Złe wieści na temat ustawy o nasiennictwie – żądajmy odrzucenia ustawy!!!

Szanowni Państwo,

nowa propozycja ustawy o nasiennictwie została w trybie pilnym ponownie zatwierdzona w Sejmowej Komisji Rolnictwa w „formie wyjściowej” co oznacza otwarcie Polski na komercyjne uprawy GMO. Teraz ta propozycja wraca do Sejmu gdzie będzie głosowana. Musimy podjąć natychmiastowe działania!!! Prosimy Państwa o dalsze intensywne lobbowanie posłów, aby głosowali za odrzuceniem ustawy.

Sposoby lobbowania: wysyłanie listów, spotkania, telefony, faksy.

Pod poniższymi linkami jest APEL DO RZĄDU I POLITYKÓW OD WYBORCÓW w sprawie odrzucenia projektu nowej ustawy o nasiennictwie pod którym dalej zbieramy podpisy.

PODPISUJCIE, ROZSYŁAJCIE, LINKUJCIE, NAGŁAŚNIAJCIE.

Musimy zebrać DUŻO podpisów w krótkim czasie!

Podpisz i nagłaśniaj : http://alert-box.org/petycja/

oraz na Facebooku:

http://www.facebook.com/pages/Alert-Boxorg/220832531272233

Z poważaniem,

Jadwiga Łopata, laureatka Nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel),

odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi

Sir Julian Rose, prezes

==========================

ICPPC – International Coalition to Protect the Polish Countryside,

Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi

34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl

www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl

Przeczytaj – „Zmieniając kurs na życie. Lokalne rozwiązania globalnych problemów”, autor: Julian Rose www.renesans21.pl

15 komentarzy do “Złe wieści na temat ustawy o nasiennictwie – żądajmy odrzucenia ustawy!!!

 1. Demokracja : lud się sprzeciwia wiec głosujemy aż znudzi mu się sprzeciwianie.
  Za łapówkarstwo powinni obcinać kończyny, barany wiedzą że są na wylocie więc chcą się nachapać przed wypieprzeniem ze stołka a to że zasrają cały kraj w dupie mają.

 2. Wysłałam do posłów taki list:

  Witam,
  piszę do państwa, aby zaprotestować przeciwko forsowaniu GMO w Polsce.

  GMO jest potrzebne wyłącznie firmom biotechnologicznym, które dążą do monopolu na nasiona i pozostałą żywność. Patentowanie nasion i zwierząt służy wyłącznie ich interesom finansowym i pozwoli im w przyszłości przejąć kontrolę nad światem. Kto jest właścicielem żywności, ten może narzucać światu swoje warunki.

  Współistnienie GMO i upraw naturalnych jest niemożliwe, ponieważ uprawy GMO skażają wszystko wokół, żadne strefy buforowe nie są w stanie powstrzymać pyłków ani ptaków roznoszących nasiona.

  Poza tym, są dowody naukowe (które mnie w pełni przekonują), że GMO jest szkodliwe dla zdrowia, powoduje wady wrodzone (glifosat, którym wprost zalewane są te rzekomo nie potrzebujące chemicznej ochrony rośliny) i upośledza płodność zarówno zwierząt, jak i ludzi.

  Zdecydowana większość obywateli naszego kraju nie życzy sobie GMO w Polsce.

  Jeśli naprawdę żyjemy w kraju demokratycznym głos narodu MUSI BYĆ WZIĘTY POD UWAGĘ!

  Państwa zadaniem jest reprezentowanie narodu w Parlamencie, proszę więc wykonywać wolę wyborców!

  Dlatego apeluję do Państwa o głosowanie przeciwko tej ustawie i za wprowadzeniem zakazu GMO w Polsce, podobnie, jak uczyniła to większość państw w Unii Europejskiej, w tym Niemcy, Francja, Austria i Węgry.

  Pozdrawiam
  Maria Sobolewska

  Adresy mailowe posłów są tutaj: http://icppc.pl/stanowiska/?cat=20

 3. @ TZJ: czy te barany w sejmie nie myślą, przecież mają dzieci i wnuki – jaki kraj im zostawią? A może jednak nie są takie głupie? Zobaczymy, jak zagłosują. Na wszelki wypadek trzeba im przypominać, jaka jest nasza wola i że ich obowiązkiem jest reprezentować naród, a nie obce interesy. Nawet jeśli minister wziął w łapę, to sejm i tak ma głos decydujący, więc jak dobrze pójdzie wytrąci mu władzę z ręki.

 4. Sejm albo raczej knesejm jest opanowany przez pewien wędrowny szczep według niektórych tylko spokrewniony z homo sapiens 😉 ich nie obchodzi zdrowie Polaków ich obchodzi co najwyżej ich dobro i cały czas walczą by to dobro odebrać. O nasze zdrowie dbali by gdyby poza Polską nie było na całej planecie innego miejsca do życia a skoro wiemy że tak nie jest to plują na nie, niech się antysemitniki trują my w tym czasie wyjedziemy na wakacje. A i zapomniał bym ponoć rabini zatwierdzili że gmo jest kosher więc co tutaj się dziwić.

 5. Słyszałam teorię, że to koczownicze plemię, kiedy zostanie wyparte z zagrabionych terenów, ma zamiar zrobić tu drugą Palestynę – tak im się nasz kraj podoba. Skoro tak, to mogliby zadbać o jego czystość, zanim go spróbują przejąć, co – mam nadzieję – nie będzie łatwe, bo tutejsze plemię wprawdzie nie potrafi zapobiegać nieszczęściom, ale kiedy już straci ojczyznę, staje się bitne i cwane. Mądry Polak po szkodzie…

 6. @ TZJ: Wybacz, ale pisząc takie komentarze wcale nie pomagasz sprawie. Nie zgadzam się z szanownymi czytelnikami bloga w wielu kwestiach (i nie zawaham się rozpętać merytorycznej dyskusji w komentarzach, kiedy tylko Astromaria poruszy jeden z takich tematów, a ja będę miał czas i wenę) ale akurat z GMO muszę się z wami zgodzić. Żywność genetycznie modyfikowana może stanowić zagrożenie dla konsumentów i całego ekosystemu. Naukowcy się nią zachwycają, ale może się kiedyś okazać, że GMO powtórzy los lobotomii czy ołowianych garnków. Obie te rzeczy były niegdyś bardzo popularne a później okazały się tragiczne w skutkach (używanie ołowianych garnków i rur powodujących wysoką śmiertelność wśród dzieci jest wymieniane przez niektórych historyków jako jedna z przyczyn upadku Imperium Rzymskiego. Taka ciekawostka). GMO wymaga dalszych badań. Jednak Ty TZJ takimi komentarzami wszystko psujesz. Wyobraź sobie, że przeciętny Kowalski nie mający pojęcia o GMO, szukając tych informacji w sieci, natknie się na ten wpis. Przeczyta komentarz, w którym jeden z przeciwników GMO oskarża Żydów o knucie, spisek i trucie Polaków żywnością transgeniczną. Pan Kowalski od razu wyrobi sobie opinię o przeciwnikach GMO, zamknie przeglądarkę i już nic go nie przekona. W kwestii GMO potrzeba nam racjonalnej dyskusji, badań i merytorycznej krytyki. Wplątywanie w to wszystko antysemityzmu* tylko pogorszy obraz przeciwników GMO, których media i tak już wykreowały na oszołomów rodem ze średniowiecza.

  * Wiem, że to słowo jest nadużywane w dzisiejszych czasach, ale myślę, że w tym przypadku jest uzasadnione. Lud „według niektórych” tylko spokrewniony z homo-sapiens. Gdzie tam tym untermenschom do nas – prawdziwych ludzi – Polaków. Tylko knują, siedzą we władzach i chcą nas wytruć za pomocą GMO a później okraść (albo na odwrót). Sorry, ale skojarzenia mam najgorsze.

 7. Naukowcy nie zachwycają się GMO! Zachwyca się tym tylko garstka biotechnologów, którzy z tego żyją.

  To nie jest antysemityzm, to jest antysyjonizm i ewentualnie anty-chazaryzm.

 8. Monsanto to żydowski wynalazek (jak znajde coś treściwszego to zapodam, teraz już ledwo na oczy widzę ;])

  http://www.rense.com/general76/ssje.htm

  „@ TZJ: czy te barany w sejmie nie myślą, przecież mają dzieci i wnuki – jaki kraj im zostawią?”

  Barany w sejmie to właśnie barany, ich nie interesuje zdrowie, tylko mamona, ten typ tak ma, nie ten poziom po prostu, chyba nie ma się co łudzić, niestety.. Jak ludzie nie zaczną protestować głośno i wyraźnie, wychodzić na ulice, to NIC z tego nie będzie..

 9. DR. SZCZEPIONKA chazarzy nie sa semitami, nie sa tez rasa ani narodem, dzialaja na zasadzie muchy sraluchy, najpierw roznosza zarazki , doprowadzaja przez chorobe do smierci i rozmnazaja sie na trupie , w zdrowych warunkach nie maja szans.
  Maja klapki na oczach, zapytaj sie kiedys zyda o GMO pomidor czyli taki skrzyzowany z pajakiem i arktyczna ryba…. czy nadal jest kosherny????
  zapewne zyd zmieni temat.
  Oni maja zabronione interesowac sie skutkami swojej dzialalnosci. Ich perspektywa zyciowa ma dokladnie taki widok jak sciana placzu z odleglosci trzech krokow..
  Maja za zadanie zrujnowac edukacje, to rujnuja, bez zastanowienia ze ich dzieci beda glupie,
  maja za zadanie zdemolowac medycyne, demoluja jak moga „najuczciwiej”, potem lykaja trujace „pastylki” co im doktor (zyd) przepisal
  prawo! tu tez maja super osiagniecia…
  czy cos jeszcze wymieniac?

 10. @ Szczepionka
  Wybacz ale widząc efekty tej polskojęzycznej polityki zgorzkniałem lekko a chyba w dyskusji na forum bardziej do przyjęcia jest sarkazm niż joby na tych i owych to raz.
  Dwa ludzie wcale nie chcą gmo, no poza całkowitymi debilami ludzie rozumieją że skoro tysiące lat jedli nie gmo i nawet przeżyli to na c**j im ono teraz a dla rolnika cała ta zaleta w postaci niewrażliwości na randap jest pomijalna, wymyślono już sporo środków które można stosować po wschodzie rośliny więc to żadna rewolucja. Teraz ten masityzmnaty, sorry ale jakie media? Te które są w ręku zegarka albo waltera? Czyli mam lubić tych którzy mają media i nie myśleć źle o tych którzy wciskają mi do żarcia szajs bo bo to jedna familia? Bezsens
  Wiesz jeśli „nasz krajowe” korporacje „budujące” drogi stać było na „z pewnością wielką” łapówkę by wywalić tańszych chinoli (którzy tylko chcieli by im płacić uczciwie za robotę tak jak oni płacą a nie pół roku po wykonaniu) to na jakie łapówki dla wszystkich stać takie ponadnarodowe monsatano?
  I szczerze ja nie znam lekarstwa 🙂 na to wszystko. Bunt zbrojny – Osip ma już na to unowocześnione przepisy o stanie wojennym, po za tym cassus Libii, Iraku, Jugosławii i innych jest znaczący. System jest tak skonstruowany, że wszelki bunt jednostki praktycznie nic nie daje dopiero gdy system się wali jak w Grecji, gdy ludzie totalnie dostają po dupie można jakąś normalność wywalczyć, oczywiście jeśli nie będzie walczącym liderował jakiś nowy „Bolek” (tutaj już przemoc jest rozwiązaniem, strach pomyśleć co by było gdyby za I Solidarności utrącono dosłownie tych doradzaczy)
  Jak masz jakieś pomysły to dawaj bo ja niestety jestem realistą który zamiast końca ciemnego tunelu widzi światło ekspresu.

 11. I sobie poszła do spamu odpowiedź dla scypionki. z tym co Niereligijna pisze zgadzam się w 90%
  bo przecież gdyby tak nie dbali o siebie to takie rotszildy rokefelery czy taka ela druga nie żyli by kilkanaście-dziesiąt lat dłużej niż poddawany „normalnej” opiece medycznej człowiek.

 12. Walnijcie tu doktorowi Szczepionce solidny wykład na temat Chazarów, żydów i syjonizmu bo ja muszę wyjść i parę godzin mnie nie będzie. Możliwe, że dr Szczepionka to wie, tylko uważa, że niepolitycznie jest o tym pisać. Rozumiem takie podejście, też tak do niedawna sądziłam, ale ukrywanie prawdy prowadzi na manowce. Ludzie muszą wiedzieć, kto za tym stoi, bo inaczej nie będą umieli się bronić przed propagandą. Wiedza chroni, ignorancja zagraża, to hasło kiedyś wisiało na szyldzie tego bloga.

 13. „Możliwe, że dr Szczepionka to wie, tylko uważa, że niepolitycznie jest o tym pisać”

  Z pierwszą częścią zdania się zgodzę, bo o Żydach nasłuchałem się tyle, że jak jakiegoś zobaczę to uciekam;) A co do drugiej, to sprawa wygląda trochę inaczej. Nie chodzi o to, że to niepolityczne. Chodzi o to, że ktoś kto wsadza Żydów do wszystkiego, od GMO, przez Afganistan do aspartamu, sam się prosi o to, że ludzie nie będą słuchać jego wywodów na dany temat, tylko powiedzą: „to ten antysemita co by chciał Żydów wrzucić do Bałtyku. Nie słuchajcie oszołoma”. Takie mamy czasy, że im ktoś więcej mówi o Żydach tym go mniej poważnie traktują.

 14. Dr.Szczepionka
  jesli lubisz czytac to polecam Ci ksiazke …..Henry Forda pt: Miedzynarodowy zyd.
  Ksiazka napisana w 1920 roku, a czyta sie ja jakby byla napisana dzisiaj.
  W usa nie ma jej w ksiegarniach, nie ma mozliwosci ….”by niechcacy wpadla w rece” czytelnika
  jesli sie o niej wie i chce sie zakupic to trzeba zamowic w ksiegarni lub w internecie.
  To taka kontrolowana wolnosc obywateli usa, by nie czytali co rzad nie chce, a jak juz sie dorwa…to rzad wie kto to czyta!
  w jezyku polskim jest na tej stronie
  http://radioislam.org/ford/ford-pol.htm

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.