Wspieramy petycję Stop THMPD

http://www.stopcodex.pl/petycje/

Referendum w sprawie medycyny naturalnej

Podstawowym prawem człowieka jest ochrona naszego zdrowia i życia, a jednak w dalszym ciągu miliony Europejczyków umierają w wyniku chorób, którym można zapobiec, jak: zawał serca, udar mózgu, czy rak.

Badania naukowe pokazały, że tym (i wielu innym) chorobom można zapobiec poprzez pozbawione działań ubocznych naturalne terapie zdrowotne. W czasopismach naukowych i w Internecie opublikowano dotychczas ponad 10 000 badań, które ugruntowały znaczenie witamin i innych naturalnych terapii. Pomimo tego na poziomie krajowym i europejskim wprowadzane są przepisy mające na celu ograniczenie wolnego dostępu do ważnych dla życia informacji i do naturalnych terapii zdrowotnych, które nie podlegają prawu patentowemu.

Nikt nie ma takiej władzy, by pozbawić nas prawa do zachowania zdrowia i długiego życia. Musimy być pewni, że nasze obywatelskie prawo do ochrony zdrowia i życia będzie respektowane. Dlatego my, Obywatele Europy żądamy od Unii Europejskiej zagwarantowania naszego fundamentalnego prawa do zachowania zdrowia.

Apelujemy do wszystkich politycznie odpowiedzialnych Unii Europejskiej o przeprowadzenie referendum na rzecz naturalnych terapii zdrowotnych, by zapewnić każdemu obywatelowi Europy wolny i nieograniczony dostęp do terapii witaminowych i innych naturalnych terapii zdrowotnych. Domagamy się od rządów poszczególnych krajów Europy wprowadzenia zapisów konstytucyjnych o referendum.

Prosimy o wydrukowanie petycji http://www.stopcodex.pl/wp-content/uploads/2009/03/eu_ref_remedies_sign_2009_03-pl.pdf

Podpisać wśród znajomych, przyjaciół, zanieść do pobliskiego sklepu zielarskiego, zdrowej żywności, z suplementami, do swojego lekarza medycyny naturalnej…

Pózniej prosimy o przesłanie na adres wskazany na petycji.

Więcej nt. petycji http://www.stopcodex.pl/petycje/

Pozdrawiamy

Zespół Stopcodex

104 komentarze do “Wspieramy petycję Stop THMPD

  1. @ Anitka: a co cię obchodzi jakiś guru? Przecież sama pisałaś, że człowiek ma własną wolę i rozum. Skoro tak, to zamiast wierzyć guru rusz swoje cztery litery i rusz swoim własnym mózgiem i poszukaj wiedzy. SAMA! Nie kłóć się „strzyżono-golono”, przeznacz ten czas i energię na czytanie. Czytaj „za” i czytaj „przeciw”, kiedy przeczytasz wszystko, co zostało napisane zaczniesz czuć intuicyjnie, kto pisze prawdę, a kto kłamie. I nie tylko intuicyjnie: twoja wiedza wzrośnie, więc będziesz mogła się nią posługiwać z dużą swobodą.

  2. Jak zwykle małe P.S.: wątpiącym zalecam wycieczkę na onkologię, najlepiej dziecięcą i do hospicjum. A jeszcze bardziej wskazana byłaby praca w roli wolontariusza w którymś z tych miejsc.

  3. @ Anitka i @ Bazarchandel: nawrzucaliście sobie ile wlezie i wystarczy. Możecie się kłócić do woli, ale nie u mnie. Bazarchandel przynajmniej przedstawia konkrety, czego niestety o Anitce nie mogę powiedzieć. Anitce wyjaśniłam już wszystko. Anitka wie, że zamiast pytać i truć dupę wątpliwościami powinna sama postarać się o rzetelną wiedzę. Ja nie jestem maszynką do udzielania odpowiedzi ani do odpowiadania na pytania. Jeśli ktoś pożąda wiedzy, to sam ją znajdzie bez trudu. A jeśli ma zamiar tylko zawracać głowę, marudzić i okradać mnie z czasu i energii, to nie w tym blogu. Upierdliwców, którzy nie są samodzielni w poszukiwaniu wiedzy i którzy jęczą, że „mają wątpliwości, że im się nie podoba, a skąd wiadomo, a gdzie są dowody” itp., ale nic nie robią, żeby się tego dowiedzieć banuję, jak zbanowałam niejaką Awiccę.

    DOWODY I WSZELKA PRAWDA LEŻĄ NA SAMYM WIERZCHU, ALE TRZEBA RUSZYĆ TYŁEK I ZACZĄĆ SAMODZIELNIE MYŚLEĆ I SAMODZIELNIE POSZUKIWAĆ.

    Nie jesteście niemowlętami, którym trzeba wszystko podać prosto do buzi, jesteście dorosłe, więc ja za was drogie panie tej roboty nie odwalę. I nie pozwolę, żebyście mnie zamęczyły głupimi wątpliwościami, które można łatwo i zupełnie samodzielnie wyjaśnić.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.