Posłuchaj, żeby zrozumieć

W świecie dzieją się tak kuriozalne rzeczy, że czasem trudno uwierzyć w to, co podają media. Ale od czegóż mamy Radio Ćwok, którego hasłem przewodnim jest „Posłuchaj, żeby zrozumieć”. Przyznaję, że bez pomocy redaktorów nigdy, przenigdy w życiu nie rozumiałabym tego, co się dzieje. A raczej zrozumiałabym wszystko zupełnie niewłaściwie i żyłabym w głębokim mylnym błędzie. A tak nie błądzę, bo rozumiem.

Paranoja polityczna

Na wstępie donoszę, że uczeni mężowie, czyli R.S. Robins i  J.M. Post zdiagnozowali „umysł paranoika politycznego”. I nawet książkę napisali „Paranoja polityczna, psychologia nienawiści”. Nie będę pokazywać palcem na nikogo w naszym rządzie, ale chyba nie muszę, bo to widać bez okularów. A że „wolne media” służą politykom, to i one się tą paranoją zarażają. Na przykad:

Ćwok jest monotematyczny

i na okrągło nawija o Jarosławie i o PiSie. Ostatnio jakby odrobinkę wyluzował, ale na tyle nieznacznie, że można uznać to za błąd statystyczny. I tak dowiedziałam się, że PiS odniósł sukces, bo wstąpiło do niego 1000 nowych osób, ale tak naprawdę nie był to żaden sukces, bo:

 • (według profesora) ci ludzie i tak od dawna byli sympatykami tej partii, więc się nie liczą;
 • wstąpili do partii pod wpływem emocji po katastrofie smoleńskiej (a ja spytam: jakie emocje? Przecież tam się nic nie stało. Tylko spadł jeden samolot. Przez przypadek);
 • im dalej od katastrofy tym mniej będzie wstępujących.

Oświecające mądrości dziennikarza, podobno śledczego:

Polska jest strasznie zadłużona, ale nie mamy innego wyjścia niż dalej się zadłużać. Jest przecież kryzys, więc jest to jedyny sposób, żeby rozruszać naszą gospodarkę. Dla mnie brzmi to rozsądnie, prawda? [W studio zapadła głucha cisza].

Głos polityka, bodajże z rządu

Jesteśmy zadłużeni, więc musimy wyprzedawać nasze firmy. Nie możemy sprzedać tych słabych, bo nikt ich nie kupi. Musimy więc sprzedawać najlepsze, bo na nie możemy znaleźć kupców. Ale niestety, nie możemy ich sprzedawać drogo, bo nikt za taką cenę nie kupi. Dlatego zmuszeni jesteśmy obniżać ceny. [Komentarze z okazji „prywatyzacji” Giełdy Warszawskiej].

Masowe hospitalizacje, a nawet zgony, rzekomo z powodu dopalaczy

Przedtem ani obecnie nikt nie umiera. To oczywiście zupełnie przypadkowa korelacja, zupełnie taka sama, jak w przypadku szczepień niemowląt. O ile jednak zgony niemowląt po szczepieniu są całkowicie ignorowane, o tyle zgony po dopalaczach są ściśle rejestrowane, a nawet wlicza się w nie wszelkie inne zgony, z dowolnej przyczyny, np. na serce, byle pacjent był młody i pokazuje ze wszystkich stron w telewizji jako horror największy na tej ziemi.

Ja w tym widzę zupełnie inną korelację:

PSUCIE PRAWA

Zaczęło się od afery hazardowej, a teraz mamy dopalaczową. Tusk zalegalizował jedno i drugie, a potem nagle zdelegalizował. W rzeczywistości nie chodziło ani o hazard, ani o dopalacze, lecz o zamach na Konstytucję, prawo i wolności obywatelskie. Teraz już nie liczy się Konstytucja ani Kodeks Karny, teraz pan premier „prosi”, a prawnicy z radością tę prośbę spełniają:

Wiem, że opinia naszych prawników jest negatywna. Ale to sprawa tak ważna społecznie, a premier oczekuje, że ustawę uchwalimy bez poprawek – tłumaczył przed rozpoczęciem posiedzenia przewodniczący komisji Władysław Sidorowicz.

Senatorzy – czterech na sali, przy ok. 20 gościach ze strony rządowej – popędzali własnego prawnika, żeby szybciej uzasadniał zarzuty. Każdy jednomyślnie odrzucali. Niektóre zanim prawnik zdążył wypowiedzieć.

Ale dalej senacki prawnik udowadniał: – Ustawa jest tak sformułowana, że może spowodować zakaz reklamy nawet kawy, herbaty czy napojów energetycznych.

Senacki prawnik zarzucał, że ustawa może być niezgodna z konstytucją. Art. 42 ust. 3 – każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu. Nowa ustawa pozwala nakładać kary w przypadku „stwierdzenia wytwarzania lub wprowadzania do obrotu środka zastępczego lub produktu, co do którego zachodzi podejrzenie, że jest środkiem zastępczym”. W dodatku tego nie będzie stwierdzał sąd ale urzędnik. A sąd nie będzie tego mógł zweryfikować.

W podobny sposób odpowiadał na większość zarzutów senackiego biura legislacyjnego. Przyznał, że pisząc ustawę, prawnicy mieli podobne wątpliwości. – Ale nawet jeśli one są i ustawa będzie surowo oceniana, prosimy o jej akceptację. Państwo nie może pozostać bezradne [wobec dopalaczy].

Senat szybko przepycha dopalacze

Pozostawię to bez komentarza…

Zginął kolejny żołnierz w Afganistanie

Facet przed 30-ką, żonaty, mający jedno małe dziecko. Oddał swoje cenne życie, osierocił dziecko i zostawił żonę bez środków do życia za… no, za co właściwie? Proszę o podpowiedzi, bo ja nie mam pojęcia za co. Według Klicha „za polską rację stanu”. Może mnie ktoś oświeci, na czym miałaby ona polegać. Są kolejni chętni?

30 komentarzy do “Posłuchaj, żeby zrozumieć

 1. jest to tak załamująca paranoja że nie widać żadnego skrawka czystej ziemi na którym możnaby stanąć. Wspomną jeszcze słowo na temat dopalaczy. Warto przeczytać oświadczenie tej drugiej strony. Jeżeli porówna się to co robi rząd a to co oświadcza dealer dopalaczy, wynika z tego jeszcze inny punkt widzenia.

 2. Sklepy z dopalaczami działały legalnie i premier nie miał prawa ich zamknąć, nawet gdyby rzeczywiście ludzie padali jak muchy. Najpierw powinien zmienić prawo, a to jest długotrwała procedura. Nie zrobił tego, lecz zachował się jak kowboj na dzikim zachodzie – wpadł ze swoimi coltami i „zrobił porządek”. Co będzie dalej? Właściciele tych sklepów odwołają się najpierw do polskich sądów, a jeśli nic nie wskórają napiszą do Strasburga. I wtedy dostaniemy prawdziwy wpier…. od Unii Europejskiej. Polska zostania skazana za łamanie prawa i będzie musiała zapłacić kosmiczne odszkodowanie. Oczywiście Tusek nie zapłaci z własnych pieniędzy. Zapłacą obywatele. Czyli my wszyscy. Jak zwykle w świecie rządzonym przez psychopatów: ofiara musi zapłacić odszkodowanie oprawcy. W takim świecie przyszło nam żyć i jeśli nic nie zrobimy, skończymy marnie.

 3. Otóż to AstroMario.
  Wydaje mi się jednak, że tak jest od dawna.
  Nie wiem czy siedzą debile czy ludzie rozumni w rządzie i w senacie? Zaczynam mieć poważne wątpliwości. Chyba że… przebiegli?
  Aby się zabezpieczyć przed bublami prawnymi należałoby każdą ustawę, przed poddaniem pod głosowanie, wysłać do zaopiniowania przez Trybunał Konstytucyjny czy jest zgodna z Konstytucją RP. Czy to jest takie trudne?!
  To co się dzieje w uchwalaniu ustaw na kolanie bije wszelkie rekordy nieodpowiedzialności. A my mamy płacić odszkodowania z własnych podatków za to że banda kretynów uchwala kretyńskie ustawy?
  Proponuję wprowadzić materialną odpowiedzialność tych posłów, którzy głosowali za ustawą przyczyniającą się do naruszenia prawa i wypłacania odszkodowań z tego tytułu. Nie ma chyba innej rady.

 4. Na czasie:
  aktualnie na TVN – film „V jak Vendetta”.
  polecam i pozdrawiam

 5. Bardzo ciekawa przepowiednia św. Bernardetty z Lourdes z bardzo pobożnego bloga:

  (…) Dla wielu ludzi powodem, dla którego odwróci się od uczonych będzie arogancka postawa doktorów pracujących nad zrealizowaniem istoty powstałej ze skrzyżowania człowieka ze zwierzęciem. Ludzie poczują w głębi swoich serc, że jest to coś czego nie sposób usprawiedliwić. Przez jakiś czas nie będzie jak powstrzymać tworzenia tych monstrów, ale uczeni zostaną ostatecznie przepędzeni jak przepędza się stado wilków.

 6. Nie rozumiem, dlaczego posłowie nie ponoszą osobistej odpowiedzialności za to, co przegłosowują? Dlaczego nie ponoszą takiej odpowiedzialności prawnicy – np. ci, którzy reprezentują Kancelarię Premiera? Skoro tworzą buble prawne niezgodne z konstytucją, powinni przestać być prawnikami. Gdyby była taka odpowiedzialność znikłyby wszystkie problemy z przekrętami. Każdy poseł przed głosowaniem musiałby się dokładnie zapoznać z ustawą, nad którą głosuje, bo gdyby zagłosował niezgodnie z interesem narodu musiałby za to beknąć. Wtedy również GMO nie miałoby żadnej szansy.

 7. Czesc Mayu, przyznaje, ze uleglem
  Twojemu urokowi i raz (TYLKO RAZ) wlaczylem radio ktore tak reklamujesz : )))
  Byla rozmowa z profesorem historii. O teoriach spiskowych. Prof mowil banaly ale nie bardzo mogl sobie na wiecej pozwolic, bo pani red zadawala banalne pytania. W sumie przypominalo to czytanie katechizmu – pytanie – „mondra” odpowiedz. Sadzilem, ze audycja potrwa z godzine, a prof sie jeszcze rozkreci. Jakiez bylo moje zdziwienie, kiedy po uplywie ok pol godziny audycja zakonczyla sie. Wazne jak. Calosc byla tylko podprowadzeniem do tego, zeby powiedzic expressis verbis sluchaczom, ze teorie spiskowe w sprawie katastrofy smolenskiej to objaw choroby psychicznej a ich zwolennikow prof ma w (nie)wielkim powazaniu. Tyle.
  Zastanawiam sie, po co oni marnuja cenny czas antenowy. Mogliby po prostu podawac swoim wyznawcom prawdy do wierzenia. W krotszej formie, wiecej reklam by sie zmiescilo.
  Np. tak: dzingiel – wszyscy wyznawcy teorii spiskowych to paranoicy – dzingiel – tej jesieni znow czeka nas pandemia grypy – dzingiel – polskie wojsko broni w Afganistanie polskiej racji stanu – dzingiel – reklamy – jakas piosenka. I od nowa. Czy nie byloby prosciej?

  ps. Za co zginal zolniez? Za pieniadze. Zolnierze sa oplacani za swoja prace. Jest po kilku chetnych na miejsce w Afganie.

 8. Paranoją jest, że nie ponosza nawet odpowiedzialnośco politycznej.

 9. A dziś czytam takie tam:
  Masoni doradzają UE, jak walczyć z biedą
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/masoni-doradzaja-ue-jak-walczyc-z-bieda,1,3735227,wiadomosc.html
  Buzek z masonami rozmawiał o biedzie
  http://www.wprost.pl/ar/213773/Buzek-z-masonami-rozmawial-o-biedzie/
  Masoni w Brukseli
  http://wyborcza.pl/1,75248,8518927,Masoni_w_Brukseli.html

  Zapowiedź tego była 2010.07.21 tu:
  Masoni na unijnym szczycie
  „Bruksela zorganizuje jesienią szczyt z udziałem ateistów i organizacji masońskich, na wzór dorocznych spotkań z przywódcami religijnymi”
  http://www.rp.pl/artykul/13,511570.html
  Uzasadnienie tych działań? Z powyższego linka:
  „Doroczne spotkania unijnych władz z przedstawicielami największych światowych religii, które odbywają się od pięciu lat, w tym roku – wraz z wejściem w życie traktatu lizbońskiego – stały się obowiązkowe. Artykuł 17 traktatu obliguje bowiem UE do prowadzenia „ot- wartego, przejrzystego i regularnego dialogu z przedstawicielami Kościołów oraz organizacji niewyznaniowych i filozoficznych”.
  No to jak to jest? Żeby sobie pogadać członkami KE trzeba sobie założyć stowarzyszenie filozoficzne? Ok, kto jest za? 😉

  Przy okazji. Z wywiadu z Waldemarem Gniadkiem, Wielkim Mistrzem Wielkiego Wschodu Polski dowiedziałem się, że Masoni nie rządzą światem :
  „We wszystkich obediencjach działających na terenie Rzeczypospolitej jest około 500 aktywnych wolnomularzy. W składzie Parlamentu Europejskiego jest 20-30% członków masonerii.”
  To dość ciekawy wywiad zahaczający min. o prawne ramy działania masonerii w Polsce. Warto przeczytać i… wziąć z przymrużeniem oka.
  http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,12153025,wiadomosc.html?ticaid=1b123

 10. Czy dopalacze i w ogóle wszystkie szkodliwe używki powinny być zakazane?

 11. w dopalaczach jest to samo co w aptekach (lekach) i w sklepie spożywczo-chemicznym. Mamy państwo bezprawia i tyle.(spadły obroty dragami to jedna z przyczyn takiego ruch w/s dopalaczy-zresztą można sie było tego spodziewać po wywiadzie i artykułach o milionerze Bratko) Uważam, że każdy ma swój rozum i żont nie powinien się mieszać do tego co kto łyka, czy pali papierosy i gdzie pali. Powinien uświadamiać ludzi, aby sami mogli wybrać. W dzisiejszym świecie* jest wszystko postawione na głowie. Niedawno her-T… zapowiadał kastrację pedofili… i nic. Wszystko jest zagrywką pijarowską i teatrzykiem dla mas.

 12. @Duke Nukem
  Ci masoni ze spotkania z UE to pionki z samego dołu piramidy. Jak mówią „Protokoły …” oni też będą wykorzystani i poświęceni w ramach wyższego planu. Podawanie takich informacji w mediach ma na celu zwrócenie uwagi na pionki a nie na prawdziwych „unych”. Książki Dana Browna mają temu służyć dlatego Dan Brown w wywiadzie dla „GW” wychwalał masonów, że robią dużo pozytywnych rzeczy. Cała walka sympatyków KRK przeciwko NWO skupia się na walce z masonami. W Częstochowie drukują różne broszurki na ten temat, mam katolików w rodzinie więc czytałem wiele takich broszurek. To jest walka z wrogiem który jest tylko pachołkiem prawdziwej władzy. Kiedyś poświęci się ich na ołtarzu ofiarnym, kiedy wściekłe społeczeństwo zacznie się czegoś domyslać wystawi się jemu masonów na pożarcie. Kto wie może będą pogromy masonów na ulicach. Tak jak kiedyś władza wystawiała żydów na pożarcie społeczeństwu (mówie o zwykłych ludziach a nie o elicie). Hitler miał kozła ofiarnego, Gomułka w 1968 też, mieliśmy pogrom w Kielcach a w przyszłości mogą być masoni. Zwalanie winy na innych to doskonały sposób na manipulowanie społeczeństwem. Najpierw werbuje się tych głupków do masonerii a nastepnie wykorzystuje dając im poczucie bycia kimś lepszym czyli wtajemniczonym w „prawde” która jest tylko pozornie prawdziwa.

 13. Tak, to poczucie bycia wyjątkowym. W końcu propozycji wstąpienia do loży nigdy się nie ponawia więc to wielka nobilitacja… wóz albo przewóz.
  Oni co najwyżej robią dobry PiJar, taką zasłonę dla maluczkich, dlatego właśnie napisałem że trzeba to traktować z przymrużeniem oka.
  Protokołów nie czytałem tylko fragmenty jeśli kto cytuje.
  Ilość informacji jest powalająca i chyba właśnie chodzi o to „przeładowanie”.
  Mamy dobry czas 🙂

 14. Chcę wam powiedzieć, że najbardziej na świecie kocham swoich wrogów. Nikt nigdy nie zrobił dla mnie tyle dobrego, co oni. Dzięki ich wytrwałej pracy mój blog jest dziś na szczycie w rankingu popularności na WordPress. Ten wielki sukces nieco mnie zdziwił, więc zajrzałam do statystyk. Okazało się, że jakiś „racjonalistyczny” idiota wrzucił na Wykop link do ignoranckiego tekstu o astrologii, opublikowany w gazecie propagującej naukę z planety małp, a na samym szczycie polecanych linków podał link do mnie. Jeśli ktoś z komentujących tego bloga poczuje się oszkalowany, nie powinien się wściekać, lecz podziękować, bo każda taka wzmianka generuje ruch na blogu, a więc i waszą popularność.

  Kochani „racjonaliści”, z całego serca dziękuję wam za to, co dla mnie robicie i liczę na jeszcze więcej. Proszę, nie zawiedźcie mnie!!! Proszę też o wybaczenie, że nie odwdzięczam się wam tym samym. Taka już jestem wredna, że nigdy nigdzie o was nie wspomnę ani nie podam żadnego linku. Prawda, jaka jestem podła?

 15. Mario!!!
  Gratuluje sukcesu tym bardziej, że w rankingu prowadzą prawie zawsze „krzyże i królowe pokoju” oraz inne katolskie pochodne które trudno w Polsce przeskoczyć. Samo „statystyczne” (oczywiście nie merytoryczne) zbliżenie się do tego peletonu jest sukcesem a racjonalistyczne cymbały niech dalej pracują na ten sukces.Pozdrawiam.

 16. Fantastycznie, że jesteś w czołówce, wynika z tego, że niesiesz kaganek oświaty pod strzechy, nawet te racjonalistyczne. Zamieszczam link do artykułu o jednym z czołowych amerykańskich fizyków, który zrezygnował ze stanowiska w proteście przeciwko szerzeniu teorii globalnego ocieplenia, może jakiś zwolennik tej „naukowej” teorii przeczyta http://www.niezalezna.pl/artykul/globalna_bujda/40242/1

 17. Sorki ale zrobię plagiat z komentarzy do powyższego linka o pożyczce 😉

  Julian Tuwim
  Bank

  Jak czarne włochate kulki
  Po banku toczą się srulki.

  Skaczą, skaczą nad biurkiem,
  targuje się srulek ze srulkiem.

  Srulek srulkowi uległ
  i biegnie do kasy srulek.

  Liczy drżącymi palcami
  i zmyka przed srulkami.

  W klubzeslach z dala od kasy
  siedzą srule-grubasy.

  Srulki z uśmiechem lubym
  kłaniają się srulom grubym.

  A w głębi – w ciszy – wielki jak król
  Duma
  sam
  główny
  Srul.

  I drugi… fragment naszego zajefajnego poety

  Julian Tuwim
  Całujcie mnie w dupę

  Izraeliccy doktorkowie,
  Widnia, żydowskiej Mekki, flance,
  Co w Bochni, Stryju i Krakowie
  Szerzycie kulturalną francę!
  Którzy chlipiecie z Naje Fraje
  Swą intelektualną zupę,
  Mądrale, oczytane faje,
  Całujcie mnie wszyscy w dupę.

  @AstroMaria
  Real’ny to wirus czy virtualy?

 18. @ Amelius: nie wchodzą te komentarze, które są spamem lub zawierają słowo znajdujące się na czarnej liście słów niedozwolonych w tym blogu. To o czym napisałeś jest na czarnej liście nie życzę sobie żadnych komentarzy na ten temat. Jak mawiała moja matka: nie ruszaj g… bo śmierdzi i możesz się ubrudzić. Ja z kolei mam żelazną zasadę, której nigdy nie łamię: NIE KARMIĆ TROLLI! Każdy komentarz na ten temat będzie zbanowany.

 19. @ Duke Nukem

  Ach, klasykę przywodzisz na myśl, klasykę autorstwa późniejszego zadeklarowanego komunisty… ale jakże trafne wersy! 🙂

  Item Syjontki palestyńskie,
  Haluce, co lejecie tkliwie
  Starozakonne łzy kretyńskie,
  Że „szumią jodły w Tel-Avivie”,
  I wszechsłowiańscy marzyciele,
  Zebrani w malowniczą trupę
  Z byle mistycznym kpem na czele,
  Całujcie mnie wszyscy w dupę.

  (…)

 20. @ Astromaria, a jakiego ja słowa użyłem? Pytam, żeby wiedzieć na przyszłość, bo spamerem nie jestem. Zajrzałem na ranking blogów i znalazłem tam coś na kształt Twojego antyblogu. Rozumiem, że to się znajduje na czarnej liście? Chodziło mi o to, że zamiast Twojego blogu w pierszej kolejności wyskakuje blog wrogo nastawiony. Sam komentarza nie napisałem.

 21. @ Amelius: nie jesteś spamerem, zareagowałeś normalnie i ja się nie gniewam, chodzi tylko o to, żeby nie poruszać wiadomego tematu w moim blogu. Nie karmimy trolli, niech zdychają.

 22. PS. Amelius: pytałeś, jakiego słowa użyłeś (że wpadłeś do spamu) – przepraszam, nie zrozumiałam w pierwszej chwili tego pytania. Użyłeś nazwy trefnego bloga, a ona jest na czarnej liście i wszystko z tą nazwą wpada do spamu. Jest tam też kilka innych słów / nicków 🙂

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.