GMO a ustawa o nasiennictwie – małe zwycięstwo!

Szanowni Państwo,

Mamy małe zwycięstwo.

Nowy projekt ustawy o nasiennictwie wrócił dzisiaj do Komisji Sejmowej.

Dzięki naszej wspólnej akcji ‚APEL DO RZĄDU I POLITYKÓW W SPRAWIE ODRZUCENIA PROJEKTU NOWEJ USTAWY O NASIENNICTWIE’ posłowie zadawali podczas sprawozdania Komisji szereg niewygodnych pytań, cytowali fragmenty naszego APELU, mówili o braku konsultacji. Widać było efekty naszych działań. To budujące, że stajemy się coraz to bardziej skuteczni.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy włączyli się do akcji, podpisali APEL i nagłośnili całą sprawę.

Oczywiście jest to tylko cząstkowe (!) zwycięstwo ale zyskaliśmy trochę czasu i możemy spokojniej się zastanowić jak działać dalej, aby doprowadzić do odrzucenia nowej propozycji ustawy i do tego, aby rząd w końcu wprowadził zakaz na upraw GMO.

Tymczasem zapraszamy Państwa do współpracy w ramach ogólnokrajowej akcji pt. ‚DNI TRADYCYJNEJ WSI. DOSYĆ niszczenia żywności przez korporacje!”

Akcję zaplanowaliśmy na 23-24.07. W ramach akcji można robić:

edukacyjne spotkania, dni otwarte w gospodarstwach/sklepach/barach/firmach,

przedstawienia uliczne, kiermasze i pikniki z tradycyjną żywnością.

ZRÓBMY TO RAZEM – setki małych i dużych wydarzeń, które nas połączą. Niech to będzie zabawa i edukacja; niech to będzie NASZE WSPÓLNE ŚWIĘTOWNIE.

Prosimy Was o pomoc i włączenie się do akcji ‚DNI TRADYCYJNEJ WSI. DOSYĆ niszczenia żywności przez korporacje!”. Dla przypomnienia i inspiracji zapraszamy na http://dnitradycyjnejwsi.pl/ oraz http://wielkipiknik.pl/

WSPIERAJ DZIAŁANIA NA RZECZ POLSKI WOLNEJ OD GMO

http://www.icppc.pl/antygmo/pomoz-kampani/

Serdecznie pozdrawiamy,

Jadwiga Łopata i Julian Rose Czas na działanie

Zespół Stop Codex

**********************************************

BEZPŁATNY Biuletyn StopCodex

Stop dyrektywie „ziołowej” THMPD

Problem Genetycznie Modyfikowanych Organizmów GMO wyjaśniony z BEZPŁATNYM kursem Akcja KOALICJI POLSKA WOLNA OD GMO

Raport SZCZEPIENIA: dowiedz się wszystkiego

30 komentarzy do “GMO a ustawa o nasiennictwie – małe zwycięstwo!

 1. Super!!! Mam nadzieję, że to nie chwilowe wstrzymanie się naszego psiego Rządu, a daleko idąca poprawa.

 2. Dobrze słyszec dobre wieści. Ciekawe którzy posłowie zglaszali wątpliwości. Bo jak się okaże, że ci z PiS, to przy nastepnej okazji Tusku zepchnie zwolenników tradycyjnej żywności do narożnika „kołtunerii i ciemnogrodu”. Na razie jesteśmy (na papierze) wolni od GMO, ale w rzeczywistości te uprawy i tak są już na naszych ziemiach. Ciekawe kto poniesie odpowiedzialność?

  Wierzę w to, że intensywny lobbing ze strony takich jak my, skłoni tych idiotów do podjęcia bardziej przemyślanej decyzji w sejmie. Zawsze można przeprowadzić akcje i domagać się referendum. W końcu to kwestia żywotna jak mało która.

 3. Ktoś w rządzie wziął potężną łapówę od Monsanto Polska, to widać, słychać i czuć. Dlatego ministerstwo i rząd rżnie głupa i udaje, że nie słyszały o tym, że można tego gówna nie wpuścić do kraju. Reprezentant rządu niby wysłuchał argumentów uczonych, którzy wszyscy bez wyjątku byli przeciwni GMO, po czym oświadczył, że Polska nie może stworzyć ustawy przeciwko GMO, ponieważ będzie bulić ogromne kary nałożone przez Unię. Co jest oczywistą NIEPRAWDĄ! I to właśnie jest dowód, że Monsanto dobrze smaruje i dzięki temu gładko jedzie.

  Jak zwykle daję I odcinek, resztę znajdźcie sobie sami.

 4. moze jakby zydom uswiadomic ze pomidor skrzyzowany z arktyczna ryba nie jest juz koszerny to moze by sie zaczeli zastanawiac nad swoimi decyzjami w „knessecie na wiejskiej”.

 5. No faktycznie, koszerny chyba nie jest. PiSiarze z kolei powinni się zastanowić, czy krzyżowanie pomidora z arktyczną rybą jest zgodne z wolą Boga, skoro w raju takiej krzyżówki nie było.

 6. Lista produktów koszernych – wrzucić w google i wyjdzie. „produkty koszerne”
  Druga w kolejnośći w pliku DOC.
  Stworzona przez pod nadzorem Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha 🙂 Z ADRESAMI PIEKARNi itdI!!!

 7. Już agentura się ujawniła, i zaczął się ogólny nalot na ekologiczną żywność.
  Az nie chce się tych bzdur czytać. Takiej głupoty to nawet w latach komunizmu nie było.

 8. owoce i warzywa u zydow nie potrzebuja certyfikatu koshernosci bo sa owocami i warzywami, ale jesli chodzi o owoce gmo to zydzi zaraz zmieniaja temat.
  Fakt ze zydzi to straszni hypokryci bo clorox zrobili kosherny zeby mogli bezpiecznie jesc kurczaki moczone w cloroxie.

 9. Pingback: Racjonalistyczne świry z blog de bart « kefir2010

 10. Uśmialiśmy się z synem z tej wiadomości o hakerach, a najbardziej z zapowiedzi zbrojnej interwencji w obronie pokrzywdzonych banków, jako że rzekomo wiadomo jakie to wredne państwo dokonało tego bezczelnego zamachu na pieniądze niewinnych obywateli. O takim powodzie do rozpętania wojny jeszcze nie słyszałam, ale mnie już naprawdę nic nie jest w stanie zaskoczyć. W najbliższej przyszłości spodziewam się wiadomości, że tym razem hakerzy wyczyścili konta MFW do zera i zatarli wszystkie dane klientów, więc drodzy klienci pocałujcie się w dupę, bo wasze pieniądze bezpowrotnie wyparowały.

 11. Tytuł: Zbrodnie korporacyjnych mediów przeciwko Libii i ludzkości- Wolne Media.net

  „Jako sprawcy tych zbrodni poprzez nieustanną propagandę, kłamstwa i demonizację tych na celowniku Stanów Zjednoczonych, media są tak samo winne najbardziej karygodnego łamania praw człowieka, jak rząd, któremu służą.
  Ciągłe pomijanie przez Burnsa libijskich ofiar, wywołuje jakby zaproszenie do większych bombardowań NATO i śmierci wśród cywilów”.

  „Każdego dnia, w Afganistanie, Iraku, Somalii, Kongo i teraz Libii, amerykańskie media popełniają zbrodnie przeciwko ludzkości, które są równe zbrodniom popełnianym przez rząd Stanów Zjednoczonych. Jako ułatwiacze tych zbrodni poprzez nieustanną propagandę, kłamstwa i demonizację tych na celowniku Stanów Zjednoczonych, media są tak samo winne najbardziej karygodnego łamania praw człowieka, jak rząd, któremu służą. „New York Times” i reszta wyjących propagandystów, którzy nazywają się dziennikarzami, nie zachowują się inaczej, niż wydawca niemieckiej gazety, Julius Streicher, którego powieszono za medialne zbrodnie przeciwko ludzkości w październiku 1946 roku.”
  To jest klucz do walki z tymi draniami (mendiami) by wygrać, trzeba zrównać ich z najeźdźcami.

 12. Oto co dziś przyfrunęło na moją pocztę:

  ” Wszystko wskazuje na to ,że epidemia EHEC jest zaplanowaną na wzór świńskiej grypy akcją firm farmaceutycznych. Okazuje się,że bakteria Escherichia Coli o serotypie O157:H7, która powoduje zespół hemolityczno-mocznicowy, mogła zostać wyprodukowana w laboratorium .Gen produkujący werocytotoksynę (toksyna odpowiedzialna za hemolizę) został wpisany lanboratoryjnie w genom nasion warzyw, które spożywamy na surowo (gotowanie inaktywuje toksynę). Mogą to być nasiona ogórków, pomidorów itd. Najbardziej niebezpieczne są nasiona w fazie kiełków. Mogą to być kiełki słonecznika, pszenicy czy kiełki innych roślin używanych do sałatek warzywnych. Tak zmodyfikowana genetycznie roślina przedostając się do organizmu może powodować zjawisko mutacji o charakterze transferu horyzontalnego, czyli bakterie Escherichia Coli pobierają ze strawionej rośliny gen werocytotoksyny, wbudowywują go sobie w swój plazmid i w ten oto sposób mamy do czynienia z przeobrażeniem się przyjaznego dla organizmu – produkującego witaminy drobnoustroju – w mordercę.
  Bakterie z genem werocytotoksyny żyją w przewodzie pokarmowym przeżuwaczy nie powodując u nich choroby, ale gdy wypijemy surowe mleko czy zjemy mięso pochodzące od tych zwierząt, możemy zachorować i to śmiertelnie. Okazuje się, że taki sam problem może występować u ludzi uzależnionych od heroiny.
  To by tłumaczyło dlaczego nie ma jedego okreslonego żródła zatrucia. Muszą być zbadane nie tylko warzywa, ale i nasiona warzyw, z ktrórych zostały one wyhodowane.”

  Czyli GMO w całej morderczej krasie.

 13. Transgeniczna krowa.

  Krowiaste baby znam (np. tzw. racjonalistki), ale w odwrotnym kierunku, to jednak nowość.

  Przypomina się scena ze „Szpitala Brytania” (1982) Lindsaya Andersona – potworna galaretowata hybryda, wynik jakichś eksperymentów medycznych na człowieku.

 14. @Nordzom
  GMO jest zabójcze, ale to się przemilcza. Kiedyś w sieci natrafiłam na artukuł:
  GMO and Morgellons Disease by Barbara H. Peterson
  http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=8464

  Sugerują w tym artykule, że choroba Morgellons jest powiązana z modyfikowaną żywnością. „choroby skóry mogą być związane z genetycznie zmodyfikowaną żywnością” Nie mają jednak niezbitego dowodu. Ale faktem jest, że genetycznie zmodyfikowana roślina ma ten sam gen co substancja Morgellons.
  cytat z artykułu:
  Jeszcze bardziej prowokacyjne stwierdzenie, że biochemik Vitaly Citovsky odkrył, że włókna zawierają substancję o nazwie „Agrobacterium”, które, według „New Scientist”, jest „używane w handlu do produkcji zmodyfikowanych genetycznie roślin.” Czy rośliny GM są „powodujące nowych chorób człowieka?”

  Marc Neumann, który założył tą stronę: http://www.morgellons-research.org/morgellons/morgellons-intro.htm
  Również twierdzi, że GMO ma związek z Morgellons.

  Fragment z aircrap.org
  „W ostatnim czasie Marc Neumann czuje się zagrożony. Jego niemiecka strona internetowa jest atakowana. Odwiedzona została przez liczne agencje rządowe.
  A przede wszystkim przez firmy produkujące pestycydy zawierające bioinsecticides wykonane z grzyba, nemotodes, i innych materiałów z żyjącymi bakteriami. W dniu wczorajszym jego witrynę odwiedziła największa ze spółek – firma Bayer. Marc Neumann udał się do prawnika, aby pozwać firmy produkujące pestycydy bo uważa, że są przyczyną powszechnego zagrożenia dla środowiska. Obecnie obawia się o swoje życie bo wypowiadał się o multimilionowym biznesie. Jeśli jednak zdecyduje się pozwać firmy, będzie w wielkim niebezpieczeństwie. Jeśli okaże się konieczne to będę pomagał jak tylko mogę. I włączę się w pozywanie tych firm do sądu, by zakończyć ich działalność. To także dotyczy firmy Monsanto.” O tym pisano na aircrap.org.

 15. @Ehovara
  – dziękuję za te informacje.
  CO musi się jeszcze wydarzać, żeby niektóre lemingi się ocknęły?
  Jest sporo ludzi otwartych na takie informacje – niestety, czują się oni porażająco bezsilni wobec potęgi koncernów od zabijającej chemii – tj. big pharma, monsanto, bayer itd.
  Nadzieją napawają wszystkie wieści o wytaczaniu procesów przeciwko tym bezwzględnym trucicielom. To jest najwłaściwsza metoda, choć niełatwa w starciu z nimi. Musi być lawina takich procesów – wtedy jest szansa na pełniejsze zwycięstwo. Wspierajmy tych Odważnych, choćby max. nagłaśnianiem tych spraw.
  A Ty informuj nas na bieżąco, będzie to bardzo przydatne.
  Pozdrawiam.

 16. Na ulicach z nimi nie wygramy, bo oni się na tę okoliczność dobrze przygotowali. Mają policję i wojsko uzbrojone po zęby, a na wypadek, gdyby policja nie chciała bić szprycuje się ją narkotykami lub psychotropami. Dlatego jedyny sposób to sąd. Przeciwko Monsanto wystąpiły tysiące rolników z pozwami zbiorowymi. W pozwach piszą, że GMO skaziło ich pola i naraziło ich na straty, a nawet bankructwo. Dawniej występowali przeciw tej firmie pojedynczy rolnicy i tragicznie przegrywali, ale teraz to się zaczęło zmieniać. Ludzie odkryli potęgę solidarności i to, że występując wspólnie mogą wnieść mniejsze opłaty jednostkowe. Tym sposobem mogą wynająć drogiego, ale dobrego prawnika. Już są pierwsze wygrane procesy, a to dopiero początek. Tak jak zakazano wcześniejszych wynalazków Monsanto (DDT, polichlorowane bifenyle i inne szatańskie wynalazki), tak i jest szansa, że w końcu wydadzą zakaz produkowania GMO. Niestety, to wszystko, mimo, że zakazane i wycofane truje do dziś. To samo dotyczy GMO, nawet jeśli je zdelegalizują, to gówno będzie dalej skażało środowisko.

 17. Tak, dokładnie, i to dlatego kromianiończycy zbudowali wieżowce i polecieli na księżyc, a my żyjemy w jaskiniach. Brawo Jasiu! To jest najlepszy dowód na to, że nauka pochodzi z planety małp.

 18. @LogoPedant
  Pod tym artykułem nikt się nie podpisał, ani nie ma źródła oryginalnego artykułu.
  Artykuł tendencyjny jak na „naułkowców” cuchnie z daleka. Być może,wtedy człowiek miał większą czaszkę i większy mózg ale posiadał inne zdolności podobne do nieskażonych cywilizacją aborygenów. I jeszcze jedna sprawa ile takich czaszek wykopano? To tak jakby teraz wykopać człowieka z akromegalią i stwierdzić, że to kosmita! Albo liliputa i stwierdzić, że to jest hobbit! Za mało dowodów – ściema i tyle.

 19. „A tu na przykład: http://gadzetomania.pl/2011/06/13/ludzki-mozg-sie-kurczy-to-wina-rolnikow kolejne pranie mózgu (dosłownie), jakoby uprawa warzyw była winna naszej głupocie…”

  Żadne pranie mózgu, tylko brak zrozumienia odkryć naukowych przez niedokształconych dziennikarzy. Naukowcy na podstawie wykopalisk stwierdzają, że w NIEKTÓRYCH CZĘŚCIACH ŚWIATA mózg człowieka był przeciętnie większy od mózgu człowieka współczesnego (rozmiar mózgu nie ma zawsze związku z inteligencją. Mózg słonia waży 6 kg a jeszcze nie widziano słoni wysyłających w kosmos satelity), a sytuacja taka była SKORELOWANA W CZASIE z przejściem z łowieckiego trybu życia na tryb rolniczy. Trafia to do dziennikarza, który nie ma najmniejszego pojęcia o metodologii naukowej i kretyn pisze, że „przez spożywanie warzyw ludziom kurczą się mózgi”. To nie wina nauki, tylko wina niedokształconych osobników, którzy biorą się za interpretacje odkryć naukowych w poszukiwaniu taniej sensacji, nie mając pojęcia o tym czym w ogóle jest nauka.

  Na tej samej zasadzie co roku zalewają nas informacje, że odkryto nowe lekarstwo na raka. W jakimś laboratorium, komórki rakowe JEDNEGO TYPU znajdujące się POZA CIAŁEM są poddawane działaniu jakiejś substancji, i okazuje się, że substancja zabiła 50% tych komórek. Dziennikarz-kretyn, nie mający pojęcia o tym, że warunki in-vitro są zupełnie inne niż in-vivo, że istnieją różne rodzaje nowotworów, i że fakt zabicia komórek rakowych, wcale nie przekłada się na bezpieczeństwo dla pacjentów (kwas solny zabija 100% komórek rakowych…) pisze: „NAUKOWCY WYNALEŹLI LEKARSTWO NA RAKA!”. Nie mówiąc już o tym, że czasami badania okazują się nie do zreplikowania (co oznacza, że wynik jest albo efektem zanieczyszczeń, uchybień w procedurze badawczej lub zwyczajnym oszustwem).

  Jeśli szukacie rzetelnych informacji naukowych, omijajcie z daleka dziennikarzy i różnorakich propagandzistów. Szukajcie u źródeł, czytając publikacje pisane bezpośrednio przez naukowców, którzy dokonali odkrycia. Wiem, że to trudne i zajmuje dużo czasu, ale przynajmniej otrzymacie jakąkolwiek wiedzę, a nie debilne wiadomości, że od warzyw kurczy się mózg.

 20. @ DR. SZCZEPIONKA:

  To nie wina nauki, tylko wina niedokształconych osobników, którzy biorą się za interpretacje odkryć naukowych w poszukiwaniu taniej sensacji, nie mając pojęcia o tym czym w ogóle jest nauka.

  No, dokładnie, ale to samo robią również „racjonaliści”. Nie są naukowcami, lecz wyznawcami nauki jako dogmatycznej religii. Rozumieją ją tak samo, jak dziennikarze. Czyli wcale. Uważam ich za zupełnie niewiarygodnych amatorów, ale oni agresywni i inwazyjnie włażą mi na głowę ze swoim brakiem zrozumienia problemu. Ktoś powinien wydać zakaz propagowania nauki przez nie-naukowców!!!

 21. „No, dokładnie, ale to samo robią również „racjonaliści”. Nie są naukowcami, lecz wyznawcami nauki jako dogmatycznej religii. Rozumieją ją tak samo, jak dziennikarze. Czyli wcale.”

  Hehe, z „racjonalistami” jest nieco gorzej. O ile, przeciętnemu człowiekowi lub dziennikarzowi, który nadinterpretuje, spłyca lub całkowicie nie rozumie jakiegoś odkrycia można wytłumaczyć, że sprawa wygląda nieco inaczej, o tyle z „racjonalistami” jest gorzej. Ci pierwsi, nie są tak pewni swoich kompetencji i mogą dopuścić możliwość błędu. „Racjonaliści” mają natomiast mocne przekonanie o swojej inteligencji i przez to trudno przekonać ich, że się mylą. Po prostu ego im na to nie pozwala.

  Dlatego też tak Cię fanatycznie atakują. Uważają Cię za niebezpieczną dla ich poukładanych poglądów, i myśl o tym, że te poglądy (wokół których oparli swoje życie) mogłyby być fałszywe wpędza ich w strach. A jak ktoś się zaczyna panicznie bać, to jest gotów spalić cię na stosie. Najśmieszniejsze jest to, że tacy ludzie wyrządzają nauce szkodę, i są jej największym zagrożeniem. Edukacja akademicka stworzyła wizerunek nauki jako zbiór formuł i dogmatów do zapamiętania, ale tak naprawdę podstawą nauki jest KRYTYCYZM. Tym właśnie światopogląd naukowy różni się od religijnego. Światopogląd religijny wyklucza dysputę. Naukowy zachęca do krytycyzmu, nawet wobec najbardziej oczywistych kwestii i „świętych krów” obecnej wiedzy.

  Niegdyś lobotomia była właśnie taką „święta krową” psychiatrii. Była chwalona jako uniwersalna metoda na większość schorzeń psychicznych. W szczytowym okresie swojej popularności, lobotomia była polecana nawet na zwykłą nadpobudliwość. Stworzono nawet metodę przeprowadzania lobotomii, dostosowaną do przeprowadzania jej przy znieczuleniu miejscowym (mózgu nie trzeba znieczulać, bo nie ma receptorów bólowych) bez hospitalizacji. Na szczęście, dzięki odważnym ludziom ze zmysłem krytycznym wyszły na jaw koszmarne szkody jakie wyrządza lobotomia. Całe szczęście wśród naukowców znajduje się wiele krytycznych jednostek, bo gdyby nauka była zdominowana przez „racjonalistów” lobotomia nadal byłaby w powszechnym użyciu.

 22. Brrr, nawet mi nie pisz o lobotomii, bo widziałam kiedyś film o tym i mało nie zemdlałam z przerażenia. Dlatego psychiatria jest jedną z niewielu rzeczy, których się boję. Nawet „racjonalistów” się nie boję, a to mnie przeraża.

  Właśnie z powodu „racjonalistów” piszę „nałuka” lub „nałka”, żeby odróżnić ją od prawdziwej nauki, kultywowanej przez prawdziwych naukowców.

  Rozumiem, że „racjonalistów” napędza lęk – ale dlaczego oni sobie to robią, żeby czytać mój blog? Przecież nie muszą! Mają swój własny klub wzajemnej adoracji, gdzie wspierają się wzajemnie, więc niech tam sobie siedzą.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.