Wesołych i spokojnych świąt

Kochani, życzę Wam wszystkim spokojnych i pogodnych świąt.

A z okazji zbliżającego się Nowego Roku życzę nam wszystkim zwycięstwa sił jasności nad siłami ciemności – oby ślepi przejrzeli na oczy, a przerażeni nabrali odwagi i wiary, że można zmienić nasz świat na lepszy.

Wszystkiego najlepszego, trzymajcie się!!!

Maria

30 komentarzy do “Wesołych i spokojnych świąt

 1. I Ty również.
  Z płyty „Kaczmarek by Możdżer”.
  Finding Neverland – Piano Variation in Blue

  Pozdrawiam Was.

 2. Mario, pogodnych, spokojnych i pełnych ciszy świąt.
  Andrzej

 3. niech tak się stanie Mario

  życzę Ci Mario wszystkiego najlepszego, realizacji zamierzeń i marzeń nawet tych najgłębiej ukrytych w sercu

  dziękuję za ten blog, za to, że jesteś i jaka jesteś

  Elicja

 4. Rowniez i Tobie spokojnych Swiat.
  Dziekuje za wszystko co robisz.
  Cenie Cie za masz odwage nazywac rzeczy po imieniu.
  Oby przyszly rok (choc jeszcze za wczesnie na zyczenia noworoczne)przyniosl nam jak najmniej przykrych niespodzianek.

 5. Życzę Ci Mario wiele zdrowia, zadowolenia, codziennych radości, wewnętrznego spokoju i rodzinnego ciepła. Bądź zawsze taka jaka jesteś: czujna i niepoddająca się różnym trollom. Na Twoich rozlicznych stronach dajesz szansę wymiany poglądów i wyrażania naszych obaw jakie niesie ze sobą ta nasza trudna rzeczywistość. Tak trzymaj dalej.

 6. @Maria
  Wzajemnie. Twoje życzenia, są dla mnie rozkazem… 😉

  @Maria, Elicja, Baria, Marcus (gdzie jesteś!?), Obywatel i inni, niewymienienie przyjaciele tego bloga…
  Wszyscy jesteście dla mnie wielkim prezentem życiowym, który sprawił, że nabrało ono kosmicznego sensu… Dziękuję Wam za Waszą energię…

  Saturnalia Rulez!, kochani 😀 i świąteczne wypieki:

 7. Widzę, że nie można osadzać zdjęć w postach, zatem podaję link do świątecznych wypieków:

  Miejcie się dobrze! 😀

 8. Dziękuję wszystkim, wzruszyliście mnie szczerze!

  A niech będzie, złóżmy również życzenia wszystkim trollom, im też należy się trochę miłości i uwagi. Przepraszam, że Was ignoruję, z okazji świąt myślę ciepło również o Was moje Wy pieszczoszki!

 9. …dziekuje! Astromaria za to, ze jestes i pieknie piszesz o waznych sprawach tego swiata!
  zycze Ci wspanialych swiat, oraz owocnej
  przyszlosci w nadchodzacym Nowym Roku 2011.

  Pozdrawiam Wszystkich!

 10. Mario kochana, zycze by kazdy dzien byl swiateczny i bysmy mogli celebrowac kazda chwile naszego zycia.Dziekuje ze Jestes!!!

 11. Zycze Tobie Mario, wszystkiego co najlepsze. Jak to dobrze ze jestes. Dziekuje. Alicja.

 12. Mario swiatecznych chwil magicznych zycze :).Badz – otwieraj nam szeroko oczy

 13. Dziękuję wszystkim za wiedzę, jaką czerpię z tego bloga , rzadko piszę , ale na święta wypada złożyć życzenia , więc to czynię. Bodzio.

 14. Wesołych Świąt – radosnej rodzinnej atmosfery i oby przyszły rok był lepszy od obecnego 🙂

 15. Świeta w pełni, a ja spóźnione życzenia radości i spokojności z dala od zamętu politycznego, wszystkim bywalcom ” U Mayi” z całego serca składam.

 16. Wzajemne Życzenia Mario , przede wszystkim zdrowia i wytrwałości w szerzeniu prawdy i właściwego spojrzenia na rzeczywistośc.

 17. Ja również życzę Wam wszystkiego, co najlepsze. Wesołych Świąt!

 18. Wszystkiego dobrego !!! jesteś nie samowita istotą!! pozdrawiam ciepło

 19. Dużo pięknych i dobrych słów napisano wyżej. Prawidłowo: kto świętuje – niechaj mu będzie najmilej i radośnie.

  A my wszyscy mamy okazję do refleksji o znaczeniu Twojej AstroMario aktywności i niespożytej inwencji w prowadzeniu Bloga.
  Przecież jak pszczółki bieżymy tutaj po nektar Twoich słów i przedniego humoru!! (o trollach – trutniach sama wspomniałaś wielkodusznie…)
  Święta prawda: rozwijamy się indywidualnie – jednak przy Twojej przytomnej inspiracji i zdeterminowaniu są to milowe kroki w rozwoju, wielomilowe.
  CHWAŁA CI, ŻE JESTEŚ.

  Pozdrawiam Wszystkich Stałych Bywalców Bloga.

 20. Dziękuję Wam wszystkim, że tu zaglądacie. Dzięki Waszym komentarzom i podawanym tu linkom do ciekawych stron dowiedziałam się rzeczy, o których nie miałam pojęcia i na które być może sama bym nie wpadła.

  Czytelnikom tego bloga polecam również czytanie komentarzy, bo są one czasem bardziej wartościowe, niż główny tekst.

  Dziękuję wszystkim za współpracę i mam nadzieję, że będzie ona równie owocna w przyszłych latach.

 21. Zdrowia, wytrwalosci, swiatla i milosci.

  Pozdrawiam Halina

 22. Trochę spóźnione, ale ja również życzę wszystkiego najlepszego, z okazji i bez okazji, Nam Wszystkim – zbliżający się nowy Rok to również dobra okazja ku temu.
  A ten blog jest pierwsza klasa, Astromario – oby tak dalej!

  Z mniej ciekawych rzeczy, trafiłem dziś na coś takiego:

  http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/471601,wyjazd_za_granice_trzeba_bedzie_zglosic_do_urzedu_gminy.html

  Obywatel polski, który zamierza wyjechać z kraju, będzie musiał zgłosić ten fakt w urzędzie gminy. W przypadku gdy nie planuje pozostania na stałe za granicą, a wyjazd ten będzie dłuższy niż sześć miesięcy, będzie musiał zgłosić w gminie swój powrót do Polski. Zgłoszenia tego będzie można dokonać w urzędzie lub drogą elektroniczną na formularzu umożliwiającym wprowadzanie danych

 23. Szanowna Pani Mario. Pani stronę od dawna z przyjemnością odwiedzam. W Pani noworocznych życzeniach zwróciły moją pojęcie: „zwycięstwa sił jasności nad siłami ciemności”. Okres świąteczny sprzyja refleksji pozwolę więc sobie na parę uwag. Widzenie świata w kategoriach dualizmu, być może konieczne dla stworzenia dominującej obecnie kultury, w moim odczuciu upośledza widzenie człowieka i świata. Dualizm właściwy w pewnej epoce (np. Zaratustra, wczesna gnoza) rozwinął się w duchowości chrześcijańskiej do widzenia świata i człowieka w kategorii triady i tak było do wieku IX, kiedy to na soborze w Konstantynopolu od pojęć ciała i duszy odcięto ducha. Odtąd uczono się widzieć świat w kategorii walki polarności. Środek przestał istnieć. Lubimy proste schematy bo są praktyczne, odrobina wnikliwości może jednak zmienić ten obraz. Życie nie może istnieć bez ciemności, tak jak kolory nie pojawią się gdy jest tylko światło. Kto bawił się pryzmatem wie, że aby rozszczepić światło potrzebna jest też ciemność. W ciemności kiełkuje ziarno, z ciemności jaja wykluwa się ptak, w ciemności łona powstaje nasze życie – tu potrzebne jest nie światło lecz ciepło. Dopiero tak przygotowane życie wychodzi na spotkanie ze światłem aby móc się rozwijać w całym pięknie i różnorodności stworzenia. Na tym etapie bez światła nie ma życia, jednak zbyt dużo światła wyniszcza i przyspiesza procesy starzenia. Oczywiście można powiedzieć, że w fenomenie ciemności widzimy metaforę zła. Pojęcie zła jak sił osobowych najpełniej rozwinął Rudolf Steiner stawiając ciemną trójcę w opozycji do boskiej triady. Co tu widzimy? Lucyfer oznacza światłodawcę, który uwolnił nasze myśli i obdarzył nas pięknem sztuki i marzeniami pełnymi nadziei. Idąc dalej widzimy kłamstwo reklam przepojone świetlistym blaskiem. Aryman, bez którego nie stworzylibyśmy potęgi technicznej myśli lubi opierać się na słonecznych siłach. Bolszewizm mordował w imię świetlanej przyszłości, nazizm wyrastał na kulcie słońca, jasna myśl materializmu walczy z ciemnotą zabobonu. Dla trzeciej najstraszniejszej siły zła: Asurów, światło i ciemność nie ma znaczenia, liczy się tylko destrukcja i rozkład.
  Goethe opisuje swoje przerażenie, kiedy odkrył, że nosi w sobie całe zło, które uczynił człowiek w swej historii. To co nieświadome odczuwamy jako ciemne. Może rzeczywiście jest tak, że nosimy wy sobie zalążek wszelkiej zbrodni i przeraża nas, że tylko my odpowiadamy za nasz los rozciągnięty pomiędzy siłami dobra i zła jak barwy spektrum między światłem a ciemnością. Istoty zła dysponują potężną siłą ale to my czynimy ją realną, zaś światło i ciemność czyni to do czego jest stworzone. Zło osobowe ma charakter duchowy, przenika tych, którzy się na nie otwierają. Niewielu robi to świadomie i programowo, jednak jakże często zgadzamy się na to by odbierało nam części naszej istoty. Przekleństwem naszych czasów jest bezwolna, odjaźniona masa, mięso armatnie kultury masowej, zgoda na małe kłamstwa dnia codziennego.
  Dlatego też życzę Pani wytrwałości w pracy i nie ustawania w ujawnianiu i krzewieniu prawdy. Serdecznie pozdrawiam. Bogusław.

 24. @ Bogusław: komentarz wpadł do spamu – na WordPress wciąż dzieją się rzeczy niepojęte…

  O dualizmie pisałam wiele, np. tutaj, a blog nazywa się”Jestem za, a nawet przeciw” – ciekawe dlaczego?

 25. To ja jeszcze wrócę do życzeń świątecznych.
  Przyznam że gdy zobaczyłem 2 dni temu te życzenia od dr. Davida Duke (którego już tu poznaliśmy przy okazji syjonizmu) oraz szczególny podpis pod nimi to trochę mnie przytkało. Z perspektywy tego bloga te życzenia zabrzmią dość dziwnie. Mnie jednak zaintrygował sam podpis pod nim:
  „Prezentujemy świąteczne życzenia dr’a Duke’a skierowane do wszystkich białych chrześcijan na całym świecie.”:
  Przyznacie że brzmi to niemal rasistowsko?:

  Wstrzymałem się z wpisem w tym temacie z tym video ale gdy zobaczyłem kolejne video dr. David’a Duke’a:
  „Dr David Duke: Ocalić Europę i Zachód od imigracji! (cz.1, napisy PL)”:

  oraz to: „Dr David Duke: Ocalić Europę i Zachód od imigracji! (cz.2, napisy PL)”:

  postanowiłem jednak tu napisać.
  Pod spodem napisano:
  „Oryginalne video z oficjalnego konta zostało zablokowane w większości krajów europejskich w ciągu niespełna 24 godzin! Zdaje się, że to jego najlepsza rekomendacja.” – Owszem przekaz jest treściwy.
  Przysłuchałem się tym 2 częściom i w sumie nie mogę mu odmówić racji. To słowa niemal z innych filmów: jeśli chcesz pokonać jakikolwiek naród bez własnych strat – dostarcz mu wroga. A jeszcze lepiej: opłać go.
  Podejrzewam również że dr. David Duke zdaje sobie sprawę że kręgi kulturowe Europy, Bliskiego Wschodu i Azji nie dorosły jeszcze do dojrzałej tolerancji i ujrzenia swojej odmienności jako źródła bogactwa kultury, innego postrzegania świata. Jakkolwiek jest ono zmanipulowane przez religię ;).
  No to sobie looknijcie na te dwa wideło. 😉
  Sam się teraz zastanawiam co to znaczy nacjonalizm w pozytywnym sensie. Może właśnie to o czym mówi David Duke?

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.