WIKILEAKS o Pawlaku. Dlaczego media milczą? GMO a PSL.

Źródło: Hanna Fona, Salon24

Wikileaks podaje nowe depesze w sprawie lobbying GMO przez USA. Kogo USA przekonało do GMO? Obrońcę rolników: Pawlaka. To m.in. jemu zawdzięczamy konieczność veta prezydenta (ustawy o nasiennictwie). Czy media o tym piszą? Nie. Czy ktoś mówi w TV? Też nie.

W 2007 roku zmienił się rząd. W depeszach starannie odnotowano, że nowy rząd Tuska jest bardziej pragmatyczny, niż Kaczyńscy z natury niechętni GMO. Pawlak stwierdził, że niechęć do biotechnologii to relikt czasów terroru PiS, i że już to przeszłość. Teraz wszystko się zmieni. Po czym zasugerował, że jego rząd powolutku, powolutku, małymi kroczkami, niezauważenie będzie dążył do „otwarcia Polski na GMO”. Stwierdził też, że dawna taktyka (PiS) spowolniła postęp rolnictwa w Polsce i wyrządziła producentom i rolnikom krzywdę!

Departament USA odnotowuje, że Pawlak mocno działa i jego polityka „cichego wprowadzenia GMO” może otworzyć nie tylko Warszawę (Polskę) na GMO, ale i więcej krajów. Na czym zarobi krocie USA.

Jednak najbardziej USA cieszy się ze zwycięstwa Pawlaka w sprawie pasz. Chodzi o to, że dzięki działaniom PSL udało się opóżnić całkowity zakaz GMO w paszach z 2008 roku do 2012. Czyli są skutecznym sprzymierzeńcem!

W między czasie USA nie próżnowało, organizowało spotkania z ważnymi politykami lokalnymi, z producentami i naukowcami, nauczając ich o korzyściach z GMO. I odnotowuje się, że niestety są też ruchy przeciw GMO, co gorsza częściowo finansowane ze środków unijnych, a nawet Ministerstwa Rolnictwa.

W 2011 roku PSL osiąga swój cel. Do ustawy o nasiennictwie prawie niezauważane są dopisane wyrazy zmieniające jej sens i otwierające na GMO. Wszyscy udają głupa i nikt nie wie kto to zrobił. Niektórzy nawet kłamią, że to wcale nie pozwoli na stosowanie nasion GMO. Naukowcy przekonani już rząd USA, powtarzają, że GMO, jest super, a lud nienowoczesny.

Dzięki dzialaniom obywateli, licznym listom do prezydenta Komorowskiego, zablokowaniu jego Facebooka komentarzami STOP GMO, ustawa została zawetowana. Chociaż nadal to veto można obalić.

I nagle PSL zmienił opcje. Pięć dni temu powiedział, że nie chce GMO w Polsce. – Trzeba wprowadzić pełen zakaz upraw roślin genetycznie modyfikowanych z jednoczesnym zakazem stosowania pasz z roślin genetycznie modyfikowanych – minister Sawicki, PSL.

Dziękujemy Wikileaks za prawdę. I co nadal będzie cisza jak makiem zasiał? Bo Polacy głupi i nie mogą sobie z angielskiego przetłumaczyć? Może jednak Hofman miał rację? I pytam, kto dodał w ostatniej chwili te kilka zdań zawetowanych przez prezydenta? Czy PSL poniesie polityczną odpowiedzialność za grę na rzecz wielkiego biznesu USA?

To już 5 dni od pierwszych ujawnionych depesz WIkileaks. I nastała grobowa cisza nad tą trumną GMO.

P.S. Nowe depesze pochodzą z 2007, 2008 i 2009 roku. Stare z 2005 pokazywały plany USA co do stopniowego przekonania opinii publicznej do GMO. Dlatego też zorganizowano spotkania z mediami, i naukowcami. USA opłacało też podróż do USA „szlakami GMO” redaktora działu nauki „Wyborczej”. Więcej: salon24.pl/337939,skandal-wikileaks-o-polsce-a-media-milcza-dlaczego

Wszystkie depesze amerykanskie wraz z linkami (jedynie w JĘZYKU ANGIELSKIM) z Wikileaks razem posortowane przez Palmera: http://palmer.eldritch.1984.salon24.pl/337722,kogo-usa-pozyskaly-do-promocji-gmo-w-polsce-czesc-iii

PSL zmienia zdanie i chce teraz zakazu GMO: http://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/426128,PSL-chce-zakazu-GMO-w-calej-Europie-(wideo)

9 komentarzy do “WIKILEAKS o Pawlaku. Dlaczego media milczą? GMO a PSL.

 1. USA opłacało też podróż do USA „szlakami GMO” redaktora działu nauki „Wyborczej”. Więcej: …

  ” link jest wadliwy. To jest ten właściwy:
  http://hannafona.salon24.pl/337939,skandal-wikileaks-o-polsce-a-media-milcza-dlaczego

  A schemat sponsoringu USA jest podobny jak w przypadku wprowadzania u nas prywatyzacji emerytur zwanej reformą OFE. Pisałem o tym w HydeParku. Kasa, kasa, kasa.
  Jak to wszystko pozbierać do kupy to wniosek jest jeden: agencje rządu USA są agencjami korporacyjnymi. Niemal zawsze reprezentują przemysłowców a nie szarych obywateli. To nawet wylazło z lekka w filmie Mike’a Reynolds’a „Garbage Warior”.
  I niestety ta zaraza dotarła do nas.

 2. Skoro AstroMaria przedstawia nam materiał o tak poważnym ciężarze gatunkowym, to teraz my zadajmy sobie troche trudu, żeby to max. szeroko nagłaśniać. Bowiem – jak znamy życie w tuskolandii – to na oficjalne mendia nie ma co liczyć.
  Przy okazji trzeba przypomnieć inny b.znamienny czyn Pawlaka : tuż po tragedii w Smoleńsku pośpieszył do Rosji podpisać słynną umowę gazową, bardzo niekorzystną dla Polski, uzależniającą nas od ruskiego gazu na prawie 30 lat, po najwyższej w świecie cenie…
  KTO wówczas za tym lobbował a kto uczestniczy w dilu ? Pora stawiać te pytania!!!

 3. Przepraszam że tak nie na temat, ale proponuję również kiedyś przyjrzeć się tematowi gazu łupkowego. To jest trochę podobne do GMO, w tym sensie że inne kraje się wycofują albo zachowują ostrożnie, a Polska pozwala na wszystko i wydaje koncesje aż będzie za późno, z GMO się jakoś udało nagłośnić i zaprotestować. Nie chcę, żeby w Polsce były skażenia wody albo trzęsienia ziemi (zwłaszcza w perspektywie budowy elektrowni atomowych, bo takowe zapowiadają).

 4. O gazie łupkowym trochę tu było mówione, ale zdecydowanie za mało, więc temat poruszę. Jeśli masz jakieś materiały inne, niż film Gasland to podaj linki, im więcej wiedzy, tym lepiej.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.