Protestujmy! Czas pokazać kto tu rządzi!

W Rzeczypospolitej ukazał się obrzydliwy, kłamliwy i ewidentnie „sponsorowany” przez firmy biotechnologiczne artykuł. Wysłałam protest na ręce redakcji i apeluję, żebyście również napisali co sądzicie o robieniu z czytelników idiotów.

Oto treść mojego maila:

Ponieważ nie widzę możliwości komentowania artykułu GMO nie wybije ludzkości, który wzbudził moje poruszenie, zgłaszam protest na ręce redakcji: jest to ewidentnie ARTYKUŁ SPONSOROWANY przez Monsanto albo inną firmę biotechnologiczną. Jeśli redakcja nie dostała za niego łapówki, to i tak nie zwalnia to jej z odpowiedzialności, bo z całą pewnością wzięła ją autorka. Do obowiązków redakcji należy sprawdzanie, co i na czyje zlecenie wypisują dziennikarze i czy nie są skorumpowani, bo to gazeta dopowiada za to, co jest w niej drukowane.
Redakcja powinna sama zapoznać się z tematyką GMO lub powinna zatrudniać kogoś kompetentnego, kto byłby ekspertem w tych sprawach, żeby uniknąć publikowania kłamstw i naukowych fałszerstw.
Nauka już dawno wykazała dużą szkodliwość GMO, a wciąż napływają nowe doniesienia o kolejnych zagrożeniach. Zachód masowo wycofuje się z upraw GMO, więc firmy biotechnologiczne usiłują to wcisnąć nowym członkom Unii, licząc na to, że są nieświadomi i dadzą się nabrać. Proszę sobie samodzielnie poszukać wiedzy wyszukiwarką, wszystko jest dostępne w zasięgu myszki.
GMO jest potrzebne wyłącznie firmom, które je produkują, ponieważ gwarantuje im wyłączność patentową na nasiona i wszelką żywność, ale nie nam, nabywcom żywności. My potrzebujemy naturalnej, organiczne j żywności, a nie toksycznego frankenfood, zatrutego glifosatem z Roundupu, powodującego bezpłodność, degeneracje płodów, nowotwory i liczne choroby.
Jestem oburzona, że RZ publikuje takie paskudne i zabójcze na natury oraz zdrowia ludzi i zwierząt kłamstwa.
Proszę poklikać i poczytać: Percy Schmeiser, Arpad Pustai, Elena Yermakowa, publikacje polskich uczonych, takich jak dr Katarzyna Lisowska, prof. Tomiałojć, prof. Żarski, filmy „Świat według Monsanto”, czy „Życie wymyka się spod kontroli”.

PS. Zapomniałam o równie zasłużonym w walce o prawdę prof. Wiąckowskim, najmocniej Pana profesora przepraszam i czym prędzej zamieszczam link do artykułu, który w ramach protestu napisał: Odpowiedz dla GMO nie wybije ludzkości

89 komentarzy do “Protestujmy! Czas pokazać kto tu rządzi!

 1. Ten księżyc to i ja zauważyłam (mieszkam 120 km od Berlina) i tak się zastanawiałam, czy wszystko ze mną ok, skoro wygląda on tak jak w Azji 🙂

  Choć nie było to jedyne dziwne zjawisko w tym tygodniu. W poniedziałek miałam nieodparte wrażenie, że czas zwolnił. Znaczy niby godziny mijały tak samo na ekranie monitora, ale odczuwałam to jako większą ilość godziny w godzinie, że tak powiem 🙂

  Ciekawa jestem, co będzie dalej. Pamiętam jak mój ś.p. dziadek cytował przepowiednię Sybilli, że: słońce będzie wschodzić na zachodzie, a zachodzić na wschodzie. Nie ma co, żyjemy w ciekawych czasach 🙂

 2. @Dominik
  Co do mineralizatorów w filtrach R-O ,dużo zależy od producenta.Na rynku obecnie jest wiele tzw.podróbek,na czym bazują niestety sprzedawcy.Sam się o tym przekonałem,kiedy mój dostawca na początek zamiast mineralizatora wcisnął mi zwykły filtr liniowy węglowy (szlifujący).Obecność mineralizatora na pewno nie w pełni wzbogaci wodę,ale lepiej,że jest.Aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie w niezbędne minerały,należałoby wypić ok 300 litrów,na szczęście są jeszcze inne produkty,które człowiek spożywa.Znam przypadek gdzie ludzie zakupili filtr R-O ,i przy wodzie z sieci 60-90 ppm uzyskują z filtra wynik 000ppm!
  Mimo całego tego szymu o filtrach uważam,że istnieje w Polsce przemilczany problem wody pitnej(normy sanepidu z lat 50)obecność pestycydów,antybiotyków,czy leków onkologicznych(wydalanych przez chorych)W mojej okolicy problemem są szamba przydomowe,i chlorowanie na potęgę wody,a co się za tym kryje,to dolegliwaści żołądkowe i choroby skórne(chlor)
  O wodzie można by godzinami,to temat rzeka:)
  Polecam tematy:woda strukturyzowana,żywa woda,wada zasadowa,woda kangen.
  Miłej lektury

 3. Przyłączam się do protestu, bo przeciw kłamliwym artykułom / w imieniu Monsanto/ trzeba to robić

 4. Ten widok Księżyca po zachodzie Słońca jest może dość rzadki ale w normie. 🙂
  Płaszczyzna orbity Księżyca nie pokrywa się z płaszczyzną orbity Ziemi (względne ich nachylenie to około 5 st. kątowych) więc może się zdarzyć że w czasie zachodu lub wschodu Słońca Księżyc „stanie” nad nim co da efekt jak na filmie. Takie widoki w pasie równikowym o wiele częściej występują niż u nas.

 5. @ Hassle man: pan Łazariew ma w moim blogu przerąbane, a dlaczego? Wpisz w wyszukiwarkę blogową to hasło „Wykłady Łazariewa”, a się dowiesz.

 6. Nie wiem, co z Księżycem, ale póki co, Gwiazda Polarna jest na swoim miejscu 🙂

 7. Ludu… (no czyj właśnie?)! 😉
  Zassałem 3 programy:
  – ten Virtual Moon Atlas od faz Księżyca,
  – Stellarium
  – oraz Celestia.
  Virtual Moon Atlas – dobry program do wizualizowania widoczności powierzchni Księżyca… i nic więcej (pomijając obiekty wysłane na jego powierzchnię przez człowieka). Ten program zawsze pokazuje widok Księżyca tak że jego oś obrotu zawsze jest ustawiona w pionie. I niczego więcej od niego nie można oczekiwać.
  Stellarium – naprawdę świetny i bardzo intuicyjny program w obsłudze. Jestem pod wrażeniem prostoty obsługi jak również jego możliwości.
  Sprawdziłem widok Księżyca w lokalizacji Berlin na dzień 2011-03-06 o zachodzie Słońca. Widok jest absolutnie zgodny z tym co nakręcił człowiek w filmiku linkowanym przez Hassle @ 28.
  Celestia – również dobry program lecz trudniejszy w obsłudze. 4 lata temu go używałem i był jakby przyjaźniejszy w obsłudze. Łatwiej dało się wylądować na powierzchni dowolnej planety.
  Tu również sprawdziłem widok Księżyca dla Berlina na dzień 2011-03-06 o zachodzie Słońca. I tym razem widok jest całkowicie zgodny z tym co kolega z Berlina nakręcił.
  Jego błąd polega na tym że wybrał program Virtual Moon Atlas, którego zadaniem nie jest pokazywanie widoku całego nieba wraz z planetami i Słońcem z uwzględnieniem ich wzajemnego położenia oraz położenia obserwatora. Co prawda można podać w tym programie położenie obserwatora na Ziemi ale to nie wpływa na położenie osi obrotu wizualizowanego Księżyca. Program pokazuje tylko odpowiednio ustawioną widoczną stronę oraz umiejscawia na nim „oświetlenie” Słońca.
  Co prawda autor filmu przyznaje się że nie zna się na astronomii a nawet nie jest jej fanem ale opieranie się na jednym źródle to poważny błąd skoro można tych źródeł znaleźć więcej bez żadnych ceregieli.

  Poza tym gdyby oś obrotu Ziemi zaczęła nagle zmieniać położenie w przestrzeni to co by się stało z systemem GPS? Setka ton paliwa na ciągłą korekcję orbit systemu 72 satelitów? A co z użytkownikami TV satelitarnej (satelity geostacjonarne krążące na wysokości ~ 36000 km nad Ziemią w płaszczyźnie równika)? Nie wiem czy starczyło by im paliwa na korekcje tak nagłej zmiany położenia osi Ziemi. Wyobrażacie sobie że wszyscy na Ziemi nagle doświadczają pogorszenia odbioru i składają reklamacje lub wzywają monterów? Nikt by nie zauważył tego nagłego globalnego problemu?

  Jak dla mnie ten film o to pomieszanie z poplątaniem a ta stronka wolnaplaneta.pl tak trąci jezuskami i dziwacznymi chanelingami że kopara opada.
  PS. pewnie będzie burza 😉

 8. Poczytałam, pomyślałam 😛 :
  Miesiąc księżycowy trwa ok. 28 dni (zależy jaki bierzemy pod uwagę: synodyczny, gwiezdny itd), a więc rok księżycowy nie pokrywa się z rokiem słonecznym, a z tego wynika, że Księżyc w tym danym dniu np 13 marca będzie w innym miejscu na niebie w każdym roku. To ze będzie w tym samym miejscu na niebie zdarza się cyklicznie i na pewno jest to powyliczane. A więc alarm, ze Księżyc jest w innym miejscu na niebie niż w tym samym dniu w zeszłym roku (gdzieś czytałam też takie alarmistyczne teksty) jest wynikiem nieznajomości zjawisk i braku zastanowienia się.

  Ponieważ cykle księżycowe są innej długości od cykli słonecznych, to pojawia się on na niebie o róznych porach doby – czasem jest też przecież widoczny w dzień.
  Gdy Księżyc „zawiśnie” na niebie nad zachodzącym słońcem, to jest oświetlany od dołu i siłą rzeczy jest widoczny jako własnie taka miseczka.
  Wczoraj wieczorem Księżyc wyglądał „normalnie” tzn stał prawie prosto 😉

  Poza tym, gdyby było coś nie tak, to myślę, że na forach astronomicznych byłby szum i jakieś wieści do nas by dotarły.

 9. Kataklizm globalny (wg. G. Gianninoto)
  Płyta tektoniczna na której leży Ameryka Północna jest mocna i nie pęknie tak łatwo. Ma jednak jeden slaby punkt. ZETA powiedział, że ten słaby punkt to uskok nowomadrycki i to będzie miejsce następnego trzęsienia ziemi o biblijnych proporcjach. Co ciekawe FEMA zakupiła zapasy żywności warte miliard dolarów nie podając powodów takiego posuniecia. W kwietniu tego roku w 8 stanach zostaną przeprowadzone ćwiczenia z udziałem wojska i służb porządkowych w reakcji na sytuację kryzysowa. Czyżby wiedziano o czymś szczególnym? W rejonie uskoku nowomadryckiego żyje ok. 40 mln ludzi. O ile w Japonii buduje się miasta z myślą o trzęsieniu ziemi o tyle w USA w środkowych stanach wiele budynków pamięta czasy wojny secesyjnej i nie przetrwa tak silnych wstrząsów zwłaszcza, że rejon ten zapadając się będzie prawdopodobnie zalany przez ocean. Kolejnym kataklizmem ma być rozsuniecie się Atlantyku i 100 metrowe tsunami, które zmiecie Anglie, Holandię i Danię. Tsunami dzięki Golfsztromowi oszczędzi USA i Kanadę i uderzy tylko w EuropęW Chinach w głębi lądu zbudowano całe miasta, w ktorych nikt nie mieszka. Wszystko wskazuje na to, że są przygotowane na przyjęcie uchodźców z zalewanego przez tsunami wybrzeża. Kiedy Atlantyk będzie się poszerzał dokona rotacji ku zachodowi co zmiażdży płytę tektoniczną Karaibów a także Amerykę Środkową. Niewielu ludzi przetrwa kataklizm w tej części świata. Poludniowa Ameryka zostanie w tym samym miejscu w jakim znajduje się teraz bo jest silnie połączona z płytą tektoniczną na której leży Antarktyda. Indonezja z kolei już tonie. Niektóre części Dżakarty w ciągu miesiąca zapadły sie o 3 m. – nie mówi się jednak o tym w mediach. Początkowo nazywano to powodzią, choć tak naprawdę Indonezja pogrąża się w oceanie. Dokładają się do tego 23 aktywne wulkany. Los 220 milionowej populacji tego kraju jest wiec nie do pozazdroszczenia.
  http://nowaatlantyda.com/2011/03/13/kataklizm-globalny-wg-g-gianinnoto/

 10. Co ma być to będzie, sporo naczytałam się na temat nadchodzących kataklizmów, ale w sumie zawierzam swojej intuicji i zostaję tu gdzie jestem, choć wierzę w niektóre zapowiadane zmiany. Za to mało wierzę w różne przekazy od kosmicznych konfederacji, czy galaktycznych misji, prawie zawsze reprezentuje je jakiś komandor, mistrz, dowódca, albo inna szycha, sierżanta nie uświadczysz i wszystko sprowadza się do tego, że mamy się bać. Wystarczy, że sama widzę co się dzieje i nie potrzebuję, żeby ktoś mi katastrofował, skoro i tak nie mam wielkiego wyboru. Nie znaczy to, że wyśmiewam channelingowców, ale każdy widzi kawałek, jaki ma zobaczyć, ja też mam swój.

 11. Zaczęłam czytać tę przepowiednię, przesunęłam stronę suwakiem w dół, zobaczyłam znane mi logo i… zamknęłam stronę. Zeta Talk. Więcej mi nie trzeba. Szkoda tracić czas na ten channeling. To jest jeszcze gorsze niż nasz Projekt Cheops. Dziękuję za uwagę 🙂

  Przed chwilą wysłuchałam też innego „objawienia” i tak sobie myślę, że chyba trzeba coś naskrobać na ten temat. Jest strasznie dużo różnych interpretacji tego, co się dzieje, ale nikt nie zwraca uwagi na to, co najważniejsze: na ciemnych „bogów”, którzy upominają się o rzekomo swój kawałek tortu i o działających na ich zlecenie psychopatów / demony / diabły, czy jak tam kto ma życzenie ich nazywać (te „diabły” występują w ludzkiej postaci). Jednego potwornego psychopatę pokazali dziś w Faktach TVN. Rzadko mam mordercze zapędy, ale tego to bym żywcem pokroiła w plasterki i wolno sypała solą, dbając, żeby mi za szybko nie skonał. Znam jego głos z radia, a dziś pierwszy raz zobaczyłam ten odrażający ryj – jest jeszcze bardziej ohydny, niż przypuszczałam.

 12. „Kataklizm globalny (wg. G. Gianninoto)”

  jo,jo, jo i co jeszcze. Zeta Talk i morda szaraka w logo i to ma być źródło informacji. Ludzie zanim coś zacytujecie to przesiewajcie to przez własne filtry. Informacji na temat „zeta – szaraków” jest pełno. W weekend byłem na dwóch domowych imprezach, temat rozmów aktualny czyli Japonia, wszyscy pieprzą o końcu świata a ja już tego słuchać nie moge.

 13. Jak na dłoni widać że mamy srać po gaciach jak poddani faraona i kapłanów w czasie zaćmienia Słońca.

  @ Angua – no jasne że Gwiazda Polarna jest na razie na miejscu. To co piszesz @ 60. To nie to że cykl słoneczny nie jest wielokrotnością księżycowego. Chodzi o to że płaszczyzna orbity Księżyca (wokół Ziemi) nie pokrywa się z płaszczyzną orbity Ziemi wokół Słońca (ekliptyką w zasadzie). Gdyby się pokrywały to w każdym nowiu mielibyśmy całkowite zaćmienie Słońca a w każdej pełni całkowite zaćmienie Księżyca i to najlepiej widoczne w okolicach równika. Piękne by to było tylko że kapłani z Egiptu nie mogliby ciągnąć swojej bajeczki przez setki lat. 😉

  A to że ktoś się podepnie pod te wydarzenia żeby zrobić na tym „biznes”… jak nie pod te to następne.

 14. Przebiegunowanie zdarza się cyklicznie. Ale to nie znaczy, że ziemia zmieni kierunek obrotu. Zmienią się tylko bieguny: północny i południowy. Biegun północny już w tej chwili nie jest dokładnie na północy, tylko wędruje sobie radośnie przez Syberię.

  A co do kataklizmów: to robota tych durniów „racjonalistów” i innych „mądrych” ludzi, którzy wprowadzili patriarchat, rządy „rozumu”, „uczynili sobie ziemię podległą” i „ujarzmili siły natury” i z wszystkim „toczą walkę” (z insektami, bakteriami, nowotworami, urojonymi wrogami itp.). Sił natury nie da się ujarzmić. Z ziemią należy współpracować, a nie gwałcić ją. Zamiast odpuścić oni manipulują przy żywiołach, które nie do nich należą. Jeśli ludzkość ich nie powstrzyma zgotuje sobie zagładę.

 15. Ja do zmian biegunów magnetycznych nic nie mam. Wielokrotnie się to zdarzało i są na to dowody geologiczne. Ale słabi mnie gdy ludzie zaczynają na siłę szukać „objawów” nieprzystających do teorii mieszając pojęcia i nie zdając sobie sprawy że przesunięcie biegunów geograficznych o kilka stopni wymaga olbrzymich sił na miarę co najmniej oddziaływania grawitacyjnego równie wielkiej planety jak Ziemia i to z bliskiej odległości albo skośnego uderzenia olbrzymiej planetoidy wielkości ~0,1 Księżyca. I jedno i drugie wszyscy bez wyjątku byśmy to zauważyli. Pisanie takim ludziom o momencie obrotowym i tego typu „dyrdymałach” z fizyki to jak gadanie do obrazu.
  Jeśli kogoś to interesuje niech sobie kupi bączka (trzeba przyznać te polskie elity mają dziwne pomysły żeby taką zabawkę obrać na symbol polskiej prezydencji w UE), zakręci i spróbuje go wytrącić z równowagi.

  A patriarchalni racjonaliści? Wyglądają jakby przeszli kataklizm kory mózgowej. 😉

 16. Duke Nukem p. 65 napisał:
  „To nie to że cykl słoneczny nie jest wielokrotnością księżycowego”
  Ja tego nie napisałam. Napisałam, ze rok cykle księzycowe nie pokrywają się ze słonecznymi, a to nie to samo.
  Dalej masz absolutną rację, tyle ze to nie wyklucza tego, co ja napisałam. Nasze stwierdzenia się sumują 🙂
  Nie ma co się tu sprzeczać :P, każdy może sobie poczytać i sam sprawdzić – wiedza jest na kliknięcie myszką 😉

  Jeśli chodzi o Gwiazdę Polarną, to w przypadku przesunięcia się osi Ziemi, nie jest to takie oczywiste, że będzie nadal na „swoim miejscu”. Oczywiście przy przesunięciu o 10m, tak jak to podobno ostatnio nastąpiło, zmiana położenia nie jest obserwowalna gołym okiem.
  Wiadomo jest, ze obecna gwiazda polarna kiedyś nią nie była, a to głownie na skutek zjawiska precesji, sił pływowych Słońca i Księżyca i pewnie też z powodu ruchów tektonicznych, które zmieniają środek ciężkości Ziemi.
  Piszę to nie po to aby się wymądrzać, ale po to by wykazać, że są to zwykłe zjawiska i nie należy popadać w paranoję, tak jak ten człowiek, który zamieścił ten filmik o Księżycu – i tyle 🙂

 17. No właśnie! Ludzie mylą bieguny magnetyczne i geograficzne! Ziemia nie fiknie koziołka! Żeby tak sie stało, musiałoby w nas coś walnąc i to zdrowo.

 18. Problem w tym, że ludzie chcą tego końca świata bo tak napisano w Bibli co do której owce nawet się nie zastanawiają jak ona powstała. Działa to także na tzw: niepraktykujących i deklarowanych ateistów wiem to z osobistych rozmów. Biblia jest najbardziej cytowaną książką na świecie. Dla mnie Apokalipsa św. Jana to nic innego jak scenariusz dawno napisany i Janowi podyktowany. To taki sam czaneling jak te otrzymywane współcześnie. Coraz bardziej się o tym przekonuje jak czytam jakieś przekazy wpółczesnych Matek Boskich i Jezusów. Najbardziej rozbawia mnie ten w którym Jezus domaga sie zostać królem Polski bo jak nie to będzie zadyma i zginą miliony ludzi. To sie nazywa superego i „miłosierdzie”. Ja nie wiem czy ja jestem jakiś „wariacko – logiczny” czy ludzie są tak debilni.

 19. No z tym królem Polski to kolejne przegięcie, przepiękne superego i „miłosierdzie”.
  Jak tak na to patrzę i spoglądam wstecz to naprawdę nie źle to jest pomyślane, żeby ludziom wmówić że dobry bóg żąda za grzech śmierci delikwenta… ale jest taki dobry że zgadza się na zastępczą ofiarę, może być kozioł, owca, warzywka, zioła (złotem i srebrem itp. też nie pogardzi) – słowem odkupienie. Oczywiście nie spalane w całości – stan kapłański nie może głodować bo przecie wykonuje tak ważną misję.
  Naprawdę pięknie to światu wcisnęli. Dobry bóg stworzył ludzi i dał im wolną wolę ale jak go nie posłuchasz lub się pomylisz to masz przewalone. Ciekawa miłość. Ciekawa logika.
  Czy to nie od dzisiaj wiadomo że na grzechu najlepiej się zarabia? Czy raczej na głupocie? Niewiara, odrzucanie dogmatów i krytyczne myślenie to najcięższe grzechy. Kiedyś za to groził stos a dziś już tylko ekskomunika.

 20. Intryga jest pomyślana doskonale bo dalej działa w XXI wieku – racjonalizmu i postepu (sic!). Podejrzewam, że nawet Dawkins padnie na kolana jak mu wyswietlą „kolorowym kalejdoskopem” boskie cuda na niebie. To dlatego muszą trzymać ludzi w przekonaniu, że są sami w kosmosie. Bo inaczej padnie racjonalistyczna oraz religijna manipulacja. Dwie ideologie dzięki którym tresuje się ludzi.I co „unym” wtedy pozostanie?

 21. oj tam oj tam
  …”niewiara i odrzucanie dogmatów i krytyczne myślenie…” Duke Nuken napisał
  to też niezły biznes jest 🙂

  Chcesz znaleźć łaskę u błogosławionego wyślij smsa i swoją fotkę, będziesz uwieczniony na olbrzymim bilbordzie i droga do zbawienia prostsza 😉
  Niezłe. A ludziska wysyłają, bilety na przedstawienie wykupione 😉

  Zmienna jest jedyną stałą, prawem natury. Myślałam, że to co przeżywaliśmy za komuny wyczerpywało zakres głupoty ludzkiej. Ależ skąd.

  Na Pudelku zdjęcia z festiwalu filmów pornograficznych. pięęknie

  Cieszyłam się głupia, że w takim bezpiecznym, spokojnym miejscy sobie żyje i mieszkam. Tuż za moim płotem, na rozwidleniu dróg okazuje się spotyka się od jakiegoś czasu młódź/ chyba/ Puszki z piwem, po wódzie, gacie porzucone i prezerwatywy…
  Sąsiadka moja / ta od newsów/ mnie uświadomiła, że to trwa od jakiegoś czasu co noc, a ja nic nie wiedziałam/ chodzę spać z kurami/.

  nie nie dajmy się zastraszyć
  pozwólmy działać Stwórcy

  i módlmy się o wewnętrzny spokój i dobre wibracje 🙂

 22. @ Marcus:

  Dla mnie Apokalipsa św. Jana to nic innego jak scenariusz dawno napisany i Janowi podyktowany.

  Zapominasz, że ludzie Jahwego dysponowali techniką lepszą, niż my dzisiaj. Gdyby mu to podyktowali, to Jan spokojnie i logicznie by to spisał. Ale on działał ewidentnie pod wpływem emocji, głównie przerażenia, bo on TO WIDZIAŁ I SŁYSZAŁ. On w tym był i to go oszołomiło. Jak dla mnie dobry, nowocześnie zrobiony film, a jeszcze lepiej – holograficzny. Tego jeszcze (podobno) nie umiemy. Ale jeśli ktoś lata po kosmosie pojazdem w kolorze bladożółtego metalu, to nie takie cuda potrafi czynić.

 23. Angua, masz rację. To że okresy księżycowe nie pokrywają się z naszym rocznym daje to co mówisz, a mówisz że co roku danego dnia mamy na pewno inną fazę Księżyca. A to o czym ja pisałem daje to że Księżyc dodatkowo wschodzi lub zachodzi przesunięty maksymalnie o 5st. kątowych od ekliptyki (czyli pozornej drogi Słońca na niebie względem gwiazd). Nie należy tego odchylenia mierzyć do linii lokalnego horyzontu obserwatora. Stąd się bierze efekt łódki. Program Stellarium pięknie to pokazuje. W ustawieniach (po lewej) można sobie włączyć widok ekliptyki, równika niebieskiego i wiele innych fajnych rzeczy poustawiać.
  Wszystkim Wam bardzo polecam ten program. Astronomia nie jest taka skomplikowana na jaką wygląda. Na początku to kwestia wyobrażenia sobie tylko 3 odpowiednio obiegających się i wirujących pod odpowiednim kątem piłek w przestrzeni – Słońca, Ziemi i Księżyca. Jak się to opanuje to cała pozostała fura słonecznego i galaktycznego inwentarza to pikuś. 😉

  Eliszko, no przecież Stwórca cały czas działa w nas i wszędzie. I w trawie która sama rośnie. Wystarczy mu nie przeszkadzać idiotycznymi pomysłami ulepszania wszystkiego na siłę bez oglądania się na konsekwencje.
  A młodzieżą się nie przejmuj. Ktoś musi pracować na nasze emerytury.
  😉
  Chociaż nieco mi ich żal bo i oni jadą na tym samym wózku.

 24. Popatrzcie na te nasze rzekome aktywne w ostatnim czasie słoneczko, Natomiast, żeby na nim cokolwiek zobaczyć, musicie ściągnąć klapki z oczu. Jak to zrobicie, to dostrzeżecie to, co Escamilla pokazywał na Księżycu i Marsie. dla nie wprawionego oka potrzeba szkło powiększające – pierwsza tarcza słoneczna 0,27/6,36 i tak dalej dalej – [ Możecie się na mnie po wyżywać, za te klapki ] – the SUN GOES DARK – VERIFIED!!! March 14, 2011 — PROOF! – http://www.youtube.com/watch?v=f5AjFVrbAt4&feature=player_embedded#at=157

 25. rzepa odpowiada…….

  Szanowny Panie,

  ach, te negatywne emocje…
  Przeszkodzily Panu odnotowac fakt, ze opinie Pani Anny Piotrowskiej nie zmonopolizowaly tematu, nie byly jedynymi na lamach, ze spotkaly sie z podwojna kontra. Co zreszta zaznaczylismy w wersji internetowej publikacji – w „slupku”, tuz pod zdjeciem.
  Mam nadzieje, ze nie bedzie Panu szkoda czasu na przeczytanie „Nafaszerowanych sztucznymi genami” oraz „GMO tajemnicze i niebezpieczne”.

  Jednak z podrowieniami
  Irena Skoneczna

 26. @ mich: popatrz, a mnie nic nie odpisali. Powiem tak: ta pani w ogóle nie powinna pisywać, nigdzie, bo cynicznie łże. Znalazłam na wykopie jej artykuł o homeopatii – same kłamstwa i popis nieznajomości tematu! To racjonalistyczna sekciara, albo hasbara, albo jakaś chora na głowę baba, którą bawi robienie z Polaków idiotów. To jedno. A drugie, ważniejsze: po co komu dyskusja z ewidentnymi kłamstwami? Skoro wiadomo ponad wszelką wątpliwość, że babsko kłamie, to redakcja powinna jej podziękować, a nie robić czytelnikom wodę z mózgu. Bo jeszcze jakiś głupek mógłby uwierzyć, że ona pisze prawdę i mógłby z tego powodu ponieść uszczerbek na zdrowiu.

  Bardzo dziwna polityka – drukować oczywiste kłamstwa. Nie na tym polega wolność słowa i demokracja.

 27. 17 i 18 kwietnia 2011 to ŚWIATOWE DNI PROTESTU PRZECIW PATENTOWANIU NASION.

  W tych dniach w Brukseli, tysiące aktywistów i rolników działających na rzecz obrony tradycyjnych nasion spotka się w celu wymiany nasion.
  Uczestnicy wyrażą niechęć (MAMY TEGO DOSYĆ!) i brak akceptacji faktu, że nasze przetrwanie oddaje się w ręce ponadnarodowych korporacji. Zostanie złożony apel do Komisji Praw Człowieka Parlamentu Europejskiego aby przeprowadziła dochodzenie czy prawa do kontrolowania i modyfikowania nasion przez jednostki prywatne są zgodne z podstawowymi prawami człowieka do żywności i dostępu do nasion.

  W Polsce w tych samych dniach odbędzie się ogólnokrajowa akcja „UWOLNIĆ NASIONA OD KORPORACJI” jako wyraz poparcia ŚWIATOWYCH DNI PROTESTU PRZECIW PATENTOWANIU NASION. Akcję koordynuje ICPPC – Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi.
  Już wiemy o kilku wydarzeniach, które odbędą się z tej okazji: krajowa konferencja z udziałem wybitnych specjalistów pt.’GMO. Współczesny Frankenstein kontra tysiące lat ewolucji’, wspólne sianie tradycyjnych nasion lub sadzenie ziemniaków bez GMO połączone z piknikiem, w miastach akcje rozdawania tradycyjnych nasion.
  WIĘCEJ wkrótce na http://www.uwolnicnasiona.pl

 28. Dostałam to na maila i dam to na stronę główną.

  Przy okazji – czy ktoś zna adres mailowy do redakcji StopCodex? Jak można do nich napisać?

 29. Słuchajcie, a czy przypadkiem taki związek jak POD, czy ROD, nie byłby dobrym partnerem do agitowania o pewnych sprawach? Przyszło mi to do głowy przy okazji, bo myślałem ostatnio o tym, aby pozyskać nieco nieskażonych nasion starej generacji z ogródków działkowych od moich sąsiadów. Ja prawie nic na działce nie uprawiam, ale wokół pełno wiekowych drzew owocowych, krzewów, kwiatów, warzyw, etc… No i pomyślałem, że gdyby zaopatrzyć zarząd, jakiś działaczy, czy samych, zaangażowanych działkowców w odpowiednie materiały o chemtrails, pestycydach i GMO, to może uzyskalibyśmy spore grono przebudzonych i świadomych…? Wile osób z przyczyn ekonomicznych, zamieszkuje na działkach, a i prowadzi na nich uprawę warzyw i owoców. Byliby żywo zainteresowani czystością swojej żywności. Tak sądzę. To ogromna ilość ludzi… Co o tym myślicie?

 30. Pewnie dlatego ogródki działkowe są niszczone i likwidowane. Ostatnio nic nie słychać na ten temat, ale wiadomo o co chodzi – słychać tylko to, co słychać w mendiach. Może się wiele dziać, ale jeśli mendia nie narobią szumu, to nikt nie będzie o tym wiedział. Dlatego być może potajemnie już zlikwidowano ogródki w Warszawie.

  Ja się zastanawiam, czy jest jakieś antidotum na aluminium w glebie. Może jest jakiś związek, który je wiąże i unieszkodliwia, sprawiając, że staje się nieaktywne i nieprzyswajalne dla roślin?

  A co do nasion – myślałam, żeby w Polsce rozkręcić taką samą akcję, jak we Francji i Indiach – wymianę nasion tradycyjnych odmian.

 31. @81

  Astromario, adres do StopCodexu to biuro[at]stopcodex.pl . W miejsce [at] – @.
  Na stronie „O nas” podane. 🙂

 32. Ta wymiana nasion to jest bardzo dobry pomysł. Tylko… wiecie to się musi oprzeć na pełnym zaufaniu. Z warzywami i ze zbożami jest trudno ale łatwiej z krzakami i drzewami owocowymi. Te długo żyją więc ich czystość genetyczna jest dużo pewniejsza. Najlepiej byłoby pozyskać nasiona z dzikich, zapuszczonych terenów kuli ziemskiej.

 33. Patentowanie nasion juz jest od 20 lat praktykowane,powstały specjalne urzedy,gdzie korumpuje sie urzedników państwowych , byli oni ,,rozpieszczni’ przez MONSANTO ,po to ,zeby wszystko podpisać..i tym sposobem Mosanto zaczęło byc włascieicelem nasion ,które były własnoscia danego kraju..od tysiecy lat!!!
  Sa przeciez banki nasion ,które prawdopodobnie sa w tej chwili juz sprzedane wiadomo komu,a przeciez tam przechowywało sie stare odmiany wszystkich roslin w danym kraju..a nawet z poza niego..

 34. @ Duke Nukem: obejrzyj film o lokalnych sposobach na globalny nieporządek, tam występują ludzie, którzy zorganizowali i prowadzą akcję wymiany nasion. Wszystko działa dzięki zaufaniu. Ludziom naprawdę można ufać. Jeśli będą przezorni i nie wpuszczą tam psychopatów wszystko będzie działało jak należy, bo ludzie z natury swojej są porządni i uczciwi. Uwielbiam tego Francuza, zapomniałam jego nazwisko (tego w różowym szaliczku), to mój idol, wiele lat temu widziałam o nim film na Planete, kiedy dopiero zaczynał organizować zbiórkę tradycyjnych nasion. Trzymam za niego kciuki. Podobnie uwielbiam Vandanę Shivę, od początku konsekwentnie walczącą z koncernami biotechnologicznymi i pomysłami patentowania nasion, roślin i zwierząt.

 35. Przyznam że jeszcze tego filmu nie obejrzałem. Materiałów wideo jest multum i to jest dobre. Vandanę Shivę kojarzę z któregoś z filmów gdzie mówiono o walce Indii przeciw bawełnie GMO jak mniemam. Nieee! Różowy szalik? To potencjalnie jedyny pozytywny szalikowiec którego poznam?! Świetnie! ;]

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.