Przed nami wielka szansa. Ocalmy wolność w Internecie!

Dalia Hashad – Avaaz.org avaaz@avaaz.org

Kongres Stanów Zjednoczonych był o włos od przyjęcia ustaw, które pozwalałyby amerykańskim władzom cenzurować strony internetowe na całym świecie . Po naszej petycji, popartej 1,25 mln głosów, Biały Dom wstrzymał prace nad ustawami, a w wyniku protestów na całym świecie niektórzy legislatorzy, wcześniej popierający obie ustawy, zaczęli się z nich teraz wycofywać. Zablokowanie stron Wikipedii i uwaga mediów z nim związana, spowodowało, że nasza kampania zyskała jeszcze większe poparcie.

Zmieniamy bieg wydarzeń. Ciemna strona – cenzura – cały czas czyha jednak na odpowiedni moment, by do oprotestowanej legislacji powrócić. Dziś możemy na zawsze udaremnić te próby. Kliknij tutaj by podpisać naglącą petycję ratującą Internet, a jeśli już to zrobiłeś – czas wysłać maila, zadzwonić, skorzystać z Facebooka czy Twittera i osobiście skontaktować się z kongresmenami. Potem roześlij wszystkim wiadomość o naszej akcji:

http://www.avaaz.org/en/save_the_internet_polish/?vl

Ta ustawa sprawi, że Stany Zjednoczone dołączą do grupy największych cenzorów świata, obok takich krajów jak Chiny czy Iran.. Obie ustawy SOPA oraz PIPA pozwolą władzom USA Stanów Zjednoczonych zablokować dostęp każdego z nas do takich stron jak choćby YouTube, Google czy Facebook.

Dzięki naszym staraniom Biały Dom wstrzymał prace nad ustawą, a teraz nasza kampania i presja z całego świata zmusza Kongres do ostatecznego odrzucenia ustawy. Tydzień temu, senator Cardin, pierwotnie sponsor legislacji, ogłosił teraz, że zagłosuje przeciw zaproponowanym ustawom! Sześciu prominentnych Republikanów wystosowało list, w którym domagają się ostatecznego wycofania nowego prawa. Obecnie głosowanie w Izbie Reprezentantów stoi pod znakiem zapytania.

Jeszcze parę dni temu ostrzegano nas, że powstrzymanie korporacyjnej machiny jest niemożliwe, ale dziś osiągnęliśmy już bardzo wiele i być może jesteśmy nawet w stanie wygrać ten pojedynek! Połóżmy dziś kres amerykańskiej cenzurze. Podpisz tę petycję i uratuj wolny Internet. Przekaż tę wiadomość znajomym:

http://www.avaaz.org/en/save_the_internet_polish/?vl

To amerykańskie prawo może zagrozić naszej wolności. Gdyby udało nam się wygrać, udowodnimy światu, że kiedy ludzi z całego świata jednoczą się w jednej sprawie – są w stanie zapobiec nadużyciom, gdziekolwiek do nich dochodzi. Poderwaliśmy te ustawy z samej krawędzi. Dziś, jeśli zjednoczymy nasze głosy, pokonamy jedno z najpoważniejszych zagrożeń dla wolności Internetu.

Pokładający nadzieję,

Dalia, Ian, Alice, Ricken, Diego, David oraz cały zespół Avaaz

Źródła:

SOPA: dziś Internet strajkuje – wszystko, co musicie wiedzieć o wielkim zaciemnieniu Sieci (Gazeta)

Świat bez Wikipedii? Na razie przez jeden dzień (Polityka)

Oświadczenie Białego Domu (w języku angielskim)

American Censorship’s fact sheet” na temat SOPA (w języku angielskim)

Sponsorzy SOPA and PIPA przechodzą do opozycji (Talking Points Memo, w języku angielskim)

==========================

Dziś możemy uratować wolność Internetu. Dzięki naszym staraniom zmiana pozycji Białego Domu i Kongresu jest już bardzo realna. Dzięki blokadzie Wikipedii, dyskusja na temat nowych ustaw trafiła na pierwsze strony gazet. Dziś nasza kampania przyciąga rekordowe zainteresowanie. Pogrzebmy te ustawy na dobre.

Kliknij tutaj by podpisać petycję

==========================

Jeśli masz blog na WordPress, a chcesz zaprotestować przeciwko cezurze wejdź do ustawień bloga i włącz opcję przeciwko PIPA i SOPA.

52 komentarze do “Przed nami wielka szansa. Ocalmy wolność w Internecie!

 1. @Herr
  „naprawdę staram się dyskutować, produkować, czuję że to mój cel, moja misja.”
  Od kiedy zaczęło się robić głośno o ACTA, też zacząłem odczuwać, że to jest zadanie dla mnie. Dla nas wszystkich, którzy znają choć tę garstkę prawdy o tym co tu się dzieje. Widzimy zagrożenie, więc działamy. Od kiedy „otworzyłem oczy” (4 lata temu) nie nabierałem sobie jakoś do głowy, że muszę „zbawić” ludzkość, wręcz przeciwnie myślałem o tym, że po pierwsze to nie jest rozwiązanie, tak więc podchodziłem i nadal staram się podchodzić z dystansem do tego. To jednak nie znaczy, że będę się biernie przyglądał co tu się dzieje i jak owieczki idą na rzeź. Teraz jest ten moment gdzie coś się dzieje i to tutaj gdzie żyję, gdzie mam dostęp do ludzi. Mogę pomóc, więc będę działał. Nie na siłę, ale jeżeli ludzie chcą stawić czoła temu zagrożeniu to pomogę.
  Widzę dużo pesymizmu w twojej wypowiedzi, kiedy ja ostatnio jestem właśnie optymistyczny. Spójrz na to z tej strony – coś się dzieje. Ludzie wyszli na ulicę. Teraz rząd chce sprawę załagodzić, media robią swoje, ale to nie znaczy że wszyscy to łykną. Są ludzie którzy dalej chcą działać – to jest szansa żeby zatrzymać ten owczy pęd. Szykują się kolejne manifestacje w różnych miastach. Zawsze to początek czegoś większego – musi być tylko ktoś kto popchnie to dalej. Więc czemu by nie pomóc? W końcu co nas to kosztuje? Jak pisałem wcześniej – uważam, że to moment krytyczny. To się musi zacząć teraz. Cel – odebrać tym idiotom władzę w naszym kraju. Nie można przecież pozwolić żeby ta zgraja miała więcej do powiedzenia niż reszta społeczeństwa. Oni nie wiedzą co się dzieje, z resztą jak to było w artykule 90% w 90%ach nie wie na co głosuje. Mam wrażenie, że to mi się śni… ale to znaczy również, że łatwiej będzie ich wyrzucić. Podstawa to rozmowa z ludźmi, pytanie o ich opinie/co wiedzą na temat ACTA oraz przedstawienie kluczowych informacji, które my mamy, zwracając uwagę na to, że jest to DUŻY problem. I to nie tylko ACTA, trzeba pokazać, że ten rząd jest do niczego – chociażby sytuacja gospodarcza. Trzeba ludzi tym zainteresować, dużo teraz o tym piszą, więc można pokazać te artykuły. Ponadto uświadommy ludziom naszą siłę – nas jest 99%.
  A na obcych nie patrz, sami musimy się uporać z tym co tu się dzieje.

  Dla wszystkich, którzy tracą „wiarę”, że można coś zmienić:

  😉

 2. Mam takie skojarzenia z kuchni chinskiej i nazw grzybow pochodzacych z wiedzy poprzednich pokolen, ktore juz wtedy wiedzialy o tym, ze „wybrani” byli mistrzami podsluchu i szpiegostwa, co tez jak obecnie wszedzie widac chca totalnie zastosowac dzieki wspolczesnej technice.

  Uczyc sie trzeba nawet od diabla i natrafilam na oto taka strone ze zdjeciem pewnego grzyba, a ktora tez wywolala u mnie te luzne skojarzenia:

  http://izrael.org.il/kulinaria/614-chiski-sok-z-ydowskich-uszu.html

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s