Przepraszamy „racjonalistów”, że nie dałyśmy się nabrać na olgacom

W imieniu swoim i Ehovary przepraszam na głównej stronie swojego bloga, że nie dałyśmy się nabrać na olgacom! Nie dałyśmy się nabrać również iwozniakowi. O, jakże nam przykro!

Następnym razem prosimy bardziej się postarać.

45 komentarzy do “Przepraszamy „racjonalistów”, że nie dałyśmy się nabrać na olgacom

 1. Jakiś czas temu trafiłam na filmik na YT, gdzie dziewczyna mówiła o tej firmie kiepskim angielskim z rosyjskim akcentem. Brzmiała dziwnie, swoją drogą. Nigdy nie słyszałam o tej firmie, aczkolwiek parę informacji zahaczało o prawdę i wydawało się wiarygodne. Czyli to prowokacja z tą firmą? Oraz całe powiązania z Monsanto i innymi gigantami trucicielami?

 2. Ja mam jeszcze takie skojarzenie 😉 :
  Z czym w potocznej polszczyźnie kojarzy się słowo „wacek” ?
  Ktoś nas robi w ch… i się z tym nie kryje wcale (?) 😉

 3. Dawno już, niestety, z braku czasu, nie zaglądałem tutaj.
  O co chodzi, z tym olgacom? Jeśli można w skrócie.

 4. @Tytus

  Nie bądź leniem i zajrzyj pod link z notki…

  @Dziewczyny

  Kocham Was za Waszą mądrość… 😉

 5. @ Ehovara, adres jakiś dziwny, głębiej nie wchodziłem, na jakim etapie biorą dane, już na tym?
  @ Logo Pedant, nie wiem gdzie szukać?
  Leniem będę, gdy będę wiedział, a nie zajrzę. Hej.

 6. @ Logo Pedant – nie znam angielskiego, niemniej olgacom, według tego co zrozumiałem, to odnoga źródeł Monsanto itp. Jaka jest w tym aspekcie rola Pań, co do których jest ten komentarz, nie wiem nadal?.

 7. @Astromaria

  To się robi tak. :mrgreen:

  @Tytus, bracie. Ja tez nie znam angielskiego… 😉 Mądre Panie to Astromaria i Ehovara, które przepraszają, że nie dały się nabrać na tę manipulację…

 8. Wyjaśnię w kilku słowach, jakie bzdury zaświeciły mi czerwoną lampkę w mózgu:

  Część, jestem Alenka Wacek z Polski.

  Czy ktoś z was zna jakąkolwiek Alenkę? Czy ktoś kiedykolwiek spotkał się z takim imieniem?
  TO NIE JEST POLSKIE IMIĘ!
  Dlatego od razu nasuwa się podejrzenie, że napisał to ktoś, komu coś dzwoniło, ale nie wiedział, w którym kościele. Polskie imię to Alina, a jego zdrobnienie to Alinka, ale nikt nie podaje zdrobnienia w służbowych dokumentach.

  Pracowałam dla jednej z nich – Olgacom Global Airline Catering w latach 2007 – 2009. Olgacom pozbywa się odpadów chemicznych, ale dyrekcja i dystrybutorzy pomagają firmom takim jak Royal DSM i chińskiej SINOCHEM w ich rozpylaniu, oraz dokonują eksperymentów geo-inżynieryjnych na ludziach.

  Catering to firma dostarczająca jedzenie. Jakie odpady chemiczne są w jedzeniu? I jakim cudem firma cateringowa miałaby coś rozpylać, skoro nie ma samolotów?

  Samoloty Olgacom latają codziennie i dokonują oprysków, i musimy je zatrzymać zanim będzie za późno.

  Firma cateringowa nie ma samolotów, taka firma dostarcza żarcie liniom lotniczym, w tym (rzekomo) LOT.

  Tu widać witrynę Olgacom. Wygląda na zwykłą firmę zajmującą się dostarczaniem posiłków dla linii lotniczych. Założona w 1989 roku przez Patryka i jego wnuka Olega Tretiakow. Olgacom naprawdę nie sprzedaje liniom posiłków, ale robi dużo więcej.

  No to kurde w końcu, panie autorze tej ściemy, dostarcza żarcie firmom lotniczym, czy ma eskadrę chemicznych rozpylaczy – zanim zacznie się pisać, warto to przemyśleć.

  Kolejna bzdura!!!! Patryk i jego wnuk Oleg Tretiakow – Boszzzzz, ręce i nogi opadają. To mają być POLACY? Mają ruskie nazwiska napisane w anglojęzycznej transkrypcji – znowu wydało się, że ten człowiek nie ma pojęcia o Polsce i Polakach, myli nas z Ruskimi i jeszcze nie umie tego napisać po naszemu.

  Znam pewne fakty. W listopadzie 2003 roku Olgacom podpisała umowę z polską firmą chemiczną CIECH.

  W listopadzie 2010 roku Chiny podpisały umowę handlową z Polską wartości 1 mld Euro, jej szczegółów nie podano do wiadomości publicznej. [zob. http://www.mg.gov.pl/node/11880 – przyp. tłum.]

  Waldemar Pawlak, polski minister gospodarki, oddał Polskę chińskiej firmie inwestycyjnej. Na zdjęciu stoi obok chińskiego szefa firmy CCPPC. Na tym spotkaniu polski CIECH podpisał umowę z chińskim SINOCHEM PLASTICS, który jest częścią jednej z największych chińskich firm SINOCHEM GROUP.

  Np w 2008 roku SINOCHEM przejęła od MONSANTO butachlor i alachlor i pewne aktywa w Azji.

  SINOCHEM, Royal DSM i MONSANTO, wszystkie działają pod jedną nazwą OLGACOM GLOBAL.

  MONSANTO to firma produkująca również Orange Agent, używany w produkcji broni chemicznej. Jest on również nazywany ‘książę Bernhardt’. Według mnie to nie jest zbieg okoliczności.

  Tu już wymiękłam, bo po prostu nie da się nic zrozumieć z tego grochu z kapustą. Wujek cioci szwagierki męża…

  Nazwa Olgacom nigdy nie występuje, ale jest największym graczem w tej sieci. Zajmuje sie logistyką deponowania odpadów przez linie komercyjne w Polsce i płd-wsch Azji.

  Jak z tego rozumiem rozpylają na nas gówna z samolotowych toalet?

  Chiny już stosują manipulację pogody i geo-inżynierią i stosowały podczas Igrzysk Olimpijskich w 2008 roku, jak widać na filmie.

  Tymi gównami z toalet?

  Np biorą udział w eksperymentach w inżynierii społecznej na północy używając samolotów rozpylających, eksperymentuje na całej populacji, pozbywając się odpadów chemicznych.

  Odpady chemiczne? A skąd one się nagle wzięły?

  Wiemy, że są to tajne samoloty latające całymi dniami nad Polską i wywołują u ludzi złe samopoczucie. Spójrz na zewnątrz i zobaczysz je prawie codziennie.

  Samoloty cateringowe? Rozpylają tacki z żarciem? I pewnie stąd ta e-coli, która truje ludzi?
  Jakoś nie zauważyłam, żeby autor logicznie przeszedł od cateringu poprzez Monsanto do chemii w samolotach, więc coś tu nie gra.

  W tej chwili robią to w okolicach Gdańska oraz małego miasta X w pobliżu granicy z Chinami.

  Boszzzz, mam już zawroty głowy, szkoda, że to nie jest miasto na granicy między Gdańskiem a Chinami, bo byłoby jeszcze śmieszniej.

  Liczne raporty o chorobie m… pochodzą z badań przeprowadzonych w 2008 roku. Chcą wiedzieć jak kontrolować populacje poprzez kontrolę powietrza. Ważne jest to, że państwo i Bilderberg kontrolują fimę Royal DSM i biorą w tym udział.

  Od 28.03 do 31.03.2011 roku książę Willem Aleksander i minister gospodarki Henk Bleker odwiedzili Wietnam z delegacją biznesmenów. Byli również w holenderskiej firmie DSM w Szanghaju. Bleker spotkał tam … Był tam również Oleg Tretiakow. W styczniu 2011 roku SINOCHEM przejął 50% DSM za ponad 210 mln Euro. Już mają filię w Thuan. Media mówią, że książę holenderski był w Wietnamie by zmienić wymagania odnośnie zarządzania wodą. Ale to tylko przykrywka.

  DSM, SINOCHEM i OLGACOM PROJECT w Polsce używają sieci dystrybucyjnej wszędzie.

  Willem Aleksander należy oczywiście do grupy Bilderberg, tu jest dowód na to, że brał udział w spotkaniu w 2009 roku i przyjaźni się z Obamą, którego odwiedził we wrześniu 2009 roku. Jego matka królowa Beatrix i dziadek, książę Bernhardt, są ważnymi przywódcami NWO, elity światowej i finansowej rządzącej światem. Bardzo obawiają się przebudzenia, chaosu i chorób ze względu na własne zyski.

  Firmy te chcą mieć monopol nad anty…, które my wywołujemy, zamiast przynosić duże pieniądze.

  Proszę o pomoc w szerzeniu informacji o OLGACOM PROJECT. Jego filią jest … GEO-ENGINEERING i ma program pozbywania się odpadów.

  Jeśli chcesz więcej informacji, przejdź na moją witrynę i podpisz petycję. Propaguj mój film.

  Więcej info http://olgacomscandal.wordpress.com

  proszę również o podpisanie mojej petycji http://www.petitionbuzz.com/petitions/stopolgacom

  Zakręciło mi się w głowie od szukania związków między tymi danymi… wygląda na to, że to strumień świadomości jakiegoś trolla, który stracił kontrolę nad tym, co miał zamiar napisać.

  Email z groźbą od Olgacom – 19.06.2011
  Dzisiaj otrzymałam ten email od @olgacomglobal.pl. Wiedzą, że mogę opublikować ten email, pokazuje on, że nie martwi ich to, gdyż nikt się do nich nie dostanie. Nie są tylko w Polsce, ale w kilku krajach, w większości w Azji. Potrzebujemy więcej ludzi do podpisania petycji, bym mogła złożyć ją w polskim parlamencie i zapytała ich w tej kwestii. Petycja do podpisu tutaj:
  http://www.petitionbuzz.com/petitions/stopolgacom
  Poniżej dokładny tekst emaila:
  Pani Wacek, chcę pani przypomnieć, że pani podpisała umowę o zachowaniu poufności. Obecnie obserwujemy pani zachowanie online i zalecamy, by pani nie angażowała się dalej w tej sprawie. Pomyśl o twoich przyjaciołach.

  pozdrowienia
  R. Vanderbilt

  Trzymajcie mnie, bo zawrót w mojej głowie osiągną takie natężenie, że zaraz się przewrócę: Pani Wacek jest Polką, pracownicą polskiej firmy, jej szefami są ruscy Trietiakowowie, a mail jest po angielsku, podpisany przez kogoś o holenderskim nazwisku – nie nadążam… Czy wy dostajecie od szefa maile po angielsku?

  I dalej w tym stylu. Kupa bezsensu, w którym nie da się złapać żadnej logiki. Prawda jest taka, że żaden CIECH nie pryska na nas od dnia podpisania umowy, tylko jakieś psubraty robią to od 1999 roku.

 9. Dla racjonalistów:

  „„Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego. Jednak magowie obliczyli, że szanse jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.”
  – Terry Pratchett

  Dla katolików:

  „Strzeż się tego, kto czytał tylko jedną książkę.”
  – Giacomo Casanova

  Dla wszystkich pozostałych:

  „Rzeczywistość nie zawsze jest tym, czym się wydaje.”
  – Terry Pratchett

  W imieniu własnym przepraszam racjonalistów za to, że wyciągam wnioski z własnych obserwacji a katolików przepraszam za to, że byłem na tyle bezczelny aby przeczytać całą mase ezoterycznych (w ogólnym znaczeniu) książek. W dodatku zakazanych książek przez „autorytety” które swój rzekomy autorytet opierają na jednej książce. Racjonalistą życze znalezienia matematycznego wzoru – formuły (sic !!!) na istnienie Boga. Katolicy niech znajdą diabła w lodówce bo tam jeszcze nie szukali.

 10. @Astromaria
  „I dalej w tym stylu. Kupa bezsensu, w którym nie da się złapać żadnej logiki.”

  Wydaje mi się, że ktokolwiek to pisał to wpisuje się w tą samą tendencję jak podawanie wiadomości o znalezieniu Osamy i wrzuceniu jego ciała do morza, czy wypuszczeniu na rynek masy książek o Annunaki autorstwa Maximillien De Lafayetta. Wchodzimy w coś co można nazwać chyba „drugą fazą”. Pierwsza to było zaprzeczanie totalnie wszystkiemu. Teraz będziemy mieli preparowanie informacji, przy jednoczesnym potwierdzeniu istnienia takich zjawisk jak smugi chemiczne i inne „spiskowe” do tej pory teorie. Wszystko w bardzo prymitywny sposób bo władza myśli, że jak truje nas z nieba i z lodówki to już jesteśmy tępi całkowicie i łykniemy wszystkie kity jakie nam będą wciskać. Stali się cholernie mało kreatywni i twórczy w swoich kłamstwach. A może są bardzo pewni siebie i stać ich na „minimalizm twórczy”. Skoro społeczeństwo łyka płytką popkulture to i może łyknie płytkie kłamstwa? Niestety chyba cały czas łyka jedno i drugie plus tabletki z BigPharmy. Został tylko rok do „daty zero” a ja nie widze globalnego masowego przebudzenia tylko pojedyncze jednostki w małej ilości.

 11. Ten filmik ostatnio robi furorę w sieci:

  Wszystko w bardzo prymitywny sposób bo władza myśli, że jak truje nas z nieba i z lodówki to już jesteśmy tępi całkowicie i łykniemy wszystkie kity jakie nam będą wciskać. Stali się cholernie mało kreatywni i twórczy w swoich kłamstwach.

  Widocznie władza i twórcy tych historyjek sami się zatruli chemią z nieba i lodówki. W młodości przyjęli za dużo szczepionek, a teraz za dużo pigułek Big Pharma i dlatego tak kiepsko im idzie.

 12. @Astromaria
  twój post numer 14 -mistrzostwo świata. Faktycznie jedna wielka bzdura.

 13. @Maria
  A może w tej prowokacji jest ziarenko……
  Idąc tropem tej prowokacji, trafia się na Chińską „Sinochem GROUP”
  http://www.sinochem.com/tabid/847/Default.aspx
  Tekst z witryny tej firmy – „google tłumacz” ale można zrozumieć.
  „Sinochem group”
  „W zakresie sprzedaży i marketingu, możemy cieszyć się ponad 4100 salonów posiadanych przez nas lub naszych agentów, obejmujący główne rolnictwa Chin prowincji. Dzięki współpracy z największymi międzynarodowymi koncernami, Sinochem Międzynarodowej zajmuje silną markę jako główne narzędzie do penetracji rynku. Jej portfel obejmuje 10 produktów markowych, które posiadamy lub zagrać jako agenta. Monsanto „Round-up” na herbicydy, które mamy wyłączne prawo do dystrybucji ma 10% udział w rynku w rynku glifosat Chin. Zachęcamy również wspólne wysiłki na rzecz sprzedaży wszystkich produkcji rolnej w jednolitym kanale i przyniosły pozytywne postępy. W obcych krajach, Sinochem Międzynarodowego przejętej firmy Monsanto acetanilidu w 6 krajach Azji Południowo-Wschodniej mają 500 dealerów i 54 marek. Wielkość sprzedaży stale rośnie. W Indiach, musimy podjąć udział w rynku z 49% na herbicyd ryż, podczas gdy w Philippine liczba ta wynosi 31%. Nasza sieć dystrybucji obejmuje 81% światowej regionu sadzenia ryżu.

  „Glifosat, główny składnik herbicydu Roundup”
  Więc ta spółka posiada też udziału w MONSANTO – 10%.
  Jest wyżej na tej stronie wspomniane o modyfikowanych roślinkach przez „Sinochem Group”
  Czy ta spółka wykupiła z pomocą naszych władz, udziały w CIACH?, jeżeli tak to uważajmy na Glifosat z CIACH! Czyli tylna furtka na Polski rynek.
  A my kupujemy chiński ryż i nie tylko!
  Ta firma to taki sam truciciel jak MONSANTO!

 14. @ ehovara: rolnictwo to jedno, a opryski z nieba to drugie – w tej prowokacji chodziło o to, że rzekomo CIECH ma na nas pryskać. Jeśli chodzi o firmę Monsanto, to dostaje ona drgawek ze zdenerwowania, ponieważ w Europie jej wpływy dramatycznie maleją. Coraz więcej państw wprowadza strefy wolne od HMO, a kraje, które dały się nabrać na jej obiecanki-cacanki wycofują się z umów. Rolnicy nie chcą tego gówna, a politycy pod wpływem nacisków społecznych zatwierdzają ustawy przeciwko. Dlatego Monsanto robi co może, żeby nabrać Chińczyków i Polaków, bo my jeszcze nie mamy ustawy.

 15. Astromaria znalazla „strone” olgacom, ja nie znalazlam nic, ciagle sie powtarzaly tylko linki z zeznaniami pani Wacek. wiec zaczelam szukac cokolwiek na temat firmy CIECH o ktorej tez mowa. Firma…korporacja….o bardzo duzym zasiegu handlowym i mozliwosciach.
  Pani Wacek, zrobil(a) dosc „szczerze naiwne” vidio, ale w jakim celu?
  Nas i tak za wariatow maja, wszyscy ci co nie wierza w chemtrails i ich zbawienne dzialanie.
  Moze CIECH dostal np ultimatum od kogos, kto np zna sekrety jego dzialalnosci ,ze albo pojda na uklad, albo bedzie video na youtub.
  To co zaprezentowala nam pani Wacek, jest wyraznie „slowianskiej”produkcji, nawet stare zdjecie i ciezki rosyjski akcent. by utwierdzic „zagranicznych” detektywow o tym ze to wszystko swieta prawda. Tylko dlaczego? Moze po to bysmy, kolejne takie nawet prawdziwe informacje nie traktowali powaznie.

 16. CIECH to firma chemiczna powstała w czasach komuny (moja koleżanka tam pracowała jako urzędniczka i kierowniczka, a kolega męża był tam szefem jakiegoś działu). Jak każda wielka firma prowadziła podejrzane interesy. Szefowie jeździli na wschód i na zachód, skutkiem czego kolega mojego męża wpadł w alkoholizm (bo jeździł na wschód) i musiał odejść. Dziś żadna firma nie jest polska. Nie mam pojęcia w czyich rękach jest teraz CIECH, ale z całą pewnością nie jest to firma cnotliwa ani czysta. Wcale bym się nie zdziwiła, gdyby kręciła z Monsanto. A propos Monsanto, na blogu o GMO umieściłam wczoraj filmik o ośmiornicy, warto zobaczyć kto jest kim i z kim kręci.

 17. każdy niech wierzy w co mu umysł i serce podpowiada… kij ma conajmniej 2 końce…

  CO DO chemii w lodówkach – rzepak półprodukt oleju rzepakowego, przez 95% rolników uzywany jest randap przed samymi zbiorami w dawce co najmniej 3l/ha aby dosuszac /blokowac przejzewanie/ upraszczac odłuszcznie nasion, potem tłoczenie na zimno bądź gorąco i mamy w lodówce…. reszta na pasze dla krów lub świń i nic sie nie marnuje… ot K*&()@ byznes…

 18. Porównajcie obie Firmy i ich witryny a wszystko stanie się jasne :
  1. Polska firma – na stronie jezyk polski + jednen lub dwa obce po kliknięciu na flagi. (przecież jest polska)
  2. Na stronie znajdują się: KRS i NIP i wkłady zakładowe i tzw © (ja na to mówię kopyraje) i tu przykład http://www.lotcatering.pl/
  Natomiast to, to, to hmm, jakieś takie angielsko-ruskie, co to kurka jest?
  http://olgacomglobal.pl/ ??? Najlepsza to ta ruska baba – kucharka 😉
  Byłam około godziny na witrynie USA i próbowałam przekonać jamerykanów, że ta firma to blaga. Słuchajcie jest to bardzo, ale to bardzo trudna sprawa, może mi się udało, nie wiem. Czas pokarze.

 19. Sorry, że na dwa tempa. Co do CIECHU, to wyjątkowo mroczny podmiot, byłe przedsiębiorstwo handlu zagranicznego. Byle kto tam nie mógł się dostać. Powiązania z przemysłem paiwowym – bardzo silne.
  Myślę, zgodnie z tym co pisze Ehovara, że w tym galimatiasie może być zakamuflowane źdźbło prawdy. W grudniu 2010r, podpisaliśmy – jako kraj – swego rodzaju sojusz militarny z Chibami. W swoim czasie notkę na ten temat mozna było znaleźćć na oficjalnych stronach internetowych Ministerstwa Obrony. Kto wie czy nie jest to jeden z tropów do 10 kwietnia roku pamiętnego. Jakie są dalsze losy tego porozumienia – nie wiadomo. Może coś jest na rzeczy, ale poprzez dezinformację, uprzedzają zarzuty.
  Do Marcus i inni..
  Co do drugiego etapu. Patrz nie z perspektywy osoby urodzonej w latach, w których jeszcze okres dojrzewania przypadał na prymitywne i nie dygitalne środki indoktrynacji. Patrz z perspektywy pokoleń wychowanych na grach komputerowych i tym podobne. To do tej grupy demograficznej – głównie – szykowany jest przekaz. Myślę, że on nastąpi w chwili, gdy to pokolenie osiągnie odpowiedni stopień reprezentatywności w społeczeństwie. Jaki to stopień, tego niestety nie jestem w stanie określić, ale coś to na kształt, omawianej tu, setnej małpy. Tempo wdrażania technoligii 3-D to też jeden z czynników „pomocniczych”. Prezetowana tu przez Astromarię bajka japońska o dzieciach nowej smutnej epoki, jest pewnym drogowskazem.
  LogoPedant, dzeki za słowa otuchy. Hej!

 20. Aha zapomniałabym.
  Dzisiaj rano na jednej ze stacji (nie wymienię której, nie będę robić reklamy) prezenter od pogody, zapowiadał przy mapce. Cytuję „ w powietrzu zebrało się dość dużo paliwa i z tego powodu będzie dzisiaj mocno padało, może spaść 30l /metr kw.” Zmieszana towarzyszka owego pana, też prezenterka mówi : jak to paliwa? „Tak zebrało się” tu konsternacja … „tak paliwa powietrznego” czy coś w ten deseń.
  Od kiedy to się mówi na chmury burzowe – paliwo? Od dzisiaj trzymam w pogotowiu kamerę i będę nagrywać te dziwne powiedzonka.

 21. Ps sojusz z Chinami z grudnia 2009r. Pomyliłem się co do daty, a to ważne. Co do nieba. Nad Żuławami „czysto”. Aż dziw bierze, a i na wspomnienia lekko.

 22. To „paliwo” zgromadziło się dokładnie nade mną, bo dziś dość porządnie lało i nawet trochę grzmiało. Mój syn mieszka 2 stacje kolejki podmiejskiej ode mnie i u niego wcale nie padało, a potem popadało tylko trochę – kiedy napisałam mu smsa że u nas leci ściana wody, a podwórko zamieniło się w jeziorko, to się bardzo zdumiał, bo u niego świeciło słońce.

  A tak na marginesie: dziś znowu niebo było bez smug. Zanim zaczęło padało i potem nie widziałam ani jednej! Cud jakiś czy co?

 23. IP domeny olgacomglobal.pl to 193.202.110.241.
  Rejestrator i zarządca europejskiej części internetu mówi o tymże adresie IP:
  http://www.db.ripe.net/whois?searchtext=193.202.110.241&searchSubmit=search
  że należy do LIR (Local Internet Registrar) one.com w Kopenhadze w Dani.
  Patrząc na zarezerwowaną przestrzeń IPv4 193.202.110.0 – 193.202.110.255 to liczba 254 unikalnych adresów na nie robi wrażenia. Mniejsza z tym. W tej firmie rejestracja nazwy w polskiej domenie .pl to koszt 8 €/rok. Najtańszy serwer z 3 GB dysku to 1.25 €/miesiąc.

  Strona polskiego zarządcy domeny .pl NASK: dns.pl – http://www.dns.pl/cgi-bin/whois.pl dla olgacomglobal.pl zwraca to:

  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  NAZWA DOMENY: olgacomglobal.pl

  typ abonenta: osoba fizyczna
  serwery nazw: ns01.one.com. ns02.one.com.
  utworzona: 2011.05.07 15:25:19
  ostatnia modyfikacja: 2011.05.07 15:25:19

  opcja: brak

  ABONENT:

  osoba: Richie Vanderbilt
  ulica: Sint Jacobsstraat 1A
  miasto: 3511 BR Utrecht
  lokalizacja: NL
  telefon: +31.652027694
  ostatnia modyfikacja: 2011.05.07

  KONTAKT TECHNICZNY:

  firma: Host Master
  One.com
  ulica: Kalvebod Brygge 45
  miasto: 1560 Copenhagen V
  lokalizacja: DK
  telefon: +45.46907100
  fax: +45.70205872
  ostatnia modyfikacja: 2009.02.20
  REJESTRATOR: Ascio Technologies Inc.
  Islands Brygge 55
  2300 Copenhagen S
  Dania/Denmark
  tel.: +45.33886100
  e-mail: office@ascio.com

  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  Firma Ascio Technologies Inc (gdzie dokonano rejestracji domeny olgacomglobal.pl) jest partnerem NASK’u:
  http://www.dns.pl/porozumienie/partners/ascio.html

  Można już zadzwonić do pana Richie Vanderbilt i pogratulować żartu.
  Aaa, zapomniałbym. Siedzibie firmy w Polsce warto się przyjrzeć z GoogleMaps:
  http://maps.google.pl/maps?q=Kontenerowa+129,+Gdansk,+Poland&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=pl&tab=wl
  Niewątpliwie robi wrażenie.

 24. Hmm, w tożsamość Richie Vanderbilt też chyba należy wątpić.
  Pod adresem Sint Jacobsstraat 1A 3511 BR Utrecht można znaleźć parking, garaże (?), sklep z meblami, łazienkami i inne podmioty (sorry – nie szprechać po niderlandzku). Wygląda na ekskluzywny dom handlowy.
  Jedynym twardym kontaktem z właścicielem domeny byłaby kopia przelewu bankowego za rejestrację domeny olgacomglobal.pl lub za wynajęcie serwerów w firmie one.com.
  Ale nieźle zaciemnione. Jak na firmę z kilkunastoletnim doświadczeniem to aż za bardzo 🙂
  Tymczasem.

 25. sprawdzając serwer olgacomglobal.pl na:
  http://www.yougetsignal.com/tools/web-sites-on-web-server/

  można się przekonać, że to typowy śmieciowy serwer, aczkolwiek sporo tam organizacji i akcji „ekologicznych” i „wolnościowych” – prywatnych.

  duża korporacja z pewnością miałaby dedykowany serwer, albo chociaż „stosowne” towarzystwo.

  to kolejny argument aby uznać olgacom za zwykły przekręt.

 26. inne wskazania siedziby serwera są już bardziej prawdopodobne – centrum Kijowa, Ukraina, ulica Zhylyanska.

  Ukraina i Rosja to źródło wielu internetowych przekrętów =)

 27. Swoją drogą (do m.in. 31 Duke Nukem) zbieżność nazwisk z Corneliusem Vanderbilt, jest znamienna.
  W wikipedii warto zwrócić uwagę na jego cytaty, dobór żon, w tym pierwszej i progresję inwestycji w wynalazki.
  No i poparcie sądów. Skąd my to znamy….

 28. Pingback: Współczesny Matrix – uwolnij się! | kefir2010

 29. U nas wieczorem też zaczęli latać, ale dopiero o zachodzie słońca. Jak na złość zapomniałam wziąć ze sobą telefon, więc nie zrobiłam zdjęć. Dziś zmieniły się warunki pogodowe i cumulusy znikły, a na ich miejsce pojawiły się mocno rozwiane cirrusy, które utrudniały odróżnienie chmur chemicznych od prawdziwych. Samoloty smużyły dość sprytnie, tworząc przerywane linie, ale kilka robiło długie i wyraźne.

 30. Ehovara, zaintrygował mnie wpis więc skorzystałem z publicznie udostępnionych narzędzi.
  Jeśli się ktoś w tym co nieco obracał to to nie jest nic specjalnego.
  Po prostu korzystamy z tego co nie jako daje „prawo internetowe” (IETF) w postaci norm i narzędzi do ich zrealizowania.

  Aarvedui, wiem ze wschód to nęcąca opcja ale zwrócone IP jest (i musi być) adresem publicznym a więc niepowtarzalnym w całej puli adresów Internetu i zgodnie z przydziałem europejskiego rejestratora RIPE.net należy do firmy ONE.com . Tutaj nie ma gdybania do kogo należy IP. W „internecie publicznym” (adresy publiczne IP) nie ma zasady nieoznaczoności Heisenberga. Niestety ale nie ma mowy o anonimowości w Internecie i gdzie dane publiczne IP siedzi. A serwer zgodnie z danymi siedzi w Danii.

  Ja bym się zastanawiał nad wiarygodnością danych abonenta domeny.

  Każdy sobie może zarejestrować jakąkolwiek domenę pod warunkiem że jest wolna w danym momencie oraz że jest pewny iż w trakcie posiadania jej nie „skoczą” mu do gardła „prawnicy” firmy-właściciela znaku towarowego wcześniej zarejestrowanego u Urzędzie Patentowym i możliwego do skojarzenia z rejestrowaną domeną. Możliwe że pamiętacie dzieje domeny microsoft.pl ? Dość burzliwa historia. Jest wiele takich historii.

  OlgaComGlobal to widmo. Całkiem skutecznie wykorzystane do zrobienia niezłego żartu.

  Domenę można sobie zaparkować u rejestratora jak i wynająć serwer w dowolnej firmie hostingowej.
  Ale każdy może zrobić przysługę koledze i dla niego zarejestrować domenę dla siebie. Żaden problem. Kwestia tego na ile i jak się uwiarygodni przed rejestratorem domeny podając swoje dane. Mogą być przecież zmyślone. Byleby adres doręczenia korespondencji był prawdziwy. Albo nr telefonu. Jakiś kontakt musi być. Ostatecznie nr konta bankowego z którego przelewem przyszła zapłata musi być realny. Ale i banki są bardzo dokładne w sprawdzaniu dowodów tożsamości. Więc nitka tak czy siak musi prowadzić do kłębka i trzymających ją rączek.

  Co do tego „śmieciowego serwera”. To nie tak. Można”powiesić” wiele serwerów na jednym IP. Technicznie to kwestia tzw. przekierowania portów lub tzw. nagłówka (zależy w którą stronę). Na głównej stronie one.com chwalą się że obsługują 800 tysięcy domen. To mnie właśnie zdziwiło. Na 254 adresach IP innej opcji jak przekierowania lub nagłówki nie ma. Twój link do tego narzędzia to udowadnia. Nie będę wnikał tu w szczegóły techniczne jak to jest robione na routerach granicznych bo już nie pamiętam, nie chce mi się tego przypominać i nie widzę za bardzo powodu by się tym męczyć. Nie o to w tym temacie chodzi.
  Ale firma one.com może mieć więcej rozłącznych puli adresowych. W dobie kończącej się puli adresów IPv4 tak się bardzo często zdarza że firmy dostają pokawałkowane pule. Więc adresów IP mogą mieć więcej.

  No dobra. Ciekawe kto się teraz będzie z tego nabijał w szerokim internecie?

  Tytus, kto to jest Cornelius Vanderbilt to ja nie „kaman”. Nie mam ostatnio siły na szukanie trzeciego dna.
  Raczej wolę się opierać na własnym doświadczeniu. Ale w przypływie sił sprawdzę sobie.
  Pozdrówka Wszystkim.

 31. Aarvedui, a to ci dopiero!
  Te narzędzie które zalinkowałeś wskazuje na geograficzną lokację sieci w… Kijowie na Ukrainie :). (http://www.yougetsignal.com/tools/network-location/)

  No cóż, akcent z „filmików” OlgaCom wskazywałby na to że Kijów jest na rzeczy :). To naprawdę śmieszne jest jak Rosjanie lub Ukraińcy mówią po angielsku. Jednak Czechów i Słowaków chyba nikt nie pobije. 😛
  Może firma one.com ma w Kijowie swoją filię i rzeczywistą lokację małej serwerowni?

  Dziwne bo tracert w wiersza poleceń do 193.202.110.241 wskazuje od szóstego routera u mnie trasę na Niemcy (w domyśle Dania – nadmienię że to IP w ogóle nie odpowiada na ping):

  6 17 7 212.191.233.105 z-Slask-COM.poznan-gw1-pcws.rtr.pionier.gov.pl
  7 * * Timed out
  8 22 5 4.69.146.153 ae-34-52.ebr2.Berlin1.Level3.net
  9 31 9 4.69.133.146 ae-3-3.ebr2.Dusseldorf1.Level3.net
  10 39 8 4.69.143.189 ae-23-23.ebr1.Dusseldorf1.Level3.net
  11 36 -3 4.69.143.166 ae-45-45.ebr2.Frankfurt1.Level3.net
  12 36 0 4.69.140.18 ae-62-62.csw1.Frankfurt1.Level3.net
  13 36 0 4.68.23.12 ae-1-69.edge4.Frankfurt1.Level3.net
  14 146 110 64.208.110.177 te8-4-10G.ar4.FRA3.gblx.net

  … a potem ginie w timeout’ach. Zero śledzenia.

  The network location tool (http://www.yougetsignal.com/tools/visual-tracert/) też wskazuje na Danię.
  Bardzo ciekawe.
  Ale ta sprawa to brożka firmy one.com. Może na ich stronach znajdzie się stosowna informacja.

  Pozdrowionka.

 32. Duke Nukem
  O-la-la-la!!! Jesteś genialny! Dzięki za to, co świetnie wykonałeś. To są argumenty nie do podważenia.
  Kamuflaż „Richiego V.” elementarny, jakby z instruktarza służb dezinformacyjnych…

 33. to ja Was wszystkich przepraszam, za ta falszywa wiadomosc, nie mialam czasu ani sily na analize ,ale wszystko ma swoje dobre strony….nastepnym razem bede ostrozniejsza .

 34. Dobrze, dobrze, dzięki Tobie ostrzegamy ludzi przez tą „dziwną petycją, jak i przeciw równie dziwnej firmie”!!
  Nasza petycja została już przyjęta przez Ministra Obrony.

 35. @ Niereligijna:

  A dyć nie musisz nas przepraszać.To dzięki Tobie fałszywka została rozpracowana.
  Śmiało możemy zawołać za imć Onufrym Zagłobą „Tośmy Bohuna usiekli” 😉

 36. Dezinformacja polega na wrzucaniu wielu sprzecznych informacji, w których nikt nie może się połapać, poza specjalistami w tych dziedzinach i stąd w wielu dziedzinach nie podaje się odkryć do wiadomości publicznej i dlatego publikując te sprzeczności „władze światowe” ukrywają wszystko w nadmiarze informacji sprzecznych.
  Tylko intuicyjne odkrycia mogą te PRAWDĘ ujawnić. Słusznie podnosi się zastąpienie ERY Informacji ERĄ INTUICII.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.