Nowe zagrożenie dla wolności Internetu

Dalia Hashad – Avaaz.org avaaz@avaaz.org

Niesamowite! Ponad 200 tys. Polaków podpisało petycję Uratuj Internet w zeszłym tygodniu – i dzięki temu przyczyniło się do odrzucenia amerykańskich propozycji legislacyjnych wprowadzających cenzurę w Internecie (SOPA/PIPA). Nasza ambasador podpisała dziś w Tokio umowę ACTA, ale cały czas możemy jeszcze wpłynąć na decyzję Unii Europejskiej. Zorganizujmy międzynarodowy protest – podpisz naszą petycję i powiadom o niej znajomych.

Drodzy Przyjaciele,

Nowy międzynarodowy traktat mógłby zezwolić korporacjom patrolować naszą działalność w Internecie. W zeszłym tygodniu udało nam się skutecznie odeprzeć zagrożenie amerykańskiej ustawy która wprowadzałaby cenzurę w Internecie – jeśli podejmiemy natychmiastowe działania, możemy sprawić, że Parlament Europejski na zawsze odrzuci ACTA.

ACTA – międzynarodowy traktat, który pozwala korporacjom cenzurować Internet, negocjowany za zamkniętymi drzwiami, przez grupkę najbogatszych państw i przedstawicieli największych korporacji. Traktat stworzyłby nowe, podejrzane gremium wyposażone w środki pozwalające patrolować działalność każdego z nas w Internecie i wprowadzać ogromne kary – włącznie z karą więzienia – dla ludzi, którzy według nowej umowy szkodziliby interesom jej twórców.

Europa podejmuje obecnie decyzję na temat ewentualnego podpisania ACTA – bez tych podpisów międzynarodowy atak na wolność Internetu byłby niemożliwy. Wiemy, że ACTA sprzeciwia się już bardzo wielu, ale część członków Parlamentu cały czas waha się czy nowych umów nie podpisać – wywrzyjmy na nich presję, której potrzebują by odrzucić proponowane prawo. Podpisz petycję – jeśli uda nam się zebrać 500 tys. podpisów, w Brukseli doręczymy je do rąk własnych przywódcom europejskim.

http://www.avaaz.org/en/eu_save_the_internet_pl/?vl

To oburzające — 80% władz międzynarodowej społeczności zostało wykluczone z negocjacji na temat Umowy handlowej dotyczącej zwalczania obrotu towarami podrabianymi (ACTA). W zamian za to nad jej kształtem pracowali niewybrani drogą jawnych wyborów urzędnicy wraz z lobbistami wielkich korporacji. W rezultacie stworzono nowe zasasy oraz niebezpiecznie silny reżim ich egzekwowania. ACTA, początkowo miała dotyczyć Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej oraz 9 innych państw, po czym stopniowo planowano dołączać do niej kolejne kraje. Jeśli uda nam się przekonać Unię Europejską do sprzeciwu wobec umowie teraz, ACTA straci swoją siłę i przepadnie na zawsze.

Represyjne przepisy mogłyby oznaczać, że karze podlegałyby takie działania jak choćby podzielenie się z kimś artykułem prasowym czy przesłanie filmu z przyjęcia, na którym zagrano piosenkę objętą ochroną praw autorskich. Oficjalnie przedstawiana jako umowa chroniąca prawa autorskie ACTA mogłaby również ograniczyć dostęp do leków zastępczych czy utrudnić rolników dostęp do nasion, których potrzebują. Ale to nie wszystko, Rada ACTA zapewnia sobie również wolną rękę w sprawie ewentualnych zmian jej zasad i nakładanie sankcji za ich łamanie, nie podlegając jednocześnie żadnemu demokratycznemu nadzworowi.

Przedstawiciele wielkich korporacji naciskają na szybkie podpisanie umowy, ale Parlament Europejski stoi na ich drodze. Wyślijmy parlamentarzystom jasne wezwanie do przyjęcia stanowczego stanowiska w sprawie ochrony wolności w Internecie i sprzeciwu wobec lobbistom. Podpisz teraz i zawiadom o tym wszystkich, których znasz.

http://www.avaaz.org/en/eu_save_the_internet_pl/?vl

W zeszłym tygodniu dowiedliśmy naszej kolektywnej potęgi gdy miliony z nas zjednoczyło swoje siły by powstrzymać Stany Zjednoczone przed ocenzurowaniem Intermetu. Tym samym zademonstrowaliśmy także jak potężne mogą być nasze opinie. Wyraźmy je ponownie by uporać się z nowym zagrożeniem.

Z nadzieją i determinacją,

Dalia, Alice, Pascal, Emma, Ricken, Maria Paz oraz cały zespół Avaaz

Więcej informacji:

Ambasador Polski w Japonii Jadwiga Rodowicz podpisała w czwartek w siedzibie MSZ Japonii umowę ACTA

http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=strony.glowna.temat_dnia&idNewsComp=&filename=&idnews=37674&data=infopakiet&_CheckSum=811788968

ACTA w języku polskim

http://g.gazetaprawna.pl/dgp/zalaczniki/pdf/actapolski.pdf

Wikileaks o ACTA: „Umowa nie powinna przechodzić przez Parlament Europejski”

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,11030365,Wikileaks_o_ACTA___Umowa_nie_powinna_przechodzic_przez.html

Protesty w sprawie ACTA: cegły poszły w ruch

http://wyborcza.pl/1,75248,11033589,Protesty_w_sprawie_ACTA__cegly_poszly_w_ruch.html

Wydawało ci się że SOPA była niebezpieczna? Zapoznaj się z ACTA (w języku angielskim)

http://www.forbes.com/sites/erikkain/2012/01/23/if-you-thought-sopa-was-bad-just-wait-until-you-meet-acta/

ACTA contra SOPA: pięć powodów dla których ACTA jest większym zagrożeniem dla wolności w Internecie (w języku angielskim)

http://www.ibtimes.com/articles/286925/20120124/acta-sopa-reasons-scarier-threat-internet-freedom.htm?cid=2

Co jest nie tak z ACTA (w języku angielskim)

http://www.edri.org/edrigram/number10.1/whats-wrong-with-ACTA

Tajny traktat: Umowy handlowej dotyczącej zwalczania obrotu towarami podrabianymi (ACTA) i jej wpływ na dostęp do leków (w języku angielskim)

http://www.msfaccess.org/content/secret-treaty-anti-counterfeiting-trade-agreement-acta-and-its-impact-access-medicines

90 komentarzy do “Nowe zagrożenie dla wolności Internetu

 1. @Nieustraszona brawo za ciekawe komentarze jak zawsze…
  W latach 90-tych mieszkalam w Nowym Jorku w dzielnicy ortodoksyjnej i opiekowalam sie babcia, ktora przed wojna przyjechala z Niemiec do Ameryki.Tam poznalam duzo odpowiedzi na zadawane przez siebie pytania.Co mnie wtedy tam bardzo zaciekawilo, ze religijni ortodoksi nie moga miec telewizora w domu, a ze niektorzy i tak maja ukryty telewizor w szafie, ha ha ha
  Jeszcze wtedy nie rozumialam dlaczego, ale kiedy babcia kazala mi na przymus wraz z nia ogladac nowosci i dzienniki czulam wtedy ze jest mi to nie potrzebne i wewnetrznie buntowalam sie, bo juz mnie te wiadomosci o wojnach przestaly interesowac.
  Tak,jak napisalas, ze informacje w TV to heroina dla duszy i z tym sie zgadzam, dlatego ze caly czas trwa wojna o nasze dusze.
  Juz dawno temu Krisznamurti i fizyk Bohm mowili, ze nadchodzi wojna o nasze dusze i nie warto zabiegac o to by miec duze konta bankowe tylko by dbac o swoja dusze.Niestety ludzie sa zabiegani i nie wiedza co sie dzieje……
  TV czyli stupid box 15 lat temu oddalam sasiadom i mam wiecej miejsca na kwiaty…i wewnetrznie jestem spokojna, bo uwolnilam sie od klamliwych i sztucznych informacji ktore plyna przez 24 godziny.

 2. Skoro ktoś jest anonimowy, to nie można sprawdzić jego tożsamości 😉 Bardzo możliwe, że na początku byli to autentyczni anonimowi, a potem podszyli się pod nich agenci. Atakowanie stron rządowych wygląda na zachęcanie do skorzystania z nowego prawa, ale kto to robi tego się nie dowiemy.

  Jak zwykle wskazana jest pewna doza nieufności, ale bez popadania w paranoję.

 3. Polecam obejrzeć krótki filmik od Anonimowych. Końcówka bardzo wymowna!!!! To jest bardzo ciekawe i uważam, że bardzo ważny film. Być może to Anonimowi są kluczowi do wprowadzenia NWO i to w bardzo krótkim czasie:

 4. Oczywiście może być róznie. Nigdy nie wiadomo kto jest autorem tego filmu. Ważna jest intuicja, nasz wewnętrzny głos. Mnie na początku przerażały maski Anonimowych przypominajac troszkę pewne rytuały czarnomagiczne. Te czarne płachty i zmienianie głosu w filmach na bardzo niski. Całość wydawała się tajemnicza choć działali w słusznej sprawie, demaskowali ACTA i rząd (co na pewno nie leży Illuminatom, bo gdyby faktycznie chcieli wokół ACTA narobić szumu to by nie ukrywali informacji o protestach w Polsce i o działaniu Anonimowych, a niestety mówi się o tym w mediach bardzo mało). Dlatego sam jestem bardzo zakręcony w tym czym mogą owi Anonimowi być naprawdę. Najlepiej słuchać własnego serca i obserwować z baczną uwaga działania Anonimowych oraz to jak i czy są one interpretowane przez media.

 5. O mój boże, jestem wzruszona, wszyscy chcą nas uszczęśliwić RZĄDEM ŚWIATOWYM! Nawet kosmici!

  Śmiem twierdzić, że rząd światowy to my już mamy i jedyną rzeczą, jaką powinniśmy zrobić to się wyzwolić spod jego wpływu.

 6. Coś mi kazało wrócić na YT i zobaczyć kto wrzucił ten film. Przy okazji przeczytałam sobie opis i teraz to już do reszty zdurniałam. W pierwszej chwili przyszło mi do głowy, że ktoś robi sobie jaja, ale komentarze (debilne totalnie) są chyba na poważnie.

  Oto opis tego filmu:

  Uwaga na fake anonimowych – pojawili się ludzie którzy traktują Anonymous jako okazję do promowania marginalnych partii i teorii spiskowych które ośmieszają nasz ruch.
  Polscy Anonimowi nie walczą i nigdy nie walczyli z GMO, nie mamy jakiegoś oficjalnego stanowiska na w tej sprawie ale wielu z nas nie podziela obaw nakręcanych przez rolnicze lobby i ekoterrorystów.
  Nie popieramy też oficjalnie żadnej partii politycznej ale uważamy posłów z PO za odpowiedzialnych polityków którzy znacząco przyczynili się do poprawy stosunków z sąsiadami i do wzmocnienia Europejskiej solidarności która jest jednym z etapów na drodze do solidarności światowej. Premier Tusk ma nasz najgłębszy szacunek choć już do niektórych wypowiedzi pana Sikorskiego mielibyśmy sporo uwag. W każdym razie stoimy obecnie na stanowisku, że lepiej poprawiać Platformę niż z nią walczyć. Tylko duże ugrupowania mogą dokonać jakichś realnych zmian w kraju np zalegalizować aborcję, małżeństwa homoseksualne czy marichuanę.

  No super po prostu! PO i Tusk to nasi wodzowie, realne zmiany w kraju to legalizacja aborcji, małżeństw homoseksualnych i marihuany… jeśli to są ich jedyne cele, to niech skoczą na bambus. A jeśli nazywają mnie ekoterrorystką, bo nie chcę GMO, to demaskują się tym samym jako NWO i ludobójcy.

  Chyba, że nie zrozumiałam tego wyrafinowanego dowcipu, bo może to miał być żart?

 7. …a nie mówiłem, że będzie mieszanie w szeregach i głowach? 😉

 8. Ehehe obejrzałam tylko końcówkę, albo ktoś mąci, albo to jakieś dzieciaki robią (co chyba bardziej prawdopodobne) – studenciaki jakieś czyli młodzi wykształceni z wielkich miast, co się podjarali maskami i myślą, że ACTA to nasz największy problem, a wszystko inne to teorie spiskowe 😀

  Na protestach z 95% osób to właśnie bardzo młodzi ludzie, nie wiedzący nic o realiach dzisiejszego świata, zindoktrynowani na uczelniach, którzy jedyne zagrożenie widzą w ograniczeniu wolności słowa w internecie 😀 (mało tego, oni myślą, że w Polsce NIE MA cenzury 😀 )

  Wiadomo, że żeby to się miało powieść, muszą nad tym popracować „nieco” mądrzejsze głowy.

  Wciąż świadomość odnośnie nadchodzących totalitarnych rządów światowych jest zbyt mała. Ale to dobra okazja, żeby edukować. To chyba jedyne, co można zrobić.

 9. @Herr

  Taki filmik każdy sobie może zrobić

  Uwaga jestem w spisku, mój blog to trybuna NWO. Moja matka i ojciec mają emerytury od Fundacji Sorosa. Mój pies był urodzony w satanistycznym schronisku. Mój brat pracuje w korporacji NWO finansjery. Drugi brat – fizyk pracuje w tajnych projektach NASA. Mój dziadek był masonem a babka Żydówką. Wujek jest w służbach specjalnych USA. Mój niedoszły kot ma ambicje eugeniczne, a kanarek ćwierka i kabluje do centrali.

  Zmiłuj się Boże bo wszyscy są w spisku nawet trawa i powietrze. Amen.

  A tak na serio to szkoda gadać. Myśle, że ta ironia została właściwie zrozumiana.

 10. Tekla! Tez jednak musze stwierdzic, ze w naszej kochanej Polsce ruszylo sie wszystko bardzo pozytywnie i do przodu dzieki wspanialej , polskiej mlodziezy, ktora energicznie przystapila do dzialania widzac, co sie „swieci”, bo to tez o jej przyszlosc rozgrywa sie ta gra. Poprzednie pokolenia oddaly za duza porcje krwi i cierpienia, powojenne pokolenie tez wlasciwie mialo przekickane, bo niby to oficjalnie wojny nie bylo i ciagle nam wmawiali, ze mamy takie szczescie zyc i uczyc sie w pokoju dla ojczyzny oczywiscie.
  Jak teraz widze, jak nas tez rowno wyrolowano na wszystkich poziomach oraz to, ze tylu Polakow musialo wyjechac z Polski po przelomie „elektryka” z wasem oraz to, ze ta tulaczka dalej trwa i mlodzi tez musza wyjezdzac z kraju , to ogarnia mnie czarna rozpacz, bo zawsze czulam, ze Polska to kraj „miodem i mlekiem plynacy” i dlaczego stacza sie to wszystko w beznadziejny dol.
  Jak widac na tym juz blogu nie bylam i nie jestem juz osamotniona w tych tematach i wspolnymi silami doszlismy do wyjasnienia wielu dreczacych nas tajemnic historycznych czy nalkowych.

  Rozpracowalismy na czynniki pierwsze metody manipulacji religijno-nalkowo-politycznej, a teraz na deser rozprawiamy sie dokladnie z mendiami, bo to one rowniez atakuja masowo ludzkie dusze siejac paralizujacy strach i niewiare we wlasne sily.

  Nadszedl moment teraz albo nigdy i wlasciwie to juz nic nie ma do stracenia, a do wygrania wszystko czyli zycie nasze i nastepnych pokolen.
  Inne narody tez przejrzaly na oczy, bo zrobilo sie juz globalne powstanie przeciwko bezlitosnie bestialskim ciemiezcom calej Ziemi.
  Nigdy wczesniej nie rozumialam okreslenia koszernosc i dopiero niedawno, jak obejrzalam ten filmik Goebbelsa o „koszernym” zabijaniu zwierzat , to …no nie wiem, jak to opisac… no i te zadowolone bestialskie ryje sycace sie cierpieniem konajacych w pelnej swiadomosci zwierzat i te morze krwi na posadzce i smiejace sie rzesnicko-katowskie ryla stapajace we krwi lezacych w agonii zwierzat i ta tryskajaca wokol krew…

  Jeden obraz mowi wiecej niz tysiac slow ! Nie, chyba nie odwaze sie juz chyba zobaczyc znowu tego filmu, ale dzieki niemu zrozumialam potwornosci, o ktorych mi wspominala moja matka, ktora jako mala dziewczynka byla swiadkiem zamordowania swojej matki, a mojej babci przez takich koszernych rzezakow na terenach wschodnich Polski i tylko CUDEM sie uratowala wiodac dalej tulacze zycie z krewnymi az do osiedlenia sie na ziemiach „odzyskanych”.

  Zrozumialam tez dlaczego zapadla na schizofrenie po takim koszmarnym urazie, bo tego nie mozna zapomniec przez cale zycie.
  Zrozumialam tez to, ze nigdy mnie nie popierala na temat wiadomosci historycznych wyniesionych ze szkoly.

  Chce z nia teraz jako „uswiadomiona” porozmawiac i moze uda mi sie ja namowic na to, zeby sprobowala to opisac jako bezposredni swiadek tych bestialskich czynow i o ktorych maja prawo wiedziec nastepne pokolenia, bo to musi byc zachowane dla nastepnych pokolen jako przestroga, zeby koszerne katy znowu nie wyciagaly dalej lap jak nie z nozami, to innymi narzedziami czy chemia w naszym kierunku. Zabili i zabijaja dalej „koszernie” chemoterapia i „lekami” oraz zatrutym „koszernie” jedzeniem. Chca sie dobrac do zywnosci wlasnie przez ACTA dla niepoznaki pozorujac ochrone „praw” autorskich. Te podstepne szuje nie cofna sie przed niczym, zeby nas „koszernie” wykonczyc.

  Kombinuja jeszcze dalej po cichu siejac panike w mendiach i dla naszego „dobra” chca na chama szczepic dzieci oraz chipowac , gdzie sie da, truja „koszernie” chemia wode, ziemie i powietrze za zrabowane gojom pieniadze.

  Stop koszernej holocie majacej juz tyle ludzkiej i zwierzecej krwi na swoich obrzydliwych, zbrodniczych mackach, a ktora ma jeszcze czelnosc wrzeszczec o odszkodowania za swoje „krzywdy” na zasadzie kat jest ofiara, a w rzeczywistosci to te „ofiary” sa katami ( koszernymi).

 11. Ktoś się po prostu podpina pod Anonimowych aby ich zdyskredytować. Chyba nie kupujecie tej laurki dla Tuska na serio.

  Gdyby nie akcja Anonimowych to garsta ludzi by tylko wiedziała co to ACTA. Ich akcja była skuteczna i informacyjna. Ustawy nie dało się po cichu załatwiać ale zrobił się szum w społeczeństwie.

  Wkurw…. mnie już to wszystko. To analizowanie każdej pierdoły puszczonej w eter, sieć itp. Produkowanie spisku w spisku. Przypomina mi się akcja z „świniakiem” i anlizy dlaczego Kopaczowa tych szczepionek nie kupiła? Pewnie było tutaj jakieś drugie dno? A może trzecie i czwarte. HE!!

 12. No Kopaczowa to wiadomo, chciała tylko naszego dobra 😀 Co później udowodniła choćby jakimiś poronionymi pomysłami co do obowiązku mammografii i cytologii dla kobiet w ramach badań pracowniczych (rzyg).

  Nie wiem, co cię tak bulwersuje Marcus, trzeba wszystko analizować i dopatrywać się drugiego dna.

  Osobiście nie wiem, kto to są „anonymous” i przyglądam się temu bardzo podejrzliwie.

  Oczywiście dzieciaki łykają to jak bułki z masłem, one muszą mieć jakieś „ałtorytety”, bo inaczej nie wyjdą na ulice ;] Piękny sposób na manipulację.

 13. @Indygo

  A czy ja gdzieś tutaj wypisuje pieśni pochwalne o Kopaczowej?

  Pisałem o szczepionkach a nie o cytologii.

  Kopaczowa nie kupiła szczepionek. Naród nie został przymuszony do szczepień. Jakie były jej motywacje? Gówno mnie to obchodzi.

  ACTA miała być przepchana cichaczem. Anonimowi zrobili SŁUSZNY SZUM wokół sprawy. Jakie były ich motywacje? Gówno mnie to obchodzi? Liczy efekt konkretnej akcji.

  ACTA nagłośniona.
  Szczepionki zatrzymane. To konkretne efekty tych pojedynczych akcji.

  Inne działania Kopaczowej czy Anonimowych to już inna sprawa do osobnej analizy po czynach i konkretach a nie analizie dziwnych filmików.

 14. @Indygo

  Te bluzgi (g….) to oczywiście nic personalnego tylko ogólnie w temacie. Akumulatory mam dzisiaj mocno naładowane !!!
  Pozdrwaiam

 15. Spoko spoko ;]

  Ja tam nawet takich filmików na jt nie oglądam, brak mi na to czasu i zainteresowania, ale skoro ktoś zarzucił, to można porozmawiać.

  Jeszcze opis młodego wykształconego z wielkiego miasta (MaximilianKolba)

  Kim są Anonimowi? Anonimowi nie są grupą. Ani jedną osobą. Są ideą. W szczególności, jest to idea, która głosi, że każdy z nas zasługuje na wolność – wolność myśli, słowa, wiedzy, wiary (przekonań); swobodę określania kursu i celu naszego życia. Wykorzystujemy wszelkie możliwe sposoby by głosić prawdę o papieżu Janie Pawlaczu drugim, że był demonem, pedofilem i sługą szatana. Jeżeli podzielasz tę ideę, stajesz się jednym z Anonimowych.

  Jestem typowym zakręconym młodym człowiekiem lubię dobrą zabawę, często siedzę na śmiesznych portalach typu kwejk czy wykop a także komixxy gdzie wymyślono wiele memów znanych na całym świecie np. ufoludek, dziadek, cenzopapa itd. oczywiście internet to nie tylko zabawa ale też narzędzie walki o wolność słowa w którą razem z wieloma innymi użytkownikami wymienionych portali jestem mocno zaangażowany. Choć jestem ateistą i moim idolem jest profesor Dawkins to wierzę, że razem naprawdę możemy zmienić świat.

  Data dołączenia 16 sty 2011

  Wiek 27

  Bez komentarza

 16. @ Astromaria
  „Era Ryb na zakończenie dała piardu ze wszystkich sił! Neptuniczna ściema na ściemie i ściemą pogania.”

  No teraz to się dopiero zaczyna. Neptun właśnie wchodzi do Ryb. Teraz to będzie dopiero apogeum zakłamania, fałszerstw, ściem, sekt, ślepiej wiary. A to pchnie ludzi na masowe strajki i protesty (Uran w kwadracie do Plutona, ostatnio gdy spotkały się te planety w koniunkcji mieliśmy protesty w drugiej połowie lat ’60 – teraz będzie kontynuacja symboliczna tego procesu ale nieco bardziej krwawa czy dtastyczna bo to kwadratura).

  @ Tekla
  skąd się wzięła ta mapa protestów? Czyli, że Francuzi też tak ostro protestując jak Polacy? Nic dziwnego, że wcześniej w całej Europie zmieniono prawo dt. zgromadzeń.

 17. @ Nieustraszona

  smutna historia. Miałem w rodzinie lekko podobną sytuację, kiedy to żywcem spalono moją prababcię, która byłą lekarzem i wielokrotnie za darmo pomagała leczyć Ukraińców. Nie wierzyła, że ją spalą bo myślała, że będą jej wdzięczni. Wbrew namowom rodziny została w wielkiej willi i spłonęła żywcem. Takich historii jest wiele. Starsi ludzie z reguły inaczej interpretują fakty historrczne niż szkolne podręczniki od historii.

 18. Biadania naukawe tych nałkofcuf (szkoda, że oni sami nie zadali sobie trudu, żeby się zapoznać z zapisami ACTA) to typowy przykład wkręcania się bez wazeliny. Ciekawy sport, ale nie dla mnie, ja wolę szeroką perspektywę i swobodny oddech. Ale przeczytajcie te przecudowne komentarze, serce mi rośnie, kiedy widzę, jak banda trolli z onetu zamieniła się przez te lata, od kiedy mam łącze, w świadomych i myślący Obywateli.

 19. Nalkowcy sa przeciez tez wymysleni do pociskania roznych sciem, podobnie jak kaplony byli i jeszcze sa stosowani w „zadymianiu” wiernych i ciagna z tego okragle sumki. To sa typowe meskie kurewskie „powolania” sluzace mafii pasozytow i przez nia oplacane z pieniedzy podatnikow .

  Jest jeszcze jeden „zaszczytny” zawod meski i tez kurewski polegajacy na wpuszczaniu gojow w labirynty prawne tak dlugo, zeby wykolowac wpuszczonego w maliny goja z ostatniego grosza i zabrac mu caly dobytek pokolen , a na deser dopisac mu gore
  „dlugow”.
  Cale to „nobliwo-elytarne” i poprzebierane towarzystwo w odpowiednie i robiace „dobre” wrazenie kostiumy, jest gorsze od biblijnej szaranczy, bo szarancza przyleci, zezre co rosnie i leci dalej .

  Te wyzej wymienione pasozytnicze byty wkrecaja sie na sile i podstepem w zdrowe spoleczenstwo i wbijaja w nie ostre szpony, bo jak juz taki „wybrany” siedzi przy korycie, to nie popusci i niszczy po kolei wszystkich i wszystko, pozostawiajac za soba zniszczenie, biede i rozpacz zatrutych i wykolowanych gojow.

  Dla bezpieczenstwa wlasnej dupy tworza platne „kariery” psow policyjnych i innych pomocnikow wybierajac do tego „zera” pozbawione czlowieczenstwa. Tylko zera tworza lancuchy- powiedzial Stanislaw Lec

  W mendiach kurwy mendialne rozpowszechniaja klamstwa o wolnosci i niezaleznosci czlowieka oraz rozpowszechniaja „jedynie sluszne” osiagniecia nalkowcow.

  Wrzucaja tez pelno roznego mendialnego gowna , bo „dla kazdego cos milego” i tym przykuwaja uwage baranow szukajacych emocjonalnej ucieczki od tego sparszywialego przez pasozyty swiata i tu tez sa cwanie przygotowane pulapki…wlasnie na emocje barana.

 20. Astromario,dokładnie to samo spostrzegłam ,,kiedys w onecie komentarze były tak prymitywne,ze az płakac sie chciało,a teraz wystarczy poczytać,wszyscy są uświadomieni!!!jakaś niesłychana metamorfoza,z robactwa przekształcili się w cudowne motyle!!Nie mała tu zasługa wielu blogów,które z uporem starały się otwierać oczy i mózgi na to co nas czeka! Nie chce być posądzna o wazeliniarstwo,ale powiem Twój blog jest w czołówce!!Kawał doskonałej roboty na tym ugorze..oczywiscie wszyscy,którzy piszą u Ciebie tez zasługują na pochwałę..

 21. @Poganka ad 78
  Dywersanci (sługusi) popełniają stanistyczne mordy na gojach.
  Ażeby stanistyczny rytuał mordu się dopełnił, dlatego pokazują go w TV. Karmią się wtedy ludzkimi odczuciami.
  Amen.

 22. @ hovara: ludzkość była i jeszcze jest hodowlą. Ale powoli, powoli, staje się społecznością świadomych istot. Prawa kosmiczne nie zezwalają na hodowanie i eksploatowanie istot rozumnych (one same się na to nie zgodzą), więc to świadomość nas wyzwoli. Trzymajmy kciuki!

 23. MONOPOL AMERYKI NA WSZYSTKO – oto jakie będzie pokłosie ACTA.

  Jeśli ACTA wejdzie w życie, amerykańskie korporacje będą mogły dosłownie zniszczyć każdą firmę, która ośmieli się w jakikolwiek sposób konkurować z gigantami – czy to produkując dowolnego rodzaju towary spełniające podobne funkcje jak produkty korporacji, czy prowadząc badania na polu, które jakaś firemka zza oceanu uzna za swoje i tylko swoje podwórko, czy nawet kupując towary z krajów które ACTA pewnie nigdy nie podpiszą, jak Chiny czy Indie. Tak jest, nawet zakup towaru z zagranicy może się skończyć dla firmy tragicznie – przepisy ACTA są tak skonstruowane, że nawet to wystarczy, by „zaaresztować” firmę, zablokować jej działalność i poczekać aż zdechnie. Nie łudźcie się, że to nie będzie proste – w kraju, w którym można opatentować ruch palcami, pretekst zawsze się znajdzie. A dzięki ACTA reszta będzie już jak splunięcie. Nawet nie trzeba będzie dopuścić rzekomych „przestępców” do głosu. No i najpiękniejsze – będzie to działać tylko w jedną stronę.

  Mamy do czynienia z wyjątkowo cynicznym działaniem zmierzającym do objęcia całego świata amerykańską de facto jurysdykcją i „polem siłowym” blokującym wzrost jakiejkolwiek konkurencji dla korporacji. Dla gospodarek wielu państw będzie to oznaczało po prostu zapaść, dla obywateli – brak pracy, utratę prawa do godnego życia i wielu innych praw, które dziś uznajemy za oczywiste i niezbywalne. Rządy tych państw, by zapewnić sobie i wyborcom minimum egzystencji, będą w całkowitym poddaństwie wobec Waszyngtonu. Kraj, który kiedyś był symbolem wolności, dziś może się stać tej wolności oprawcą i katem.

  Brzmi jak science fiction? Przeczytajcie ACTA dokładnie. Wczytajcie się między wiersze.
  Przypomnijcie sobie dramat studenta z UK, który za zrobienie strony z kilkoma linkami zostanie niedługo deportowany do USA, gdzie pewnie spędzi najlepsze lata życia w więzieniu praktycznie za nic.
  To już staje się rzeczywistością.
  Nie możemy ustawać w wysiłkach, wiem że wielu jest już zniechęconych, ale po prostu trzeba mówić ludziom, co się święci, i pieprzyć tu wolność słowa w internecie! Tego już wszyscy mają dość! Trzeba im mówić, że przez to porozumienie mogą stracić pracę, zdrowie, wolność, prawa i nadzieję na lepszą przyszłość. Trzeba ich doprowadzić do furii!
  Kopiujta, wklejajta, przekazujta dalej!

 24. Pingback: MONOPOL AMERYKI NA WSZYSTKO – oto jakie będzie pokłosie ACTA. « PUBLIKUJ Z LIBER BLOGIEM

 25. Dzielne chłopaki tak sprawnie zbierają podpisy przeciw ACTA, że nawet napisali o tym w Gazecie: http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,11062183,Trzech_studentow_z_Wroclawia_zablokuje_ratyfikacje.html

  To jest naprawdę świetna wiadomość, bo teraz widzimy, że można działać skutecznie. Władza może ignorować petycje, ale żądania referendum nie może olać. To pokazuje też, że ludzie chcą i potrafią się zorganizować jeśli trzeba. Mam nadzieję, że ta akcja przetrze drogę następnym podobnym akcjom, nie tylko w sprawie ACTA.

 26. To wszystko co się dzieje , dzieje się w ramach „demokracji” stosowanej, a w czyim interesie ?
  No, oczywiście, w interesie „demokracji”. Itd. itp.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s