Makabryczny, ale znakomity dowcip – oby pozostał tylko śmiesznym żartem

Przez rozpylane chemtrails Ziemia zmienia kolor z niebieskiego na mglisto-biały (Chemtrails Change Earth’s Color From Blue To Hazy White)

Tłumaczenie: ehovara

Houston, TX – oszałamiające zdjęcia ziemi w kolorze błękitnym, to już przeszłość. Obecnie wykonane zdjęcia Ziemi, wywołały falę wstrząsów i przerażenia w społeczności naukowej. Zdjęcia pokazują, że Ziemia oglądana z przestrzeni kosmicznej, nie ma już koloru pięknego niebieskiego marmuru. Został on zastąpiony zamglonym białym brudem, splecionym z chemtrails, wygląda jak szara piłka, kolor niebieski umiera.

Wielu naukowców płakało po obejrzeniu szokującego obrazu ziemi. Chemtrails objęły planetę od bieguna do bieguna. Monstrualne pajęcze-wstęgi objęły Ziemskie niebo w śmiertelnym uścisku. Ziemia będzie mieć szczęście, jak przetrwa do 2012 roku.

„Zrobiliśmy to, zabiliśmy ziemię” – powiedział dr Karl Saygun były szef astronomów w NASA – słynny astronom.

„Rząd federalny stosuje rozpylanie chemtrails w atmosferze od 1996 roku. Staraliśmy się walczyć z globalnym ociepleniem, i o ironio to my jesteśmy winni zabicia Ziemi.” Powiedział i potrząsnął głową z niesmakiem.

Wielu ludzi wierzy, że chemtrails zostały użyte aby zatrzymać globalne ocieplenie, poprzez umieszczenie odblaskowych chemicznych związków w górnych warstwach atmosfery. Wiele osób uważa, że opryski chemtrails uśmierciły tysiące gatunków zwierząt i że chorują z tego powodu miliony ludzi na całym świecie.

„Nie wiedzieliśmy, co robimy, a teraz wszyscy możemy umrzeć” powiedział ze smutkiem Dr Saygun „To niesamowite patrzeć na zmiany w naszej atmosferze, tak się stało przez tylko ostatnie cztery dekady.”

Po tych wypowiedziach, służby Homeland Insecurity wpadły do biura Dr Saygun i zabrały go na kilkugodzinne przesłuchanie. Po zwolnieniu z przesłuchania Dr. Saygun wydał oświadczenie:

„Nie ma takich rzeczy jak chemtrails. Rząd wie, co robi. Wracajcie Amerykanie do swoich przyziemnych spraw i gier piłkarskich (football games). Nic złego się nie dzieje.”

Żródło: http://www.thespoof.com/news/spoof.cfm?headline=s5i89926

(Przypis ehovara: autor artykułu wpisał Dr Karl Saygun tak ja się czyta, wydaje się, że chodzi o Dr Sagan – Carl Edward Sagan (English pronunciation: /ˈseɪɡən/)

Post scriptum: film świeżo przetłumaczony przez ehovarę:

——————————————————-

Ten artykuł jest żartem (ale to, co mówi Ted Gunderson oczywiście nie jest). Śmiejmy się, bo jeśli nie będziemy się śmiać oszalejemy z bezsilności i złości. Jeśli jednak sądzisz, że ten żart to pełna fikcja naukowa, to się mylisz. I to bardzo.

Jeśli nie wierzycie w to, co piszę a tym blogu, przeczytajcie poniższy tekst. Autor strony http://geoinzynieria.co.cc/ przeczytał dla was raporty naukowe i streścił je w tym rozdziale (fragment):

Council on Foreign Relations – marzec/kwiecień 2009

Council on Foreign Relations (CFR) – Rada Stosunków Międzynarodowych – amerykańska, bezpartyjna organizacja polityczna założona w Nowym Jorku w 1921 roku. Zajmuje się szeroko rozumianymi kwestiami związanym z polityką międzynarodową oraz miejscem i rolą Stanów Zjednoczonych na arenie międzynarodowej. Organizacja dysponuje własnym think tankiem noszący nazwę The David Rockefeller Studies Program. Jest wydawcą dwumiesięcznika Foreign Affairs. (Źródło: Wikipedia)

David Rockefeller jest honorowym przewodniczącym CFR (Źródło: www.cfr.org/bios/987/david_rockefeller.html)

W dwumiesięczniku Foreign Affairs (marzec/kwiecień 2009) jest raport pt. The Geoengineering Option. A Last Resort Against Global Warming? – Geoinżynieria. Ostatnia ucieczka przed globalnym ociepleniem?

Źródło: The Geoengineering Option (tylko początek, całość dostępna dla subskrybentów) – Do pobrania cały raport

Podsumowanie: Globalne ocieplenie przyspiesza i choć większość ludzi uważa inżynierię klimatu za zły pomysł, nadszedł czas, aby potraktować ją poważnie.

Treść

Co roku są coraz większe skutki zmian klimatycznych, wzrasta prawdopodobieństwo niebezpiecznego punktu zwrotnego. Naukowcy biorą pod uwagę różne katastroficzne wizje. Dwutlenek węgla w przeciwieństwie to tradycyjnych zanieczyszczeń przenika do atmosfery i może utrzymywać się tam ponad 100 lat. Emisja z dowolnego miejsca przyczynia się do globalnego problemu. Plany zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, wprowadzanie limitów, czy podatków jest mało skutecznym sposobem walki z globalnym ociepleniem. Grożące nam niebezpieczeństwo wymaga podjęcia przez decydentów strategii mających na celu ograniczenie skutków globalnego ocieplenia. Strategie te nazywane są geoinżynierią i przewidują wdrażanie systemów na skalę planetarną.

ZAKLINACZE DESZCZU

Geoinżynieria nie jest nowym pomysłem. Po koniec lat 40, USA i Związek Radziecki poszukiwały sposobów modyfikacji pogody w celach militarnych. Dzisiejsza geoinżynieria ma większy wpływ na klimat ponieważ odnosi się do globalnego klimatu, a nie lokalnych zmian pogody. Zwiększenie współczynnika odbicia promieni planety (zwane albedo) o około 1% może mieć wystarczający wpływ na system klimatyczny, aby zrównoważyć wzrost ocieplenia. W rzeczywistości co kilkadziesiąt lat wybuchy wulkanów potwierdzają możliwość inżynierii klimatu, np. wulkan Pinatubo.

POLEPSZACZE ALBEDO

Obecnie termin geoinżynieria odnosi się do różnych technik, np. powolne usuwanie dwutlenku węgla z atmosfery poprzez nawożenie oceanów. Jednak zwiększenie albedo ziemi jest najszybszą metodą na ochłodzenie Ziemi. Większość programów mających na celu zmianę albedo Ziemi polega na wprowadzeniu odbijających cząstek do górnych warstw atmosfery, tak jak robią to wulkany. Inne to np. wybielanie chmur za pomocą wody morskiej albo zastąpienie lasów łąkami, które lepiej odbijają promienie słoneczne (w tym celu można użyć roślin genetycznie modyfikowanych, GMO). Obecnie użycie materiałów odbijających promienie słoneczne w górnej stratosferze wydaje się być najprostszym i najtańszym rozwiązaniem. Odpowiednimi materiałami mogą być aerozole siarczanowe, pył tlenku glinu (aluminium). Całkowity koszt najtańszych rozwiązań wynosiłby zaledwie kilka miliardów dolarów, co stanowi 1% lub mniej kosztu znacznej redukcji emisji. Ochłodzenie planety nie rozwiąże jednak wszystkich problemów klimatycznych. Ochładzanie planety przez zmianę albedo nie zatrzyma wzrostu ilości dwutlenku węgla w atmosferze. Prędzej czy później trafi do oceanów, gdzie utworzy kwas węglowy, co przyczyni się do katastrofy ekosystemów morskich. Zmiana albedo miałaby wpływ na opady deszczu i inne aspekty hydrologiczne. Po wybuchu wulkanu Pinatubo spadła ilość opadów i przepływność rzek, szczególnie w tropikach. Źle zaprojektowane systemy geoinżynierii mogą wywołać spustoszenie w produkcji rolnej. Mogą być potrzebne takie działania jak inwestowanie w lepsze systemy zarządzania wodą. Potencjalne nieprzewidziane skutki uboczne geoinżynierii są trudne do porównania z niekontrolowanymi globalnymi zmianami klimatu. Niepożądane skutki działań geoinżynierii mogą być naprawione samą geoinżynierią – to jeden z powodów dla których narody powinny zająć się geoinżynierią w celu ochrony przed zbliżającą się klimatyczną katastrofą.

SAMOTNI KOMANDOSI

Kraje powinny działać wspólnie, a nie każdy osobno. Zmiana wywołana przez jeden kraj będzie miała wpływ na resztę. Sektor prywatny może próbować wdrożyć rozwiązania geoinżynieryjne na własną rękę, może stać się silną grupą interesu narzucającą kierunki rozwoju geoinżynierii. Już teraz prywatne firmy prowadzą eksperymenty z nawożeniem oceanów w nadziei na zmniejszenie ilości dwutlenku węgla, co da im możliwość handlowania kredytami/limitami na emisję dwutlenku węgla. Prywatni twórcy technologi modyfikacji albedo mogą utrudniać prowadzenie niezależnych badań naukowych z powodu walki o miejsce na rynku testowania i wdrażania technik geoinżynierii. Aby uniknąć takich sytuacji trzeba opracować odpowiednie reguły, współpraca międzynarodowa ma tu znaczenie.

OD SCIENCE FICTION DO FAKTÓW

Powszechna wiedza na temat geoinżynierii jest znikoma, niewielu naukowców zajmuje się tym, mało jest publikacji. Jednak istnieje potrzeba lepszego zrozumienia tego zagadnienia. Szersze zajęcie się geoinżynierią pomogło by na trzech frontach:

1. Dyskusja przeniesie się z abstrakcyjnego myślenia na konkretną ocenę ryzyka.

2. Program badawczy wspierany przez najlepsze uczelnie na świecie przyczyniłby się do przeprowadzenie niezbędnych, ale kontrowersyjnych eksperymentów. Dzięki temu doświadczenia te będą lepiej postrzegane przez ludzi, którzy mogliby protestować.

3. Lepsze zrozumienie zagrożeń związanych z geoinżynierią pomoże narodom opracowanie norm.

BRAVE NEW WORLD (Nowy Wspaniały Świat)

Manipulacja klimatem w celu naprawy klimatu dla większości osób jest złym pomysłem. Wielu obawia się tego, że rządy zajmą się geoinżynierią zamiast redukcją emisji dwutlenku węgla. Jednak bardziej prawdopodobne jest, że dokładniejsze badania ujawnią wiele skutków ubocznych geoinżynierii przez co stanie się jedynie alternatywą ostateczną. Ale skoro taka opcja istnieje, byłoby niebezpieczne dla naukowców i polityków zignorować ją. Zarządzenie ryzykiem w tym przypadku nie może być inne niż w przypadku innych potencjalnie niebezpiecznych technologii jak np. inżynieria genetyczna, wysokoenergetyczne akceleratory cząstek, czy rozwój nanotechnologii. Możliwość wyeliminowania ryzyka nie istnieje. Kraje trzymają próbki wirusów takich jak Ebola czy Marburg.

——————————————————-

Śpijcie dalej, owieczki, oby się nie okazało, że któregoś ranka obudzicie się i stwierdzicie, że jesteście martwe.

43 komentarze do “Makabryczny, ale znakomity dowcip – oby pozostał tylko śmiesznym żartem

 1. Chemtreils mają wpływać między innymi na ogólna świadomość populacji, nie pozwala się na operowanie światła słonecznego, które przekazuje informacje i wzmaga rozwój ludzkości, bo ludzie z NWO obawiają się ewolucji ludzkości i rozwoju świadomości.
  Inna przesłanką jest zatruwanie Ziemi , aby populacja nie mogła się zdrowo rozwijać i ewoluować.

  To są globalne działania przeciw rozwojowi populacji i jej ewolucji.

 2. @Stawol

  Należy wziąć również pod uwagę możliwość działania, typu Problem > Reakcja > Rozwiązanie, a dokładniej zatrucie środowiska, zareagowanie na nie i zaoferowanie odpowiednio zmodyfikowanych nasion i roślin pod uprawy, na przykład odpornych na aluminium…

 3. Problem chemtrails jest znacznie poważniejszy. Aluminium, jako antyfraktalne – gasi życie wszystkiego w swoim zasięgu. W USA, gdzie najwcześniej zaczęto opryski, już na skalę masową giną drzewa, przyroda. Pozostałe trucizny z oprysków, mają synergicznie wzmacniać działanie Al.

  Stawol ma rację! Widać jednak, że Uny zamierzyli załatwić problem totalnie – wydawszy wyrok na Ziemię, przy „okazji” zlikwidują także transformacje rozwojowe…

 4. ********************************

  Astromaria
  ja nie rozmawiam z psychopatami – bo z nimi nie ma szans na porozumienie – TO INNY ŚWIAT – ZŁA I PARANOI. Otworzyłam JUZ TRZECI RAZ nowego bloga BAZARMEDYCZNY, tylko na mnie i moje hasło, umieściłam na nim jedna ze stron : koala8rozmaitosci – i on się włamuje na mojego bloga przez koalę, rozporządza jego zawartością, posługuje sie avatarem koala, robi z tego gówno na swój gust, znowu niszczy moja pracę… I jeszcze mi wpisuje groźby, że skasuje mi nowego bloga Bazarmedyczmny – ale to tylko jego dobra wola ŻE JESZCZE TEGO NIE ZROBIŁ…
  JAK SIĘ SKŁDA SKARGĘ NA WORDPRESS O KRADZIEŻ MOJEJ WŁASNOŚCI ??? Zapytaj kogoś, ja nie wiem jak sie pozbyć tego psychola !!! ILE RAZY MOGĘ ZACZYNAĆ PRACE OD NOWA ? JEMU WYRAŹNIE ZALEŻY NA NISZCZENIU MOJEJ PRACY, Z JAKIEGOŚ POWODU MOJE TEKSTY SZCZEGÓLNIE O MEDYCYNIE BARDZO MU PRZESZKADZAJĄ, NIE MOGE ODZYSKAĆ Z KOPII GOOGLE NIEKTÓRYCH BARDZO WAŻNYCH TEKSTÓW !!!
  JAK MOGĘ SIĘ POZBYĆ TEGO PSYCHOPATY ?????????
  JUZ WPISAŁAM GO NA CZARNA LISTE KOMENTARZY WIĘC NA BAZARMEDYCZNY LĄDUJE W SPAMIE, ALE ON MA DOSTEP DO KOALA…ROBI Z TEGO GÓWNO PEŁNE BRUDU, Z JEGO GŁOWY…
  POMÓZ MI PROSZE…
  *************************************************************

 5. Skutek chemtrails? Powodują one blokadę energii kosmosu, która stymuluje Nasze DNA. Dzięki któremu następuje rozwój ludzkości. Elyty boją się tego, bo to co dobre dla Nas to dla nich jest zgubne. Cały czas poprzez takie działania spowalniają rozwój ludzi, wszystko po to by mieli więcej czasu na wprowadzenie swojego planu. Ale ich dni są policzone. Marne chemtraile nie powstrzymają ludzkości przed obudzeniem się pełnej świadomości.

 6. @ Chemtrail, dzieki. Jak zwykle warto zassać.

  ZEITGEIST: MOVING FORWARD | OFFICIAL RELEASE | 2011 – dostępny od 12 godzin ale jeszcze bez napisów. Chłopaki pracują nad dodaniem napisów do wersji online:
  http://www.youtube.com/user/TZMOfficialChannel
  Plik torrent z filmem w wersji DVD i napisami w 30-tu językach będzie udostępniony wkrótce na głównej stronie http://www.zeitgeistmovingforward.com/ .
  Na razie jest tam dostępny plik torrent z materiałami prasowymi i trailerem HD ZEITGEIST MOVING FORWARD PRESS KIT.

 7. Ok, pierwsze 5 minut filmu.
  Ilość aluzji do sytuacji typu: „pierdolenie o Szopenie” jest zadziobista.
  Banasonic i inne dziobasy…
  Czekajcie na wersję DVD w torrencie na głównej stronie.
  Jakość jest nieco mniej ważna co treść ale… jednak…

 8. Dzięki za linka. Kurcze, chłopaki troche mnie wkurzyli bo miało byc 15 stycznia. Ale okazało się, że to tylko premiera w wybranych miejscach w salach kinowych. OK! Biegne oglądać.

 9. Ilość informacji o uczeniu się człowieka w okresie prenatalnym jest powalająca. Jak również po nim.
  Jeśli słyszeliście o projekcie ustawy o żłobkach w Polsce oraz o propozycji organizacji pozarządowych umieszczenia w tej ustawie zobowiązania do ostrzeżenia o „negatywnych skutkach ubocznych” opieki w żłobku dla tego dziecka to bądźcie na to uczuleni. To wszystko w kontekście ZEITGEIST: MOVING FORWARD.

 10. Wyczytałem wcześniej że premiera sieciowa ma być 26.01.2011.
  Na razie zaliczają poślizg w publikacji DVD ale to jest pikuś.
  Nie wiem dlaczego ale napisy na razie są w wersji greckiej.
  Może wiedzą że prekursorzy starożytnej demokracji mają trudne chwile i chcieli ich tym docenić.
  W każdym razie ja zachęcam do odświeżania głównej strony ZEITGEIST: MOVING FORWARD i sprawdzania czy pojawił się plik torrent dla pełnej wersji DVD filmu.
  Przy okazji dzielę się zajawkami. Film rozprawia się z tzw. determinizmem darwinowskim. Nokaut po prostu i prosi się tu o cytaty z wykładów Bruce’a Lipton’a.

 11. Co 2 post trafia do spamu :/
  Zupa z surowizny warzywno-owocowej Hipokratesa dla Mayi potrzebna na już…

 12. TZMOfficialChannel: We will be adding the rest of the subtitles tomorrow.
  (4 godz. temu)
  Czyli: pozostałe napisy JUTRO.
  Pozdrowionka dla wszystkich i trzymajcie się siebie.

 13. Hej! Próbuję poczytać bloga Marcusa i za każdym razem coś się dzieje z moim kompem, zawiesza mi się, nie mogę przesunąć strony w trakcie czytania, nie mogę wyjść z tej strony i wrócić, muszę za każdym razem zamykać „ręcznie, na chama komputer”.Próbowałam już kilka razy, uparłam się, bo jestem bardzo ciekawa tekstów, filmów, które zamieszcza.
  Nie znam się, nie wiem o co chodzi. Od lutego mam mieć większą szybkość, podpisałam nową umowę, ale to chyba nic nie pomoże.
  Nie mam pojęcia o co chodzi. Wasze wzajemna techniczna wymiana informacji na temat poruszania się po tym medium dla mnie do czarna magia. Chyba pójdę na kurs, bo nie chcę pytać wciąż moich dzieci.
  ps. Marii przesyłam dobrą, jasną energię. Mając na uwadze własną indolencję, tym większe moje uznanie dla tego co robi.

 14. @Eliszka nie mam pojęcia dlaczego tak to wygląda u Ciebie, u mnie otwiera sie natychmiast. To prawda jest dużo filmów i one moga spowalniać otwieranie na początku ale większych problemów nie powinno być. Nie znam się na problemach systemowych więc nie wiem co Tobie doradzić. Może rzeczywiście to jest kwesta szybkości i musisz poczekać do lutego. Sorry mam nadzieje, że wtedy wszystko będzie ok!. Pozdrawiam.

 15. Problem z blogiem Marcusa jest natury technicznej, ponieważ imć umieszcza zbyt dużo treści na jednej stronie. 😉 Jeżeli mamy na niej kilka lub kilkanaście notek, gdzie w każdej z nich jest osadzony przynajmniej 1 film, to nie dziwię się, że słabsze komputery, czy też wolniejsze połączenia, wymiękają… Jest jeszcze problem konfliktu sprzętowego, pomiędzy niektórymi przeglądarkami, a nowym odtwarzaczem video YT (flash). Przy dużej ilości ładowanych filmów na 1 stronie, odtwarzacz zużywa prawie całą pamięć procesora i „zwiesza” przeglądarkę. Ja mam szybkie łącze i dość szybki komputer, muszę jednak przy wejściu na niektóre strony, na przykład blog Marcusa ;-), wyłączać wtyczkę flash, żeby swobodnie przejrzeć stronę i nie dostać nerwicy…

  Rada jest bardzo prosta, głównie dla Marcusa. Zmniejsz ilość informacji, umieszczanych na jednej stronie. W narzędziach administratora, możesz znaleźć opcję dla określenia ilości, wyświetlanych notek na stronie głównej. Ustaw na przykład na 3. W przypadku niektórych motywów graficznych, dostępnych na wordpressie jest też możliwość określenia, czy każda notka na głównej ma się wyświetlać cała, czy też z odnośnikiem „czytaj dalej”. Oprócz tego, nie powinno osadzać się wszystkich filmów z danej serii w jednej notce, ale pierwszy odcinek i odnośniki do reszty. Dodatkowo należy odciążyć stronę, poprzez optymalizowanie zdjęć, które niejednokrotne mają bardzo duży rozmiar. Jest jeszcze kilka innych zabiegów, które dają pewną poprawę, ale są zbyt szczegółowe, abym je opisał…

  Doradzę jeszcze Eliszce, żeby nie musiała „zabijać” komputera za każdym razem, kiedy odwiedzi Marcusa (Marcus popraw się!) ;-). Zatem, jeżeli zdarzy Ci się opisana sytuacja z brakiem ochoty na współpracę ze strony Twojego komputera, wciśnij jednocześnie (krótko) klawisze Ctrl + Alt + Delete. Poczekaj, aż otworzy się Menadżer Zadań Windows (takie niewielkie okno) i kliknij na zakładkę procesy. Następnie prawym klawiszem myszy kliknij na odpowiednią pozycję, czyli nazwę przeglądarki, której używasz. U mnie jest to firefox.exe. Po kliknięciu pojawi się menu, z którego wybierasz pozycję „zakończ proces”. Otrzymasz dramatyczne pytanie (głupi ten Windows) ;-), które potwierdzisz. Zamkniesz w ten sposób przeglądarkę bez restartowania komputera… Mam nadzieje, że sobie poradzisz… 😉

 16. @Eliszka – a ile pamięci ma Twój komputer, i jaki procesor (jak wydajny)? Jeśli niezbyt dużo – to masz odpowiedź! Zwłaszcza gdy system ochrony kompa i to max. wyzyskuje.
  Teraz trzeba silnych i pojemnych „maszynek”, żeby śmigać swobodnie.
  Co do blogu Markusa, to i ja zauważam wyraźne spowolnienie, i nie wynika to z nadmiaru materiału na jego blogu, u AstroMarii tak się nie dzieje, choć choć jest tu mnóóóstwo tekstów i filmów.

 17. Kochani!
  Teraz powinno być OK!, ustawiłem tylko jeden wpis na stronie głównej. Reszte można znaleźć w menu albo naciskając przycisk pozostałe wpisy. Kocham wklejać filmy nic na to nie poradze, hehehe!!!

  @Eliszka
  Daj znać u mnie na blogu czy się Tobie poprawiło. Pozdrawiam.

 18. ZEITGEIST: MOVING FORWARD – wszystkie napisy w wersji online są już dodane w tym polskie.

 19. The Endi, normalnie kolana mi się ugięęłły od ogromu Twojej wiedzy. Mam syna komputerowca, jak mam problem, z którym sobie nie radzę to „prowadzi” mnie za rękę podobnie, jak ty, tylko przez telefon 😉
  Pochwalę się jeszcze, że to jemu zawdzięczam to całe medium z oprzyrządowaniem, tylko zalecił 😉 mi przeczytanie wszelkich instrukcji, a ja wstyd się przyznać, strasznie tego nie lubię/ bo mi się spieszy/.Mam to moje ADHD i mimo, że pisałam kartki po domu ” ZWOLNIJ”, póki co, bez rezultatu.
  Pewnie wiek zweryfikuje to moje ADHD, bo póki co śmigam za szybko, i to i w myślach, mowie i uczynkach. Masakra.
  Poszłam ostatnio na kurs obróbki komputerowej fotografii z ogromną tremą.Obawiałam się, że będę świecić tą swoją indolencją, ale spoko poziom ‚studentów” mniej więcej równy/ Uniw.III wieku?
  Pan do nas mówi dużymi literami, powoli i jak do przedszkolaków. Za zadanie domowe mamy przestudiować instrukcję :)swoich aparatów/ dot menu/. Ja mam aparat hybrydowy, chyba prod.japońskiej i cała instrukcja jest w tym języku. I znów muszę prosić syna, może w necie znajdę.
  sorry, proszę o wybaczenie, że tak się rozpisałam
  jak wróci nasza gospodyni to wyrzuci 😉

 20. @Eliszka, przeceniasz moje możliwości, które są na poziomie średnio-zaawansowanego użytkownika komputera i sieci. Pewne zagadnienia, są mi znane ze względu na pracę, jaką wykonuję, a znajomość reszty, wymuszają problemy, które pojawiają się podczas używania sprzętu i internetu.

  Nauka jest skuteczna tylko wtedy, kiedy wiedza, którą chcemy posiąść, nie napawa nas obawą, że nie podołamy. Wraz z moją dziewczyną, wyjaśniliśmy mojej mamie mnóstwo zagadnień technicznych, zarówno komputerowych, internetowych, telefonicznych, jak i na przykład fotograficznych. Zasada jest prosta: czytać wszystko, co adresują do nas urządzenia i zrozumienie, w jaki sposób działają. Oczywiście mam na myśli podstawowe funkcje i system, w jakim pracują, a nie specjalistyczne instrukcje dla fachowców. Mojej mamie tłumaczyłem, iż komputer to jest karton, zawierający inne, mniejsze kartony, a te z kolei kartoniki, itd., pomiędzy którymi, może odbywać się łączność i różne inne interakcje. To jak hurtownia kartonów… 😉 Trzeba być cierpliwym i się nie zniechęcać, bo w końcu zrozumiemy, jak funkcjonują urządzenia elektroniczne… Tę, japońską instrukcję to chyba sobie podaruj, chyba, że chcesz przy okazji kursu obróbki cyfrowej, nauczyć się jeszcze tego języka. Możesz przypadkiem nie zdążyć, przed przejściem do 4 gęstości, choć myślę, że i tak wystarczy nam język naszych uczuć. 🙂

  Myślę, że świat biegnie jak sprinter, więc czasem nam samym, też jest trudno zwolnić. Poza tym, mam cały czas podobne wrażenia jak Maria i niektórzy czytelnicy, że coś/ktoś kradnie nam czas. Są to małe interwały, ale jednak dostrzegalne…

 21. Eliszka.
  Jedyne co mogę Ci poradzić od serca to to że gdy czytasz instrukcję to od razu (!) sprawdzasz czy tak jest. Metoda ręczno-klikana – praktyka z instrukcją w ręku.

  Tu łączymy teorię z praktyką – nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. 😉
  He he, stary żart z polibudy.

 22. @Duke Nukem – Ta seria ZeitGeist jest bardzo ważna: chyba każdy pojmie wykład o globalnym megaszwindlu z kreowaniem przez banki wirtualnych pieniędzy. Natomiast najcenniejsza jest druga część filmu, gdzie rzeczowo przedstawiono NADZIEJĘ dla ludzi i Ziemi, szanse na zwycięstwo DOBRA.
  Dwie godziny oglądania, ale warto! Kolportujmy to max., niech wzmacnia i utrwala te dobre wizje, by zostały urzeczywistnione!
  Dziękuję, że wstawiłeś nam przed oczy linek do Zeitgeist Addendum.

 23. Ależ drobiazg.
  Miałem problem z dobraniem polskich napisów do oryginalnej wersji pierwszego filmu Zeitgeist: The Movie 2007 DVD ISO (torrent NTSC ze strony projektu).
  Jest w sieci jedna w miarę dobra wersja z tłumaczeniem fragmentu wykładu Krishnamurtiego (na samym początku tego filmu) i właśnie je sam przerabiam bo im dalej tym bardziej są rozjechane. Czyli nowa synchronizacja plus delikatne przeróbki.
  I to jest bardzo czasochłonne.
  I tak poprawiam i jednocześnie chłonę na nowo sens tego przekazu.
  Głowa pełna hipotez.
  Na dziś dosyć.
  Jak się coś wykluje to rzucę plik do oceny jakości.

 24. Kochani – zachęcam do słuchania „Radia Bez Cenzury”, z komputra oczywiście, oto adres:
  http://radiobc.pl/news/

  Oni nadają od godz. 20:00.
  Tematyka – jak u AstroMarii, tj. wszystkie realia brutalnego świata i kontroli, serwowane nam na codzień przez Unych, oraz dużo o aktualnie dziejących się przemianach na Ziemi.
  Dziś trafiłam na długą i arcyciekawą rozmowę z Michałem Papierskim o czekającym nas przeprogramowaniu Ziemi.
  Myślę, że powtórzą to, a przebudzeni powinni to wiedzieć.

 25. Ja mam Zeitgeista (pierwszego i Addendum) z wtopionymi napisami, ale zupełnie nie pamiętam skąd go ściągnęłam. Jutro pociągnę tego nowego, dzięki.

 26. @ Duke Nukem: oświeć mnie łopatologicznie jak mam ściągnąć / obejrzeć ten Zeitgeist z napisami, bo coś nie widzę. Pewnie cierpię na ADHD i z tego powodu nie mam cierpliwości czytać wszystkich informacji na stronie, więc wybacz moją tępotę i ignorancję.

 27. Od razu uprzedzam że nie ma jeszcze torrenta dla DVD Zeitgeist: Moving Forward. Ale są już opublikowane napisy polskie pod adresem http://tzmpolska.org/zmf/Zeitgeist_Moving_Forward_Polish.zip co z zassaną wersją oficjalną z YouTube (zajmuje ok. 1,1 GB – zassać np. DownloadHelper w FireFox) powinno działać dobrze w odpowiednim odtwarzaczu. Niektórzy z Was może zauważyli że napisy z YouTube mogą być teraz dodawane do filmu niezależnie od wideo (wiele wersji językowych wybieranych pod ikonką CC) i że takie zassane video nie będzie ich zawierać. Dlatego podałem wyżej linka do udostępnionych napisów (pochodzi ze strony tzmpolska.org/zmf/ ).

  Opiszę jak się zasysa same torrenty bo może się przyda na przyszłość.
  To tylko dla tych którzy jeszcze tego nie robili a mają ochotę ;).
  Kto już ma jakikolwiek program do torrentów może sobie darować opis i skoczyć na sam dół posta do linków.
  Mam nadzieję że się nie wystraszycie 🙂
  Najpierw trzeba zassać prosty programik z utorrent.com (jest darmowy) i zainstalować go.
  Zalecam od razu skonfigurowanie w tym programie folderów do składowania plików na innym dysku niż systemowy (inny niż c:..) bo ten się może zapchać. Menu > Opcje> Ustawienia (lub Szare kółko) > Katalogi (3 pozycja). Najlepiej założyć w eksploratorze systemowym 4 osobne katalogi na innym dysku i wskazać je w tych opcjach.
  Oczywiście jeśli wasz system ma tylko jeden dysk (partycję) c: to radzę tylko zmienić katalogi na inne.
  Można ustawić sobie język polski w programie (nie wiem czy zrobi to automatycznie). Menu > Opcje > Ustawienia > Główne (1 pozycja) > Język.
  Teraz można zasysać właściwe dane.
  Należy wskazać właściwy plik *.torrent definiujący zasysane dane przeglądarką lub wskazać go w programie utorrent podając adres z tym plikiem w sieci.
  W programie klikamy w menu Plik > Dodaj torrent z adresu (lub niebieskie ogniwo łańcucha) i tam wklejamy adresik udostępnionego pliku .torrent z sieci.
  Albo po prostu zasysamy go przeglądarką ze strony. Przeglądarka zapyta się czy otworzyć plik od razu (i jakim programem – powinien to być właśnie zainstalowany utorrent) czy zachować go na dysku – wybór należy do Was ale zalecam otwarcie jeśli nie wiemy gdzie przeglądarka go umieści bo się zgubimy.
  Powinno się pokazać okienko z programiku utorrent z informacją jakie pliki będą zasysane i gdzie na dysku zapisane. Na tym etapie już można wybierać konkretne pliki do zassania jeśli jest ich więcej w udostępnionej paczce (czasem potrzebujemy same napisy a nie koniecznie duży plik wideo który mógł być zassany gdzieś wcześniej). Potwierdzamy OK i po chwili powinno zacząć zasysać.

  (Pisanie instrukcji do programów jest wyczerpujące. I tak nie opisze się wszystkiego od razu a łatwo się pomylić. Lepsze są obrazki.)

  Poniższe linki z plikami .torrent poprzednich części cyklu Zeitgeist (w wersji DVD) pochodzą ze strony:
  http://www.zeitgeistmovie.com/qa.html – akapit „HOW DO I DOWNLOAD THE FILMS?”.

  Zeitgeist: The Movie NTSC (pierwszy z serii):
  http://www.zeitgeistmovie.com/%5B%5BDemonoid.com%5D%5D-Zeitgeist_The_Movie_2007_NTSC_DVD_ISO_5667236.4564.torrent

  Zeitgeist: Addendum PAL (drugi z serii):
  http://www.thezeitgeistmovement.com/ZDAY%202009-%20ZEITGEIST%20ADDENDUM%20DVD-PAL.torrent

  Zeitgeist: Moving Forward (trzeci z serii)- trzeba jeszcze poczekać – plik .torrent nie został jeszcze opublikowany.

  Ufff 😉

 28. Aj, zdaję sobie sprawę że to nie było łopatologiczne ale prościej już nie potrafię. Proszę mi to płazem puścić :/. Ale zapewniam że to jest do przejścia.

  Tak pomyślałem o wersjach DVD bo są też tacy co nie mają komputera a mają zwykłe DVD. Można im taką płytkę nagrać z zassanego obrazu iso. Tylko że te pierwsze 2 filmy Zeitgeist nie mają wbudowanych polskich napisów.
  Oglądając taki film na komputerze da się „dorzucić” napisy z osobnego pliku ale na odtwarzaczu DVD to się nie za bardzo uda. Chyba że uda się zrobić nowy obraz DVD z dołożonymi polskimi napisami. Tylko najpierw trzeba je „dotłumaczyć” i dopasować. Myślę tu o Zeitgeist: The Movie 2007 bo nie udało mi się do niego znaleźć pasujących napisów.

  No i zapomniałem podać powyżej linka z napisami do Zeitgeist: Addendum PAL (drugi z serii).
  Tu jest:
  http://www.napisy.info/Detale.php?popup=1&id=103826
  Polecana wersja napisów: Micro DVD lub SRT.

  W @29 napisałem że na początku Zeitgeist: The Movie 2007 DVD ISO jest wykład Krishnamurti’ego. Pomyliłem się. To jest Chögyam Trungpa Rinpoche.

 29. No właśnie, ja na stronce Marcusa oglądam ten film.
  Jakoś mi się udaje.Jestem przy 10.części.
  Dziękuję za wszystkie rady techniczne 😉 jesteście wspaniali.
  W ogóle ten blog, nasza gospodyni i wszyscy goście są de best

 30. @ Duke Nukem: wszystko jasne, szukałam torrenta do całości + napisy ewentualnie całego filmu do obejrzenia on line z napisami i nie znalazłam, więc doszłam do wniosku, że dopadła mnie tępota. Ale skoro totrrenta nie ma, to nie jest ze mną tak źle. Dzięki za pomoc, poczekam na całość, a na razie obejrzę „siekankę” na YT.

 31. Ależ jest do obejrzenia – piękna całość „Zeitgeist Addendum” z polskimi napisami, z adresu podanego trochę wyżej przez Duke Nukema. Jest to świetna wersja Zeitgeista, w całości. Zaś „Zeitgeist MOVIE FORWARD” też z polskimi napisami, to jest to, co wkleił Markus (jest też łatwo dostępny na jego blogu), ale to jest tasiemiec w 15 odcinkach plus kilka appendiksów – po obejrzeniu 1 odc. od Markusa, resztę znajdzie się na Youtube.

 32. He he, nie no raczej u Ciebie wszystko w porządku 🙂
  Też mam starsze ZeitGeist’y z wbudowanymi napisami ale jak widzę to ten pierwszy ZG został zaktualizowany a dostępne napisy w sieci jakoś nie pasują do tej wersji.
  Dołożono np. informacje o analizie pyłu z WTC gdzie wykryto ten SuperTermit.
  Poza tym dołożono ocenę oficjalnej analizy i symulacji modelu komputerowego kolapsu WTC (bez parametrów o które do dziś proszą się upierdliwi, wredni spiskowcy), nowsze informacje o porywaczach itd. Nie dokończyłem jeszcze tej wersji więc trudno mi wszystko wyliczyć ale im dalej tym trudniej dopasować napisy.

  …a na razie obejrzę „siekankę” na YT.

  Ale po co siekankę?
  Przecież można sobie zassać na dysk oficjalne video we flash’u z Tubisia przez DownloadHelper’a z oficjalnego linka:

  a napisy zassać z tego co wcześniej linkowałem (poza tym ta oficjalna wersja ma już polskie napisy online).
  W zasadzie posiekany czy nie to tak czy siak przeglądarka musi zassać ponad 1.1 GB danych dla całego filmu. Mnie szkoda łącza i dlatego zasysam w całości na dysk (bo video jako tako się nie zmieni – no może za rok) i dokładam polskie napisy w pliku do katalogu. A że te zajmują niewiele miejsca a będą się jeszcze nieco zmieniać to wystarczy tylko je aktualizować.
  Nie mogę się doczekać oficjalnego torrenta do DVD. Ten ZeitGeist będzie miał 30 ścieżek językowych więc… uczmy się języków. Brakuje tylko łaciny i esperanto. 😉

 33. ja właśnie tak oglądam, zaczęłam na blogu Marcusa, a następne na Youtubie.

 34. Rany koguta ale my tu kipisz robimy! 🙂
  Dwie wiadomości.
  Ta dobra:
  – pokazał się … torrent DVD Zeitgeist: Moving Forward w wersji NTSC z napisami w 29 językach na http://zeitgeistmovingforward.com/ .
  Zła jest taka:
  – DVD zajmuje 6,75 GB danych (jak dla mnie masakra sieci).
  Do fizycznego nagrania tego potrzebna będzie nagrywarka DVD Dual Layer no i takowa płytka DVD. Ale myślę że z tym większość nie będzie miała problemu bo DL DVD na rynku już się zadomowił.
  Sądzę że w wersji PAL DVD niewiele się zmieni objętość płytki.

 35. A’propos dowcipu – ostatnio dostałam mailem dowcip o Unii. Jeżeli nie przypadnie do gustu proszę usunąć.

  Unia Europejska XXI w.
  – [operator]: Dziękujemy, że wybrał pan naszą pizzerię.Czy mogę prosić o pański numer EUROPESEL?
  – [klient]: Dzień dobry. Chciałbym złożyć zamówienie.
  – [o]: Czy mogę najpierw prosić pański numer EUROPESEL?
  – [k]: Mój EUROPESEL, tak…. już ..chwileczkę…to jest: 2165052031412341123221854332223.
  – [o]: Dziękuję, panie Nowak. Widzę, że mieszka pan przy ulicy Żytniej 14, a pański numer telefonu to 56320302. Numer telefonu w pańskim biurze to 54356326, a numer pańskiej komórki to 88234924.Z którego numeru pan dzwoni?
  – [k]: Co? Dzwonię z domu. Skąd pan ma te wszystkie informacje ?
  – [o]: Jesteśmy podłączeni do Systemu, proszę pana.
  – [k]: (wzdychając) A… tak… Chciałbym zamówić dwa razy waszą Pizzę Samo Mięcho.
  – [o]: To chyba nie jest dobry pomysł, proszę pana.
  – [k]: Co pan ma na myśli?
  – [o]: Proszę pana, w pańskiej kartotece medycznej jest napisane, że ma pan za wysokie ciśnienie i ekstremalnie
  wysoki poziom cholesterolu. Twój Narodowy Opiekun Zdrowia nie zezwoli na takie niezdrowe zamówienie.
  – [k]: Cholera. To co pan proponuje?
  – [o]: Może pan spróbować naszej niskotłuszczowej Pizzy Sojowej Z pewnością panu zasmakuje.
  – [k]: Czemu pan sądzi, że mi to zasmakuje?
  – [o]: Wypożyczał pan w zeszłym tygodniu „Sojowe przepisy kulinarne” z biblioteki, dlatego właśnie to panu zasugerowałem.
  – [k]: Ok, ok. Proszę więc dwie rodzinne. Zaraz podam panu numer karty kredytowej.
  – [o]: Obawiam się, że będzie pan musiał zapłacić gotówką, bo przekroczył pan limit na koncie karty kredytowej.
  – [k]: No to skoczę do banku tu obok i przyniosę gotówkę zanim wasz kierowca dostarczy pizzę.
  – [o]: Pańskie konto czekowe również jest już wyczerpane.
  – [k]: Nieważne. Po prostu przyślijcie pizzę, mam już gotówkę gotową. Jak długo to zajmie?
  – [o]: Obawiam się, że około 45 minut, gdyż mamy teraz dużo zamówień. Chyba, że jeśli chce pan jechać po gotówkę, to po drodze sam pan podjedzie po zamówienie. Jednakże wożenie pizzy motocyklem może być ryzykowne. – [k]: Skąd u diabła pan wie, że jeżdżę na motorze ?!
  – [o]: Pisze tutaj, że oczekuje się na pana z pierwszą wpłatą na samochód. Ale motocykl ma pan już spłacony.
  – [k]: k…. !!!!!!!!!
  – [o]: Radzę uważać co pan mówi. Ma pan już przecież kolegium za obrażenie policjanta w lipcu 2006 roku oraz
  wyrok za opowiedzenie nietolerancyjnego dowcipu o nekrofilach
  – [k]: (Milczenie)
  – [o]: Czy chce pan coś jeszcze ?
  – [k]: Tak, mam kupon na darmowe dwa litry coli.
  – [o]: Przykro mi, proszę pana, ale nasz regulamin zabrania podawania coli cukrzykom………..

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s