Przymus rodem z PRL-u – poznański sanepid nie odpuszcza

Wbrew oświadczeniom Głównego Inspektora Sanitarnego, Przemysława Bilińskiego mówiącym, że: „stosowanie środków egzekucji administracyjnej nie jest najlepszą drogą promocji szczepień” oraz wypowiedziom dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, Andrzeja Trybusza, że woli przekonywanie od przymuszania i „to ostatnia rzecz jaką chcielibyśmy robić”, sanepid w Poznaniu zapowiada kolejną serię postępowań administracyjnych wobec 100 osób, które zrezygnowały ze szczepień całkowicie lub częściowo.

Oto fragment materiału z Teleskopu z 22.01.2012 r.:

Redaktorka: „Pan rok temu obiecywał, że będziecie robić wszystko żeby nie karać, bo nie jest to skuteczne. Mówił pan wtedy, że trzeba większą wagę położyć na informację.”

A.. Trybusz: „I oczywiście zdania nie zmieniłem, bo jest sprawą oczywistą, że sięganie po restrykcje nie rozwiązuje problemu. No może wymusić, natomiast nie nabiera się przekonania pod wpływem kary i oczywiście to co przede wszystkim staramy się robić, co starają się robić lekarze, na których zresztą jest nałożony teraz ustawowy obowiązek, to co starają się robić pracownicy inspekcji sanitarnej, to przekonywać. Natomiast ja pragnę zwrócić uwagę, że to nie jest nasza nadgorliwość, że to nie jest straszenie, to jest po prostu wymóg prawny i my w pewnym momencie nie mamy wyboru. My nie możemy jako organ władzy publicznej stosować prawa wybiórczo. W odniesieniu do żywności będziemy egzekwować, w stosunku do szczepień nie. Nam tego nie wolno robić. Przy czym chcę jeszcze raz powiedzieć – jest to ostatnia rzecz, którą chcielibyśmy robić w pełni rozumiejąc niepokoje, lęki osób, które w stosunku do szczepień je mają.”

Co ciekawe, w wielu sanepidach w kraju szanuje się decyzje obywateli dotyczące ich zdrowia, lecz w niektórych urzędnicy, pomimo braku delegacji w tym zakresie, poczuwają się do obowiązku przymuszania pacjentów przychodni do poddawania siebie lub członków rodziny długiej serii szczepień, wydając decyzje administracyjne (bezprawnie, kilkanaście przegranych spraw w sądach administracyjnych tylko w ciągu ostatniego roku) czy wydawanie postanowień (bez odpowiedniej delegacji, sprawy w toku, co teraz zgodnie z zapowiedziami może mieć miejsce również w Wielkopolsce). Dochodzi przy tym do złamania wielu przepisów, w tym marnowania środków publicznych, jak to bezsprzecznie miało miejsce w przypadku sanepidów wielokrotnie wydających decyzje administracyjne w takich samych sprawach i wielokrotnie ponoszących koszty sądowe przegranych spraw.

Przez prawie rok w Poznaniu nie nakładano nowych grzywien, a sanepid był zmuszony zwracać te, które poprzednio bezprawnie pobrał z kont bankowych lub pensji sceptycznych wobec szczepień rodziców (do dzisiaj nie ma pewności czy zwrócono je również osobom, które nie odwołały się w terminie i nie złożyły odpowiedniego wniosku o uznanie bezprawnie wydanej decyzji administracyjnej za nieważną).

W Głosie Wielkopolskim z 3 marca 2012 r. czytamy, iż Andrzej Trybusz: “zdradza, że takie środki będą zastosowane wobec 100 wielkopolskich rodzin. Sprawa zmierza ku finałowi, ale na razie nie wiadomo czy organem uprawnionym będzie inspektorat czy też władze wojewódzkie.”

Jak to się ma do zapewnień A. Trybusza sprzed ponad miesiąca???

W ww artykule napisano również:

Według statystyk Wielkopolskiego Inspektoratu Sanitarnego liczba rodziców, którzy odmawiają udziału w obowiązkowym programie szczepień ochronnych z roku na rok rośnie. Obecnie jest to od 350 do 400 rodzin. Ponad połowę stanowią rodzice z Poznania.

Według naszej wiedzy grzywny są nakładane również w Krakowie, Łodzi, Zielonej Górze, Ostrowie Wielkopolskim i Szczecinie.

Zapraszamy do kontaktu osoby potrzebujące pomocy prawnej, jak również osoby, których dotyczą powikłania poszczepienne. http://stopnop.pl/stowarzyszenie/pomoc/100-pomoc-prawna

W związku z tym kontynuujemy OBYWATELSKĄ AKCJĘ W SPRAWIE PEŁNEJ INFORMACJI I WOLNOŚCI WYBORU SZCZEPIEŃ i zapraszamy wszystkie osoby przeciwne przymusowi i popierające postulaty zawarte w naszym apelu do parlamentarzystów i petycji do Ministra Zdrowia, na pikietę, która odbędzie się 21 kwietnia 2012 r. w Poznaniu. Więcej szczegółów wkrótce.

http://stopnop.pl

7 komentarzy do “Przymus rodem z PRL-u – poznański sanepid nie odpuszcza

 1. Może by tak wystąpić ze zbiorowym pozwem przeciwko Sanepidowi – o działanie na szkodę obywateli?…
  Bo inaczej ci sprzedajni ludobójcy będą nękać ludzi znów i znów i coraz bezczelniej.

 2. Bardzo dobry pomysł. Powinniśmy zacząć walczyć o przestrzeganie prawa, bo jeśli tego nie zrobimy, to nam to prawo zupełnie odbiorą. Czy ktoś wie, jak to się robi? Czy trzeba zebrać jakąś kasę na te sądy, czy wystarczy stworzyć pismo i wysłać gdzie należy? Jakby co, to mam w rodzinie prawników, którzy mogliby pomóc w zredagowaniu tego.

 3. To perfidny terror z tymi szczepieniami w Polsce. W Niemczech tego tak bezczelnie nie egzekwuja, bo narodek karnie wychowany stosuje sie do zalecen konowalow.

  Na polska mentalnosc wprowadzily mendy „prawa” , bo co kraj to obyczaj, chociaz nigdzie na swiecie nie mozna leczyc czy operowac pacjenta bez jego zgody , a co dopiero szykanowac rodzicow dzieci, a ktore nie moga przeciez podejmowac decyzji za siebie.
  Tu sie tez nie mozna z tymi hyclami certolic „prawnie”, tylko odpisac im w liscie otwartym czarno na bialym, ze wspoldzialaja lacznie z mafia farmaceutyczna na szkode zycia i zdrowia dzieci, ze sa ustalane i zapisywane wszystkie dane dotyczace wszystkich uczestnikow bioracych udzial w tym zbrodniczym procederze i ze to oni beda podciagnieci do odpowiedzialnosci za masowa zbrodnie ludobojstwa na narodzie polskim.

  Ta akcje trzeba tez rozpowszechnic w niezaleznych mediach , w internecie oraz „uprzejmie” poinformowac ministerstwo zdrowia oraz „prawodawcow”, ze ludzie maja prawo do obrony zycia i zdrowia i w szczegolnosci wlasnych dzieci i ze bezkarne szczepionkowe ludobojstwo skonczylo sie.

  Astromaria! Napisalas, ze masz w rodzinie prawnikow, ktorzy by pomogli sformulowac „prawnie” taka akcje, chociaz widze, ze sama wspaniale piszesz i to wedlug niepodwazalnych praw boskich !

  Nie mam nic przeciwko, jesli ten tekst wspomoze ta akcje.

  Na wschodzie Polski w czasach drugiej wojny swiatowej bestie zabijaly szczegolnie brutalnie dzieci i przybijano je do drzew tworzac z ich cialek „wianuszki”, twierdzac, ze to szczegolnie wszystkie dzieci trzeba pozabijac, bo moga wyrosnac z nich msciciele. Jestem corka cudem uratowanej wtedy siedmioletniej dziewczynki.

  Po wojnie byly obozy koncentracyjne dla dzieci na Slasku, gdzie je masowo glodem i torturami pozbawiano zycia .Czesc z nich pozbawiono czlowieczenstwa i wychowano z nich denuncjatorow spoleczenstwa oraz wspolpracownikow „wladzy”.

  To moze ich „nastepcy” siedza w roznych hyclowskich sanepidach i wspomagaja swoja „praca” pod oslonka prawna „ochrony zdrowia” niszczenie wlasnie zdrowia i zycia przyszlosci narodu, czyli tego co najwazniejsze DZIECI.

  Narzedzia tych zbrodni pod postacia szczepionek wygladaja dla jeszcze niewtajemniczonych „niewinnie” , ale ich cel pozostal ten sam czyli zniszczenie biologiczne narodu polskiego, bo w paru zdegenerowanych lbach tli sie marzenie zrobienia z Polski drugiej Palestyny.

 4. @Poganka
  „Jestem corka cudem uratowanej wtedy siedmioletniej dziewczynki.”
  Napisz cos o tym to jest historia, która nie powinna zaginąć. Jeżeli jest to dla Ciebie bardzo bolesne to nie, ale warto by to nie zagineło, by potomni wiedzieli co za potworności sie dzialy i to z ust bezpośrednich swiadków. Czytałam o polskich dzieciach z wołynia i uważam, ze to jest wielka zbrodnia, która jest przemilczana, a o której nalezy mówić, by sie juz nigdy nie wydazyła. Ci mordercy jeszcze przeciez zyją.

 5. W Polsce i wielu innych krajach taki terror jest celowy, bo w innym przypadku elity nie osiągną swego celu.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.