Bob Dean o przyszłości świata i ludzkości

Stary, poczciwy Bob Dean, przed upragnionym „powrotem do domu” dzieli się z ekipą Projektu Camelot swoją wiedzą i przemyśleniami na temat Galaktycznej Federacji, przyszłości naszej planety i naszego gatunku. Wprawdzie zostaniemy poddani jeszcze wielu trudnym próbom i egzaminom, ale to wszystko to to, żebyśmy się w końcu przebudzili i wzięli odpowiedzialność za siebie we własne ręce. Jak powiedział cytowany w tym wywiadzie Bob Bigelow: „To jest ‚ich’ agenda. Zawsze była, jest i będzie, dopóki nie dorośniemy”. A więc czas dorosnąć!

Gra się nie kończy, przechodzimy na następny poziom trudności, a to wymaga dojrzałości i mistrzostwa.

Trzymam kciuki, żeby Kerry postawiła obiecanego Jacka Danielsa i żeby była przy tym kamera.

PS. Tu jest wspomniany w wywiadzie wykład z Barcelony:

63 myśli nt. „Bob Dean o przyszłości świata i ludzkości

 1. O nie ma komentarzy, jestem pierwszy !!!

  Bob Dean z tym facetem mam ostatnio problem tak jak z Project Camelot. Powiem tak, ci którzy czytali mój blog lub znają mnie z komentarzy z bloga Astromarii wiedzą, że UFO to jest, była i będzie moja pasja. Bob Dean zrobił bardzo dużo dla ufologii w poprzednich latach (polecam wykład np. z Barcelony) jako były wojskowy dał świadectwo tego o czym w kwaterze NATO wiedzą od dawna a co po cichu trzymają w tajemnicy. Tak UFO istnieje to fakt. Bob pokazywał zdjęcia zrobione przez wojskowych w swoich wypowiedziach był bardzo merytoryczny – kiedyś!

  Ale ten wywiad powyżej dla Camelota to fantazje starszego pana który lubi być w centrum zainteresowania oraz latać po świecie w pierwszej klasie od jednej konferencji ufologicznej do następnej na koszt sponsorów. Dobry sposób na spędzanie skromnej wojskowej emerytury. Camelot zaprosił go na początku tego roku (na ich stronie ten wywiad widziałem już wiosną) chcąc dowiedzieć się od Boba czegoś nowego bo takie sygnały do nich wysyłał, że ma nowe informacje. W rezultacie nie dowiedzieli się niczego czego już by nie wiedzieli. Bob podobno ma jakieś ukryte informacje ale nie chce o nich mówić (sic !!!). Popatrzcie na mine Kerry Cassidy szczególnie kiedy Bob mówi o złotym certyfikacie (sic!) który dostał od „obcych” w bibliotece na innej planecie za zaliczenie „semestru”. O rany oni też tam mieli Gutenberga !!! Mina Kerry w tym momencie jest bezcenna. Z racji szacunku dla starszego pana wygłosiła tylko lekko złośliwy komentarz, bardzo subtelne ale wymowne. Dlaczego o tym piszę bo wszyscy jesteśmy głodni prawdy i mamy świadomość oszukiwania nas w głównych mediach. Ale z drugiej strony nie możemy bezkrytycznie wierzyć we wszystko co zostało nam przedstawione tylko glatego,że ukazało się w internetowym alternatywnym medium. Czasami widzę, że jakikolwiek nonsens się pojawia jest kupowany jako prawda. Bob mówił pięknie – „filozoficznie” ale nie powiedział nic nowego o kondycji człowieka czego już byśmy nie wiedzieli. Co już wiemy od Platona, Sokratesa, Jezusa, Buddy czy jeszcze wcześniej. I do tego nie potrzeba złotych certyfikatów wydawanych na „papirusie” (zwoju itp.) na planecie X ale własnej samoświadomości. Starszemu poczciwemu człowiekowi miesza się już fikcja z rzeczywistością okraszona nutką egocentryzmu tak potrzebnego aby odczuwać przyjemność bycia w centrum uwagi najlepiej w towarzystwie kobiety z butelką Jacka Danielsa.
  Tęsknie za Bobem z dawnych lat kiedy mówił merytorycznie o swojej pracy w NATO a to co mówił podpierał dowodami takimi jak zdjęcia czy raporty wojskowych pilotów. Ale mimo wszystko facet jest na swój sposób uroczy i może się już w tym wszystkim pogubił ale przecież to taka ludzka cecha. Nie osądzam go ale też nie kupuje jego nowej „bajki”.

  Co do Camelota po trzech latach fascynacji tym dwojgiem cudownych ludzi robiących wywiady z ciekawymi ludźmi na świecie i z ich niezwykłymi historiami, musiałem spojrzeć na nich bardziej krytycznie. W ostatnich miesiącach na ich stronie odbyła się spora „promocja” Projektu Cheops w postaci dużej dawki materiałów na ten temat oraz wywiadów z Lucyną która czanelinguje tak naprawdę nie wiadomo co i kogo?. Co nie zmienia faktu,że Project Camelot wykonał wspaniałą pracę w poprzednich latach tak samo jak Bob zanim otrzymał swój „certyfikat” (tu jestem celowo lekko złośliwy).

  Bądźmy otwarci na nowe informacje ale jednocześnie krytyczni i nie kupujmy wszystkiego tylko dlatego, że objawiło się to nam po alternatywnej stronie medialnej rzeczywistości.

 2. A wiesz, co mnie najbardziej w tym wszystkim niepokoi? Ta fascynacja wersją świata wg Sitchina. Bo i starszy pan powołuje się na nią i PCh jest cały tym przesiąknięty. Sam fakt, że Project Camelot przeprowadza wywiad z Lucyną nie świadczy o niczym, bo oni nie muszą podzielać poglądów swoich gości, ale nie zauważyłam, żeby dodali jakiś komentarz dystansujący się od teorii Sitchina, a raczej wręcz przeciwnie, gorliwie potakują.

  A co do filozofii z channelingów: zgadzam się z tobą w pełni, że nie przekazują niczego nowego, czego byśmy nie znali od czasów „Platona, Sokratesa, Jezusa, Buddy czy jeszcze wcześniej”. Dotyczy to również naszych nowo objawionych Lightworkerów, tak ostatnio głośnych w środowisku ezo. Książki nie czytałam, ale z ciekawości posłuchałam, co ma do powiedzenia Jacek Czapiewski i powiem, że po wysłuchaniu dwóch audycji nie dowiedziałam się absolutnie niczego, czego nie wiedzielibyśmy od wieków.

 3. @Astromaria

  „A wiesz, co mnie najbardziej w tym wszystkim niepokoi? Ta fascynacja wersją świata wg Sitchina. Bo i starszy pan powołuje się na nią i PCh jest cały tym przesiąknięty”.

  Tutaj dotykasz sedna sprawy, zgadzam się z Tobą w 100%. A pamiętasz jak jakiś rok lub dwa lata temu na tym blogu w komentarzach rozpracowaliśmy Sitchina? Rozkładaliśmy jego teorie na czynniki pierwsze. Sami doszliśmy wtedy do takich wniosków, że Sitchin to ściema. A teraz widze w wielu przypadkach, że mieliśmy rację. Jest coś w rodzaju jakiegoś planu, bo elity chcą abyśmy uwierzyli w taką wersję jaką podaje Sitchin, on był tylko na początek a teraz rozkręcają to dalej. I włazi to wszędzie drzwiami i oknami do wszystkich new age(owskich) czy ezoterycznych środowisk. Prawdziwy wysyp książek od Tellingera po nieco naiwnego Messinga („Czy się obudzimy?”). Sam Jordan Maxwell powiedział w wywiadzie dla Camelota, że Sitchin to był jego przyjaciel. Mało tego w książkach Davida Icka znalazłem odnośniki do Sitchina. Praktycznie całe to środowisko w większosći pewnie nieświadome tego jest zarażone wirusem „Sitchinowskiej propagandy”.
  Co do Camelota to Kerry wyraźnie jest pod wpływem „Sitchinizmu”.

  Pozwala się tym wszystkim alternatywnym środowiską rozwijać aby w swojej naiwności zaszczepiały te fałszywe idee. Czy władza się boi Camelota? Nie, władza potrafi wykorzystać Camelota tak,że on sam nie zdaje sobie z tego sprawy. To samo dotyczy większośći środowiska new age czy ezoterycznego.Mamy tam wiele cennych i prawdziwych informacji ale jest i pełno syfu. Dla wielu osób jest to sposób na życie, płatne wykłady, sponsorowane konferencje itp. Człowiek wchodzi w to na początku z dobrymi intencjami i konkretnymi informacjami po czasie się od tego uzależnia. Aby być ponownie zaproszonym obiecuje powiedzieć coś nowego, kiedy dochodzi do spotkania powtarza to co mówił wcześniej. Mówi, że coś wie ale jeszcze nie może publicznie tego powiedzieć (czyli ewidentnie „kręci wała”). Zapraszają go ponownie, wtedy zaczyna opowiadać bajki tak jak w przypadku starego poczciwego Boba Deana, który wszystko co miał do powiedzenia dawno już powiedział. Widziałem i słyszałem mnóstwo takich przypadków na przestrzeni ostatnich lat, więc nie łatwo mnie teraz nabrać. Dlatego, że kiedyś byłem głupi i naiwny i nabrałem się wiele razy !!! Gdyby to wszystko co słyszałem miało się sprawdzić to już bym dawno lewitował w piątej gęstości z nowymi helisami DNA (sic!). I co ciekawe pomimo tego,że uważam się za osobę dość świadomą to nic mnie nie boli a wręcz czuje się świetnie. Natomiast wszelkiej maści „guru” twierdzą, że w procesie przemian na przestrzeni wielu lat moje ciało powinno być obolałe. Widocznie nie rośnie mi kolejna helisa i nie otrzymam certyfikatu (czy świadectwa z paskiem) na obcej planecie. To nie jest tekst racjonalisty, wierze w zjawiska paranormale, UFO i spisek elit. Ale jak kiedyś napisałem na swoim blogu – „zdrowy rozsądek w świecie nieracjonalnych zdarzeń”.

  Fajnie, że wrzuciłaś tego Boba bo to może być tutaj zaczyn do dyskusji. Co mamy przyjmowac na wiarę? (np. słuchając Boba). Jakie kryteria mamy stosować w procesie selekcji informacji?

 4. Zdziwiłam się dość mocno, że nikt nie komentuje Boba. Ja go lubię, ale uważam, że facet jest nieświadomie manipulowany przez którąś z niemiłych cywilizacji, podobnie jak Maxwell, a może również Alex Collier. Dobre kłamstwo to ponad 90% prawdy. Dlatego kosmiczni cwaniacy (podobnie jak Iluminaci) ujawniają prawdę, ale wsączają w nią kłamstwo, po to, żeby ludzie łyknęli je wraz z prawdą. Tak samo psu podaje się leki: rzucasz mu kilka razy kiełbasę, a w ostatnim kąsku jest lekarstwo, czego pies nie zauważa. (Kot nie da się na to nabrać, więc bierzmy przykład z kotów).

  Wierzę, że w tym blogu ludzie są dość inteligentni, żeby odróżnić ściemę od prawdy, dlatego nie obawiam się tu „kontrowersyjnych” tematów.

  Jeśli chodzi o Davida Icke, to on już się wyleczył z sitchinizmu – pomogła mu w tym Arizona Wilder. Ale może wcześniej zmądrzał, nie śledziłam jego rozwoju aż tak bardzo. Reszta niestety dalej wierzy w tę ściemę. Z kolei jeśli chodzi o Camelota, to władza jest naprawdę bardzo cwana i potrafi wykorzystywać idealistycznie nastawionych ludzi. Wiele rzeczy zaczyna się bardzo ładnie, ale kończy się na mieliźnie. Na szczęście my mamy dość rozumu, żeby pozostając otwartymi na każdą ideę, jednocześnie w nic nie wierzyć bezkrytycznie i do niczego nie przystępować jako wyznawcy. Ja też wiele razy dałam się nabrać, bo byłam strasznie napalona na tę wiedzę, a przy tym naiwna i ufna. Mimo to jakoś nie wpadłam w sidła żadnej sekty. A Sitchina (powiem szczerze) w ogóle nie mogłam przetrawić. Mam jego książki, ale nie byłam w stanie przeczytać żadnej od dechy do dechy. Coś mi w tym nie pasowało i nie mogłam odkryć co. Teraz już wiem.

  Podobnie jak ty, z dumą ogłaszam, że nie wysiada mi czakra serca, więc jeśli ktoś uważa, że nie wyrośnie mi trzecia helisa, to nie będę się z nim kłócić. Godzę się z tą ułomnością, bo nikt nie jest doskonały.

  Jako nieliczni potrafimy zachowywać równowagę między wiedzą racjonalną i irracjonalną – i tym właśnie różnimy się od reszty świata!!!

 5. Wystąpienie tego pana w Barcelonie oglądałem już jakiś czas temu i nie ukrywam zaciekawiło mnie. Jednak ten wywiad to opowieści dziadka, który za kieliszek dobrego Brendy mógłby naiwnym wnuczkom opowiedzieć każdą bajkę. No i jeszcze ta cenzurka, którą otrzymał, aż się wzruszyłem.
  Miałem niesmak, kiedy facet odwołał się do nich jako naszych stwórców. Wychodzi na to, że królowie i papieże mają coraz mniejszy wpływ na masy, dlatego trzeba stworzyć nową ikonę przed, którą lemingi będą padac na klęczki i doznawać ekstazy…
  Na pewno z chęcią obejrzałbym wywiad z naszą polską damą, którą podrywa miłościwy byt Samuel, czy jak się ten pasożyd nazywa xD.
  Alex Colier wypalił się dla mnie całkowicie, kiedy po jednym z jego wywiadów sięgnąłem do wcześniejszych jego wystąpień. Oj prorokował powodzie, zagłady rzucał datami na lewo i prawo. I co?
  A to, że jeśli chcemy dostrzec prawdę to napewno znajdziemy ją w Orwellu i Huxleyu. jeśli już nie jesteśmy w ich rzeczywistosci. Tak między nami niesamowitą moc sprawczą ma ten niecały procent jaszczurów, aby tak sobie wychodowac potulne owce i zbudowac im wygodny, bezpieczny pokoj w rzeźni…

 6. @ Kiriki: Project Camelot przeprowadził wywiad również z ludźmi z PCh, ale nie oglądałam, więc nie wiem, z kim konkretnie. Tak czy inaczej Samuel dostał swoje parę minut i mógł przemówić przez swoich agentów. Pies z nimi tańcował, jak widać akcja zakończyła się wielką klapą, a ja teraz czekam z utęsknieniem na to, jak wyznawcy będą ich rozliczać z kasy i złota, które w to naiwnie wpompowali.

 7. Astromaria ! Kiriki ! Pasozydy potrafia wszystko przekrecic na swoja korzysc i idealistycznie nastawionych ludzi tym bardziej.
  Wlasnie w medycynie szczegolnie i tu szczegolnie widac, ta ludobojcza dzialalnosc.

  Wczesniej „wybrani” w wolnym zawodzie lekarza, byli z gory przygotowani na to, zeby goja zabic.Przy rozkrecajacym sie interesie trucizn zwanymi lekami potrzebowali debili idealistycznych i wlasnie tym gojom umozliwili studia z programami sluzacymy tylko mafii farmaceutycznej w celu masowego wykanczania gojow.

  Inny „wolny” zawod czyli prawnik byl kiedys tez w lapkach „wybranych” i tu znowu czesciowo dopuszczono gojow , zeby innych wyrolowac z ich godnosci ludzkiej i wlasnosci prywatnej. Historie tez napisali „zwyciescy”.

  Kiedys najbardziej sterowali na ambonach koscielnych, bo tam tez juz dawno wlezli , potem dodatkowo zaczeli z gazetkami i telAwizja.
  Politykiery z ich diaspory poprzyklejali sobie nazwiska swojsko brzmiace w zaleznosci od kraju .

  Wkladaja sobie na te parszywe zaklamane mordy rozne maski w zaleznosci od potrzeb sluzacych obrobce wstepnej czyli manipulacji dusza.
  Najbardziej lubia straszyc, bo ta emocja jest najbardziej niszczaca i wnikajaca glebiej w organy czlowieka.
  Strach demotywuje, paralizuje i odbiera zdolnosc rozsadnego i logicznego myslenia.

  Zastraszony „ogniem piekielnym” czy straszliwymi bakteriami czlowiek kieruje uwage na „dobre ” rozwiazania proponowane przez „rzadzacych”, ktorzy sobie jeszcze kaza duzo za wszystko placic, bo jak ktos nie chce , to mu zrobia i podstawia „prawny” paragraf, wyrzuca na ulice albo zapudluja w imie „prawa” .

  Czasami puszczaja takie „kaczki” dziennikarskie, zeby glupie goje myslaly, ze nie jest przeciez wcale tak zle i zeby przy tym wylaczyc instynkt samoobronny .

  Ludzie znowu marnuja czas i energie w poszukiwaniu „zrodel”, a wlasciwie sa wpuszczani w slepy kanal placac znowu frycowe za to.

 8. @Astromaria
  „zachowywać równowagę między wiedzą racjonalną i irracjonalną”
  Bingo !!!
  Ludzie idą na lewo albo na prawo a trzeba stać po środku.

  Jakoś mało ludzi komentuje tutaj a notka jest już kilka dni. Ja wiem, że o wiele łatwiej jest komentować zadymy w Dzień Niepodległości (mnie akurat ten temat już nudzi) ale może znajdą się jacyś śmiałkowie?

 9. Temat wcale nie jest mniej interesujący, ale aby się wypowiadać należy pierw obejrzec video, w przypadku innych tematów wystarczy przeczytać artykuł. Także ilość komentarzy zależy od czasu poświęconego na zgłębienie tematu. Może się dołączę, jak tylko obejrzę video. Ale wasze komentarze nie brzmią zachęcająco, bo wydaje się że film jest pełen bzdur

 10. Wiecie co? Pozaglądałam tu i tam i powiem wam, że Sitchinowi udało się totalnie ogłupić tzw. „ezoteryków”. Normalnie nie wierzę własnym oczom i uszom – wszyscy powołują się na jego badania, a przecież on niczego nie badał, tylko gadał bzdury, które mu Gadziory gadać kazały. Na jego rzekomych pracach opiera swoją wersję stworzenia ludzkości również Igor Witkowski, o którym niektórzy mówią, że jest wysokim masonem. Nie wiem tego oczywiście, bo sprawdzić tego nie jestem w stanie, ale to, co I.W. wygaduje na Nautilusie i w swoich książkach wywołuje u mnie skręt kiszek. Na szczęście dzielni marines „zabili” Bin Ladena (po raz nie wiadomo który), więc Witkowski wyszedł na głupa, bo prorokował, że Bin Laden wysadzi w powietrze bombami atomowymi Stany Zjednoczone. No tak, oczywiście, może nie on sam, lecz jego spadkobiercy z rzekomej Al Kaidy… Boszzz, ręce i nogi opadają… co za głupota!!!! Chyba wszyscy wiedza, że Al Kaida nie istnieje, a raczej że to jest baza tajnych służb USA.

  W każdym razie w Starym Testamencie nie ma ani słowa o tym, że ludzie zostali stworzeni do pracy w kopalni. Tam jest jak wół napisane, że człowiek został stworzony przez BOGÓW (w liczbie mnogiej) na ich wzór i podobieństwo. A potem przyszedł Gadzior i ich oszukał, co spowodowało UPADEK człowieka. Według Sitchina wychodzi dokładnie na odwrót: że człowiek był upadły z natury, bo był Lulu Amelu, małpolud bezrozumny, który nawet moczu nie trzymał, nie mówiąc o rozmnażaniu, do czego rzekomo jakoby był niezdolny (co jest dowodem na to że „bogowie” spartolili robotę). Na starożytnych figurkach widzimy, że to gady starały się upodobnić do nas, tworząc gadzio-ludzkie „boginie” (gadzia samica, karmiąca piersią), a nie odwrotnie! Robiły to po to, żeby nas nie straszyć swoimi straszliwymi mordami i żeby wejść między nas bez wzbudzania podejrzeń. To nie my jesteśmy gadami, udającymi humanoidów, lecz odwrotnie, są nimi rody „królewskie” rządzące patologicznie tą planetą.

  To niby oczywiste, ale niektórym Sitchin zupełnie zablokował zdolność myślenia. A raczej jest to dowód na to, że ludzie, nawet niby szukający prawdy, nie myślą samodzielnie, lecz uczą się jak bezmyślne małpy tego, co „mądrzejsi” wymyślili. Takie są skutki lewopółkulowego treningu z szkole! Nie myśleć, nie pytać, tylko wkuwać i powtarzać jak małpa wszystko, co belfer podyktował. Najlepsze stopnie dostają ci, którzy nauczyli się najwierniej i najdokładniej tego, co im podano do WIERZENIA!

 11. Astromaria ! Gadziory bardzo sie staraly upodabniac do ludzi, ale niestety dla nich z coraz gorszymi wynikami, bo „ewolucji” czy uwstecznienia organizmow pasozytniczych nie mozna odwolac.Tu dzialaja odwieczne prawa natury i z kiszonego ogorka nie mozna zrobic swiezego , co potwierdzam tez moim dlugoletnim stazem w biochemii kuchennej.

  Wesz lonowa tez nie moze odzyskac skrzydelek i wrocic do gromady owadow latajacych w postaci pszczoly, bo w cieplym miejscu sie chowie,kleszczykami sie trzymie pod skora i zlopie ciepla krew .Wywoluje alergie i ciagle swedzenie.

  Tasiemiec tez nie opusci jelita gospodarza, bo tam ma wszystko ma podane pod ryj znaczy sie pyszczek i nawet zebow do gryzienia nie potrzebuje. Nie wroci nigdy jako gasienica do ziemi, bo tam trzeba cos w niej robic, zeby zdobyc pokarm i pozytecznie odchodami nawozic i spulchniac ziemie .

  Gadziory swoimi diabelskimi odchodami zatruwaja ludzi, ziemie, rosliny ,wode i powietrze.

  Gadzie samice musza miec okropne mordy i nie tylko ( rowniez kurduplowaty wzrost, obrecz zamiast talii, koslawe odnoza), bo natura nie chce , zeby je jakies normalne samce przelecialy z fatalnymi genetycznie skutkami dla ewentualnie splodzonego potomstwa.
  Slyszal kto, zeby ich ta artystka Barbra S. miala naloty kochankow ? Chyba nie, bo nawet gdyby sfingowali zdjecia w ich mendiach zaden najglupszy goj nigdy by w to nie uwierzyl i nie kupil zeitungu z takim rylem.

  Inna ich artystka Julia R. ma taki otwor gebowy, ze mogla by nim owinac glowe przy jego otwieraniu, gdyby nie uszy. Za to pokazala w filmie, jakie to mozna miec szczescie bedac dziwka i zlapac nawet na taka „urode” milionera .

  Meska strona gadziorow zostaje poddawana „obrzezaniu” i oficjalnie tlumaczono to wzgledami higienicznymi czy rytualnymi bzdetami, a niedawno dowiedzialam sie , ze w ten brutalny sposob przedluza sie te ich palanty i jak mi podpowiada intuicja oznacza to , ze te gadziorskie samczyki rodza sie z krotkimi palancikami. Mowi sie tez o nich tak: chlop jak dab, a jajca jak orzeszki.

  Bez obrzezania w dziecinstwie nie sa chyba zdolni spladzac swojego potomstwa.

  Tasiemiec rozwiazal to cwanie, bo jest dwuplciowy , a gadziory to chyba u niego podpatrzyly i ich ten potworny „bog” Bafomet tez jest dwuplciowy , co tez widac w kazdym niemieckim dowodzie osobistym.

  Posredniczka handlu bronia w Niemczech i nie tylko, czyli niby coreczka pastora jest najprawdopodobniej coreczka bandziora pana Hennocha Kohna alias Helmut Kohl.

  To tlumaczy dlaczego ten obrzydliwy potwor nie ma litosci nawet nad dziecmi, bo te gady nie maja litosci ani wspolczucia do niczego , czego oni nie maja, czyli jakiejkolwiek mozliwosci samodzielnego rozwoju swojego pasozytniczego gatunku.

  Usmiercaja celowo juz dawno ludzkie dzieci, bo ich potomstwo jest coraz gorsze genetycznie i chca najbardziej nawet perwersyjnymi dzialaniami temu zapobiec.

  Nasz „Bog” stworzyl nas na swoj obraz i podobienstwo, co widac szczegolnie w najbardziej aryjskiej rasie czyli w Polakach.

  Slowo slowianin pochodzi od lacinskiego slowa clave : klucz albo sclave : niewolnik albo pod kluczem.
  W slynnym con clave czyli z kluczem wybiera sie papiezy katoli.

  Jak z tego wynika nie jestesmy gorsza rasa i jest raczej na odwrot i dlatego trzymano nas pod kluczem .

  Tu na tym blogu zaczelismy juz wylamywac rozne „zamki” i zrzucac inne okowy zniewolenia….narzucone przez….. w sumie niewielu parchow skazanych juz przez nature na wyginiecie.

 12. Niejaki Melchizedek o którym pisałem w moim tekscie (link poniżej) w swojej dwutomowej ksiażce (drugi link) opisał
  http://projektasymetria.blogspot.com/2011/05/zdrowy-rozsadek-w-swiecie.html
  http://merlin.pl/Pradawna-tajemnica-Kwiatu-Zycia-tom-2_Drunvalo-Melchizedek/browse/product/1,492120.html
  stworzenie człowieka. Pomieszał Sitchina z innymi pierdołami i wyszły takie bzdury, że rzucałem książką o podłogę bo nie mogłem tego czytać. Co ciekawe działa tu zasada o której wyżej pisała Astromaria, czyli mieszanie prawdy i fałszu aby przemycić fałsz. Osiemdziesiąt procent informacji które podaje Melchizedek w swojej książce wygląda wiarygodnie oraz ciekawie i można to potwierdzić w innych źródłach. Natomiast opis procesu stworzenia człowieka to bujda na resorach tak wydumana, że mój umysł „krzyczał” jak to czytałem, intuicja „wyła” a ciało rzuciło książkę w kąt. Pierwszy raz miałem taką reakcję na czytany tekst, naprawde.Czytałem to po angielsku ale ten „bzdet” jest przetłumaczony na polski (link powyżej) więc każdy może sam to sprawdzić.

  Co ciekawe fanem książki Melchizedeka jest Michał Papierski (Fioletoey Płomień) który miał brać udział w ceremoniach projektu Cheops w Egipcie !? Ciekawostka, strona fioletowego jest zablokowana: http://www.fioletowyplomien.com Czyżby Papierski się schował po wpadce Projektu Cheops? „Bogowie” opuścili wiernych czy wystawili ich po raz kolejny na pośmiewisko?

  Tak więc – Sitchinizm można uznać za nowy prąd ideologiczny kreowany przez elity. Znudzeni i czujący się oszukani przez kościół(y) wierni lub racjonaliści przestający ufać nałce, poszukuja nowych horyzontów. Wpadają w ręce ezoterycznych guru „nakarmionych” czanelingami z „biblią Sitchina” pod ręką. To samo gówno jak w średniowieczu tylko inaczej opakowane.

 13. Jeszcze jedno: za ponad miesiąc wchodzimy w „rok weryfikacji” (jak tak to nazywam). Zweryfikowane zostaną wszystkie przepowiednie 2012. Będziemy wiedzieć kto mówił prawdę a kto kłamał. Zobaczymy który „guru” lub „bóg” zrobił nas w balona. Spotkajmy się tu za rok.

 14. @Markus
  Póki co szykuje się wojna z Syrią. Te rewolucje są po to, by zdestabilizować Bliski Wschód. Koczownicze pasożyty ze wschodu chcą zająć całą Afrykę Płn.

 15. Nie komentuje tego materiału,bo nie chcę nikomu robić przykrości :)
  W każdym razie też bym się chętnie napił Jacka Danielsa,niekoniecznie z Kerry ;P
  A jakby mnie jeszcze wozili biznes klasą…to ho,ho…
  Może bym coś powiedział…a może nie…a może tak…a może….;)
  Na zdrowie Dziadku Bobie, I very lajk yu :)

 16. Kochani, grzebnęłam trochę w archiwum bloga, bo mi się przypomniało, co pisałam o naszych kosmicznych przyjaciołach i zbawcach. Występują tam takie postacie, jak John E. Mack i Richard Dolan, którzy jak się okazuje są agentami rodziny Rockefellerów, a tym z kolei bardzo zależy na tym, żeby przekonać ludzkość, że obcy nas uratują. Instynkt podpowiedział mi, że coś tu śmierdzi i jak przekonałam się nie po raz pierwszy, dobrze jest go słuchać.

 17. wysluchalam calosci z Barcelony, bo wywiad z camelotami byl troche meczacy- nie lubie sluchac tego jak ktos mi chce cos powiedziec, ale jeszcze nie moze, ale mowi ze chce mi powiedziec tylko ze ja nie jestem gotowa i tylko wzasadzie o tym mowi a ja nadal nic nie wiem.
  Ale wyklad z Barcelony byl ciekawy po pierwszym odcinku bo pan sie dosc dlugo rozkrecal.
  Teraz wiem ze jeszcze mniej wiem, a patrzac na ta czesc zachipnotyzowanej ludzkosci ktora widze z perspektywy muszli klozetowej to oni nawet nie maja mozliwosci dowiedziec sie ze nic nie wiedza.
  Wzasadzie wszystko co wiemy po za tym co sami mozemy doswiadczyc
  wiemy bo nam ktos to w taki czy inny sposob przedstawil, ale czy to naprawde prawda to „guzik” wiemy.
  Juz chyba to kiedys wczesniej pisalam, ze stojac przed wyborem dalszej edukacji i wyborem zawodu chcialam byc kowalem artystycznym, bo mnie cieszy tworzenie, ale ze wzg na limitowana ilosc dziewczat w klasie o tym profilu skonczylam szkoly z dyplomem zlotnik jubiler grawer.
  Jest to zajecie ktore nie izoluje od wlasnych mysli, wiec wiele moglam sobie przemyslec np to ze w zlotych wyrobach wartosc materialu jest tak naprawde minimalna, a wklad pracy tez nie jest az tak wielki by przeplacac za wyrob.
  Bizuteria to moda, mozna nia manipulowac jak sie chce.
  Zloto w przemysle mozna zastapic innymi materialami ktore beda mialy wlasciwosci dokladnie takie jak ma zloto.
  ok np kiedys byly zlote -sztuczne zeby, a teraz wszyscy wola biale- porcelanowe.
  Pisze to bo zauwazylam, ze zloto ma strasznie wywindowana cene, a jednoczesnie jest tym sposobem wyeliminowane z naszego zycia.
  Bogacze placa za „pizdziawy” wyrob ogromne pieniadze.
  Chinczycy nakupowali sztabek wolframu pokrytych cienka warstwa zlota od usa i nikt nie krzyczy ze to zlodziejstwo,
  we wiadomosciach pokazuja ciagle grube ryzy papieru z nadrukowanymi banknotami.
  Za te papierki ludzie oddaja swoje zycie
  nikt juz nie ma pojecia co jest naprawde wartosciowe.

  Moze zloto jest wyeksportowywane z planety ziemia bo jest komus potrzebne w kosmosie
  zlote talarki zamienione na papierowe banknoty
  zeby to zrealizowac potrzebne byly banki
  mysle ze ostatnie kawalki zlota wyciagna od nas gdy bedzie glod i luzie beda zdesperowani, moze po to jest stworzony teraz kryzys i robia wszystko by ziemia nie byla plodna.

 18. @Astromaria
  No to jestem w szoku, możesz powiedzieć gdzie słyszałaś, że Dolan i Mack są powiązani z Rockefellerami? Do tej pory wysoko ich ceniłem, szczególnie Dolan był bardzo merytoryczny. Chciałbym się upewnić bo ostatnio na wszystkich rzuca się syf.

 19. Powiem ci jak niereligijna: „Wzasadzie wszystko co wiemy po za tym co sami mozemy doswiadczyc, wiemy bo nam ktos to w taki czy inny sposob przedstawil, ale czy to naprawde prawda to „guzik” wiemy”. Również wiedza akademicka opiera się na wierze, bo raczej niemożliwe, żeby każdy student sprawdzał wszystko, co mu wykładowca powie. Co do Dolana, to chyba za szybko go oskarżyłam o związki z Rockefellerami, natomiast Mack (z tego, co mi powiedziano, ale nie wiem jak zweryfikować), podobno jest na ich liście płac. Rockefellerowie płacą wszystkim, którzy potrafią przekonać ludzkość, że obcy są dobrzy. Zauważ, że Dolan też to robił w tym programie na Zone Reality, o którym pisałam.

  Takie oskarżenia przeciwko wielu różnym znanym osobom ze światka ezoterycznego wygłaszają demaskatorzy Zecharii Sitchina. Sitchin jest tu kluczem do zagadki, bo to na jego pracach opierają się te wszystkie kłamczuszki.

 20. @Niereligijna
  „nie lubie sluchac tego jak ktos mi chce cos powiedziec, ale jeszcze nie moze, ale mowi ze chce mi powiedziec tylko ze ja nie jestem gotowa i tylko wzasadzie o tym mowi a ja nadal nic nie wiem”

  Dokładnie bo stary Bob już powiedział wszystko co wiedział w Barcelonie i wcześniej. A teraz kręci bajki.

  „Wiem ale nie powiem” należy czytać jako nic więcej nie wiem ponad to co już powiedziałem. Alex Collier po tym jak już wszystko powiedział to mówił – „wiem więcej ale nie powiem”. Dlatego ja takich gości odsyłam w inne wymiary kłamstwa.

  @Astromaria
  Co za zbieg okoliczności, akurat czytam książke Johna Macka „Abduction” jak skończe to opowiem czy przedstawiał obcych tylko w pozytywnym świetle. Ta książka to zapisy jego sesji hipnozy regresyjnej z tzw. uprowadzonymi.

 21. Ciekawa jestem, jak ocenisz działalność Macka. Ja zawsze słyszałam o nim same dobre rzeczy, że taki odważny i że zaryzykował swoją naukową karierę, żeby dać świadectwo prawdzie, ale kiedy zobaczyłam w „Niewyjaśnionych tajemnicach” te dwie babki i tego faceta, od razu się zjeżyłam. „Wyrzucanie z piaskownicy” wydało mi się wręcz aktem zdrady – po czyjej on jest stronie? Po ludzkiej, czy gadziej?

 22. Philip Schneider nie wypowiadal sie pozytywnie o „obcych”, moze dlatego juz nie zyje.

 23. Jak tylko przeczytam to dam znac. Tymczasem Bob i Jordan bryluja na nowej konferencji Project Camelot. Nic nowego drodzy panstwo czego bysmy juz nie wiedzieli.
  Sorry ale mam problem z polskim znakami w klawiaturze.

 24. Myślę że wyciąganie wniosków na podstawie uścisku dłoni tak skrajnych jest już lekka przesadą. Icke dla ciemnej strony? Hmmm bzdura, on może się mylić w pewnych kwestiach, ale nie wszystkich, ale nie uwierzę w to że świadomie pracowałby dla ciemnej strony. Na tej zasadzie to już chyba wszyscy pracują dla ciemnej strony, to ja się pytam kto dla jasnej, autorzy takich paranoicznych wpisów jak Twój „Nie ma wirusów.>>..” Chris Constantine sam jest nagi szczytem manipulacji i przekręcania faktów.

 25. @TomaszFotograf

  Nie określałbym tak jednoznacznie, iż coś jest bzdurą lub prawdą. Une robią nas w ciula od tysiącleci i nieraz okazało się, że osoby reprezentujące Jasną Stronę Mocy, okazywały się agentami NWO. W przypadku Ick’a mam podobne odczucia jak Ty, bo dobrze mu z oczu patrzy i intuicja mówi mi, że jest po naszej stronie, ale nigdy nic nie wiadomo. Warto być po prostu ostrożnym i nieufnym…

 26. Hehe, zaczynamy wpadać w paranoję? Bez przesadyzmu proszę! Zaraz się okaże, że ja też jestem ciemna strona i będę się musiała pochlastać :(

 27. Jakoś dawno nie było na tym blogu wysłanników ośrodków do walki z sektami, no więc mamy forpocztę (zajadle walczących nie przepuści zapewne filtr AstroMarii)!
  Mówię o komentarzu 25 i jego autorze /autorce Nie Ma Wirusów…
  O ile nie jesteś wirusem od arcydemona Posackiego & co, to wyraźnie za dużo przebywasz pod wpływem takich środowisk, i ci sie udzieliło… zgodnie z zasadą: „Z jakim przestajesz, takim się stajesz” (prawdziwość tej zasady udowodniła niedawno fizyka kwantowa i biologia molekularna – np Bruce Lipton, obejrzyj, posłuchaj!).

 28. @Nordzom
  „Chodzę sobie” po różnych stronach internetowych i gromadzę różne informacje – Icke nazywał to procesem „łączenia kropek” – nie zawsze jestem w stanie sprawdzić ich wiarygodność. Przyjmuję te informacje do wiadomości – to wszystko. Niczego nie jestem pewna na 100% i dlatego dodałam, że „można się naprawdę w tym pogubić…” – a Ty robisz ze mnie forpocztę wysłanników do walki z sektami. I kto jest wg Ciebie tą sektą, z którą przyszłam walczyć: Astromaria? Icke? czy Projekt Camelot?
  @TomaszFotograf

  Chris Constantine sam jest nagi szczytem manipulacji i przekręcania faktów.

  Widziałam też wielu innych manipulatorów w internecie – przeczytanie, oglądnięcie i podlinkowanie czegoś nie oznacza jeszcze, że się z tymi poglądami zgadzam – wskazuję tylko, że ktoś ma inny punkt widzenia.
  Można się oburzać, można przejść nad tym do porządku dziennego, a można też drążyć temat i próbować dociec prawdy. Można przecież sprawdzić jak wygląda Masonic Handshake, np.:

  i wyrobić sobie własną opinię? A można nic nie robić tylko napisać: bzdura… nie wierzę…

  Każdy musi sam oddzielić prawdę od manipulacji i kłamstwa, ale trzeba mieć jakiś materiał do analizy – chyba, że wolicie przelewać z pustego w próżne.

 29. Ja Icke’owi też ufam w stopniu bardzo umiarkowanym. To po jego filmach prześladowaly mnie koszmary i lęki. I tak było niemal za każdym razem gdy miałem styczność z nim, sposób przekazywania informacji poprzez wzbudzanie sensacji i strachu. Dlatego może i mówi prawdę i jest po „jasnej stronie” ale co z tego jak jeszcze się nie nauczył, że wzbudzanie lęku u ludzi przeczy temu czego naucza.

 30. @ Herr: niektórzy zgłaszali pretensje również do mnie, że straszę i wpędzam w depresję. Ja nie wiem, w jaki sposób można przekazać wiedzę o tym, co naprawdę dzieje się na tym świecie bez wzbudzania przerażenia? Jak powiedzieć ludziom, że światem rządzi mafia kilkunastu psychopatycznych rodzin, dla których my jesteśmy jedynie niewolnikami i stadem baranów do strzyżenia i golenia i nikogo przy tym nie wystraszyć?

  Ja znam stronę Icke’a od wielu lat, jeszcze zanim ruszył YouTube, ale jakoś on mnie nigdy nie przerażał. Ludzie uważali go wtedy za świra, nawet w tytule jego strony było pytanie, czy jest szalony. Dla mnie nie był. Były tam różne „straszne” teksty, ale ja skądś o tym wszystkim wiedziałam, nawet bez czytania – do dziś nie wiem skąd.

  Są rzeczy, które trzeba wiedzieć, ale jeśli ktoś ma problemy z lękami, to najpierw powinien porządnie popracować nad ich opanowaniem, np. solidnie medytując. Z tego co wiem, jakoś żaden z badaczy spisków nie oszalał ani się nie zabił. Chyba, że czegoś nie wiem.

 31. @Herr
  Jakie wzbudzanie lęków? Jest jeden sposób na nie wzbudzanie leków – nie informować się i spać dalej !!!!
  A jak niby przekazywać te informacje? Ja akurat siedze w tym od wielu lat i ten proces przebiegał stopniowo więc był łagodniejszy. Natomist ludzie którzy budzą się nagle i przyswajają ogrom informacji w krótkim czasie mogą rzeczywiście się bardzo przestraszyć. Ale małe dziecko kiedy zaczyna stawiać pierwsze kroki i pierwszy raz upadnie może się przestraszyć. Czy to oznacza, że dzieciak ma przestać uczyć się chodzić?

 32. Zgadzam sie z Astromaria i Marcusem. Ja dopiero raczkuje w temacie, od roku mniej wiecej i mimo szokujacych tresci, nie przerazilo mnie to, tez mam wrazenie jakbym od zawsze czula, ze tak po prostu jest. Chodze po roznych stronach, czytam, ogladam, ucze sie. Jak przyjdzie czas, zaczne blogowac bo tym trzeba sie dzielic, jak nie tak to inaczej. Juz bylo tu kiedys o sianiu ziarna i nie ogladaniu sie…
  Korzystajac z okazji chcialam Ci Mario podziekowac za Twoj blog, za otwartosc i zyczliwosc :*

 33. Niezawodny Markusie
  – Witaj, oraz dziękuję, że tak esencjonalnie i precyzyjnie odpowiedziałeś poszukującym ale wystraszonym.
  Dobrze, że znów tu zaglądasz, bo bardzo brakowało Twojego temperamentu i wartościowych merytorycznie, b.kompetentnych, komentarzy.
  A rozwój nie jest sprawą łatwą ani natychmiastową. Kto jest gotów – znajdzie potrzebne informacje i potrafi z nich skorzystać. Myśmy mieli czas na lata medytacji,
  stopniowe kroki, jednak i dla nas byłoby kiedyś szokiem usłyszeć, że żyjemy na planecie piekielnej, do tej wiedzy trzeba dojrzewać, poznać fakty, Teraz czas sie kurczy, następuje zagęszczenie bezwzględności i budzenie bywa bolesne, chociaż przybiera rozmiary grupowe (by nie powiedzieć: zmasowane).
  Dla otuchy przypomnę wylęknionym, że jesteśmy tu z własnej woli /wyboru i że wszystko, co nas spotyka, jest na miarę naszej wytrzymałości. A od rozwoju nie ma odwrotu. Poznawajcie fakty, rozważając je w sobie, szkoda czasu na roznoszenie plotkarskich „opinii”.

 34. @ Nordzom: ciebie też tu brakuje, bo rzadko się odzywasz ostatnio. I Eliszka zamilkła.

  Mnie męczy tranzyt Saturna, więc wszystko teraz stało się dla mnie ciężkie, poważne i nasycone odpowiedzialnością. Dlatego stałam się bardzo krytyczna wobec wszystkiego, co do tej pory napisałam, a zwłaszcza wobec tego, co piszę teraz, a to sprawiło, że ciężko mi cokolwiek opublikować. Mam kilka tekstów, ale wciąż się czepiam, że nie są doskonałe i tak mija mi dzień za dniem, a na blogu cisza. Postanowiłam więc, że jednak się sprężę i wykończę te teksty, bo to będzie bardzo długi tranzyt, jako że przechodzi mi przez długie stellum z 5 planet.

 35. Odnośnie tych rzekomych lęków …
  …może jestem dziwny :P ale od zawsze wiedziałem,że jesteśmy w czarnej d…
  …więc raczej lękiem napawała mnie i napawa wciąż, totalna śpiączka mieszkańców tej planety,a nie odkrywanie prawdy.

  Oczywiście są strony ,których nie lubię, pomimo,że starają się przebudzać śpiochów…
  Zwykle wnerwia mnie nachalne ewangelizowanie i takie pseudochrześcijańskie „nawracanie”.
  Coś a’la – elity są złe,ale watykan jest ok…
  Watykan jest wyjątkowo nie ok…:(
  Taka forma „przebudzania” jest mi całkowicie obca…i choć czasem znajduje się rzeczy ważne to mijam te strony szerokim łukiem…

  Bardzo cenię sobie stronę ASTROMARII… ona jest po prostu wyjątkowa :) :*

 36. na temat Sitchina jeszcze chciałam dwa słowa:
  mam przeświadczenie, że to jest znacznie gorzej niż sądzimy, tzn, nie cały Sitchin nadaje się na śmietnik
  problem polega na tym, jak człowiek ma się połapać w kłamstwie, półkłamstwie czy półprawdzie…
  to już nie jest prymitywne straszenie, to zaawansowana psychologia
  i jak już nie raz mówiliśmy tutaj 90% prawdy nie uwierzytelnia 1% kłamstwa, ale wystarczy, żeby się pogubić i wylać Sitchina z kąpielą ;)
  czujność i jeszcze raz czujność i słuchać siebie!!!!

 37. @ Pola: bardzo rzadko się zdarza, żeby coś nadawało się na śmietnik w całości. U Sitchina są 2 gigantyczne kłamstwa: stworzenie człowieka i planeta Nibiru. To jest właśnie to, czym Sitchin miał zatruć umysły poszukiwaczy i to mu się niestety udało.

 38. Z braku czasu rzadko komentuję, wiele czytam, ale tym razem napisałem.
  Odnoszę wrażenie, że Bob zmienił w tej chwili opcję i nie prezentuje się tak przekonująco. A niektóre fragmenty są dziwne i jakby nie pasowały do całości. Przejrzałem też trochę materiałów i wykładów z PC i jestem zaskoczony. Czyją stronę oni reprezentują? W jednym z wykładów facet stwierdza, że ludzie to niedouczone, nieświadome istoty (a czyja to wina?) … no on to co innego, on jest wszechstronny, niemalże genialny, po czym za chwilę, już jako autorytet mówi, że nasza planeta jest przeludniona, on nie popiera metody ……, ale uważa, że ten problem istnieje. Co to znaczy?????
  A ja uważam, że nie ma problemu przeludnienia, tak jak nie ma problemu głodu (czym ostatnio próbują nas straszyć przy okazji „promocji” GMO). Na pewno jest problem złej dystrybucji żywności i jej fatalnej jakości, zanieczyszczonej wody i powietrza, ale to z kolei wina nadmiaru różnych preparatów chemicznych, obecnie stosowanych już w każdej dziedzinie.
  Jesteśmy niedouczeni i przyjmujemy każdą informacje bez zastanawiania się nad jej istotą i sensem, nie zadając sobie podstawowego pytania: „Kto odnosi korzyść?”
  Pozdrawiam wszystkich.

 39. Z przebudzeniem się jest podobnie jak z zapaleniem zioła. Jeżeli masz problemy z jaźnią, to zawiesisz się podczas palenia nieodpowiednio i zaliczysz lęki. Piszę z własnego doświadczenia. Moja pobudka była pobudką ze wszystkiego, łącznie z pijaństwem. Rzeczywistość zwaliła mi si na łeb i to nie tylko ta codzienna, ale ogromne w swej postaci NWO. Przyszedł lęk i strach i nie ma się co dziwić. W jakim stanie jest Twój umysł podczas budzenia, w takim powrócą zwrotnie emocje na docierające zewsząd informacje… Jedni się zabiją, drudzy pochorują, trzeci przyjmą to ze spokojem, a jeszcze inni staną się silniejsi. To jest długi i bardzo złożony proces…

 40. moj ex twierdzil ze ja kompletnie nie mam wyobrazni, bo nie boje sie niczego !
  Czasami sie boje, ale moze inaczej …
  Wzasadzie od urodzenia niewiele mi rodzina poswiecala uwagi, zaraz po urodzeniu moja matka zawiozla mnie do babki na wies i tam zostawila,
  babka miala gospodarstwo badylarskie wiec miala caly czas zajecie.
  Nikt mnie niczym nie straszyl, wszyscy liczyli na to ze jakos sobie poradze
  W obecnych czasach i w ameryce moi rodzice pewnie by siedzieli w „pierdlu” za takie postepowanie.
  Majac 5 lat zaczeli mnie wysylac sama taksowka w rozne miejsca, majac 6 lat zaczelam juz byc samodzielnym pasazerem PeKaeSow,
  sama uznalam ze taxowki sa stanowczo zadrogie i moge spowodzeniem jezdzic miejska komunikacja.
  Zauwazylam ze strach mija wraz z rozpoczeciem sie AKCJI, To samo u dentysty, bojimy sie tylko przed drzwiami u dentysty a nie na fotelu.
  Badzcie przygotowani na duza AKCJE szczegolnie Wy z wielkich miast , ale nie dajcie sie sparalizowac przez strach.

 41. LogoPedant ! Ktos napisal, ze rzeczywistosc jest dla takich, co nie znosza alkoholu. Ja bylam wspoluzalezniona od mojego ex.
  Na studiach o takich „rzeczach” nie uczono, bo cos najwyzej o „bialych myszach”, Korsakowie i marskosci z delirka.
  Czasami mocno zaluje, ze nie moge sobie „lyknac” na uspokojenie i trzeba wszystko przerabiac bez „narkozy” i zludzien , ale potwierdzam tez , ze to co nas nie zabije , to nas wzmocni.

  Niereligijna ! Mialam tez bardzo samodzielne dziecinstwo, chociaz tez malo brakowalo , a wyladowalabym z siostra u babci i dziadka z powodu mojej psychotycznej mamusi. Mamusia z psychoza religijna tez mimo wszystko nie sprawdzala mojego chodzenia na lekcje religii i temu z kolei zawdzieczam jako tako zachowany zdrowy rozsadek.
  Tatus z natury rodzinny czlowiek chcial zachowac dla nas pozory normalnego ogniska domowego i wyszlo ognisko piekielne ze skutkiem dla ojca smiertelnym .

  Niedawno dowiedzialam sie, ze moja babcia byla zielarka i polozna dla calej wsi. O dziadku tez sa ciekawe historie i musze jeszcze dokladniej podpytac. Mieli dziesiecioro dzieci i wszystkie byly kochane.

  Zawsze obijalo mi sie w dziecinstwie o uszy, ze rodzina powinna sie wzajemnie wspierac i szanowac niezaleznie od wystepujacych roznicy pogladow.
  Widze po latach , ze wiele odziedziczylam pozytywnego po moich przodkach i to mi pomaga jakos przetrwac te trudne dla nas wszystkich czasy.
  Szczegolnie ciesze sie bardzo, ze spotkalam na tym blogu tyle pokrewnych dusz i zawsze sobie wyobrazam , ze sie niedlugo spotkamy z radoscia zobaczenia siebie , tak jak dlugo rozdzieleni od siebie czlonkowie zgodnej rodziny.

 42. Nie lękajmy się, mądre słowa JP II i dotyczą również przerażajacych rzeczy, o których dowiadujemy się w necie. Wiedza nas nie zabije, przeciwnie, jak wiemy o łajdactwach możemy przygotować plan, jak się bronić. Alleluja i do przodu, w tym Rydzyk ma rację, tak mi się dziś po katolicku napisało.

 43. @astromaria, Marcus

  Można negatywną informację przekazywać w pozytywny, nie budzący lęku sposób. Za przykład mogą posłużyć książki Barbary Marciniak. Opisuje się tam wyczerpująco co się dzieje na górze i kto rządzi tą planetą od setek tysięcy lat, a jednocześnie książka uczy zrozumienia dla tych wszystkich istot i ładuje pozytywną energią, zamiast wzbudzać lęk.

  Ja podobnie nie byłem ani trochę zaskoczony tym co się dzieje na górze, jakoś gdzieś w głębi o tym wiedziałem.

  Oglądałem także dość długi wywiad z jakimś Afrykaninem, który rzekomo dostąpił porwań UFO, wywiad przeprowadzał z nim Icke. I po tym poziom jego wiarygodności jeszcze bardziej zmalał. Wywiad wzbudzał dużo strachu, po nim można domniemywać że niemal każdy z nas w każdej chwili może zostać porwany a te istoty tylko na to czyhają.

  Być może Icke ma rację, ale ja do niego podchodzę bardzo ostrożnie. Gdyby był takim zagrożeniem pewnie dawno by już nie żył. Tymczasem ma się dobrze, rośnie w popularność a jego dramatyczna wizja świata świetnie się sprzedaje.

  To na czym się skupiamy ma na nas olbrzymi wpływ. Im więcej będziemy słuchać Icke’a tym bardziej będziemy kreować negatywizm, z racji że on skupia się tylko na satanistach, reptilianach, porwaniach, zatruciach, morderstwach etc. Zdecydowanie lepiej poczytać czy pooglądać sobię Barbarę Marciniak.

 44. Ja się wychowałam na kwartalniku UFO, a tam było wyłącznie o porwaniach, obdukcjach i mutylacjach dokonywanych przez obce istoty. Czytałam to przez całe lata, ale mimo to nie wpadłam w stany lękowe ani paranoję. Wydawca kwartalnika też nie został zabity i dziś wydaje Nexusa. Gdyby kryterium wiarygodności była śmierć autora, to nie mielibyśmy zbyt wiele wiedzy, bo ledwie tylko ktoś powiedziałby słowo prawdy, a już byłoby po nim.

  Szaman Credo Mutwa mówi rzeczy niepokojące, a nawet straszne, ale wciąż żyje – więc pewnie kłamie? Bez przesady proszę, bo w przeciwnym wypadku będę się musiała zabić, żeby nie wyjść na agentkę.

  Nie przesadzałabym z miłością do Obcych. Jeśli ktoś jest kanalią, to nie widzę powodu, żeby go kochać. Ale rozumiem też, że jest taki dziwny mechanizm psychologiczny, który każe ofierze zakochiwać się w oprawcy i gorąco go bronić. Niemniej jednak jest to patologia. Szubrawcy gromadzą karmę i prędzej czy później będą z niej rozliczeni. Zamiast ich kochać należy raczej pozwolić działać prawom duchowym.

 45. W jaki sposób przekazywać wiedzę np: o porwaniach i nie wzbudzać lęku? Ludzie mają różne poziomy (wrażliwości) na negatywizm. Icke mówi to co mówi bo ktoś musiał to powiedzieć. Credo Mutwa udzielił czterogodzinnego wywiadu w którym mówił rzeczy straszne bo miał do dyspozycji tylko te cztery godziny, więc starał się powiedziec tylko to co jest ukrywane. A tak się składa, że te rzeczy nie należą do przyjemnych. Więc co? Credo miał cztery godziny gadać o tym jakie są ładne polne kwiaty w Afryce i co jedzą buszmeni? To wiemy z książek antropologicznych lub geograficznych dostępnych wszędzie.

  Z obcymi jest problem bo część ludzi automatycznie robi z nich Bogów. Dlatego to całe zamieszanie z Sitchinem, kiedy elita obali już u ludzi wiarę w kościoły na ich mniejsce wstawi obcych. Dlatego jeżeli kiedykolwiek Annunaki wylądują to największy szok i strach będzie u tych religijnych bo zawali im się system wierzeń nagle w ciągu jednego dnia. Dlatego, że nie edukowali się samodzielnie i nie poszukiwali wiedzy stopniowo. Aczkolwiek kościoły mogą wtedy powidzieć, że obcych przysłał Jahwe albo, że sami obcy to Jahwe. Dla nie samodzielnych ludzi nie będzie wielkiej różnicy czy klękają przed struganymi z drewna Matkami Boskim czy obcymi w statkach. Zadziała tu prawo braku duchowej samodzielności i potrzeba oddania się komuś w opiekę. Co jest największą chorobą tej planety.

  Ja interesuje sie UFO od podstwówki ale podchodze to wiedzy o tych istotach jak do wiedzy o gatunku jakiegoś egzotycznego dla mnie np. owada w Amazonii. Nie robie z nich Bogów ale studiuje jak antropolog, zwyczajnie zaciekawiona osoba. Owad może być piękny ale może ukąsić i zrobić krzywdę.

 46. Credo Mutwa usiadł i wywalił kawę na ławę. Bez wstępów, bez ceregieli i bez zapowiadania, że za chwilę coś powie. My nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiego postępowania, bo u nas zanim się powie cokolwiek konkretnego, co nie jest uznawane przez mainstream dowolnego rodzaju, to trzeba się pół godziny krygować, 100 razy powtórzyć słowo „kontrowersyjne”, z 60 razy „szokujące”, kilkadziesiąt razy zastrzec się, że nieprzygotowani mogą doznać wstrząsu, wspomnieć o epileptykach, którzy mogą dostać drgawek, poprosić, żeby biorący leki na choroby przewlekłe skonsultowali się z lekarzem, a potem nie powiedzieć nic. Wiele razy dałam się nabrać na różne „demaskatorskie” audycje w mendiach, w których zaczęło się i skończyło na obietnicach. Credo tego nie zrobił, lecz wylał z siebie wszystko, co leżało mu na sercu. Nawet Icke był chyba nieco wstrząśnięty. Wydelikaceni zachodni odbiorcy mogli doznać szoku. No bo niby jak mieliby zachować spokój ducha, skoro w mendiach o tym się nie mówi? Władza chroni nas jak nadopiekuńcza matka przed wszelką prawdą, a jeśli jakaś wycieknie, od razu pojawiają się tabuny „racjonalistów” i zapewniają, że to zbiorowe urojenie, hipnoza i histeria wśród ciemnego ludu, że wykształceni ludzie nie wierzą w takie zabobony i sprawa zostaje zaliczona do wierzeń i folkloru ludowego.

 47. Astromaria ! Poszukujacy prawdy sa podobni do takich , co chodza po linie.Trzeba wiele wysilku i uwagi, zeby nie dac sie wybic z rownowagi. Z roznych stron czyhaja przeciez rozne nowe pulapki na nasze dusze.

  Taki przykladowo Icek mowi czesciowo prawde , tylko po to, zeby przenicowac wirusy klamstwa. Stary trik w stylu trojanskiego konia w starozytnej Grecji.Tu w Niemczech slyszalam podobne ostrzezenie, ze nie nalezy ufac „Grekowi”, ktory przynosi ci „prezent”.

  Ludziska , jak to glupio chytre stworzenia wpadaja caly czas na ta pulapke na przykladzie darmowych „prezentow” przy zakupach drogiego i niepotrzebnego badziewia czy rewelacyjnych „obnizek” roznych , gownianych artykulow.

  Diably zbudowaly potege na glupocie i chytrosci ludzkiej, chociaz chytry trzy razy wiecej traci.

  Wczoraj slyszalam, ze nastepna wielka firma w Niemczech padla i zwolniono setki osob. Firme przejal „Allianz” i w Polsce tez „dziajajacy”.
  Ci rozni „alianci” kase nabijali tez przez glupote i chciwosc ludzka opowiadajac bajki o roznych, cudownych ubezpieczeniach na wszystko.
  Glupole co miesiac przewaznie sa dojeni wierzac , ze z jednej zlotowki za pare lat zrobi sie tysiac. Glupole kupuja graty na raty i zanim splaca ostatnia, to graty sie rozlatuja.

  Z takiej „wiary” mas powstala ich potega, bo gotowka wyludzona na glupocie baranow moga spokojnie sobie wszystko wykupywac i manipulowac do woli majac w dupie „dobro” ludzkosci i przyrody.

  Oni robia to tylko dla ludzkiego „dobra” zabierajac wszelkie dobra i na koncu wszelkie zycie. „Dobrobyt” nie moze jednak powstac, gdzie funkcjonuje
  „pasozyd” wysysajacy .wszelkie soki zyciowe i wstawiajac w to miejsce obezwladniajace smiertelnie trucizny chemiczne i duchowe. Tak „opanowany” zywiciel czy gospodarz jest zbyt oslabiony, zeby zauwazyc, gdzie krwiopijcy sie podhaczyli.

  Rozpanoszyli sie niewidzialna siecia wszedzie i wszedzie zlopia krew.

  Jeszcze zywy i otumaniony „gospodarz” przyciaga coraz wiecej roznych „krwiopijcow” i sepow czyhajacych z gory na zwloki.

  Najbardziej pomagaja im glupie szweje, mieso armatnie, psy policyjne, przestepcy przy biurach jako biurwy, diabelscy adwokaci z ich cyrografami oraz szczekajace kurwy mendialne i rozne popierdolone gryzipiorka piszace po „linii” nieskonczone ilosci bzdur , bo od ilosci , a nie jakosci linijek jest przeciez placone.

  Jest tak wszystko pomieszane i poplatane , ze sam diabel juz nie wie, gdzie jest poczatek , a gdzie koniec w tym „wezle gordyjskim” albo czyraku ludzkosci , bo moze pomoc tylko skuteczne , chociaz bolesne zdecydowane ciecie.. .

 48. cyruje sama siebie:

  Wzasadzie wszystko co wiemy po za tym co sami mozemy doswiadczyc
  wiemy bo nam ktos to w taki czy inny sposob przedstawil, ale czy to naprawde prawda to „guzik” wiemy.

  pisaliscie czasami o ludziach na podstawie „zachowania” lemingow…ze ida w przepasc, na samobojcza smierc
  skad o tym wiecie?
  …a! na filmie widzieliscie!……….przyrodniczym!
  – kto go nakrecil?
  Disney!!!! w 1958roku
  hmmm…..to pewnie ma taka sama wartosc dokumentalna jak film i fakt istnienia siedmiu krasnoludkow,
  dlaczego na filmie widac, ze wiele lemingow, gdy tylko poczuje solidny grunt pod lapkami ucieka w innym kierunku.
  Nie widzialam w zyciu zadnego leminga, ani nad przepascia , ani zdala od przepasci.
  To jest jeden z milonow takich „faktow”, ktorymi nas karmia.a potem sie ciesza ze przyjmujemy to za fakt i opowiadamy o tym ,
  ich klamstwo staje sie rzeczywistoscia.

 49. @Marcus dziekuje za ten film z Ishwar Puri.Opowiada dosc interesujaco…

 50. Ja tez dziekuje Marcusowi i za ten film i za rozpoczecie tej dyskusji. Jak juz wczesniej wspomnialam, od niedawna sie zaczelam tymi tematami interesowac i tego rodzaju rozmowy, sa mi bardzo potrzebne a nie znam innych miejsc, gdzie ludzie sobie tak swobodnie dyskutuja, z takim ogromem wiedzy ale bez wywyzszania sie, z szacunkiem i otwartoscia. Uwazam to za zjawiskowe. Wczoraj wysluchalam wiekszosci dostepnych materialow z Bobem Deanem i Cliffordem Stone i zagladam tu codziennie i ucze sie od Was dalej. Serdecznosci :)

 51. @ PolaH: tu nie ma wywyższania się i nie ma walki ani pyskówek, bo ja jestem jak ten Stalin albo inny dyktator i bezlitośnie banuję wszystkich awanturników. Czasem chwilowo przepuszczam jakiegoś umiarkowanego głupola, ale zwykle goście bloga proszą, żeby go wywalić. A takich naprawdę toksycznych w ogóle tu nie wpuszczam. Większość zniechęca się po wysłaniu dwóch nieopublikowanych komentarzy, ale byli tu tacy zawodnicy, którzy ostro walczyli o „prawo wypowiedzi”, „wolność słowa” i „demokrację” w moim blogu. Niestety, pozostałam nieubłagana. Zrobiłam to, ponieważ na moich oczach ci ludzie doprowadzili do zamknięcia kilku wartościowych blogów, zaszczuwając autora, negując każde jego słowo i zmuszając go do przedstawiania „naukowych” dowodów na wszystko, co pisał. Oczywiście żaden dowód nie został przez nich uznany i domagali się kolejnych, miażdżąc jak walce drogowe każdy tekst. W takiej sytuacji ludzie zwykle się załamują i rezygnują lub ograniczają szerokiej publiczności dostęp do bloga, jak np. ostatnio zrobiła dziewczyna, której dziecko zostało ciężko poszkodowane przez szczepienia. Tak długo zasypywali ją obraźliwymi, napastliwymi i wręcz psychopatycznymi komentarzami, aż mała dość i nawet myślała o zlikwidowaniu bloga w ogóle. Uważam, że to wielka strata, bo przez to wiele osób nie zapozna się z jej tragiczną historią i nie będzie wiedziało, jak wielkim ryzykiem są szczepienia.

 52. @PolaH zgadza się:) Dodam jeszcze od siebie że tego bloga współtworzą też osoby ktorę komentują i można sie z tych komentarzy sporo dowiedzieć. Nawet jak się trafi jakiś troll to nie ma tutaj „karmienia” takich delikwentów tylko dwa wyjścia albo blokada albo wypowiedz takiego typa jest rozłożona na częsci pierwsze powiedziałbym że dosyć asertywnie z czego można sie samemu nauczyć i nabierać doświadczenia jak radzić sobie z takimi wypowiedziami. Uważam że jak ktoś szuka materiału do rozwoju i zdobywania „tajemnej” wiedzy, to jest ona skondensowana tutaj w dużych ilościach, tylko chęci i czasu potrzeba:)

 53. Niereligijna ! Zaraz widac, ze ten filmik jest z tej samej sztancy, co inne masowki dla baranow.
  No i ta ich wkur….ca muzyczka dopasowywana do „dramatyzmu ” sytuacji naciskajaca na gruczoly lzowe.

  Trenowali spece od filmu i propagandy amerykanskich mitow dosyc dlugo.

  Dzis obejrzalam na niezaleznych trik z samolocikami na WTC .Tylko, ze nieswiadomi statysci zgineli naprawde i pozniej jeszcze wielu po nich w Afganistanie , jako terrorysci i „przypadkowi” cywile.

  Tak to sie miesza i zaciera granice miedzy trikami filmowymi , a rzeczywistoscia. Rezyserzy i sponsorzy z gotowym scenariuszem maja ubaw po pachy, ze te ich najbardziej zwariowane, bestialskie „zabawy” tak sie rozprzestrzenily. Wszystko przeciez mozna nakrecic dla swiatowego kina wciagajac w to i zabijajac masowo statystow.
  Zabici „statysci” przysparzaja ogromne dochody „rezyserom”,bansterom i producentom morderczych rekwizytow.

  Male inwestycje w przemysl filmowy zwracaja sie przeciez szybko, jesli filmy sa krwawe i prawdziwie nakrecone.

  Im bardziej krwawe i prawdziwe sceny, to tym lepiej sie sprzedaja dla wielu gapiow telAwizyjno-gazetowych zadnych widoku mordow i krwi. Wielu w to uwierzylo, ze to wszystko sie dzieje dla „sprawiedliwosci” i rozprzestrzeniania „pokoju” i wielu obudzi sie z tego filmu do realu, jak im w koncu tez cos ostrego spadnie na lby, bo chemii na niebie nie dostrzegaja.

  To jest skutek oglupiajacego dzialania aspartamu, ktory na pierwszym miejscu powoduje zaburzenia widzenia.

  Czasami dziwilam sie, ze wielu gapiow zbiera sie po wypadkach samochodowych, ale nie po to zeby pomoc, ale zeby sie gapic i sycic czyims cierpieniem i nagle nikomu sie w takich sytuacjach nigdzie nie spieszy..Zatrzymuja sie masowo, blokujac dojazd samochodom ratunkowym.

  Teraz rozni bezmozgowcy oburzaja sie jeszcze na nasze teksty, ktore sa tez ratunkiem dla wielu nieswiadomych i swiadomych powaznego zagrozenia dla wszystkich dziedzin zycia wszystkich ludzi lacznie z bezmozgowcami oraz calego swiata.

  W starym Rzymie krwawe zabawy urzadzano dla zabawy zadnych krwi zblazowanych widzow przez jeszcze bardziej perwesyjnych wladcow.

  Mozgownice mieli zatrute przez pijanstwo oraz wode z wodociagow zrobionych z rur olowianych.

  Najlepszy ubaw mieli, jak zaczeto masakrowac prawdziwych chrzescijan.

  Wtedy i teraz sterowali tym wszystkim „rezyserzy” z tej samej linii, ktorzy tym razem wola juz wciagnac wszystkich do „teatru” wojny, zeby „widzowie” zabawili sie doslownie „do upadlego”.

 54. ad do #52
  mialam na wikipedie nie zagladac ale zacytuje:
  Jeszcze większy wpływ miał film wytwórni Disneya White Wilderness (1958) pokazujący lemingi skaczące na pewną śmierć do morza. Scena ta została sfałszowana, podobie jak poprzedzające ją sceny przedstawiające masową migrację tych zwierząt.
  W maju 1982 kanadyjska telewizja CBC w cyklu The fifth estate (Piąta władza), programie typu śledczego, wyemitowała film Cruel Camera (Okrutna kamera), przedstawiający okrucieństwa wobec zwierząt w przemyśle rozrywkowym[1]. W filmie wykazano, że całość była zaaranżowana: film White Wilderness nie był robiony w Norwegii, lecz w kanadyjskim stanie Alberta, gdzie nie ma lemingów; sfilmowane gryzonie kupiono nad Zatoką Hudsona i przywieziono do Calgary; przedstawiona wielka migracja była jedynie zręcznym montażem wielu ujęć wciąż tych samych kilkudziesięciu zwierząt[2]; w kluczowej scenie „masowego samobójstwa” lemingi nie zeskakiwały z urwiska, ale były z niego zrzucane.
  Przepraszam, za ten temat o lemingach ale to do tematu na ktory rozmawiamy, tzn wszystko czego sie dowiadujemy musimy analizowac, mamy coraz wiecej falszywych informacji, przygotowywanych przez psychopatow, bysmy szukali usprawiedliwienia ich barbarzynskiej dzialalnosci na swiecie, ew odwracaja nasza uwage od rzeczy istotnych.
  Przez ostatnie kilka dni nawet na stronach politycznie niepoprawnych wszyscy mowili i pisali z przerazeniem o upadku euro w najblizszych dniach i przewidywali nieuniknione konsekwencje…
  i wiecie co? stal sie cud!na wall street skoczyly do gory akcje a FED dokonczyl „akcje ratunkowa” i dodrukowal, albo dopisal (jak kto woli) wiecej pieniazkow. Czuje sie jak w filmie, nic nie jest prawdziwe, mimo ze wyglada jak realne zycie.
  Przypuszczam ze moi bogaci klienci sie ucieszyli z tego ekonomicznego cudu, bo co oni biedni by zrobili? oni jeszcze nie odczuwaja galopujacej inflacji.
  Moze i ja powinnam odwiedzic bank i poprosic by dopisali mi kilka milionow do tego co mam na koncie, wtedy powypisuje troche czekow tak jak FED wypisuje swoim znajomym.
  Nic nie wiem o ufo, ani o obcych, wiec moge tylko uwaznie sluchac i rejestrowac informacje, a potem przemyslec.
  Wiem natomiast, ze uczucie glodu jest bardzo przykre i przeczuwam, ze cos sie szykuje, bo w usa coraz wiecej dziwnych PRAW zwiazanych z zywnoscia…
  np: Having More Than 7 Days Of Food Makes You A Suspected Terrorist (posiadanie zywnosci w ilosci wiekszej niz na 7 dni robi z ciebie podejrzanego terroryste). Ciekawe jaki maja argument na te powyzej siedem dni zapasy zywnosci? i co to ma wspolnego z terroryzmem?
  a moze to jest objaw swiadomosci i oni czuja sie przez to zagrozeni.

 55. @52 Niereligijna. Po raz kolejny rozłożyłaś mnie na łopatki. Nigdy nie sprawdziłam co to za zwierzątka te lemingi, tylko bezmyślnie powtarzałam, to co kiedyś usłyszałam czy przeczytałam. Disney’owskie pracze naszych mózgów zrobili z lemingów samobójców. Poczytałam troszkę w necie, no i zwyczajnie mi wstyd. A to urocze zwierzątka. Dziękuję Ci i pozdrawiam serdecznie.

 56. Taaaa… wierzyłam w te lemingi tak, jak katolicy wierzą w swój Kościół. Dokładnie! Zobaczyłam ten film w dzieciństwie (przecież widziałam na własne oczy!!!) w jakimś dodatku filmowym przed właściwym filmem i byłam przerażona OKRUCIEŃSTWEM NATURY! To było bez sensu! A więc NATURA BYŁA BEZ SENSU! Natura jest okrutna, więc nie możemy się czuć bezpieczni. Uczono nas, że ludzi też co jakiś czas ogarnia irracjonalne szaleństwo i robią wtedy bardzo, ale to bardzo głupie rzeczy, np. organizują krucjaty dziecięce (o wojnach nie wspomnę). A Darwin odkrył, że pochodzimy od małpy, więc jesteśmy małpami, tyle tylko, że nagimi i mówiącymi. Zakodowano nam w głowach mnóstwo takich „prawd”, a potem jeszcze przyszedł Sitchin i „odkrył”, że pochodzimy od małpoluda, którego kosmici przerobili na prymitywnego robola do kopania złota.

  Ludzie są jak te dzieci oszukiwane przez Disney’a: na własne oczy widzą, bo im TVN24 pokazuje co się dzieje w świecie. Gazety też relacjonują rzetelnie i prawdziwie wszystko, co się wydarzyło.

  POBUDKA!!!!

 57. Ciekawy Film z tym Bobem. Daje mi spojrzenie na to, że nasza ziemia jest nic nie znaczącym ziarenkiem piasku na jednej z autostrad zwanej wszechswiatem a my odgrywamy jedną grę na malutkiej planecie. Wspomina także, że istnieje Galaktyczna federacja, która kontroluje wszystko na ziemi, mogliby się ujawnić w każdej chwili ale chcą to zrobić stopniowo aby nie zszokowac ludzi. Moim zdaniem jego wywiady powinien obejrzeć każdy kto zaczyna stopniowo poznawać prawdę lub chociaż się o nią potknął przypadkiem.

Bardzo proszę o trzymanie się w komentarzach tematu notki! Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku. Jeśli Twój komentarz się nie ukazał przeczytaj zasady komentowania bloga (patrz strony na górze bloga). Komentarze nie na temat będę kasować, a awanturników banować!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s