Prokuratura Okręgowa w Poznaniu nie wyraziła zgody na opublikowanie list firm, które mogły używać niejadalnej soli, ale my ich do tego zmusimy!

Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami: lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, a religie niszczą duchowość. (Michael Ellner)

Świat totalnie stanął na głowie, więc mnie już nic nie jest w stanie zdziwić.

Prokuratura i Ministerstwo Sprawiedliwości bronią interesów przestępców, którzy, gdyby ich ujawniono, mogliby nie daj Boże stracić miliony zarobione na świadomym i cynicznym truciu ludzi. Władza państwowa staje tym samym po stronie bandytów i daje wyraźny sygnał, że prawa ofiar nie mają dla niej żadnego znaczenia. Brawo!

Władza traktuje obywateli jak bezrozumne i bezwolne bydło.

Skoro tak, to pokażmy, że bydło jest silne i wytrwałe, a co jeszcze ważniejsze, bardzo liczne. Rozpędzonego, wściekłego stada nie da się zatrzymać. Stado zadepcze wszystko na swojej drodze, arogancką władzę również.

Zaczynamy akcję pisania i wysyłania wniosków do GIS i GIW.

Akcję tę promuje TVN Uwaga! Pobieramy wniosek, drukujemy i wysyłamy tradycyjną pocztą (listem POLECONYM) gdzie należy:

Wniosek do GIS

Wniosek do GIW

Poznaniacy powinni zaatakować również Prokuraturę Okręgową w Poznaniu i żądać wyjaśnień, dlaczego kryje ona przestępców, plując w twarze ofiar. Szanownego pana ministra również powinniśmy przywołać do porządku i przypomnieć mu, że to on ma służyć nam, a nie odwrotnie.

Jeśli ktoś zna adresy mailowe do w.w. instytucji, to bardzo proszę je podać. Dzięki temu leniwi nie będą musieli pędzić na pocztę.

——————

Przy okazji przypomnę:

supermarketowe żarcie jest dla świń, a nie dla ludzi!

Ludzie (myślący i świadomi) zaopatrują się bezpośrednio u polskiego rolnika. Bez silnego, gospodarującego na swoim polskiego chłopa czeka nas zagłada.

Wspierajmy polskie małe gospodarstwa rodzinne i polskie nasiona regionalne.

Precz z bezwartościowymi nasionami wielkich korporacji i precz z GMO!

47 komentarzy do “Prokuratura Okręgowa w Poznaniu nie wyraziła zgody na opublikowanie list firm, które mogły używać niejadalnej soli, ale my ich do tego zmusimy!

 1. Poniżej w linku znajdziecie niektóre firmy z branży spożywczej które kupowały sól i przy okazji poznacie esencję całej sprawy.
  Dodatkowo pokazana też jest analiza chemiczna składu tej soli robiona przez instytut z Łodzi.
  Mamy też przez chwilę pokazany dokument analizy z Anwilu (producenta tej soli) z zawartością tych „dodatkowych składników”.
  I w końcu wypowiadają się też osoby z instytucji odnośnie potencjalnej szkodliwości.

  Przy okazji wyjaśnia się kto przyczynił się do sukcesu nagłośnienia sprawy na taką skalę.

  http://superwizjer.tvn.pl/56167,sanepid-nadal-nie-ujawnia-listy-zakladow_-do-ktorych-trafiala-sol-drogowa_,aktualnosc.html

 2. Z sieci:

  Chazar-Żydzi oznakowali produkty handlowe po to, żeby chronić swoich współplemieńców od szkodliwych wpływów oznakowanych produktów na ich zdrowie.
  Istnieje tajny kod przekazywania ważnych informacji o produktach handlowych (środkach spożywczych, kosmetykach, lekach w aptekach, reklamach i np. nazwach firm) poprzez kolory i napisy znajdujące się na opakowaniach tych produktów.
  Chcesz być zdrowy – poznaj tajny kod
  Przez podobieństwo do drogowych znaków„zakazu” i „STOP” na szkodliwych dla zdrowia (bo zawierających szkodliwe składniki w składzie) – na opakowaniach produktów handlowych są podstępnie ukryte znaki „zakazu” i „STOP” których rozpoznanie było do tej pory zastrzeżone tylko dla „wtajemniczonych” bardzo niegodziwych ludzi.
  Tajny kod jest to najczęściej ciemne tło (np. czerwone) i wewnątrz jasny (biały) napis – np. nazwa produktu lub nazwa producenta.
  Zdrowa żywność (bo i taka sporadycznie jest do nabycia w hipermarketach) – ta zdrowa żywność ma na opakowaniach zwyczajne napisy – bez odniesień do jakichkolwiek znaków ”STOP” czy zakazu.
  Oznakowana szkodliwa żywność może zawierać dużo:
  środków konserwujących – dlatego ma długie okresy „przydatności” do spożycia,
  cukru (prawie wszystkie „słodycze” są w wielkich hipermarketach”pod zakazem”) (!!!)
  barwników,
  środków zapachowych
  – a nawet w składzie takiej żywności mogą znajdować się np. tłuszcze z utylizowanych odpadów zwierzęcych lub z żywności masarskiej przeterminowanej(!)
  Dla każdego człowieka szkodliwa jest żywność nasycona wieloraką chemią i dlatego „oznakowana” symbolami znaków ”STOP” lub zakazu. Po spożyciu tej niezdrowej żywności – „goje” – tyją, chorują i chodzą jak „zamroczeni i śnięci”. A w czasie różnych wyborów do władz – polscy „goje” wybierają sobie najgorszych sukinsynów i szumowiny spod ciemnej gwiazdy – na przywódców.
  Większość ludzi – „goje” – pojęcia nie mają, że kupują bardzo szkodliwe dla zdrowia produkty.
  Tylko „goim” (goje) mogą jeść i pić to, co szkodliwe dla zdrowia ludzi.
  Co to za mafia tak rasistowsko – oznakowała nafaszerowane chemią produkty??? Czyż to nie Chazar-Żydzi?
  Nie ma na globie ziemskim innej grupy ludności zdolnej do tak skandalicznego postępowania wobec innych ludzi.
  Ich Chazarska nienawiść i pogarda dla ludzi ma swoją przyczynę w rasistowskim Talmudzie.
  Całe oznakowanie szkodliwych produktów jest niezwykle proste, czytelne i bazuje na znaku drogowym „STOP” i „zakaz”.
  Jest ten zakodowany przekaz informacji o produktach spożywczych łatwy do zrozumienia, zwłaszcza dla oszukańczych chazarskich „wybrańców” którzy potrafią rozpoznać tę symbolikę.
  Bo pozostali – Polacy i przyzwoici ludzie nie będący Chazar-żydami – nic o tym rasistowskim i zbrodniczym procederze – aż do teraz – NIE wiedzieli.
  Każdy Polak, który otrzyma tę wiadomość – ma humanitarny i patriotyczny obowiązek powiadomić o tym fakcie jak największą rzeszę ludzi w swoim otoczeniu.
  Na zakłamane media nie możemy liczyć.
  Jeżeli macie taką możliwość – przekazujcie jak najszerzej tę informację do rodziny i znajomych za granicą.
  Żeby obudzić świadomość narodów udręczonych pod jarzmem diabła Chazar-Żydowskiego – trzeba pilnie nagłośnić sprawę znakowanej żywności (także kosmetyków, leków w aptekach, reklam, napisów nazw różnych firm) – w taki sposób, jakby od tego nagłośnienia zależało dalsze życie – Twoje, Twoich Dzieci, moje, i bardzo wielu ludzi !!!
  Chazar-Żydzi są w odwiecznym stanie wojny ze wszystkimi narodami.
  Także z Tobą i ze mną.
  Spróbujmy to szybko zrozumieć.
  To jest AUTENTYCZNA WOJNA, którą Chazarskie perfidne łotry prowadzą od dawna przeciwko nam wszystkim.
  Oni chcą z „goim” czyli z „ludzkiego bydła” (wszystkich ludzi nie będących Chazar-Żydami)
  – chcą zrobić wynędzniałych, zastraszonych i upodlonych niewolników !!!
  Jeżeli teraz „odpuścisz” i nie zrobisz, o co jesteś usilnie proszony – będziesz współwinnym niszczenia zdrowia i życia milionów ludzi !!!

  uzdrawiamy.com.pl Porady

 3. Sanepid to firma, która (jak widać!) bierze udział w ludobójstwie gojów. Nie dość, że wciskają im na siłę toksyczne szczepionki, to jeszcze popierają trucie skażonym żarciem. Mam nadzieję, że tym razem mocno przesolili i z tego powodu polecą ich głowy. Pewnie nowe szefostwo będzie tej samej nacji, ale może jednak coś się zmieni.

 4. @Osoba Prywatna

  To już jest lekka paranoja… Wiem, że Matrix (czytaj: spisek) ma wiele poziomów, ale kolorystycznego kodowania żywności, nie da się po prostu zastosować na taką skalę. Zajmuję się wzornictwem i wiem, że wiele z pomysłów na projekty opakowań pochodzi od samych designerów. Być może pewne produkty są specjalnie oznakowane, ale bez przesady proszę…

 5. @Osoba Prywatna
  Ja też nie bardzo rozumiem, jak taki kod kolorów miałby wyglądać. Czy mógłbyś podać jakiś przykład?

 6. @ Adam i inni: Ludzie!!! Czy wy jesteście q-wa ślepi, czy co do jasnej Anielki? Przecież w okienku do komentowanie jest wołami napisane, że komentarze nie na temat lądują Hyde Parku i nawet tam jest link do niego! Dlaczego ciągle i z uporem maniaka piszecie gdzie popadnie?

  Następnym razem nie będę przenosić, tylko skasuję, bo nie mam zdrowia.

 7. „Reporterzy UWAGI! ustalili, że wypadowa sól trafiła między innymi na stoły posłów i senatorów.”
  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 8. Otrute społeczeństwo zje dowody w sprawie. Iście absurdalnych czasów dożyliśmy. To te z chińskich, przewrotnych życzeń: „Obyś żył w ciekawych czasach”…

 9. @Astromaria
  A niektórzy z nich są w radach nadzorczych tych firm, które produkowały atrykuły z sola wypadową. Mają z tego profity, bo przecież na stoły parlamentarne trafiają wyroby najwyższego gatunku, nieprawdaż? Stare przysłowie mówi: „Byle co zjesz, i byle co gadasz”, w telawizji.
  Wyrzucona twarda kupa niczym bumerang, wraca z podwojoną siłą jako sraczka. :mrgreen:
  A teraz na poważnie. Nie ma co jeść, większość jedzenia zatruta, kurka wodna!

 10. Mam pytanie do wszystkich „przebudzonych”.

  Potraficie robić coś więcej niż tylko pisać petycje i listy sprzed komputera? Czy ktoś z Was jest gotów do jakiegokolwiek wysiłku, by walczyć z systemem, czy jedyne co potraficie robić to nawracać „lemingi” pisząc blogi?

  Tyle się naczytałem tutaj o tym jak jesteśmy truci i jak wszyscy robią nas w balona, ale czy zrobiliście cokolwiek pożytecznego by zmienić ten stan rzeczy? Nie chodzi mi tutaj o demonstracje czy zbrojny opór, bo (i w tym macie absolutną rację) władza ma więcej siły i nic się w ten sposób nie osiągnie.

  Ale są inne metody. Skoro wierzycie, że żywność sprzedawana w sklepach to shit, to dlaczego nie otworzycie sklepów z ekologiczną żywnością by ludzie mieli alternatywę? Czemu nie hodujecie masowo ziół w swoich ogródkach, czy chociażby w doniczkach (jeśli mieszkacie w bloku)? Moglibyście część ziół zostawiać dla siebie a część rozdawać znajomym (czy nieznajomym którzy by się zgłosili przez internet) by mogli zaznać ich błogosławieństw. Ewentualnie moglibyście rozsyłać nasiona każdemu kto by chciał i pisać tutoriale jak hodować zioła samemu. Jeśli twierdzicie, że nauka jest skorumpowana, to czemu nie wnikniecie w środowisko naukowe i nie zaczniecie go zmieniać od środka? Takie umysły chyba nie będą miały problemów ze skończeniem głupich studiów. A jeśli uważacie, że studia to pranie mózgu, to moglibyście chociaż przeczytać parę książek. Przynajmniej nie pisalibyście bzdur o tym, że chemtrails mają sprawiać, że atmosfera będzie przewodzić fale elektromagnetyczne (jakby teraz nie przewodziła), albo że mózg da się nimi programować.

  Nie zrobicie tego bo to by wymagało wysiłku. Trzeba by ruszyć dupę sprzed komputera i coś zrobić. Wolicie jednak zrobić Ctrl+C, Ctrl+V i wysłać kolejną petycję którą rządzący wytrą sobie dupę. Jesteście zepsutym pokoleniem, które ma zbyt dużo czasu i poświęca go na okłamywanie samych siebie, że ratujecie świat. Nic nie ratujecie. Pompujecie tylko swoje ego i zaśmiecacie internet. 200 lat temu kiedy nauka, technologia i przemysł były w powijakach, zapierdalalibyście na polu aż do późnej starości. O ile nie zdziesiątkowałaby Was epidemia cholery albo tyfusu. Teraz macie pełne brzuchy, żyjecie w zdrowiu i wasze życie jest dłuższe niż kiedykolwiek. Macie wystarczająco dużo czasu by grzać dupę przed komputerem i pieprzyć jaka to nauka, która Wam dała owe komputery jest zła, głupia i zbrodnicza. Ignorancja, zepsucie, za dużo wolnego czasu. Oto co Was gnębi. Nie reptilianie, ani Żydzi, ani masoni, ani Iluminaci. Gdybyście nie byli tacy śmieszni w swojej żałosności i nie byłoby z Waszej głupoty takiej beki bylibyście bezużyteczni dla społeczeństwa.

  Wiem Astromario, że nie opublikujesz tego komentarza ale mam to gdzieś. Żyj sobie dalej w swoim małym blogowym kółku wzajemnej adoracji. I tak nie zmienisz świata, nie przeniesiesz się do 7 gęstości, a 21.12.2012 nic się nie stanie:)

 11. @Astromaria

  Miałaś już tego nie robić. To są potwornie niskie wibracje…

 12. @ Leming: od jadu, który w tobie siedzi nabawisz się marskości wątroby i raka. Potem poleziesz do lekarza, a on ci pomoże zejść z tego padołu łez. Potem wrócisz tu ponownie i tak bez końca. Aż zrozumiesz, że z tego więzienia nie wyzwolisz się inaczej, jak tylko przez przebudzenie. Jak to zrozumiesz, nie będziesz musiał tu wracać.

  Do reszty bełkotu i bredni, które tu wylałeś nie będę się ustosunkowywać, bo polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.

  Przepuściłam twój żenujący komentarz, ale wiem z doświadczenia, że publika zażąda bana dla ciebie, a jeśli tak się stanie, to spełnię tę prośbę.

 13. @ hovara: coś tam jeszcze jest do jedzenia, trzeba tylko się trochę wysilić i poszukać. Jesteś tym co jesz i wyglądasz jak to, co jesz. Jeśli jesz gówna, to wyglądasz jak….

  Na szczęście ja nie jadam tej żywności „najwyższego gatunku”, o której wspominasz. Zostawiam ją „elitom”, smacznego. Ja żrę trawę (bo przecież wegetarianie to trawożercy) i piję chwasty zza wychodka (bo przecież zioła tak są nazywane w kręgach bartopodobnych). Zobaczymy, kto na tym lepiej wyjdzie.

 14. Co komu świnie zrobiły, żeby je karmić supermarketowym żarciem???
  Wolna świnia pewnie też by nie chciała jeść tego „jedzenia”.
  A jaki wybór ma świnia zamknięta w chlewie?
  żadnego.
  Człowiek może sobie dostawcę jedzenia – świnia nie.
  Więc proszę znaleźć inne, lepsze porównanie.

 15. @ LogoPedant: masz na myśli komentarz Leminga? Czasem głupieję, gdy widzę to urocze „Wiem Astromario, że nie opublikujesz tego komentarza”. To mój słaby punkt.

 16. @Astromaria

  Tak. Nie wiedziałem, że masz słabe punkty, he, he… Sądzę po prostu (choć oczywiście mówię w swoim imieniu), iż mamy ogólnie dość głupoty i tego absurdu, jaki nam jest fundowany, więc kolejne pomyje, które ktoś wylewa na nasze głowy, to aż nadto…

  @Halina

  Jest takie powiedzenie, że „Ludzie nie są jak świnie. Zjedzą wszystko.” 😉

 17. @ LogoPedant: każdy ma słabe punkty 🙂

  @ Halina: Taurus napisał “człowiek nie świnia – wszystko zje”. Z tego wniosek, że świnia wszystkiego nie zje.

 18. Tak AstroMario, miej zmiłowanie nad nami! Takich lemingów znamy dookoła, i wystarczy. Objawił się ten najmądrzejszy zapatrzony w nałkę, ten co to ma „życie dłuższe niż kiedykolwiek”.
  – I tu widać, że nawet nie zna opublikowanych danych europejskich, bo wiedziałby, że np w Polsce średnia długość życia nie jest imponująca, choć co prawda wyprzedzamy Rosję, w której mężczyźni żyją średnio 58 lat z niewielkim kawałkiem.
  Pełna zgoda z LogoPedantem, żeby nie wpuszczać pijaw.

 19. @ Leming: sam widzisz, dałam ci szansę, ale nie przekonałeś nikogo, że zasługujesz na bywanie na tych salonach.

 20. Astromaria! Ten „leming” to mnie rozbroil swoim trybem rozkazujacym oraz pobudzajacym „ambicje”, no bo kto jak kto, ale goje nie powinny pisac ino na pole, do roboty albo ze spiewem na ustach na wojenke. Nam tu na tych blogach, to sie przeciez w dupach poprzewracalo od „dobrobytu”, no bo my tu mamy jeszcze w cosik „wierzyc” albo podyskutowac z nalukowcami.

  Kiedys w teatrach na rozne sztuki i sztuczki instalowano klakierow po to, zeby „zachwycic” publiczke byle gownem.

  Te metne wypociny „leminga” przesylam mu do osobistego zastosowania praktycznego oraz zycze mu smacznego, bo tu takich klakierskich wstawek nikt na powaznie nie moze brac..

  Czas sie zmienia i coraz trudniej o jelenia – panie jak ci tam leming, bo tymi bzdetami potwierdzasz tylko, ze odwalamy tu dobra robote i niejeden nalukowiec bylby w szoku, jakby sie stad tego dowiedzial, ze go tez wyrolowano roznymi pokretnymi „studiami” ustalonymi przez parchate lby.

  W moim indywidualnym toku studiow w dziedzinie epidemiologii , farmacji, biochemii i toksykologii stwierdzilam, ze najgorsza „zaraza” jaka toczy ludzkosc i Ziemie z niezliczonymi zamordowanymi istnieniami ludzkimi i zwierzecymi szczegolnie w ostatnich stu latach jest mordercza firma I.G. Farben wraz z jej mutantami czyli „pochodnymi zarazami” oraz to, ze przez te szatanskie byty pasozytnicze cywilizacja cofnieta jest w rozwoju o okolo stu lat !

  Tylko dzieki uporowi Nicoli Tesli dana jest nam elektrycznosc do powszechnego uzycia, bo inaczej dalej siedzilibysmy przy kopcacych kagankach zostawionym nam z „laski” , no wiecie przez kogo… Leming jak nie wie, to niech idzie na studia…

  Elektryke nam dali, ale za to kablowa , zeby mozna bylo zarobic na licznikach i zaczac udzielac kredytow na rozne badziewie elektryczne… Leming jak nie wie, to na studia ekonomiczno-elektryczne…, bo ten z wasem „polak” udzieli korepetycji, jest bardzo zdolny, bo dostal „Nobla”.

  Zreszta leming, co ty sie nami przejmujesz, jakbys nie wiedzial, ze chlop spi, a w polu mu samo rosnie…., i jak mu zadne mendy nie przeszkadzaja w siewie i nie zatruwaja wszystkiego wokol , to jeszcze znajduje czas wlasnie na pisanie, bo pisac kazdy moze…, tak jak spiewac .

 21. Kiedys byl taki kawal o komunistach, ze jakby ich wpuscic na Sahare, to by piasku zabraklo. Teraz mozna stwierdzic, ze jak sie zaraza chazarska rozlezie po swiecie, to zatruje nawet sol !

 22. Leming mało czyta ten blog bo zadaje głupie pytania a przecież my tutaj o wszystkim piszemy co siejemy co zbieramy i czym się dzielimy z innymi. Widać Lemingu masz kłopot, nie czytasz ze zrozumieniem albo wogóle nie czytasz tylko z góry atakujesz ludzi.
  A więc Lemingu przypomnę Ci: ja osobiscie wspieram jednego lokalnego rolnika, któremu płace więcej niz w superchemmarkecie. Wspieram okolicznego młynarza, który równiez ma drozszą mąke ale polską, bo ziarno ma od polskiego rolnika, który ma pole nie daleko i widzę jak je uprawia. Więc coś tam robię prawda? Popieram zdrową żywność i jeszcze o tym piszę. A ty Lemingu wspierasz lokalnego rolnika i młynarza? Czy pozwalasz żeby splajtował i poszedł do miasta do obozu pracy w fabryce koreańczyków za 900zł?
  A pupy zza kompa nie moge ruszyc bo taka mam prace i musze przy kompie siedziec, o jakze mi przykro!

 23. Hovara ! Dzis glowny szmatlawiec wojenny w Niemczech na pierwszej stronie umiescil zdjecia dzieci, ktore zginely w wypadku…szczegolow nie doczytalam, bo zaraz sobie uzmyslowilam , ile ludzi umiera w mekach po chemoterapii (okolo 2 tysiace osob dziennie !) , ile dzieci jest okrutnie okaleczonych czy zmarlych po szczepieniach i jaka by musieli dziennie wydac ksiege ze zdjeciami ofiar tej faszystowskiej mafii !, zeby naprawde podac prawde !

 24. Ten leming to prowokacja!!!!szkoda czasu..moja kolezanka ma ojca/85 lat/ chorego na raka pęcherza ,rozmawiałam z nią wielokrotnie,wyraziłam swoje zdanie,ale ona cichaczem wywalczyła dla niego chemioterapię!!No cóz nic czasem nie można zrobić!..
  Mimo wszystko lekarze za wschodnia granica myslę tu o Ukrainie,inaczej leczą ,jechałam raz z jedną Urainką pociągiem i opowiadała mi ,ze jej matka ma raka jelita grubego i lekarze nie zalecili chemii tylko dietę sugerowali jej ,ze chemia ja szybko zniszczy!

 25. @ Nieustraszona: ale dzieci po chemioterapii umierają powoli, a rodzice są poinstruowani przez lekarzy, że tak musi być i że trzeba się z tym pogodzić. Dlatego oni mają czas na to pogodzenie i przygotowanie się do odejścia dziecka. A wypadek to coś nagłego i szokującego. Śmierci dzieci po szczepionkach się nie ujawnia, lecz zamiata pod dywan, a jak ktoś robi jazgot, to się z niego robi wariata.

 26. @ Tekla: podobnie jest w Rosji. Oni mają szacunek dla tradycji medycyny ludowej i dla syberyjskiego szamanizmu i dlatego mówią o tych metodach również na uczelniach medycznych. Na zachodzie też to jest szanowane. Tylko Polacy są tacy popierdoleni, bo u nas nie ma środka. Z jednej strony mamy fundamentalizm religijny, a z drugiej racjonalistyczny.

 27. A propos kupowania u rolnika: zamówiłam pasternak i dziś po raz pierwszy w życiu jadłam to dziwne warzywo. Wygląda identycznie jak pietruszka, zupełnie nie do odróżnienia. W smaku jest słodkawy i trochę przypomina marchew, ale ma inny zapach. Był całkiem dobry. Trochę poddusiłam go na maśle, a jak był prawie miękki zalałam śmietaną zaprawioną orkiszowym grahamem i wstawiłam do piekarnika, gdzie doszedł w towarzystwie kaszy jaglanej. Mam jeszcze jedną paczkę 1/2 kg, więc następnym razem zrobię z niego frytki wg przepisu z piekielnej kuchni Gordona Ramsey’a. Ale te frytki robi się inaczej niż ziemniaczane, bo smaży się je w odrobinie masła, a potem zaprawia miodem i posypuje solą.

 28. Mojej dziewczynie ugotowałem jednego dnia kaszę-pęczak i kobita zwariowała na jej punkcie (odkrywamy nowe smaki, bo prawie jednocześnie przestaliśmy jeść mięso). Mam tylko nadzieję, że nazwa kaszy nie ma dużego wpływu na posturę, he, he… 😉

 29. Wiktoria ! Spojrzalam tylko na symbol tych dwoch wezy i to mi wystarczylo, bo szkoda mi uwagi i czasu na czytanie tych bredni pochodzacych z wiadomego , zmijowego gniazda.

 30. @ do 36
  Poprawiam swój ostatni wpis. Z listy tak bardzo długiej na kilometr wynika, że sól odpadowa dodawana do produktów siega 95% a nie 60% produkcji na Polskę.
  Nie ma co w sklepie mnie nie zobaczą. Stracili klienta.

 31. @ hovara: a jakieś konkrety? Skoro praktycznie wszystkie zakłady stosowały sól odpadową, to może powinniśmy stworzyć listę tych, które NIE STOSOWAŁY. Byłaby to dla nich reklama, na którą w pełni zasłużyły, a dla nas informacja, że możemy się tam zaopatrywać. Masz jakieś dane lub źródło informacji?

  Te firmy same powinny się ujawnić!

 32. Bleee, od dziś kupuję wyłącznie od rolnika, mam dość! A co się da zrobię w domu. Sól będę zamawiać prosto z kopalni.

 33. Opowiedz od Głównego Inspektora Weterynarii na list
  http://www.wetgiw.gov.pl/bip/files/254_Odp-dot-soli-wypadowej.pdf
  W tym pismie sa linki do tych zakładów, które stosowały:
  http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=2488 – potem trzeba klikac na sekcje.
  Odpowiedź jest wymijajaca one sa pod nadzorem”Listy zakładów zatwierdzonych, znajdujących się pod nadzorem Inspekcji Weterynaryjnej” a zaraz potem „„Listy zakładów Lists of Approved Establishments”, „Lista zakładów zatwierdzonych zgodnie z Rozporządzeniem Nr 2004/853/WE”.
  i jeszcze „Jak już to zostało wskazane powyżej, kontrola przeprowadzona przez organy Inspekcji Weterynaryjnej dotyczyła przeglądu i spisania stanów magazynowych soli lub mieszanek ”peklosoli”, ich dostawców i producentów. Nie obejmowała natomiast badania produktów, gdyż ilość soli używanej do produkcji produktów pochodzenia zwierzęcego jest na tyle mała (np. w przypadku wyrobów mięsnych masa dodanej soli stanowi maksymalnie 2,5% masy ogólnej gotowego produktu), że badanie tych produktów nie ma naukowego uzasadnienia. Główny Lekarz Weterynarii nie posiada więc informacji dotyczącej produktów, w których stwierdzono lub nie stwierdzono obecności soli wypadowej.
  Ponadto, Główny Lekarz Weterynarii informuje, że komunikaty dotyczące soli wypadowej umieszczane są na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii w zakładce „Sprawa soli wypadowej”. Z ostatnich informacji wynika, że badania laboratoryjne próbek zatrzymanej soli wypadowej nie wskazują na przekroczenia dopuszczalnych poziomów metali ciężkich, w tym rtęci i ołowiu.”

  Czyli dla nich jest to wszystko norma ! Jak gówno Ci podadza to tez bedzie to norma!

  Załózmy, że z masy ogólnej będzie 0,5% i to, ze taka sól wypadowa była sprzedawana w małych paczkach jako sól spozywcza po 1kg po przepakowaniu.

  Śniadanie:
  Kakałko (na mleku nie mleku UHT – przypominajace mleko)
  chlebek – dodana sól wypadowa 0,5% ( „z masy ogólnej”) piekarze tez dodawali!!! mąka z aluminum by nie było wołków!
  ser zółty – z sola wypadową i chemikaliamii 0,5%
  biały serek – twarożek z solą wypadową- 0,5% (w pojemniczku z naklejką z aluminum)
  lub jakaś wędlinka do tego – sól wypadowa 0,5%
  do wędlinki – ketchup też z solą – 0,5%. lub jakis gotowy sosik ze słoiczka z sola wypadowa 0,5% i srodkami konserwujacymi.

  Drugie śniadanie – bo np. cukrzyk musi zjeść – jak bierze insulinę
  bułeczka – z sola wyp. 0,5%
  rybka z puszeczki – 0,5% (na oleju solowym GMO + inne dodatki konserwujace)
  ewentualnie serdelek – z solą wyp. 0,5% – tez dobrze zakonserwowany i z dodana soja GMO – wieksza masa to sie opłaci 😉
  może popije soczkiem pomidorowym z odrobinką soli – 0,5%

  Obiad
  Zupka z solą lub przyprawa z solą odpadową – 0,5% lub jak kto woli z torebki z sola to też 0,5%.
  Kluseczki – tez sie soli ( no i jeszcze jak gotowe to afera z proszkiem z jajek do tego)
  Pulpeciki mrożone lub ze słoiczka – z sola 0,5%
  suróweczka bez soli 😉 lub gotowana marchewka z odrobina soli 0,2%.
  kompocik z cukrem , cukier z antyzbrylaczem.

  Podwieczorek

  owoce pryskane lub budyń, kisiel (chemia z torebeczki) jakiś napój z aspartamem pić trzeba bo sprzedają i reklamują.

  Kolacja
  Herbatka
  chlebek z sola odpadową – 0,5%
  szyneczka, wędlinka – z sola odpadową 0,5%
  pomidorek – pędzany (dojrzewajacy na chemikaliach) w Holandi przez jedna noc.

  Ile tego zbierze się w ciagu dnia w żoładku?
  A ile w ciagu miesiąca a potem lat?

  Ale wszystko jest normą – nieprawdaż.

  Do tych „norm” trzeba dodac jeszcze inne „normy „chemiczne środki piorace, myjace, wziwne, farmakologiczne i szczepienne, promienne, radiacyjne i inne.

  Ludzie my mamy naprawde końskie zdrowie!!!
  Ile trzeba trucizny by zatruc człowieka!!!

 34. @ hovara: i bez soli wypadowej Polacy pożerają rocznie 2, a może nawet 3 pudełka proszku do prania różnych chemikaliów. I kurde jakoś żyją! Bóg wiedział co robi i dlatego stworzył człowieka z dużą rezerwą zdrowia. Mamy wielką i zdolną do regeneracji wątrobę, więc spoko, hehe. Jak widać ludzie piją, palą, ćpają, żrą gówno i żyją.

 35. Czlowiek popelnia samobostwo na raty i wykopuje sobie grob lyzka, bo odszedl od naturalnego odzywiania, zeby dac robic geszefty zwiazane z jedzeniem.

  Pewien znajomy powiedzial mi, ze w „kapitalizmie” mozna sprzedac gowno zawiniete w papierek i jesli ktos to kupuje , no to wlasnie o to chodzi – handel jest po to, zeby oszust zarobil.

  „Kapitalizm” ma taki hak , ze jak ktos jest glupi albo nieuswiadomiony, to go mozna oszukac !
  Diabel potrafi z gowna ukrecic bicz… na glupiego goja, co to we wszystko wierzy, a szczegolnie ze to dla jego ….”dobra”, a to wlasnie chodzi o to „dobro” czyli pieniadze wyludzone od glupka. Tylko masy napelniaja kasy , bo grosz do grosza , a bedzie kokosza. Wystarczy isc do kosciolka i spojrzec na tacowe, a ile jest tych dodatkowych dochodow za chrzty, komunije, msze swiete na wszystkie intencje, koledy , pogrzeby i inne rozrywki !

  Glupi goj idzie tez do kolorowej swiatyni z „zywnoscia” i tam jest dopiero wesolo, gdzie polki uginaja sie pod kolorowo zapakowanym gownem.

  Jednak czlowiek mysli obrazkowo i siega po rozowiutki pojemnik z aspartamem , bo przeciez wymalowane sa na nim takie cudne truskawki, ze az slinka cieknie.

  Jak sie czuje slabo, to siega po puszke z wymalowanym bykiem red bull i czuje sie byczo.

  Glupi goj zaczyna marzyc o podrozach, wspanialym i sexi wygladzie , wielkich domach i szybkich samochodach, bo naogladal sie roznych obrazkow w telawizorni albo w zeitungach.

  Jak nie wie skad ma wziac na to kase, to dostaje gotowe rozwiazanie czyli gra w totka ( bo przeciez wszyscy graja i a noz sie trafi) albo leci do banku . Coz tam glupia sol w porownaniu z innymi wazniejszymi zyciowo sprawami !

 36. Z tego samego podwórka
  Czechy: polskie kurczaki z wodą
  I dobrze! Niech się dobierają do tyłka oszustom
  Oszustwo na ciasteczkach
  U mnie w sklepie na dole są pyszne ciasteczka (miniatury czekoladowych torcików) pan właściciel sprzedaje je na wagę; za jedno ciasteczko w marcu moja sąsiadka płaciła 50 groszy, za 2 szt złotówkę itd., ale w kwietniu coś się zmieniło – jedno kosztuje już 63 grosze, za dwa płacimy 1,13 zł, za trzy 1,63, a za 4 szt. 2,13 zł. Okazuje się że zawsze pierwsze (dowolne) waży więcej a następne już standardowo; powstaje więc pytanie, jak działa waga pana właściciela i czy każdy produkt jest „doważany”? Cena za kg ciasteczek się nie zmieniła. Sąsiadka zrezygnowała z wyjaśniania ustawień wagi i nie kupuje już ciasteczek 🙂
  Zwracajcie uwagę na detalicznych oszustów!!! Orżną nas na 13 groszy każdego i na każdym towarze. Nie chodzi o jedne 13 groszy ale o globalny efekt procederu.

 37. Zwrócili kurczaki z wodą i salmonellą producentowi. A co on z tym zrobił? Pewnie przyprawił solą wypadową i rzucił na polski rynek. Polak zje wszystko, a rząd ukryje sprawców.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.