Jeszcze kilka słów (tym razem bardziej optymistycznych) o spiskach i kosmicznym ucisku

W notce o „naukowych” odkryciach Zecharii Sitchina napisałam, że ezoteryka nie polega na odkrywaniu rzekomej prawdy o kosmicznym niewolnictwie ludzkości ani na zgłębianiu nauk o naszym pochodzeniu pod prymitywnego pół-zwierzęcego kopacza złota.

Ezoteryka nie zajmuje się również demaskowaniem spisków elit i straszeniem totalitarnymi rządami NWO.

Ezoteryka skupia się na poszukiwaniu zrozumienia subtelnych (boskich) praw duchowych, rządzących naszym światem. Te prawa nie dla każdego są zrozumiałe. Żeby je pojąć trzeba nauczyć się nienaukowego i niereligijnego postrzegania rzeczywistości.

Siedem praw hermetyzmu według Kybalionu:

I. Prawo mentalizmu
WSZYSTKO jest UMYSŁEM; Wszechświat jest Mentalny

II. Prawo zgodności
Tak jak na górze, tak i na dole; tak jak na dole, tak i na górze

III. Prawo wibracji
Nic nie spoczywa; wszystko jest w ruchu; wszystko wibruje

IV. Prawo biegunowości
Wszystko jest podwójne; wszystko ma swoje bieguny; wszystko tworzy parę ze swoim przeciwieństwem; podobne i niepodobne są tym samym; przeciwieństwa są identyczne w swojej naturze, lecz różne w stopniu; skrajności się spotykają; wszystkie prawdy są jedynie półprawdami; wszystkie paradoksy da się pogodzić

V. Prawo rytmu
Wszystko płynie, na zewnątrz i do środka; wszystko ma swoje pływy; wszystkie rzeczy wznoszą się i upadają; ruch wahadła manifestuje się we wszystkim; miara wychylenia w prawo jest miarą wychylenia w lewo; rytm się kompensuje

VI. Prawo przyczyny i skutku
Każda przyczyna ma swój skutek; każdy skutek ma swoją przyczynę; wszystko dzieje się według Prawa; przypadek to jedynie nazwa dla nierozpoznanego Prawa; istnieje wiele płaszczyzn przyczynowości, lecz nic nie wymyka się Prawu

VII. Prawo rodzaju
Rodzaj jest we wszystkim; wszystko ma swoje męskie i żeńskie pierwiastki; rodzaj manifestuje się na wszystkich płaszczyznach

Podkreślenie nienaukowego i niereligijnego spojrzenia na rzeczywistość jest tu szczególnie ważne, bo to właśnie religia i nauka są pułapkami zastawionymi na ludzkie dusze i umysły. Są one narzędziami, których używa „Matrix”, żeby hipnotyzować i więzić ludzi w iluzji. Religia sprowadza wyznawców na manowce fałszywej duchowości, przedstawiając im nieprawdziwy obraz Boga, a nauka, zamiast uczyć ludzi niezależnego myślenia wpaja im dogmat materii bez ducha i każe tępo wkuwać niekoniecznie prawdziwą wiedzę. Wszystko to w celu zamieniania boskiej istoty w bezrozumną i bezwolną owcę, którą można strzyc, doić i wykorzystywać jako mięso armatnie.

Obecnie toczy się wojna o ludzkość. Walczą o nas siły światłości z siłami ciemności, ale to my sami ostatecznie zadecydujemy o tym, po której stronie się opowiemy. Nikt za nas nie będzie nadstawiał karku ani ciągnął nas siłą w żadną stronę.

Tak naprawdę ta wojna toczy się o ŚWIADOMOŚĆ!

Przypomnę jeszcze raz V Prawo Hermetyzmu:

V. Prawo rytmu
Wszystko płynie, na zewnątrz i do środka; wszystko ma swoje pływy; wszystkie rzeczy wznoszą się i upadają; ruch wahadła manifestuje się we wszystkim; miara wychylenia w prawo jest miarą wychylenia w lewo; rytm się kompensuje

Wahadło wychyliło się skrajnie, ku zniewoleniu umysłowemu i duchowemu, a to znaczy, że już wkrótce ruszy w przeciwną stronę. Stan nierównowagi nie może się utrzymywać w nieskończoność, prędzej czy później świat musi wrócić do stanu równowagi.

Ludzkość po prostu MUSI się przebudzić i zrozumieć, że popadła w całkowite niewolnictwo duchowe, mentalne, a w końcu nawet fizyczne wyłącznie z powodu błędów w myśleniu. Kiedy ludzkość w końcu to zrozumie, zerwie kajdany i osiągnie wyzwolenie.

To, co obecnie dzieje się na świecie wcale nie prowadzi do jeszcze większego zniewolenia, lecz do całkowitego wyzwolenia. Te wszystkie wydarzenia są po to, żeby obudzić najbardziej zatwardziałych śpiochów.

Jeśli obudzimy się dobrowolnie nic złego się nie stanie.

Ale im bardziej będziemy się opierać, tym brutalniejsze staną się metody budzenia.

Jeśli ludzie nie zechcą dostrzec duchowych i mentalnych kajdan, które ich krępują, staną się one tak ciężkie, że ich przygniotą. „Kryzys gospodarczy” osiągnie taki stan, że ludzie potracą pracę, domy, a nawet wolność osobistą. Planeta zostanie tak skażona przez przemysł, wojnę nuklearną i skutki „genialnych” pomysłów pseudouczonych od klimatu, że nie da się na niej oddychać ani uprawiać roli. Kiedy do tego dojdzie nawet najbardziej żarliwi piewcy demokracji, świetnie zorganizowanego systemu kontroli państwowej i wyższości kapitalizmu nad innymi ustrojami dostrzegą, że zostali cynicznie oszukani i zamienieni w pozbawionych wszelkich praw nędzarzy.

Po co czekać, aż sprawy przybiorą dramatyczny, a nawet tragiczny obrót?

Po co się upierać, że wszystko jest pod kontrolą i zmierza we właściwym kierunku, zamiast spojrzeć prawdzie prosto w oczy i przyznać, że nie jest dobrze?

teorie spiskowe

W najbliższym czasie przekonamy się, czy ludzkość przebudzi się dobrowolnie, czy w końcu zostanie do tego zmuszona siłą.

Przebudzeni nie mają się czego obawiać, nic im nie grozi. Są pod specjalną ochroną Sił Światłości, więc nie mają nic innego do roboty, jak medytować i modlić się za innych.

Najbardziej nieświadomi ludzie będą musieli doświadczyć najbardziej dramatycznych przeżyć, żeby w końcu przejrzeć na oczy. Pomogą im w tym Siły Kosmosu.

A kiedy to się stanie nasza planeta będzie rajem, zamieszkanym przez ludzi, a nie przez tępe barany.

18 komentarzy do “Jeszcze kilka słów (tym razem bardziej optymistycznych) o spiskach i kosmicznym ucisku

 1. Martwi mnie tylko jedna sprawa, a może nie rozumiem tego. Zgodnie z prawem biegunowości wszystko jest podwójne, a więc jeżeli jest miłość, musi być także nienawiść. Jak to będzie w tym raju?

 2. @ marckus: w raju nie będzie dualizmu, a jeśli będzie, to nie tak wyrazisty jak teraz. Nasza wolna wola zostanie w pewnym sensie ograniczona, to znaczy, że nie będziemy musieli wciąż wybierać między dobrem a złem. Będzie samo dobro, albo prawie samo.

 3. ASTROMARIA TOŻ TO HERMES TRISMEGISTOS I SZMARAGDOWE TABLICE. POWODZENIA MAHAKALA

 4. ASTROMARIA W SPRAWIE BRAKU DUALIZMU W RAJU TO NIESTETY NIE MASZ RACJI, OTWÓRZ OCZY PRZYJRZYJ SIĘ DOBRZE OTACZAJĄCEMU CIĘ SWIATU A ZROZYMIESZ ŻE DUALIZM JEST WSZĘDZIE NAWET W RAJU. POZDRÓWKO MAHAKALA

 5. MAHAKALA – a skąd wiesz, że w raju jest dualizm, byłeś? 😀

  I po co ma się Astromaria rozglądać, czy ja coś przeoczyłam i już w raju jesteśmy? 😀

 6. Tak, Astromario! Trafiłaś w sam środek Wszechświata 🙂 z tym artkułem. Jak ktoś dobrze uważał na lekcjach fizyki, to wie co to jest elektromagnetyzm i jak zbudowany jest atom. Teraz odkrywa się, że cząstki, z których zbudowane są atomy wibrują . Wibrują od lewa do prawa, w górę i w dół, tworząc to, co widzimy, ale jest jeszcze wiele „zagubionej” ciemnej materii, która wibruje jeszcze szybciej i dlatego jej nie widać. To jest ta „materia”, która jest bliżej ŚWIADOMOŚCI KOSMICZNEJ, a jak ktoś woli BOGA i jest niewidoczna dla nas, bo żyjemy na planecie o niskiej wibracji..A ponieważ my jesteśmy też poskładani z tych cząstek – też wibrujemy. Osoby medytujące podnoszą swoje wibracje i mogą zobaczyć „duchy”, a nawet nimi się stać, jak będą chciały i umiały tak wysoko podnieść swoje wibracje. Dalej posuwając się z tym zwiększaniem wibracji dojdziemy do punktu centralnego, gdzie wibracja jest tak duża, że materia zamienia się stopniowo w czystą Świadomość. Ta Świadomość może obniżać swoje wibracje tworząc kształty, które widzimy. My jesteśmy po części poskładani z niższych i wyższych wibracji, dlatego mamy i materię, i świadomość, czyli ducha. CZYSTA ŚWIADOMOŚĆ KOSMICZNA JEST RAJEM c.b.d.o.

 7. @Dorota

  – dokładnie tak!!!
  SUPER – że tak skrótowo i prościutko, jasno, jednoznacznie nakreśliłaś istotę bytu i Wieczności.

  he he… a odwieczny system edukacyjno-wychowawczy na Ziemi polegał na nadzorowaniu, by człowiek czasem nie wpadł na taką samowiedzę!

 8. Starożytni wiedzieli więcej, niż my teraz! Dawne traktaty filozoficzne zapisane są w poetycki i alegoryczny sposób, więc przez wieki były niezrozumiałe dla większości ludzi. Studiowano je w tajemnicy, bo kontrolerzy czuwali, żeby ludzkość się nie oświeciła. Dziś wiemy, że wszystko wibruje, ale kiedyś musiało to być uważane za jakiś bełkot.

 9. To, co napisałam jest zebrane na podstawie Księgi Urantii. Tam jest taka wiedza, że „buty spadają”, no ale wielu jeszcze patrzy na tę księgę, jak na drugą Biblię i od razu się zniechęca. Mówię Wam, zacznijcie ją czytać, to dowiecie się więcej. 🙂 Z tego przesłania wynika, że żyjemy w świecie dziesiętnym, co znaczy ,że działa u nas 10 rodzajów energii, z których część już znamy.

 10. Dorota ! Tez jestem zafascynowana Ksiega Urantii i niesamowita historia jej powstania. Przerobilam juz z niej pare rozdzialow, a przy nastepnym „podejsciu” dojde do tych wiadomosci o rodzajach energii.

  Od czasu „odkrycia” energii chi w medycynie chinskiej i nie tylko, tez jestem tym tak dlugo trzymanym w tajemnicy tematem „opetana”. Nie moze byc inaczej, bo wiaze sie to z utrzymaniem zdrowia sil ludzi i Urantii oraz wyjasnia zatajanie patentow z wykorzystaniem wolnej energii czyli wykorzystania perpetuum mobile ( silnikow magnetycznych, zimnej fuzji).

  Dzieki temu zatrzyma sie wojny o nafte i dewastacje planety przez energie nuklearna.

  Zabieram sie do zbudowania chembustera i orgonitow (orgon – inna nazwa energii chi wprowadzona przez Wilhelma Reicha).

  Dokladne wskazowki na : http://www.samotnywilk2011.wordpress.com

  Jeszcze raz bardzo prosto o utrzymaniu zdrowia: http://www.youtube.com/watch?v=YuwtCAt19uE&feature=endscreen&NR=1

  Bog pomaga tym, ktorzy sobie sami pomagaja !

 11. @ Poganka, tak jest!
  Pomagamy sobie sami, ponieważ mamy w sobie Energię Boga, który nie chce naszych ofiar, tylko miłości do Niego, czyli do nas samych.
  To jest takie proste, że wydaje się niemożliwe, żeby tak było 🙂
  Ten filmik pierwszy raz widzę, ale wszystkie te punkty na sobie wypróbowałam i działają!

  Co do tego chembastera, to jakoś mnie nie przekonuje. Za dużo tam chemii i roboty, zwłaszcza, że te kryształy trzeba by płukać czasem w soli ( chyba).

  Jeszcze na odstresowanie dobrze jest czasem poczytać przesłania od „kosmitów” na tej stronie:

  http://krystal28.wordpress.com/

  Nie wszystkie przesłania muszą każdemu pasować, ale każdy może tam coś dla siebie znaleźć, jak już mu się realny świat sprzykrzy 🙂

 12. Desperacja Illuminatów jest przezabawna. Byłem w kinie. Obejrzałem Sherlocka Holmse’a. Każda sekunda obfitowała tysiącami symboli, czy amuletów czy innych odnośników do rodziny królewskiej. Przez 90% filmu były strzały z broni i bazooki. Film zamiast detektywistyczny był katastroficzny. Pokazywali wszelakie zniszczenia. Ciekawe były propozycje filmowe zawsze prezentowane przed seansem. W każdym po kilka razy pojawiał się napis 2012. Wcześniej tego nie informowano nas o obecnym roku!!! Każdy film katastroficzny do bólu. W dwóch pojawiał się wątek UFO, oczywiście przesyte grozą i zniszczeniem. Upadające wieżowce i wybuchająca ziemia. Jeden z zapowiadanych filmów był o Atlantydzie. Rzekomym raju do którego przybyli ludzie, ale który okazał się przerażającym miejscem w którym panują jaszczury. Ciekawe to wszystko… Kiedyś, gdy jeszcze wątpiłem lub chciałem upewnić we własnym światopoglądzie to bym obejrzał te produkcje, pewnie z lekkim przerażeniem do czego to wszystko zmierza. Ale teraz śmieszy mnie i napawa optymizmem to sianie paniki i wywoływanie w ludziach katastroficznych wizji. Generalnie nie polecam chodzenia do kina w tym roku 🙂

 13. Wszystko ok. ale jedno pytanie mnie meczy, jak sie maja do tych wszystkich info o swiadomosci, o zdrowiu, o medytacji etc. setki tysiecy umierajacych dziennie dzieci w Afryce? Ani one ani ich rodzice nigdy nie mialy szans sie o tym o czym tu dyskutujemy dowiedziec? Co wspolnego z kreowaniem swojego swiata poprzez swoje mysli, maja dzieci ofiary pedofilstwa, czy generalnie i w ogole ofiary czegokolwiek, na calym swiecie kazdego dnia? W imie zasady „all is one one is all” , to wychodzi ze to i nasza w tym rola?
  Jak Wy to sobie tlumaczycie? Jak tlumaczycie tego rodzaju cierpienia i smierci? Podobno przychodzac na swiat sami sobie wybieramy rodzicow no i na ochotnika sie zglaszamy, zeby odbyc te wedrowke ziemska….dlatego ti mi jakos niestety nie pasuje i nie pojelam 😦

 14. To są już ostatnie podrygi zdychającej ostrygi i dlatego tak szaleją. Z odnalezionych pism z Qumran, czy Nag Hamadi pewnie można by było wiele się dowiedzieć o naszym pochodzeniu i tego dokąd zmierza to wszystko, ale jeszcze w większości trzymane są w ukryciu. Pewnie „wyjdą” spod „korca” wszystkie, jak będzie trzeba, tak myślę sobie… Te zwoje są jak archiwizacja danych ludzkości i w połączeniu z Księgą Urantii dowiemy się bardzo dużo, jak będziemy tylko chcieli 🙂 Szkoda,że większość jest bardzo zniszczona, ale i tak trochę tego ocalało.
  Ciekawe, że tak prawie równocześnie te materiały wyszły na światło dzienne 🙂

 15. Dorota ! Typy spod „ciemnej” gwiazdy juz dawno o tym wiedza, ze sa skonczeni, ale mimo wszystko zadali sobie wiele trudu zeby utrzymac sie przy wladzy i jesli juz padaja, to chca wciagnac za soba wszystko i wszystkich.

  Rosnaca swiadomosc ludzi probuja ukierunkowac do swoich celow, ale ludzie wiedza juz swoje i postepuje odslanianie roznych tajemnic bardzo szybko .Przez wieki trzymano nas w ciemnosci, ktora jednak pekla pod wplywem swiatla oswiecenia swiadomosci wielu ludzi oraz szybkiemu przeplywowi informacji przez net.

  Apokalipsa – to slowo z greki oznacza odslanianie czyli ujawnianie roznych tajemnic, ktore nie pozwalaly wczesniej odkryc ludziom ich prawdziwej , boskiej natury .

  Juz John Kennedy mowil o spoleczenstwie zyjacym bez tajemnic, bez spiskow oraz wprowadzil dolara majacego byc pod kontrola panstwa. Caly swiat byl wstrzasniety zamachem na niego, ale masy nie zdawaly sobie sprawy z przyczyn tej egzekucji wykonanej przy udziale mediow, ktore „sprzedaly” to dla mas , jako zamach „wariata”, a z drugiej strony jako ostrzezenie dla ewentualnie niepokornych politykow wielu krajow.

  Platnych pojedynczych mordercow przerabiano zawsze na „wariatow” mordujacych opozycyjne jednostki, dla mas wprowadzono bajke „terrorystyczna” , zeby je dokladnie kontrolowac i manipulowac oraz wymuszac haracz w postaci podatkow i innych przymusowych „ubezpieczen”. Niezbedne mendia sluzace zaciemnianiu i klamstwom oraz tworzeniu roznych scenariuszy strachu sa w pelnym technicznym rozkwicie, ale cos masy zaczely je masowo olewac.

  Szefowie tych wielkich mafii trzesacym swiatem wiedza, ze nadszedl ich kres i rzeczywiscie widac ostatnie podrygi zdychajacej ostrygi.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s