(P)osłowie PO i PSL przegłosowali nową ustawę o nasiennictwie, która otwiera Polskę na komercyjne uprawy GMO oraz spowoduje poważne ograniczenia dostępu do tradycyjnych/regionalnych nasion

WAŻNE STANOWISKO

1 lipca posłowie PO i PSL przegłosowali nową ustawę o nasiennictwie, która otwiera Polskę na komercyjne uprawy GMO (Genetycznie Modyfikowane Organizmy) oraz spowoduje poważne ograniczenia dostępu do tradycyjnych/regionalnych nasion.

Przerażająca jest niewiedza i dwulicowość polityków, którzy zupełnie zignorowali głos swoich wyborców, bowiem Polacy, podobnie jak mieszkańcy innych krajów Unii Europejskiej, nie chcą GMO.

Przerażający jest brak odpowiedzialności posłów, którzy głosowali za tą ustawą; brak odpowiedzialności za wyborców, za Polskę, za swoje rodziny i przyszłe pokolenia.

Fakty, które wskazują na poważne zagrożenia GMO dla zdrowia, środowiska, tradycyjnego i ekologicznego rolnictwa (które stanowi 80% polskiego rolnictwa), są tak jasne, proste i jednoznaczne, że trudno im zaprzeczać i trudno je ignorować.

Rząd RP i posłowie, którzy głosowali za nową propozycją ustawy o nasiennictwie, pokazali Polakom po raz kolejny, że ważniejsze są dla nich interesy ponadnarodowych korporacji niż własne społeczeństwo, w tym wyborcy, którzy oddali na nich swoje głosy. Mamy nadzieję, że w nadchodzących wyborach dostaną oni czerwone kartki od wyborców.

Prosimy o nagłośnienie naszego stanowiska oraz APELU DO RZĄDU I POLITYKÓW http://alert-box.org w sprawie odrzucenia projektu nowej ustawy o nasiennictwie, pod którym od KILKU DNI zbierane są podpisy.

Jadwiga Łopata, laureatka Nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel), odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi

Sir Julian Rose, prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi

Anna Szmelcer, prezes Stowarzyszenia ‚Polska Wolan od GMO”

Edyta Jaroszewska-Nowak, prezes Stowarzyszenia Ekoland o/Zachodniopomorski

Paweł Połanecki, niezależny ekspert Koalicji Polska Wolna od GMO

Roman Andrzej ŚNIADY – Komisja Sterująca Koalicji „POLSKA WOLNA OD GMO”

34 komentarze do “(P)osłowie PO i PSL przegłosowali nową ustawę o nasiennictwie, która otwiera Polskę na komercyjne uprawy GMO oraz spowoduje poważne ograniczenia dostępu do tradycyjnych/regionalnych nasion

 1. Pingback: Złe wieści na temat ustawy o nasiennictwie – żądajmy odrzucenia ustawy!!! | PUBLIKUJ NA LIBER BLOG

 2. Chyba można? Trzeba dalej zbierać podpisy, jeśli będzie ich wystarczająco dużo sejm będzie musiał uznać wolę narodu.

  Wczoraj buszując po temacie przymusu szczepień znalazłam bardzo ciekawe informacje. Pewna posłanka złożyła interpelację w sprawie przymusu szczepień, sugerując, że jest on wprowadzany pod wpływem lobby farmaceutycznego. Minister odpowiedział, że to absurdalne zarzuty i zażądał odrzucenia. W jakiś niedługi czas później w prasie pojawiła się informacja, że minister stanie przed sądem za korupcję. Dlatego nie wpadajmy w panikę, kłamstwo ma krótkie nogi, a korupcja zawsze wyjdzie na jaw, o czym napiszę dokładniej w najnowszej notce.

  DRODZY MINISTROWIE I URZĘDNICY PAŃSTWOWI – LAPTOP ZA ŻYCIE I ZDROWIE POLSKICH DZIECI? DLACZEGO TAK NISKO JE CENICIE?

  NAWET, JEŚLI ZA GMO WZIĘLIŚCIE WIĘCEJ, TO I TAK NIE BYŁO WARTO, BO SIĘ WYDA I BĘDZIE WSTYD!

  LOBBY ATOMOWE JUŻ ZAŻĄDAŁO ZWROTU PIENIĘDZY, KTÓRE WZIĘLIŚCIE W FORMIE ŁAPÓWEK (I NAWET CZĘŚĆ ODEBRAŁO), BO KASA ZOSTAŁA WZIĘTA, A ELEKTROWNI JAK NIE MA, TAK NIE MA!

  GMO TEŻ NIE BĘDZIE!

 3. Pingback: Niebezpieczne szczepionki testowane na polskich dzieciach – nielegalnie i ze złamaniem wszelkich procedur! «

 4. Astromario, wiem , ze to moze egoizm, to co napisze, ale skoro ma nas w grudniu 2012 zmiesc z powierzchni Ziemii to …. moze lepiej powiedziec: ” robta co chceta”?
  Na nich po prostu nie ma sily. ci , ktorzys dostaja sie na szczyt po jakims czasie , nawet kiedy obecywali spoleczenstwu zlote gory przyjmuja calkiem inny kierunek w swoich dzialaniach. Na to nie ma sily. Tam dziala jakas inna logika.
  Zastanawiajace tylko jest to, ze w Niemczech sklepy z bio zywnoscia rosna jak grzyby po deszczu….czyli co? Nie wszystkie rzady „boja sie” korporacji?

 5. Mac

  Czernobyl i Fukushima
  a czy o tym ktos donosi w polskojezycznych meNdjach..Why Is There A Media Blackout On Nuclear Incident At Fort Calhoun In Nebraska?

  ten link z wiadomosciami jest jeszcze lepszy, te wszystkie nuklearne wypadki to czyste przypadki

 6. Ratujmy niedzwiedzie!
  W Chinach, Korei i Wietnamie kwitnie proceder okrutnego pobierania zolci od zywych niedzwiedzi. Misie trzymane sa w pojedzynczych klatkach-tak malych, ze nie moga w nich usiasc, a tym bardziej stac. Rozmiar boksu pozwala jedynie na lezenie niemal w bezruchu. Misiom wszczepia sie w zoladek metalowe dreny i dwa razy dziennie spuszcza zolc. Zabieg jest tak bolesny, ze misie jecza, gryza wlasne lapy, uderzaja glowami o prety klatki. Zwierzeta, cierpiac tez z powodu wiecznie niegojacej sie rany, chorob, bezczynnosci, wegetuja tak przecietnie 10 lat. Padle zwierzeta zastepuje sie nowymi.
  Prosze, dolacz do akcji majacej na celu zamkniecie niedzwiedzich farm. Liczy sie kazdy glos
  http://www.endbearfarming.org/en

 7. teraz to juz chyba tylko pilny telefon do Prezydenta – moze zawetuje…. gdzie mozna znalezc pelen tekst tej ustawy? swoja droga jaka jest teraz sciezka formalna bysmy mogli odrzucic ten sabotaz i wrogie dzialanie wobec obywateli Polskich (ile jest czasu, ile podpisow, w jakiej formie,etc – a moze zgloszenie do ABW lub TK bedzie szybsze i bardziej pomocne?) .

 8. wpis ze strony:http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=3757&Itemid=44

  NAPRAWDĘ MUSIMY MIEĆ BOMBĘ ATOMOWĄ?

  Polska podobno musi mieć bombę atomową. Naprawdę musi? Czy władza to jest taka choroba, która rzuca się ludziom na mózg?

  Mimo że coraz beznadziejniej wygląda próba opanowania sytuacji w elektrowni atomowej Fukushima 1, rządy na całym świecie dalej promują energetykę jądrową. Nasz zidiociały rząd oczywiście wpisuje się w tę politykę, bo jakże by inaczej. Głosując za ustawą o rozwoju energetyki jądrowej nie wpisali tylko, który bierze za to od Arevy, który od Westinghuse, a który od Sowietów.

  Cały też czas do znudzenia powtarzają łgarstwo, jakoby była to energia bezpieczna, czysta i tania. Inną ulubioną i równie kłamliwą mantrą jest twierdzenie, jakoby energetyka jądrowa była niezbędna ze względu na walkę z ociepleniem klimatu.

  Technologia nuklearna zawsze będzie narażona na błąd ludzki, na katastrofę naturalną, na błąd konstrukcyjny czy atak terrorystyczny.

  To co widzimy w Fukushimie to połączenie trzech pierwszych elementów. Za słaba konstrukcja sprawiła, że trzęsienie ziemi doprowadziło do popękania obudów bezpieczeństwa w reaktorach. Za niski falochron sprawił, że tsunami spokojnie zalał generatory, które w dodatku znajdowały się w podziemnej części reaktorów. W dodatku ten typ reaktora ma na poziomie III zbiorniki z zużytym paliwem, co oznacza, że podczas katastrofy zagrożenie wzrasta wielokrotnie. Na skutek przerwy w chłodzeniu stopiły się rdzenie w trzech reaktorach, w tym w R3 – z paliwem MOX, czyli plutonem. Co się stanie, jeśli nastąpi kolejne wielkie trzęsienie ziemi i kałuże stopionego paliwa nuklearnego oraz baseny z zużytym paliwem przestaną być chłodzone – wprost ciężko sobie wyobrazić. W każdym razie Czernobyl przy tym to drobiazg.

  A nie da się ukryć, że Japonia jest niestabilna sejsmicznie i stanie się to prędzej czy później.

  Energia nuklearna jest z założenia niebezpieczna, a lista chorób, które wywołuje promieniowanie jest przerażająca. Genetyczne mutacje, wady urodzeniowe, nowotwory, białaczka, bezpłodność, choroby układu naczyniowego i endokrynologicznego.

  Oczywiście wszyscy słyszeli o Czernobylu i Three Mile Island. I lobby atomowe chciałoby, abyśmy uwierzyli, że to jedyne katastrofy nuklearne, jakie się zdarzyły. Tymczasem ponad 800 awarii atomowych zostało zgłoszonych do International Atomic Energy Agency. Choćby te w Mayak, Tokaimura, Bohunicach, czy Forsmark.

  Argument, że energia nuklearna jest niezbędna, aby walczyć z nadmiarem CO2 w atmosferze też jest fałszywy

  Wszelkie raporty na temat ocieplenia zostały spreparowane na potrzeby lobby atomowego przy doszczętnym lekceważeniu wiedzy na temat historii Ziemi.

  Jesteśmy w tej chwili w okresie interglacjalnym; około 10 000 lat od ostatniego zlodowacenia (którego żywym dowodem na naszych ziemiach są jeziora Mazur i Kaszub) i niestety, zaledwie o jakieś 2 000 lat od najbliższej epoki lodowcowej. W międzyczasie następują krótkie interwały ociepleń i oziębień. W średniowieczu i renesansie można było u nas hodować winorośl. Za to w XVIII wieku nastąpiło takie ochłodzenie klimatu, że na pokrytym lodem Bałtyku stała pośrodku karczma, aby strudzeni podróżni mieli gdzie odpocząć w drodze do/z Szwecji.

  Zakładanie, że my, ludzie, mamy jakiś wpływ nawet na te pomniejsze oziębienia czy ocieplenia, juz nie mówiąc o epokach lodowcowych – jest paranoją, z której rządy powinny być przymusowo leczone. Konkretnie nazywa się ten przypadek chorobowy manią wielkości.

  Jeden wybuch wulkanu wysyła do atmosfery taką ilość CO2, jaką człowiek wraz z wszystkimi krowami byłby w stanie wyprodukować po 100 latach.

  Poza tym CO2 jest gazem nieszkodliwym, a nawet korzystnym dla rozwoju flory. Jeżeli już mielibyśmy marudzić w sprawie jakichś gazów wypuszczanych do atmosfery, należałoby uczepić się związków siarki. Chociaż w tej dziedzinie też wulkany biją nas na głowę.

  International Energy Agency ostatnio opublikowała raport, w którym podkreśla, że energia nuklearna nie jest konieczna dla obniżenia emisji CO2. Bowiem nawet gdyby istniejącą połączoną moc wszystkich elektrowni jądrowych przemnożyć przez 4 do roku 2050, w dalszym ciągu byłoby to zaledwie 10% światowej produkcji energii. A to by redukowało emisję CO2 zaledwie o 4%. Te same pieniądze zainwestowane w czystą, odnawialną energię wiatrową, wodną, czy fotowoltaiczną mogłyby znacznie skuteczniej zmniejszyć globalne ocieplenie, oczywiście, jeżeli założymy, że ono w ogóle jest.

  Co oznacza, że obecnie energia jądrowa zaopatruje nas w 2,5% światowej energii. Ale zagrożenie stwarza na 100%.

  Energia nuklearna jest kosztownym i śmiertelnie groźnym rozwiązaniem .

  Odnawialne energie nie powodują międzynarodowych konfliktów, ich zasoby są nieskończone i nie powodują skażenia. Początkowe koszty inwestycji w energię odnawialną zwracają się, kiedy prototypowe rozwiązania wchodzą do produkcji, a konkurencja obniża koszty.

  Ale oczywiście przy okazji wytwarzania energii odnawialnej, nie da się produkowac broni masowej zagłady przerzucając przy okazji koszty tej produkcji na przymusowych odbiorców energii.

  Parę dni temu ks. Małkowski w wywiadzie udzielonym pod namiotem Solidarnych powiedział, że pytał się któregoś z posłów PIS, dlaczego głosowali za energetyką jądrową. Znamy już jedną odpowiedź na to pytanie – jakoby dostali błędną ściągawkę do głosowania. A teraz mamy inną – udzieloną właśnie przez tego posła – że przecież Polska musi mieć bombę atomową. Rozumiem, że ten sposób myślenia podzielają posłowie innych partii. Naprawdę Polska musi? Czy władza to jest taka choroba, która rzuca się ludziom na mózg?

 9. @niereligijna
  W związku z występującymi w USA powodziami i pożarami zablokowane są dwa lotniska, pewnie dlatego niebo było czyste nad Europą – (być może, podejrzanych krajów o rozpyłkę, jest wiele).
  1. Podejrzewane lotnisko przez grupy amerykańskie to Pinal Airpark – (w rejonie lotniska ogromne pożary) http://thecontrail.com/forum/topics/pinal-airpark-az-video-and
  2. To baza wojskowa lotnicza Minot Dacota – drugi film.

 10. @ abc: prezydent? Nie wiem, jaki jest jego stosunek do GMO, ale on jest z PO, a PO głosowało jednogłośnie, co sugeruje dyscyplinę partyjną. A to znaczy, że nie ma co liczyć na prezydenta. Musimy działać inaczej. Na szczęście mamy Koalicję Polska Wolna od GMO, mamy Jadwigę Łopatę i Juliana Rose, poczekajmy, co oni wymyślą. Oni potrafią zorganizować akcję. Nie powinniśmy się rozdrabniać, lecz działać wspólnie. Poczekajmy na ich kroki i przyłączmy się. Skoro inne kraje zdołały wywalić GMO ze swoich pól, to i my potrafimy, to tylko kwestia czasu.

  Myślę, że każdy z nas powinien też podjąć działania we własnej okolicy. Miasta otoczone są wsiami, więc nie trzeba daleko jechać. Można wydrukować ulotki i nagrać filmy o GMO i rozdawać rolnikom, można też informować ich o tym, że jest duże zapotrzebowanie na żywność eko, niech się przyłączą do takich akcji jak Od rolnika czy Paczka od rolnika. My też powinniśmy się przyłączyć i zamawiać takie jedzenie. Musimy stworzyć podziemie rolnicze i żywnościową akcję samoobrony (nie mylić z partią Leppera), a wtedy rolnikom nie będziesię opłacało produkowanie gówna, bo nikt nie będzie tego chciał. Świat wycofuje się z GMO, bo to się nie opłaca. Obiecanki cacanki się nie spełniły, nikt na tym nie zyskał, a wielu straciło, bo wydajność nie jest większa, jakość nie jest lepsza i nie jest taniej, lecz drożej. Co więcej, ludzie tego nie kupują, więc producenci rezygnują. Monsanto traci klientów, więc pcha się na chama do nas.

 11. @ Anna:

  skoro ma nas w grudniu 2012 zmiesc z powierzchni Ziemii

  Podaj źródło tej informacji.

  Zastanawiajace tylko jest to, ze w Niemczech sklepy z bio zywnoscia rosna jak grzyby po deszczu….czyli co? Nie wszystkie rzady „boja sie” korporacji?

  Co jest na Zachodzie, to prędzej czy później dotrze i do nas. Dlatego ja nie boję się korporacji, bo widzę, że to korporacje boją się mnie, mojego bloga i tego, że w Polsce również narasta „moda” na zdrową żywność. Dowodem jest sklepik warzywny koło mnie, gdzie jest wielki szyld „Warzywa ekologiczne”. Sklep od lat sprzedaje eko i ma się dobrze, a nawet lepiej, bo to klienci wymusili zmianę profilu sklepu dopytując się o zdrowe warzywa dla dzieci. Również popularność strony o permakulturze świadczy o tym, że ludzie wiedzą, co się dzieje w świecie i nie mają zamiaru czekać z założonymi rękami, aż korporacje ich wytrują i wyślą na tamten świat.

  Ja w grudniu 2012 roku zamierzam obudzić się we własnym łóżku i w zupełnie normalnym świecie, bez korporacji i psychopatów u władzy.

 12. Polecam filmik, który pokazuje jakie męty zasiadają w Europarlamencie! Proszę zwrócić uwagę na to co mówi „młody” Daniel Cohn Benedit – publicysta, polityk europejski !!!
  Nigel Farage o Kamińskim, Von Rompuyu, Kinnock, Schulzu i Cohn Bendicie

  (minuta filmu 2:38/3:59)

 13. @ Femina Liberata: ludzie są dumni z tego, że nie wiedzą. Dziś jakiś mądrala na Facebooku powiedział w grupie która działa przeciw GMO, że jego to (czyli problem GMO) nie interesuje i ironizował, że nie wiedział, że jest własnością korporacji, hehehe, jakie to śmieszne. Ludzie nie wiedzą też o Cohn-Bendicie. Ich to nie interesuje. W dupie mają „teorie spiskowe”, oni nie będą niczego sprawdzać, bo gdyby to była prawda, to by pokazali w TV, a co więcej, taka kreatura nie mogłaby zasiadać w parlamencie Unii. Bo to przecież jest zupełnie niemożliwe, żeby to mogło być prawdą, niech się paranoicy walą i leczą na głowę.

 14. Witam!
  To co zrobili nasi posłowie jest karygodne (!!!) po prostu. Biorąc pod uwagę ogólną sytację w naszym państwie… nie liczyłabym na to, że będzie lepiej, tj. – ani senat RP, ani prezdydent RP tego nie ‚powali’ (czyli nie zgłosi poprawe, zawetuje lub pośle do Trybunału Konstytucyjnego). TO JEST JEDNA RZĄDZĄCA KLIKA! I musimy się z tym praktycznie i mentalnie pogodzić na dzień dzisiejszy. NIestety.
  Wymagana jest dla dania oporu grubsza OPOZYCJA. Jej także – na dzień dzisiejszy – nie ma. A jeśli nawet jest w tzw. „podziemiu” – to ma inne sprawy na głowie.. (a nie rolnictwo).
  Istotna moim zdaniem jest – dla każdego z nas – PRAKTYCZNA nauka uprawy i rolnictwa, Oraz nauka dot. pozyskiwania pełnowartościowych ziaren do upraw i ich wykorzystywanie w corocznym zasiewie oraz też magazynowanie nasion (!).
  Ja to robię od jakiegoś czasu.
  Polecam też film (pewnie macie wiele uwag do autora, jednak w tym temacie jest dość OK)
  to jest lista odtwarzania:

 15. szkoda ze nie mieszkam w Polsce! kupila bym sobie licencje na posiadanie stolowki sejmowej i gotowala bym im posilki regeneracyjne, poprosila bym firme monsanto by mi pozwolili uzywac ich logo i gwarantowala bym ze do przygotowywania posilkow uzywane byly by tylko produkty gmo, klonowane mieso, a saladki ze swiezych warzyw gmo, ochrzczone solidnie roundap, napoje tylko liht, a zamiast cukru aspartame….sol oczywiscie kosherna bez zadnych mineralow, napoje alkoholowe tez na bazie kukurydzy genetycznie zmodyfikowanej. Nie wiem jak, ale nalezalo by zarzadzic ze posilki maja spozywac bez mozliwosci wykrecania sie jakakolwiek dieta czy usprawiedliwieniem od lekarza.
  Mysle ze na swiecie panuje juz idiocracy, taka globalna epidemia, jesli macie mozliwosc obejrzec ten film z tlumaczeniem to goraco polecam, jest w gatunku komedia, ale przedstawia prawdziwy dramat.

 16. @Astromaria

  „W dupie mają „teorie spiskowe”, oni nie będą niczego sprawdzać, bo gdyby to była prawda, to by pokazali w TV”

  Wiesz co, im więcej wiem tym mniej się boje i mam dziwne przeświadczenie, że świadomi przejdziemy przez to wszystko pozytywnie. Myśle, że pora zacząć dbać o własne dupy a nie przejmować się wszystkimi dupami na tej ziemi. Jak mogę być odpowiedzialny za kogoś kto nie chce myśleć? Czy mam odpowiadać za czyjeś duchowe i intelektualne lenistwo. Kiedyś myślałem biedni, zabiegani i zapracowani ludzie nie mają czasu na poszukiwania. Ale widze, że ci co krzyczą, że nie mają czasu bo praca, bo dzieci bo to czy tamto, znajdują czas na piwko i meczyk w TV oraz „Taniec z gwiazdami”. Przestańmy się ciągle przejmować wszystkimi i zadbajmy o siebie i swoje rodziny o tą garstke osób przebudzonych.

  Nie wiem ile jeszcze trzeba dowodów dla ludzi nieprzebudzonych z iluzji w jakiej żyją. Poniższy film jest o tyle szokujący, że pokazuje jak dla Illuminatów ważne są rytuały. W bezczelny sposób wykorzystali dzieci w momencie zaplanowanego ataku na WTC do „occult chants ritual”, czyli głośnego wymawiania zaklęcia.

  KITE PLANE MUST HIT STEEL to wypowiadały dzieci przed prezydentem Bushem zaraz przed uderzeniem samolotów w WTC.

  KITE PLANE można potraktować jako grę słów. KITE PLANE oznacza latawiec a samo PLANE samolot

  KITE PLANE MUST HIT STEEL – Latawiec (samolot) musi uderzyć w stal

 17. „Czy władza to jest taka choroba,która rzuca się ludziom na mózg?”
  Żeby coś mogło rzucić się na mózg to trzeba by go najpierw mieć 🙂 .Ignorancja ludzi jest porażająca,czasem mam wrażenie,że mówię do nich jak do ściany-zero reakcji,totalny zlew.Dlatego przestałam już się napinać,robię to, co mogę-przekazuję info,drukuję itd. Wiem,że wielu z lenistwa nawet nie otworzy linku,albo nie doczyta tekstu.Ale są i tacy,którym otwierają się oczy ,więc choćby dla nich warto.

 18. Po prostu trzeba zapamiętać tych posłów i podać im czarną polewkę .

 19. Marcus
  —————-

  – masz zupełna racje,ze trzeba dbać o siebie, o swoja częstotliwość, a resztą przejmować się gdy zajdzie taka potrzeba. Trudno

  wypluwać sobie płuca gdy i tak nie docierają do większości proste prawdy.

 20. @ kornik: http://wolnemedia.net/aktywizm/apel/

  spowoduje poważne ograniczenia dostępu do tradycyjnych/regionalnych nasion. Limitowanie nasion – wszystkie odmiany do 10 % na cały obszar Polski i tak np. można uprawiać nasiona regionalne kukurydzy do 0,03 %

  Koalicja „POLSKA WOLNA OD GMO” podejmować będzie dalsze działania interwencyjne na forum Senatu RP w celu obalenia wadliwego projektu ustawy nasiennej, a w przypadku zatwierdzenia jej przez Izbę Wyższą zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego. Jednak tak poważna ingerencja w napędzony przez rządzącą koalicję proces legislacyjny wymaga szerokiego poparcia społecznego, bez niego nie mamy szans na wygraną.

  I jeszcze komentarz:

  Magosia 08.06.2011 17:14

  Mam gospodarstwo, ludzie nie zdają sobie sprawy, jak trudno prowadzić gospodarstwo przy obecnych przepisach, a co dopiero po tych nowych. Dziś musimy płacić 50 % WARTOŚCI WYSIANYCH NASION , WYPRODUKOWANYCH W GOSPODARSTWIE jako opłata dal firm nasiennych. Nie mogę mieć nasion z wymiany od sąsiada ekologa, starych odmian, bo muszę wszystko kupować od firm.Ponieważ ekogospodarstwa mają coroczną kontrol, to my to wiemy, inni dopiero się dowiedzą , jak zapłacą karę.
  Niedługo nie będzie wyboru, bo ile takich ostatnich mochikanów jak ja jeszcze jest?
  Jadwiga – jesteś wielka

  Niedługo i gospodarstwa eko będą musiały kupować nasiona GMO, bo za sianie innych dostaną karę. Dziś warzywa ekologiczne są obrzydliwe, bo muszą siać nasiona z korporacji. To nie są tradycyjne nasiona!!!

 21. http://samotnywilk2011.wordpress.com/
  Na postawy społeczeństwa,może mieć wpływ,smog elektromagnetyczny,a nawet emisja częstotliwości ,w ramach kontroli umysłu.Walce z tym,poświęcam swój nowy blog.
  Zapraszam tych,którzy chcą przejść od słów,do czynów,Pokojowa rewolucja jest w zasięgu ręki.Na Węgrzech nasycenie powietrza, energią orgonu,być może miało wpływ, na zmiany w polityce,jakże znamienne.
  Zapraszam,do wspólnej walki.!!!

 22. Masakra po prostu i szczęka opada jak można być tak głupim (bo zakładając skorumpowanie to i tak w końcu odbije się na tym co bierze). Nic tylko założyć fiszki dla każdego nazwiska, które figuruje „za gmo” i dopisywać im ich „osiągnięcia”.

  Mam tylko nadzieję, że będzie im miał kto podać czarną polewkę. Bo inaczej oni będą mieli polewkę z nas.

  A wiecie jak się dzisiaj zdziwiłem. Na gazeta.pl art w którym Nigel Farage pojechał po „irlandzkim cudzie” tuska.

  Po wysłuchaniu pana przemówienia dziś rano muszę się spytać: na jakiej planecie pan żyje? Dlaczego Pan udaje, że wszystko idzie dobrze? Europa jest w głębokim kryzysie strukturalnym. Grecja, Portugalia i Irlandia nie przeżyją w strefie euro. Dania zerwała umowę z Schengen i dobrze. (…) Ludzie mówią, że chcę współpracy europejskiej, ale nie chcą tej Europy, rządzonej przez niewybieralnych biurorkatów, jak pan Barosso – mówił Farage.

  (…)

  – Mówi pan, ze Unia jest fantastyczna, popiera pan zniszczenie demokracji krajowej. (…) Mówi pan: my wiele lat byliśmy niesuwerenni, pod okupacją sowiecką, dla nas europejska integracja nie jest zagrożeniem niezależności (…). Co też pan mówi? Że to (UE – red.) nie jest tak złe jak ZSRR? Czy to naprawdę jest wystarczająco dobre dla waszego społeczeństwa? – atakował Tuska europoseł.

  – Opisuje pan problemy Grecji jako trywialne. Przykro mi, ale setki tysięcy ludzi są na ulicach Grecji i walczy o odzyskanie demokracji. Pan i pan Buzek mówicie o Solidarności (…), a teraz oddajecie suwerenność Polski nieudanej Unii Europejskiej – dodał.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,9902466,Nigel_Farage_laja_premiera_kraju_prezydencji__Deja.html

  Aż się łezka w oku kręci, że owieczki sobie poczytają co nieco o swoich wybrańcach, szczególnie o ich „słońcu” 🙂

  PS. Zenobiusz – no jeśli uda Ci się faktycznie sensownie poprowadzić blog tylko w temacie orgonu (bez poruszania innych kwestii, np. religii) i go dobrze rozreklamujesz (bez spamu) to jest szansa, że dotrzesz do większej ilości zainteresowanych i będzie to miało jakiś pozytywny wpływ. W każdym razie życzę powodzenia, bo temat jest wart nagłaśniania.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.