13 w piątek, wszyscy popierajmy walkę Waldemara Deski o prawa konstytucyjne!

13 stycznia 2012r. Waldemar Deska stanie przed obliczem Naczelnego Sądu Administracyjnego (NSA)

Dnia 13 stycznia 2012 roku o godz. 9:00 w siedzibie Naczelnego Sądu Administracyjnego (NSA) w Warszawie (adres ul. Boduena 3/5, Sala B) odbędzie się rozprawa w przedmiocie ROZBIÓRKI SZOPY Waldemara Deski. Rozprawa będzie otwarta dla publiczności.

Waldemar Deska gorąco zaprasza na rozprawę wszystkich zainteresowanych, zaprasza bloggerów, przedstawicieli niezależnych mediów, internautów, przyjaciół, sympatyków… Jeżeli sala rozpraw będzie wypełniona po brzegi być może nie powtórzy się sytuacja, jaka miała miejsce podczas rozprawy przed WSA (Wojewódzkim Sądem Administracyjnym), kiedy to Waldemar Deska nie został do końca wysłuchany przez sąd, a jego argumenty nie trafiły do dokumentacji sądowej. Im więcej nas będzie, tym trudniej będzie tą sprawę zbagatelizować i zlekceważyć…

Dla kogo jest Konstytucja?

by waldekdeska

Oburzony postawą administracji państwowej walczę o podstawowe, gwarantowane Konstytucją RP prawa człowieka. Obojętność nie zdejmuje z obywatela odpowiedzialności za przyszłe losy. Dlatego z tego punktu widzenia zaangażowanie w obronę swoich konstytucyjnie gwarantowanych praw obywatelskich jest najważniejsze.

Chcę przebić się przez obojętność mediów, bo one mają obowiązek rzetelnego informowania opinii publicznej o tym co dla obywateli jest ważne.

Przed laty postawiłem siebie w sytuacji, wcale nie wyjątkowej, która wykazała, że Państwo przyczynia się do kreowania bezdomności i dodatkowo, zamiast pomagać, hamuje wysiłki obywateli pragnących poradzić sobie z problemem braku dachu nad głową.

Oto w okolicach Kazimierza, bez jawnie merytorycznego powodu, tysiące osób zostało zmuszonych do oczekiwania aż 17 lat na możliwość zrealizowania należnego im konstytucyjnego prawa. Odpowiedzialne są to: ludzka opieszałość, niesprawność, wadliwe ustawodawstwo i totalitarna doktryna prawna. A do tego obojętność urzędniuków administracji państwowej i obojętność mediów, które zamiast inicjować dysputy – marginalizują je.

Oburzony łamaniem praw obywatelkich starałem się zwrócić na to uwagę swoją prowokacją. 13 stycznia przed NSA, a potem Przed Trybunałem Konstytucyjnym, chcę udowodnić to łamanie praw obywatelskich przez administrację państwową – jeśli zostanę dopuszczony do głosu. Wcale nie mam pewności czy Sąd mi na to pozwoli? Pomimo gwarancji konstytucyjnych: „każdemu przysługuje prawo do wysłuchania przed Sądem” Sąd już raz odmówił mi tego prawa, tłumacząc się brakiem czasu. Skandal! A może rutyna…? A może zakorzenione postsowieckie dogmaty? O tym też chciałbym poinformować opinię publiczną.

Chciałbym przedstawić opinii publicznej mój punkt widzenia jako skarżącego, jeszcze przed 13 stycznia. Liczę na pomoc i zaangażowanie podobnie jak ja oburzonych postawą lekceważenia podstawowych praw obywatelskich i Konstytucji RP…

3 komentarze do “13 w piątek, wszyscy popierajmy walkę Waldemara Deski o prawa konstytucyjne!

 1. Witam… Niestety nie moglam wesprzec akcji, bo mieszkam za granica, a przyjazd nie jest dla mnie taki prosty, jestem jednak ciekawa, jak zakonczyla sie rozprawa. Swojego czasu, jakis rok temu, podpisalam protest przeciwko szykanom stosowanym przez nasze „panstwo” w stosunku do p.Deski. Pytam z nadzieja, choc obawiam sie – patrzac na inne dzialania systemu – ze trend jest jednak antyludzki i antywolnosciowy.
  Wczoraj znowu zestresowlam sie, gdyz jedna z dziennikarek telewizyjnych – dyskusja byla o ACTA – zasugerowala w swoim pytaniu, ze byc moze wolnosc i nadmierne swobody sa dla nas niebezpieczne. Czyli trzeba nam – w penym sensie nieudolnym i niebezpiecznym istotom – odbrac prawa i wolnosci, bo zrobimy sobie sami krzywde 😦 Wciaz jednak mam nadzieje, ze jedynie nieudolnie sformulowala pytanie, ze w eterze nie paczkuje juz (jak zatrute ziarno) ta idea… Pozdrawiam jednak optymistycznie
  M.

 2. @ Magellan: ta idea jest stara jak świat i z niej pochodzą wszelkie totalitaryzmy. Władza robi nam przecież dobrze, bo my, gdyby pozostawić nam pełnię wolności, jak nic stoczylibyśmy się w przepaść. Władza musi nas chronić, niczym małe dzieci, żebyśmy nie podpalili własnego domu i nie zrobili sobie kuku.

  Pod hasłami „to dla waszego dobra” odbiera się nam nie tylko wolność, ale wszelkie, nawet najbardziej elementarne prawa, takie, jak prawo do własnego dachu nad głową i do zdrowej żywności. Niedługo sianie warzyw we własnym ogródku stanie się nielegalne, tak jak dziś nielegalne jest sianie ziół.

  Dlatego ze wszystkich sił musimy popierać Waldka Deskę i wszystkich podobnych „buntowników”.

 3. Pingback: 13 stycznia 2012r. Waldemar Deska stanie przed obliczem Naczelnego Sądu Administracyjnego (NSA) - Wolna Polska - Wiadomości

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.