SIAĆ PRZYSZŁOŚĆ, ZBIERAĆ RÓŻNORODNOŚĆ. UWOLNIĆ NASIONA OD KORPORACJI

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w ogólnopolskiej akcji „SIAĆ PRZYSZŁOŚĆ, ZBIERAĆ RÓŻNORODNOŚĆ. UWOLNIĆ NASIONA OD KORPORACJI”, której kulminacja przypadnie na dni 16, 17, 18 kwietnia. Będzie ponad 100 wydarzeń w różnych miejscach. Zajrzyjcie na stronę www.uwolnicnasiona.pl aby zapoznać się z wydarzeniami, które będą niedaleko od Was i włączcie się lub zróbcie coś sami.

17 i 18 kwietnia 2011 to ŚWIATOWE DNI PROTESTU PRZECIW PATENTOWANIU NASION.

W tych dniach w Brukseli, tysiące aktywistów i rolników działających na rzecz obrony tradycyjnych nasion spotka się w celu wymiany nasion.

Uczestnicy wyrażą niechęć i brak akceptacji faktu, że nasze przetrwanie oddaje się w ręce ponadnarodowych korporacji. Polskę będzie reprezentować delegacja przedstawicieli Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC i Stowarzyszenia POLSKA WOLNA OD GMO.

WIĘCEJ http://www.uwolnicnasiona.pl/

WSPIERAJ DZIAŁANIA NA RZECZ POLSKI WOLNEJ OD GMO

==========================

ICPPC – International Coalition to Protect the Polish Countryside,

Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi

34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl

http://www.icppc.pl http://www.gmo.icppc.pl http://www.eko-cel.pl

==========================

Aby lepiej zrozumieć o co chodzi polecam filmy:

Rozwiązania lokalne na globalny bałagan

109 komentarzy do “SIAĆ PRZYSZŁOŚĆ, ZBIERAĆ RÓŻNORODNOŚĆ. UWOLNIĆ NASIONA OD KORPORACJI

 1. @ Sergio: a masz jakiś link do tego? Dla mnie to brzmi całkiem sensownie i prawdopodobnie, bo po pierwsze przyczyniłoby się to do ludobójstwa, a poza tym umocniłoby tezy Codex Alimentarius, że trzeba wszystko napromieniowywać i chlorować. Myśl o tym, że nasiona są skażone jest przerażająca, bo wszystko, co zostanie wysiane będzie trujące.

 2. Ten opis jest komentarzem paradoksalnie do artykułu o ekonomii tj.:

  http://monitorpolski.wordpress.com/2011/05/30/wydarzenia-i-komentarze-30-maja-2011r

  Jeszcze tak się zastanawiałem na tym wydarzeniem w innym wymiarze tj. stricte ekonomicznym. Myślę że chcą Hiszpanię rzucić na kolana tak jak np. Grecję. Aktualnie ekonomia Hiszpanii się mocno chwieje i wprowadzenie emabarga na warzywa z Hiszpanii, spadek turystyki z aktualną stagnacją w budownictwie tj. 1 mln pustych mieszkań do sprzedania i bezrobociem aktualnie 22-25% dobiłoby Hiszpanię w skali kilku miesięcy.
  Pachnie mi tu standardem: problem, reaction, solution :).
  W końcu człowiek setki tysięcy lat je surowe warzywa, a tu w wieku Nałukowców, Łatorytetów mikroskopów, infrastruktury medycznej takie zdarzenia jak w Niemczech trudno inaczej uzasadnić niż celowością.

  (przy okazji przydałoby się pole „więcej…” aby znajdywać nowe komentarze do starszych artykułów, aktualnie jest tylko określona ich ilość po przekroczeniu której znikają bezpowrotnie te starsze)

 3. To co jest w poście Sergio, ma sens. Przecież Hiszpania poszła na całość w uprawach GMO – jest liderem w Europie. I albo coś się „wymskło”, albo, co bardziej prawdopodobne, to celowa robota, żeby wykończyć Hiszpanię – podzielam zdanie Sergio.

 4. Wiadomości w mediach są coraz dziwniejsze. Najpierw podano niemal ze 100 procentową pewnością, że to były ogórki i że hiszpańskie. Ewentualnie może jeszcze sałata, w każdym razie te jarzyny, które się ja na surowo w sałatkach. Potem pewność co do hiszpańskiego ich pochodzenia jakby odrobinkę zmalała. Dziś w Faktach już nie byli tacy pewni, czy to na pewno ogórki i czy z Hiszpanii i w ogóle to nic pewnego nie mieli do powiedzenia. Uczeni nie byli nawet zgodni, czy nam coś grozi, czy przeciwnie, jesteśmy zupełnie bezpieczni. Jest też teza, że Hiszpania jest OK, tylko zapaćkały się w Niemczech (słynących z czystości, hehe). Ale niektóre portale (Interia) wciąż podają z niezmąconą pewnością, że hiszpańskie i że ogórki. Jak dla mnie to co najmniej dziwne – czy nie pobrali próbek? Wróżą z fusów, czy kierują się metodami naukowymi? A może powinni się udać do jakiejś wróżki, która zajrzy w kryształową kulę i zakończy te wątpliwości?

 5. A może to była taka demonstracja siły wobec zbyt biernego działania rządu wobec ostatnich demonstracji antyglobalistycznych z uwypukleniem problematyki systemu bankowego.
  … Patrzcie jak łatwo możemy was rzucić na kolana, jeden wirusik i przyjdziecie do EBC, MFW czy BŚ po zastrzyk kasy na kolanach, bo kto kupi od bankruta obligacje :).

  Trudno spekulować bo jak zwykle kilka wariantów ma sens, a wszystkiego do końca nie ogarniamy, ale podkreślam wątpię aby był to przypadek.
  Jest taki cytat ..” jeśli coś jest w polityce przypadkowo, tzn. że było to zaplanowane”… 🙂

 6. Wczoraj w wiadomościach słyszałem że „afera ogórkowa” kosztuje Hiszpanię dziennie 20mln EUR.
  Dzisiaj na onecie piszą że 200mln EUR tygodniowo.
  Coraz bardziej mnie to utwierdza z kwestiami demonstracji ludności Hiszpanii i tym samym ich możliwego wpływa na wynik najbliższych wyborów.
  Tj. niekorzystny dla bankierów.

  Teraz wygląda jakby media odkręcały wszystko więc być może już się dogadali za kurtyną.

  Niestety tak wyglądają kluczowe negocjacje dotyczące funkcjonowania Państw w świecie rządzonym przez psychopatów.

 7. Hiszpański eksport owoców i warzyw w pierwszym kwartale tego roku wzrósł o 18 procent pod względem wielkości i o 7 procent pod względem wartości w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego – podaje portal freshplaza.com specjalizujący się w informacjach dla firm czynnych na globalnym rynku owoców i warzyw. Główne hiszpańskie warzywa na eksport to pomidory, sałata, ogórki i papryka. Przeciętna cena eksportowa tych warzyw w tym roku spadła o 12 proc. w porównaniu z 2010 rokiem.

  Główne kraje importujące hiszpańskie owoce i warzywa według tego portalu to Niemcy (24 proc.), Francja (19 proc.) i Zjednoczone Królestwo (12 proc.). Zwiększył się też eksport cytrusów do Polski.

  Jak podaje w poniedziałek „El Pais”, przez alert sanitarny w związku z wykryciem przez Niemcy zjadliwego szczepu pałeczek okrężnicy hiszpański sektor warzywno-owocowy ponosi wielomilionowe straty – około 200 mln euro tygodniowo.

 8. Za falę zakażeń pałeczką okrężnicy EHEC, która spowodowała już śmierć 17 osób, jest odpowiedzialny nowy szczep bakterii, którego nigdy wcześniej nie widziano – poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

  Według WHO wstępne sekwencjonowanie genetyczne wykazało, że szczep jest mutacją dwóch różnych bakterii Escherichia coli zawierającą śmiercionośne geny.

  Ekspert WHO ds. bezpieczeństwa żywności Hilde Kruse podkreśliła: „Jest to unikalny szczep, którego nigdy wcześniej nie wyizolowano u pacjentów”.
  czytaj dalej

  Jak dodała, szczep ten ma „różne cechy, które czynią go bardziej złośliwym i toksynogennym”.

  Jak dotąd nowy szczep bakterii zabił 17 osób, z czego 16 w Niemczech.

  W kraju tym zanotowano 1500 przypadków zachorowań, z czego 470 osób zapadło na groźny dla życia zespół hemolityczno-mocznicowy (HUS), powodowany przez toksyny bakterii.

  Wstępne podejrzenia władz niemieckich, że źródłem zakażeń bakterią EHEC są ogórki z Hiszpanii, nie zostały potwierdzone.

  Hiszpania domaga się odszkodowania za milionowe straty, jakie ponieśli hiszpańscy rolnicy z powodu kryzysu związanego z zakażeniami.

  http://fakty.interia.pl/swiat/news/who-za-fale-zakazen-w-europie-odpowiada-nowy-szczep,1648181,4

  Coś mi to przypomina. Świńska grypa też była taką mutacją. Wprawdzie niczego nikomu nie udowodniono, ale my wiemy, co się za tym może kryć.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s