez procesu. Co gorsza, projekt ustawy przewiduje także immunitetowy parasol, którym korporacje i agencje rządowe mogłyby się bronić przed ewentualnymi pozwami za naruszenia prywatności czy nielegalne działania.

Zwolennicy nowego prawa zapewniają, że informacje na temat konsumentów będą pod szczególną ochroną, ale rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej – ogromne luki w tym prawie sprawiłyby, że wszystko co robimy w Internecie podlegałoby kontroli — a dziś już i tak, większość informacji, od zarządzania kontem bankowym, przez zakupy internetowe, po nasze prywatne korespondecje jest przechowywana w Internecie.

Za parę dni odbędzie się głosowanie w sprawie CISPA w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Zorganizujmy masowy sprzeciw by powstrzymać korporacje przed zapaleniem zielonego światła dla całkowitej kontroli naszych działań w Internecie. Kliknij poniżej by wesprzeć kampanię:

hhttp://avaaz.org/pl/stop_cispa_corporate_global_pl/?bv13733vl

W tym roku pomogliśmy już w powstrzymaniu SOPA, PIPA i ACTA — wszystkie bezpośrednio zagrażające wolności Internetu. Teraz zablokujmy CISPA i powstrzymajmy rząd USA przed atakiem na wolność Internetu.

Z nadzieją i determinacją,

Dalia, Allison, Emma, Ricken, Rewan, Andrew, Wen-Hua, oraz cały zespół Avaaz

Więcej informacji:

Facebook tłumaczy się z poparcia dla nowej ustawy antypirackiej CISPA (Technologie Gazeta.pl)

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,11556534,Facebook_tlumaczy_sie_z_poparcia_dla_nowej_ustawy.html

Facebook ujawni dane użytkowników (TVP)

http://tvp.info/informacje/swiat/facebook-ujawni-dane-uzytkownikow/7074376

CISPA: nowy wróg Internetu (Global Post)

http://www.globalpost.com/dispatches/globalpost-blogs/the-grid/cispa-the-internet-finds-new-enemy-sopa

Protesty CISPA – głośny sprzeciw wobec proponowanym zmianom legislacji (Los Angeles Times)

http://www.latimes.com/news/politics/la-pn-cispa-protests-begin-amid-key-changes-to-legislation-20120416,0,5314596.story

Niepokojący atak na prywatność – CISPA, jakie powoduje zagrożenia i jak jej zapobiec (Electronic Frontier Foundation)

https://www.eff.org/deeplinks/2012/04/cybersecurity-bill-faq-disturbing-privacy-dangers-cispa-and-how-you-stop-it

——————————————

Dopisek:

Nie wiem, czy to dobra, czy zła wiadomość, bo może ktoś próbuje zrobić nas w konia. Kolejna polska myśl naukowo-techniczna pogrzebana, ale tym razem nie ma powodu, żeby płakać. Nie zdziwiłabym się jednak, gdyby to porzucone „dziecię” przygarnął ktoś inny, niestety.

MSWiA wycofuje się z INDECT. Władza przestraszyła się Orwella

11 komentarzy do “Koniec z prywatnością w Internecie. Pokonaliśmy (?) ACTA, a już straszy CISPA, jeszcze gorszy system śledzenia internautów

 1. Hihihi…”MSWiA wycofuje się z INDECT. Władza przestraszyła się Orwella”.
  Astromario – wierzysz tym oszustom i mataczom?
  MSWIA nawet jak mówi, że się wycofuje to nie oznacza to, że faktycznie się wycofuje. Przyłapani na gorącym uczynku nagle udają świętoszków.
  Władza nie przestraszyła się Orwella a jedynie tego, że jej orwellowska morda za bardzo wychodzi na jaw. No więc musi się ta okupacyjna szajka przypudrować, uszminkować i udawać rzecznika wolności i demokracji.
  Tzw demokracja i tak na Zachodzie jest jedynie atrapą i fikcją. O tym jak ludzie żyją na „dole” decyduje „góra”. I to nawet nie Warszawa czy Bruksela, bo tam urzędują parobki banksterów.
  Domniemane „zwycięstwo” w sprawie ACTA wcale nie jest takie pewne. Rozbiją ACTA na mniejsze zarządzenia administracyjno-wykonawcze i wprowadzą je bez konieczności głosowania nad nimi w fasadowych „parlamentach”.

 2. Tekst nie jest mój, lecz Avvaz. A ten tytuł z Gazety jest nie o ACTA lecz o INDECT. Mój komentarz do tego brzmi tak: „Nie wiem, czy to dobra, czy zła wiadomość, bo może ktoś próbuje zrobić nas w konia. Kolejna polska myśl naukowo-techniczna pogrzebana, ale tym razem nie ma powodu, żeby płakać. Nie zdziwiłabym się jednak, gdyby to porzucone „dziecię” przygarnął ktoś inny, niestety”. Ja nie wierzę władzy, bo gdybym jej wierzyła, to bym na nią głosowała. To nie jest moja władza i ona nie ma prawa niczego mi narzucać. Niestety, ona ma chamską siłę, jak każda przestępcza mafia. Z mafią raczej trudno jest negocjować, ale jak to powiedział Zapata (czy jak mu tam było) lepiej zginąć na stojąco niż żyć na klęczkach.

  Fajne zdanie usłyszałam od świadkowej Jehowy. Powiedziała, że ona na wybory nie chodzi, ale jeśli ktoś chce wybrać ludzi, którzy będą nim rządzili, to ma do tego prawo.

  Oby tylko nie rządzili mną.

 3. Astromaria! Gdzies czytalam na niezaleznych, ze ten Avaaz to sciema, takie puszczanie pary w gwizdek !

  Polak potrafi i nie da sie zastraszyc, bo zawsze cos wymysli po swojemu, nietypowo i z dobrym skutkiem, a do dodania animuszu podaje ten cytat Hitlerka:

  „Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie… Polacy według mojej opinii, oraz na podstawie obserwacji i meldunków z Generalnej Gubernii, są jedynym narodem w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesłychanym sprytem. Jest to najzdolniejszy naród w Europie, ponieważ żyjąc ciągle w niesłychanie trudnych warunkach politycznych, wyrobił w sobie wielki rozsądek życiowy, nigdzie niespotykany.

  Na podstawie ostatnich badań, powadzonych przez Reichsrassenamt uczeni niemieccy doszli do przekonania, że Polacy powinni być asymilowani do społeczności niemieckiej jako element wartościowy rasowo. Uczeni nasi doszli do wniosku, że połączenie niemieckiej systematyczności z polotem Polaków dałoby doskonałe wyniki”.

  Zgadza sie, bo zyjac tu tyle lat i obserwujac rozne sytuacje doszlam do wniosku, ze tu wielu Niemcow docenia i szanuje zdolnosci i pracowitosc Polakow, a jesli otwarcie do tego sie nie chca przyznac, to tylko dlatego, ze maja kompleksy, a moze i poczucie winy za przeszlosc, w ktorej dali sie skolowac parchatej wladzi i dostali za to okropne lanie.

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/04/19/dlaczego-polska-i-polacy-byli-i-sa-caly-czas-niszczeni/#more-21302

 4. Mam bardzo podobne odczucia co Opolczykpl. Z tego co zauważyłem to pewien szkielet i ograniczenia są ustanawiane na wyższym poziomie ustaw jak np. konstytucja a reszta systemu jest profilowana w ustawach. Jeśli konstytucja daje za dużo wolności to się ją zmienia lub dodaje poprawki tak jak to robią za Wielką Wodą. Ludziom pod referendum daje się do głosowania końcowy tekst ustawy i pytanie „za albo przeciw” i tyle jest tego aktu demokracji. A ta demokracja to jest wielka bujda na resorach. Mając możliwość bezpośredniego wpływu na ważne decyzje w państwie ludzie w ciągu roku zrozumieliby co to znaczy wolność i jednocześnie odpowiedzialność za siebie i innych.

 5. @ nieustraszona: Avaaz pali Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Kiedy Polska wyłamała się z dyscypliny obowiązującej na szczycie klimatycznym wysmażyli petycję, żeby naród zmusił ministra do wkręcenia się w dupę psychopatów od klimatu. Ja akurat przegapiłam tę petycję, bo byłam czymś zajęta i nie zaglądałam do skrzynki mailowej. Odkryłam ją po czasie i bardzo się wkurzyłam, że nie wcześniej, bo wysmażyłabym skorpioniastą, jadowitą notkę o ich poczynaniach. Na szczęście naród, jak zwykle, okazał się mądry i nie poparł tych ekoterrorystów. A co do Polaków i Niemców. – z tego, co widzę, Polki są bardzo pożądane i cenione jako żony dla Niemców

  @ Duke Nukem i opolczyk: a kto wierzy władzy? Kto wierzy w demokrację? Przecież wiadomo, że władza to mafia i że będzie kombinować do końca. Jak polegnie ACTA to wysmażą CISPA, a jak i z tym się nie uda, to zaraz przedstawią następny zamordystyczny bubel prawny. Na szczęście jakoś (jak widać) wciąż nie złapali ludzkości za jaja. Już przecież mieliśmy być zaangażowani w III wojnę światową, a tu jakoś cisza, poza odgrażaniem się i wymachiwaniem pięściami nic się nie dzieje, w każdym razie wojna nie wybuchła. A bez tej wojny nie będzie NWO. Ale może czekają na Euro2012. Zrobią kilka efektownych „ataków terrorystycznych”, wystraszą owieczki na śmierć i wezmą się za wojenkę.

  Pewnie wiecie, że nasz nie-rząd nie czeka na ustanowienie ACTA ani CISPA, lecz w sekrecie pitrasi własną ustawę antypiracką. Na szczęście lud już o tym wie i szykuje kolejne starcie z władzunią.

 6. Kto wierzy w demokrację? Nadal większość wierzy. Przynajmniej ci co na wybory chodzą. Dla mnie model partyjny nadaje się do kosza bo to jest sztywny system wiązanej transakcji. Ja jestem za rozwiązywaniem problemów i modelem przedstawicielskim z jak największym zaangażowaniem zwykłych obywateli a nie głosowaniem na ludzi którzy mogą zmienić swoje poglądy pod wpływem, korzyści majątkowych, perspektyw dobrej pracy itp. i kilkoma kupionymi głosami udupiać całe państwa.
  A Avaaz’owi za szczyt klimatyczny to powinniśmy dać nagrodę „Fail Roku”, „Złote Maliny” czy cokolwiek podobnego. W pełni na to zasłużyli. 🙂

 7. Astromaria:

  Ja tym z Avvaz napisałem, żeby mi ich propagandy i demagogii nie przysyłali. Bo dostawałem czasem co dzień kolejny apel o podpisy. Najczęściej były to hasbarskie zmyły. Wiem doskonale, że na ich bujdy się nie nabierzesz. Tak trzymać, hihihi.

  Nieustraszona:
  Gdybyśmy byli naprawdę tacy myślący po swojemu, nietypowo i z dobrym skutkiem, to nie bylibyśmy zgnojonym i szabrowanym unijnym barakiem, w którym jahwiści katolacy walczą z odmóżdżnymi poprawnością polityczną wykształciuchami. Polakom zrabowano Ducha i podsunięto une wzorce. Jesteśmy w masie przede wszystkim duchowymi niewolnikami. Są nawet tacy, co pewnego żydka chcą intronizować na króla Polski.

  Podczas wojny Polacy też byli głupi. Mężni ale głupi. AK rozbrojono tuż przed powstaniem warszawskim – a potem popchnięto ich na rzeź. Aby zrobić wolne miejsce dla pełniących obowiązki Polaków po wojnie. Obcy piszą nam historię i obcy podsuwają nam szkodliwe wzorce patriotyzmu. Nam podmieniono elitę i Ducha.
  Zajrzyj u mnie na tekst: „O duszy niewolnika i stopniach zniewolenia – indywidualnego i zbiorowego”.

  Duke Nukem:

  Ta demo(n)kracja to fikcja i parodia. Politykę zabetonowano kilkoma agenturalnymi partiami. Mają kasę i dojścia do unych mediów. Niezależni, nie będący agenturą banksterów praktycznie nie mają szans. A listy wyborcze układa agenturalna wierchuszka każdej partii. Masz do wyboru głosować na usłużnych przydupasów postawionych na listach przez partyjnych kacyków – w komplecie obcą agenturę. Przed wyborami obiecują złote góry, a potem realizują ustalenia agenturalnych partii. I o wszystkim za nas decydują. A jak się sprzeciwisz – to na wszystko mają paragrafy. To jest zwykła zakamuflowana dyktatura banksterów.
  Opowiada o tym mój ulubiony satyryk:

 8. Ostatnio stale powtarzam, że ludzkość jest ogniwem pośrednim między zwierzętami a istotami rozumnymi. Ludzkość ma więcej cech baranów, niż naczelnych. Ludzie dają się hodować i przeganiać tam, gdzie pasterz sobie życzy. Pasterz trzyma w rękach wszystkie niezbędne narzędzia pasterskie, a barany tylko mówią beee beee beee i bezwolnie przetaczają się tam, gdzie idzie przywódca stada, kierowany przez pasterza. To baranie stado jest bezrozumne i obawiam się, że nie ma dla niego ratunku.

 9. @Duke Nukem:: „model partyjny nadaje się do kosza”
  Czytając te słowa od razu wcisnęło mi się na myśl pojęcie „dyscyplina partyjna”. Jeżeli członek danej partii ma głosować w parlamencie to musi przestrzegać dyscypliny partyjnej przede wszystkim, choćby jego własne sumienie mówiło co innego.
  I jak tu posłowie mają przestrzegać reguł uczciwej demokracji, skoro system i reguły gry, wg których maja działać, są chore ?
  @ Ńieustraszona: skoro „wujek Adolf” tak pozytywnie wypowiadał si,ę o Polakach, to dlaczego całe ich rzesze kazał rozstrzeliwać i truć w gazkomorach ? Choroba” na władzę” jest czymś bardzo okropnym i chorobą chyba nieuleczalną…A może realizował politykę „parchatych” ? Tamtym spryt, rozsądek i inteligencja Polaków bardzo nie na rękę (pewnie zauważyli to samo co Hitler), więc woleli się nim wysłużyć, nie brudząc sobie rączek, białej koszuli …

 10. Otóż to. Czyż dyscyplina partyjna nie jest jak … dogmat z którym się nie dyskutuje?

  Niech mi będzie wybaczone że odejdę teraz nieco od tematu prywatności w internecie.
  Wiedziałem, że znam skądś George’a Carlin’a tylko nie wiedziałem skąd. A teraz już wiem. Z bardzo mocnego filmu „Dogma” z 1999 roku. Nieortodoksów może rozłożyć na łopatki:

  Buddy Christ – Scene from Dogma

  Tekst „wystąpienia” Kardynała Glick’a w oryginale jest pod tym fragmentem na yutubisiu.
  Ja tu wkleję skrócone nieco jego tłumaczenie z napisy.info/Napisy_99922_Dogma.html:

  -Panie i panowie: autorytet kościoła katolickiego kardynał Glick.
  -Dzięki.
  Wszyscy wiemy jak ludzie i media w tym kraju oceniają kościół katolicki. Uważają za przestarzałą instytucję… Biblia jest czymś archaicznym nawet dziwnym.
  Aby temu zaprzeczyć Kościół wyznaczył ten rok rokiem odnowy, wiary i stylu.
  Na przykład krucyfiks. Symbol naszej wiary.
  Kościół postanowił zmienić ten smutny i przygnębiający wizerunek naszego ukrzyżowanego Pana.
  Jezus nie zstąpił na ziemię by nas smucić. Zstąpił by nam pomóc. Był przewodnikiem. Dlatego uzyskał nowy wizerunek.
  Z przyjemnością prezentuję pierwsze z wielu ulepszeń naszej wiary. Prezentuję wam KOLEŻKĘ JEZUSA. Oczywiście nie tak nazywa się ta rzeźba. To taki nasz wewnętrzny slang.
  Popatrzcie na Niego.
  Czyż nie imponuje?
  Koleżka Jezus.

  Filmu absolutnie nie polecam… wiadomo komu. Z resztą był on wyświetlany w USA dość krótko a potem go zdjęto z afisza. Podobno z powodu protestów różnych środowisk religijnych. Do europy chyba nie trafił a do Polski? Nie trzeba tłumaczyć.
  Podobny los dzielił film „Last Temptation Of Christ” z 1989 do którego świetną muzykę napisał Peter Gabriel którą gorąco polecam. Ale ten film nieco inna historia.

 11. Kontrowersyjna umowa ws. danych pasażerów samolotów zaakceptowana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Kontrowersyjna umowa nakazująca przekazywanie Stanom Zjednoczonym informacji o pasażerach linii lotniczych (tzw. dane PNR) została zaakceptowana przez Parlament Europejski. Podpisanie dokumentu ma pomóc w walce ze światowym terroryzmem. Wielu eurodeputowanych miało zastrzeżenia, co do treści umowy, m.in. do zbyt długiego okresu przechowywania danych oraz sposobów ich wykorzystywania.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1020223,title,Kontrowersyjna-umowa-ws-danych-pasazerow-samolotow-zaakceptowana,wid,14424560,wiadomosc.html

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.