Jeden odważny „antysemita”

Źródło

 Czyli jak Guenter Grass rozpoczął 3cią i następnych 5 wojen atomowych.

A tu nagle, jak nie trzaśnie, jak nie praśnie, jak nie huknie, jak nie dupnie …

Niemiecki noblista Guenter Grass napisał wiersz, w którym ostrzega przed atakiem na Iran i krytykuje Izrael, sugerując, że kraj ten jako mocarstwo atomowe zagraża pokojowi na świecie. Inicjatywa Grassa wywołała falę krytyki.

Zaangażowany politycznie utwór publikuje dziennik “Sueddeutsche Zeitung”. Zabierając głos w sporze o irański program atomowy, Grass przyznaje, że zbyt długo milczał w “ewidentnej” sprawie “rzekomego prawa do pierwszego uderzenia” (na Iran), które może “wymazać z powierzchni irański naród” – i to tylko dlatego, że w państwie “mocnego w gębie” władcy Iranu może znajdować się bomba atomowa.

Izrael godzący w pokój świata

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy podejrzewają Iran o potajemne prowadzenie prac nad bronią atomową. Społeczność międzynarodowa sankcjami chce zmusić rząd w Teheranie do rezygnacji z programu, ale USA i Izrael nie wykluczają ataku na irańskie obiekty nuklearne.

W tym kontekście pisarz pyta o przyczynę zahamowań przed nazwaniem po imieniu innego kraju (Izraela), w którym “od lat znajduje się – choć utrzymywane jest to w tajemnicy – rosnący potencjał jądrowy, będący poza wszelką kontrolą (międzynarodową), ponieważ nie ma dostępu do tych urządzeń”. “Powszechne milczenie” w tej sprawie nazywa Grass “obciążającym kłamstwem”, wynikającym – jego zdaniem – z obawy przed zarzutami o antysemityzm.

Grass podkreśla, że zdecydował się powiedzieć, co “musi zostać powiedziane”, w sytuacji, gdy Niemcy mają dostarczyć Izraelowi kolejny okręt podwodny. Z tej jednostki mogą zostać odpalone rakiety w kierunku miejsca – “gdzie podobno znajduje się bomba atomowa, chociaż jej istnienie nie zostało udowodnione”.

“Czy mocarstwo atomowe Izrael naraża na szwank i tak już chwiejny pokój na świecie?” – pyta Grass. Dostarczenie Izraelowi okrętu podwodnego może być przestępstwem – ostrzega swoich rodaków.

Awangarda prawdy?

Pisarz tłumaczy, że nie może dłużej milczeć, ponieważ ma “dość hipokryzji Zachodu”. Ma nadzieję, że jego słowa przerwą mur milczenia i przekonają sprawcę niebezpieczeństwa do rezygnacji z przemocy. Wyraził nadzieję, że Iran i Izrael wyrażą zgodę na międzynarodową kontrolę swych potencjałów atomowych. Tylko w ten sposób można pomóc Izraelczykom i Palestyńczykom oraz wszystkim ludziom, którzy mieszkają w tym “opanowanym przez obłęd” regionie – napisał Grass w opublikowanym na łamach “SZ” wierszu.

Agencja dpa odnotowuje, że politycy, organizacje żydowskie i intelektualiści zareagowali na wiersz Grassa z oburzeniem, zarzucając mu, iż prezentuje “postawiony na głowie” obraz sytuacji. To nie Izrael, lecz irański reżim mułłów zagraża światowemu pokojowi – podkreślają krytycy. Grassowi zarzuca się antysemityzm i nieodpowiedzialne postępowanie, brak wyczucia i ignorancję w kwestii bliskowschodniej.

Centralna Rada Żydów w Niemczech nazwała tekst Grassa “agresywnym pamfletem agitacyjnym”. Sekretarz generalny CDU Hermann Groehe wyraził opinię, że Grass przedstawił wypaczony obraz sytuacji, nie dostrzegając, że to Iran, dążący do wejścia w posiadanie broni nuklearnej, kwestionuje prawo Izraela do istnienia i neguje Holokaust.

więcej …http://www.tvn24.pl/-1,1740505,0,1,grass-pyta-czy-izrael-naraza-pokoj-na-swiecie,wiadomosc.html

Ta historia po prostu poraża, szczególnie bractwo milczenia na zachodzie zwane MASS-MEDIAMI, które umiejętnie przez ostatnie lata podkręcały atmosferę zagrożenia i wskazywały na Iran jako nowe potencjalne źródło zła (w Iraku nie znaleziono broni masowego rażenia), na którego atak media stymulowały przyzwolenie.

Jednocześnie prowadzi się od lat politykę wybielania Izraela ze wszelkich okropieństw jakich ten mały sąsiad się dopuszcza na bliskich wschodzie dla przypomnienia, bomby fosforowe nad palestyńskimi szkołami. Tylko Izrael ma prawo się dzisiaj obwoływać poszkodowanym narodem, nie wspominając nic na temat, ile on sam przynosi sąsiadom semitom cierpienia, nie wolno też wspominać innym. Cierpi nawet ich własny lud, ten bardziej religijny, żyjący blisko Tory , będący co jakiś czas pałowanym w sposób dosłowny przez izraelskie bojówki w mundurach również w ich własnych izraelskich synagogach – widziałem na własne oczy nagranie komórką podczas jednego z takich ataków. Ci Żydzi przeklinają Izrael i modlą się do Jahwe o jego szybkie rozwiązanie, ponieważ w TORze stoi jasno, że Izrael zostanie zwrócony Żydom, ale nie wolno go zakładać pod przymusem, bronią czy pieniądzem, ma to być państwo gościnne i przyjazne dla sąsiadów, w przeciwnym razie, zejdą na Żydów straszne klęski. Oni to już widzą, po tym jak jest odbierany na świecie Izrael – tak na ulicy co ludzie ludziom w pubach mówią przy piwie – nie ten bełkot w telewizji.

Świat boi się dzisiaj Izraela i jego komitywy z USA podobnie jak w 1938 Europa bała się Nazistowskiej Partii Niemiec znanego lewaka – Hitlera, a ostatnio państwa Europy środkowej boją się rosnącego w siłę na wchodzie KGB i ich pancernych brzóz – ale wokół tego tematu też samo prześmiewanie, wytykanie teorii spiskowych i to ze łzami w oczach, aby nie wiedzieć że spora część ustaleń oficjalnych to bujda na resorach – przez ludzi przemawia strach wynikający z ich emocjonalnego zniewolenia, to im nie poizwala widzieć i stawiać pytań takich jakie stawia Guenter Grass ( przynajmniej w tym wypadku).

Izrael zaczyna zachowywać się jak ich własny kat z Berlina. Guenter Grass nie użył aż tak mocnych słów, ale ludzie znający fakty wiedzą że to o tych sprawach mowa. To co zrobił Grass to spektakularne uderzenie w tą brudną szybę telewizora, wypaczającego nam widzenie świata i jego polityki. Czy to ACTA uruchomiła ten proces walki z kłamstwem i cenzurą, czy to jakiś proces powodowany przez plamy na słońcu – tego nie wiem, ale ludzie zaczynają się budzić z Matrixa poprawności politycznej, to już ostatni dzwonek, bo możemy się obudzić po tym balu demokracji, na śmierdzącej stercie w wagonach jadących do obozów pracy, zachipowani z elektyrcznym kagańcem na szyi. Ile razy ludzkość będzie przerabiać tę naukę? Pobudka!

67 komentarzy do “Jeden odważny „antysemita”

 1. Grass już dawno to widział. Milczał, bo wiedział, że wyciągną jemu jego przeszłość. Ale teraz, gdy coraz bliżej grobu, musiał uspokoić własne sumienie – nie mogę milczeć widząc co się dzieje.
  Zaszczują go na koniec, ale teraz jest to już jemu obojętne.

 2. Ola! Ogladalam wywiad z Grassem juz po wywolaniu burzy i siwierdzilam, ze on juz nie pozwoli dac sie zapedzic w kozi rog, bo rozne triki slowne ma opanowane do perfekcji. Na podchwytliwe pytania odpowiadal ze spokojem i dodawal inne utajniane fakty.

  Uzyl sformulowania o klamstwie oswiecimskim i podkreslil prawde o manipulacji mas zeitungami bedacymi w posiadaniu sil syjonistycznych.

  Ogolnie powiedzial to, co inni czasami przemysliwali, ale bali sie cos z tym zrobic.

  W tym „zlamaniu mitologii” pomoglo mu tez wiele osob.

 3. Czy Grass nie ma bloga? Czym prędzej powinien stworzyć! Tylko niech nie gada, że jest za stary na takie sprawy! Nieustraszona, masz misję, przekonaj go do pisania w wolnej (wciąż jeszcze) sieci. Na blogu może napisać to, co myśli, a tak jest skazany na zabawę w głuchy telefon z me(n)diami.

 4. Astromaria ” Grass juz ma wiele blogow na ktorych o nim i tematach, ktore poruszyl pisza. Przerobiono juz oryginalny wiersz na doslowne skojarzenia. Duzo tego, uff , jak dla mnie na dwoch obszarach jezykowych, ale nie powiem, ze nie jest to fascynujace.

  Glowny „rozrzucacz gowna” ( tlumaczenie doslowne z jakiegos niemieckiego blogu ) na pierwszej stronie rzucil dzisiaj tytul o chowie wsobnym czy kazirodztwie jakiegos tam niby rodzenstwa… no bo wiadomo, ze perwejsyjna klika uwielbia tarzac sie we wlasnych …gownach i rozrzucac te swinstwa wokol.

  Ruszyly juz rozne akcje zatrzymania tego „podzegacza wojennego” czy „blatu do bazgrolenia „… , gdzie presstytutki przed podjeciem „pracy” w pisaniu klamstw namawiajacych do szczepien i innych bzdur musza podpisac cyrograf lojalnosci wobec Usraela.

 5. Cytat z artykulu napisanego prze historyka Dr. Dariusza Ratajczaka, ktory zaplacil zyciem za ujawnianie prawd o „przebranych” :

  „Ostatnim czynnikiem wzmacniającym nacjonalistyczny i izolacjonistyczny charakter Izraela oraz ekskluzywizm Żydów, jest ideologia Ziemi Odzyskanej. Ideologię tę wpaja się Żydom od najwcześniejszych lat. Zgodnie z nią Ziemie Odzyskane stanowią terytoria, które z rąk nieżydowskich przechodzą w żydowskie. Mogą one stanowić własność prywatną lub państwową. Ziemia w rękach nieżydowskich określana jest jako nie odzyskana. Gdy zostaje odzyskana – ludność nieżydowską tam mieszkającą Żydzi starają się usunąć.”

  Wynika z tego, ze rowniez Polske tez „odzyskali” , a teraz staraja sie tylko Polakow usunac na pierwszym miejscu „wynalazkami” z I.G. Farben.

  Calosc na :

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/zydowski-faszyzm/czy-izrael-jest-panstwem-demokratycznym-dr-dariusz-ratajczak/

 6. Trafilam na strone satyryczna „Titanic”, gdzie jest Günther Grass z nieodlaczna fajka i napisy brzmia: „Protest przeciwko obojetnosci” oraz ponizej portretu „Gras grozi samospaleniem”.

  Na wszystkich niezaleznych blogach widac, ze ten wiersz dodal ludziom animuszu i odwagi do dalszego pisania korzystajac przeciez z prawa konstytucyjnego w kazdym prawie panstwie czyli PRAWA DO WOLNOSCI SLOWA , a ktore to jakos podstepnie ludziom zabrano wszczepiajac w to miejsce schematy myslowe i tworzac obszary tabu.

  http://www.titanic-magazin.de/postkarten.html?&cat=181&cHash=ab5f96ad636811fafbb3ee50e11b5a8a

 7. Astromaria ! Podzegacz wojenny „BILD” w lapkach syjonistycznych dwoi sie i troi, zeby publike trzymac w napieciu.

  Przebudzone barany w Niemczech bojkotuja ten rozrzutnik gnoju i rozpoczela sie czynna akcja w internecie do zablokowania wysylki bezplatnych egzemplarzy do kazdego mieszkanca Niemiec z powodu szescdziesiatej rocznicy „zalozenia” tego parszywca.
  Günther Grass „grasuje” niepodzielnie na wszystkich niezaleznych, gdzie podaja tez e-maila tego odwaznego poety, zeby przesylac mu swoje opinie.

  ” Blöd” czyli glupi zeitung wpadl w panike stosujac stare triki o „zdrowiu” lamiac prawo o „tajemnicy” lekarskiej nie tylko w tym przypadku. Temu szmatlawcowi jest teraz wszystko jedno powolujac sie na „rzecznika” kliniki, a czego i tak nie mozna sprawdzic czy potwierdzic i dlatego nie wierze w jakiekolwiek „doniesienia” tego brukowca.

  Günther Grass jest zbyt inteligentny, zeby dac sie zastraszyc syjonistycznej mafii, bo tego, co napisal nie cofnie, a zreszta „kosci zostaly rzucone”.

 8. @ niestraszona masz rację, ten Bildt to Blöd. Właśnie w tej samej syjonistycznej szmacie, którą poprzednio cytowałam podali, że: „Niemiecki pisarz Guenter Grass przebywa w szpitalu w Hamburgu na planowanych badaniach i czuje się dobrze – poinformował jego lekarz Karl-Heinz Kuck. W poniedziałek dziennik „Bild” podał, że Grass trafił do szpitala z powodu problemów z sercem”.

 9. Izrael obawia się PRAWDY i stąd takie reakcje na G.Grassa., bo prawda ta jest dla nich bolesna, a o tej prawdzie mówią starzy Izraelici nie popierający prowadzonej przez rząd izraelski polityki.

 10. Stawol ! „Na zlodzieju czapka gore”…i ciesze sie ze wszystkimi, ktorzy przetrwali i przezyli w walce o prawde. Juz po pierwszej wiadomosci dotyczacej opublikowania tej prawdy zawartej w wierszu Grassa intuicja podpowiedziala mi, ze teraz w koncu zacznie sie swiadome i odwazne rozsadzanie mitu holokaustu i wiecznej winy wkreconej calemu narodowi niemieckiemu, jako sprawcom.

  Juz w swojej antywojennej ksiazce Jaroslaw Hasek o tym pisal „mowiac” przez Szwejka, ze to nie ma znaczenia , czy chcesz byc zolnierzem czy nie, bo jako zolnierz mozesz byc zabity , a jak odmowisz sluzenia w wojsku, to tez cie zabija.

  Szczegolnie karnie, bo wczesniej militarnie wychowany narod niemiecki nadawal sie do roli „nazisty”, bo wszelka opozycja intelektualna zostala zniszczona , a ich ostrzegawcze ksiazki poddane cenzurze czy spalone.

  Tu filmik z ostatniego wywiadu z czlowiekiem, ktory odwazyl sie powiedziec prawde i zaplacil za to zyciem w „wypadku” :

 11. Izraelska celebrytka wyraziła zadowolenie z powodu zaatakowania duńskiego pacyfisty.

  -” Jego złotawe włosy przypominały członka Hitlerjugend, powiedziała.

  Oni rodzą się jako antysemici i powinni umierać jak antysemici” powiedziała celebrytka na temat duńczyka.
  http://mondoweiss.net/2012/04/israeli-celebrity-says-she-enjoyed-video-of-idf-attacking-danish-activist-because-he-looked-like-a-nazi.html

  Tak właśnie Syjonizm robi wodę z mózgu w Izraelu.

 12. Cieszy mnie postawa G.Grassa wreszcie to noblista ,ostatnio czytałam na łonecie jak Natanjahu się pluł ,ze taki noblista się tak skompromitował oni mysląą ,ze za pieniądze każdego można kupić!!!!!!!no ale okazuje sie ,ze nie każdego!!!!

  Na Węgrzech ,,słynnemu „‚ nobliście Kertesz Imre za szkalowanie Węgrów odebrano. wszystkie przywileje!!!!.Niestety długie ich rece zaczęły szukać ofiary,i dosięgły prezydenta Węgier Pala Schmitt,że niby popełnił plagiat,a ten poruszony ambicją zrezygnował ze stanowiska niepotrzebnie zresztą!! Do Pala Schmitta każdy prezydent był z ,,,,korzeniami” ,a tu nagle ktoś kto jest bez tych parszywych korzeni..wiec trzeba go było skasowac zniszczyć tym bardziej ,ze odebrał przywileje takiemu jak ten truteń Kertesz Imre..
  Czytałam o nim/Kertesz Imre/ w zródłach węgierskich tyle mozna powiedziec ,ze niezle korzystał z pożytecznych idiotów ,a na końcu sami swoi dali nu Nobla!

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.