Pozytywne życzenia noworoczne

Kochani,

zgodnie z zasadą pozytywnego myślenia składam Wam serdeczne życzenia noworoczne:

przebudzenia świadomości ludzkości,

idealnie czystego, słonecznego nieba,

ekologicznych pól, obsianych w 100% tradycyjnymi nasionami,

mówiących samą prawdę i tylko prawdę mediów,

uczciwych polityków, którzy sami likwidują politykę,

pokoju światowego i miłości rodzinnej oraz sąsiedzkiej,

powrotu medycyny naturalnej jako głównej metody leczenia,

wolnej i autentycznej duchowości,

uczciwej i uduchowionej nauki,

przywrócenia parytetu złota i uczciwej ekonomii,

czystej, mineralnej wody w kranach,

globalnego ocieplenia, bo zagwarantuje nam ono dostatek pożywienia,

nakazu używania wyłącznie tradycyjnych żarówek,

darmowego, w pełni wolnego, szerokopasmowego Internetu,

ogłoszenia prawdy o pochodzeniu człowieka,

Europy państw narodowych, ale otwartej dla podróżujących i zmieniających miejsce zamieszkania,

a przede wszystkim WOLNOŚCI i UCZCIWOŚCI w każdej dziedzinie życia.

Jeśli o czymś zapomniałam proszę mi przypomnieć, a dopiszę do tej listy – ale przypominam: życzenia muszą być sformułowane pozytywnie, bez słowa „nie”.

Trzymajcie kciuki za zwycięstwo mądrości i uczciwości!!!

Życzenia dopisane:

Dzięki TheEndi:

 • darmowej energii (i ujawnienia innych ukrytych patentów)

30 komentarzy do “Pozytywne życzenia noworoczne

 1. Wzajemnie Mario. Dziękuję za mnie i innych. 🙂

  Życzę również Tobie, innym i Matce Ziemi:
  – Czystej i zdrowej wody w akwenach
  – Czystego, rześkiego i zdrowego powietrza
  – Naturalnej i zdrowej żywności
  – Udostępnienia wolnej energii, dostępnej za darmo dla wszystkich
  – Pojawienia się uśmiechniętych i życzliwych ludzi, we wszystkich miejscach na świecie

  Bądźcie szczęśliwi przyjaciele.

  P.S. Na pewno będę kontynuować… 😉

 2. „uczciwych polityków, którzy sami likwidują politykę” – Chyba likwidujących partyjniactwo miało być, a nie politykę…

  „przywrócenia parytetu złota i uczciwej ekonomii” – co to znaczy „uczciwa ekonomia”?

  „ogłoszenia prawdy o pochodzeniu człowieka” – czyli?

  „Europy państw narodowych” – chodzi o federację wolnych państw?

 3. I wzajemnie, Pani Mario. 🙂

  Podczytuję od dłuższego czasu bloga, nic nie komentowałam, i pewnie nabijam sztucznie statystyki… Ale, myślę, że to dosyć ciekawy link:

  Pozdrawiam!

 4. @Rasti

  Specjalnie Tobie, życzę więcej pozytywnego myślenia…

 5. Nie zrozumiałaś/eś mnie. Prosiłem Marię o rozwinięcie tych postulatów, nie jestem nim przeciwny… nie mam w ogóle zdania na ten temat, część jest niezrozumiała (zbyt ogólne stwierdzenia). Chciałbym poznać argumenty.

 6. W tym przypadku tak. Nie sposób inaczej dojść do tego co autorka miała na myśli pisząc „uczciwa ekonomia”, „Europa państw narodowych” czy „prawda o pochodzeniu człowieka”. To są bardzo niejednoznaczne sformułowania. Mógłbym prosić o ich rozwinięcie? Nie udało mi się znaleźć tego na blogu.

 7. Rasti: zamiast mnie maglować poszukaj sam wiedzy o ekonomii. Są takie fajne filmiki o pieniądzach i bankach, które dodałam z boku bloga, poszukaj czegoś o lichwie i rządach banksterów, o drukowaniu pieniędzy bez pokrycia, o FED, o parytecie metali szlachetnych itp. Postudiuj wiedzę o Darwinie, przekonaj się, że nie wszyscy uważają go za naukowca i nie wszyscy uważają teorię ewolucji za dowiedzioną. Dowiedz się również, że nie każdy, kto jest sceptyczny wobec teorii ewolucji musi być od razu fanatycznym, zawszonym i podkładającym bomby fundamentalistą religijnym, bezmyślnie wierzącym w Biblię i dziadka z brodą, który z gliny ulepił manekina, a potem dmuchnął w niego życie, amen. Poczytaj sobie również o Unii Europejskiej, np. co pisze o niej dr Rath i jakie mają w niej obowiązywać prawa. Wszystko to jest dostępne. I nie ograniczaj się do przeszukiwania mojego bloga, bo ja nie jestem w stanie pisać o wszystkim. Ja tylko sygnalizuję tematy, które należy zgłębiać samodzielnie.

  Nota bene: na BBC Knowledge leci nimi-serial o zbrodniarzach nazistowskich i Procesach Norymberskich. Przejrzałam zapowiedzi, ale ani słowa o IG Farben, czy nawet przesławnym doktorze Mengele. Na razie „wystąpił” Albert Speer, raczej zapomniany urzędnik, odpowiedzialny głównie za werbowanie ludzi do prac przymusowych – wszystko wskazuje na to, że facet inteligentnie wyłgał się od odpowiedzialności, grając skuszonego, mądrego i mającego zasady moralne gościa, który dał się nabrać, a potem nie umiał się wymotać. Ale (rzekomo) planował zamach na Hitlera, tyle tylko, że nie potrafił tego udowodnić. Przekonująco bił się w piesi, a do tego był wykształcony, kulturalny, elitarny i tym niesamowicie zaimponował prostym kowbojom, którzy prowadzili śledztwo. Odsiedział 20 lat, po czym wyszedł, napisał książkę i stał się sławny i bogaty.

 8. @ Duke Nukem: jakim cudem ten facet jeszcze żyje??? I czy naprawdę WikiLeaks ujawnia cokolwiek demaskującego syjonistów? Jeśli tak, to stanę się fanką Assange’a.

 9. Chciałem wiedzieć czego mi Pani życzy. Dziękuję za naprowadzenie, ale wystarczyło w jednym zdaniu napisać. A przy okazji, jaką koncepcję ekonomiczną Pani uważa za uczciwą, najodpowiedniejszą? Libertarianizm?

 10. A jakie to ma znaczenie, czy i jaką (gotową!) koncepcję ekonomiczną uważam za słuszną? Nie jestem specjalistą, a poza tym to nie ma znaczenia. Wszelkie gotowce są tworzone po to, żeby ludzi wpędzać w ślepe zaułki. Ja nie mam żadnej koncepcji, uważam, że ten świat jest tak przegniły, że tylko jakiś prawdziwy „koniec świata” może tu coś zmienić. Ludzkość w obecnym kształcie jest do d…, więc jeśli nie zajdzie jakieś radykalne przebudzenie nic się nie zmieni i świat będzie wpadał z jednej patologii w drugą.

 11. Ma, bo nie wiem czego nam Pani życzy 🙂 Nie posądzałem Pani o przyjęcie jakiejś gotowej koncepcji, ale żeby uniknąć patologii to trzeba zaproponować coś w zamian tego co się krytykuje. Koncepcje natomiast można łączyć i tym samym nie przyjmować gotowych, a wybierać tylko słuszne według nas samych rozwiązania.

 12. To co Pani popiera zawsze pochodzi z jakiejś gotowej koncepcji. Jeśli chodzi o ekonomię to bije z tych poglądów liberalizm, którym przesiąknięte są filmiki o teoriach spiskowych.

 13. @Rasti

  „Chciałem wiedzieć czego mi Pani życzy…”

  A czego Ty sobie życzysz? Jakie są Twoje pragnienia i ewentualne życzenia dla innych? Napisz coś o nich. Może wspólnie je „wymodlimy”…

 14. Mogę się podpisać pod tymi, które są z wyjątkiem „Europy państw narodowych”, bo nie wiem o co w tym życzeniu chodzi.

 15. Nie mam nic przeciwko. O co chodzi z tą „Europą państw narodowych”? To jest to samo co federacja wolnych państw?

 16. Astromario ciekawe że tekst o szefie Mossadu w WikiLeaks o którym mówi dr Duke ukazał się w The Jerusalem Post, hehe. Ja nie wiem jak i kto tam „odczytuje” WikiLeaks ale dr Duke jescze żyje i ma się dobrze bo info pochodzi z pieczary samego diabła? Więc to żaden „obciach” ;). The Jerusalem Post strzela do własnej bramki? Chyba że to nie te „Jerusalem”. 🙂

  Tak poważniej to na jednym z blogów pisano że bieżące dokumenty z WikiLeaks (depesze z Izraela) mają „dziurę” czasową trzech miesięcy z okresu wojny Izraela z Palestyńczykami. Nie pamiętam gdzie o tym pisano.

  A co do dr Duke’a. Poważnie to on jednak nie ma tak różowo.
  Oficjalne konto Dr’a Duke’a znów zawieszone…

  „… Jesienią tego roku serwis YouTube zamknął konto Duke’a, wówczas rzekomo z powodu łamania warunków serwisu. Po setkach listów apelacyjnych kanał wrócił na swoje miejsce. Tym samym Dr Duke zwyciężył na argumenty z Internet Jewish Defence Force, żydowską organizacją, która rzekomo w imię “zwalczania terroryzmu i antysemityzmu”, sama terroryzuje świat internetu, zajmując się głównie 1000krotnym klikaniem w przycisk “oflaguj” przy każdym filmie, który się tej syjonistycznej organizacji nie podoba. …”

  No i mamy jasność.

 17. Tak sobie podumałam, podrapałam się po mózgownicy i wyszło mi, że w jednej z najnowszych notek zajmę się tematem doktora Duke’a oraz problemem syjonizmu. Temat jest śliski, bo ludzie mają tak dokładnie wyprane mózgi polityczną poprawnością i „koniecznością walki” z „mową nienawiści”, że widząc taki temat uciekają w panice. Trzeba niektórym wyjaśnić, czym jest syjonizm, że pisanie o nim nie jest mową nienawiści, lecz samej prawdy i dlaczego dr Duke niczego nie zmyśla i nie jest antysemitą.

  A co do WikiLeaks to czytałam, że nastąpił tam rozłam właśnie z powodu Izraela. Podobno Assange nie wstawił posiadanych materiałów na temat Izraela, lecz utajnił je na serwerze, do którego hasło zna tylko on. Reszta ekipy uznała, że to nie jest w porządku i zakładają konkurencyjną stronę. Czas pokaże, co z tego wyniknie.

 18. Co do życzeń powrotu do parytetu złota.
  Sprawa jest bardzo, bardzo ale to bardzo kontrowersyjna. Patrz obecne ceny złota i poniżej.

  Na podstawie:

  Plik napisów w/g „The Money Masters – Mistrzowie Pieniędzy (Napisy PL)”:
  http://rapidshare.com/files/228136325/The_Money_Masters_napisyPL.rar
  Video – odcinki na podstawie The Money Masters – Mistrzowie Pieniędzy (Napisy PL)
  Wszystko zlinkowane na stronie http://prawda2.info/viewtopic.php?t=7303 .

  Proszę wybaczyć tak obszerne cytaty ale to ważna sprawa. Mam wrażenie że niewielu ludzi obejrzało „The Money Masters” (Mistrzowie Pieniędzy) z należytą świadomością (usunąłem znaczniki ramek synchronizacji).

  The Money Masters 4/21 od 4m26s:
  —————————————————————————-
  W połowie XVIII wieku, przedrewolucyjna Ameryka była nadal relatywnie biedna.
  Był tam poważny niedobór cennych metalowych monet do wymiany handlowej,
  więc wcześni koloniści byli zmuszeni do eksperymentu
  z drukowaniem własnych papierowych pieniędzy.
  Niektóre z tych eksperymentów były zakończone sukcesem.
  Franklin był wielkim zwolennikiem kolonii drukujących własne, papierowe pieniądze.
  W 1757 roku, Franklin został wysłany do Londynu.
  Pozostał tam przez 18 lat,
  prawie do czasu rozpoczęcia Amerykańskiej Rewolucji.
  Podczas tego okresu, amerykańskie kolonie zaczęły emisję swoich własnych pieniędzy.
  zwanych kolonialnym świadectwem. Próba była bardzo udana.
  To zapewniło wiarygodny środek wymiany
  i również pomogło w zjednoczeniu kolonii.
  Pamiętaj, większość świadectw kolonialnych była tylko papierowymi pieniędzmi, wolnymi od długu, drukowanych w publicznym interesie i nie mających pokrycia w srebrnych lub złotych monetach.
  Innymi słowy, była to totalnie bezwartościowa waluta.
  Pewnego dnia, oficjele z Banku Anglii
  zapytali Franklina, jak osiągnął dobrą koniunkturę w koloniach.
  Bez zastanowienia odpowiedział:
  „To jest proste. W koloniach emitujemy nasze własne pieniądze.
  Nazywane są kolonialnym świadectwem. Emitujemy je w odpowiednich proporcjach
  na zapotrzebowanie handlu i przemysłu, żeby produkty przechodziły łatwo
  od producentów do konsumentów. W ten sposób tworzymy dla nas samych
  nasze własne, papierowe pieniądze, kontrolujemy ich siłę nabywczą
  i nie musimy nikomu płacić odsetek”.
  To było logiczne dla Franklina,
  ale możesz sobie wyobrazić, jakie zrobiło to wrażenie na Banku Angielskim.
  Ameryka zrozumiała sekret pieniędzy.

  I ten dżin musiał powrócić do swojej butelki jak najszybciej.
  W rezultacie, parlament [angielski – DN] pospiesznie uchwalił ustawę walutową w 1764 roku.
  Zabraniała ona koloniom prawa do emisji własnych pieniędzy
  i nakazywała im płacenie w przyszłości podatków złotymi i srebrnymi monetami.
  Innymi słowy, to zmusiło kolonie do przyjęcia standardu złota i srebra.
  Dla tych, którzy nadal wierzą, że standard złota jest rozwiązaniem
  dla obecnych amerykańskich problemów monetarnych,
  spójrzcie co stało się z Ameryką później.
  Pisząc swoją autobiografię, Franklin powiedział:
  „W jeden rok, warunki tak się odwróciły, że okres
  dobrej koniunktury skończył się, i nastał kryzys o takich rozmiarach,
  że ulice kolonii były wypełnione bezrobotnymi”.
  Franklin twierdził, że to było nawet podstawową przyczyną Amerykańskiej Rewolucji.

  Jak Franklin ujął to w swojej autobiografii:
  „Kolonie chętnie naniosłyby mały podatek na herbatę i inne dobra,
  gdyby nie fakt, że Anglia odebrała koloniom ich pieniądze,
  który spowodował powstanie bezrobocia i niezadowolenia.
  Niezdolność kolonii do emisji własnych pieniędzy,
  na stałe z dala od rąk Jerzego III i międzynarodowych bankierów,
  był głównym powodem rewolucyjnej wojny”.
  Do czasu, kiedy oddano pierwsze strzały
  w Lexington, Massachusetts 19. kwietnia 1775 roku,
  kolonie zostały pozbawione złotych i srebrnych monet z powodu brytyjskiego opodatkowania.
  W rezultacie, kontynentalny rząd nie miał wyboru, jak
  drukowanie swoich własnych pieniędzy w celu finansowania wojny.
  Na początku rewolucji, ilość pieniędzy w obiegu w USA wynosiła 12 milionów dolarów.
  Do końca wojny, było ich blisko 500 milionów dolarów.
  W rezultacie, waluta była wirtualnie bezwartościowa.

  Buty sprzedawano po 5,000 dolarów za parę.
  Kolonialne świadectwa działały, ponieważ emitowano je w ilościach potrzebnych do ułatwienia handlu.
  Jak G. Washington lamentował: „Wagon pieniędzy
  był niemalże kupowany za wagon prowizji”.
  Dziś, ci co wspierają walutę pokrytą w złocie
  wskazują na okres podczas rewolucji
  żeby dowieść słuszność zła waluty bez pokrycia.
  Ale pamiętajcie, ta sama waluta działała tak dobrze
  20 lat wcześniej, w czasach pokoju,
  że Bank Anglii zmusił parlament do zdelegalizowania jej.

  —————————————————————————-

  The Money Masters 9/21 od 5m55s:
  —————————————————————————-
  „Była tylko jedna grupa na świecie, która życzyła sobie śmierci Lincolna.
  Byli to ludzie przeciwni do jego programu narodowej waluty,
  i którzy walczyli z nim przez całą wojnę secesyjną, przeciw jego polityce z walutą greenback”.
  Interesujący jest fakt, że McGeer twierdził, że Lincoln nie został zamordowany tylko
  dlatego, że międzynarodowi bankierzy chcieli ponownie utworzyć bank centralny w Ameryce,
  ale ponieważ oni chcieli również oprzeć walutę amerykańską na złocie,
  złocie które kontrolowali.
  Innymi słowy, chcieli ustanowić standard złota.

  Lincoln zrobił przeciwieństwo tego, poprzez emisję banknotów USA – greenbacków,
  które były oparte na czystej, dobrej wierze i zaakceptowaniu ich przez Stany Zjednoczone.
  Artykuł zacytował McGeera mówiącego:
  „Byli to ludzie zainteresowani utworzeniem systemu opartego na standardzie złota
  i prawie bankierów do zarządzania walutą i kredytem każdego państwa na świecie”.
  „Po pozbyciu się Lincolna, byli zdolni wprowadzić swój plan
  i zrealizowali go w Stanach Zjednoczonych.
  W ciągu ośmiu lat od zabójstwa Lincolna, srebro zostało zdemonetyzowane
  i został ustanowiony standard złota w Stanach Zjednoczonych”.

  A nie odkąd Lincoln zaczął emitować pozbawione długu banknoty Stanów Zjednoczonych.
  Te banknoty z czerwoną pieczęcią, które zostały emitowane w 1963 roku,
  nie były nową emisją za prezydenta Kennedy’iego,
  a jedynie starych greenbacków emitowanych ponownie, rok po roku.
  W kolejnej ustawie głupoty i ignorancji, the 1994 Reigle Act
  w gruncie rzeczy upoważniał zastąpienie Lincolna greenbacków banknotami opartymi na długu.
  Innymi słowy, greenbacki były w obiegu Stanów Zjednoczonych do 1994 roku.
  Dlaczego srebro byłe złe dla bankierów, a złoto dobre?
  To proste. Ponieważ srebra było pod dostatkiem w USA,
  które było dość trudno kontrolować.
  Złota zawsze było i jest mało.
  W przeciągu historii było dość łatwo zmonopolizować złoto,
  ale srebra zawsze było około 15 razy więcej.

  18. Powrót standardu złota
  Po pozbyciu się Lincolna, następnym celem spekulantów finansowych
  było przejęcie całkowitej kontroli nad pieniędzmi Ameryki.
  To nie było łatwe zadanie.
  Podczas eksploracji Zachodniej Ameryki, zostało odkryte srebro w olbrzymich ilościach.
  Na dodatek, Lincolna greenbacki były ogólnie popularne.
  Mimo że bankierzy z europejskich centralnych banków umyślnie atakowali Greenbacki,
  stale znajdowały się w obiegu Stanów Zjednoczonych, do czasu sprzed kilku lat.
  Według historyka W. Cleona Skousena:
  „Zaraz po wojnie cywilnej były znaczące rozmowy na temat przywrócenia
  wytycznych eksperymentu Lincolna z konstytucyjnym systemem finansowym.
  Gdyby nie interwencja Europy w zaufanie do waluty
  stałby się on bez wątpliwości ugruntowaną instytucją”.
  Jest jasne, że koncepcja Ameryki na drukowanie pieniędzy pozbawionych długu
  wywołała szokującą falę wśród europejskiej elity, posiadającej centralne banki.
  Patrzyli z przerażeniem, jak Amerykanie głośno domagali się więcej greenbacków.
  Mogli zabić Lincolna, ale poparcie dla jego idei monetarnych rosło.

  12. kwietnia 1866 roku, blisko rok do dnia zabójstwa Lincolna,
  Kongres glosował nad odsetkami europejskich banków centralnych.
  Uchwalił the Contraction Act, zezwalający sekretarzowi skarbu
  rozpoczęcie wycofania greenbacków z obiegu i wstrzymanie podaży pieniędzy.
  Pisarze Theodore R. Thoren i Richard F. Warner
  wyjaśnili rezultaty wycofania pieniędzy w swojej książce pt.
  „Prawda o pieniądzach”:
  „Ciężkich czasów, jakie nastały po wojnie secesyjnej
  można było uniknąć, jeśli legislacja greenbacków byłaby kontynuowana,
  jak zamierzał to uczynić prezydent Lincoln.
  Zamiast tego, były serie panik finansowych – co my nazywamy recesjami
  – które wywarły nacisk na Kongres do przeprowadzenia legislacji
  ustawy o umieszczeniu systemu finansowego pod scentralizowaną kontrolą.
  W końcu ustawa o Rezerwie Federalnej została uchwalona 23. grudnia1913 roku”

  —————————————————————————-

  The Money Masters 10/21 od 0m22s:
  —————————————————————————-
  Innymi słowy, spekulanci finansowi chcieli dwóch rzeczy:
  utworzenia centralnego banku pod ich wyłączną kontrolą,
  i amerykańskiej waluty opartej na ich złocie.
  Ich strategia miała dwa etapy:
  pierwszy, to spowodowanie serii panik, żeby przekonać Amerykanów,
  że tylko scentralizowana kontrola podaży pieniędzy może zapewnić stabilność gospodarce;
  i po drugie, usunięcie znacznych pieniędzy z systemu,
  żeby większość Amerykanów była koszmarnie biedna,
  tak aby nie ośmieli się, albo byli za słabi, żeby sprzeciwić się bankierom.

  W 1866 roku, było 1,8 miliardów dolarów w obiegu w USA
  około 50.46 dolarów na mieszkańca.
  W samym 1867 roku, 500 milionów dolarów została usunięta z obiegu USA.
  10 lat później, w 1876roku, amerykańska podaż pieniędzy
  została zredukowana do tylko 600 milionów dolarów.
  Innymi słowy, dwie trzecie amerykańskich pieniędzy zostały wycofane przez bankierów.
  Tylko 14.60 dolarów na mieszkańca pozostało w obiegu.
  10 lat później, podaż pieniędzy została zredukowana do tylko 400 milionów dolarów
  mimo, że był wyż demograficzny.
  W rezultacie tylko 6.67 dolarów na mieszkańca pozostało w obiegu,
  84% spadek siły nabywczej w zaledwie 20 lat.
  Dzisiaj, ekonomiści próbują sprzedać ideę, że recesje i depresje
  są naturalną częścią czegoś co nazywają cyklem biznesu.
  Prawdą jest, że podaż naszych pieniędzy jest teraz manipulowana,
  tak, jak to było przed i po wojnie cywilnej.
  Jak to się stało?
  Dlaczego powstał strach związany z pieniędzmi?
  To proste – bank wezwał do spłacania kredytów i nie dawał nowych.
  W dodatku, srebrne monety zostały stopione.

  W 1872 roku, mężczyzna o imieniu Ernest Seyd dostał 100,000 funtów
  (około 500,000 dolarów wtedy)
  przez Bank Anglii i został wysłany do Ameryki, żeby przekupić
  kongresmenów niezbędnych do demonetyzacji srebra.
  Powiedziano mu, że jeżeli kwota będzie niewystarczająca, wyślą mu kolejne 100,000 funtów,
  lub tyle ile będzie mu potrzebne.
  W następnym roku, Kongres uchwalił the Coinage Act w 1873 roku
  i wybijanie srebrnych dolarów gwałtownie wstrzymano.

  Faktycznie, republikanin Samuel Hooper, który przedstawił ustawę Kongresowi
  przyznał, że Mr Seyd tak naprawdę sporządził projekt legislacyjny.
  Mało tego.
  W 1874 roku, Seyd powiedział, kto stał za planem:
  „Pojechałem do Ameryki w zimie 1872-73, upoważniony do
  zabezpieczenia, jeśli mógłbym, przepchnięcia ustawy demonetyzującej srebro.
  To było w interesie tych, których reprezentowałem
  – zarządców Banku Anglii -żebym to zrobił.
  Do 1873 roku, złote monety były jedyną formą monet”.

  —————————————————————————-

  The Money Masters 11/21 z 0m11s:
  —————————————————————————-
  Te depresje mogły być kontrolowane, ponieważ Ameryka miała standard złota.
  Odkąd złoto wywołuje panikę, jest jednym z najprostszych artykułów do manipulowania.
  Ludzie chcieli legalizacji srebrnych pieniędzy z powrotem tak, aby mogli uciec
  z morderczego uścisku spekulantów finansowych, posiadających pieniądze oparte na złocie.
  Ludzie chcieli przywrócenia srebrnych pieniędzy, poprzez wycofanie ustawy Seyda z 1873 roku,
  odtąd nazywanej „Przestępstwem z ’73”.

  Do 1896 roku, rozpoczęła się większa emisja srebrnych pieniędzy
  – centralne zagadnienie w prezydenckiej kampanii.
  William Jennings Bryan, senator z Nebraski
  ubiegał się o prezydenturę, z ramienia demokratów, pod hasłem „Free Silver” .
  Podczas narodowej konwencji demokratów w Chicago,
  wygłosił emocjonujące przemówienie,
  które dało mu nominację zatytułowaną „Korona z Cierni i Krzyż ze Złota” (Crown of Thorns and Cross of Gold).
  Choć Bryan miał tylko 36 lat w tamtym czasie,
  to jego przemówienie jest uznawane, za najsłynniejszą orację
  kiedykolwiek wygłoszona na politycznej konwencji.
  W dramatycznej konkluzji, Bryan powiedział:
  „Odpowiemy na ich żądanie standardu złota, mówiąc do nich:
  Nie będziesz nakładał na czoło siły roboczej tej korony z cierni
  nie będziesz ukrzyżowywał ludzkości na złotym krzyżu”.

  Bankierzy hojnie wspierali kandydata republikanów, Williama McKinley’a,
  który popiera standard złota.
  W rezultacie kampania wyborcza była jedną z najbardziej zaciekłych,
  w wyścigu po fotel prezydenta Ameryki.
  Bryan wygłosił ponad 600 przemówień w 27 stanach.
  Kampania McKinley miała producentów i przemysłowców,
  którzy informowali swoich pracowników, że jeśli Bryan zostanie wybrany,
  wszystkie fabryki i zakłady będą zamknięte i nie będzie pracy.
  Podstęp zadziałał. McKinley pokonał Bryana małą ilością głosów.

  Bryan ubiegał się o prezydenturę ponownie w 1900 i 1908 roku,
  ale przegrywał za każdym razem.
  Podczas konwencji demokratów w 1912 roku,
  Bryan był wpływową postacią, która pomogła Woodrowowi Wilsonowi wygrać nominację.
  Kiedy Wilson został prezydentem, mianował on Bryana na sekretarza stanu.
  Ale Bryan szybko rozczarował się administracją Wilsona.
  Bryan służył tylko dwa lata w administracji Wilsona.
  Zrezygnował ze stanowiska w 1915 roku, z powodu bardzo podejrzanego zatonięcia Lusitani
  – wydarzenia, które wprowadziło USA do pierwszej wojny światowej.
  —————————————————————————-

  The Money Masters 13/21 z 7m25s:
  —————————————————————————-
  Kongresmen Lindbergh miał rację we wszystkich punktach.
  Nie uświadamiał sobie, że większość europejskich narodów
  padło łupem bankierów dekady lub wieki wcześniej.
  Wspomniał również o interesującym fakcie, że tylko jeden rok później
  Fed zmonopolizował rynek złotem. Tak to powiedział:
  „Właśnie banki Rezerwy Federalnej zmonopolizowały złoto i certyfikaty złota”.

  Ale kongresmen Lindbergh nie był tylko krytykiem Fedu.
  —————————————————————————-

  The Money Masters 15/21 z 7m29s:
  —————————————————————————-
  Ale McFadden posunął się nawet dalej.
  Otwarcie oskarżył ich o spowodowanie krachu,
  w celu kradzieży amerykańskiego złota.
  W lutym 1931 roku, w środkowym etapie krachu, powiedział:
  „Uważam, że ciężko jest zaprzeczyć faktowi, że mężowie stanu i finansiści z Europy
  są gotowi do użycia każdego środka, żeby szybko odzyskać złoto,
  które Europa utraciła na rzecz Ameryki w rezultacie pierwszej wojny światowej”.

  Curtis Dall, makler giełdowy braci Lehman,
  był na giełdzie papierów wartościowych w dniu krachu.
  W swojej książce z 1970 roku, „F.D.R. My Exploited Father-In-Law”,
  wyjaśnił, że krach został wywołany
  przez planowane, gwałtowne wycofanie krótkoterminowych pożyczek z rynku pieniężnego w Nowym Jorku.
  „Tak naprawdę to było okradanie społeczeństwa przez światowych spekulantów finansowych,
  poprzez planowane, nagłe zmniejszenie pożyczek krótkoterminowych na rynku pieniężnym w Nowym Jorku.”
  W przeciągu kilku tygodni 3 miliardy dolarów wyparowały z giełdy.
  W przeciągu roku, stracono 40 miliardów dolarów.
  Ale czy one naprawdę zniknęły? Czy po prostu uległy konsolidacji wśród kilku osób?
  I co zrobił Fed?
  Zamiast pomóc gospodarce w wydostaniu się z krachu,
  poprzez szybkie obniżenie stóp procentowych, żeby pobudzić gospodarkę,
  Fed celowo kontynuował dalsze wycofywanie pieniędzy z obiegu,
  pogłębiając depresję.
  Między 1929 a 1933 rokiem,
  Fed zredukował podaż pieniędzy o dodatkowe 33%.
  Mimo że Amerykanie nigdy nie usłyszeli,
  że Fed był przyczyną kryzysu,
  to jest dobrze znany fakt wśród najwybitniejszych ekonomistów.

  Milton Friedman, zdobywca Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, teraz pracujący na Uniwersytecie Stanford,
  powiedział to samo w wywiadzie udzielonym dla publicznego radia w styczniu 1996 roku:
  „Rezerwa Federalna na pewno spowodowała Wielką Depresję poprzez
  zmniejszenie pieniędzy z obiegu o jedną trzecią od 1929 do 1933 roku”.
  Ale pieniądze utracone przez Amerykanów podczas depresji
  nie wyparowały.
  Zostały redystrybuowane do rąk tych, którzy
  zdołali wycofać się z giełdy przed krachem i kupili złoto,
  w które jest zawsze bezpiecznie ulokować pieniądze, tuż przed kryzysem.

  —————————————————————————-

  The Money Masters 16/21 z 8m53s:
  —————————————————————————-
  A co ze złotem?
  Wśród banków centralnych, największym posiadaczem złota jest teraz Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW).
  On i centralne banki kontrolują teraz 2/3 światowych zapasów złota,
  co daje im możliwość do manipulacji rynkiem złota.
  Zapamiętaj złotą zasadę spekulantów finansowych:
  „Ten kto ma złoto ustala reguły”.

  Zanim dojdziemy do rozwiązania naszego problemu,
  spójrzmy co stało się z całym złotem z Fortu Knox.
  Ponieważ jeśli nie zrozumiemy, że złoto zostało skradzione,
  pozwolimy sami sobie narzucić złe rozwiązanie
  – waluty opartej na złocie.

  Większość Amerykanów nadal wierzy, że złoto nadal tutaj jest, w Forcie Knox.
  Pod koniec drugiej wojny światowej, Fort Knox zawierał ponad 700 milionów uncji złota,
  niewiarygodne 70% całego złota na świecie.
  Ile pozostało? Nikt nie wie.
  Mimo faktu, że prawo wymaga
  coroczną fizyczną kontrolę złota w Forcie Knox,
  Skarb Państwa ciągle odmawia przeprowadzenia kontroli.
  Prawdą jest, że wiarygodna kontrola tego co tutaj się znajduję,
  nie była przeprowadzona tutaj odkąd prezydent Eisenhower rozkazał przeprowadzenie kontroli w 1953 roku.
  Dokąd poszło złoto Ameryki z Fortu Knox?
  Przez te wszystkie lata zostało sprzedane do europejskich spekulantów finansowych
  po cenie 35 dolarów za uncję.

  Pamiętaj, że to było w czasach kiedy było nielegalne dla Amerykanów
  kupowanie ich własnego złota z Fortu Knox.
  —————————————————————————-

  The Money Masters 17/21 od 0m36s:
  —————————————————————————-
  W końcu, do 1971 roku całe złoto zostało potajemnie usunięte z Fortu Knox,
  i przeniesione z powrotem do Londynu.

  Odkąd złoto wyparowało z Fortu Knox,
  prezydent Nixon zamknął problem ze złotem
  uchylając ustawę Roosevelta o rezerwie złota z 1934 roku,
  czyniąc ponownie legalnym zakup złota przez Amerykanów.
  Oczywiście ceny złota zaczęły natychmiast rosnąć.
  9 lat później złoto było sprzedawana za 880 dolarów za uncję,
  25 razy więcej od ceny za którą zostało sprzedane złoto z Fortu Knox.

  —————————————————————————-

  Tyle cytatów z „The Money Masters”. I co teraz?

  Wygląda na to że problemem nie jest brak parytetu złota ale PRYWATNY BANK CENTRALNY narzucający oprocentowanie na każdą wyemitowaną jednostkę płatniczą. Czy myślicie że gdyby emisja pieniądza/generacja kredytu byłaby obwarowana zakazem pobierania procentu od wyemitowanej „kwoty”, banki prywatne (wszystkie znane nam banki komercyjne dla indywidualnych klientów) nadal uczestniczyłyby w tym procesie?.
  Po za tym większość „naszych” banków komercyjnych nie jest własnością naszą ale mają właścicieli w Zachodniej Europie. A co pierwsze wystartowało w prywatyzacji i dostępie do naszego lokalnego rynku? Pamiętacie Bank Śląski? Właśnie banki. Już dawno ten bank nie jest śląski ale międzynarodowy, „ING”. I tam też idzie większość zysków z lichwy znaczy w/g podziału udziałów w akcjach które swego czasu poszybowały niesamowicie w górę a zostały odkupione na giełdzie przez zachodnich inwestorów z ING. Stąd w nazwie ING. Tak jest niemal z każdym bankiem w Polsce. Wszelkie zyski z lichwy wyparowują za granicę.

  To jest ta władza. Ona już tu jest od dawna.

 19. Dyktatura banków i ich system zadłużający, nie są ograniczone do jednego kraju, ale istnieją w każdym kraju na świecie. Bankierzy robią wszystko, żeby utrzymać ścisłą kontrolę nad tym systemem, gdyż uwolnienie się jednego kraju spod tej dyktatury i emitowanie własnego, krajowego pieniądza bez procentu i pogłębiającego się zadłużenia, byłoby przykładem dla innych krajów, jak mógłby wyglądać uczciwy system finansowy. Mogłoby to spowodować ogólnoświatowe załamanie obecnego lichwiarskiego, pogłębiającego zadłużenie, systemu finansowego.

  Fragment: „Historia kontroli bankowej w USA”:
  http://www.michaeljournal.org/lekja7.htm

 20. Jakie miłe i optymistyczne życzenia! Oczywiście odwzajemniam je 🙂
  Stęskniłam się za Tobą i Twoim blogiem. Przez ostatnie miesiące nie bardzo miałam czas na systematyczne czytanie (lubię czytać też komentarze, a sporo ich zawsze się pojawia)
  Od nowego Roku zaczynam to nadrabiać.
  A tymczasem serdecznie pozdrawiam Ciebie i wszystkich czytelników 🙂

 21. Hahaha! Dopiero teraz zauważyłam, że to wpis sprzed roku :DDDDD

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.